Leusder Krant Poppenbeurs druk bezocht Winnaars wikkelactie gehuldigd Eerste najaarsbruidsshow Achterveld een succes Doodgravers Nieuws uit de verenigingen Indonesië bij De Loupe Sinterklaas in Blijhof Rugschool Rock 'n rollcursus Dansavond Nieuws uit de )pen dag uderen straal in bliotheken Jongen wil bier stelen Ballonnen Willy and the Handjive Midweek jong volwassenen verenigingen )pen huis notgroep ;V-ketels lecumenische erkdienst ursus Verdachte inbraak bekent oensdag 27 oktober 1993 Pagina 5 LELTSDEN - Postzegelvereni ging De Loupe houdt woens dag 27 oktober haar maande lijkse bijeenkomst. Er zullen een veiling en verloting gehou den worden waarbij series en leuke restanten van verzame lingen te bemachtigen zijn Door een specialist op het ge bied van de onafhankelijkheid van Indonesië en met name de periode 1945 - 1950 zal er een inleiding worden gehouden. Daarnaast zal er een verzame ling worden tentoongesteld. Met name verzamelaars van Nederland en de (voormalig) Overzeese gebiedsdelen zullen deze avond hun hun collectie kunnen uitbreiden. De avond zal worden gehouden in De Til, Hamersveldseweg 30 Nadere informatie over De Loupe en haar activiteiten is te verkrij gen bij D van der Zee (tel.: 941431). LEUSDEN - Zaterdag 27 no vember zal Sinterklaas de Blij hof met een bezoek vereren, 's Ochtends zullen de sint en zijn pieten voor kinderen in de leeftijd tot en met zes jaar aan wezig zijn. 's Middags mogen de kinderen van zeven tot en met twaalf jaar de sint ont moeten Enkele dagen voor het bezoek van de sint kunnen kin deren hun schoen komen zet ten. Alle schoenen zullen wor den voorzien van een presentje dat de kinderen zelf mogen op halen. Verder heeft de Blijhof een attractief programma voor de kinderen rondom het bezoek van de sint Kinderen kunnen alleen meedoen als zij zich van te voren in (laten) schrijven. Dit kan op maandag 1 en dins dag 2 november tussen 19 00 en 20.00 uur in de Blijhof aan de Lisidunalaan 2. Voor leden van de Blijhof is deelname gratis, niet-leden betalen 5,-. ACHTERVELD - Donderdag 28 oktoberzal de rugschool van start gaan. De bedoeling van deze cursus is om mensen posi tief te leren omgaan met rugklachten in het dagelijks le ven. Er zal geleerd worden ver ergering van klachten te voor komen en een mogelijke aanval van rugpijn beter te kunnen opvangen. De rugschool zet door middel van informatie en gerichte oefeningen een actief proces bij de deelnemers in gang De rugschool bestaat uit zes avonden en een zevende eva luatie-avond, een half jaar la ter De eerste twee avonden worden gegeven door een arts die voornamelijk informatie zal geven over de bouw en het functioneren van de rug. Deze avonden zal ook begonnen worden met oefenen. De derde avond zal een psycholoog ko men spreken Hij zal aandacht besteden aan psychische ge volgen van rugklachten. De drie daaropvolgende avonden wordt veel aandacht besteed aan de juiste manier van bewe gen in het dagelijks leven. Voor opgave en informatie kunnen belangstellenden te recht bij Jacqueline van Lo- benstein (tel 03425-1542) en Irene Reinders (tel.: 03425- 2588). De kosten voor de hele cursus bedragen 150 gulden Inschrijven kan tot 22 oktober. LEUSDEN - De aanvangsda tum van de cursus Boogie Woogie Rock 'n Rolldansen voor beginners in De IJsbreker is verschoven naar vrijdag 29 oktober. De cursus zal elke vrijdagavond van 21.00 tot 22 30 uur in De IJsbreker aan de Bavoortseweg 25 gegeven worden. De laatste les en te vens afdansavond is op vrijdag 17 december. Deelname kost 35,- per persoon. LEUSDEN - In restaurant De Mof zal zaterdag