Roda reuzendoder Wij zijn trots op onze tennishal" Antilopen zet stap naar promotie .Leusder Krant. ^cc\ w Vries »p dreef Snelle Haaien tonen vorm Pech achtervolgt mannenhockeyers Leusdenaren blijven in race voor bovenste plaats TV Leusden heeft nieuwe vloer in overdekte accommodatie Korfballers winnen topper tegen koploper KOAG jnsdag 20 oktober 1993 Pagina 13 JSDEN - Het eerste team de zondagafdeling van a'46 heeft afgelopen vveek- tegen Celeritudo een goede strijd gespeeld en gewon- met 1-3. Door de tegen- ider onder druk te houden de overwinning worden nengehaald. Roda oitfpopt de laatste weken tot reu- doder. Nadat de ploeg vori- week koploper Zeist ver- g, werd nu het als tweede mgschikte Celeritudo aan cgekar gebonden. Hierdoor gt de matig gestarte Leus- se formatie van trainer Fil- Craak zelf ook weer uitzicht de bovenste posities van de [lijst. oda startte de wedstrijd op van de trainer zeer fana- Dit resulteerde gelijk in grote kans in de eerste mi- t. Jeroen Zaal stuurde San- Schimmel de diepte in. e schoof de bal door naar Sander van Dongen. Zijn schot op doel was iets te zacht, maar Steffen Chang was attent mee gelopen en hij kon de doelman van Celeritudo passeren. Dit betekende een 0-1 voorsprong voor Roda na vijfentwintig se conden. De thuisploeg was door deze snelle tegentreffer duidelijk aangeslagen en Roda probeer de hiervan te profiteren. Er ontstonden een aantal goede kansen voor de bezoekers, maar deze werden vooralsnog niet benut In de tiende minuut wachtte Jeroen Zaal iets te lang met schieten zodat een verdediger hem de bal kon ontfrutselen. Roda, met Pronk in de basis voor de geblesseerde Casper Vuijk, zette Celeritudo goed onder druk Desondanks kon de thuisclub nog voor het aan breken van de rust 9p gelijke hoogte komen. Een middden- velder van Celeritudo kon on gehinderd inkoppen en liet Roda-doelman Dylan Steneke, die overigens met de week be ter gaat keepen, kansloos. Hierdoor werd de rust met een 1-1 stand bereikt. Tweede helft In de rust kregen de Roda- spelers een donderspeech van Fillie Kraak over zich heen. Hij gaf hen te verstaan het veld breed te houden. Dit pakten de spelers in de tweede helft goed op. De sterk spelende Peter Knijf en Mike Gressie gaven geen enkele kans meer weg. Celeritudo probeerde met passes over grote afstand de spitsen te bereiken. Maar dit mislukte door goed ingrijpen van Ferdi Houtveen en voor stopper Van de Brink. Het lukte de thuisclub in de vijfen twintigste minuut toch nog een kans te creëren. De linker spits passeerde drie verdedigers en iedereen dacht dat hij zou sco ren. Hij schoot echter naast, tot opluchting van de Leusdense supporters. Vijf minuten later kwam Roda op een verdiende voor sprong. Sander Schimmel werd in het strafschopgebied neergelegd en de goedleidende scheidsrechter gaf Roda te recht een strafschop. Steffen Chang benutte deze feilloos. Door deze achterstand raakte Celeritudo volledig de kluts kwijt en kon Roda de voor sprong nog vergroten Sander Schimmel schoot de bal langs de Celeritudo-doelman tegen het net. Hierdoor kwam Roda op een beslissende 1-3 voor sprong. Sander van Dongen en Jeroen Zaal werden vijf minu ten voor het einde van de wed strijd nog gewisseld voor Ge rard Stikvoort en Arjan Pee- ters. De overwinning van Roda kwam in deze slotfase niet meer in gevaar. Door deze overwinning blijft Roda meedoen voor de boven ste plaatsen in de hoofdklasse. JSDEN - Vier jaar geleden d de stichting 'De Wete- opgericht. Het doel was eden van LTV Leusden de s te geven in de winter in hal te tennissen. Na vier intensief gebruik was de waarop ge- Hiisd wordt, hard aan ver- Hging toe. Vanaf 1 oktober ^er in de tennishal aan het eikanaal een prachtig, iw tapijt. De nieuwe vloer ekking van de hal blijft ge- mdeerd tien jaar goed. rzitter Ton Herbrink van Leusden is heel tevreden de hal. „De hal heeft onze itste verwachtingen