GBA Leusden Leusden Wereldvluchtelingenweek 24 t/m 30 oktober 1993 vergaderagenda Giro 999 WOENSDAG 27 OKTOBER 1993 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Lensden nr. 181 d.d. 27 oktober 1993 de nieuwe bevolkingsadministratie Ook u verstrekt regelmatig persoonsgege>ens aan de ov erheid. Want zonder uw persoonlijke gegevens als naam, adres, geboortedatum, burgerlijke staat of nationaliteit kan de overheid haar vele taken niet correct en rechtvaardig uitvoeren. U merkt dat heel direct als u een paspoort of rijbewijs gaat aanvra gen of als u naar een ander adres verhuist. Maar de gemeente moet ook over de juiste en betrouwbare gegevens beschikken om woningen te kunnen toewijzen Maar ook de leerplichtwet en voor de gemeen telijke belastingen Alle gemeen ten houden van oudsher de per soonsgegevens van haar burgers bij in de bevolkingsadministratie. Bij wijzigingen in de gegevens geeft de gemeente die door aan een aantal andere organisaties zoals de Belas tingdienst. bedrijfsverenigingen en pensioenfondsen En als u vertrekt naar een'andere gemeente worden uw persoonsgegevens naar die nieuwe gemeente gestuurd. GBA: Gemeentelijke Basisadministratie persoonsgegevens Oorspronkelijk werden uw per soonsgegevens door de gemeente alleen op de zogenoemde per soonskaart handmatig bijgehou den. Daarnaast heeft bijna iedere gemeente de bevolkingsadmini stratie ook geautomatiseerd. Om dat de gemeente tegelijkertijd ver plicht is om de gegevens van haar inwoners op een papieren per soonskaart bij te houden, betekent dat in de praktijk eigenlijk dubbel werk. De nieuwe Wet Gemeentelijke Ba sisadministratie persoonsgegevens gaat aan deze situatie een eind ma ken. De belangrijkste veranderin gen zijn: - de papieren persoonskaart wordt afgeschaft; - iedere gemeente moet de bevol kingsadministratie verplicht au tomatiseren; - de gegevens moeten ook door andere organisaties binnen de overheid gebruikt worden; - het uitwisselen van persoonsge gevens zal niet meer op papier maar via het datacommunicatie netwerk plaatsvinden. De wet GBA zal in de loop van 1994 in werking treden. Vooruitlo pend op de wettelijke verplichting tot aansluiting kunnen gemeenten waarvan de bevolkingsadministra tie aan de eisen van volledigheid en nauwkeurigheid voldoet, nu al op het net worden aangesloten. Leus den behoort tot de 50 gemeenten in Nederland die al in een zeer vroeg tijdig stadium aan die eisen voldoet en is al sinds 15 maart 1993 aange sloten. Dankzij het nieuwe GBS kan de gemeente uw persoonsgege vens efficiénter registreren en uit wisselen. De kans op fouten is klei ner en de dienstverlening beter privacy Sommige persoonsgegevens mag iedereen weten. Andere gegevens zijn gevoelig Daarom gaat de ge meente zorgvuldig met uw gege vens om: - er mogen alleen maar gegevens worden verzameld die voor het doel van de registratie strikt noodzakelijk zijn; - de uitwisseling van gegevens is aan wettelijke regels gebonden: de overheid mag uw gegevens niet zomaar aan iedere instantie doorgeven; - de gegevens moeten beveiligd zijn. uw rechten U kunt in uw gemeente kosteloos inzage krijgen in de gegevens die van u in het GBA zijn opgenomen Ook hebt u het recht om gegevens te corrigeren. Tot slot hebt u het recht om te vernemen welke gege vens van u het voorafgaande jaar aan welke instanties zijn verstrekt. uw plichten Tegenover rechten staan ook plich ten. In dit geval eigenlijk maar één: u moet veranderingen in uw per soonsgegevens binnen vijf dagen doorgeven aan de gemeente waar u woont. meer weten? Als u meer wilt weten over het GBA kunt u terecht bij de afdeling Burgerzaken. Telefoon 961700 actuele folder wat te doen na aanranding of ver krachting? In Nederland komen er by de politie meer dan tienduizend meldingen binnen van aanranding en ver krachting. Het aantal gevallen waarvan nooit melding wordt ge maakt is beduidend hoger. Slacht offers zyn vrouwen en meisjes uit alle lagen van de bevolking en van elke leeftijd: ook oudere vrouwen en kinderen. politie Aanranding en verkrachting zijn misdrijven die niet ongestraft mo gen blijven. Slachtoffers van zo'n ernsrig misdrijf doen er daarom verstandig aan zich zo snel moge lijk bij de politie te melden Het is de taak van de politie u zo goed mogelijk te helpen. Daartoe is zij dag en nacht bereikbaar. Bij die eerste opvang zal de politie zorg vuldig te werk gaan en begrip tonen voor uw situatie en emoties. Zo zult u worden gevraagd of u liever door een vrouwelijke rechercheur geholpen wilt worden hulpverlening Afhankelijk van de ernst van het gebeurde kan