Politie roept november uit tot preventiemaand .Leusder Krant. 'Verkoop gemeentehuis' Ruit ingegooid Diefstal Rabobank Achterveld blijft op zoek naar een fusiepartner Mgemene beschouwingen Opmerkelijk voorstel PvdA: Agenda preventiemaand: 'oensdag 27 oktober 1993 Pagina 3 crvolg van voorpagina erruimte voor Roda. Wethou- er Vroon (ondermeer finan- ièn en sportzaken) wil niet irder dan in 1995 het gevraag- e bedrag van 142.000,- be- :hikbaar stellen. D66 vindt at te laat. DA De algemene beschouwin- en van het CDA zijn dit jaar jmerkelijk kort; de kortste allemaal. Fractievoorzit- •r Hans Pekelharing: „Deont- ikkelingen zijn nu eenmaal einig verrassend. En wij den- en dat dat een compliment is oor het gemeentebestuur. We orden gelukkig niet meer oor voldongen feiten ge- laatst, zoals in het verleden weieens het geval was. [jsschien is de prijs die daar- oor wordt betaald wel dat de olitiek een beetje saai wordt, et zij zo." Fractiegenoot en scheidend iadslid Jan Konijnenbelt valt ekelharing bij. ,,De gang van iken stemt tot tevredenheid, ns verkiezingsprogramma is Dor een belangrijk deel ge- laliseerd of staat op de rails, 'aarom zou je dan nog onno- ig lange algemene beséhou- ingen maken? We bewaren »t vuurwerk wel tot ons ver- iezingsprogramma." Volgens onijnenbelt en Pekelharing J de zogenaamde 'kerntaken- oensdag 27 oktober 1.00 uur: Inloopavond IJs- eker, Bavoortseweg 25. ).00 uur: Bijeenkomst Post- igelvereniging De Loupe, De il, Hamersveldseweg 30. ).00 ïr: Voorlichtingsavond /er c.v.-ketels, Sporthal De orf, De Smidse 1. onderdag 28 oktober .00 uur: Open dag hand- erkclub Zonnebloem, Wol- lom, Hamersveldseweg. .15 uur: Scholierencafé, sbreker, Bavoortseweg 25. 1.00 uur: Inloopavond, IJs- eker, Bavoortseweg 25. ,00 Voorlichtingsavond er c.v.-ketels, Sporthal De orf, De Smidse 1. ijdag 29 oktober .00 uur: Open dag Asiel- ekerscentrum, Doornseweg 15 uur: Scholierencafé, breker, Bavoortseweg 25. .00 uur: Kaartavond BTB, De Roskam, Hessen- Achterveld. .00 uur: Bingo-avond, De Hamersveldseweg. ,00 uur: Inloopavond, IJs- eker, Bavoortseweg 25. .00 uur: Start Rock 'n roll- irsus, De IJsbreker, Bavoort- weg 25. iterdag 30 oktober 00 uur: Open huis knot- oep Leusden, Hagenouwse- an 3-5 .30 uur: Opening Dans- lool Tacke, Biezenkamp. 00 uur: Oecumenische rkdienst, Sint Jozefkerk, amersveldseweg. 00 uur: Consert De Vallei- mgers, Koningshofkerk, Ha- Tsveldseweg. 00 uur: Dansavond voor eenstaanden, De Mof, Arn- mseweg 95. 30 uur: Optreden Willy id the Handjive, Café The ish, Zwarteweg. indag 31 oktober 30 uur: Madeline Bell bij zz sociëteit, Restaurant De of, Arnhemseweg 95. aandag 1 november 30 uur: Pergamano, de ludzij, Woelige Hoek, Prinses enelaan. insdag 2 november 30-20.30 ir: Speelgoedbeurs eeklopertjes, Prinses Irene- an 1. 00 uur: Vergadering GLO, is Gebouw, Hessenweg, toterveld. oensdag 3 november 00 uur: Rondleiding door bliotheek voor 55-plussers, amersveldseweg. 15 uur: Scholierencafé, breker, Bavoortseweg 25. '00 uur: Start creatieve dweek jong-volwassenen ;anciskaans Jongerenwerk, outenburgerlaan, Stouten- 00 uur: Start cursus con- dhantering, 't Vooronder, Jrgemeester van de Postlaan discussie' daarin een belang rijke rol spelen. Pekelharing. ,,We zullen ons in de nieuwe raadsperiode vooral moeten gaan bezighouden met de vraag welke taken er wel en welke taken er uitdrukkelijk niet op het bordje van de ge meentelijke overheid thuisho ren. Dat klinkt misschien niet zo zwaar, maar dat zal in de komende