Krachtig herstel Roda-zaterdag Roda-zondag: Van reuzendoder tot dwergvriend Achterveld blijft na doelpuntloos gelijkspel meedraaien in de top <2170 SVA 6 in het nieuw Agenda Werther Eerste periodetitel ligt voor het grijpen Leusdenaren leveren wederom punten in bij slechte staartploeg Op het scorebord Sport Leusder Krant Woensdag 27 oktober 1993 LEUSDEN - Als Roda-zater dag de uitwedstrijd tegen Am stelveen aanstaande zaterdag wint, zijn de Leusdenaren win naar van de eerste periode in de derde klasse B. De naaste con currenten van Roda hadden het moeilijk in de zevende ronde. Scherpenzeel ging op bezoek bij de Amsterdamse koploper Beursbengels en speelde 0-0. Horst, dat tweede stond, liep in Nijkerk tegen NSC tegen een 6-0 nederlaag op. De derde koploper uit de derde klasse B, Roda, ontving CSW uit Wilnis. Keeper Henny Snel van CSW moest vijf keer de bal uit het net halen. De Leusdense kee per Hans van Bekkum werd niet gepasseerd. De aanval van Roda wordt gevormd door Peter Mooibroek en Jeroen van Gaal. Beide spe lers passen goed bij elkaar, want hun kwaliteiten vullen elkaar goed aan Jeroen van Gaal is klein, snel en erg téth- nisch. Tot aan dit seizoen had hij moeite om kansen te be nutten. Hij is een goede voor bereider. Peter Mooibroek kopt goed, scoort uit de onmo gelijkste hoeken en moet het minder van zijn snelheid en techniek hebben. Het merkwaardige is dat Van Gaal dit seizoen al vijf keer gescoord heeft en dat Mooibroek veel voorzetten, die doelpunten opleverden, op zijn naam heeft staan. Maar tegen CSW was Mooibroek weer eens ouderwets op dreef. Hij scoor de de eerste drie goals en liet een paar technische hoog standjes zien, die je eerder van Diego Maradonna verwacht. Mooibroek zette ook nog een paar medespelers vrij voor de keeper en speelde dus een ge weldige wedstrijd. In de vierde minuut werd Je roen van Gaal neergelegd in de buurt van het strafschopgebied van CSW. Harm Wassink legde de bal vol gevoel op het hoofd van Peter Mooibroek, die de bal keihard achter Henny Snel kopte. De eerste twintig minu ten waren de Leusdenaren te sterk voor CSW. Roda combi neerde goed en maakte weinig gebruik van de lange bal. De veldbezetting klopte en Roda was gevaarlijk. Frank Vissers raakte de lat, na een actie van Peter Mooibroek. Windvlaag Na twintig minuten pro beerde CSW zich aan de druk te ontworstelen De ploeg uit Wilnis gebruikte veel de lange bal en drukte Roda langzaam terug. CSW werd daarbij ge hinderd door de straffe, koude wind, die de ploeg tegen had Het waaide zelfs zo hard op het Buiningpark dat een onbe heerd achtergebleven kinder wagentje langs de lijn geblazen werd. Roda probeerde het CSW via counters moeilijk te maken. Halverwege de eerste helft kreeg Mooibroek de bal Hij passeerde een tegenstander, die de bal aantikte. Het leer dreigde weg te stuiteren. Op volle snelheid controleerde Mooibroek met een onmogelij ke beweging de bal, die voor zijn voeten kwam. Hij passte daarna naar linkermiddenvel der Gert Lokhorst. Deze mooie actie leverde geen doelpunt op. In de vijfendertigste minuut brak de sterk spelende libero Edwin van Ginkel uit. Hij pas ste de bal naar de zeer onvoor spelbare Harm Wassink. Was sink werd in het strafschopge bied