Leusden Leusden uitslag ballonnenwedstrijd zelf composteren simpele zaak opknapsubsidie oude woningen rioolreiniging vereist voorzorg verkoop kavels aan de H. Schoutenstraat vergaderagenda GEMEENTE n"fIrdi vugts i TRAPPEN handgemaakt DAKKAPELLEN KEUKENS T VERBOUW EN RENOVATIE Opgavebcm re mi WOENSDAG 20 OKTOBER 1993 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van tic gemeente Lensden nr 180 d.d. 20 oktober 1993 Veel kinderen die tijdens de gemeentedag op zaterdag 26 september hebben deelgenomen aan de ballonnenwedstrijd, blijken het deelnemersstrookje bi> zich te hebben gehouden. Eigenlijk was het de bedoeling dat alle strookjes op het gemeentehuis zouden blijven. Zo had makkelijk de winnaar of winnares vastgesteld kunnen worden. Nu zijn op het gemeentehuis wel de winnende deelnemersnummers bekend maar niet de namen en adressen. Ons huisvuil bestaat voor meer dan de helft uit groente-, fruit- en tuinafval. Dat spul is prima geschikt om zelf compost te maken. Op eenvoudige en goedkope wijze krijgt u daarmee de beschikking over een uitstekende grondverbeteraar voor uw tuin èn u werkt mee aan de zo dringend noodza kelijke beperking van de afvalstroom. Het nummer van de verst gekomen ballon is 544. Deze ballon is in Eindhoven terecht gekomen. De ballon die op de tweede plaats is geëindigd heeft het nummer 1461. Deze ballon is in GoiTle geland De poedelprijs is voor degene die de ballon met het nummer 469 heeft opgelaten Deze ballon is niet ver der gekomen dan de Leeuwen burg. Neem snel contact op met het bu reau Voorlichting van de gemeente als je een deelnemersstrookje hebt met een van bovenstaande num mers. Het telefoonnummer van het bureau Voorlichting is 96 16 59. De prijsuitreiking is op donderdag 28 oktober om 19.45 uur, direct voor afgaand aan de raadsvegadenng die op die avond wordt gehouden. Jaarlijks stelt de gemeente een be drag beschikbaar voor het opknap pen van woningen. Daarbij gaat het om woningen van 25 jaar en ouder die niet voldoen aan redelij ke eisen van bewoonbaarheid. De regeling geldt niet voor het moder niseren van goed bewoonbare wo ningen. Subsidie voor het schilde ren van kastjes in een moderne kleur wordt dus niet verstrekt! De subsidie moet worden aange vraagd door de eigenaar/bewoner en kan onder andere worden ge bruikt voor het vernieuwen of aan passen van de elektrische installa tie als die vervanging noodzakelijk is, het aanbrengen van een keu keninrichting of het opheffen van bouwtechnische gebreken. Als er nog geen wc en douche in het huis aanwezig zijn moeten die eerst worden aangelegd. Aan de subsidieverlening zijn di verse voorwaarden verbonden. Zo mogen de kosten die met de op knapbeurt zijn gemoeid niet meer dan 90.000,-- bedragen en moe ten de werkzaamheden binnen twee maanden na toekenning van de subsidie moeten beginnen en dat ze binnen twee jaar moeten zijn voltooid. Eerst beginnen en dan pas een bijdrage aanvragen kan niet. In dat geval zal de subsidie worden geweigerd: u moet een aanvraag indienen voordat u be gint. Indien u denkt in aanmerking te komen voor een bijdrage kunt u een aanvraag indienen bij burge meester en wethouders. Die aan vragen moeten aan een aantal eisen voldoen. Daarom is het belangrijk dat u vooraf contact opneemt met de afdeling Ruimtelijke Ordening en Algemene Zaken in het ge meentehuis. Aanvragen worden in volgorde van binnenkomst behan deld. Nadere inlichtingen worden verstrekt door een medewerker van de afdeling ROAZ. Telefoon 961719. De gemakkelijkste manier van composteren gaat door middel van een compostcontainer. Deze is kant en klaar voor 80,- op het afvalstation aan de Spieghelweg te koop Een beetje handige doe- het-zelver kan hem echter ook zelf maken. U kunt een een ronde vuil nisbak zonder bodem nemen, luchtgaten in de zijwand boren, het geheel op een stukje gaas zetten, waaronder' van bakstenen een muurtje is gemaakt en na verloop van tijd rolt uw compost er klaar voor gebruik onderuit. Een 'andere mogelijkheid is het maken van een composthoop tus sen vier paaltjes, waaromheen gaas is gespannen. Dit gaas voorkomt het wegzakken van de compost aan de zijkanten, waardoor u een hoge re hoop kunt maken. Deze manier van composteren vraagt om één maal per jaar keren van de hoop. Wanneer u het gaas zo vastmaakt dat u het gemakkelijk weer aan twee kanten kunt losmaken, gaat het keren met schop of nek veel handiger. wat kunnen we composteren? 