lockeysters hebben moeite met opbouw Krant. ,HV pakt punt .Leusder BCL is nog niet ingespeeld Eerste punten voor SVLI Holdtgrefe en Kappers clubkampioen BCL Xandra Verschuur wint goud op NK-zwemmen Haaien spoeden zich naar medailles ockeyers laten winst liggen in Tilburg rouwelijke handballers ouden prestatiecurve constant ensdag 3 november 1993 Pagina 11 SDEN - Dc vrouwen van on ed Hockey Club Leusden ?xqden in een spannende, r rommelige wedstrijd de en met het Amsterdamse st;VJ. De keeper Fleur Por- ne was de held van de mid- Zij stopte een strafbal en ichte verder nog enkele le reddingen. AMVJ was e gedeelte van de wedstrijd ker dan de Leusdense vrou- J* die moeite met de opbouw IT den. Leusden mocht tevre- zijn met het 0-0 gelijke De mannen lijken gewend ijn aan het spelpeil van de gangsklasse. Leusden was g( Tilburg tegen Forward de ,s re ploeg, maar miste negen aa ie kansen. Forward kreeg kansen en benutte die heel De mannen keerden daar- terug met een 4-0 neder- Zondag speelt Leusden n Breda, dat net als Leus- aan de staart van de rang- bungelt. e vrouwen van de Mixed key Club Leusden horen de middenmoot van de ede klasse. Hun doelsaldo pvallend; drie voor en drie n. AMVJ bivakkeert onder sden op de ranglijst, dus deze wedstrijd de gelegen heid om net doelsaldo op te vijzelen en aansluiting bij de top te vinden. Maar daar kwam weinig van terecht. AMVJ was veertig van de zeventig minu ten de betere ploeg. Vorig seizoen wonnen de vrouwen gemakkelijk van As sen, dat op dat moment onge veer dezelfde plek, als AMVJ op dit moment bezet, op de ranglijst innam Leusden com bineerde toen vlot, viel vol flair aan en maakte acht goals. Vooral Patricia van der Flier was toen levensgevaarlijk. Hoewel er in de samenstelling van het team weinig veranderd was, was het elftal onherken baar In de eerste twintig minuten leek het erop dat de verdedig sters de kracht misten om de bal een eind weg te meppen. De zachte rollertjes waren vaak een prooi voor de grotere Am sterdamse speelsters. De vrije slagen vlogen met een slakke- gang over de zijlijn. Door deze omstandigheden kwam Leus den moeizaam tot aanvallen, waar Josphine Pronk en Nico- lette Goldsmann er het beste van probeerden te maken. De vorig seizoen zo gevaarlijke aanvalster Van der Flier zat op de bank te kleumen. AMVJ bouwde een over wicht op en kreeg vier strafcor- ners, die zij gevarieerd maar ongevaarlijk namen. Leusden kreeg in de hele wedstrijd drie strafcorners. Het elftal had voor een aparte variatie geko zen. De bal werd hard langs alle medespelers geslagen zo dat AMVJ de bal rond de mid denlijn weer in het spel mocht brengen. Goldsmann was de enige aanvalster, die voor ge vaar zorgde. In de tweede helft haalde coach Van der Linden Golds mann en Pronk naar de kant Van der Flier en de uitermate jonge Marloes Blauw kwamen hun plaatsen innemen. Van der Flier had één goede actie en dwaalde verder verloren over het koude veld. Zij werd trou wens ook nauwelijks aange speeld. Blauw liet een paar aardige acties zien, maar had tegen de bonken van verdedi gers van AMVJ geen schijn van kans. De aanvalsters stonden erg geïsoleerd en moesten dus individuele acties maken. In de tiende minuut van de tweede helft werd er in de ver dediging van Leusden ver speeld. Een aanvalsters dook de cirkel in. Fleur Portheine ging op de grond liggen en maaide hard met haar stick over de grond. Portheine miste de bal volkomen maar raakte de aanvalster behoorlijk. De merwaardig leidende scheids rechters gaven terecht een strafbal, die Portheine be kwaam opving. In de laatste tien minuten kreeg Leusden net als in de eerste helft