gedekt door drie verdedi gers van CSW. Twee beoor deelden de bal verkeerd en de derde gleed uit. Vanaf de ach terlijn liet Wassink een merk waardige voorzet los. Snel miste de bal, die de goal in draaide, maar Mooibroek was ter plekke om CSW de gena deklap te geven. Na de rust toog CSW met de moed der wanhoop ten aanval. En de ploeg kreeg zowaar een aantal kansendie echter onbe nut bleven. Roda loerde op de counter. Trainer Nico Romeijn riep zijn spelers toe dat het niet allemaal zo mooi hoefde te ge beuren. Deze raad werd ter harte genomen, zodat Roda zich wist te ontworstelen. Protesten In de drieëndertigste minuut voerde Roda een schoonheid van een counter uit. Willem van de Biezen zag Jeroen van Gaal vrijlopen. Van Gaal pas ste naar Mooibroek, die twee man uitkapte en de bal hard achter Snel ramde. CSW was behoorlijk teleurgesteld door het scoreverloop en gaf de schuld aan de scheidsrechter Van Swillert, die partijdig zou fluiten. De mannen uit Wilnis zagen over het hoofd dat de onpartijdige regelmatig vlag- signalen van de Roda-grens- rechter Fred de Smalen ne geerde, zodat CSW met de aan vallen door kon gaan. Bij de vierde goal van Roda had Van Swillert het bij CSW helemaal gedaan. De bal rolde over de zijlijn en CSW wilde ingooien. Maar volgens de scheidsrechter was de bal voor Roda. Aanvoerder Snel spoed de zich naar de man in het zwart om verhaal te halen. De verdedigers waren ook heel erg boos. Van Swillert liet zich niet ompraten en gebaarde dat er doorgespeeld moest worden. CSW stond nog te mopperen, terwijl de bal bij Gert Lokhorst kwam. Lokhorst lepelde de bal heel laconiek over Snel heen. De keeper was nu helemaal door het dolle heen. Hij pro beerde Van Swillert met een bal te raken, maar het bleek dal Snel niet kon mikken. Hij miste de scheids ruimschoots. In de vijftigste minuut werd Lokhorst neergelegd in het strafschopgebied van CSW. Van Swillert gaf een penalty. Snel accepteerde het met de gelatenheid van een man die weet dat het leven lijden is. Edwin van Ginkel, die zondag jarig was, mocht zichzelf een vervroegd verjaardagsca deautje geven. Hij schoot de strafschop de kruising in. Na afloop was aanvoerder Frank Vissers erg tevreden over de wedstrijd: ,,Wij speel den eindelijk eens zoals vorig jaar. Er was weer bezieling Wij waren een elftal dat voor elkaar knokte. En wij combi neerden ook nog goed." LEUSDEN - De wonderbaar lijke avonturen van Roda-zon dag in de hoofdklasse beleef den hun zevende aflevering en dat was een heel verrassende. Vorig week werd Roda-zondag in deze krant uitgeroepen tot 'Reuzendoder', maar de zon dag-elf verdient nog een bij naam: 'Dwergenvriend'. De minder bedeelde ploegen uit de hoofdklasse mogen op het Bui ningpark op een warme harte- Eerste reserve Alles heeft zijn eigen per soonlijkheid en karakter, dus ook voetbalelftallen. Roda- zondag is typisch romantisch van aard. Dat bedoel ik niet in de stupide betekenis die Ron Brandsteder daaraan geeft: eten bij kaarslicht en meer van dat gezeur. Het gaat hier om de kunststroming Romantiek waarin Goethe, Byron en Friedrich een be langrijke rol speelden. Als de romantische gemoedstoestand zijn de prestaties van dat team. Het ene moment is het een peilloze diepe krater. En