tijd van wezenlijk belang worden Er is in toene mende mate decentralisatie te verwachten; de rijksoverheid zal in steeds meer taken (en bezuinigingen!) in de richting van gemeenten gaan afwente len." Vraagtekens zet het CDA, evenals andere partijen, bij het forse bedrag dat het college in de begroting reserveerde voor de verbouwing van het ge meentehuis (bijna een mil joen). Allereerst vindt het CDA het niet nodig dat een extern onderzoeksbureau wordt inge schakeld om uit te zoeken wat er aan aanpassingen nodig is. Bovendien denkt het CDA dat het op voorhand wel wat minder zou kunnen met de ver bouwing. Pekelharing: ,,Alle geledingen van de maatschap pij worden getroffen door be zuinigingen. Dan is het voor mij allerminst vanzelfspre kend dat een gemeente wél al haar wensen kan realiseren. Misschien moet het hier ook maar wat minder." De wens om stadswachten te introduceren in het straatbeeld van Leusden blijft voor het CDA onverkort overeind. Pe kelharing: „Daar maken we ons al een tijd sterk voor en we vragen nu van het college om eens duidelijk te maken waar nu het probleem zit dat er de oorzaak van is dat ze er, in wat voor vorm dan ook, nog steeds niet zijn. Want ze moeten er komen!" Leusden'90 De jongste politieke partij van Leusden, Leusden'90, ver wacht, zoals blijkt uit de in de inleiding van de algemene be schouwingen van de partij, bij de komende raadsverkiezingen te maken te krijgen met 'de grootste politieke verschuiving sinds 1986'. Op de vraag of L'90 daarmee wellicht bedoeld dat de eigen partij van het politie ke toneel zal verdwijnen, ant woordt Roef Blauw dat dat niet de achterliggende gedachte van de bewuste passage is. ,,Nee, die opmerking wordt veel meer ingegeven door de landelijke voorspellingen. Bij voorbeeld dat het de PvdA nog al slecht gaat in de peilingen. Als die trend doorzet en ook in Leusden bewaarheid wordt, kan dat weieens gevolgen heb ben voor de PvdA-wethouder in het college. Omgekeerd geldt hetzelfde voor D66; zal die partij erin slagen de voorspel de winst ook in zetels te verta len? En wat voor consequenties heeft dat? Er gaan geruchten dat Groen Links gaat deelne men aan de verkiezingen. Hoe zal dat uitpakken7 Ik waag me overigens nu niet aan voor spellingen; ook niet ten aan zien van mijn eigen partij. Dat zullen we wel zien." Op de vraag of L'90 bereid is eventueel zitting te nemen in het nieuwe college, zegt Blauw dat zijn partij die bestuurlijke verantwoordelijkheid niet uit de weg zal gaan. Blauw: „Voor waarde is uiteraard wel dat er een programma komt waar we ons in kunnen vinden." L'90 maakt zich in de alge mene beschouwingen kwaad op het college, ten aanzien van de afvalstoffenheffing. „Vorig jaar heeft het college toegezegd dat gestreefd zou worden naar een tariefsdifferentiatie met ingang van 1994. Dit wordt nu weer op de lange baan gescho ven. Dat is voor ons onaan vaardbaar Ook Leusden'90 maakt zich, even^ bijvoorbeeld het CDA, sterk voor de terugkeer van de 'ouderwetse wijkagent' of stadswacht in het Leusdense straatbeeld. Opmerkelijk is de passage in de algemene beschouwingen over vermeende fraude bij het huren van, meestal, goedkope woningen. „Het komt nogal eens voor dat een 'officiële' huurder al dan niet tijdelijk naar elders vertrekt en zijn wo ning beschikbaar stelt aan een bevriende relatie. Op zichzelf wellicht begrijpelijk en als het inderdaad om een kortere pe riode gaat niet zo'n ramp, maar het is niet juist en leidt in feite tot langere wachttijden