lockeyers helpen Gooische aan overwinning inelle treffer bezorgt Roda winst Antilopen: Strijd tegen de elementen .Leusder Krant. LHV krijgt koude douche oda'46 toont meer bezieling en herovert gedeelde eerste plek ooische verslaat Leusden in tien minuten S< Korfballers hebben het te kwaad met de scheidsrechter en delen de punten JSDEN - Roda-trainer Romeijn was zaterdag- ag een tevreden mens en was alle reden voor. Niet en had zijn elftal door een overwinning op NSC uit kerk de gedeelde tweede ats in de derde klasse B her- rd, maar wat Romeijn veel ingrijker vond zijn spelers den bezieling en inzet ge- „Wij wonnen met 4-2 DESTO, maar ik maakte zorgen. Als wij met zo'n elling en inzet zouden blij- voetballen zou dat punten kosten. Maar vanmiddag len de spelers weer initia- Zij verborgen zich niet ir. Het voetbal was nog groots, maar dat komt nog Iet begin en het einde van de )»>d. lensdag 13 oktober 1993 Pagina 13 wedstrijd tegen NSC waren het leukste. In de derde minuut gooide de goedspelende Harm Wassink de bal in het straf schopgebied van NSC. De boomlange Peter Mooibroek verlengde de bal en René Tie- messen schoot de bal hard in. De keeper keerde de bal, maar de doorgelopen Tiemessen maakte het goed af. NSC had een hele helft nodig om deze klap te verwerken. Uit de Nij- kerkse dug-out werd geroepen: „Wordt nou eens wakker". De Nijkerker Meindert Blom kopte de bal vlak voor tijd te rug naar zijn keeper. Hij deed dat te zacht zodat Roda-aan- valler Jeroen van Gaal de bal op kon pikken. Hij omspeelde de keeper, dolde een verdedi ger en krulde de bal de kruising in. Jeroen van Gaal mocht zich de hele middag verheugen in de belangstelling van twee verde digers, die de kleine Leusde- naar overal volgden. Zij zagen dan ook van dicht bij dat Van Gaal in de blessu re-tijd de Nijkerkse verdedi ging uitspeelde en met een be keken balletje de eindstand op het bord zette. ,,De uitslag was misschien wat geflatteerd, maar ik was wel blij met die goals", zei Romeijn. Advendo Roda doet namelijk nog vol op mee in de strijd om de eerste periode. Er zijn nog drie wed strijden te spelen en de Leusde- naren mogen nog twee keer thuis spelen. Het Amsterdamse Beursbengels heeft een beter doelsaldo en een gelijk punten- aantal. Komende zaterdag zal veel duidelijk worden als Beurs bengels naar het op de vierde plek staande Horst moet en Roda Advendo uit Ederveen op bezoek krijgt. De Leusdenaren speelden vorig jaar hun beste en spectaculairste wedstrijd tegen Advendo. De nacompe- titiewedstrijd ging uiteindelijk met 3-5 verloren, maar het was prachtig. Dit seizoen is het veldspel van Roda nog niet zo oogstre lend, maar de punten stromen binnen. Nico Romeijn wil nóg niet over een periodetitel pra ten. „De onderlinge verschillen in deze klasse zijn gering. Ik kijk niet verder dan de volgen de wedstrijd. Wij willen altijd winnen en goed voetbal spelen. Ik heb mijn spelers voorgehou den dat wij een eind bij de de gradatieplaatsen weg moeten blijven. Als dat goed lukt ein digen wij hoog." Want daar kan geen misverstand over be staan. Romeijn is ambitieus en wil goed presteren met zijn elftal. Hij wil alleen geen extra druk op zijn spelers leggen door wilde uitspraken. Het was zaterdag duidelijk dat Roda weieens een betere partij op de mat gelegd had. Daar stond tegenover dat Harm Wassink met aardige acties strooide, dat keeper Hans van Bekkum weer toonde dat hij in goede vorm is. De kleine Jeroen van Gaal hield