'Groen Links' mengt zich in verkiezingen .eusdenaren als asielzoekers laad wil maatregelen egen vandalisme rond >penbare schoolpleinen SB Winnaars ballonnenwedstrijd gehuldigd eusden'90: Woningbouw ond Schoolsteegbosjes noet bespreekbaar zijn BDU n MOLENAAR CITROEN SERVA VOLVO )NAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN Moens beoogd lijsttrekker Bewoners 'Zuid' tegen opheffen vuilstortplaatsen Ouderenfitness bij Sport 2000 Roda periodekampioen EN... Leusder Krant IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERS00NUJK RAAKT r: 0PGAVEB0N I LEUSDEN - Donderdag werden, voorafgaand aan de raadsvergadering, de prijswinnaars gehul digd van de ballonnenwedstrijd die ter gelegenheid van de Gemeentedag op 25 september werd gehouden. Op de foto staan Roef Blauw (Leusden '90), de winnares van de eerste prijs Jonne Biegstraaten, de winnaar van de tweede prijs Lucas-Jan Drenth, Eveline Blom (CDA), de winnares van de derde prijs Mieke van Deventer enAlrich Parson (VVD) van links naar rechts opgesteld, (foto: Ton Lokker) (advertenties) Nijverheidsweg Noord 61, Amersloort Tel 033-630304 Donderdag koopavond AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 - tel 033-630154 Leusder Krant UITGAVE BDU BV - TELEFOON 03420-94911 - NIEUWSTRAAT 15 - POSTBUS 67 - 3770 AB BARNEVELD Volgens woordvoerder Albert Moens ging de Partij van de Arbeid daarin het verst. Moens: „De PvdA heeft aange geven wel bereid te zijn om in zoverre met elkaar samenwer ken dat een eventuele verde ling van restzetels tussen beide partijen bespreekbaar is. Daarnaast hebben zowel PvdA als D66 kenbaar gemaakt nog voor de vorming van een nieuw college met elkaar te willen praten om te kijken in hoeverre en in welke vorm samenwer king in de nieuwe raadsperiode mogelijk is. Ons streven is het in elk geval na de verkiezingen met een sterk links blok in de Leusdense raad vertegenwoor digd te zijn." LEUSDEN - Bewoners van Leusden-Zuid zijn massaal in het geweer gekomen tegen het plan van het college om de per manente groenstortplaatsen op te heffen. Vrijdag zal een delegatie van bewoners het college een groot aantal hand tekeningen aanbieden van mensen die de actie ondersteu nen. Volgens voormalig WD- raadslid Lily van Amerom, één van de initiatiefnemers van de actie, is de respons op de handtekeningenactie zeer groot geweest. Van Amerom: „We hebben nog niet alles bin nen, maar in de straten waarin de actie tot nu toe is gehouden hebben ontzettend veel mensen positief gereageerd." Aantal len kon van Amerom nog niet noemen. „Ik hoop aan het eind van de week meer inzicht te hebben in exacte cijfers", aldus Van Amerom. In een begeleidende brief betogen de actievoerders onder meer dat in Leusden-Zuid de tuinen relatief wat groter zijn als in Leusden-Centrum, waardoor er ook meer afval is. „We betalen daar dan ook meer onroerend goedbelasting voor", aldus de brief. Verder betogen de organisatoren van de handtekeningenactie dat de afstand naar de gemeentewerf vanaf Leusden-Zuid ongeveer 5 kilometer bedraagt: „Het kan toch niet de bedoeling zijn dat mensen over deze afstand met hun auto, fiets of de vele oude ren uit deze wijk lopend hun groen afvoeren?", aldus de brief Van Amerom: „Wij vinden wel dat het noodzakelijk is dat mensen bewuster gebruik gaan maken van de stortplaatsen en er niet van alles neergooien wat er niet thuis hoort. Maar of je dan maar meteen die stort plaatsen moet opheffen? Wij vinden van niet." De actievoerders zullen de ingezamelde handtekeningen vrijdag aanbieden aan wet houder Joost de Jongh, die de honneurs voor de zieke Corri Verduin zal waarnemen. LEUSDEN - Groen Links zal in maart '94 deelnemen aan de gemeenteraadsverkiezingen in Leusden. Dat heeft de leden vergadering van de partij maandagavond tijdens een bij eenkomst in De Korf besloten. Beoogd lijsttrekker van de partij is Albert Moens, voor malig sectorhoofd van de ge meente Leusden. Eén en ander zal vandaag over veertien da gen (dinsdag 16 november) de finitief worden, als de leden zich over de kandidatenlijst uitspreken. EUSDEN - „Bebouwing ten oden van en rond de Scliool- «cgbosjes, met