„We werken geweldig samen" Leusder Krant Stadswachten lopen stage Veenendaal Heuvelachtig terrein Racisme Jazz Sociëteit Leusden ontvangt Madeline Bell The Swingmates Fiets gestolen Back to the sixties Nieuws uit de verenigingen Speelgoed beurs Meer inwoners Ballonnen wedstrijd GROOTSTE COLLECTIE KALENDERS EN AGENDA'S! 25.00 24.90 24.90 15.00 Boekhandel Boete wegens diefstal gas en electriciteit Brand Asielzoekerscentrum Leusdenaar veroordeeld Schapen aangereden foensdag 20 oktober 1993 Pagina9 Madeline Bell en The Swingmates bij de Jazz Sociëteit Leusden. (foto: Patricia Steur .EUSDEN - Zondagmiddag 1 oktober 1993 om 15.30 uur allen in restaurant De Mof, Imhemseweg 95 in Leusden, lernard Berkhout's Swing- ïates (met Frits Landesbergen p de vibrafoon) en gastster ladeline Bell optreden. Infor- latie over deze middag en re- erveringen, tel: 033 - 940226. fadeline Bell werd geboren in [ewark, New Jersey. Zij werd pgevoed door haar grootmoe- er, die haar in de kerk liet irtgen. Gospel was het motto o haar meisjesjaren. Vooral aet de Alex Bradford Singers eisde ze door vele staten van tmerika. Met de musical Black Nativity', geschreven loor Langston Hughes, ver- uil de ze de kerk maar meteen oor Broadway. Madeline Bell koos voor En gland (ze woont in Londen) ils haar thuisbasis. Ze prefe eerde een solo-carrière, hoe pel ze ook regelmatig in acht ergrondkoortjes te horen was, ooral tijdens studio-sessies, laar eerste solo-optreden ond plaats in Newcastle in 964. De toernee door Enge- and die daarop volgde, leidde ot een optreden met Dusty Ipringfield. Daarna ging het nel bergopwaarts. Met Roger !ook vormde zij het duo 'Blue link' en maakte de wereldhit Melting Pot' (1969). Ze tfad op in het Londense Talk of the Town' en vele an- lere clubs in Engeland. In de aren '80 werd Madeline Bell rereldberoemd door haar me iewerking aan The London ihorale van Tom Parker. Ze vas te zien in 'The young Ama- leus', 'The young Messiah' en The young Verdi Deze projecten verschenen ok op elpee en leidden binnen ie kortste tijd tot miljoenen- erkoop. Stormachtig succes lad zij met haar hoofdrol in de nusical 'A night at the Cotton ilub' met onder andere Ruth acott Het theaterconcert 'Ha- eyou met Miss Bell' (eveneens le titel van de nieuwe CD) waarmee zij dit seizoen op de planken staat in ons land, moet een muzikaal avontuur worden langs de moerassen van het Amerikaanse Zuiden, de nachtclubs van New York en het Hollywood van de jaren '30, naar de Royal Albert Hall in Londen en naar de gospel en de flowerpower. Maar ook met een vleugje Bach en Mozart. In de show wordt zij begeleid door de Swingmates, een jazz band die bestaat uit de top-so- listen Frits Landesbergen (vi brafoon), Bernard Berkhout (klarinet en saxofoon), Hans Dekker (drums), Cor Bakker (vleugel) en Frans Bouwmees ter (bas). In de werkruimte van Sa- scha van Esdonk Producties kwam Madeline Bell buiten adem binnen wervelen: „I could not sleep tonight, wat ched TV for hours. Gosh, how tiring. O, hello Ellen, there you are." -Are you not too tired to ans wer some questions? ,,0, no, go ahead, ask what you want. We make a big story Charmant lachtte ze twee rijen witte tanden extreem bloot. Haar stem vulde de ruimte tot in alle hoeken en riep herinneringen bij me op aan The Cotton Club en The young Messiah waarin ik haar hemels had horen zingen -Wanneer ontdekte je dat je van zingen hield? Bell: ,,Ik was 5 jaar toen ik naar de zondagsschool in de kerk ging en ontdekte hoe leuk zin gen was, zowel