'Kijk eens wat vaker door de ruit van een schoonheidsspecialiste' Leusder Krant. ,lk zou alle Leusdense vrouwen willen zeggen; kom ook!" de schijnwerper Nieuws uit de verenigingen [angdienst /larcuskerk \ngst voor ementie Jilen bij NBP )pbrengst ledingbeurs )ogstdank iering folleyballen bijeenkomst Plattelands 'rouwen )ansavond Samenwerkende specialisten geven boekwerkje uit Nieuws uit de verenigingen Rugschool Achterveld Thuishulp centrale Ouderenbond Kinderboeken Kermis loensdag 13 oktober 1993 Pagina 7 EUSDEN - Zondagavond zal in de Marcuskerk aan de As- hatterweg 23, een zangdienst orden gehouden. De dienst Egint om 19.00 uur. Voor na- ere inlichtingen kunnen be- ngstellenden zich wenden tot 'alter Zigterman (tel.: 13090/079-628531). EUSDEN - Bij stichting De lidzij zal donderdagmiddag jkter Geboers het onderwerp tngst voor dementie' bespre- n. De middag begint om .30 uur in de Woelige Hoek in de prinses Irenelaan. De ijeenkomst is speciaal be- oeld voor 55-plussers. EUSDEN - De Nederlandse ind van Plattelandsvrouwen d dinsdag 19 oktober een bij- nkomst houden. De heer de ruin zal deze avond over de vertellen aan de hand van 's Het thema is: 'De uil van lot uitvliegen.' De avond be nt om 20.00 uur in het Voor- :der aan de Burgemeester van Postlaan 2. Belangstellen- in kunnen zich voor infor- 3tie wenden tot E. Richter d.:946680). EUSDEN - De kledingbeurs ie 6 oktober in 't Trefpunt aast de Dorpskerk in Leus- en-Zuid gehouden werd heeft 67 88,30 opgebracht. Dit be- rag is bestemd voor de stich- ng Timon en voor Artsen zon- ït Grenzen. De overgebleven eding is voor de stichting ensen in Nood en het Lotjes- nis in Suriname. EUSDEN - Zaterdag 16 ok- iber zal de Aartsdioscesane 'Deren- en Tuindersbond BTB) in de Sint Jozefkerk de Dgstdankviering houden. Dit ar is als thema gekozen: 'De aaier zaait...'. De dienst be nt om 19.00 uur. Zondag 17 (tober is in deze kerk de kerk- :rsiering te bezichtigen. Dit an tussen 13.00 en 16.30 uur. EUSDEN - Dinsdag 19 okto- :r zal in sporthal De Korf het aditionele minivolleybal- ernooi voor de Leusdense ba kscholen worden gehouden, iit jaar is dat al voor de ne- ntiende keer. De organisatie in handen van volleybalver- ftiging Dupaco/Leos. De holen die meedoen zijn: De ongerd, De Heerd, De Holm, fcHobbit, De Klimrakker, De assenberg, De Groenhorst en Gereformeerde Basisschool, let toernooi begint om 9.00 EUSDEN - De Nederlandse ei and van Plattelandsvrouwen io dinsdag 19 oktober een bij- inkomst houden De heer de d min zal deze avond alles over le; ten vertellen. Dit zal gebeu- on in aan de hand van dia's. De ijeenkomst begint om 20.00 in het Vooronder aan de Jrgemeester van de Postlaan Voor nadere informatie kun- m belangstellenden zich enden tot mevrouw E Rich- r (tel.: 946680). EUSDEN - In restaurant De j,£ tó zal -zaterdag een dans end voor alleenstaanden ^rden gehouden. De avond =gint om 20.00 uur op de Arn- anseweg 95. LEUSDEN - Het unieke sa menwerkingsverband tussen de schoonheidsspecialisten in Leusden en Achterveld laat weer van zich horen. Voor de derde maal in successie ±al een in eigen beheer uitgegeven boek de bevolking attent ma ken op de diverse mogelijkhe den die de schoonheidsspecia listes te bieden hebben. Onder de titel'Je kunt zien dat je huid het fijn vindt' zal op 15 en 16 oktober huis-aan-huis de ver spreiding van deze jongste uit gave plaatsvinden, met uitzon dering van de adressen, die dat door middel van stickers wei geren: „Want dat respecteren we uiteraard", zégt Henny Goosmann, een van de schoon heidsspecialistes die samen met Ceciel Pouw en Simone van Nuenen de honneurs voor de overige dertien specialistes waarnemen. Goosmann: „We regelen zelf de verspreiding om de kosten enigszins beperkt fe