handhaving in dit gebied in de vorm van n 'stadspark', dient be- reekbaar te zijn." Met die ikkelende stelling kiest tusden'90 positie in de cam- gTie voor de raadsverkiezin- n in maart volgend jaar. De Q staat te lezen in het verkie- Dgsprogramma van de partij, it dinsdag verscheen. Bin- fnkort stellen de leden het fogramma definitief vast. Volgens raadslid Roef lauw betekent de zin echter et dat wat Leusden'90 betreft 1 de weg open ligt om dat bied dan ook maar vol te luwen. Blauw: „Wij zeggen ®g steeds: na 't Vliet en het 'vullen van mogelijke inbrei- 'katies her en der in de be- 'Uwde kom is Leusden vol fjmt er dan toch weer eens een Kussie van de grond over nieuwe bouwlokaties, dan vin den wij het gebied rond de Schoolsteegbosjes stedebouw kundig een veel betere optie dan bijvoorbeeld de Pon-drie hoek in Leusden-Zuid. Alleen al gezien de ligging van het winkelcentrum De Hamers hof Blauw zegt zich ook te reali seren dat het niet eenvoudig zal zijn om het gebied rond de Schoolsteegbosjes voor toe komstige woningbouw te be stemmen. Blauw: „De School steegbosjes genieten wettelijk een stevige bescherming. Dat zal het niet gemakkelijk ma ken." In het verkiezingsprogram ma blijft Leusden'90 onom wonden tegenstander van be bouwing van de zogenaamde Pon-driehoek. Bovendien pleit de partij ervoor zo zuinig mo gelijk om te springen met de ruimte, die nu nog beschikbaar is. USDEN - Vrijdag hield het asielzoekerscentrum aan de Doornseweg open huis. Ruim tweehonderd belangstellenden kwamen hier af om de woonomgeving van de asielzoekers van dichtbij te bekijken. „Het doel van deze open dag was", volgens introductiemcde- rker en mede-organisator Linda Verf, „het alledaagse leven op het centrum zo eenvoudig mogelijk te laten zien." Daarom werden de len deze dag omgedraaid. Waarbij de bezoekers nu ondergingen wat er met de asielzoekers gebeurd als zij het centrum binnenko- n. De bezoekers werden door de bewoners van het centrum rondgeleid. Hierbij mochten ze overal kijken en kregen zij uitleg van hun s. Zo kregen de bezoekers van de bewoners taallessen in een vreemde taal en waren er twee caravans waar de bezoekers in mochten ten. Ook kregen zij diverse buitenlandse gerechten voorgeschoteld. Er werd door zowel bewoners, bezoekers en organisatoren housiast gereageerd op deze open dag. (foto: Hans Verhorst) Tot een verregaande samen werking met PvdA en D66, waartoe Groen Links had op geroepen, zal het voor de ver kiezingen niet komen. Zowel Partij van de Arbeid als D66 hebben Groen Links laten we ten als zelfstandige partijen aan de verkiezingen te zullen gaan deelnemen. Dat is de le den van Groen Links maan dagavond meegedeeld. Beide partijen hebben echter wel aangegeven bereid te zijn na de verkiezingen in coalitiever band te willen samenwerken. De commissie voelde veel meer voor een aantal minder kostba re maatregelen, die het moeilij ker of minder aantrekkelijk zouden maken om op de scho len te klimmen of er in te gaan. Daarnaast zou de politie in ie der geval de mogelijkheid moeten krijgen op te treden als dat gewenst is. Het plaatsen van bordjes 'Verboden toegang voor onbevoegden' zou in de visie van veel raadsleden een goede optie zijn. Jan Schouten (GPV/SGP) was alleen bang dat daarmee ook de jeugd met goede bedoelingen afgeschrikt zou kunnen worden. Daar wa ren andere commissieleden veel minder bang voor. Evelien Blom (CDA) kreeg veel steun voor haar pleidooi om de buurtbewoners rond de scho len in te schakelen om het van- dalisme-probleem te bestrij den. Blom. „De betrokkenheid van de omwonenden moet wor den vergroot, zodat mensen worden gestimuleerd een oogje in het zeil te houden." De CDA-woordvoerster pleitte ervoor een en ander in het ka der van de Buurtpreventie mee te nemen en per wijk een actie plan te maken, samen met de bewoners. Haar idee kreeg algemeen bij val. Wethouder Vroon zegde de commissie toe spoedig met concrete voorstellen te zullen komen „Ik hoop in december, maar ik vrees dat dat wat erg kort door de bocht zal zijn", aldus Vroon. USDEN - Om het uit de nd lopende vandalisme rond «nbare scholen in de ge rente een halt toe te