in koren als in verschillende groepen. Zoals voor de meeste zwarte zange ressen begon het voor mij ook in de kerk. Bovendien zong ik natuurlijk op de hoeken van de straat. Mijn grootmoeder -door wie ik opgevoed ben- zong al tijd als ze het huis schoon maakte. Mijn moeder is inge nieur en zingt helemaal niet. Mijn grote voorbeeld was dus mijn grootmoeder, naar wie ik vernoemd ben. Ik woonde bij haar tot m'n achttiende jaar. Alles wat ik nu ben heb ik aan haar te danken." -Je komt al jaren lang regel matig naar Nederland. ,,Ln 1962 trad ik al samen met Ramses Shaffy op. In Carré. Ik was maar drie dagen in Am sterdam en zag niet veel meer dan de kleedkamer. We hebben toen ook nog een TV show in Utrecht gedaan -Hoe voelde je je als ster in the Cotton Club? ,,Ik vond het heerlijk om te doen, we waren één grote fa milie. Iedereen gaf om elkaar. Ik was de oudste en the kids in de show vertelden mij over hun vnendjes en brachten mij eten Dat was zo leuk. Helaas heeft The Cotton Club geen vervolg gekregen wegens onenigheid met de producer. Ik zeg er ver der niets over. 't Is geschiede nis." -Wanneer ontdekte je de Swingmates? ,,In januari 1993. Hier in dit kantoor ontmoette ik hen. Sa- scha van Esdonk was tussen persoon. We werken geweldig samen." Wisselwerking -'Have you met Miss Bell' is een groot avontuur. Waar voert het ons naar toe7 ,,Ik hoop dat je het theater ver laat met een echt goed gevoel. Dan ben ik tevreden. Ik heb LEUSDEN - Omdat hij in de eerste vier maanden van vorig jaar gas en elektriciteit had gestolen door de meters stop te zetten, is een 47-jarige man uit Leusden dinsdag door de Utrechtse politierechter ver oordeeld tot vierhonderd gul den boete. "En daarmee bent u beter behandeld dan u eigen lijk verdiende", zei officier van justitie mr. M. Timmers, die een zelfde boete eiste. De zaak kwam uit omdat de meteropnemers zagen dat de verzegeling van de meters was verbroken. De telwerken wa- LEUSDEN - Dinsdag is tussen 17.00 en 20.30 uur op de Croessrak een fiets gestolen. Het rijwiel, een zwarte oma- fiets van het merk Raleigh, stond afgesloten in de achter tuin van een woning aan deze straat. ACHTERVELD - Op zater dag 23 oktober herleven de gouden zestiger jaren weer in onze regio. In 'De Roskam' in Achterveld zal een groots 'Back tot the Sixties'-gebeuren plaatsvin den met dezelfde artiesten welke ook in de jaren zestig veel populariteit genoten in Amersfoort en Eemland. Er is een avondvullend non-stop programma georganiseerd. Het festival is groot van opzet en neemt de bezoekers mee te rug naar de legendarische ja ren zestig met popgroepen als Level, The Hotfighters, The Defenders en de zangers Bert Labrie (van oorsprong uit The Elements) en Carel Prins. Verder zullen ook The Scamps na maar liefst dertig jaar het podium betreden. The Scamps waren in de jaren zestig zeer veel te beluisteren in de di verse toenmalige Amers- foortse clubs. Kaarten kosten slechts 10,- De avond wordt gehouden in Zaal 'De Roskam', Hessenweg 212 in Achterveld. Voorver koop via 'De Roskam' en via telefoonnummer 033-756721 of 033-551606. Ook zijn kaarten vanaf 19.30 uur aan de zaal verkrijgbaar. nogal wat cabaret gedaan en vanuit die ervaring weet ik dat je moet praten Je krijgt meer reactie van het publiek als ]e ze erbij betrekt. Het is jazz-caba- ret wat wij brengen. Ernstig, maar met veel humor op de planken. Frits en Cor zijn cra zy, ze kunnen de gekste dingen doen. Tijdens een optreden onlangs kreeg Frits z'n das tus sen de toetsen van