houden; elke schoonheidsspecialiste neemt een deel van Leusden of Achterveld. Dit is alweer de derde uitgave. Ons beroep is onderhevig aan vele verande ringen, door de wisseling van de schoonheidsspecialisten maar ook door de veranderde technieken en dat rechtvaar digt een nieuw exemplaar. In het boekje worden alle dames voorgesteld, met hun eigen specialisaties, zodat de consu ment precies kan zien waar hij of zij het beste terecht kan. Ie dereen die in het boek wordt vermeld staat ingeschreven bij de Kamer van Koophandel, beunhazen komen er dus niet in." Yoor, het omslag is e<?n echte kunstenares aangetrokken. Het nieuwe ontwerp komt van de hand van mevrouw Jos van de Pol uit Amersfoort. Voor de voorkant is deze keer glanzend papier gebruikt maar ook de rest van het boekje is aanzien lijk verfraaid. Voor elke schoonheidsspecialiste was de opdracht om een adverteerder te zoeken maar lang nadat dit geregeld was kwamen de aan meldingen nog binnen. Van Nuenen: „Dat is niet zo verwonderlijk als je nagaat dat veel mensen het boek lezen en jaren bewaren. Dit afgezet te gen het feit dat mensen steeds makkelijker de weg naar een schoonheisdspecialiste weten te vinden, want dat wijst de praktijk inmiddels wel uit De bedoeling van deze uitgave is om de drempel nog verder te verlagen De samenwerkende schoonheidsspecialisten gezusterlijk bijeen op de foto. In het gezelschap ontbreken Snezana Stomphorst, Ineke van Duinkerken en Siene Meye. (foto: Hans Roggen) Pouw bevestigt dit en geeft aan waardoor de drempel voor sommigen toch nog te hoog blijft: „Als iemand in een win kel loopt en niets kan vinden is het simpel om gewoon weg te lopen. Bij een schoonheidsspe cialiste is dat veel moeilijker, als je binnen bent ga je niet zo makkelijk weer weg. Door de cliënt via een boek alvast ken nis te laten maken met bepaal de behandelingen en werkwij zen worden de mensen in staat gesteld al wat zekerder naar binnen te stappen. Belangstel lenden kunnen ook altijd eerst bellen voor informatie of ad vies, en ook tijdens een eerste bezoek zal veel aandacht wor den besteedt aan kennisma king en uitleg. Voor veel men sen is het, naast een aanpak voor een bepaalde aandoening, natuurlijk ook een prettige ma nier van ontspanning. Het is gewoon ook fijn om naar een schoonheidsspecialiste te gaan." Nieuwsgierig geworden naar de reden waarom zoveel vrouwen die hetzelfde beroep uit oefenen in plaats van elkaar weg te concureren gaan samen werken blijkt het antwoord al van vele jaren terug te komen. Al in 1988 hebben de schoon heidsspecialistes de handen in een geslagen. Aanzet kwam in eerste instantie van één van de schoonheidsspecialiste die wel eens wilde weten wie haar col lega's waren. Goosmann: „Het is een eenzaam beroep. Het is heel goed om eens te horen hoe andere werken en op die ma nier van elkaar te leren Pro blemen kunnen door het con tact onderling uit de weg wor den geholpen. Het grote aantal vrouwen in deze sector, twee ëntwintig momenteel, koos in plaats van eikaars concurrent te worden voor een gedegen sa menwerking. Het resultaat is een goede verstandhouding on derling en voor de cliënt een overzichtelijk geheel Eén en ander was het gevolg van de open dag die in 1988 in het kader van de schoonheidsspe cialisten werd georganiseerd. Om op effectieve wijze de aan dacht op de open dag te vesti gen besloten de dames een ge zamenlijk blaadje uit te geven waarin ieder haar zegje kon doen Het boek werd zo en thousiast ontvangen dat in 1990 een tweede uitgave volgde en deze week dus de derde edi tie van de persen zal rollen Krachten bundelen Van Nuenen: „Tijdens de open dag zijn heel wat mensen op de stoelen beland maar ook over het boekje bleken veel mensen enthousiast. Hiermee was de