1. Theebladeren, koffiedik, eier schalen, groente-afval, fruitaf val en uitgebloeide bloemen, 2. Grasmaaisel, blad en ander klein tuinafval; actuele folder pas 65 Wat vaker naar een museum of bioscoop. Een interessante voor dracht bijwonen of een cursus vol gen. Er op uit in een mooi natuur gebied, of met de bus of tram er gens naar toe. Dit en nog veel meer is dikwijls voordelig mogelijk met de Pas 65 De Pas 65, de naam zegt het al, is bedoeld voor alle 65-plus inwoners van Nederland. Boven dien kunnen ook 60-plussers die gehuwd zijn of duurzaam samen wonen met een 65-plusser de Pas 65 verkrijgen. U kunt hem afhalen bij de afdeling burgerzaken. U moet daarvoor persoonlijk naar het ge meentehuis gaan en een goedgelij- kende pasfoto meebrengen. De 3. As (zowel kool- als houtas), boomschors en houtzaagsel; 4. Mest van huisdieren, zoals van konijnen, kippen en duiven Deze mest moet wel vermengd worden met turfmolm of stro. Kattebakstrooisel kan niet op de composthoop, want dat bestaat uit een steensoort en vergaat met. waarop letten? v Nat en droog afval moeten min of meer worden vermengd. Het mag niet te nat of te droog zijn! De compost mag met aangestampt worden, omdat er dan niet vol doende zuurstof bij komt. Er mo gen niet te grote stukken op ge gooid worden; maximaal 10 cm2. Bij open composthopen moet u geen groente- of fruitafval weg gooien, omdat dit ongedierte kan aantrekken. Bij een dichte compostbak moet uaf en toe wat tuinaarde toevoegen om een betere vertering tot stand te brengen. Compostmaker, verkrijg baar bij tuin- en diercentra, ver snelt het proces. Let wel: de compostbak of -hoop is geen vuilnisbak. Dus zorg ervoor dat er geen plastic of ander onver teerbaar afval in terecht komt. In de komende weken worden op diverse plaatsen in de gemeente de riolen gereinigd. Dat gebeurt onder hoge druk. Het gevolg kan zijn heb ben dat het toilet thuis overloopt. Een eenvoudige manier om dat te voorkomen is het toiletdeksel op de wc te leggen. Nog beter is het om een vuilniszak om de toiletpot heen te trekken. Van 19 tot en met 29 oktober moe ten inwoners van de wijk de Wete ring rekening houden met overlast door het reinigen van de riolen. Tussen 1 en 12 november is het tijd voor de wijken Akkerhoeve en Noordwijk. Door het toilet af te dekken kan men een hoop overlast beperken. maandag 25 oktober 1993, commissie Algemene en Bestuurlij ke Zaken In deze extra vergadering buigen de leden van de commissie ABZ zich over twee onderwerpen. Het eerste betreft een notitie van het Gewest Eemland over de toekomst van het gewest in het kader van de zogeheten Wgr-indeling. Wgr staat voor Wet gemeenschappelijke regelingen. Het tweede onder werp dat aan de orde komt is het bedrijfsplan-1994 van het politiedistrict Eemland-zuid. De vergadering begint om 20.00 uur. U bent van harte wel kom. De te bespreken stukken liggen ter inzage bij het bureau Voorlichting in het gemeentehuis. kosten bedragen 9,-- wat kunt u met de Pas 65 zoal doen? Wanneer u in het bezit bent van een Pas 65 kunt u gebruik maken van de goedkopere 15-strippen- kaart, die geldig is bij openbaar vervoer per tram, bus en metro. Deze strippenkaart is alleen ver krijgbaar in de voorverkoop. Week-, maand- en jaarabonne menten vallen eveneens onder de reductieregeling. Daarnaast krij gen houder van de Pas 65 korting op deelnamekosten aan een groot aantal cursussen/aktiviteiten van vormingscentra, volkshogescholen en -universiteiten en creativiteits centra. Rijksmusea en vele andere musea zijn gratis toegankelijk in dien u in het bezit bent van de museumjaarkaart. Deze is voor pashouders tegen een gereduceer de prijs te koop. wilt u meer informatie? Wendt u zich dan tot het bureau voorlichting op het gemeentehuis, waar u behalve de folder 'Pas 65' ook de gids 'Wegwijs voor senio ren' gratis kunt verkrijgen. Deze