ilieuw Hagenauwe tussen hoop en vrees .Leusder Krant. Opnieuw dubbele nederlaag LHV Veenendaal Haaien niet te stoppen ovincie: eer aandacht voor functionele gebiedsindeling" MHCL pakt eerste punt eer dan tweehonderd kinderen dreigen hun hobby en manege kwijt te raken Zowel vrouwen als mannen verliezen hun wedstrijden UNIEKE BOEKENAKTIE Roda Al wint heftige wedstrijd Slemielige nederlaag Haaien Boekhandel jensdag 27 oktober 1993 Pagina 11 JSDEN - De ponyclub uw Hagenauwe vierde in van dit jaar het tienjarig taan van de vereniging. De rdenliefhebbers, die hun ie in een boerderij langs het leikanaal hebben, weten op moment niet zeker of de niging het elfjarig bestaan kunnen vieren. De mane- ïouder annex boer Van der doet zijn bedrijf over aan schoonzoon. De nieuwe vindt dat de manege te geld kost en heeft de huur ezegd per maart 1994. Als i-: |an een niewe lokatie be- d is mog^n de ruiters tot irt*1995 van de manege ge- ik maken. Het bestuur van lonyclub doet haar uiterste om een nieuwe lokatie te len. Als die niet voor maart bekend is, wordt de club eheven. Meer dan tweehon- kinderen kunnen dan niet r paardrijden, oorzitter Ruud Kraai en tnjdsecretaris Marleen geveld kijken met gemeng- ;evoelens naar de publipi- die de problemen van hun y-club opgeleverd heeft ge- ;d. Van der Salm liet te pas e onpas weten dat de vere niging zelf en de gemeente niets deden om een andere lo katie te vinden. ,,Dat is absoluut niet waar", aldus Kraai „Wij hebben al veel ondernomen Van der Salm legt de zwarte piet bij de gemeente en bij ons. Dat is niet correct. Wij hebben al goed contact en overleg met de ge meente. Vooral de wethouders Vroon en De Jongh doen alles om ons voortbestaan mogelijk te maken. Als wij een lokatie in het buitengebied vinden, zal de gemeente ons helpen Demonstratie „Maar de voortzetting van Nieuw Hagenauwe staat en valt bij een nieuwe manege", zegt Hengeveld. „En die kan de gemeente ons niet geven. Een hele nieuwe manege kost onge veer-één miljoen. De gemeente helpt met zoeken en wil ons helpen met het aanvragen van de papieren en vergunningen Meer kunnen we niet ver wachten. Als wij het gevoel hadden dat de gemeente ons in de steek liet, gingen we met de hele club naar het gemeentehuis, maar dat is nu niet aan de orde." De gemeente bood Nieuw Hagenauwe een plek binnen de bebouwde kom aan. Een voor deel was dat die plek vlakbij de huidige manege was: aan de andere kant van het Valleika naal, waar vroeger de tuinvuil- berg lag, vlakbij de hockeyvel den De club heeft die moge lijkheid serieus overwogen, maar heeft er toch maar vanaf gezien. „De oppervlakte was net genoeg voor een parkeerterrein", zegt Kraai. Omdat Nieuw Hagenauwe meer dan honderd leden heeft die jonger dan tien jaar zijn, moet de manege dicht tegen de bebouwde kom liggen. Dat compliceert het zoeken naar een lokatie aanzienlijk. „De Treek valt voor ons als plek af. Wij moeten een boerderij heb ben in de buurt van de Laap- eerseweg of langs het Valleika naal. Wij zouden het liefst naar een bestaande boerderij gaan. Dan kost de aanleg maar een half miljoen. Het is vervelend dat wijzelf eigenlijk geen geld hebben", zucht Kraai Het bestuur heeft contact opgenomen met de Nederland se Pony Club in Apeldoorn Daar heeft men precies uitge rekend hoeveel pensioenpony's er nodig zijn om een manege rendabel te maken (40) en hoe veel leden een club moet heb ben om de boel draaiend te houden (400). Dat zijn aantal len waar Nieuw hagenauwe nog niet aan toe komt, maar in Wethouder Vroon kwam Nieuw Hagenauwe feliciteren met het tweede lustrum. De gemeente helpt de ponyclub een nieuwe lokatie te