over- fen." Ook beheerder Henk t en bestuurslid algemene en Aad Faber zijn over- d van de impulsen, die de vv van de hal aan de tennis- iniging gegeven heeft. Ie aanleg van de tennishal vier jaar geleden de nodige ien in de aarde. Een .ge- Ite van de leden zag de w van de hal, waarin ook de ashvereniging een plek d, niet zitten De ledenver- lering stemde met een krap- neerderheid in met de plan- Vier jaar later is de bezet- jsgraad van de hal boven de k Leusdenaar Rob de II ries behaalde afgelopen rijdag een uitstekend re- ultaat in de door defensie eorganiseerde N.K. V2 ïarathon voor militairen. )e gedreven Altis Atleet as op het prachtige par- ours in Woensdrecht in eer goede doen. Direct na e start nam hij het initia- lef en nestelde hij zich an kop van het 300 man ellende peloton, ia 10 km (32'30) profi- eerde concurrent Peter an Egdom (goed voor 4*50 op de 5000 m!) echter ankbaar van het vele mile' werk van de Vries. q de afdaling van een hel- inkje maakte hij gebruik an zijn snelheid en wist lij een gaatje van zo'n 10 aeter te slaan. Sijs Stal an het Utrechtse Hellas ian nog net aanpikken en etweeën snelden zij goed amenwerkend naar de fi- iish met De Vries op het inkentouw. Tegen dit nelle duo bleek echter moeilijk op te boksen. Sijs >tal won de race uiteinde- ijk in 1 uur 9 minuten en 9 seconden, direct ge- 'olgd door de heel slim lo onde Peter van Égdom (1 9 min. en 25 sec.) 'en half minuutje later fi- lishte de Leusdense land- aachtofficier en greep dolgelukkig het brons in 1 en 10 minuten. Met dit esultaat (i/h bijna p.r.) is le Vries na een wat min- ier seizoen weer helemaal «rug. De veelvuldig met 'e ervaren Leusdense ve- eraan Jaap Vallentgoed ramende atleet, wil op 7 iovember zijn persoonlijk «cord breken in de V2 ma- fcthon van Renswoude en ij hoopt hiermee het sei- oen weer heleméél goed smaken. negentig procent en na vier jaar was de ondergrond waar op gespeeld werd versleten. Ook niet-leden kunnen in de hal tennissen, maar de leden gaan voor bij het bespreken van de twee speelvelden in de hal. „Wij zijn trots op de tennis- getennist worden op de nieuwe vloer in de hal op het Valleisportpark, (foto: Hans hal. De resultaten hebben onze verwachtingen verre over troffen De sfeer op de club is verbeterd. Bovendien maakt de stichting 'De Wetering' zelfs een beetje winst", vertelt Her brink „Wij overwegen nu re clameborden in de hal te plaat sen. De hal betekende echt een impuls voor de tennis- en de squashclub Overleg Beheerder Henk Post is ook tevreden. „Er Ligt nu het beste tapijt van Nederland onder onze voeten. Het is alleen ab solute noodzaak dat de leden op sportschoenen met gladde zolen in de hal gaan spelen. Als zij op schoenen met profiel bin nenkomen, lopen zij misschien gravel naar binnen Bovendien krijgen spelers veel eerder blessures als zij op schoenen met profiel tennissen. De reac ties van de leden op het tapijt zijn uitsluitend positief. Het tapijt is niet echt heel snel. Het heeft een gemiddelde snelheid. Dat was wel even wennen voor de leden. Maar nu is iedereen enthousiast." Post doet het onderhoud van het park, samen met Faber die dat namens de tennisvereni ging doet. Post is een professio neel en verzorgt ook de explo- tatie van de bar. Beide heren zorgen er onder andere voor dat de banen bespeelbaar zijn. Post roemt de sfeer op de club. „Als de squashclub meegere kend wordt, heeft Leusden ongeveer 1.250 leden Dat bete kent dat de tennisvereniging eigenlijk een klein bedrijf is. Het bestuur houdt zich voorna melijk bezig met management. Wij moeten ervoor zorgen dat alles op rolletjes loopt." Dat levert weieens proble men op Faber vertelt: „Er moesten afgelopen jaar vier tennisbanen gerenoveerd wor den. De gemeente zou dat doen Maar dat is niet goed gebeurd en de banen werden bovendien nog te laat opgeleverd. Toen wij de gemeente op de feilen van de banen wezen zeiden zij dat dat