voor goedwillende woningzoeken den", aldus L'90 in de algeme ne beschouwingen Leusden'90 wil dat het college met name aan dat aspect van het woon- ruimtebeleid aandacht gaat besteden. Blauw: „Ik geef toe dat dat niet zo heel makkelijk te controleren is, maar we zul len toch een poging moeten wa gen." VVD De VVD straalt vooral tevre denheid uit in haar beschou wingen. Enkele maanden voor de verkiezingen (maart 1994) stelt de partij voldaan vast dat de afspraken die in 1990 ge maakt zijn bij de vaststelling van het collegeprogramma vrijwel allemaal zijn nageko men. „Het gaat er niet zozeer om wat er in de gemeenteraad allemaal gezegd wordt en wie het zegt, maar om wat er ge presteerd wordt," vindt frac tievoorzitter Alrich Parson. Toch is er nog wel wat te ver beteren in Leusden vinden de liberalen. „De woonomgeving valt op door saaiheid en LEUSDEN - De PvdA kwam deze week bij de presentatie van de Alge mene Beschouwingen met een opmerkelijk voorstel. De fractie vraagt aan bur gemeester en wethouders het gemeentehuis te verko pen en vervolgens van de nieuwe eigenaar weer te rug te huren. Op die manier zou de gemeente enkele tonnen besparen. De kos ten van onderhoud en ex ploitatie zijn in dat geval namelijk niet meer voor re kening van de gemeente, maar voor de verhuurder. Deze constructie wordt volgens de partij al elders in het land toegepast onder andere in Amersfoort tot volle tevredenheid van alle partijen. „Het college vraagt aan de raad een bedrag van 958.000,-- om het ge meentehuis te verbouwen, omdat het gebouw niet meer aan alle eisen vol doet. Als het gemeentehuis verkocht wordt, hoeft die verbouwing niet meer op rekening van de gemeente uitgevoerd te worden," voegt fractievoorzitter Nico Klerk aan het voor stel toe. De verkoop van het gemeentehuis levert fi nancieel voordeel op, waardoor er volstaan kan worden met minder bezui nigingen, is zijn mening. Hoeveel de verkoop kan opleveren, kan hij niet zeg gen, maar navraag bij an dere gemeentes heeft hem geleerd dat het bedrag in de tonnen kan lopen. grauwheid," constateert Par son. Dat komt omdat er geen geld beschikbaar is voor de aan koop van kunstwerken en om dat Leusden volgens fractiege noot Ton Voortman op sommi ge punten aan het verpauperen is. „Leusden staat bekend als een groene gemeente, maar is dat ook op plaatsen waar het niet zo zou moeten zijn," is zijn mening. Voortman doelt op de wijze waarop het onkruid be streden wordt, waardoor op sommige plekken dat onkruid juist de grond uitschiet. Ver betering op dat gebied en ver fraaiing van het straatbeeld waar het nodig is zou aan die verpaupering een einde kun nen maken. Zijn collega-raadslid Dries Knoppien heeft zich de afgelo pen jaren vooral druk gemaakt over het achterwege blijven van een consistent emancipa- tie-beleid. Knoppien is voorlo pig tevreden over de wijze waarop wethouder Corri Ver duin (PvdA) dat beleid op de rails heeft gezet Een kwestie van afwachten voordat hij ver der oordeelt. Minder tevreden is hij over de klantvriendelijk heid van de gemeente. Wat hem betreft zou het gemeentehuis langer voor het publiek open mogen zijn dan nu het geval is. Druk maakt hij zich ook over het afvalstoffenbeleid. Er zijn plannen om de tuinvuildepóts af te schaffen om de invoering van een gedifferentieerd afval- stoffentarief (wie minder vuil maakt, hoeft daarvoor ook minder te betalen) mogelijk te maken. Knoppien wil de tuin- vuilstortplaatsen handhaven en alleen op een gedifferen tieerd