net als je denkt dat het nooit meer wat wordt met die jon gens volgt het ene geniale ac tie op de andere. Romantici zijn of heel lijdzaam en traag of bruisend van energie. De spelers lopen dan ook regel matig kalm over het veld als of zij zich niet bewust zijn dat er gevoetbald wordt. En de volgende seconde struike len ze over hun eigen benen in hun poging om de bal te her overen. Het is dan ook passend dat de kleding van de heren snel ler is dan hun sprints, want niets is natuurlijk belangrij ker dan dat je haar goed zit. Roda-zondag heeft dan ook grote aanhang van vrolijke dames, die zingen dat zij met een roda-man willen trouwen, als het elftal een dalletje pakt. Deze vleiende teksten hebben de mannen nooit tot grote activiteit aangezet, ten minste niet binnen de lijnen. Nu wil het geval dat de ge middelde voetbaltrainer zo aards is als de stoeptegels in Amsterdam. De resultaten be palen nu eenmaal zijn markt waarde en met de schoonheid van het spel heeft het meren deel niets te maken. Die rechtlijnigheid levert soms mooie botsingen op. Het is dan ook altijd heel boeiend naar het gezicht van de Leus dense coach te kijken, als Roda een romantische bevlie ging heeft en het veldspel weer eens puin is. Zo krijgen ook die nuchtere trainers hun deel van de romantische be geestering. Zij moeten lijden als de jonge Werther. Koen Koster lijke ontvangst rekenen. Roda houdt het tempo ter ere van de gasten laag. BFC was de derde staartploeg, die getroost en ge sterkt met punten, terug naar huis gestuurd werd. Het Bus- sumse BFC, dat hulpeloos door de competitie zwalkt, won met 1-2 en verliet verbaasd, maar dolgelukkig het veld. Omdat Roda de afgelopen weken verrassend van de top pers uit de hoofdklasse gewon nen had, was het druk toen Roda aan de wedstrijd tegen BFC begon. De Bussummers hadden in de competitie nog geen potten kunnen breken en de verwachting dat de Leusde naren hun tegenstanders een lesje zouden leren en daarmee de aansluiting met de kopgroep tot stand zouden brengen, was dan ook gerechtvaardigd. Voor de gelegenheid maak ten Renso Pronk en Sander Verzuu hun opwachting in het elftal En het moet gezegd, de Leusdense voetballers hadden er zin in. In de eerste twee mi nuten creëerde Roda zich twee kansen. Maar net zo gemakke lijk als de zondag-elf kansen schept, helpt zij ze ook weer om zeep. Alleen in de eerste helft werden er door de Leusdena ren dertien kansen gemist. Een vast programmapunt van Roda-zondag is het incas seren van de knullige tegen- goal. De ene keer scoort een speler, die duidelijk buitenspel staat. Een andere keer wordt er hands gemaakt, zonder dat de scheidsrechter het merkt. Maar meestal wordt er gewoon een fout gemaakt in de Leus dense defensie. In de elfde minuut werd de bal door de Bussummers weg geschopt. Renso Pronk liet de bal lopen, omdat hij dacht dat de bal over de Leusdense ach terlijn zou hobbelen. Een BFC-er haalde de bal nog net Hij lobte de bal voor het doel. Keeper Dylan Staneke zag dat voorstopper Verzuu het leer kon aannemen en rustig weg spelen De bal raakte de knie van Verzuu en sprong voor de voeten van Rob van de Gunst, die geen moment aarzelde Sta neke kon gaan vissen. Achtervolging Deze achterstand hoefde niet