de vibrafoon en hij maakte daar een 'big joke' van. Wisselwerking on derling en wisselwerking met het publiek is hoofdzaak in onze optredens." ren stopgezet door er stukjes plastic op te plakken. Rechter mr. S. Braunius verbaasde zich over het gedrag van de verdachte. "U wist toch dat het uit zou komen?" vroeg hij de man. De Leusdenaar verklaarde dat hij in ernstige financiële pro blemen verkeerde. Er was be slag gelegd op zijn RWW-uit- kering en na aftrek van huur, had hij nog honderd vijf tig gulden per maand om van te LEUSDEN - Woensdagoch tend om 5.20 uur is op het Asielzoekerscentrum aan de Doornseweg een brand ont dekt. In een caravan sliepen drie mannen van drieëntwin tig, vijfentwintig en eenender tig jaar. De 25-jarige werd wakker doordat hij een brand lucht rook Hij probeerde de kamer van de 31-jarige, waar de rook vandaan kwam, binnen LEUSDEN - De Speel-o- theek 'Hamertje Tik' organi seert dit jaar weer de speel goedbeurs. Hier wordt ge bruikt speelgoed dat in goede staat moet verkeren, compleet en schoon is, verkocht. 30% van de verkoopsprijs gaat naar de Speel-o-theek. De speelgoedbeurs zal plaatsvin den op maandag 25 oktober, van 19.30 uur tot 21.00 uur in het gebouw van de Blijhof, Li- sidunalaan 2 te Leusden. Mocht u willen verkopen, in name van het gebruikte speel goed is op vrijdag 22 oktober van 19.30 uur tot 21.00 uur en zaterdag 23 oktober van 10.00 uur tot 12.00 uur. Afrekenen is alleen op 26 oktober 16 00 uur tot 17.00 uur. Dus ouders op zoek naar goedkoop baby speelgoed, auto's, poppen et cetera, op naar de speelgoed beurs. Voor inlichtingen kunt u bellen. 033-947239 of 033- 952106. -Je wordt vaak tot jazz-zange- res bestempeld. ,,Ik voel dat helemaal niet zo omdat ik me met zoveel meer stijlen bezig houd: gospel, pop, musical, klassieke muziek. Ik heb met de Beatles gewerkt, met Joe Cocker en Elton John. Hoewel mijn hart wel voor een groot deel in soul en rhythm blues zit." -Wat houd je zo spiritueel en energiek, vaak avond aan avond? ,,Yes, what keeps me going? De reactie van het publiek. Als het een koud publiek is voel je dat direct en moet je hard werken. De sfeer op the stage is altijd goed, wij werken fantastisch samen Maar elk publiek rea geert anders, het is nooit het zelfde." -Moet je je conditie' op peil houden met oefeningen? ,,Wat ik avond aan avond op het toneel doe, twee uur 'top sport' -is voldoende om de con ditie op peil te houden Boven dien heb ik een broertje dood aan andere vormen van trai ning: jogging, steps of meer van dat soort oefeningen, daar houd ik gewoon niet van." -Wat ga je na je toernee doen? ,,Ik ga terug naar Engeland om een paar concerten voor de BBC met de Big Band te doen. En met Kerst zijn mijn man en ik in Spanje." -Met vakantie7 „Nee, niet echt. We moeten eerst het huis schoonmaken en de rekeningen betalen." -Wil je blijven zingen? „Mijn hele leven" -Ga je nog terug naar Neder land? „Ik heb teveel vrienden om niet terug te komen. Vrienden van The Cotton Club en alle fans. We always stay in touch." Ellen de Jong-de Wilde leven. Daarom had hij ook de eerder aangeboden schikking van vierhonderd gulden niet betaald. Officièr Timmers had er geen behoefte aan om een hogere boete te eisen dan het schik kingsvoorstel. Zij hield er re kening mee dat de verdachte flinke kosten had moeten ma ken om de gas- en elektrici teitsmeters weer te laten aan sluiten te gaan. Maar deze was afge sloten. Hierop brak hij aan de buitenkant een raam en klom de kamer binnen Daar zag hij het