systeem overgaan, als dat betekent dat de burger uit eindelijk minder hoeft te beta- LEUSDEN - Naar aanleiding van aangiften en onderzoeken blijkt dat veel slachtoffers van diefstallen en inbraken pas maatregelen nemen als het kwaad al is geschied of de schade is aangebracht. Vaak is het voor een dief niet eens no dig om in te breken brengen, want regelmatig komen dieven binnen door ramen en deuren, die gewoon open staan. Om preventie extra aandacht te ge ven houdt de politie Eemland- Zuid (Gemeenten Amersfoort, Leusden en Woudenberg) in de maand november een preven tiemaand. In deze maand zul len zoveel mogelijk activiteiten op het gebied van preventie georganiseerd worden. LEUSDEN - Van een woning aan de Benedictijnenhove is zondagmorgen vroeg om 2 45 uur met een steen een ruit inge gooid- Door de steen werd ook een beeld dat op de venster bank stond beschadigd. Een 34-jarige Leusdenaar deed hiervan aangifte LEUSDEN - In de nacht van zaterdag op zondag zijn uit een garage van de woning aan de Duinroos een aantal spullen weggenomen Onbekenden na men een krat bier, een krat fris drank, een boormachine, een decoupeerzaag en klein hand gereedschap mee. De garage van een 40-jarige Leusdenaar was niet afgesloten Zoals het woord preventie al aangeeft, zou men vervelende situaties eigenlijk voor moeten zijn. Door goede maatregelen te nemen kan de kans dat men slachtoffer wordt van deze misdrijven worden verkleind. Veel winkeliers die hang- en sluitwerk verkopen zullen ge zamenlijke acties houden en aanbiedingen doen. Bij de po- litiebureau's en garages in het district Eemland-zuid auto mobilisten in de gelegenheid worden gesteld om het kente ken van de auto in de ruiten te laten graveren. Dit is om auto's voor dieven onaantrekkelijk te maken Ook zullen verschillende fietsenmakers in het district tegen betaling van één gulden postcodes in fietsen graveren. Deze gulden zal worden ge schonken aan het Rode Kruis. Op 19 en 20 november zal in De Korf een veiligheidsbeurs worden gehouden. Op deze beurs zal de politie informatie en adviezen geven. Bureau Slachtofferhulp zal daar ook aanwezig zijn. Tevens zullen diverse bedrijven op het gebied van hang- en sluitwerk daar met stands acte de présence ge ven. Diverse afdelingen van de politie en gemeente zullen ex tra preventiecontroles uitge- voeren, zoals op auto's die niet zijn afgesloten of fietsen die niet op slot staan. De voor dief stal vatbare spullen zullen worden meegenomen. De eige naar kan deze terugkrijgen op het dichtsbijzijnde politiebu- len voor het ophalen van het huisvuil. PvdA Ook de PvdA is tevreden over datgene wat er de afgelo pen periode in de gemeente raad is gepresteerd. Fractie voorzitter Nico Klerk noemt met name de prestaties op het gebied van volkshuisvesting, milieu en sociale zaken. Dat partijgenoot Corri Verduin juist die zaken in haar wethou dersportefeuille heeft is na tuurlijk niet toevallig Klerk reageert geïrriteerd op cijfers van een enquête van de ge meente, waaruit blijkt dat van de mensen die uit Leusden vertrekken 31 procent als re den opgeeft geen geschikte wo ning in de gemeente te vinden. De huizen zijn te duur of niet duur genoeg. „Wij willen niet zeggen dat op het gebied van goedkope sociale woningbouw niets meer zou moeten gebeu ren, maar mede door toedoen van de PvdA is er de afgelopen jaren veel veranderd," zegt Klerk. Dat Corri Verduin onlangs van minister Alders van Vrom en van de gemeenteraad een flinke reprimande kreeg, om