weer een aantal verdedigers bezig met zijn sierlijke drib bels en zijn verbeten lijf-aan lijf gevechten. En de terugkeer van Harrie Kerssies gaf de ver dediging ook weer meer power In de tweede helft probeerde NSC de opgelopen schade weg te werken en kwam een aantal keren akelig dichtbij. Maar Van Bekkum keepte fantas tisch. Alleen liep hi] in de eer ste helft finaal onder een hoge voorzet door. De supersnelle aanvaller Olaf Blom kopte de bal naast, Blom raasde regelmatig als een opgevoerde brommer door de Leusdense verdediging, maar zijn benen deden wat het baasje wilde. Meer dan af zwaaiers produceerde hij niet. Alles bij elkaar won Roda te recht, maar wat geflatteerd, van het matte NSC. De komen de weken zullen bewijzen hoe sterk de zaterdagvoetballers echt zijn. IJSDEN - „Wij hebben van- vijf geblesseerden. Ik ben in Gooische dus tevreden één punt. Dat is genoeg", trainer Sjaak Dorresteijn de mannen van Mixed Ho- Club Leusden. Zijn elftal id op het punt de eerste iswedstrijd in de over- gsklasse tegen Gooische uit i< sum te spelen. Uiteindelijk oor Leusden met 4-1 van de summers en dat was zowel cht als onnodig. Gooische duidelijk de sterkere ïg, maar kwam wel erg ge- ckelijk aan de goals. De vier lpunten werden gewoon [geven. Eigenlijk verloor sden de wedstrijd in de Iste tien minuten voor de De vrouwen plakte een ister op de wonde door hun <j ite overwinning van het sei st n te boeken. Overbos werd li 2-1 teruggewezen. )e tegenstanders van Leus- 0 hadden niet veel ontzag r hun opponent. Voor de pepte de Bussumse per zijn medespelers op met ipmerking: „Denk niet dat [oed zijn, want dat zijn ze Gooische stormde vanaf begin ongecompliceerd op doel van Gert-Jan van der ep af, die meteen zijn kwa- iten mocht bewijzen. Van Groep kreeg een drukke dag, want Leusden werd .pleet weggedrukt. derde minuut waagde e sden zich voor het eerst d r de middenlijn. Maarten ges veroverde de bal bij de ijn vlakbij de cirkel. Hij d ondersteboven gelopen. ges ramde de vrije slag hard •irkel in. Frank de Ruiter e de bal de kruising in en ;den stond op 1-0. De ar- antie van Gooische was af- Irafd. Dorresteijn riep: „We er nog niet, hoor. We zijn begonnen." ïooische verhoogde de Gert-Jan van der Groep 3t vele gevaren bezweren, de zesde, zevende, achtste, ïde, elfde, twaalfde en vijf de minuut kon de Leusden- j< eeper redding brengen. Van Groep keerde in die periode Ser meer twee strafcomers. D verschenen ook een aantal sumers vrij voor de keeper, ar konden niet de bal tegen 8 hout slaan. D obert-Jan Willemse uk de Ruiter waren stevige brekers in de aanvalsgol- maar het bleek dat Leus- toch ernstig verzwakt was r het ontbreken van Ralf seis, Ralf Kemps en vooral - «rt Kreikamp. Leusden geïmponeerd door de ver arde tegenstander en stelde veel te bescheiden op. irven!!!"' werd er dan ook ïlmatig van de kant geroe- maar dat leverde niet het enste resultaat op. Chris Hoogendoorn heeft balbezit voor de Mixed Hockey Club Leusden in de wedstrijd tegen Gooische. Leusden was aardig voor de tegenstander, (foto: Hans Verborst *t mauwen tooische raakte hevig ge oreerd door alle gemiste sen erf reageerden zich met arrijke termen af op de iidsrechters. Ook de Leus- spelers protesteerden if tegen de kamnrechters. Gert-Jan van der Groep en Sjaak Dorresteijn maanden de Leusdenaren tot kalmte. Van der Groep bulderde: „Niet mauwen nu. Allemaal absoluut je mond houden." Even later stak Flip van Dalen een lang durige tirade af