Arbiter drukt stempel op topper Achterveld-BW Advendo troeft Roda andermaal af Agenda ansfer Jeu de Boules Ederveners ontpoppen zich tot 'angstgegner' van Leusdenaren Op het scorebord RODA '46 - BFC Sport ia 1 Leusder Krant nsdag 20 oktober 1993 rEKVELD - Waar Ach- d en BW in een reuze ief duel om de eerste 5 vochten in hun afdeling, e de scheidsrechter een lijk maar vooral negatief el op de wedstrijd. Twee erkende en fair spelende konden niet voorkomen wedstrijd door arbitrale iingen soms vreemde ingen kreeg, waardoor ploegen veelal om het riepen om de arbiter te loeden. [elopen zondag moest jrveld op het Kerstens- park aantreden tegen de - per van die afdeling, het :umse BW. Achterveld i de match ambitieus en irect aan via de vleugels, verde in de eerste minuut reuzenkans op voor de formatie van trainer Jan Ing. Bij een aanval over passeerde Peter van Rui- ek zijn directe tegenstan- Zijn voorzet werd door van Middelaar net gemist bal ging voorlangs het lelijk doel. Achterveld A/el echter drukken en het ge- bleef van de Achtervel- vooral van links komen. Peter van Ruitenbeek ik de Jong kwamen her- elijk langs de Blaricumse en brachten de bal veelal iat voor het doel, waar de ian in vorm bleek te zijn oorzet van Erik De Jong net gemist. Ook ging een Achterveldse kansen door ongeconcen- ,neJlheid van de voorhoede- Eerste reserve wilde een kopsterke spits Yj en, die gaten trok voor ikoraende mensen. Dat ij, ik dus duidelijk niet. Ik ge ijp niet waarom zij mij le; cht hebben." ■9- iar hij werd toch snel ar *gen' k nieuwe trainer nam zijn m i vrienden mee. Hij zag J. ewoon niet in mij, omdat i] or een andere manager rijn vriend weggebracht Dan kun je het verge- le wel of hij de nacht voor deze wedstrijd gewerkt had. Bijna al zijn beslissingen waren la- koniek, onduidelijk en werden op ruime afstand van de bal genomen. Vaak kreeg men een vrije trap door hard te roepen als de bal afhandig werd ge maakt. De Blancummers wa ren hierin iets bedrevener dan de Achtervelders, hetgeen eni ge irritatie opriep. Het belang van deze wedstrijd was duide lijk af te lezen aan de spelstijl van beide teams. Aanvallen in dien mogelijk, maar behou dend achterin. De ruststand was 0-0 een te rechte stand in deze fase van de strijd. Na de rust kwamen bei de ploegen wat meer aan aan vallen toe, zonder eerst te veel te verdedigen. Beide ploegen ook wisten dat winst hier erg belangrijk was De aanvallen liepen van het ene doel naar het een minuut of tien kreeg laricum kansjes. De wed- golfde daarna op en neer tide teams wisten met goed voetbal het pu- te boeien. De enige man veld die toen al opviel scheidsrechter. Het leek ?rstc mislukte beroeps- jallers zijn weer terug uit uitenland. De vadcrland- ortpers luistert gretig hun belevenissen. Ci je mislukt?" zie ik dat zelf niet. Je begrijpen het is daar een indere cultuur. Mijn w had heimwee. Je kan niet volgen. Zij hadden twee zenders, echte ey Mouse tv. Dan wordt ïoeilijk, noor, om je op voetballen te concentre- !e* iar je bent niet aan voet- n toegekomen?" ze begrijpen daar niets voetballen. Zij lopen en ze lopen maar. Ik het juist van mijn kijken en." iar je trainer is toch een had toch rustig op de kunnen blijven zitten?" naar zo zit ik niet in sr. Ik wil ballen, anders e een doel in je leven. Er mij beloofd dat wij voor ipees voetbal zouden imaar dat viel vies te- Nee, ik ben blij dat ik |ben. Hier kan je ten te rustig in de kroeg zit- onder dat je iedereen een ije moet geven." speelt nu bij TOP?" ik heb flink salaris