een dans avond voor alleenstaanden worden gehouden De avond begint om 20.00 uur op de Arn- hemseweg -95, USDEN - In vrouwenont- >etingscentrum 't Vooronder november een cursus nflicthantering worden ge- uden. Tijdens deze cursus le- vrouwen zich bewust te irden van de eigen mening, iarvoor men staat en hoe dit er gebracht kan worden. Hoe je om met kritiek geven en tvangen Door middel van orbeelden van conflictsi- aties van deelneemsters irdt er geanalyseerd hoe nflicten kunnen ontaarden ruzies of hoe juist niet. De rsus wordt gegeven door Ria lis uit Nieuwegein die een ime ervaring heeft op dit ge- id De cursus wordt gegeven de woensdagen 3, 10 en 17 vember om 20.00 uur. De isten bedragen 15,- exclu- if het materiaal. Voor nadere formatie en aanmeldingen nnen belangstellenden té- :ht bij Hanny de Hoog (tel.: 5847) en Rita van de Bigge- ir (tel 947615). USDEN - Het Asielzoekers- ïtrum aan de Doornseweg 25 udt vrijdag 29 oktober van 00 tot 21.00 uur een open 1 Op deze dag kunnen he rstellenden kennismaken t de dagelijkse gang van za- in het centrum De 'sobere :h humane' opvang van ïlzoekers zal deze dag cen- al staan. USDEN - De bibliotheken len van maandag 25 oktober en met zaterdag 6 november idacht besteden aan het jaar v i de ouderen. In de beide iliotheken in Leusden-Zuid Leusden-Centrum zullen in :e periode tentoonstellingen ericht zijn van boeken en iere materialen die infor- tie bevatten over het ouder rden. Bovendien is er een zameling boeken te bezich- en rondom het thema 'Wat vroeger lazen.' Op de insdagen 27 oktober en 3 Gember zullen er rondleidin gegeven worden in de bi- )theek aan de Hamersveld- •eg. In deze periode kunnen plussers bovendien een tis abonnement voor drie anden aanvragen. LEUSDEN - Een 14-jarige jongen heeft zaterdagmiddag rond 12.30 uur op de Hamers veldseweg geprobeerd een krat bier te stelen. De gealarmeerde politie nam de jongen mee en lichtte zijn ouders in. LEUSDEN - De poppenbeurs die zaterdag in De Korf is gehouden is door veel mensen bezocht. Er waren zo'n dertig poppenmaaksters aanwezig die belangstellenden over alle aspecten van hun hobby inlichtten. Aan de hand van zelfgemaakte voorbeelden gaven zij een overzicht van wat er mogelijk is op het gebied van poppenmaken. Er was ook een poppen- en berendokter aanwezig die de mogelijke operaties uitlegde, (foto's: Jan Pit). LEUSDEN - Terugdringen van het aantal auto- en wonin ginbraken en het beter zicht baar op straat aanwezig zijn zijn de belangrijkste streef- punten die de het politiekorps van het district Eemland-zuid in het bedrijfsplan 1994 voor ogen staan. Het is een ambi tieus plan, maar het valt te be twijfelen of de genoemde streefcijfers haalbaar zijn. De genoemde zaken hebben bij de politie een hoge prioriteit om dat zij er mede voor zorgen dat mensen zich onveilig voelen. Rob Koerse, politiechef van het rayon Leusden/Wouden berg, wijst erop dat de politie er steeds meer aan doet om zichtbaar te zijn. Iedere vrij- LEUSDEN - Mevrouw Gielen-Vonk, mevrouw Westland en de heer Fousert zijn de winnaars van de wikkelactie van de Leusder Krant. Zij kregen respectievelijk waardebonnen van f 250,-, f 125,- en f 50,-. De prijzen zijn ter beschikking gesteld door de winkeliersverenigingen De Biezenkamp en De Hamershof, in samenwerking met de Leusder Krant. De wikkelactie is een abonneewervingsactie, waarbij elke maand een deel van Leusden de krant huis-aan-huis ontvangt. Na vier weken worden belangstellenden uitgenodigd zich te abonneren. Alle mensen uit het bewerkte deel van Leusden kunnen aan de prijsvraag deelnemen Op