tegen de scheidsrechter. De uitermate ongelukkige spelende Leusdenaar werd voor vijf minuten naar de kant gestuurd. Gooische speelde de bal rond en een tegenstander van Van Dalen haalde de cirkel in. Gert-Jan van der Groep trad krachtdadig tegen deze speler op. Een beetje te kracht dadig naar de mening van de scheidsrechters, die een straf- bal gaven Gooische maakte gelijk, maar het was een dom me tegengoal. Leusden had tot nu dat mo ment uitermate moeizaam en halsbrekend uitverdedigd, maar na de gelijkmaker wer den de ballen sneller wegge speeld en kreeg Leusden ineens kansen. Bovendien bleek dat Gooische moeite te hebben uit de verdediging te komen als ze vast gezet werden. Richard Knoppien kreeg een kans. Frank de Ruiter brak door. Knoppien versierde een straf- corner. Hij raakte ook nog een keer de paal. Reimus en Knop pien liepen elkaar bij een goede kans voor de voeten. Leusden versierde een lange corner Er hing een goal in de lucht. Einde verhaal Dertig seconden voor rust viel de goal uit de hemel. Flip van Dalen speelde in de verde diging de bal af zonder op of om te kijken. Een aanvaller pikte de bal op en ging de cirkel in. Van der Groep kwam te laat de goal uit. Hij riskeerde niet nog een strafbal, zodat de aanval ler door kon lopen. Van der Groep had beter naar zijn doel terug kunnen keren, maar zette de achtervolging in. Uit een on mogelijke hoek werd de bal voorgezet. Van der Groep kon de bal niet onderscheppen, Voor het doel stonden drie Bus- sumers vrij. Er was geen verde diger te bekennen. Leusden stond op achterstand Einde verhaal van de wedstrijd In de rust legde de Leusden se trainer omstandig uit wat er allemaal fout gegaan was. Hij drong aan op meer inzet en eiste dat de spelers zich aan de afspraken zouden houden. In de tweede helft bleek dat Leus den de wedstrijd al verloren had. Gooische trok zich terug en counterde bekwaam. Leus den verdedigde nog steeds cha otisch uit en had daarom moeite het spel te maken. Elk balverlies leidde een kans voor de tegenstander in. Gert-Jan van der Groep riep om meer attentie in de verdedi ging: „Ik word hier echt niet goed van." Robert-Jan Wil lemse probeerde de invalver- dedigers op de goede plaatsten te houden, maar had weinig succes en maakte langzaam maar zeker een moedeloze in druk. In de achttiende minuut werd de bal weer verspeeld. Gooische kreeg een grote kans, maar Gert-Jan van der Groep verrichtte een wereldredding. De rebound sukkelde heel kalm onder zijn lijf door het doel in. De Leusdense keeper was hoorbaar, hij gebruikte geen termen die in familiever band op zondagmiddag ge bruikt kunnen worden, boos op zichzelf. In de achtentwintigste mi nuut raakte Flip van Dalen de bal kwijt. Gooische counterde messcherp door de Leusdense verdediging. Geen speler kon de Bussumer bijhouden. Van der Groep kwam uit zijn goal en wees Joeri Gianotten op de vrijlopende speler die rechts van de Leusdense keeper op dook. Voor Gianotten ter plek ke was, had deze speler al voor 4-1 gezorgd. Leusden had de vierde onnodige tegengoal geïncasseerd. De hockeyers speelden zondag vanuit de ge dachte dat zaliger is te geven dan ontvangen. Het duurde géén vijf minuten of Patricia van der Flier zette de dames van Overbos op een 1-0 achter stand. Uit een flitsende aan val werd een op maat aangege ven voorzet door haar afge werkt en kon de keepster uit Beverwijk niets anders doen dan de bal uit het net vissen. Leusden bleef de eerste twin tig minuten