het beste van het spel, omdat Goldsmann en Pronk, die weer in het veld kwamen, beter functioneerden als koppel. Uiteindelijk kwam Leusden goed weg met de 0-0 en AMVJ verliet het veld met de benen en billen bezaaid met schaafwon den. Heren Het eerste marmenteam van de MHCL heeft in een wed strijd waarin het technisch de betere was het hoofd moeten buigen voor de Tilburgse ten- genstanders. Deze hadden aan vier kansen genoeg om de eindstand op 4-0 in hun voor deel te brengen. De Leusdena- ren hebben in de loop van de strijd zeker acht kansen onbe nut gelaten en moesten een ei genlijk onverdiende neder laag incasseren in het koude, gemeentelijke sportpark. Forward pakte de zaken met een voortvarend aan. Waar schijnlijk gewaarschuwd door het 1-1 gelijk spel van Leusden van vorige week tegen de lijst aanvoerder, liet men Leusden niet in zijn spel komen. Bin nen vijf minuten kregen ze de kans en openden de score met een prachtig velddoelpunt. Leusden probeerde te counte ren wat resulteerde in een strafcorner in de vijftiende minuut. Helaas werd deze op de legguards van de uitste kende Tilburgse doelverdedi- ger geslagen Nog geen drie minuten later werd de vol gende kans die Forward creëerde omgezet in een doel punt en werd de ruststand van 2-0 bereikt. Coach Sjaak van Dorresteijn wist in de rust de Leusdense formatie ervan te overtuigen, dat zij technisch niets te vre zen hadden van de tengestan- ders. Integendeel, er was zelfs een licht overwicht te consta teren. De mannen van de MHCL openden direct na de aanvang van de tweede helft het offensief en kregen binnen twee minuten dan ook een strafcorner te nemen. Jam mer, dat de hoge bal van de uitstekend spelende Robert Kreikamp niet in een doel punt resulteerde Zo golfde het spel op en neer totdat For ward zich de derde kans op een doelpunt niet liet ontne men en via een snelle uitbraak de stand op 3-0 bracht. Weer kreeg Leusden verschil lende strafcorners te nemen, maar ook deze resulteerden niet in doelpunten. Weer was het Robert Kreikamp die zijn ballen door de doelverdediger zag gekeerd en weer was het Forward die kans nummer 4 wel wist om te zetten in een doelpunt. Zo bereikte men de eindstand van 4-0; een mis schien niet verdiende neder laag, omdat dit zeker niet ligt aan een slechte verdediging, maar misschien lag het dit keer aan het onvermogen van de spitsen om de bal tussen de doelpalen te krijgen Dat was jammer, maar het spel van de hele ploeg geeft toch vertrou wen in de toekomst. Aan staand weekend speelt Leus den thuis tegen Breda; deze ploeg staat met Leusden op de onderste plaats van de rang lijst en is daarom van het al lergrootste belang. e( I USDEN - De vrouwen van Leusder Handbal Vereni- g zijn zondag opnieuw te- een nederlaag aangelopen, maal waren de reserves van M uit Hilversum te sterk r de ploeg van coach Rainer schek. Na een 3-7 ruststand rd het in sporthal De Korf eindelijk 9-16 voor het be kende team. De mannen LHV waren succesvoller, haalden hun eerste punt in zaalcompetitie. Na het otste gedeelte van de wed- jd een voorsprong te heb- gehad werden de punten indelijk met de Hilversum- tegenstander Olympia ge ld. Ioor de vrouwen van LHV loopt dit seizoen nog niet ir wens. Er werd tot nu toe m geen enkele wedstrijd ge- nnen. Ook in de zaalcompe- e, waar de ploeg een klasse m er speelt dan op het veld, jven de successen tot nu toe Al moet hierbij opgemerkt rden dat het wat vroeg is om a twee competitiewedstrij- conclusies te trekken, lén van de oorzaken van de ■}ks nederlagen is waar- ijnlijk dat de ploeg vrijwel lit compleet aan de start van Ji wedstrijd verschijnt. Deze Hek