ïemeentehuis voldoet niet meer aan eisen 6 7 9 13 Het is leuk omdat het zo gezellig is" Jongen verongelukt Toch toiletten in De Hamershof? Lockhorsterweg eindelijk dicht ;n aad moet beslissen over verbouwing. BDU tm MOLENAAR CITROEN Auto inbraak NAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN Truck zat uren vast Ouderen Job coaching Madeline Bell Dupaco/LEOS aan kop EN... Leusder Krant s IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERSOONLIJK RAAKT r: 0PGAVEB0N SERVA VOLVO Nijverheidsweg Noord 61, Amersloorl Tel 033-630304 Donderdag koopavond DAMESMODE BARNEVELD LEUSDEN - Een 13-jarige jongen uit Leusden is maandagnacht aan de ge volgen van een aanrijding overleden. De jongen stak maandagavond om 18.10 uur met zijn fiets, ter hoogte van de Treekerweg, de Arnhemseweg over. Op dit moment kwam er een auto uit de richting van Amersfoort aangereden. De automobilist, een 46- jarige Leusdenaar, kon een frontale botsing niet meer voorkomen. De jongen werd in kritieke toestand naar het Elisabeth Zieken huis vervoerd. Later deze avond werd hij naar het AMC in Amsterdam over gebracht, waar hij in de loop van de nacht aan zijn verwondingen bezweek. LEUSDEN - Het college van b& w is van plan de plaatsing van openbare toiletten in De Ha mershof op te nemen in de meerjaren activiteitenplan ning voor de periode '95-'98. Als de raad dat idee overneemt, kan een openbaar toilet in die periode worden aangelegd. Daarmee komt het college te gemoet aan verzoeken van de Vrouwen Advies Commissie (VAC) en andere vrouwenorga nisaties. De VAC richtte een dergelijk verzoek schriftelijk aan het ge meentebestuur. Vertegen woordigers van vrouwenorga nisaties vroegen vorige week op ludieke wijze aandacht voor het probleem door massaal op het gemeentehuis het toilet te bezoeken. Bij die gelegenheid deed wethouder De Jorfgh de toezegging het probleem nog eens te zullen bekijken. r~' Eerder was het college tot de conclusie gekomen dat een openbaar toilet in De Hamers hof te duur zou zijn. Het ging daarbij niet zozeer om de een malige plaatsingskosten, maar om het onderhoud De exploi tatiekosten werden geraamd op 35.000,- per jaar LEUSDEN - Zondagmiddag is tussen 14.30 en 15.30 uur op de Doornseweg de auto van een 32-jarige Amersfoorter open gebroken. Onbekenden namen de radio/cassetterecorder mee binne Let op Leusder Krant LEUSDEN - Na veel gehakketak is vorige week begonnen met de werkzaamheden, die moeten leiden tot de feitelijke afsluiting van de Lockhorsterweg. De maatregel, die onderdeel uitmaakt van het verkeersplan ging al voor de zomer in, maar werd massaal genegeerd door de automobilisten. Ook in de gemeenteraad werd vragen gesteld over de afsluiting. Wethouder de Jongh werd gedwongen de eerdere plannen voor de afsluiting aan te passen. Er is vorige week begonnen met de aanleg van een aantal piramides, die het voor auto's onmogelijk maken door te rijden. Alleen de politie, brandweer en ambulances kunnen de piramides neerklappen Het fietspad naast de weg zal worden opgerooid. Daarna kunnen de fietsers gebruik maken van de rijstroken, die voor de afsluiting beastemd waren voor het autoverkeer. UITGAVE BDU BV - TELEFOON 03420-94911 - NIEUWSTRAAT 15 - POSTBUS 67 - 3770 AB IJSDEN - Acht Leusdense basisscholen hebben dinsdag meegedaan aan het mini-volleybaltoemooi dat dit jaar voor de negentiende anl erdoor volleybalvereniging Dupaco/Leos werd georganiseerd. In totaal deden er tweeënzestig teams mee, waarin driehonderdvijf- kinderen actief waren. 