Leusden Leusden raad besluit over 53 miljoen BVO slaat zich naar zege Boskamp-loop Manegetoernooi tips voor tuinaanleg vergaderagenda n B; D( Leusdenaar vrijgesproken Winkeldief betrapt Gerjon van de Berg zwarte dan n 'Cr WOENSDAG 3 NOVEMBER 1993 LEUSDER KRANT I0< Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 182 d.d. 3 november 1993 Als inwoner van Leusden bepaalt u door de manier waarop u uw voortuin inricht voor een belangrijk deel het gezicht van uw wijk. U kunt zich bij die aanleg beperken tot kleine laagblijvende struiken en planten. Maar als het enigszins mogelijk is: plant eens een boom. Want bomen zijn belangrijk voor het krijgen van een mooi groen straatbeeld. donderdag 16 november De begroting - het huishoudboekje van de gemeente - wordt opgesteld onder verantwoordelijkheid van het college van burgemeester en wethouders. Maar het is de raad die uiteindelijk beslist over hoeveel waaraan wordt uitgegeven. Dat gebeurt in een extra raadsvergadering op donderdag 18 november. Deze wordt in twee gedeelten gehouden: een middagvergadering van 16.00 tot 15.30 uur en een avondvergadering van 20.00 uur tot ca. 23.00 uur. Zoals alle raadsvergaderingen is ook de begrotingsvergadering open baar: u bent dus van harte welkom. Het gemeentelijk huishoudbudget bedraagt voor het komende jaar bijna 53 miljoen gulden Begrijpe lijk dat het de nodige tijd en aan dacht kost om tot een verantwoor de besteding te komen Met het opstellen van de begroting wordt al een halfjaar van te voren begon nen. Vanuit het gehele ambtelijke apparaat worden de benodigde ge gevens aangeleverd Op basis Hier van stelt de afdeling Financieel Beleid een ontwerp-begroting sa men Na de ambtelijke volgt de bestuurlijke voorbereiding door het college van burgemeester en wethouders. Daarbij moeten keu zes worden gemaakt, want de wen sen en behoeften zijn vele. maar de middelen beperkt. Daann verschilt de gemeentehuishouding niet van de gezinshuishouding. 800 bladzijden De keuzes van het college van bur gemeester en wethouders worden voorgelegd aan de raad. Dat ge beurt in de vorm van een paar boekwerken die in totaal meer dan 800 bladzijden beslaan Voordat de raad zich als geheel over de begro ting buigt, worden de diverse on derdelen daaruit eerst in de raads commissies besproken. Daarna volgt de behandeling in de raad. Dat gebeurt dit jaar dus op 18 no vember. De volledige begroting ligt ter inzage bij het bureau Voor lichting in het gemeentehuis. Een samenvatting daarvan verschijnt eind november: dan wordt het be grotingsnummer van het gemeen telijk voorlichtingsblad Info Leus den huis aan huis bezorgd. Bij de aanleg van uw tuin is het belangrijk bij het begin te begin nen: met de grondbewerking. Wanneer de grond niet goed be werkt wordt steken de problemen al na een paar jaar de kop op. Het regenwater zakt niet weg en de wortels van uw planten kunnen niet door de harde lagen in de bodem komen Wilt u het goed doen, dat spit u zeker twee steken diep, onge veer vijftig centimeter. Als daaron der nog ahrde lagen zitten moet u die ook doorbreken. Ook is het goed om tijdens het spitten organi- actuele folder vocht in huis, doe er wat aan Gemiddeld brengen we ruim 70 van onze tijd in huis door. Daarom proberen we het in ons huis zo be haaglijk mogelijk te maken. Maar soms lukt dat niet zo goed. Dat kan te maken hebben met geluidsover last, met stank, met toch of met vocht. sche mest, bij voorkeur oude stal mest of koemest korrels, in de grond te brengen. het planten Beplanting die in containers zit, kunt u het hele jaar door planten Maar voor plantgoed met losse wortels, gelden andere regels Die planten kunt u alleen van half no vember tot en met april planten Natuurlijk niet als de vorst in de grond zit. Het plantgat moet groot genoeg zijn. De wortels moeten er ruim inpassen. Tijdens het opvullen van het gat moet de losse grond goed worden aangedrukt. Bomen kunt u de eerste een tot twee jaar het beste aan een boom- paal vastzetten In dat geval slaat u eerste de paal de grond in aan de westkant van de boom en maakt u de boom na een paar dagen vast aan de paal met een stuk oude fiets band. Vaste planten kunt u het beste in maart planten. gazon Voor het aanleggen van een gazon zijn de maanden maart en april het meest geschikt. U spit de grond om en harkt hem, zodat de oneffenhe