ontbraken keepster Ca- ine van de Wel en Elly de ;er. Junioren-keepster Jo- ida Hovenkamp nam de ats onder de lat over en deed verdienstelijk. ÏMM startte de wedstrijd rtvarend, en kwam binnen mum van tijd op een 0-3 orsprong. De teruggekeerde de Steenbeek kon hierna openingsdoelpunt voor IV scoren. De tegenstander q x>rde echter opnieuw twee- >al waardoor LHV tegen een J 5 achterstand aankeek Ivonna van Haaster ver- ïinde de achterstand voor ar ploeg weer wat door vanaf cirkel fraai te scoren. Haar elpunt werd echter door r ee tegentreffers beant- )ord, waarbij EMM het zich n veroorloven een straf worp missen. To Schoenmakers benutte de haar toegekende strafworp wel en bepaalde zo de ruststand op 3-7. Spierblessure Aan het begin van de tweede helft kregen de Leusdense sup porters weer hoop doordat Mo nique Hovenkamp voor 4-7 te kende. Dit was voor EMM echter het sein om de wedstrijd te beslissen door naar een 4-10 voorsprong uit te lopen. Bij deze stand viel ook keepster Jolanda Hovenkamp met een spierblessure uit, zodat de za ken er voor LHV niet beter uit gingen zien Hoekspeelster Corina Schothorst nam de plaats in het doel over en keepte verder een goede wedstrijd. Vanaf deze stand ging de score gelijk op. To Schoenmakers scoorde haar tweede treffer, waarna het weer de beurt was aan de gasten om het net te vinden. Hierna was het Tonny Davids die voor haar eerste treffer te kende, welke opnieuw door een Hilversumse werd gevolgd LHV keek inmiddels tegen een 6-14 achterstand aan. Nu was het Carin Nijhuis die voor de thuisploeg succesvol was. Waarna Hilde Steenbeek voor haar ploeg nog twee tref fers in petto had. EMM scoorde ook nog tweemaal waardoor er een 9-16 eindstand op het sco rebord kwam Hoewel LHV niet echt slecht speelde valt er voor de trainsters To Schoen makers en Wil Dake nog veel werk te verrichten Coach Rutschek was on danks de nederlaag beter te spreken over het spel van zijn vrouwen dan een week eerder. „We speelden gelukkig beter dan vorige week tegen Voice. Het was ook voor het publiek een leuke wedstrijd. Alleen de scheidsrechter viel mij zwaar tegen Het was vooraf wel be kend dat zij meestal anti-LHV fluit, maar dat het ditmaal weer zo erg zou zijn daar re kenden wij niet op Zij gaf een aantal gele kaarten en tijd- straffen die onterecht waren. En waar de tegenstander mocht doorgaan na een over treding, werden wij direct af gefloten." Mannenteam Het eerste mannenteam van LHV speelde een goede wed strijd waarbij de overwinning op een haar na werd gemist. Bij de Leusdense ploeg waar Mar co ten Donkelaar ontbrak, de buteerden Robin Wahle en Marco Zoomer. Terwijl Mauri ce Boon na een zware kniebles sure weer sneller dan verwacht zijn rentree maakte. Vooral de eerste helft verliep alles naar wens voor de Leus dense formatie. De reden dat er weinig gescoord werd lag voor al in het feit dat Olympia over een formidabele doelman bleek te beschikken. De LHV-verde- digers waren sterker dan hun tegenstanders waardoor er ook weinig tegentreffers te noteren vielen. De rust werd bereikt met een 7-4 voorsprong voor de thuisploeg. In de tweede helft was het gedaan met overwicht van de Leusdense ploeg. Olympia liep de achterstand snel in, waar door de ploegen op gelijke hoogte kwamen. Vanaf dit mo ment ging de wedstrijd volle dig gelijk op waarbij steeds één van beide ploegen een kleine voorsprong kende. In de slotfase van de wed strijd was het Olympia dat aan de goede kant van de score bleef Uiteindelijk werd een 15-15 stand bereikt waarbij Maurice Boon in de laatste mi nuut een grote kans kreeg om de wedstrijd in het voordeel van zijn ploeg te