onze schuld was. Ge lukkig is het nu allemaal voor elkaar gekomen." Faber ergert zich aan de ver halen dat het onderhoud van de tennisbanen de gemeente geld zou kosten. „Alle Leusdense tennisverenigingen hebben ooit met de gemeente om de tafel gezeten. Toen hebben we waterdichte afspraken ge maakt over de renovatie van de tennisbanen. De tennisclubs betalen de gemeente voor het groot ohderhoud. Er wordt al tijd geroepen dat de contacten tussen het gemeentehuis en de sportclubs goed is, maar dat is niet waar. Er is geen enkel contact tussen ons." LEUSDEN - Antilopen-trai ner Bert Brandsen was na de wedstrijd tegen KOAG uit Krimpen aan de IJssel heel te vreden over zijn korfballers. „Dit was een geweldig wed strijd, die we als collectief goed gespeeld hebben. We hebben terecht gewonnen." Door de 12-11 overwinning op koplo per KOAG houdt Antilopen de kansen op promotie in eigen hand en de competitie span nend. KOAG had, tot het naar Leusden kwam, elke wedstrijd met overmacht gewonnen, maar Antilopen was veel te sterk van de ploeg uit Krimpen. KOAG liep voortdurend achter de feiten aan en heeft geen reële kans op de winst gehad. Aan het begin van het sei zoen vertelde Bert Brandsen dat hij dit jaar twee nieuwe speelsters in ging passen: Cori- ne van Dijk en Petra van Don gen. „Ik verwacht dat zij veel leren en vreselijk hun best doen. Zij kunnen het niveau aan, maar zullen het de komen de maanden moeilijk krijgen. Elke goal die zij maken is mee genomen", voorspelde Brand sen. Vooral Van Dongen speel de de afgelopen wedstrijden erg goed. En tegen de ver wachting in scoorde zij regel matig. Tegen KOAG opende zij in de derde minuut met een doorloopbal de score. Ook de 2-0 was van haar hand. In de topper tegen KOAG werd zij samen met Chris Fokker top scorer. Zij maakten allebei drie doelpunten. KOAG had het in het begin moeilijk tegen het felle Antilo pen en had een groot probleem om in de buurt van de Leusden se korf te komen. Zij probeer den het met lange ballen en hadden daar wel succes mee. Maar voor KOAG de eerste goal aan had laten tekenen had Corine van Dijk Antilopen al naar 3-0 geschoten. Chris Fok ker bracht 4-1 op het scorebord en de goedspelende Joyce Os- nabrugge nam 5-2 voor haar rekening. In de negenentwintigste mi nuut van de eerste helft schoot Fokker Antilopen naar 6-4 en dat betekende dat Antilopen met een voorsprong ging rus ten, al legde KOAG nog wel 6-5 in de korf. Direct na rust maakte KOAG zelfs nog gelijk, maar Van Dongen scoorde di rect weer tegen. Rode kaart De ploeg uit Krimpen had grote moeite met het fluiten van de scheidsrechter. Vooral de tegenstandster van Osna- brugge raakte opgewonden van de missers van de ipan in het zwart. Haar frustratie groeide omdat zij Osnabrugge niet de baas kon Joyce Osna brugge stelde eerst René Ver- weij in staat 8-7 te scoren. Daarna maakte de als ge woonlijk weer met de bal goo chelende Koos Meinsma 9-7. Chris Fokker bekroonde de tussensprint van Antilopen met 10-7 De Krimpense speelsters en coach gaven de scheidsrechter de schuld van deze ontwikke lingen. De korfbalsters schol den op de man in het zwart en eentje kreeg een waarschu wing dat zij haar mond moest houdën. De coach riep sarcas tisch commentaar haar de leidsman. KOAG scoorde één keer, maar moest toestaan dat Verweij ook weer de korf vond. Even leek het erop dat de Krimpense ploég toch terug zou komen Zij maakten twee doelpunten, maar een paar mi nuten voor tijd besliste Irene Veenendaal de wedstnjd met de fraaie 12-10 De scheids rechter floot later voor een overtreding. Het werd de Krimpense speelster even te veel. Zij kankerde tegen de scheidsrechter. De man trok een gele kaart. De speelster gooide de bal boos naar Koos Meinsma Dat deed ze in de wedstrijd regel matig, maar nu werd zij daar voor beloond met een rode kaart. Meinsma en Brandsen probeerden de scheids ervan te overtuigen dat geen