de controle op het spel behouden, maar zakte daarna terug. Van een fout in de verdediging wist Overbos te profiteren en de stand op 1-1 te brengen. Ook na de rust wist Leusden in het begin niet precies wat ze wilde. Er werd wat slorig gespeeld en er werden onnodige fouten ge maakt. Gelukkig wist de te genstandster niet te profiteren en er werd niet gescoord. Een door coach Hans van der Lin den toegepaste wissel bracht wat meer kracht in de voor hoede. Met ongeveer nog 7 mi nuten te spelen wist Nicolet Goldsmann met een soloactie de bal in de cirkel te brengen en uit een scrimmage met de verdediging een pass af te ge ven aan de goed opgekomen Jolanda Koopman, die de bal beheerst inpushte. Door deze overwinning be houdt Leusden de aansluiting met de top. LEUSDEN - De vrouwen van de Leusder Handbalvereniging hebben afgelopen weekend op nieuw verloren. Ditmaal was Celeritas uit Bunnik te sterk voor de vrouwen van coach Rainer Rutschek. Na een 6-4 ruststand werd het uiteindelijk 11-8 in het voordeel van de thuisploeg. De mannen van LHV speelden tegen Fortissi mo in Cothen een zeer goede eerste helft. Met vijf spelers werd een 10-8 ruststand be reikt. In de tweede helft reken de de tegenstander af met de Leusdense formatie wat re sulteerde in een 26-12 eind stand. Met het vrouwenteam van LHV gaat het deze competitie nog niet echt goed. Er werd nog niet één wedstrijd gewonnen, waardoor het team puntloos onderaan staat in de tweede klasse B. Afgelopen zondag was de nummer vier van de ranglijst, Celeritas, de tegen stander. Aan Leusdense zijde ontbraken Monique Hoven- kamp en Bianca van de Berg nog steeds wegens vakanties. Hilde Steenbeek heeft na haar rentree vorige week tegen Fi- delitas heeft besloten nog even te wachten voordat zij weer in competitiewedstrijden voor LHV zal uitkomen. Zij is pas moeder geworden Hier stond wel tegenover dat Elly de Jager na een langdurige enkelblessu re weer terugkeerde. LHV begon de wedstrijd voortvarend en opende via Wil van de Burgwal de score. Hier na was het de beurt aan Cele ritas dat viermaal op nj keep ster Caroline van de Wel wist te passeren. Carin Nijhuis ver kleinde de achterstand voor haar team weer, waarop de thuisploeg echter een ant woord had. Waardoor een 5-2 stand werd bereikt To Schoen makers en Wil van de Burgwal zorgden ervoor dat LHV weer volledig terug kwam in de wed strijd Hierna kon de thuis ploeg op 6-4 in haar voordeel bepalen. Het eerste gedeelte van de tweede helft gaf eenzelfde beeld als het laatste gedeelte van de eerste helft. De twee teams waren volledig aan el kaar gewaagd, waarbij Cele ritas het gelukkigst was in de afronding. LHV creëerde ge noeg kansen maar het ont breekt de ploeg aan voldoende schotkracht om deze kansen te kunnen verzilveren. Celeritas opende in de twee de helft de score en nam zo een voorsprong van drie doelpun ten. Door treffers van Corina Schothorst en To Schoenma kers kwam de Leusdense for matie weer dichtbij de tegen stander Deze twee treffers le ken de wedstrijd weer span ning te geven, maar het tegen deel bleek waar Voor de gast vrouwen waren deze doelpun ten het sein om een versnelling hoger te schakelen. Zij scoor- ctèn driemaal op rij waardoor de wedstrijd bij een 10-6 stand vrijwel beslist was. Corina Schothorst tekende nog wel voor haar tweede tref fer, maar veel verder zouden de Leusdense vrouwen niet ko men. Want Celeritas scoorde opnieuw en bracht de marge met deze treffer terug tot vier