roepen, eft de commissie welzijn en derwijs zich dinsdagavond adsbreed geschaard achter q serie maatregelen, die van- len en kleine criminelen het fen zuur moeten maken. Pa- doxaal genoeg vonden alle rtijen dat relatief goedkope aatregelcn waarschijnlijk Ier geschikt zouden zijn om it probleem aan te pakken, in een kostbare variant die :t college eveneens in een nota ut de commissie voorlegde. Sedert 1989 is er sprake van enemende schade door van dalisme, in geld uitgedrukt oplopend van ruim 24.000,- in 1989 tot bijna 63.000,- in 1991. Volgens wethouder Vroon wordt een aantal schoolpleinen in de gemeente gebruikt als crossterrein voor brommers, motoren en zelfs auto's. Bovendien zouden op enkele schoolpleinen groepen jongeren rondhangen, die der mate agressief over zouden ko men dat leerkrachten en on derhoudspersoneel de scholen niet meer in durft. Daarnaast vormden de scholen regelmatig het mikpunt voor inbrekers. Voor de vakantie nam de raad daarom al een besluit om alle scholen electronisch te beveili- gen. Volgens het college heeft die maatregel inmidels vrucht afgeworpen. Om de problemen verder te lijf te gaan, zijn er volgens het college verschillende moge lijkheden. Een relatief kostba re mogelijkheid zou zijn de pleinen door middel van een hekwerk af te sluiten. In com binatie met een aantal andere maatregelen zou dat ruim een kwart miljoen gaan kosten. Het afsluiten van de school pleinen zou als voordeel heb ben dat de politie eenvoudiger kan optreden tegen mensen die daar rondhangen. Nu wordt een schoolplein beschouwd als openbaar terrein, waardoor de politie nauwelijks mogelijkhe den heeft om op te treden. Zover wilde de commissie echter niet gaan dinsdag avond De meeste fractie woordvoerders meende dat met het afsluiten van de schoolpleinen het paard achter de wagen werd gespannen. „De schoolpleinen zijn indertijd zo aangelegd om kinderen uit de buurt ook na schooltijd een veilige plek te geven om te kun nen spelen", verwoordde CDA-er Evelien Blom het raadsbrede gevoel daarover. Iedereen was het erover eens dat dat ook zo zou moeten blij ven en dat het plaatsen van grote hekken daarom uit den boze was. Alrich Parson (WD) meende dat de hekken als zo danig weer het mikpunt van vandalisme zouden kunnen worden, waarmee de financiële problemen niet zouden worden opgelost. WOENSDAG 3 NOVEMBER 1993 De Leusder Kranl is een onafhankelijk nieuwsblad, behorende tol de BDU- Krantenkombinatie Midden Nederland. Kantoor Asschalterweg 19, Postbus 11 3830 AA Leusden, telefoon 033-941495 25e JAARGANG NO. 27 INHOUD Sport 2000 richt zich niet alleen op het jonge volkje, dat strak van lijf en leden is. Ook de ouderen onder ons, al dan niet herstellende van fysiek ongemak, kan bij de sportschool aan de Hamers- veldseweg werken aan het verbeteren van de conditie. Onder vakkundige be geleiding uiteraard. Roda heeft de eerste prijs van het nieu we seizoen binnengehaald. Door een verdiende 1-2 overwinning op Amstel veen pakte de zaterdagelf van de Leus dense club de eerste periodewinst in de derde klasse van de KNVB. Uiteraard staan de Leusdenaren ook gewoon bo venaan de ranglijst in de reguliere competitie. Natuurlijk ook deze week weer een mininatuurtje. het weer in Leusden, de puzzel, de servicerubriek met informatie over allerlei diensten in de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen. Eon eigen kranl die u op de hoogte houdt over alles wat er r uw eigen woonplaats of gemeente gebeurt, en dat gebeuren zonodig ook van kritisch commentaar voorziet Iedere week berichten wij u over zaken die u eigenlijk niet kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wij met een overheerlijke taart van uw plaatselijke bakker Vul dus snel de onderstaande opgavcbon in1 JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart Naam: Adres Postcode Plaats: Telefoon Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis, en betaal daarna per kwartaal 13,95 half |aar 27,40 jaar 53,80 Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar BDU bv, Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 213770 VB Barneveld

Leusder Krant | 1993 | | pagina 1