in en leveren, maar TOP is unbitieuze club. De naam het al. Wij gaan in twee promoveren. Het belang- te is dat ik weer kan it nmer dat je niet geslaagd tie ik dat zelf niet. Ik heb «vier weken veel levens- ui hng opgedaan. Ik ben blij V kweer terug ben. Nu deer je je eigen land pas. ut iedereen aanraden een id in het buitenland te wonen. Het verbreedt je on." Koster andere en om te zien was het een best aantrekkelijke wed strijd. De scheids liep steeds achter de feiten aan, echter de spelers wisten met hun grote inzet dit manco te compense ren. Goed ingeschoten ballen van Rob de Vette, Peter van Middelaar en Erik Hak werden door de Blaricumse doelman onschadelijk gemaakt Bij een uitval van Blaricum over links werd Jeroen Tol boom uitgespeeld. Uit de voor zet wist de spits de bal keurig in te schieten: 0-1. Achterveld liet zich echter niet uit het veld slaan. Een aanval over rechts van Kees van de Bremer werd goed doorgekopt door Alex Boersen. De schietgrage Erik de Jong wist wel raad met dit buitenkansje en schoot in het drukke strafschopgebied hard en diagonaal in: 1-1. Wat verder in de wedstrijd werd uit een corner van Blari cum werd de bal voorgebracht. Diverse spelers sprongen naar de bal en iedereen miste eigen lijk en toen de bal over rechts door Achterveld werd uitver dedigd bleek de scheids te heb ben gefloten Niemand, maar dan ook niemand, uitgezon derd de man in het zwart, wist wat er diende te gebeuren. De bal werd op de penaltystip ge legd en er was veel onduide lijkheid omtrent deze beslis sing. Na de wedstrijd gaf de scheidsrechter lakoniek te kennen dat we de nummer twee van Achterveld maar moesten vragen wat er gebeurd was. Na aandringen vertelde de scheidsrechter dat de Achter veldse nummer twee met zijn elleboog geslagen had naar zijn tegenstander. In de wedstrijd was daar niets van de merken of te zien. Geen speler van Bla ricum greep naar zijn gezicht en bij het constateren van een dergelijke zware overtreding zou een scheidsrechter tevens de gele of zelfs de rode kaart moeten trekken. Niets was echter het geval. Alleen profi teerde Blaricum wel van dit buitenkansje door de toege kende strafschop te benutten- 1-2. Achterveld was een poosje van de kaart, hetgeen de wed strijd niet ten goede kwam. Doch mede dank zij de aanwij zingen van trainer De Jong hervonden de oranjehemden zich. De druk werd opgevoerd en Erik Hak, moegestreden, werd vervangen door de kop sterke Hans van de Kooi Een slotoffensief werd eruit ge perst. De aanvallen k^wamen nu van zowel links als rechts. Achterveld kwam met een spervuur van aanvallen en Bla ricum kwam nauwelijk nog uit het eigen strafschopgebied. Bij een voorzet over links kwam de bal via het hoofd van Van de kooi gevaarlijk dich bij de kruising, maar de Gooise doel man tikte de bal keurig tot cor ner. De achterhoede van Ach terveld trok in deze fase ook ten aanval, maar dat brak de thuisploeg uiteindelijk op. Het doelpunt viel aan de ander kant. Uit een toegekende vrije trap ongeveer 10 meter buiten het strafschopgebied van Achterveld schoot de aanvoer der van BW de bal keurig langs de muur en de kansloze Achterveld doelman: 1-3. Achterveld werd door BW hardhandig teruggewezen. (foto: Hans Roggen) Spelmoment uit de wedstrijd Achterveld-BW (1-3). LEUSDEN - Het is Roda-za- terdag nog steeds niet gegeven een keer van Advendo'57 uit Ederveen te winnen. In een wedstrijd die in een aantal op zichten erg leek op de nacom- petitie-wedstrijd uit mei, werd Roda met 1-3 verslagen. On danks deze nederlaag