1 toernooi begon 's morgens al om 9.00 uur voor de jongens en meisjes uit de groepen 5 en 6. Waarna 's middags de wedstrijden voor de iepen 7 en 8 op het programma stonden. Eén van de kinderen die deze dag heeft meegedaan is Joany Lam. Zij is tien jaar en zit op de di( imrakker. Haar team is net aan het spelen tegen de Bongerd. Ondanks het feit dat het met de Klimrakker in deze wedstrijd niet zo id vindt zij het leuk oin mee te doen. „Ik vind deze hele dag leuk, vooral omdat het zo gezellig is." Haar coach begrijpt de opzet van het d rnooi, het samen gezellig en sportief bezig zijn, schijnbaar nog niet zo goed. Zij geeft de scheidsrechter de schuld van het verlies om- I de tegenpartij bij het serveren de bal steeds over het net gooide in plaats van te slaan. Het kwam kennelijk niet bij haar op dat de tand tot het net voor de kinderen wel eens te groot zou zijn. De spelvreugde werd door dit 'onreglementaire' optreden van de scheids hter ongetwijfeld vergroot. Winnaars werden bij de groepen 5/6 De Hecrd 2 (jongens) en Klimrakker 1 (meisjes). Bij de groepen 7/8 t gen De Bongerd 2 (jongens) en de Gereformeerde Basisschool 2 (meisjes) met de hoofdprijs naar huis. gen die het gemeentehuis 'bij de tijd' moeten brengen. De gemeentelijke organisatie beschikt over twee gebouwen Dat zijn het gemeentehuis op t Erf, waar 80 procent van de ambtenaren zijn gehuisvest en het kantoor van de gemeent- werf aan de Hamersveldseweg. STOUTENBURG - Een Franse vrachtauto heeft dinsdag tus sen 11.00 en 16.30 uur gezorgd voor een verkeersopstopping op de Hessenweg tussen de Ho- geweg en het bruggetje over de Barneveldsebeek. De chauf feur was op weg naar een be drijf op de Zwarte Goorder- weg. De truck met oplegger raakte vast in de berm, nadat de chauffeur bij het rechtsafs- laan vanaf de Hogeweg naar de Hessenweg met zijn rechter- wiel in de kant terecht kwam. Hij slaagde er niet meer in de auto los te krijgen uit de drassi ge bodem, maar raakte steeds verder vast. Er moest een kraanwagen uit Leersum ko men om de combinatie los te krijgen. Makelaardij n u. Assurantie I lypotheken Taxutics Blaincrsvelüsevven -19 (xwsden USDEN - Burgemeester en thouders gaan aan de ge- :enteraad vragen of het ge- entehuis verbouwd moet irden en op welke wijze dat n zou moeten gebeuren. Het at daarbij niet om uitbrei- ïg van het gebouw, dat in tember 1982 in gebruik werd omen, maar om aanpassin- Daar maken twee afdelingen van Publieke Werken gebruik van. Beide gebouwenm zijn vrij nieuw. Het kantoor aan de Hamersveldseweg is zelfs niet ouder dan een jaar. De nieuwe aanpassingen zijn nodig in het gemeentehuis om het gebouw klantvriende lijker te maken en geschikt voor gehandicapten. Verder voldoet het gebouw niet aan de eisen met betrekking tot de ar beidsomstandigheden en de interne milieuzorg. Daarbij komt dat burgemeester en wet houders verwachten dat de ge meente in de toekomst van het rijk meer taken toegeschoven krijgt. Verder is het gebouw door de bijzondere architec tuur niet in alle opzichten functioneel. In het gemeentehuis is geen luchtverversingssysteem Dat leidt met name in de zomer tot het oplopen van de binnentem- peraturen, op sommige dagen zelfs tot 35 C op de tweede eta ge. Ook is er niet overal vol doende geluidsisolatie. Ver trouwelijke gesprekken kun nen niet in alle ruimtes worden gevoerd. Dat kan onder meer bezwwarlijk zijn bij het voeren van gesprekken tussen ambte naren en burgers. Ook vertrouwelijke functio- nermgs- en beoordelingsge sprekken kunnen niet in