ernstig te zijn, want Roda was bijna voortdurend in bal bezit en BFC stelde echt hele maal niets voor Alleen spits Francesco Petrachi liet aardig dingen zien Roda zette dus welgemoed de achtervolging in Doelpunten konden immers niet uitblijven. Maar elke goe de voorzet werd net gemist, zo dat BFC wankelend het eerste offensief overleefde. In de vierendertigste minuut had Roda geluk Een Bussumse speler ging aan de wandel op de Roda-helft. Ferry Houtveen maakte een nuttige en profes sionele overtreding omdat nie mand alert reageerde. Scheids rechter Muller uit Zeist gaf slechts geel voor de harde overtreding. Met Muller is meteen de slechste acteur van het veld genoemd. De man maakte er een potje van en be nadeelde Roda voortdurend. In de vijftigste minuut van de eerste helft ging Sander Schimmel aan de haal. Een Bussummer kwam van een meter of vijf aanvliegen en pro beerde de Leusdense aanvaller dwars door midden te schop pen. Het was een heel verdien stelijke poging. Schimmel kon verassend genoeg toch de wed strijd vervolgen, net als de Bussummer. Na de rust kwam Roda ge motiveerd uit de kleedkamer. De Leusdenaren misten een le vensgrote kans. De mannen stonden nog even na te genie ten terwijl Petrachi de bal op pikte en hem langs Staneke tikte. De derde Bussumse aan val leverde de tweede goal op. Het was volmaakt in tegen spraak met de gang van het spel, maar de Leusdense verde diging was bijzonder bleek af gelopen zondag. In de tweede helft miste Roda maar elf kansen. Dat lag vooral aan de bijdragen van Muller aan de wedstrijd. Mul ler had een geheel eigen opvat ting van de buitenspelregel In het begin floot hij voor buiten spel als de Leusdense spelers op gelijke hoogte met de vijan delijke verdediging stonden. Mike Gressie wint een kopduel van Francesco Petrachi. Oscar Vuyck kijkt gespannen toe. Roda was aardig voor BFC en liet de Bussummers de winst, (foto: Jan Pit) Toen zij in de gaten kregen hoe Muller floot trokken zij zich één meter terug. Maar Muller bleef gewoon voor bui tenspel fluiten. Halverwege de tweede helft liep Sander van Dongen in de Bussumse bui- tenspelval, tenminste dat zag de Zeister scheids. Van Dongen reageerde ontsteld. De laatste man van Bussum bevond zich op dat moment minstens vier meter voor hem, samen met nog wel vier verdedigers. Muller vermaande Van Dongen omdat kritiek op zo'n goede scheids rechter natuurlijk volkomen ongepast was. Roda had de laatste twintig minuten ondanks alles riante uitzichten op een gelijkspel of zelfs een overwinning. De Bus sumse keeper Frank Andries- sen deed namelijk iets terug. Steffen Chang mocht in de vie rentwintigste minuut aan de zijkant van het strafschopge bied een vrije trap nemen. An- driessen liep alvast het straf schopgebied in om de voorzet te onderscheppen Chang draaide de bal tergend traag de goal in. Andriessen zag het en spoedde zich naar de plaats des onheils. Hij gleed uit en keek, in plaats van op te staan, be rustend naar de hobbelende bal. Een verbijsterde stilte viel op de tribunes en Muller ver zonk in gedachten. Na twintig seconden besloot hij dat het een goal was. Andriessen hield ondanks zijn zenuwen de reste rende eenendertig minuten zijn doel schoon. Roda heeft drie