de foto de prijswinnaars geflankeerd door de voorzitter van de winkeliersvereniging De Biezenknmr, Fred Timmer en Anne van den Houten van de Leusder Krant, (foto: Hans Verhorst) dagavond worden er twee agenten ingezet voor de Bie zenkamp en de Hamershof. En ook op momenten dat ergens veel publiek is (kermis, buurt feesten), is de politie zoveel mogelijk aanwezig. Bovendien probeert zij grip te krijgen op jongeren die problemen ver oorzaken. Hiertoe worden er regelmatig jeugdcentra be zocht om zo met deze jongeren in contact te komen. Dries Knoppien (WD) vroeg zich af waarom er twee Leus- denaren bij de stadswacht in Amersfoort werken en waarom Leusden zelf nog geen stads wacht heeft. Roef Blauw van Leusden '90 legde de nadruk op het feit dat Leusden vergeleken met andere gemeenten de laag ste score krijgt wat betreft de zichtbaarheid van de politie op straat. Hij vindt bovendien de uitruktijd van de politie te lang. Korpschef Marius Schouten van het district Eemland-zuid denkt dat de politie er maxi maal tien minuten over zal doen voordat zij na en tele foontje op de plek van bestem ming is Hij noemt dit accepta bel.Op dit moment wordt er een onderzoek ingesteld naar wat voor Leusden het beste is, het aanstellen van stadswach ten of politie-assistenten die meer bevoegdheden hebben De politie kampt op dit mo ment nog met een onderbezet ting, maar die zal in januari worden opgelost Dan komen er vijf nieuwe agenten van de opleidingsschool bij. Schouten merkte tot slot op dat de politie meer tijd zal vrij maken voor het voorkomen van criminaliteit. Het zichtbaar zijn op straat is daar volgens hem een belangrijk onderdeel van. LEUSDEN - De prijswinnaars van de ballonnenwedstrijd die zaterdag 26 september op de Gemeentedag gehouden werd zijn bekend. Doordat veel kin deren het deelnamestrookje bij zich hebben gehouden zijn de namen van deze winnaars nog niet bekend. Kinderen die een strookje met de nummers 544, 1461 of 469 hebben moeten zo snel mogelijk contact opnemen met het bureau Voorlichting van de gemeente (tel.: 961659) De prijsuitreiking is op don derdag 28 oktober om 19.45 uur op het gemeentehuis. LEUSDEN - In café The Wish aan de Zwarteweg zal zaterdag 30 oktober de bluesband 'Willy and the Handjive' optreden. De band bestaat uit Bas de Jong (zang en gitaar), Bas Kleine (bluesharp), Willy Buning (drums) en Fred Hillebrand (basgitaar). Willy and the Handjive bewerkt oud blues materiaal op eigen wijze. Nummers van Rory Gallagher, Canned Heat en Johnny Winter vormen de kern van het reper toire. Het optreden begint om ongeveer 21.30 uur. STOUTENBURG - Het Fran- ciskaans Jongerenwerk houdt van woensdag 3 tot en met vrij dag 5 november een creatieve midweek voor jong-volwasse- nen van ongeveer 21 tot 35 jaar. De midweek is bedoeld voor diegenen diehun religieuze er varing willen verbreden of ver der willen onderzoeken. Het thema is: 'Kennismaken met bibliodrama'. Bibliodrama is een speelse methode om aan de hand van flarden uit de bijbel de wijze van geloven te verken nen, verhelderen en verdiepen. Voor nadere informatie kun nen belangstellenden contact opnemen met telefoonnummer 945500. neus achterna en vinden het, waar het ook ligt. Da delijk na aankomst wordt de ondergrond geïnspec teerd of deze gesch ikt is om het lijk te begraven. Hoe losser en onbegroeider, hoe beter Is de bodem niet ge schikt dan moet hel lijk eerst worden verplaatst naar een geschikter plaats. Uiteraard moet het dan niet al te groot zijn. Bij een konijn lukt dat niet. Liever een vogel of een muis, of schoon ik ze wel bezig heb gezien met