matras in brand staan. Hij droeg vervolgens het slachtof fer naar buiten. Deze werd met verstikkingsverschijnselen naar het Elizabeth ziekenhuis afgevoerd. De geallarmeerde brandweer kon het brandende matras blussen. LEUSDEN - Het inwoner aantal van de gemeente is in de maand augustus met tien per sonen toegenomen. Leusden telde op 31 augustus daardoor 27 743 ingezetenen De toename werd vooral veroorzaakt door de geboorte van vijfentwintig kinderen ge boren Hier stond het overlij den van dertien Leusdenaren tegenover. Er konden 133 nieu we inwoners worden begroet, er vertrokken 135 Leusdena ren naar elders. In vergelijking met 1 januari van dit jaar is de bevolking met 58 personen toe genomen LEUSDEN - De prijswinnaars van de ballonnenwedstrijd die zaterdag 26 september op de Gemeentedag gehouden werd zijn bekend, Doordat veel kin deren het deelnamestrookje bij zich hebben gehouden zijn de namen van deze winnaars nog niet bekend. Kinderen die een strookje met de nummers 544„ 1461 of 469 hebben moeten zo snel mogelijk contact opnemen met het bureau Voorlichting van de gemeente (tel.. 961659). De prijsuitreiking is op don derdag 28 oktober om 19 45 uur op het gemeentehuis. Het is geen nieuws, helaas. Racisme bestaat. Het heeft iets verontschuldigends om vanaf de luie stoel met een geschokt gezicht naar de beelden op t.v. te kijken. Brandbommen, teksten op muren, ingegooide ramen en verschrikkelijke Tilburgers. De ver van mijn bed show? Dat valt te bezien. Een tijd geleden fietsten twee naar schatting veertien jaar oude jongens voor mij uit, die ge zien het tijdstip en de tassen een lange schooldag achter de kiezen zouden kunnen heb ben. Met mijn aandacht gericht op de reiger die me nog altijd fascineert heb ik het begin wellicht gemist maar toen kon ik er niet meer omheen. De knul met de witte huid begint tegen de knul met de bruine huid opmerkingen te maken nadat een vuilniswa gen passeert. „Hé, jo, moet je niet mee, daar gaat je familie, stomme banaan." Mij ver schuilend achter de gedachte dat elke opmerking van mij het alleen maar erger zou ma ken, houd ik mijn mond. Maar kokend blijf ik luisteren en het getuigt van een afschu welijke ingewortelde kracht LEUSDEN - Een 49-jarige Leusdenaar, die onder invloed van alcohol een verkeersonge luk had veroorzaakt, is woens dag door de Utrechtse politie rechter veroordeeld tot twaalfhonderd gulden boete en een rijontzegging van zes maanden, waarvan de helft voorwaardeli j k. De aanrijding vond in fe bruari van dit jaar plaats op de Zwarte weg in Leusden. Daarbij raakte de auto van de verdachte total loss en ont stond voor zesduizend gulden schade aan een andere auto. Uit de ademtest bleek dat de Leusdenaar een alcoholge halte had van 710 microgram, terwijl maximaal 220 micro gram is toegestaan. ACHTERVELD - Op de Hes senweg zijn woensdagavond om 20.00 uur een aantal scha pen losgebroken. De dieren zijn eigendom van een 59-jari- ge inwoner van Achterveld. Twee schapen werden aange reden door een auto die hierbij beschadigd raakte. De dieren overleefden de aanrijding niet. De overige schapen werden door de politie een weiland in- hoe lang dit knulletje het weet vol te houden. Zijn vo cabulaire bevat overigens niet meer dan de boven genoemde zinnen maar die weet hij dan ook tot het einde door te voe ren. De knul waar het alle maal omgaat zwijgt. Net als ik. O ja, ik kijk heel boos en fiets met een zielige dapper heid rakelings langs dat vuil- spuiende ventje. Als de twee afslaan krijg ik