beslissen. Zijn gebrek aan wedstrijdritme zorgde er echter voor dat hij deze kans mistte waardoor de punten door de beide ploegen werden gedeeld. Opstelling LHV vrouwen: Jolanda Hovenkamp, Bianca van den Berg, Wil van de Burgwal, Tonny Davids, Ivonna van Haas ter, Momque Hovenkamp, Carin Nijhuis, To Schoenmakers, Corina Schothorst en Hilde Steenbeek. Opstelling LHV mannen: Henk van de Maas, Daan Bleuel, Maurice Boon, Matthijs Jantzen, Patrick Prinsen, Gertjan Smal, Edo Steenbeek, Gerard Voskuilen, Robin Wahle en Marco Zoomer. Jrma van Haaster heeft het moeilijk tegen EMM en wordt drastisch gestuit, (foto. Hans Verhorst) De badmintonners van BCL hebben dit seizoen nog weinig succes, (foto: Hans Verhorst) LEUSDEN - Afgelopen zon dag speelde het eerste team van Badminton Club Leusden (BCL) thuis tegen het eerste team van Kromme Rijnstreek uit Odijk. Deze tweede compe titiewedstrijd werd geken merkt door het feit dat de teamleden nog niet goed op el kaar zijn ingespeeld. Resul taat: 2-6 verlies. De singles begonnen hoopge vend Michel van Dijk wist re delijk gemakkelijk zijn tegen stander ervan te overtuigen dat hij zijn meerdere was. Dank zij een goede concentra tie en constant spel won hij met 15-10 en 15-8. De tweede man. Kanter Hor- mann, had grote moeite met zijn tegenstander. Een 'oude' blessure speelde hem parten waardoor zijn conditie niet op timaal was. De eerste set ver loor hij dan ook met 3-15, de tweede set was niet veel beter met 2-15. Een gemakkelijke overwin ning was weggelegd voor de eerste vrouw Marion Klin kenberg. Zonder al teveel moeite wist zij met 11-2 en 11-7 te winnen. Inge Verhoef speelde als enige een drie-setter. De eerste set won zij zonder veel problemen met 11-6. In deze set had zij waarschijnlijk zoveel van haar krachten geïnvesteerd dat zij de tweede set verloor met 5-11. De derde set kon zij er nog een verlenging uitsle pen maar verloor tenslotte met 9-12. Met een 2-2 stand na de singles kon BCL nog alle kanten op. Alle dubbels werden echter verloren De mannendubbel van Michel van Dijk en Paul Dinnissen werd verloren met 11-15 en 3-15. De vrouwen brachten het er niet veel beter van af: 5-15 en 6-15 verlies. Hier werd duidelijk dat een vloeiend samenspel nog ver te zoeken was. Marion Klinkenberg en Paul Dinnissen speelden hun eerste wedstrijd samen. Dit had een verlies van 2-15 en 5-15 tot ge volg Inge Verhoef en Kanter Hormann boden in hun mix nog een behoorlijke tegen stand maar gingen toch ten on der met 8-15 en 12-15. Volgende week speelt team 1 van BCL uit tegen het Slot in Zeist. Het eerste en het derde team van Leusden speelden hun eer ste wedstrijd voor de bonds- competitie in het nieuwe sei zoen. De resultaten waren niet onverdienstelijk. Ook voor de huiscompetitie werd weer volop strijd geleverd. Afgelopen week moesten het eerste en het derde achttal van de schaakvereniging het spits afbijten in de bondscompeti- tie van het nieuwe seizoen. Leusden I was de gastheer van het Utrechtse De Rode Loper II. Het was geen gemakkelijke avond voor de Leusdenaren. Aan het einde van de officiële speeltijd waren 7 partijen be slist. Hesmatollah Shariza- deh, Wim Velker, Jaap van Tuyll en Carel Vos wisten elk een overwinning voor Leus den in de wacht te slepen. Daar stonden echter 3 verlies- partijen tegenover, zodat de afgebroken partij van Arnold Peperkamp gaat uitmaken of de volle winst naar Leusden zal gaan. Algemeen wordt aangenomen dat Arnold op z'n minst remise weet te halen Hoewel Leusden dan de eerste winstpunten binnen heeft was de start van het standaarteam toch wat aarzelend De Rode Loper II geldt namelijk als een van