gids, die de gemeente Leusden in samenwerking met de vereniging 'Welzijn Ouderen Leusden (WOL)' uitgeeft, bevat nuttige in formatie voor 55-plussers. Aan de H. Schoutenstraat te Ach terveld worden drie kavels te koop aangeboden voor de realisatie van een drie-onder-één kap woning Vanaf 13 oktober tot 8 november aanstaande 12.00 uur kunnen gega digden zich daarvoor via een in schrijvingsformulier aanmelden De kavels hebben een oppervlakte van 230 m2, 145 m2 en 205 m2. De prijs per m2 bedraagt: 290,- prijs peil 1 oktober 1993. Het inschrijvingsformulier en de informatiebrochure zijn verkrijg baar op de afdeling Ruimtelijke Ordening en Algemene Zaken, ka mer 208, tijdens de openingstijden van het gemeentehuis. Zij zijn ook telefonisch op te vragen: telefoon nummer 961728. De inschrijvingsformulieren wor den getoetst aan de criteria: - minimaal twee jaar woonachtig in de gemeente Leusden en/of - economisch aan Leusden gebon den - inschrijving uitsluitend per drie gegadigden Door middel van loting wordt aan de gegadigden die aan de toewij zingscriteria voldoen, een volg nummer toegekend. De gegadig den met nummer 1 kunnen tot aan koop van de kavels overgaan. Mochten zij geen belangstelling meer hebben, dan komen de gega digden met nummer 2 voor aan koop in aanmerking. Bij de loting gelden de volgende voorrangscategorieën 1. gegadigden die in Achterveld een toewijsbare huurwoning be neden de huursubsidiegrens achterlaten 2. gegadigden die in Achterveld woonachtig of economisch aan Achterveld gebonden zijn. 3. gegadigden die in Leusden cen trum of Leusden Zuid een toe wijsbare huurwoning beneden de huursubsidiegrens achterla ten 4. overige gegadigden die aan de toewijzingscriteria vol doen. De notaris zal eerst uit groep één loten, dan uit groep twee, vervol gens uit groep drie enzovoort. BEKENDMAKINGEN GEMEENTE Wet Milieubeheer bekendmaking melding ingevolge artikel 8.41 Burgemeester en wethouders van Leusden hebben op 8 oktober 1993 een melding ingevolge de AMvB Hore cabedrijven ontvangen van P A A. van der Snee voor een café op de Zwarteweg 3 te Leusden. verleende vergunningen Op 5 oktober 1993 is aan De heer A.J. Daatselaar een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning in het kader van de Hinderwet verleend voor een veehouderij met mestopslag op het perceel Hamers- veldseweg 128 te Leusden. Op 8 oktober 1993 is aan Firma Van Eeken een nieu we, de gehele inrichting omvattende vergunning in het kader van de Wet Milieubeheer verleend voor machi nale houtbewerking en het vervaardigen en repareren van biljartkeus op het perceel Hamersveldseweg 139 te Leusden. Op 8 oktober 1993 is aan Herder B. V. een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning in het kader van de Wet Milieubeheer verleend voor een loodgie- tersbedrijf, alsmede verkoop van keukens en sanitair op het perceel Hamersveldseweg 76 te Leusden. Op 8 oktober 1993 is aan RAFA B.V een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning in het kader van de Wet Milieubeheer verleend voor een fabriek van scheepsramen, deuren, -luiken, etc. t.b.v. de scheeps- en carrosseriebouw op het perceel Am- bachtsweg 28 te Leusden. De vergunningen en de bijlagen liggen van 20 oktober 1993 tot 20 november 1993 op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woning toezicht, kamer 211. Bovendien bestaat de mogelijk heid om de stukken in te zien op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033-961759. Gedurende bovengenoemde termijn kan beroep wor den ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die schriftelijk of mondeling bezwaren hebben ingebracht tegen het afgeven van de ge vraagde vergunning of tegen de ontwerp-beschik- king; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest bezwaren in te dienen tegen het afgeven van de gevraagde vergun ning of tegen de ontwerp-beschikking. De beschikking wordt na afloop van de beroepster mijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist aanvragen om bouwvergunning de volgende aanvragen om bouwvergunning en meldingen zijn ontvangen: bouw woning met garage Asschatterweg 207b verbouwen woning Treekerweg 