blijft Roda gedeeld eerste in de derde klasse B; de Leusdenaren zit ten op de ranglijst nu weer midden in het gedrang. De ploegen die aan deze competi tie mee doen zijn bijzonder goed aan elkaar gewaagd en zorgen voor een verbazing wekkend verloop van de com petitie. Er is maar één zeker heid voor de trainers, spelers en supporters: Er gebeurt altijd datgene dat niemand ver wacht. De trainer van Advendo, Adrie Hazeleger, had enkele vergaande conclusies getrok ken uit de wedstrijden die zijn ploeg met de Leusdense in het vorige seizoen uitvocht: Ad vendo mocht Roda niet laten combineren of rustig laten op bouwen en Jeroen van Gaal mocht niet de kans krijgen on rust in de vijandelijke defensie te zaaien. Daartoe had hij een fanatie ke mandekker, die de Leusden se aanvaller geen millimeter gaf, op Van Gaal gezet. De klei ne aanvaller, die maar tot de borst van zijn bewaker kwam, had een moeilijke middag. Door de lucht was hij niet aan speelbaar en over de grond ont regelde Advendo het Leusden se spel. En als Van Gaal een keer aan de bal kwam werd hij keihard aangepakt. Maar het grootste probleem voor Roda was het onvermoei bare en gepassioneerde jagen van de Ederveners. Verdediger Harrie Kerssies zei na de wed strijd: ,,Zo gauw Mark-Jan Gieben of ik aan de bal kwa- LEUSDEN - Zondag werd door 33 leden van 'De Hakhorst' het laatste toernooi van het seizoen gespeeld. Waren de weers omstandigheden in juli en augustus vaak bedroe vend slecht, op deze zon dag in oktober leek het wel hoog-zomer. Er werden doublettes ge speeld en voor iedere par tij werd er gehusseld. Na dat iedereen vijf partijen had gespeeld stonden John Verhoef, Hans Ja cobs, Wim Schouten en Martin v. Slingerland aan kop. Het lot bepaalde dat Martin en John het in de finale tegen Hans en Wim moesten opnemen. John, al zo'n 10 jaar lid, stond voor het eerst van zijn leven in een finalepartij en een half uur later mocht hij zich zelfs toer- nooiwinnaar noemen! men, hoorden we 'nu' roepen en holden er ineens vier man op ons af. Wij hadden dus weinig tijd om naar een vrijlopende man te kijken. De rest van het elftal had weinig tijd om posi tie te kiezen. Wij vschoten de bal naar voren en daar moesten ze maar kijken wat ze er mee de den." Bomen De verdediging van Adven do bestond uit bomen van boe renzonen, die regelmatig de kopduels wonnen van de al even lange Peter Mooibroek en fanatiek achter de 'tweede' bal aan gingen. Zo gauw zij de kans kregen ramden de verde digers de bal weer naar voren, zodat het spel snel op en neer ging. Links op het middenveld liet Roda een gigantisch gat vallen en gedurende de hele wedstrijd slaagde zij er niet in dat gat te plomberen. Dat deed de Leusdenaren uiteindelijk de das om. Het eerste kwartier van de eerste helft was Roda sterker, maar na twintig minuten had Advendo de leiding moeten ne men. Pedro Pastor was met de bal aan de voet op weg naar de middenlijn. Hij werd keihard neergelegd en Roda verwacht te dat er gefloten zou worden. Advendo wachtte daar niet op en zette een aanval op. Zij ble ken gelijk te hebben, want de scheidsrechter floot niet. Aan valler Hans van Ginkel gaf een ploeggenoot een niet te missen kans. Maar de Edervener schrok van Hans van Bekkum en schoot de bal hoog over Vanaf dat moment kreeg Ad vendo een aantal kansen op rij, maar Van Bekkum sleepte zijn ploeg door de moeilijke fase. De laatste tien minuten hing een Ederveens doelpunt in de lucht, maar Roda haalde onge schonden de rust en trainer Nico Romeijn verdween in ge