den zoveel mogelijk worden weg gewerkt. Daarna drukt of rolt u de grond aan. Diot moet secuur ge beuren omdat er anders later kui len zullen ontstaan. Dan weer har ken en nogmaals aandrukken of rollen. Nu kunt u gaan inzaaien. U kunt uitgaan van ongeveer een kilo graszaad op honderd vierkante me ter Hierna licht harken. brochures De tekst van dit artikel vindt u in de brochure 'tips voor de aanleg van uw tuin'. Hij is geschreven door de afdeling Groen van de gemeente Leusden en maakt onderdeel uit van een serie brochures, die u hel pen met de aanleg en het onder houd van uw tuin. Loopt u eens langs bij bureau Voorlichting in het Gemeentehuis. dinsdag 2 november, commissie Welzijn en Onderwijs (\V&( Aan de orde komen ondermeer een notitie over de beveiligj van schoolgebouwen en enkele voorstellen om geld beschikaar stellen voor uiteenlopende onderwijsvoorzieningen. woensdag 3 november, commissie Sociale Zaken, Volkshuis! J ting, Emancipatie en Milieu (SVEM). Belangrijkste punten op agenda van deze commissie zijn een voorstel over de verwerki van tuinafval en het invoeren van een tarief voor het storten v sloophout. El Ie 1 donderdag 4 november, commissie Openbare Werken, Ruimtel ke Ordening, Economische Zaken en Volkshuisvesting (ORE\)e j In de vergadering van deze commissie komen o.a aan de orde c jss voorstel van B&W om de bouw van een openbaar toilet in ,y's Hamershof op het Meerjaren Activiteiten Programma (MAP) lez< plaatsen en om de beregeningsinstallatie op het Burg Buinir nd park te vervangen. ijn ;un Alle vergaderingen beginnen om 20.00 uur. De volledige age aP da's met de bijbehorende stukken liggen ter inzage bij het bure Voorlichting in het gemeentehuis Ook al lijkt dat vaak niet zo, de lucht in ons huis bevat vocht. Dat komt door normale transpiratie, door het douchen en koken en was sen Globaal gaat het om zo'n 10 liter vocht dat een gezin voort brengt. Dat vocht verdwijnt via de normale kanalen. Maar ook al ven tileren we op een normale manier, toch kunnen er vochtproblemen ontstaan. In de folder kunt u lezen wat de oplossingen zijn voor uw vochtproblemen. Maar ook hoe u ze kunt herkennen en voorkomen. herkennen Er zijn verschillende aanwijzingen dat uw huis vochtige plekken heeft Onder andere schimmels U ziet dan donzige plekken, soms herken baar aan een muffe lucht. Maar ook aan ongedierte, zoals pisse bedden. Die dieren voelen zich op vochtige plekken thuis. Als u losla tend behang in uw woning aantreft, kunt u uitgaan van vocht. Rottend hout, zoutuitslag tegen muren, langdung beslagen ramen en vochtplekken: het zijn allemaal symptomen van teveel vocht in huis. oorzaak Herkennen van vochtproblemen is één ding. Om er met succes wat tegen te kunnen ondernemen, moeten we ook weten wat de oor zaak is van het probleem. In de eerste plaats moeten we goed op- Ietten dat we goed ventileren: een defecte mechanische installatie, het afsluiten van een ventilatieope ning, het aansluiten van een afzuig kap op de mechanische ventilatie, het kunnen oorzaken zijn van vochtproblemen Als er regen door de muur van uw woning komt, is dat meestal het gevolg van het feit dat uw muur geen spouwmuur is, of omdat stukken steen of hout in de spouw zitten. Ook lekkende goten, zogenaamde koudebruggen, en bouwactivitei ten kunnen vochtoverlast bezor gen. normaal Bijna anderhalve liter vocht per persoon per dag. Dat is wat we onder normale omstandigheden uitstoten. Bovendien koken en douchen we en geven we de plan ten water. Alles bij elkaar produce ren we zo tot veertien liter water damp. Behalve ventileren kunnen we nog andere dingen doen om vochtproblemen te voorkomen en op te lossen. U kunt beginnen om de was extra goed te centrifugeren. Het loont ook de moeite om na het douchen de muren en vloeren met een wisser droog te trekken. Dat spaart ook energie: vochtige lucht verwarmen kost meer. Natuurlijk zijn ventileren en isoleren ook goe de manieren om teveel vocht in huis tegen te gaan. Maar ook uw stoel of bank op een andere plaats neerzetten kan helpen meer weten? Over de (herkenning van) vocht problemen in uw woning gaat een brochure, die u gratis kunt afhalen bij bureau Voorlichting. In die bro chure vindt u ook adressen waar u nog meer informatie kunt krijgen. De folder heet: vocht in huis, doe er wat aan en is uitgegeven door