staartploegen op bezoek gehad en hen met vijf punten bedacht. De Leusdenaren hebben trek ken van de Barmhartige Sama ritaan in zich; een nobele ka raktertrek in het leven, maar minder geschikt voor een elftal dat graag wil promoveren. Donor worden, dat doe Je voor ell<aar 06 8212166 ACHTERVELD - Het eerste elftal van Achterveld moest af gelopen zondag aantreden te gen Kamerik. Er stond een for se wind over de kleivlakten in het Zuidhollandse polderland schap hetgeen inhield dat er niet gesproken kon worden van fraaie voetbalomstandighe den. De ingrediënten voor een mooie partij voetbal waren deze middag echt niet aanwe zig. Beide teams begonnen de wedstrijd afwachtend en er werd in de beginfase voorzich tig gespeeld. Achterveld was wel wat meer in balbezit, maar wist daaruit geen gevaar te stichten voor het vijandelijk doel. Na zo'n vijftien minuten kwam ook Kamenk beter in het spel. Via de vleugels werd de aanval gezocht. Erik Hak had de grootste moeite zijn di recte tegenstander uit te scha kelen. In de vijfentwintigste minuut kroop Achterveld door het oog van de naald. Een kei hard schot vanaf het midden veld belandde op de kruising en doelman Van Zandbrink was even later weer gelukkig toen een schot net voorlangs ging. Over geluk hadden de Achtervelders in deze periode zeker niet te klagen. Via de vleugéls probeerde ook Achterveld de aanval te zoeken. Een aanval over links, via Peter van Ruitenbeek kwam wel voor het doel, maar het schot van Erik de Jong werd keurig gestopt door de doelman van Kamerik. De weer als vanouds hardwerken de middenvelder Kees van de Breemer probeerde het met en kele afstandsschoten maar ook hier bleek de keeper van Kamenk de situatie volledig onder controle te hebben. Hij wist deze afstandsschoten met verve te stoppen. Ook de harde wind smoorde diverse doelpo gingen. Mede door het goede keeperswerk van Gerbrand van Zandbrink bleef de 0-0 stand gehandhaaft tot de rust. De tweede helft begon Ach terveld met de sterke wind in de rug. Echter Kamerik startte wat feller en drong Achterveld terug op eigen helft. Door te laks ingrijpen van de Achter- veldse verdediging brachten zij zichzelf in moeilijkheden Wederom was het doelman Zandbrink die in deze fase Achterveld op de been hield. Hij duldde geen bal in het net en wist met goed en degelijk keeperswerk zijn achterhoede bi] te staan. Na deze periode werd Achterveld met een schok wakker en zocht ook de aanval. Vanaf zeker vijfentwintig me ter loste Rob de Vette een fraai schot wat maar net doel miste. Peter van Middelaar werd ook enkele keren in stelling ge bracht maar ook zijn schoten misten de juiste richting. Peter van Ruitenbeek was deze zon dag duidelijk niet in zijn ele ment. Met zijn lange rushes haalde hij wel de achterlijn, maar stuitte daar dan meerde re keren op de Kamerikse ver dediging. Meerdere keren ook moest de bal worden afgegeven doch evenzovele keren ok bleef hij te lang doorgaan zodat het effect van zijn inbreng deze dag maar matig was. De wissel van Alex Boersen voor Gerard van de Breemer bracht niet het gewenste resulaat De stand bleef zoals men begonnen was; 0-0. Voetbal za. Zaterdag, KNVB Derde klasse B Roda'46 - CSW 5-0 Advendo - Amstelveen 2-1 DESTO - Stroe 2-7 