dat Leusden een achterstand heeft bij de uitvoering van de Hinderwet, maakt op hem geen indruk. „Óp het gebied van milieu gaan de ontwikkelingen zo snel, dat het wel eens anders loopt, dan je eerst denkt," ver dedigt hij zijn wethouder, die in maart afscheid neemt van de raad. De PvdA zegt nu al dat de partij kan zorgen voor een goe de opvolger, hoewel Klerk nog geen namen wil prijsgeven. Die opvolger zal zich in ieder geval sterk moeten maken voor een snelle invoering van een ge differentieerd afvalstoffenta- rief, want langer wachten dan noodzakelijk is, vinden de so cialisten niet verantwoord. „Het gaat erom dat de men sen Zo weinig mogelijk vuil produceren. Als we niets doen worden de kosten van verwer king van het afval alleen maar duurder," zegt Klerk. Hij houdt nog een warm pleidooi voor een wat hij noemt 'funda mentele discussie over de cul turele basisvoorzieningen'. Be zuinigingen op zaken als de muziekschool en bibliotheek moeten volgens hem het gevolg zijn van beleid en niet omdat er gezocht moet worden naar be zuinigingen. GPV/SGP Van de zes partijen, die in de Leusdense gemeenteraad zijn vertegenwoordigd, maakt de GPV/SGP zich het meeste druk om wat het beste omschreven kan worden als zaken van im materiële aard. Over ruimtelij ke ordening en economische zaken is in de tekst van de GPV/SGP niets terug te vin den Een gemis, dat Harm Offe reins pas opvalt, als hem daar op gewezen wordt. „Natuurlijk vinden wij net als de andere partijen dat er 700 woningen in 't Vliet gebouwd moeten wor den en niet 400 zoals de provin cie wil. Dat standpunt heb ik echter al eerder naar voren ge bracht," zegt hij hierover. Daarom dit jaar aandacht voor thema's als 'Veiligheid en orde', 'De jeugd, wat doet de gemeente eraan7' en 'Cultuur, spört, en recreatie, de verant woordelijkheid van de indivi duele burger'. Opmerkelijk in de Algemene Beschouwingen van de GPV/ SGP is de passage over het emancipatiebeleid van de ge meente. De partij ergert zich duidelijk over de aanstelling van een emancipatiewerkster, die dat beleid moet uitvoeren. „Welke taakomschrijving heeft zij, en wanneer is de taak van deze mevrouw voltooid," vraagt de GPV/SGP zich af aan wie een emancipatiebeleid duidelijk niet besteed is. Voor wie beide partijen kent, hoeft een dergelijke hou ding overigens niet zo te verba zen met de landelijke discussie bij de SGP over de rol van de vrouw in de politiek nog vers in het geheugen. Offereins en zijn fractiegenoot Jan Schouten ontkennen dat die discussie van invloed geweest zijn op de tekst van de beschouwingen, maar geven toe dat er een dui delijke ondertoon te bespeuren is. „Wij vinden het niet zo no dig, dat de vrouw op maat schappelijk gebied actief is. Dat staat op gespannen voet met haar verplichtingen ten aanzien van haar gezin," zeg gen Offereins en Schouten on omwonden. Hele maand: Extra con troles op niet-afgesloten voertuigen. De voor dief stal vatbare voorwerpen zullen naar de dichtsbij zijnde politie- bureau's worden gebrachtEr zal een briefje voor de eige naar worden achtergela ten 6 november: 9.00-17.00 uur: Graveren van kente ken in autoruiten, Garage Van 't Klooster, Hamers veldseweg 14. 9.00-17.00 uur: Graveren postcodes in fietsen, Fiets-Inn, Grutterij 13, Hamershof 13 november: 9.00-17.00 uur: Graveren kenteken in autoruiten, Garage Doornekamp, 't Koendert 6. 9.00-17.00 uur: Graveren postcodes in fietsen, fietsenmaker Blom, Zwarteweg 27. 