treffers verschil. Dat To Schoenmakers nog een toege kende strafworp verzilverde kon de dreigende nederlaag niet meer verhinderen en ble ven de tellers op het scorebord bij 11-8 steken. Ondanks deze vijfde neder laag op rij was er bij de vrou wen van LHV een stijgende vorm te zien die hoop geeft voor de komende zaalcompe titie die over twee weken van start zal gaan. De mannen van LHV spelen tot nu toe op een ongelukkige manier hun competitiewed strijden. Afgelastingen, wed strijden in ondertal* gestaakte wedstrijden. De Leusdense ploeg is overal al mee gecon fronteerd. Zondag kwam daar opnieuw een ongelukkige wed strijd bij. Door het ontbreken van vijf spelers bleven er nog maar vijf over om de wedstrijd te spelen. Dit betekende twee spelers minder dan tegen stander Fortissimo. Bij LHV ontbraken keeper Henk van de Maas en Maurice Boon vanwe ge blessures, Marco Ten Don kelaar vanwege militaire dienst, Gert-Jan Smal omdat zijn auto zondagmorgen werd gestolen en Maarten Hiene- kamp die gestopt is. Deze wed strijd fungeerde Patrick Prin sen als gelegenheidsdoelman. Ondanks het ondertal speel de LHV de eerste helft tot on genoegen van de tegenstander een goede wedstrijd. In eerste instantie leek het erop dat Fortissimo vanaf het begin de bezoekers op grote achterstand zou zetten, maar dit bleek on waar. De thuisploeg nam wel een 4-1 voorsprong, maar LHV kwam goed terug tot 5-4. De wedstrijd bleef gelijk opgaan waarbij Fortissimo steeds een voorsprong neemt en LHV weer terugkomt. De Leusdense {Jloëg neemt zelfs een 7-8 voorsprong die echter snel te niet wordt ge daan. Waardoor LHV bij het aanbreken van de rust tegen een 10-8 achterstand aankijkt. In de tweede helft pakt For tissimo de zaken anders aan waardoor LHV snel onder de voet wordt gelopen. De ploeg begint snelle break-outs uit te voeren waar het Leusdense vijftal geen antwoord op heeft. Bovendien is de ploeg zo on sportief om twee LHV-aan- vallers mandekking te gaan ge ven waardoor er nog maar twee spelers overblijven om echt aan te vallen. In een mum van tijd keek LHV dan ook tegen een grote achterstand aan. Er kwam een uiteindelijke 26-12 eindstand op het scorebord te staan. LEUSDEN - Eigenlijk had Antilopen gemakkelijk van DWS moeten winnen, maar de Leusdense korfballers kwa men niet verder dan een 10-10 gelijkspel. Dat was gegeven de omstandigheden een uitste kend resultaat want de Leus denaren waren verwikkeld in een harde strijd tegen de ele menten. Het veld was glad, de wind waaide strak over het korte groen en de scheidsrech ter maakte er een puinhoop van. De coach van DWS ver zuchtte tijdens de tweede helft: „Die man begrijpt er niets van." Deze scheidsrechter gaf DWS drie onterechte strafwor- pen en keurde twee keer een doelpunt van Irene Veenendaal af. Jack den Heyer kreeg een kaart van de man in het zwart en zag dat een glaszuiver tref fer van hem afgekeurd werd. Antilopen begon verzwakt aan het treffen tegen DWS. Je roen Buisman had zich aan het squashen gewaagd en was te gen een muur aangestormd. Hij had zijn sleutelbeen gebroken. Chris Fokker had de griep en zat dus ook op de bank. Beide spelers, die goed vervangen werden door Trevor Nefkens en Koos Meinsma, hielden op formulieren bij zo vaak er ge schoten en gescoord werd. Het zesendertigste schot van Antilopen leverde in de acht- tiende minuut het perste doel punt op. De goedspelende Joy ce Osnabrugge was de prijs- schutster en zij bracht de ach terstand van de