dachten naar de kleedkamer. Jarig In eerste tien minuten van de tweede helft combineerde Roda goed over de grond en was het afgelopen met de lange bal. De Leusdenaren kregen grip op het gebeuren. In negen de minuut zette Edwin van Ginkel goed door en bereikte de rand van het strafschopge bied. Hij passte de bal naar Mooibroek, die Pastor vrij voor de keeper zette. De jarige Pas tor prikte de bal via de binnen kant van de paal tegen het net. Advendo rechtte de schou ders en herinnerde zich de na- competitie-wedstrijd waarin Roda in het laatste kwartier drie goals tegen kreeg. De Ederveners joegen bezield op de bal en Roda kreeg het lastig. ,,De spelers leunden op de voorsprong. We gingen achter uit, in plaats van dat we agres sief naar voren speelden", zuchtte assistent-trainer Dick Goossens Advendo had geluk dat de veel coachende Harrie Kerssies geblesseerd het veld moest verlaten, halverwege de twee de helft gevolgd door de even eens aangeslagen uitblinker Harm Wassink. De aanvallen van Advendo"rolden via het ga pende gat op de linkervleugel op het Leusdense doel af. In de achtentwintigste minuut draaide de zestiende corner van Advendo het doelgebied in. Wassink raakte de bal niet he lemaal goed. Van Bekkum lag al op de grond en kon nog twee inzetten keren, maar de derde bal werd hem te machtig. Drie minuten later was de achterstand van Roda een feit. Over de linkervleugel stormde een verdediger, die niet afge stopt werd Voor de goal wachtte Van Ginkel helemaal vrij op de voorzet en zocht een mooie hoek uit 1-2 En vlak daarna brak weer over de lin kervleugel een middenvelder door. Hans van Bekkum, die de hele middag goed uitgekomen was, waagde zich ver zijn doel uit om de bal de struiken in te ja gen. Hij maaide over de bal heen, raakte bijna een verdedi ger en zag in verbijstering toe hoe het 1-3 werd. De beste speler van Roda zakte ver twijfeld op zijn knieën en ver borg zijn hoofd in de grond. Trainer Nico Romeijn stelde direct een tegenvraag toen hem gevraagd werd wat Roda met Advendo had ,,Je kunt beter vragen wat Advendo met ons heeft Dit is een hele merk waardige competitie Vorig jaar kon je van tevoren voor spellen hoe de uitslagen zou den zijn, maar dit jaar staat elke wedstrijd op zichzelf Ie dereen kan van iedereen win nen Wij moeten er elke week vol invliegen. En als dat onvol doende gebeurt, verlies je dus." Romeijn is niet ontevreden ,,Wij hebben vorig seizoen goed gepresteerd en prachtig ge voetbald Nu zijn de verwach tingen hooggespannen en wordt er geklaagd nu wij iets minder voetballen dan vorig jaar. Maar je kunt niet zeggen- 'wij eindigden als vierde, dus worden we nu kampioen'. Zo werkt het niet Wij moeten wennen aan de druk Maar ik ben wel tevreden: we staan ten slotte nog steeds gedeeld eer ste." Voetbal za. Voetbal ZO. BB. 'tv.' MMHt-1 Zaterdag, KNVB Zondag, Afdeling Utrecht Derde klasse B Hoofdklasse Uitslagen Uitslagen Roda'46 - Advendo'57 1-3 Limvio - SVF 3-2 Amstelveen - DESTO 0-1 Vreeswijk - Sporting 1-3 Stroe - NSC 1-3 Zeist - 's Graveland 2-0 FC Horst - Beursbengel 4-3 MSV - EMM 1-1 Scherpenzeel - Eemdijk 1-5 Celeritudo - Roda'46 1-3 CSW - Middenmeer Afg Ultrajectum - BFC 2-4 Stand derde klasse B: Beursbengels 6-8(18- 9) Stand hoofdklasse: FC Horst 6-8(15- 9) Zeist 6-11(26- 6) Roda'46 6-8(14-11) Sport ing 7-10(22-13) Scherpenzeel 6-7(13-13) Celeritudo 6- 8(12- 6) Eemdijk 5-6(13- 9) 's Graveland 5- 7(10- 5) DESTO 6-6(10- 8) Roda'46 6- 7(11- 9) Advendo'57 6-6(13-13) EMM 6- 7(10-12) NSC 6-6(13-16) MSV 6- 6(14-11) CSW 5-4( 9-11) Vreeswijk 6- 6(10-14) Amstelveen 6-4( 4-10) Limvio 6- 4(13-16) Middenmeer 5-3( 6-10) BFC 6- 4(16-21) Stroe 5-2( 4-13) SVF 7- 4(10-18) Ultrajectum 7- 0( 7-30) Uitslagen. Achterveld -BW '31 1-3 Amsvorde -Kamerik 4-1 PVC -Amersfrts.boys 2-0 Nederhorst -Laren 1-1 Bunnik -Aurora 2-2 Hertha -KWA 1-7 Stand. BW 6-11 KWA. 6-8 Amrsf.b. 6-7 Achterveld. 