1 plaatsen dakkapel Beekridder 3 Deze publikatie vindt plaats op grond van het bepaalde in artikel 41 van de woningwet en is bedoeld om bekendheid te geven aan het feit dat genoemde aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend. Nadere informatie kunt u krijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken (tel. 961724). de volgende aanvragen om (bouw-)vergunning liggen ter inzage: het verbouwen/uitbreiden van de woning Kon. Julianalaan 64 De bouwplannen liggen ter inzage van donder dag 21 oktober tot en met woensdag 3 november 1993 op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en op de woensdagmiddag van 13.30 uur tot 16.00 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk worden ingediend bij burge meester en wethouders van Leusden, Postbus 150, 383GT AD Leusden. verleende vergunningen bouwvergunningen plaatsen dakkapel Beekndder 3 uitbreiden woning Ruige Velddreef 6 plaatsen dakkapel Vogelwikke 25 uitbreiden woning Rozenhaag 2 uitbreiden woning Beltmolen 25 kapvergunningen Albast 14, een berk en een grote den in de voortuin Parelduiker 48, een es in de achtertuin Lamshoeve 5, een berk in de achtertuin Hessenweg 20, drie populieren en drie wilgen in de achtertuin Gorzen 3, een berk in de voortuin Prunuslaan 13, een berk in de achtertuin Aragon 7, een esdoorp in de achtertuin bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over: bouwvergunning bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961756; diverse vergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 208, 961729; kapvergunningen bij de afdeling Groen, Ha mersveldseweg 105, telefoon 961752. Burg. de Beaufortweg 29 3833 AD Leusden Tel. 033-943395 i in elk gewenst model In elke gewenste maat in elke gewenste kleur Aantal regels 1 I Regelrubriek 4,41 2 8,82 3 13,-23 4 17,64 5 22,05 6 26,46 7 30,87 8 35,28 9 39,69 10 44,10 11 48,51 12 I 52,92 Bewijsnummer (uitsluitend op verzoek) 3.- extra. Brieven onder nummer 3.- extra Bij niet kontante betaling wordt 3,- administratiekosten berekend. I f'\ De NSG helpt bij het vinden van oplossingen MO^ voor alle vormen van geluidoverlast. 1>kAJ NEDERLANDSE STICHTING GELUIDHINDER Postbus 381, 2600 Ai Delft De BDU-Krantenkombinatie biedt een viertal optimale mogelijkheden tot het plaatsen van rubrieksadvertenties. Stuk voor stuk genereren de kranten die deel uitmaken van dit regio-kwartet veel response en directe reacties. Kortom, wanneer u een gerubriceerde advertentie plaatst in de editie(s) van de BDU-Krantenkombinatie, gaan er vanzelf talloze bellen rinkelen. Of u nu iets wilt verkopen, bekend wilt maken of woonruimte zoekt, maak dan gebruik van het hoge bereik dat de BDU-bladen ten opzichte van andere verschijnende kranten kenmerkt. Vul de bon in en geef 'm af op ons kantoor: Of stuur de bon in een gefrankeerde enveloppe met giro- of bankcheque (geen kontanten), BDU BV, verkoop binnendienst Uitgeverij, Postbus 67, 3770 AB Barneveld, met de titel van de kombinatie. Naam: Adres: Postcode:Plaats: Plaatsingsdatum: Rubriek: Handtekening: Let op: Gebruik voor elk leesteken, letter of cijfer een apart vakje en laat achter elk woord of leesteken een vakje open. Achter de laatst geschreven regel leest u de kosten af per kombinatie. De kosten zijn per kombinatie. Ik kies voor: 1 BDll-NOORD oplage 94 750 exemplaren (De Stad Amersfoort, Hoevelakens Nieuwsblad. Leusder Krant, De Stad Nijkerk, Zeewolder Krant, Drontens Nieuwsblad en Bameveldse Krant - wo.) 2 BDU-MIDDEN oplage 77 450 exemplaren (De Woudenberger, Scherpenzeelse Krant, Doomse Krant "De Kaap", Nieuwsblad Geldermalsen, Ede Stad - ma. en Barneveldse Krant - ma.) 3 BDU-ZUID oplage 67.950 exemplaren (Ede Stad - wo.. Hoog en Laag, Bennekoms Nieuwsblad en Barneveldse Krant - di.) 4 GROOT-BARNEVELD oplage 55.000 exemplaren (Barneveldse Krant - do. (incl. De Barnevelder) vr. en zat.) Uiterlijk inleveren/insturen zie rcgelrubriek colofon van deze krant. iMI Hiihricksmlrcrlcnlics in tic Itlll hintten. - ellen n ie ii'tnirtlen tnn in ktiiikemte ilmleii 9^-. <r^- pp in die Edei xti< •no «ft lijk 'PP ttn rnh :ze =nm PP' i

Leusder Krant | 1993 | | pagina 4