inschakeling van an dere hulpverlenende instanties no dig zijn. Vaak voelen vrouwen zich na aanranding of verkrachting erg onveilig of hebben zij na zo'n erva ring moeite in hun sexuele relatie Het kan helpen daarover eens te praten. Blijf er in ieder geval niet mee zitten! De politie kan u advies geven. iemand meenemen? Ondanks de moeite die de politie zal doen om u op uw gemak te stellen kan het moeite kosten naar het bureau te gaan. In dat geval is het verstandig iemand mee te ne men in wie u vertrouwen hebt. Het kan ook gaan om een tolk. ga zo snel mogelijk naar een arts Bij aanranding en verkrachting is er vaak sprake van lichamelijk let- sc'. Het is daarom zaak zo spoedig mogelijk contact op te nemen met een dokter. Dat kan uw eigen huis arts zijn of een dokter die samen werkt met de politie. U kunt na tuurlijk ook vragen om een vrou welijke arts. dikwyls geen melding Dikwijls wordt van aanranding of verkrachting geen aangifte gedaan omdat de dader een bekdne is van het slachtoffer Een kennis of fa milielid of iemand uit de buurt. Om herhaling (bij u of anderen) te voorkomen is het belangrijk dat u het gebeurde toch meldt bij de plo- tie. U kunt advies vragen aan de politie over opvang, hulp en proce dures met betrekking tot de vervol ging van de daders. hoe wordt recht gedaan? Het is de taak van de politie werk te maken van aanranding en ver krachting. Zij zal u vertellen wat er met uw aangifte gebeurt en hoe de juridische procedure in elkaar zit. Zonder een offïcile aangifte is ver volging van de dader moeilijk. Als u aangifte doet wordt er een pro ces-verbaal opgemaakt. Daarin staat zo duidelijk mogelijk wat er is gebeurd.Uiteindelijk beslist de Of ficier van Justitie of en hoe tot ver volging zal worden overgegaan. De rechter commissaris is belast met het vooronderzoek Eventueel kunnen zij een gesprek met u wen sen. hulp van andere instanties De namen en adressen van hulp verlenende instanties vindt u in de brochure, die u gratis kunt afhalen bij bureau voorlichting. dinsdag 2 november, commissie Welzyn en Onderwijs (W&O). Aan de orde komen ondermeer een notitie over de beveiliging van schoolgebouwen en enkele voorstellen om geld beschikaar te stellen voor uiteenlopende onderwijsvoorzieningen. woensdag 3 november, commissie Sociale Zaken, Volkshuisves ting, Emancipatie en Milieu (SVEM). Belangrijkste punten op de agenda van deze commissie zijn een voorstel over de verwerking van tuinafval en het invoeren van een tarief voor het storten van sloophout. donderdag 4 november, commissie Openbare Werken, Ruimtelij ke Ordening, Economische Zaken en Volkshuisvesting (OREV). In de vergadering van deze commissie komen o.a. aan de orde een voorstel van B&W om de bouw van een openbaar toilet in de Hamershof op het Meerjaren Activiteiten Programma (MAP) te plaatsen en om de beregeningsinstallatie op het Burg. Buining- park te vervangen. Alle vergaderingen beginnen om 20.00 uur. De volledige agenda's met de bijbehorende stukken liggen ter inzage bij het bureau Voorlichting in het gemeentehuis. verkeersbord veranderd Sinds 1 november 1991 is een groot aantal verkeersregels aangepast of vervallen En van die nieuwe borden is het nieuwe bord 'verplichte rijrichting' U ziet deze nieuwe borden onder andere staan bij de Langestecg en de Lockhorsterweg. ease Het is een rond blauw bord met een witte pijl. Het blijkt bij veel personen onbekend te zijn en wordt verward met borden die een nrichtingsweg aangeven. Voor alle duidelijkheid: het oude bord 'verboden linksaf of rechtsaf te slaan bestaat niet meer GEMEENTE BEKENDMAKINGEN GEMEENTE bouwaanvragen de volgende aanvragen om bouwvergunning en mel dingen zijn ontvangen: uitbreiden woning en vergroten dakkapel van Daatse- laarhof 14 uitbreiden woning en bouw carport Rozengaarde 41 herbouw ketelhuis Appelweg 1 bouw kippenhok Arnhemsewcg 48 het bouwen van 30 woningen in woongebied W4 Ach terveld Deze publikatie vindt plaats op grond van het bepaal de in artikel 41 van de woningwet en is bedoeld om bekendheid te geven aan het feit dat genoemde aan vragen om bouwvergunning zijn ingediend. Nadere informatie kunt U krijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken (tel. 961724) de volgende aanvragen om (bouw-)vergunning liggen ter inzage: het uitbreiden van de wo'ning op het perceel Viltroos 16 De bouwplannen liggen ter inzage van donderdag 28 oktober tÓTen met woensdag 10 november 1993 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur en op de woens dagmiddag van 13.30 uur tot 16 00 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het ge meentehuis (kamer 208). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Leusden,'Postbus 150,3830 AD Leus den. wet Milieubeheer bekendmaking melding ingevolge artikel 8.41 Burgemeester en wethouders van Leusden hebben op 8 oktober 1993 een melding ingevolge de AMvB Hore cabedrijven ontvangen van P. A.A. van der Snee voor een caf op de Zwarteweg 3 te Leusden. bekendmaking melding ingevolge artikel 8.41 Burgemeester en wethouders van Leusden hebben op 8 oktober 1993 een melding ingevolge de AMvB Op slag goederen ontvangen van Modiform B.V. vooreen magazijn op de Ambachtsweg 8 te Leusden. verleende vergunningen Op 5 oktober 1993 is aan De heer A J Daatselaareen nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning in het kader van de Hinderwet verleend voor een veehouderij met mestopslag op het perceel Hamers- veldseweg 128 te Leusden. Op 8 oktober 1993 is aan Firma Van Eeken een nieu we. de gehele inrichting omvattende vergunning in het kader van de Wet Milieubeheer verleend voor machi nale houtbewerking en het vervaardigen en repareren van biljartkeus op het perceel Hamersveldseweg 139 te Leusden. Op 8 oktober 1993 is aan Herder B.V. een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning in het kader van de Wet Milieubeheer verleend voor een loodgie- tersbedrijf, alsmede verkoop van keukens en sanitair op het perceel Hamersveldseweg 76 te Leusden. Op 8 oktober 1993 is aan RAFA B.V. een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning in het kader van de Wet Milieubeheer verleend voor een fabriek van scheepsramen, -deuren, -luiken, etc. t.b.v. de scheeps- en carrosseriebouw op het perceel Am bachtsweg 28 te Leusden. De vergunningen en de bijlagen liggen van 20 oktober 1993 tot 20 november 1993 op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woning toezicht, kamer 211. Bovendien bestaat de mogelijkheid om de stukken in te zien op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033- 961759. Gedurende bovengenoemde termijn kan beroep wor den ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c degenen, die schriftelijk of mondeling bezwaren hebben ingebracht tegen het afgeven van de ge vraagde vergunning of tegen de ontwerp-beschik- king; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest bezwaren in te dienen tegen het afgeven van de gevraagde vergun ning of tegen de ontwerp-beschikking. De beschikking wordt na afloop van de beroepster mijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot schorsing of een'voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. verleende vergunningen bouwvergunningen bouw hondenkennel Walstro 28 plaatsen dakkapel Reggevvijk 8 plaatsen tuinhuisje Hessenweg 44 vervanging loods Moorsterweg 13 bouw garage Hamersveldseweg 38 plaatsen dakkapel Nabbert 81 uitbreiden woning Schutterhoeflaan 51 bouw klompenhok Nabbert 73 bouw loods Driftakkerweg 4 kapvergunningen Ursulineweg 14, een wilg in de achtertuin; Dodeweg 6, twee acacia's in de achtertuin. bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning recht streeks in hun belang zijn getroffen, kunnen daartegen binnen 30 dagen na het verschijnen van deze bekend making bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over: bouwvergunningen bij de afdeling RO AZ, kamer 208, telefoon 961 756; diverse vergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 729; kapvergunnin gen bij de afdeling Groen, Hamersveldseweg 105. telefoon 961 752. Stichting Vluchteling Stadhouderslaan 28 2517 HZ Den Haag tel.: 070 - 3468946 Guatemalteekse vluchtelinge. (foto: Stichting Vluchteling) Betreft: Inschrijving 39 woningen Torenakkerweg. Jongstleden begin oktober is de bouw van de 39 woningen met „zorgpakket" bij het Hamersveid, van start gegaan. Inwoners van de gemeente Leusden die reeds bij het Hamersveid staan ingeschreven voor een aanleunwoning en/of meegedaan hebben aan de gehouden enquête in november 1991, hebben van de Woningstichting Leusden bericht ontvangen voor het aanvragen van een inschrijfformulier. Indien u niet tot bovenstaande categorie behoort, doch wel een inschrijfformulier wenst te ontvangen, kunt u onderstaande antwoord- strook invullen. Deze antwoordstrook dient u voor 1 november te hebben verzonden naar: Woningstichting Leusden Postbus 350 - 3830 AK Leusden-Centrum Alleen invullen indien u nog geen antwoordstrook heeft ontvangen ANTWOORDSTROOK Ondergetekende wenst een inschrijfformulier te ontvangen, voor de 19 woningen met „zorgpakket" aan de Torenakkerweg. Naam: Adres: PC. en Plaats:

Leusder Krant | 1993 | | pagina 4