Leus d er Krant CDA WD PvdA D66 Leusden'90 GPV/SGP Algemeen Bestuur Sociale voorzieningen en maatschappelijke dienstverlening Volksgezondheid Ruimtelijke Ordening Financiering- en algemene dekkingsmiddelen Cultuur en recreatie C V Woensdag 27 oktober 1993 Pag in I - Wat zijn de kerntaken van de gemeente. - Op peil houden van basis voorzieningen. - Verbouwingskosten ge meentehuis zijn aan de hoge kant. Is onderzoek door externe deskundige wel nodig? Aanpassing trouwzaal is nodig. - Tevreden over samen werking binnen gewest Eemland. Wil wel heldere besluitvorming en terug koppeling naar deelne mende gemeentes. - Wil beveiligingsplan bij informatisering en auto matisering. - Tevreden over verrui ming openstelling ge meentehuis. Wil verdere verruiming. - Niet bezuinigen op notu lering raadsvergadering. - Eens met onderzoek huis vesting gemeentehuis. Wil zich nog niet vastleggen op concrete maatregelen. Wil gemeentelijke nieuwsbrief over reilen en zeilen van gewest Eem land. - Bezorgd over hoge kosten huisvesting gemeentehuis. - Wil evaluatie over dele gatie bevoegdheden raad naar college. - Wil discussie over kern taken van de gemeente. - Is (extern onderzoek) ver bouwing 40.000,-- res pectievelijk 958.000,—) gemeentehuis wel nodig. - Niet eens met verslag in plaats van- volledige notu len van raadsvergaderin gen. - Gemeente betrekken bij discussie over gebiedsin deling en gewestvorming. - Eens met uitstel verbou wing gemeentehuis. - Meer en betere informatie beschikbaar stellen voor de raad over het gewest Eemland. - Discussie over kerntaken van de gemeente. - Welke concrete activi teiten op het gebied van sociale vernieuwing in 1994? - Geen bezuiniging speel toestellen. - Tevreden over verbete ring relatie Seniorenraad. - Tevreden over verbete ring relatie gemeente en Seniorenraad. - Wanneer homo-nota? - Waardering voor gehan dicaptenbeleid en opstel ling gemeente bij uitvoe ring Wet Voorziening Ge handicapten. - Geen bezuinigingen op aanleg speelvoorzieningcn in de wijken. - Geen verhoging subsidie kinderopvang. Wel verho ging ouderbijdrage, wel subsidie voor lage inko mens. - Extra middelen vrijma ken voor mensen met een langdurige bijstandsuitke ring. - Wil preventieve controle bij sociale uitkeringen. - Wil gevaarlijke speeltoe stellen in overleg met be woners laten weghalen. j - Speelvoorzieningen op peil houden, burgers be trekken bij onderhoud er van. Kinderopvang alleen voor een-oudergezinnen of bij sociale en medische in dicatie. Uitbreiding kin deropvang leidt tot te grote structurele lasten ge meente. Zorg kinderen hoort bij gezin. - Vraagt nota over controle bijstandsuitkeringen en onderzoek naar niet toe kennen bijstand aan 18- 21-jarigen maar inzetten in het kader van jeugd werkgarantieplan. - Noodzaak emancipatie is er niet, daarom: waarom emancipatiewerkster en weanneer is haar taak vol tooid. - Niets over vermeld - Teruglopende service bij afvalstoffen (opheffing tuinvuilplaatsen) leidt tot ontwijkgedrag. Vraagt daarom naar practisch uit voerbare en maatschappe lijk aanvaardbare oplos singen voor afvalpro bleem. - Wil stabilisering van af- valstoffentarief. - Bij vaststellen juiste mi lieubeleid mag financiën niet de overhand hebben. - Legt zich neer bij hoge aanlegkosten riolering buitengebied. - Pleit voor milieu-educa tie. - Voldoen aan verplichtin gen bij inhalen achter stand hinderwet, eventueel met hulp van buiten. Tijdi ge melding als weer ach terstand dreigt te ont staan. - Invoering gedifferen- teerd afvalstoffentarief. - Aanleg riolering buiten gebied (stimuleringsbij drage 558.000,— en in vesteringsbijdrage 1.120.000,--) financieren door middel van verhoging rioolrecht. Dat rioolrecht is in Leusden laag, er is dus nog ruimte. Gemeentelijke bijdrage is verkapte subsi die. - Heeft begrip voor het ont staan achterstand op ge bied van hinderwet. - Vraagt naar stand van zaken bij behandeling sub sidie-aanvraag aanleg riolering buitengebied. - Verdwijnen tuinvuil- stortplaatsen terecht als blijkt dat illegaal gebruik groot is. - Vervuiler betaalt, daar om betalen voor storten vuil op afvalstation. - Volgens VBA-cijfers pro duceren Leusdenaren meer vuil dan elders. Waarom? - Leusden moet achter stand op hinderwetgebied inhalen. Welke taken op milieugebied krijgen daar door minder aandacht. - Wat is voortgang aanleg riolering buitengebied. Wie kiest voor een eigen goedgekeurde vorm van rioolzuivering krijgt vrij stelling aansluiting riole ring en van betaling riool recht. Lf 0 za Ne ;ti op wc rir >r IC vaj SC >e >a J AC La iir ie Ne rer IN V es 'ai iie >ar sch er B LE be de we de Ir di\ De en - Vermindering aantal wo ningen (streekplan provin cie) is onaanvaardbaar. - Woningbouw in noorde lijk deel Pondriehoek niet uitsluiten. - Wil in Achterveld bouw- tempo van 10 tot 15 wonin gen per jaar. Moet met kracht verdedigd worden bij