6-7 Kamerik. 7-7 PVC 7-7 Nederhorst. 6-6 Amsvorde. 5-5 Hertha. 6-4 Laren. 6-4 Bunnik 6-4 Aurora 7-4 Voorlopige stand eerste periode: Sport ing 6-10(21-10) Zeist 5- 9(18- 6) 's Graveland 4- 6( 9- 4) MSV 5- 6(14- 9) Celeritudo 5- 6( 8- 4) EMM 5- 6( 9-1.1) Roda'46 5- 5( 8- 8) Limvio 5- 4(11-12) Vreeswijk 5- 4( 8-14) SVF 6- 4( 9-14) BFC 5- 2(12-20) Ultrajectum 6- 0( 7-22) Programma komende week 24.10 93. Amerfsts boys -Amsvorde Kamerik -Achterveld. BW '31 -KWA Aurora -Nederhorst. Laren -PVC Korfbal Veldkorfbal Tweede klasse D Antilopen - KOAG 12-11 DWS - SKF 10-12 ODIK - Revival Afg Sparta - Tweemaal Zes 4- 7 Stand Tweede klasse D: KOAG 7-12(95-58) Antilopen 7-11(77-57) Tweemaal Zes 7-10(71-62) SKF 6- 5(65-71) DWS 6- 4(65-79) ODIK 5- 3(45-63) Spax*ta 6- 3(54-68) Revival 6- 2(49-63) A.s. zondag 14.30 uur De wedstrijdbal voor wordt aangeboden door Automobielbedrijf G. v.d. Hoek Uitslagen SV Leusden d.d. 14 ok tober 1993 Beker: A. Peperkamp - G. Nijhof 1-0 Van Hoorn - vd Bilt 0-1 Van Tuyll - v. Kampen 1-0 Wijnbelt - Aghlani 0-1 Huiscompetitie J. v.d. Tang - W. Hubert 1-0 L Boogaard - D. van Ooik 1-0 H. Peperkamp - C. Vos Pieterllner - E. Verschuur 0-1 Martin liner - C. Veenendaal 0-1 Samih Ali Halil - H. van Dalen 1-0 M. Bekius - J. Zaal 1-0 K. Linse - D Fransen 1-0 H. Oosting - G te Winkel 0-1 Th Elschot - J. Nijhof 1-0 W Halkes - D. Willigenburg 0-1 J. Langman - E Moed 1-0 J. Gerrits - B. Beijer 0-1 A. Rietveld - L. de Rijke lh-lh P Weijgertze - J. Agterberg 0-1 Donderdag 21 oktober 09.00 uur - 10.30 uur: SSD - Sportinstuif, De Korf, (zij-in gang). 13.30 uur - 14.30 uur: SSD - Trimmen, start boerderij Ooie- vaarshorst/Treekerweg 15.00 uur - 17.00 uur: Indoorbowls, De Korf, (zij-ingang). 20.00 uur - 21.30 uur: SSD - Jeugdsportinstuif, gymnas tieklokaal Lijsterbeslaan. Vrijdag 22 oktober 09.30 uur - 11.00 uur: SSD - Tennis, LTV Eemelaar, Ach terveld 10.15 uur: SSD - Indoor Ten nis, LTV Eemelaar, Achterveld 13.00- 14.00 uur: SSD-Ten nis, LTV Lockhorst. 13.30 en 14.30 uur: SSD - In doorbowls, De Korf, (zij-in gang). 14.30 uur - 15.15 uur: SSD - Zwemmen, zwembad Octopus. 17.00 uur - 18.00 uur: SSD - Squash, Squashhal De Wete ring, Vallèilaan. 21.00 uur - 22.00 uur: SSD - Fitness, Sport 2000, Hamers- veldseweg. Zaterdag 23 oktober 14.30 uur: Voetbal: Roda'46 - CSW, Burg. Buiningpark. 15.30 uur: Volleybal, vrouwen: CITO - Dupaco/ Leos Zondag 24 oktober 12.45 uur: Hockey- vrouwen: Huizen - Leusden, Huizen. 14.30 uur: Hockey - mannen: Leusden - Push, Valleisportpark. 14.30 uur: Voetbal: Roda'46 - BFC, Buiningpark 14.30 uur: Voetbal: Kamerik - Achterveld Maandag 25 oktober 09.00 uur: SSD - Yoga, ruimte Kameleon, zwembad Octopus. 09.15 uur - 10.15 uur: SSD - Grondgymnastiek, De Korf (zij-ingang). 13.30 uur - 15.00 uur: SSD - Badminton, De Korf, (zij-in gang) Dinsdag 26 oktober 09.00 uur - 18.00 uur: SSD - Midgetgolf, zwembad Octo pus. 13.30 uur - 14.30 uur: SSD - Indoorbowls, De Korf, (zij-in gang). 14.30 uur - 15.30 uur: SSD - Indoorbols, De Korf, (zij-in gang). Woensdag 27 oktober 10.00 uur - 11.00 uur: SSD - Squash, Squashhal De Wete ring, Valleilaan.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 11