vinden, (foto: Nieuw Hagenauwe) de toekomst komt dat best voor elkaar, voorspelt Hengeveld, als de nieuwe lokatie van meer dan drieënhalve hectare maar eenmaal gevonden is. Het bestuur kijkt met ge mengde gevoelens naar de gang van zaken op de club. „De kin deren horen overal dat wij bin nenkort opgeheven worden. Dat komt de sfeer niet ten goe de", stelt Kraai berustend vast. „De prestaties lopen ook een beetje terug. En dat is allemaal zo jammer want wij stonden bekend om de uitstekende en gezellige sfeer op de vereni ging. Bovendien hebben we veel talent op de club." Het bestuur hecht er aan te melden dat zij de familie Van der Salm niets verwijt en dat zij tien jaar fantastisch opge vangen zijn op het bedrijf Zij kunnen ook nog wel begrijpen dat de schoonzoon liever alleen met koeien werkt Maarzij vin den het buitengewoon jammer dat het ten koste moet gaan van de kinderen en de vereniging j Tot maart zoekt het bestuur koortsachtig naar een plek van de nieuwe manege. Het aftellen is begonnen. Gerhard te Winkel tweede lustrum van de ponyclub werd groots gevierd. Voor- 'r Kraai probeert een ring te doorsteken. Het is de vraag of iw Hagenauwe volgend jaar nog bestaat, (foto: Nieuw Hage- we) LEUSDEN - De vrouwen van de Leusder Handbalvereni ging hebben zaterdag in Nij- kerk tegen Voice opnieuw ver loren. Na een 7 -6 ruststand liep de tegenstander uit naar een 12-8 overwinning. Het eerste herenteam van LHV liep tegen het Amersfoortse ASC'91 te gen een ruime nederlaag aan. Na een 18-7 ruststand werd het uiteindelijk een 26-14 over winning voor de thuisploeg. De vrouwen van coach Rai- ner Rutschek zijn dit seizoen nog weinig succesvol In de eer ste helft van de veldcompetitie hebben zij alle wedstrijden verloren, ook in de zaalcompe titie kenden zij een matige start. In de eerste wedstrijd van het nieuwe zaalseizoen ontbra ken bij LHV opnieuw een aan tal speelsters Monique Hoven- kamp, To Schoenmakers en Hilde Steenbeek waren deze wedstrijd afwezig. Hiervoor in de plaatst stelde Rutschek ju- niore Jessica van de Brink op. Ondanks het gemis van een aantal speelsters startte LHV deze wedstrijd voortvarend Via hoekspeelster Corina Schothorst nam de Leusdense formatie een 0-2 voorsprong. Maar al wij snel kwam de jeug dige thuisploeg op gelijke hoogte. Ivonna van Haaster zette haar ploeg weer op voor sprong maar Voice zette hier drie tegentreffers tegenover waardoor LHV tegen een 5-3 achterstand aankeek. Wil van de Burgwal hield haar team in de wedstrijd door eerst 5-4 te scoren en vervolgens na twee Nijkerkse tegentreffers voor 7-5 te zorgen. Vlak voor rust zorgde Jessica van de Brink met een gave treffer voor de aansluiting en een 7-6 rust stand. In de tweede helft bleef LHV slecht spelen. Er werd veel bal verlies geleden door slechte passes Bovendien was de te genstander net iets feller dan de Leusdense ploeg Dit resul teerde al snel in twee tegen treffers, waaronder één straf- )c eputeerde Staten van S^cht zien een belangrijk puntje voor de bestuur- vernieuwing in Neder- Sj. nu de staatssecretaris Binnenlandse zaken een kprogramma gaat maken het integratietraject voor tionele gebiedsindelingen gedeconcentreerde rijks sten. Dit voornemen is be- d gemaakt bij de toelich- op het kabinetsstandpunt •de Wgr-indeling. r het oordeel van Gedepu- de Staten van Utrecht is ook een wezenlijke taak de rijksoverheid, wezen- er dan het doen van uit- iken op een terrein dat Sinciale Staten regardeert, ideling van de provincie rgr-gebieden is een auto- taak van Provinciale ten. Het provinciebestuur in ook over dit onderwerp esprek met alle Utrechtse eenten en met de