provincie. - Geen goed woord voor ontwerp-streekplan pro vincie. Niet eens met ver mindering woningen 't Vliet, moet 700 blijven. - Wil ouderenwoningen op voormalig coöperatieter rein Achterveld en nader onderzoek woningbouw ouderen in Achterveld. - Wil 700 woningen in 't Vliet - Wil onderzoek 'inbrei'Io- caties westelijk deel van Leusden. - Bezorgdheid over terug brengen van bouwplannen 't Vliet van 700 naar 400 woningen door provincie. - Bouwen in noordelijke deel van Pondriehoek, - Terugkeer van jaarmarkt in Hamershof. - Wil 700 woningen in 't Vliet. Vindt Pondriehoek hoogst ongelukkige bouwlokatie. - Wil voortvarendheid bij herziening bestemmings plannen Hamersveld en Princenhof. - Op welke terreinen regio nale samenwerking ten aanzien van woonruimte verdeling. - Tijdelijk 'doorgeven' van woonruimte door officiële huurder aan derden is on gewenst. Vraagt om ge meentelijke controle hier op. - niets over vermeld - Toepassen van laag in flatiepercentage bij bere kening gemeentelijke be lastingen. Is dat een verre kening met het hoge per centage van vorig jaar? - Is het eens met het fina- ciële beleid van het college. - Reservebeleid wordt te star toegepast, zeker ge zien de kortingen van het rijk op de uitkeringen. - Tevreden over beperking verhoging belastingen tot inflatiepercentage. - Wil gedifferentieerd af- valstoffentarief. - Wil onderzoek naar ver koop en 'terughuren' van gemeentehuis als middel om uitgaven te verminde ren. - Is het eens met financie ring aanleg riolering bui tengebied. - Ombuigingsbeleid van gemeente te somber, no digt Rijk wellicht uit tot verdere kortingen. - Geen automatische toe voeging van bespaarde rente aan reserves. - Deel winst verkoop ka belnet gebruiken voor aanleg kabel in buurtschap Waterloo. - Geen structuurverbete- rende reserve. - Heroverwegingen moe ten een continue proces zijn. - Akkoord met inflatiecor rectie van 1,5 procent. - Uitstel gedifferentieerd afvalstoffentarief is on aanvaardbaar. Wil experi- mentel 'status aparte' op dit gebied. Afvalstoffenta rief niet verder verhogen dan 1,5 procent voor infla tie. Hetzelfde geldt voor rioolrecht. - Wil samenvoeging belas tingsaanslagen en sprei ding betaling. - Wil geen structuurver- beterende reserve. - Hoe is beleid procentsge- wijs verdeeld over de ver schillende functies? - Hoe zijn de heroverwe gingen verdeeld? - Is principe oud beleid voor nieuw beleid waarge maakt en op welke wijze? - Is eens met invoering budgetsubsidiëring in stellingen en verenigingen. - 'Eerlijke' verdeling bud get bibliotheek over alle drie de vestigingen. - Wil inzicht in subsidie stromen naar verenigingen en instellingen. - Wil Wereldwinkel op passende lokatie in dorps centrum - Is het eens met bezuini ging bibliotheek, maar wil bijdrage voor uitbreiding boekenbezit. Is tegen in voering leengeld. - Is het eens met bezuini ging Muziekschool, gezien de hoge gemeentelijke bij drage per leerling. - Wil meer geld voor nieu we actititeiten op gebied van kunst en cultuur. - Slechte relatie Culturele raad en gemeente, te wei nig geld voor Kunstkwar tier. - Wil prioriteitenstelling ten aanzien van sportvoor- zieningen. - Wil notitie over privati sering sportaccomodaties. - Wil onderzoek naar ex ploitatietekort zwembad. - Wil verfraaiing en 'blik vangers' bij invalspunten van Leusden (Randweg) en aankleding pleinen van Hamershof. - Voorstander budgetfi nanciering van instellin gen en verenigingen. - Wil discussie over cultu rele basisvoorziening naar aanleiding van bezuinigin gen Muziekschool en zwembad. - Wil overzicht alternatie ven ten aanzien van cultu reel centrum. - Tevreden over 1 pro centsregeling ten aanzien van kunst bij openbare ge bouwen. - Kleedruimte Roda/LHV heeft hoge prioriteit. - Problemen zwembad mag niet ten koste gaan van Haaien. - Geen verkapte subsidies aan instellingen. - Leengeld in plaats van contributie bij biblio theek. Bezuiniging Muziek school is aanvaardbaar. - Onderzoek naar effecten tariefsverhoging zwembad op uitbreidingsplannen en exploitatietekort. - Korf moet volwaardig cultureel centrum worden en er moetelders een sport hal komen. Groot-Krak - horst niet verbouwen tot cultureel centrum. Subsidie uitbreiding kleedruimte Roda en LHV jaar naar voren halen. - Kijken met belangstel ling naar voorstellen colle ge over budgetfinancie ring. - Wil bij Muziekschool ge differentieerd tarief en in voering toets. - Geen subsidie meer voor Iraans nieuwjaar - Wil mensen kans geven openbaar groen te huren of te kopen. - Gaat huur voormalige Soccle gebouwen naar on- derhoudsfonds? - Korf privatiseren en niet verbouwen. - Tarieven sportaccomda- ties kostendekkend. Jeug digen in Leusden zullen in toekomst afnemen en daarmee behoefte aan sportaccomodaties. - Cursus yoga niet meer fi nancieren met sportsubsi- die.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 6