goede be slissing was en dat de speelster wat Antilopen betreft gerust op het veld mocht blijven. De man in het zwart had niets met sportiviteit te maken Hij hield voet bij stuk. De speelster ver liet razend het veld. Antilopen werd ook niet veel wijzer van het vertrek van de Krimpense. Joyce Osnabrugge mocht niet meer scoren nu haar tegenstander weggestuurd was, zodat KOAG daar eigen lijk voordeel bij had. KOAG riep voortdurend dat Antilo pen tijd rekte, omdat de vrij staande Osnabrugge niet op de korf schoot. Die kritiek toonde dat KOAG een beetje aangesla gen was door de dreigende nederlaag en de rode kaart. LEUSDEN - De zwemmers van de LZ&PC De Haaien ver schenen het afgelopen week einde bij drie wedstrijden aan de start. De A-jeugd pro beerde in het eien zwembad Octopus te voldoen aan de li mieten voor de Speedo Jaar gangwedstrijden en werd door de A-selectie in Breukelen deelgenomen aan een Kring- wedstrijd. Zondag reisde de selectie af naar Amsterdam om daar te starten in een be kerwedstrijd, waarin werd uitgekomen tegen verenigin gen uit de provincies Utrecht, Gelderland, Noord-en Zuid- Holland. De Haaien eindigden zondag in deze bekerwedstrijd op de vierde plaats. Deze prestatie is opvallend, omdat de ploeg niet compleet was en er in eer ste instantie werd gestreden om de individuele prijzen. An- nemieke van der Werf en Haike van Stralen, die een week eerder op de 200 meter wisselslag een nieuw Kringre cord zwommen, bevestigden hun goede vorm. Op de 100 meter schoolslag en 100 meter vrije slag werd Annemieke twee keer eerste en behaalde Haike beide malen de tweede plaats. Mathijs Lugthart en Robin Hoendervangers deden bij de jongens hetzelfde op de 100 meter vrije slag. Mathijs won de 100 meter schoolslag met een uitstekende tijd van 1.34.6. Bastiaan Tamminga be haalde in Amsterdam een derde plaats op de 100 meter vrije slag voor jongens onder 12 jaar met een nieuw per soonlijk record van 1 09.0. Hij bewees zijn vorm door voor de tweede maal in twee dagen zijn tijd op de 100 meter vlinderslag te verbeteren (tweede plaats in 1.22.4). Tijdens de kringwedstrijden in Breukelen werden door de Haaien vijf medailles gewon nen. Maart je van Stralen was goed in vorm en won brons op de 100 meter vrije slag en ver beterde persoonlijke records op de 100 meter schoolslag (zil ver in een tijd van 1.35.6) en de 100 meter rugslag (1.29.8). De zilveren plak op de 100 meter vrije slag was voor Marjolein van der Werf. Arjan van den Berg won brons op de 100 me ter schoolslag (1.19.6). Omdat hij gelijk op de derde plaats eindigde met een andere zwemmer moest een extra race de beslissing brengen Hij won deze zeer overtuigend in 1.18.8, een tijd die voldoet aan de limieten voor de Neder landse Winterkampioenschap pen. Helaas wordt de tijd die in zo'n beslissingsrace werd neergezet niet erkend als li miet, maar Arjan heeft laten zien dat hij op de NK thuis hoort. Vincent Oosterbroek won de vijfde medaille, zilver op de 100 meter vrije slag (1.01.4). De Haaienjeugd voldeed za terdag in Octopus aan de ver wachtingen, door heel wat li mieten te halen. Kirsten Rei- ling, die de laatste maanden erg in vorm is, behaalde een limiet op de 100 meter vlinder slag, op de 200 meter wissel slag eindigde zij ook vooraan. Bij de jongens, geboren in 1982, presteerde Ewoud Tam minga opvallend. 