aanzet om een boek uit te geven geboren. Zestien schoonheidsspecialistes voel den wel voor deze manier van krachten bundelen terwijl een aantal door diverse omstan digheden moesten afhaken. Ondanks wisselingen is het aantal nu nog steeds zestien Goosmann: „Het laatste jaar zijn er een aantal gestopt maar de plaatsen werden vrij snel opgevuld, dat geeft wel aan dat er genoeg ruimte is voor ieder van ons. Het mooie is dat we allemaal een eigen specialisa tie hebben, variërend van elektrisch ontharen tot acné behandeling Op die manier kunnen we klantvriendelijk werken door mensen naar een collega te verwijzen, mocht dat nodig zijn." „Het is ook leuk dat je nu precies weet wie er allemaal werkzaam zijn in de omge ving", benadrukt Pouw. „Om de twee maanden hebben we een vergadering die door onge veer twintig schoonheidsspe cialistes wordt bijgewoond. Een behoorlijk groot aantal, de gezellige huiskamers waar we voorheen vergaderden hebben we dan ook moeten inruilen voor omtmoetingsruimte in 'Groot Krakhorst', wat overi gens de professionele aanpak alleen maar versterkt heeft. Hiermee geven we gelijk aan dat de hele opzet op professio nele wijze verloopt. Ons nieu we logo, bestaande uit twee schuine vierkanten, zegt het ei genlijk al: 'Kijk eens wat vaker door de ruit van een schoon heidsspecialiste'. Annelies Heuvelink eerste brandweervrouw in Leusden LEUSDEN- Sinds 1 oktober heeft Leusden een brandweervrouw. Olga van Kleef kwam op die datum het tot dan toe louter uit man nen bestaande korps versterken. Van Kleef is woonachtig in Amers foort maar werkt part time bij Pon in Leusden. Bij dit bedrijf waar zij al twee jaar actief is bij de bedrijfsbrandweer, haalde zij ook haar di ploma's Brandwacht en Brandwacht le Klasse. Deze beide diploma 's zijn vereist om tot het Leusdense brandweer korps toe te mogen tre den. Van Kleef zal lleen uitrukken als zij op het moment van het brand alarm in Leusden aan wezig is. Alleen als het groot alarm is waarbij een tweede groep brand weerlieden nodig is, zal zij ook uitrukken als ze opp dat moment in Amersfoort is. Brandweercomman - dant Hans Blokker noemt een aantal oorza ken waarom er nu pas een vrouw bij het Leus dense korps is gekomen: „Ik heb wel eerder een aantal vrouwen gespro ken die interesse hadden om bij de brandweer te komen. Maar zij werden afgeschrikt door de hoe veelheid tijd die het kost, zo 'n acht a zestien uur per week, en het feit dat zij de eerste en dus enige vrouw zouden zijn.Bij de bouw van de kazerne is overigens al rekening gehouden met het feit dat er zowel mannen als vrouwen bij de brandweer iverken Zo zijn er onder andere aparte kleedruimten en toiletten. Volgens Blokker is het voor Van Kleef een voordeel dat er al een aantal jaren over vrou wen bij de brandweer wordt gesproken, waar door men nu aan het idee gewend is. Hij noemt ook het feit dat zijn secretaresse in de kazerne werkzaam is een voordeel.Boven dien is dit korps niet macho-achtig; de man nen gedragen zich niet anders dan anders om dat er nu een vrouw bij is",aldus Blokker. Dit laatste wordt door Van kleef beaamd. Het brandweerwerk is voor Van Kleef begon nen als een geintje „Met nog een vrouwelij ke collega ben ik begon nen bij de bedrijfsbrand weer, zij is afgehaakt en ik ben doorgegaan. Door mijn collega 's ben ik een Olga van Kleef is de eer ste vrouw in het Leus dense brandweerkorps, (foto: Hans Verhorst) beetje gepusht om me bij de brandweer aan te melden. Ik ben eerst een keer afgewezen omdat ik woonachtig ben in Amersfoort. Maar daar is nu een regeling voor getroffen zodat dat geen bezwaar meer is. Hoewel zij pas kort bij het Leusdense korps actiefis, voelt zij zich er al thuis: „Ik kende al een aantal mannen van de cursussen die