samen- kingsverbanden In nauw leg tussen de betrokken eenten en het RBU stre- Gedeputeerde Staten er r een oplossing te vinden de specifiek Utrechtse 'tstedelijke problematiek. verwachting zullen Pro- iale Staten van Utrecht in ember 1993 een uitspraak it terrein doen. eputeerde Staten van echt hebben het kabinets- dpunt van 22 oktober 1993 ke de Wgr-indeling op dit tent dan ook alleen voor aisgeving aangenomen. In itandpunt van het kabinet dt aandacht gevraagd de vorming van Wgr-ge- bieden ten behoeve van de ze ven grootstedelijke gebieden, conform hetgeen neergelegd is in de ontwerp-Kaderwet. Voor Utrecht betreft het een voorstel voor een Wgr-gebied van de omvang van het hui dige Regionaal Beraad Utrecht, uitgebreid in zuid oostelijke richting. Het kabi net sluit hierbij aan op de eer dere overlegnotitie (april 1993). Ook toen al heeft de pro vincie zich er voor uitgespro ken dat het Rijk zich met voor rang zou moeten buigen over een noodzakelijke afstem ming van de functionele ge biedsindelingen (politie, brandweer, volksgezondheid etc. etc.) en de gedeconcen treerde rijksdiensten op het middenbestuur, conform de opdracht van de Tweede Ka mer. Dat de staatssecretaris nu een concreet plan van aanpak voor een dergelijke integratie wil gaan maken stemt Gede puteerde Staten van Utrecht hoopvol. Deze arbeid is van fundamenteel belang voor de uiteindelijke indeling. worp, aan het begin van cle tweede helft waardoor de si tuatie voor LHV moeilijk werd Wil van de Burgwal bracht met haar derde treffer de spanning weer terug in de wedstrijd Haar doelpunt werd op nieuw beantwoord door twee Jtreffers van Voice waardoor LHV tegen een achterstand van vier doelpunten aankeek. Cori na Schothorst bracht met haar derde treffer de hoop op een goed resultaat nog even terug bij LHV, maar het twaalfde doelpunt van Voice maakte aan alle Leusdense illusies een ein de. Coach Rainer Rutschek was na afloop zeer teleurgesteld: „Iedereen speelde voor zichzelf waardoor er onnodig balver lies werd geleden. Alleen Jessi ca van de Brink en keepster Caroline van de Wel speelden goed. We zullen meer inzet moeten tonen, anders zullen we het deze competitie zeer moei lijk gaan krijgen." Mannenteam De mannen van LHV kwa men er tegen ASC'91 nauwe lijks aan te pas Bij de rust was de wedstrijd eigenlijk al beslist in het voordeel van de Amers foortse gastheren. De Leus dense ploeg kon de tegenstan der slechts vijfendertig minu ten goed partij bieden. De ove rige speeltijd was voor de gast heren ruim voldoende om de wedstrijd in hun voordeel te beslissen Het belangrijkste pluspunt voor LHV was het meer dan compleet aan de wedstrijd be ginnen. Met de teruggekeerde Rob en Joep Beijer en Ed Da vids weer in de gelederen had den de Leusdenaren liefst vier wisselspelers Wat een unicum is dit seizoen. LHV begon de wedstrijd, hierbij gesteund door een groot De hockeyers van Leusden behaalden een even verrassend als hoopgevend gelijkspel tegen koploper Push. Sander Greve waagt hier een doelpoging namens MHCL. (foto: Jan Pit) aantal supporters op de tribu ne, voortvarend. Binnen een mum van tijd werd de tegen stander op een 1-3 achterstand gezet. Deze voorsprong werd door snel combinatiespel van de duidelijk beter ingespeelde tegenstander snel ingelopen. Daar kwam nog bij dat LHV in de aanval veel onnodig balver lies leed. Hierdoor kon de te genstander steeds met snelle break-outs uit de verdediging komen Bij het aanbreken van de rust keek LHV dan ook al tegen een vrijwel kansloze 18-7 achterstand aan In de tweede helft kon LHV de tegenstander beter partij bieden. In het eerste kwartier werd er door