de minst sterke ploegen in de eerste klasse A. Leusden Leusden III moest in de Utrechtse wijk Overvecht de strijd aanbieden tegen het zesde team van Oud Zuylen. Dit werd een groot succes Er waren overwinningen voor Berry Beijer, André Rietveld, Gerrit Nijhof, Harald Strui- wig en Dick van Ooik. Peter Weygertze en Elzo van Kam pen voegden daar elk nog een remise aan toe. Alleen Leen Boogaard bleef met lege han den door op het laètst een ge wonnen partij alsnog te ver prutsen Als deze uitslag een indicatie is voor het verdere verloop van de competitie dan heeft Leusden III hiermee wel haar visitekaartje afgegeven. Met spanning wordt daarom uitgekeken naar de volgende krachtmeting op 18 november tegen Kanaleneiland II. Behalve in de bondscompeti- tie was -er ook weer volop strijd in de huiscompetitie. Opvallend zijn de goede resul- staten van de onlangs bij Leusden binnengekomen Sa- mih Ali Halil. Hij boekt de ene overwinning na de andere en dit keer was Erwin Ver schuur degene die kennis maakte met de grote talenten die zijn opponent op het schaakbord blijkt te hebben. Goed presteerde ook Jan Nij hof die in minder dan 20 zetten Dirk Meijlof tot overgave dwong. Dit had weliswaar te maken met een blunder van Dirk, maar toch blijkt maar weer eens dat de listen in de openingen van Jan de ander soms danig is verwarring kun nen brengen. Bepaald knap was ook de overwinning van Jaap de Ja ger op André Rietveld. Nor maal is André een rots in het schaken die je niet zomaar even opzij zet. Jaap was even wel ouderwets op dreef en liet zien hoe dat wel kan. LEUSDEN - Xandra Verschuur uitkomend voor DWK Barneveld heeft op de Nederlandse sprintkampioenschappen in Emmen goud en zilver behaald voor junioren. Za terdag kwam zij persoon lijk uit op de 50 meter vrije slag, haar tijd 29.5 se conden was slechts 0.2 se conden boven haar in- schrijftijd. Met de estafette ploeg werd zilver behaald na een spannende race tegen PSV, haar tijd bedroeg toen 28.7 seconden 's Avonds zwom Xandra zeer verdienstelijk in de damesestafette ploeg de 50 meter vlinderslag in 31.6 seconden Zondag zwom zij persoon lijk de 50 meter vlinder slag. Door een wat minder goed genomen keerpunt en slechte finish kwam Xandra toch op 31.9 secon den uit, goed voor een 15e plaats. De 4x50 wissel estafette meisjes leverde goud op. De zeer sterk zwemmende DWK ploeg bestaande uit Xandra Verschuur presteerde goed op het NK-zwemmen Alissa de Beer, Hester Broekhuizen, Mariska van Ham, Xandra Ver schuur maakte hun favo riete rol waar door ver voor PSV en AZPC de eer ste plaats op te eisen, de winnende tijd was 2 05.39 seconden LEUSDEN - Tijdens de Speedo Jaargangwedstrijden in het zwembad Octopus te Leusden afgelopen zaterdag, die afgelopen zaterdag plaats vonden, heeft de Haaien- zwemjeugd opvallende succes sen geboekt In deze wed strijd, waarvoor alleen de snelste jeugd uit de provincie Utrecht kan worden inge schreven hebben de Haaien met tien deelnemers acht me dailles behaald Bronzen medailees waren er voor Petra Knoppers op de 100 meter schoolslag (1 40.4), voor Mathijs Lugthart op de 100 meter rugslag (1.34.3) en voor Wouter van Kampen op de 100 meter vrije slag (1.21.3) Wou ter verbeterde zijn persoonlijk record op deze afstand met bijna 6 seconden! Er werden drie zilveren me dailles gewonnen. Bastiaan Tamminga werd tweede op de 100 meter vlinderslag (1.22.2). Haike van Stralen werd tweede op zowel de 100 meter schoolslag (1.35.9) als op de 100 meter rugslag (1.33.1). Goud was er voor Mathijs Lugthart op de 100 meter rugslag, die hij in een uitstekende tijd van 1.30.4 zwom. Kobin Hoender vangers was zeer