NSC - FC Horst 6-0 Beursbengels - Scherpenzeel 0-0 Eemdijk - Middenmeer 1-1 Stand derde klasse B: Roda'46 7-10(19-11) De Beursbengels 7- 9(18- 9) NSC 7- 8(19-16) Advendo'57 7- 8(15-14) FC Horst 7- 8(15-15) Scherpenzeel 7- 8(13-13) Eemdijk 6-7(14-10) DESTO 7- 6(12-15) Stroe 6-4(11-15) Middenmeer 6-4(7-11) CSW 6-4(9-16) Amstelveen 7- 4( 5-12) EMM Roda'46 Vreeswijk MSV BFC SVF Limvio Ultrajectum Stand eerste periode: Zeist Sporting 's Graveland Celentudo EMM MSV Roda'46 Vreeswijk SVF Limvio BFC Ultrajectum 7- 8(11. 7- 7(12- 7- 7(12- 7- 6(14 7- 6(18- 8- 5(12- 7- 4(14- 8- 2(10- ki 101 g* ez< lar d i irt ik. ion 01 6-11(22- 7-10(22- 5- 8(11- 6- 7( 9-len 6- 7(10- 6- 6(14- 6- 5( 9- 6- 5(10- 7- 5(11 6- 4(12 6- 4(14- 7- 2(10- Korfbal Voetbal zo. Veidkorfbal Tweede klasse D Inhaalprogramma Zondagvoetbal, Afdeling Utrecht Hoofdklasse OD1K - SKF 11 Uitslagen DWS - Sparta Limvio - Ultrajectum 1-3 SVF - Vreeswijk 2-2 Sporting - Zeist 1-4 Stand veidkorfbal tweede kla 's .Graveland - MSV 2-0 D: EMM - Celentudo 1-1 KOAG 7-12(95- Roda'46 - BFC 1-2 Antilopen Tweemaal Zes 7-11(77- 7-10(71- Stand hoofdklasse: SKF 7- 6(76- Zeist 7-13(30- 7) Sparta 7- 5(63- Sport ing 's Graveland 8-10(23-17) ODIK 6- 4(56- 6- 9(12- 5) DWS 7- 4(72- Celcritudo 7- 9(13- 7) Revival 6- 2(49- b eht |iki rp ooi str ge' [ev di- f-c d. Donderdag 28 oktober 09.00 uur - 10.30 uur: SSD - Sportinstuif, De Korf, (zij-in gang). 13.30 uur - 14.30 uur: SSD - Trimmen, start boerderij Ooie- vaarshorst/Treekerweg. 15.00 uur - 17.00 uur: Indoorbowls, De Korf, (zij-ingang). 20.00 uur - 21.30 uur: SSD - Jeugdsportinstuif, gymnas tieklokaal Lijsterbeslaan. Vrijdag 29 oktober 09.30 uur - 11.00 uur: SSD - Tennis, LTV Eemelaar, Ach terveld. 10.15 uur: SSD - Indoor Ten nis, LTV Eemelaar, Achterveld 13.00- 14.00 uur: SSD-Ten- nis, LTV Lockhorst. 13.30 en 14.30 uur: SSD - In doorbowls, De Korf, (zij-in gang) 14.30 uur - 15.15 uur: SSD - Zwemmen, zwembad Octopus. 17.00 uur - 18.00 uur: SSD - Squash, Squashhal De Wete ring, Valleilaan. 21.00 uur - 22.00 uur: SSD - Fitness, Sport 2000, Hamers- veldseweg. Zaterdag 30 oktober 14.30 uur: Voetbal: Amstelveen Roda'46, Amstelveen. 15.30 uur: Korfbal: Tweemaal Zes - Antilopen, Maartensdijk. Zondag 31 oktober 12.45 uur: Hocki vrouwen: Leusden - Aft Valleisportpark. 14.30 uur: Hockf! mannen: Forward - Leusdfï 14.30 Voetbal: Ultrajectum Roda'46, Utrecht. 14.30 uur: Voetbal:Achterveld Amersfoortse Boys, Kerstef] sportpark IVIaandag 1 november 09.00 uur: SSD - Yo ruimte Kameleon, zwemb,'^ Octopus. 09.15 uur - 10.15 uur: SSF Grondgymnastiek, De K (zij-ingang) 13.30 uur - 15.00 uur: Badminton, De Korf, gang). twee Kr wH ve) SSI Dinsdag 2 november 99.00 uur - 18.00 uur: Midgetgolf, zwembad pus. 13.30 uur - 14.30 uur: Indoorbowls, De Korf, (zij gang) 14.30 uur - 15.30 uur: SS Indoorbols, De Korf, (zij gang). SS! Oc eput SSfcht ipun Woensdag 3 november 10.00 uur - 11.00 uur: SS Bini Kpro het ction< gede Squash, Squashhal De We ring, Valleilaan. ACHTERVELD - Eigenaar Theo van Uhm van hotel café resl rant De Roskam heeft het zesde (veteranen)elftal van sportver ging Achterveld van nieuwe tenues voorzien, (foto: SVA) epute xht h dpuni ke de lent iisge\ itandp dt a de v

Leusder Krant | 1993 | | pagina 10