'Op twee zware nummers, de 100 meter vlinderslag (net geen limiet) en de 200 meter wisselslag (eerste plaats), liet hij zien over een enorme inzet te be schikken. De overige limieten werden behaald door Petra Knoppers (100 meter schoolslag en 100 meter rugslag) en Bastiaan Tamminga (100 meter vlinder slag). Op de lange afstanden, waarvoor geen limieten gel den, maakten De Haaien de dienst uit. Bij de meisjes won Anne mieke van der Werf (opnieuw persoonlijk record) en werd Haike van Stralen tweede, bij de jongens geboren 1982 werd Lammert Beens tweede. Bij de jongens geboren 1983 won nen Robin Hoendervangers en Mathijs Lugthart zeer overtui gend. Beiden verbeterden hun beste tijd, Mathijs zelfs met ruim 25 seconden! I Balbezit voor Antilopen (foto:. Hans Roggen Antilopen verraste op eigen terrein koploper KOAG. De Leusdenaren yjonnen het duel met 12-11. LEUSDEN - Het eerste man- nenteam van de Mixed Hoc key Club Leusden wordt door pech achtervolgt. In de zware wedstrijd tegen Hurley uit Amsterdam moest met maar liefst vijf invallers worden ge speeld. Omdat er veel basis spelers waren geblesseerd en ook omdat enkelen afwezig waren, moest er ditmaal een beroep gedaan worden op an deren. Heiko van der Linden, Sander Greve en Bart van Da len, spelers van het vorig jaar, waren deze zondag weer pre sent. Ook Jeroen van der Flier en Hans Zijp hadden zich be schikbaar gesteld om deze moeilijke wedstrijd als inval ler mee te doen. Hoewel er goed partij werd ge geven, moest Leusden uitein delijk een 4-0 nederlaag incas seren. Dankzij de fenomenaal keepende Gert Jan van dei- Groep, werd de MHCL een grotere nederlaag bespaard. Toch hebben de vele Leus dense toeschouwers niet een wedstrijd gezien waarbij Leusden werd weggespeeld. Er werd hard gevochten tegen een betere tegenstander. Het eerste doelpunt kwam al na circa tien minuten uit een strafcorner. De wedstrijd speelde zich daarna voor het grootste gedeelte af op de Leusdense helft Bij het rust- signaal was de stand 3-0 in het voordeel van Hurley. De tweede speelhelft gaf eerst een iets ander beeld te zien. Leusden viel veel meer aan, maar kon helaas niet scoren. De gebroeders Flip en Bart van Dalen probeerden de bal naar cirkel van de tegenstan ders te spelen, maar slaagden hier maar zelden in. Enkele snelle uitvallen van de nog niet geheel herstelde Ralph Kemps gaven wat hoop op een tegendoelpunt, maar Hurley wist zijn doel schoon te hou den. De zeer geconcentreerd spelende Robert Jan Willemse wist als laatste man vaak red ding te brengen. Het duurde dan ook tot twee minuten voor het eindsignaal voor het vierde doelpunt viel. Aan staande zondag speelt Leus den thuis tegen Push (Breda). Deze ploeg is vorig seizoen net niet gepromoveerd naar de hoofdklasse. Het belooft dus een zware strijd te worden. Vrouwen laten punt liggen Het vrouwenteam is er niet in geslaagd de volle winst uit Hilversum mee te nemen. In een matte wedstrijd zonder fantasie speelden zij 0-0 tegen Be Fair. Dat was jammer, want de mogelijkheden waren zeker aanwezig. Hoewel de wedstrijd met vlagen op en neer golfde, waren de Leus dense dames meer in de over hand. Toch wisten zij dit niet in doelpunten te vertalen. Hoewel veel speelsters tech nisch best weten wat zij moe ten doen met de bal en hoe zij om een tegenstandster heen kunnen, ontbreekt het bij ve len vaak aan een tactisch in zicht. Er wordt te weinig sa men gespeeld, te weinig ge combineerd en te veel door de diepte. Gelukkig voor de MHCL was Fleur Porthijne, de keepster, in topvorm. Enkele zeker lij kende doelpunten wist zij door uitzonderlijke safes te keren, zodat in ieder geval geen tegendoelpunten werden gescoord. Veel dieptepasses kwamen van achteruit waar door veel aanvalsters alleen voor de keepster kwamen te staan en niet voldoende steun kregen van de anderen. Be Fair kwam razend snel terug toen twee Leusdense speel sters bij een aanval tegen el kaar opbotsten en het scheelde maar weinig of Leus den stond op achterstand. Maar ook in dit cruciale mo ment stond de Leusdense doel- verdedigster er niet voor niets en was zij het, die 0 vast wist te houden Aanstaande zondag spelen de dames een uitwedstrijd tegen Huizen, een van de koplopers in de groep. Deze inhaalwed strijd belooft heel spannend te worden; wil Leusden de aan sluiting bij de top behouden, dan zal deze wedstrijd gewon nen moeten worden. Moeilijk, maar zeker mogelijk.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 13