een eekhoorn. Blijft het transport steken, bijvoorbeeld omdat het met een poot ergens achter haakt, wordt het obstakel doorgeknaagd en als dat niet lukt wordt eenvoudig de poot van het kadaver afgebeten. Is de juiste plek gevon den dan begint het werk pas goed Met de voorpo ten, die voor dit werk spe ciaal zijn uitgerust, wordt de aarde onder het dode dier uitgegraven waarna, met de midden- en achter poten, het zand verder wordt weggewerkt. Zo ver dwijnt het dode dier lang zaam maar zeker de grond in. Wat de bedoeling van de kever is van dit, voor hem enorme karwei, zien we de volgende keer. G. van Leeuwen Hebt u zich nooit afge vraagd waarom men zo weinig dode dieren in de natuur vindtWanneer we in het bos wandelen horen en zien we overal leven; vo gels, muizen, konijnen, eekhoorns en toch vinden we zelden een dood exem plaar. En dat heus niet om dat elk dier op een gegeven moment als voedsel zou worden gevangen door een andere soort. Er zijn echt wel dieren die op een na tuurlijke manier aan hun einde komen, doorziekte of ouderdom. Over het algemeen zal een dier, dat zich ziek voelt, wegkruipen in een verbor gen hoekje om te gaan sla pen. Als het niet meer wak ker wordt en niet dadelijk gevonden door aaseters, zoals bijvoorbeeld de kraaiachtigen, zal het na enige uren al een zwakke lijkgeur verspreiden. Deze geur wordt over grote af standen waargenomen door aaskevers waarvan we verschillende soorten kennen, maar waar de Zwarte- en de Gewone doodgravers wel de be kendste van zijn. Beantwoordt het uiter lijk van de Zwarte door- graver nog enigszins aan de aard van zijn beroep, de Gewone doodgraver is, met zijn prachtige en vro lijke kleuren, een ander be roep waard. Zij glanzen als opge poetste auto's en hebben een prachtige tekening met oranje of geel met zwart. Maar hun werk doen ze precies, grondig en met veel ijver. Doodgravers zijn goede vliegers die hoofdzakelijk 's nachts het woud door kruisen. Heeft hun gevoeli ge antenne de geur opge vangen van een kadaver dan vliegen ze alleen hun bliek wist te stelen. De bruidjes showden deze avond ook de prachtige artistieke en creatie ve bruidsboeketten van de bloemisterijen 't Posthuys uit Achterveld en 't Raedhuys uit Barneveld. In de pauze konden de be zoekers, maar vooral de be langstellenden een bezoekje- brengen aan de stand van de deelnemende winkeliers welke stonde opgesteld min de koffie kamer van Ons Gebouw. Van deze gelegenheid werd gretig gebruikt gemaakt en de bruid jes in spé maakte met menig winkeliers een afspraak Naast de eerdergenoemde winkeliers vond men daar ook foto Rieze- bos uit Harskamp, boekhandel Vos 't Hoekje met drukwerk, bakker Schouten en de Rabo bank. Het gehele complex van De Roskam was deze avond te bezichtigen voor zowel diners, alsmede de barbequeruimte en de zaal De Peerdenstal De winkeliers wilden met deze bruidsshow de bruidjes in de dop de helpende hand reiken. En om zaken te doen, natuur lijk Een show die na de pauze werd voortgezet met de aller nieuwste modellen. Na afloop waren het publiek en de win keliers het erover eens dat deze avond gezellig, fraai maar bo venal geslaagd was. Komend jaar zal er in De Roskam in Achterveld weer een dergelijke bruidsshow komen, daar wa ren alle de winkeliers het op deze avond al over eens. EUSDEN - De Knotgroep eusden houdt zaterdag 30 itober open huis. Deze dag ordt het jaarlijkse knotsei- ien geopend, het open huis is loral bedoeld om belangstel- nden kennis te laten maken et het landschapsbeheer- erk. Het voornaamste werk •staat uit het knotten van wil- n en andere knotbomen. De