19 november: 14 00- 22.00 uur: Beveiligings- beurs in De Korf 20 november: 10.00- 16.00 uur: Beveiligings- beurs in De Korf. 9.00-17.00 uur: Graveren kenteken in autoruiten, Garage Klein veld, Hessenweg 166, Achterveld. 27 november: 9.00-17.00 uur Graveren postcodes in fietsen, fietsenmaker Os- nabrugge, Arnhemseweg 93. ACHTERVELD - Ondanks het mislukken van de gesprekken met Leusden, blijft de Rabo bank in Achterveld op zoek naar een fusiepartner. Dat staat met zoveel woorden in het jaarverslag van de bank, dat onlangs aan de orde kwam in de algemene vergadering. „De uitgangspunten voor het zake lijk te voeren beleid tussen de Rabobanken in Leusden en Achterveld lagen te ver uiteen. Maar bij het beraden op ver dere toekomststappen staat ons wederom een andere sa menwerking met een collega- bank voor ogen", aldus het jaarverslag. Volgens het jaarverslag van de bank brengt het niet door gaan van de fusie met Leusden de continuïteit van de Achter- veldse bank overigens niet in gevaar. Sterker „Waar even tuele toekomstige besprekin gen ook toe mogen leiden, de Rabobank zal in ieder geval in Achterveld gevestigd blijven", aldus het jaarverslag Volgens directeur Vermeu len van de Achterveldse Rabo bank is samenwerking met een andere bank -waarbij Leusden overigens nog steeds niet wordt uitgesloten- wel ge wenst. Vermeulen: „Er zijn twee zaken die daarbij een be langrijke rol spelen. Allereerst is in ons marktgebied de groei er een beetje uit En gezien de ontwikkelingen in de agrari sche sector, waarin een belang rijk deel van onze klanten werkzaam is, valt het ook niet te verwachten dat in die situa tie op korte termijn herstel zal optreden. Maar de kosten lo pen wel gewoon door. Daar door dreigen de verhoudingen wat te worden verstoord. Een ander belangrijk aspect is de adviesfunctie, die de bank ver vult. Er is een groeiende be hoefte aan specialistische ad viezen En daaraan kunnen wij, onder de huidige omstan digheden, in steeds mindere mate aan voldoen Om die dienstverlening in de toekomst veilig te stellen, is samenwer king haast onontkoombaar", aldus Vermeulen. De spaartegoeden bij de Ra bobank Achterveld groeiden in 1992 met 1,100.000,-. De bank noemt die toename 'ma tig'. De kosten stegen in totaal met 7%, hetgeen door de bank in het jaarverslag 'teveel' ge noemd wordt. Sisssers is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heeft u iets aardigs te melden, of wilt u afreageren, bel dan de redactie: 94 14 94. *...De kloof tussen de burger en de politicus is een thema, waar wij het in deze rubriek vaker over gehad hebben. Vooral de manier waarop die kloof verkleind kan worden is een probleem waarover men zich in de gemeentelijke politiek nog wel eens het hoofd wil breken...* Wat zijn nu precies de zaken waarmee de burger in Leusden zich bezighoudt? Op zich hoeft dat geen vraagstuk te zijn waar het gemiddelde raadslid niet uit kan komen. Per slot van rekening is hij behalve raadslid zelf ook inwoner van Leusden... *...Het dagelijkse leven in een gemeenschap van ongeveer 27.000 inwoners moet voldoende aan knopingspunten geven om er achter te komen wat er bij de bevolking leeft. Je zou dus kunnen zeggen dat een gemeenteraadslid of een wethouder een ervaringsdeskundige bij uitstek is om maar eens wat welzijnsjargon te gebruiken...* Wethouder De Jongh kan zich sinds kort beroe pen op een bijzondere ervaringr Onlangs was de wethouder betrokken bij een aanrijding. Een mo torrijder negeerde de voorrangsregels op het kruispunt Noorderinslag/Groene Zoom en hotste nogal stevig tegen de auto van de Jongh...