goed in vorm op de 100 meter rugslag. Hij liet iedereen ver achter zich en werd eerste in een nieuw per soonlijk record van 1.27.7, goed voor een gouden me daille. De overige resultaten waren: Bas tiaan Tamminga 100 meter schoolslag 1.44.6; Arjan van Duijn 100 meter schoolslag 1.35.6 en 100 meter vlinderslag 1.38.6, Kirstin Reiling 100 meter vlinder slag 1 42.4 en 200 meter wisselslag 3.24.2, Lammert Beens 100 meter vlinderslag 1.37.8; Ewout Tam minga 100 meter vlinderslag 1.47.9 en 200 meter wisselslag 3.21.6; Petra Knoppers 100 meter rugslag 1.40 1; Robin Hoender vangers 100 meter schoolslag 1.47.5 LEUSDEN - Vorige week stonden bij Badmintonclub Leusden de dinsdag- en don derdagavond geheel in het te ken van de jaarlijkse single kampioenschappen voor se nioren. Plaats van handeling was sporthal de Korf. Helaas was de animo bij de leden om voor dit kampioenschap te strijden iets minder dan vorig jaar. In totaal hadden zich ze venenveertig leden ingeschre ven, waaronder een flink aan tal jeugdleden. Om iedereen op eigen niveau te laten spelen, had de toer- nooileiding voor drie catego rieën gezorgd. De A-groep be vat de betere competitiespe lers, de B-groep herbergt de la ger spelende competitiespe lers en gevorderde recreanten, terwijl de C-groep louter en al leen uit recreanten bestaat. Vanwege gebrek aan belang stelling was men genoodzaakt een gecombineerde dames A/B-groep te maken en enkele heren uit de C-groep aan de B- groep toe te voegen. Er werd gespeeld volgens het poule-af- valsysteem, waarbij de beste twee spelers uit de poule door gaan naar de volgende ronde. In de A-groep wist de jeugdige Michel van Dijk, één van de kanshebbers voor de eindzege, zijn halve finalepartij tegen Paul Dinnissen zeer overtui gend in twee sets te winnen (15-1 en 15-0) In de andere halve finale moest het jeugd lid Tijmen Hoebee het opne men tegen routinier Arthur Kappers. Ondanks goed te genspel van Hoebee ging de winst in twee sets naar Kap pers (15-5 en 15-10). Dus in de finale aankomend talent te gen routine van een competi tiespeler, die dit jaar op een lager niveau acteert. Enigs zins verrassend ging de winst naar een sterk spelende Kap pers, die de moegestreden Van Dijk in 2 sets bedwong (15-12 en 15-6). Ook min of meer verrassend was de overwinning in de fi nale dames A/B van Marjo lein Holdtgrefe op Inge Ver hoef. Van Verhoef werd wat meer vuurwerk verwacht maar Holdtgrefe greep in 2 sets knap de volle winst (11-4 en 11-7). In de finale heren B stonden Hans Hammink en Bert Mole naar tegenover elkaar. Ham mink kwam in de finale door zijn halve finalepartij tegen Gijs Kuil te winnen. Een span nende partij in drie sets (15-4, 13-18 en 15-8). Molenaar kreeg het in zijn halve finalepartij ook niet cadeau van het jeugd lid Ramin Vafadari (15-12 en 15-2). In de finale ging het bij Molenaar in de 2e set helemaal mis en hij speelde meer tegen zichzelf. Hammink kon de partij overtuigend naar zich toetrekken (15-10 en 15-1). De finale in de dames C werd een onderonsje tussen jeugd lid Claudia Sakkers en Marco- lien Hoogland. In de halve fi nales wisten zij respectieve lijk Elke Kuipers en Corien Hoogland te verslaan. In twee sets ging de winst naar Marco- lien Hoogland (11-4 en 12-9). De toernooileiding bestaande uit Henriëtte Fyan, Ton van Bruijnsvoort en Arthur Kap pers kon terugzien op een sportief toernooi zonder bles sures. Enig minpuntje was de stilte op en rond de banen van wege de geringe hoeveelheid partijen. De toernooileiding is van plan bij een volgend toer nooi hierin verandering aan te brengen.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 11