Leusdenaren terug tot 1-3. In de eerste acht tien minuten had het eerste vak met Irene Veenendaal, Petra van Dongen, Jack den Heyer en Trevor Nefkens erg hun best gedaan. Maar de wind zorgde voor grote problemen. Toen Den Heyer eindelijk scoorde keurde de scheidsrechter de bal af. Den Heyer was boos en de ver houding tussen speler en leids man zou in de loop van middag niet verbeteren. De scheids rechter hield zich in de eerste helft nog aardig aan de spelre gels, maar in de tweede helft gooide hij alle remmen los. Dankzij zijn inspanningen lie pen de emoties hoog op en werd het een spannende partij. In de zesentwintigste mi nuut scoorde Van Dongen en even later legde Den Heyer 3-3 in de korf. Antilopen nam in de tweede helft een voorsprong door goals van Osnabrugge en Den Heyer. DWS had ook al weer gescoord en had dus één doelpunt achterstand. Toen leek niets een vlotte overwin ning meer in de weg te staan. Maar de scheidsrechter, Her man, had andere plannen. Bizar Herman was gezegend met een bizar gevoel voor humor en liet Antilopen volop meege nieten. De korfballers konden er niet om lachen. Eerst liep een speler van DWS tegen de korf van Antilopen aan. Her man beloonde deze actie met een strafworp, die dankbaar verzilverd werd. DWS kreeg daarna een paar keer onterecht balvoordeel en benutte dat. De tegenstander van Jack den Heyer duwde de Leusdenaar weg onder de korf van Antilo pen en kreeg alweer een straf worp. Antilopen stond met 5-7 achter. En donkere wolken pakte zich samen boven Anti lopen. Den Heyer maakte zich dui delijk kwaad op de scheids rechter en scoorde twee keer snel achter elkaar. Hij liep weer terug naar het verdedi gingsvak en ontving bijna on middellijk een kaart wegens slaan naar een tegenstander. Dat Den heyer zijn tegenstan der niet raakte en evenmin een slaande beweging maakte deed voor Herman niet ter zake. DWS mocht wederom een strafworp nemen en nam dus weer een voorsprong. Osna brugge scoorde en er werden weer vakken gewisseld. De drassige grond rond de korfen was al aardig omge ploegd en de glijpartijen wer den heviger. De tegenstander van Den Heyer, die heftig in Jack den Heyer probeert namens Antilopen te scoren in de wed- trijd tegen DWS. (foto: Hans Verhorst) botsing gekomen was met de verbandtrommel, gleed uit. Veenendaal scoorde, maar de scheidsrechter keurde de goal af, omdat de Kootwijkerbroe- ker op de grond lag. Veenen daal mocht als compensatie een vrije worp nemen. Zij gooi de de bal alsnog de korf in. Herman sprak de gedenkwaar dige woorden. „Dat was niet de bedoeling" en annuleerde de treffer. Even later nam Veenendaal alsnog de gelijkmaker voor haar reke ning, want DWS had in nauwe samenwerking met de scheids weer de leiding genomen Ondertussen was de coach van DWS in het veld versche nen, omdat zijn ingezwachtel de speler niet meer verder kon spelen en er geen wisselspelers meer op de bank zaten. Antilo pen ging weer in de aanval en Meinsma liep tegen de paal van DWS aan. Dit leverde weer een strafworp op, die door René Verweij gemist werd DWS kwam wederom op voor sprong, maar Joyce Osnabrug ge zorgde dat een punt in Leus den bleef. Normaal gesproken had Antilopen gehakt van DWS gemaakt hebben en was het dus een gezapige wedstrijd geweest. De scheidsrechter zorgde er voor dat het publiek tot de laatste seconde ademloos toekeek, maar het was sneu dat hij Antilopen zo zwaar bena deelde.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 13