* Gelukkig vielen er geen gewonden, maar beide voertuigen moesten zwaar gehavend worden afge voerd. De wethouder kwam er 's avonds in de commissie Verkeer op terug, toen het onderwerp rotondes aan de orde was. In een filmpje werd aangetoond, dat deze voorziening kan bijdragen aan het verhogen van de verkeersveiligheid...* *...Deze week presenteren de verschillende poli tieke partijen hun Algemene Beschouwingen. Daarin kunnen zij uitwijden over allerlei zaken die het afgelopen jaar aan de orde zijn geweest of volgens hen het komende jaar aan de orde zouden moeien komen...* *...De WD en de GPV/SGP xragen zich in hun beschouwingen af wanneer er begonnen wordt met het verkeersluw maken van de Hamersveldseweg tussen de Noorderinslag en de Zwarteweg. Vol gens het verkeersplan, dat vorig jaar door de ge meenteraad is aangenomen, zouden op dat deel van de Hamersveldseweg enkele rotondes moeten komen...* *...De partijen beklagen zich erover dat de uitvoe ring van dat onderdeel van het verkeersplan zo lang op zich laat wachten. Wethouder De Jongh stond vorig jaar nogal sceptisch tegenover de (te overvloedige) aanleg van rotondes. Dit type ver- keersvoorziening zou zich nog moeten bewijzen en er zou (landelijk) onderzoek naar gedaan wor den...* *...A1 voor de aanrijding met de motorrijder be speurden wij een verandering in het standpunt van de wethouder over deze zaak. De aanleg van eerste rotonde in Leusden bij het benzinestation aan de Randweg is niet in de laatste plaats zijn verdienste geweest. Wellicht dat zijn eigen ervaring van de wethouder hem definitief over de streep haalt?... Reclame-uitingen langs de weg is een an dee zaak waar sommige partijen zich dit jaar druk over maken. De gigantische bilboards dus met hun op dringerige boodschappen...* *...De WD wil niet meer van die borden, D66 wil ze wel als ze bet landschap niet ontsieren en de GPV/SGP wil iets te zeggen hebben over de inhoud van de reclameboodschappen, omdat de achterban zich nog wel eens wil storen aan sommige bood schappen...* *...Hoe dan ook, het komt er op neer dat de reclame in het Leusdense straatbeeld niet te dominant aanwezig mag zijn. Helemaal verbannen zal niet gaan, want de bilboards zorgen voor een aardige bijverdienste en spekken de gemeentelijke kas...* *...Wij zagen deze week een voorbeeld van recla me, die de heren politici (helaas de dames zijn in de gemeenteraad ondervertegenwoordigd) mogelijk zal aansprken. De Buytenplacts, het cursuscen trum aan de Heiligenbergerweg organiseert bin nenkort een grote kerstshow en maakt daar op straat reclame voor...* *...De teksten op de borden zijn bescheiden klein en zullen de voorbijganger beslist niet storen. Met andere woorden, het is nauwelijks te lezen wat er op de affiches staat. Wie voorbijrijdt, zal zeer langzaam moeten rijden, mensen die niet zo'n scherp zicht hebben, zullen wellicht zelfs helemaal moeten stilstaan...* *...Dat verhoogt de attentiewaardc van de bood schap wel. Het komt de verkeersveiligheid echter niet ten goede. En dat was nu net een eis die D66 stelt aan het toestaan van reclameboodschappen langs de weg. Zo eenvoudig is het dus allemaal niet...* *...jDe oplossing? Laat de reclame over aan de televisie. Wie zijn dagelijks portie kijkgenot wil consumeren, wordt toch al doodgegooid met recla me. Een nog betere oplossing? Adverteer in de krant, daar wordt uw boodsachap tenminste gele zen...* i

Leusder Krant | 1993 | | pagina 3