notgroep Leusden werkt een aal per twee weken op zater- igmorgen in de omgeving van eusden. Het open huis wordt ,n 9 00 tO 14.00 uur gehouden j de familie van Eyden aan de agenouwselaan 3-5. EUSDEN - Op woensdag 27 i donderdag 28 oktober houdt :t Gasbedrijf Centraal Ne- ?rland voorlichtingsavonden er cv-ketels. De avonden zijn •doeld voor mensen die hun ntrale verwarmingsketel illen of moeten vervangen, e voor- en nadelen van de rschillende typen ketels Hen op een rijtje worden ge- t. Iedere bezoeker krijgt een rsoonlijk computeradvies 1 aarin de schatting van de ver achte energiebesparing bij rvanging van de oude cv- tel omschreven staat. De onden worden gehouden in Korf en beginnen om 20.00 ir. De toegang is gratis. Voor dere inlichtingen kunnen langstellenden contact op men met het Gasbedrijf (tel.: 0-483469). USDEN - Zaterdag 30 ok- aer zal er in de Sint Jozef- rk aan de Hamersveldseweg oecumenische kerkdienst irden gehouden. De dienst (gaan over de problemen d gerechtigheid, vrede en .ieu. De regenboog zal, als :en van hoop en bemoedi- in de lithurgie centraal an De dienst zal om 19.00 r beginnen. ACHTERVELD - De najaars bruidsshow, die afgelopen maandag in Achterveld werd gehouden, was een vuurdoop voor de organisatie en gelijk een daverend succes. Voor de zaal Ons Gebouw van café-restaurant De Ros kam was een zestal zeer fraaie antieke trouwauto's geplaatst. In een bloemenzee van bloe mist 't Posthuis en 't Raedhuys stonden deze auto te glimmen en te pronken onder de schijn werpers. Ronde de klok van ze ven gingen de eerste bezoekers via de rode loper en onder de rozenboog door de zaal binnen om maar zo dicht mogelijk bij het podium te kunnen zitten. Bij binnenkomst stond de kof fie reeds klaar De betrekkelijk lange wachttijd bleek achteraf zeker de moeite waard. De zaal ademde sfeer en gezelligheid uit De show begon met de pre sentatie van een 1 50 meter hoge-taart van bakkerij Henry Schouten, die vanuit het don kere decor in vuur en vlammen deze show opende. Dressman Wim, tevens een erg goed zan ger, opende de show daarna met een muzikale ode aan zijn LEUSDEN - Bij een woning aan de Lisidunalaan is donder dagochtend tussen 7.00 en 10.30 uur een insluiper actief geweest. De dader, een 23-jari- ge inwoner van Lelystad, nam de stereo-installatie, een gou den armband, pasjes en che ques mee. De spullen waren ei gendom van een 21-jarige Leusdense. De man is vrijdagavond door de politie aangehouden Om 21.45 uur werd een dienstdoen de agent op de kermis aange sproken door getuigen van de inbraak die de verdachte her kenden als de dader. De verdachte is dinsdag voorgeleid aan de Officier van Justitie waar hij de inbraak be kende. Hij bleek ook nog acht inbraken in Amersfoort op zijn geweten te hebben. Bij één van deze inbraken had hij qen auto gestolen waar hij op het mo ment van zijn aanhouding in reed. bruid van dat moment. Nadat de bruidstaart door de bruid was aangesneden werden de bezoekers getrakteerd op een grote punt De vele bezoekers konden genieten van een uitge breide collectie van bruidsjur ken, cocktailjurken, smokings en trouwpakken. De bruidjes in spé konden de langs parade rende mannequins en dress- mans van zeer nabij en goed bekijken. Menig oh en ah hoor de men als de creatie van hun dromen passeerde. Ladyspea ker Suzanne gaf deskundig commentaar bij de japons van bruidshuis Susanne, de fraaie en kunstige kapsels van Haar mode Sabina en de make-up verzorgd door Trees van Laar en Marjon Berg Een bruids show waarin bruidsmeisje Natasja de harten van het pu-

Leusder Krant | 1993 | | pagina 5