beide partijen vrij weinig gescoord waardoor de marge van elf doelpunten vrij wel intact bleef. In het tweede kwartier van de tweede helft wisten beide teams het net achter de doelverdedigers be ter te vinden. Aan beide zijden vielen evenveel doelpunten waardoor de einduitslag uit eindelijk op 26-14 in het voor deel van ASC'91 bepaald werd Voor LHV is deze nederlaag op zich geen schande, zeker ge zien het feit dat ASC'91 in deze vorm tot de kampioenskandi daten in de derde klasse be hoort. En als de Leusdense ploeg elke week in deze samen stelling speelt en traint zullen de resultaten waarschijnlijk snel te zien zijn Opstelling LHV vrouwen: Caroline van de Wel, Bianca van de Berg, Jessica van de Brink, Wil van de Burgwal, Tonny Davids, Ivonna van Haaster, EUy de Jager, Carin Nijhuis en Corina Schothorst. Opstelling LHV mannen: Henk van de Maas, Joep Beijer, Rob Beijer, Daan Bleuel, Ed Da vids, Marco ten Donkelaar, Mat- thijs Jantzen, Patrick Prinsen, Gerjan Smal, Edo Steenbeek en Gerard Voskuilen LEUSDEN - Roda moest aantreden tegen de koploper Saestum, die een punt voor stond op Roda. Roda begon erg gemotiveerd aan de wed strijd want er moest gewon nen om de koppositie over te nemen. Roda begon de wed strijd erg sterk met een paar goede aanvallen vanaf de zij kanten. Na ongeveer een kwartier spe len kwam Saestum er goed uit en de spits van Saestum maakte 1-0 door een mooie lob. Zo keek Roda tegen een wat geflatteerde achterstand aan. Vlak voor de rust maakte Michiel Snoek de terechte ge lijkmaker. Roda begon de tweede helft weer erg fel, maar door de goede verdediging van Saes tum bleef het lang 1-1. Laat in de tweede helft wordt de bal van de zijkant voorgegeven. En Axel de Heer was daar om de bal in te tikken: 1-2. Saes tum moest dus wat meer druk uit gaan oefenen en deed dat ook. In de blessuretijd kreeg Saestum een vrije trap, de bal werd genomen en belandde in de muur. De bal moest worden overgenomen omdat de muur niet op afstand stond. De tweede instantie werd de bal mooi om de muur gekruld het doel in: 2-2. Aan het einde van de wedstrijd waren er nog enige opstootjes tussen Roda, Saestum en het publiek zodat de wedstrijd gestaakt werd. Na ongeveer tien minuten kwam de scheidsrechter de beide ploegen ophalen om de laatste twee minuten uit te spelen. Roda nam een vrije trap naar voren en Robin Rijnders nam deze in een keer op zijn schoen en ging schitterend het doel in 2-3. De scheidsrechter maakte hierna meteen een eind aan de wedstrijd, zodat Roda de kop positie van Saestum over neemt. LEUSDEN - Tijdens wed strijden in het Sportfondsen- bad in Amersfoort heeft de wedstrijdselectie van de LZ&PZ De Haaien twee keer een tweede plaats voor Si- mone Sybrandy en drie keer een derde plaats voor Sandra van Wegen, Eveline Brienesse en de dames-estafetteploeg weten te bemachtigen. Deze wedstrijd bood vooral de mogelijkheid persoonlijk beste tijden te verbeteren. Hierin slaagden op de 100 me ter vrije slag bij de dames Stella Brouwer (1.24.6), Sarah Lugthart (1.15.8) en Centra van Wegen 1.05.9) en bij de he ren Ewoud Tamminga (1.21.7), Michel Rekveld (1.19 8), Chris tian Mannaart (1.08.5) en Vin cent Oosterbroek (1.01.2) Op de 100 meter schoolslag werden nieuwe persoonlijke records gezwommen door Kir- stin Reiling (1 50.4), Terry Ik- king (1.41.3), Marjolein van der Werf (1.39.0), Ewoud Tam minga (1.50.9), Tim Floor (1.37.0) en Bastiaan Overvest (1.35.9). Op de 200 meter rugslag on derscheidde Kirstin Reiling zich opnieuw. Zij zwom voor het eerst deze afstand en deed dit in een prima tijd van 3.19.4 De naar verhouding erg jonge dames-estafetteploeg