alle daarvoor bestemde ruimtes ge voerd worden De toeganke lijkheid laat ook te wensen over. De entree naar de kelder is niet goed bereikbaar voor minder validen en ambtenaren laten vaak hun fiets buiten staan, omdat de afdaling naar het fietsenhok niet zonder risi co is. Volgend jaar wordt de ge meente belast met de uitvoe ring van voorzieningen voor gehandicapten. Daarmee zul len speciale ambtenaren wor den belast, die de cliënten aan één loket zullen ontvangen. Om dat 'één loketbeleid' gestalte te geven moet er in het gemeente- huids ruimte worden ge creëerd. Een ander probleem dat met de verbouwing aangepakt zal moeten worden, is de inrich- (advertenties) ting van de trouwzaal. De Leusdense zaal wordt door veel trouwlustigen als onaan trekkelijk ervaren. Veel men sen wijken daarom uit naar an dere gemeentes. In de afgelopen 10 jaar werd er al voor ruim 500.000,— 'vertimmerd' aan het gemeen tehuis. Het college stelt nu voor het bureau Brian Goedtz een onderzoek te laten uitvoeren, dat moet leiden tot een plan dat de problemen in een keer op lost. Uitgangspunt daarbij is dat het gebouw weer voor jaren mee kan. Voor het onderzoek is een bedrag van 40.000,— no dig. WOENSDAG 20 OKTOBER 1993 De Leusder Krant is een onathankelijk nieuwsblad, behorende lol de BDU- Krantenkombmalie Midden Nederland Kantoor Asschalterweg 19, Postbus 11 3830 AA Leusden, telefoon 033-941495 25e JAARGANG NO. 25 83 INHOUD 1993 Is het jaar van de ouderen. Daar om maandelijks in de Leusder Krant een pagina met aandacht voor de za ken, die die groep Leusdenaren bezig houdt. Deze week staan de financiën centraal. Het regionaal werkende bureau 'Job coaching', dat nu een jaar draait, houdt zich speciaal bezig met het aan het werk helpen van verstandelijk gehan dicapten. De Woudenberger Corno van de Lustgraaf kwam op die manier in Leusden aan een baan. De Jazz Sociëteit Leusden, die sinds enige tijd domicilie heeft gekozen in de vernieuwde uitspanning De Mof, heeft voor het komende weekeinde een inte ressante gast op het programma. Zan geres Madeline Bell heeft haar sporen in de pop, jazz en semi-klassieke mu ziek haar sporen allang verdiend. Te genwoordig speelt de Amerikaanse bij Bernhard Berkhouts Swingmates. Het hele gezelschap is zondag te zien in De Mof. Het vrouwenvolleybalteam van Dupa co/Leos is op de derde speeldag van de nieuwe competitie alleen aan de lei ding gekomen in de tweede divisie. De Leusdenaren versloegen in eigen huis de medekoploper met 3-1 Natuurlijk ook deze week weer een nuninatuurtje, hel weer in Leusden. de puzzel, de servicerubriek met ïnfonnatie over allerlei diensten in de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen Ml 1 Eon eigen krant die u op de hoogte houdt over alles wat er i- •jw eigen woonplaats of gemeente gebeurt, en dal gebeuren zonodig ook van kritisch commentaar voorziet Iedere week berichten wij u over zaken die u eigenlijk niet kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wi| met een ovcrheerli|ke taart van uw plaatsel"|ke bakker Vul dus snel de onderstaande opgavcbori m' JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart Naam: Adres: Postcode: Plaats: Telefoon: Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis, en betaal daarna per kwartaal 13,95 half |aar 27,40 jaar 53,80 l Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar BDU bv, Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 21,3770 VB Barneveld IMERSF00RT DEALER sterdamseweg 7 - tel 033-630154

Leusder Krant | 1993 | | pagina 1