moed en fiets terug, me onderwijl beden kend hoe eng de vader van die jongen zal zijn. Gelukkig, ik kan ze niet meer vinden. Ik fiets, me ondertussen beden kend wat ik wel allemaal ge zegd zou hebben, verder. Hoe zou de jongen zich nu voelen? Niet één keer heeft hij gerea- geert op wat zijn leeftijdsge noot allemaal riep. Thuis waarschijnlijk onhandelbaar, overal tegenin gaand, schreeuwend tegen zijn ou ders. Vader en moeder snap pen er niets van, wat heeft onze zoon toch? Mijn vriendin reageert ge schokt op het verhaal dat ik haar vertel. „Wat verschrik kelijk, meid, wat heb je ge daan?" Annelies De verdachte verklaarde dat hij eind januari overspannen was geraakt door problemen op het werk en doordat zijn jongste zoon aan drugs was verslaafd Tot twee dagen voor de rechtszaak had hij in de ziektewet gezeten. Officier van justitie mr. M. Somsen hield er rekening mee dat de man nooit eerder was veroordeeld en de alcoholver- keerscursus had gevolgd. Zij eiste naast de rijontzegging een boete van vijftienhonderd gulden Rechter mr. A. Schol ten besloot de boete te mati gen omdat de aanrijding een schadepost van elfduizend gulden voor de verdachte be tekende gedreven. Om 22.00 uur liepen zij echter weer op de weg. De eigenaar ondernam geen po ging om zijn schapen weer in de wei te krijgen. Bovendien heb ben omwonenden geklaagd dat de schapen regelmatig uitbre ken. Omdat de dieren er ver waarloosd uitzagen, onder zoekt de politie de mogelijk heid de eigenaar wegens die renmishandeling aan te kla gen. lEUSDEN - De Amersfoortse stadswachten hebben afgelopen vrijdag rondgekeken in het Leusden- winkelcentrum De Hamershof. Het bezoek aan het winkelcentrum maakte deel uit van het opleidingsprogramma van een nieuwe lichting stadswachten, die straks in Amersfoort zullen borden ingezet. Het is voorlopig niet de bedoeling dat stadswachten ook in Leusden zullen worden gedetacheerd. Volgens woordvoerder Marga Coens, begeleider van de nieuwe stadswachtengroep faheel rechts op de foto), leidde het bezoek wel tot reacties van het winkelende publiek. Coens: De Mensen vroegen ons of wij nou ook hier kwamen surveilleren. Maar er waren ook reacties in de trant T4n 'het zal eens tijd worden'. Voorlopig is het echter niet de bedoeling dat we ook in Leusden tornen. Ons werkgebied blijft in eerste instantie beperkt tot de binnenstad van Amersfoort, terwijl ft in november een proef gaat lopen in Emiclaer in Amersfoort-Noord", aldus Coens, één van de twee leusdenaren uit het huidige stadswachtenkorps. De stadswachten betrekken deze week op de Kamp in de Amersfoortse binnenstad een nieuw kantoorpand, (foto: Jan Pit) Veel exclusieve kalenders en agenda's zijn bij ons te vinden. Vaak in kleine aantallen, dus wees er snel bij! /.otö/c 'JSS U R "E ■H o 5& 0 ha "5r Bfe. Loesje scheurkalender 1994 Dit jaar voor het eerst 0Q dubbelzijdig Nederlandse poëzie-kalender scheurkalender 1994 Nu met poëziewedstrijd Peter's zeur-kalender 365 tragi-komische tekeningen van Peter van Straaten. Onze Taal Taai-kalender Nieuwl Boordevol taal, van allerlei soort. Maarten Toonder Bommel-kalender 24.95 Franciens katten-agenda Rijkelijk geïllustreerde agenda door Francien van Westering. C CIC Bekend van Magrietl I 0.«70 Marjolein Bastin-agenda Met gratis potloodje. 17.95 Magriet-agenda 1994 Met gratis mini-agenda. 15.95 Amnesty International-agenda Fraai uitgevoerd Voor de exclusieve kalenders en agenda's moet u even langskomen! Langestraat 33 Tel 613232

Leusder Krant | 1993 | | pagina 9