ik heb gedaan, daarom was op vang niet echt nodig. Blokker voegt hieraan toe: „Een nieuweling krijgt altijd een mentor toegewezen om de man of vrouw in kwestie te begeleiden en wegwijs te maken binnen het korps. Door het aanstellen van Olga van Kleef ver wacht Hans Blokker dat er binnenkort meer vrouwen zich zullen aanmelden bij de brand weer. Van Kleef hoopt dit van harte: „Ik zou tegen alle Leusdense vrouwen willen zeggen; kom ook!" Christine Schut ACHTERVELD - Donderdag 28 oktober zal de rugschool van start gaan. De bedoeling van deze cursus is om mensen posi tief te leren omgaan met rugklachten in het dagelijks le ven. Er zal geleerd worden ver ergering van klachten te voor komen en een mogelijke aanval van rugpijn beter te kunnen opvangen. De rugschool zet door middel van informatie en gerichte oefeningen een actief proces bij de deelnemers in gang. De rugschool bestaat uit zes avonden en een zevende eva luatie-avond, een half jaar la ter De eerste twee avonden worden gegeven door een arts die voornamelijk informatie zal geven over de bouw en het functioneren van de rug. Deze avonden zal ook begonnen worden met oefenen De derde avond zal een psycholoog ko men spreken. Hij zal aandacht besteden aan psychische ge volgen van rugklachten. De drie daaropvolgende avonden wordt veel aandacht besteed aan de juiste manier van bewe gen in het dagelijks leven. Voor opgave en informatie kunnen belangstellenden te recht bij Jacqueline van Lo- benstein (tel. 03425-1542) en Irene Reinders (tel.: 03425- 2588). De kosten voor de hele cursus bedragen 150 gulden. Inschrijven kan tot 22 oktober. AMERSFOORT - De Thuis hulpcentrale zet zich in voor partners en familie van de menterenden, chronisch zieken en gehandicapte kinderen. Vooral voor de verzorgers van dementerenden is de taak vaak intensief waardoor men bijna niet toe komt aan het onderne men van activiteiten voor zich zelf. De Thuishulpcentrale biedt de mogelijkheid om vrij willigers in te schakelen die af en toe de taken van de vaste verzorgers overnemen. In de maand november wordt voor vrijwilligers die enkele uren per week bij dementerenden willen helpen een introductie cursus gegeven. Deze cursus 'Helpen bij een dementerende' duurt drie dinsdagochtenden van 9.30 tot 12.00 uur. Belang stellenden kunnen voor nadere informatie contact opnemen met Lucie Wildervanck (tel. 631334) LEUSDEN - De ouderenbon den PCOB, KBO, ANBO en NBPzullen woensdag 27 okto ber voor hun leden een bijeen komst beleggen in de koffieka mer van verzorgingshuis 't Ha- mersveld aan de Asschatter- weg. Er zal voorlichting wor den gegeven over de taken van het Kruiswerk en de Thuis zorgwinkel die sinds enkele maanden in Amersfoort ge vestigd zijn. De middag begint om 14.30 uur. Belangstellenden kunnen voor meer informatie contact opnemen met telefoonnummer: 944440. LEUSDEN - De kinderboe kenweek wordt dit jaar van 13 tot 23 oktober gehouden en heeft als thema:'Vriendjes, maatjes, kameraadjes'. In de Leusdense bibliotheken zullen een aantal activiteiten plaats vinden. Zo zal er een tentoon stelling van bekronde kinder boeken zijn, is er een kleur- wedstrijd, bouwplaten, een letterpuzzel en voor ieder le zend kind een boekenlegger. Woensdag 13 oktober zal er door ouderen aan kleine kinde ren worden voorgelezen in bi bliotheek Nieuw-Langenbeek, terwijl donderdag 14 oktober de kinderboekenschrijver Paul van Loon te gast zal zijn. LEUSDEN - Van woensdag 20 tot en met zaterdag 23 okto - ber zal er op het parkeerterrein naast winkelcentrum Biezen- kamp een najaarskermis wor den gehouden De openingstij den zijn: woensdag, donderdag en vrijdag van 15.00 tot 23.00 uur Zaterdag van 12.00 tot 23.30 uur.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 7