op de 4 x 50 meter wisselslag (Sa rah Lugthart, Karlijn van Stralen. Marjolein van der Werf en Terry Ikking) werd derde temidden van het ge weld van de andere ploegen die gemiddeld in leeftijd 4 tot 8 jaar ouder waren. LEUSDEN - In het vijfde competitieduel heeft het wa- terpolozevental van De Haaien na een boeiende wed strijd tegen de IJsselduikers uit Vleuten opnieuw aan het kortste eind getrokken. Er werd verloren met 8-5. Een enigzins geflatteerde uitslag als je bedenkt dat de openings treffer van De Haaien om duistere redenen werd afge keurd, terwijl een tweetal du bieuze tegen doelpunten (bal niet over doellijn) werden goedgekeurd. Nadat de openingstreffer van De Haaien in de eerste periode werd afgekeurd duurde het tot de laatste minuut van de eerste periode voordat de IJs selduikers 1-0 liet Aantekenen. Kansen over en weer, snel en fysiek zwaar spel deden ver moeden dat het een boeiende maar vooral spannende wed- stijd zou worden. In de tweede periode wist IJs selduikers de voorsprong uit te bouwen naar 3-0, hierbij tenminste een doelpunt gehol pen door een discutabele be slissing van een van de scheidsrechters. Een strak schot in de rechter beneden hoek werd door keeper Marco Tijmensen gepareerd. Door dat dit gepaard ging met enorm watergespat, raakte de scheidsrechter het zicht op de bal kwijt en veronderstelde dat de bal vanachter Tijmen sen weer uit het doel tevoor schijn kwam. Later echter werd door het pu bliek de gedachte van de Haaien-spelers bevestigd, de bal was duidelijk voor de lijn gestopt. Dit bleek dan ook een cruciaal moment in de wed strijd te zijn. Mede door deze domper liep IJsselduikerrs in de derde pe riode uit tot 5-0. Echter op ka rakter wisten de Leusdenaren via doelpunten van Michel van de Hoofdakker tot 5-2 te rug te komen In de vierde pe riode begon de wedstrijd enig zins rommelig te worden. Pas ses kwamen niet meer aan, man-meer-situaties liepen niet en daaraan toegevoegd de afwisselend strakke leiding van het arbitrale duo zorgden ervoor dat IJsselduikers de co meback van De Haaien kon den weerstaan. Via doelpunten van Herman Streefkerk en Bart Borgman (2x) konden de Haaien de ach terstand nog verkleinen tot 7- 5. Met nog 10 seconden op de klok wist IJsselduikers echter de genadeslag toe te brengen en de eindstand op "8-5 te bren gen Een ding was voor coach Bast na afloop duidelijk het ontbrak zijn team niet aan ka rakter en vechtlust' in dat op zicht toch lichtpunten voor de toekomst (advertentie) Dinosaurus bouwplaten drie modellen: Triceratops, Tyrannosaurus en de Stegosaurus, inclusief poster, per deel 9.95 F. Oleski: sportwagens groots opgezet autoboek met alle in serie gebouwde sportmodellen van 1945-1980, met foto's, schitterend kado, nu slechts 69.90 Meulenhoff ruimt op! De uitgeverij betrekt een nieuw kantoor. De oude moesten leeg en wij hebben de boeken. Een „must" voor de verzamelaar! VOOR ZEER LAGE PRIJZEN. OP OP! Impressionism een selectie uit vijf Amerikaanse musea, met 85 kleurenillustraties, Engelstalig, van 90.00 voor JSJ.5U G. Bologna: BnOBSBaffliEBffcl Illuminated Manuscripts 1000 jaar geschiede nis van het boek vóór de boekdrukkunst met wel 149 schitte rende illustraties, Engelstalig, van voor' 29.50 Webster's Dictionary The new lexicon of the English language, in een luxe encyclopedische editie. De eèrste 1.150 biz. bestaan uit een uitgebreid woordenboek, de laat ste 900 blz. brengt een uitgebreide encyclopedie vol wetenswaardigheden. Dikker kan niet, van 198.00 voor 69.90 Op onze bovenetage vindt u veel boeken in prijs verlaagd. Langestraat 33 Tel 613232

Leusder Krant | 1993 | | pagina 11