het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu GEMEENTE t.in<iii[na« ut i yiU0M z'yjil :i9 JE1 noi ïou tafc nei eh en tel. [el. BEKENDMAKINGEN GEMEENTE wet milieubeheer Op 26 oktober 1993 is aan G Voskuilen een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning in het kader van de Wet Milieubeheer verleend voor het houden van kippen, schapen en konijnen op het perceel Kerkdijk 24 te Ach terveld. De vergunning en de bijlagen liggen van 3 no vember 1993 tot 3 december 1993 op elke werk dag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afde ling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. Bovendien bestaat de mogelijkheid om de stukken in te zien op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033-961759. Gedurende bovengenoemde termijn kan be roep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019 2500 EA 's-Gravenhage door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die schriftelijk of mondeling be zwaren hebben ingebracht tegen de ont- werp-beschikking; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest bezwaren in te dienen tegen de ontwerp-be- schikking. De beschikking wordt na afloop van de beroeps termijn van kracht tenzij voor deze datum be roep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschik king dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist, aanvragen om bouw vergunning bouwaanvragen De volgende aanvragen om (bouw-)vergunning liggen ter inzage: het bouwen van een kippenhok op het perceel Arnhemseweg 48 De bouwplannen liggen ter inzage van donder dag 4 november tot en met woensdag 17 novem ber 1993 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur en op de woensdagmiddag van 13.30 uur tot 16.00 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk worden ingediend bij burge meester en wethouders van Leusden, Postbus 150, 3830 AD Leusden. De volgende aanvragen om bouwvergunning en meldingen z(jn ontvangen: vernieuwen schuur Hessenweg 20 verbouwen garage Engweg la bouwen schuur Hessenweg 187 slopen en herbouwen woning Kanaalweg 9a plaatsen dakkapel Claverenbladstraat 25 uitbreiden bedrijfspand Hessenweg 46 uitbreiden woning Hamersveldseweg 2c Deze publikatie vindt plaats op grond van het bepaalde in artikel 41 van de woningwet en is bedoeld om bekendheid te geven aan het feit dat genoemde aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend. Nadere informatie kunt U krijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken (tel. 961724) verleende vergunningen bouwvergunningen plaatsen dakkapel Maten 99 herbouwen ketelhuis Appelweg 1 bouwen berging Hamersveldseweg 66 bouwen garage Bouwdriest 24 vergroten entree Platanenlaan 6 verbouwen garage/entree Kokmeeuw 3 bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 150, 3830 AD Leusden inlichtingen Nadere informatie over: bouwvergunningen bij de afdeling ROAZ, ka mer 208, telefoon 961 756; diverse vergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 729; kapvergunningen bij de afdeling Groen, Hamersveldseweg 105, telefoon 961 752. ontwerp-streekplan utrecht ter visie Met ingang van 1 november 1993 tot en met 14 januari 1994 ligt in het gemeentehuis en in de openbare bibliotheek Nieuw Langenbeek voor een ieder ter inzage het ontwerp-streekplan van de provincie Utrecht. Tevens ligt daarbij ter inzage de Milieueffectrapportage woningbouw locaties. De betreffende stukken kunnen tijdens de ge bruikelijke openingsuren (m.u.v. de vrijdag avonden v.w.b. het gemeentehuis) worden inge zien Eventuele bezwaren tegen het ontwerp- streekplan kunnen tot en met 14 januari 1994 worden ingediend bij Provinciale Staten van Utrecht, Postbus 80300, 3508 TH Utrecht. LEUSDEN - Een 28-jarige in woner van Leusden is woens dag door het Amsterdamse ge rechtshof vrijgesproken van een overval op een taxichauf feur en bedreiging van diens collega. De rechtbank had hem in juli vorig jaar ook al vrijgesproken, maar de offi cier van justitie tekende daar tegen hoger beroep aan. Bij bet hof werd twee weken gele den anderhalf jaar gevange nisstraf tegen de man geëist. De Leusdenaar werd ervan be schuldigd dat hij op 15 fe bruari vorig jaar bij het afre kenen van een taxirit naar zijn woonplaats een pistool op de chauffeur had gericht en geld had geëist. Met 270 gulden in zijn handen liep hij weg. Na dien zou hij nog een te hulp ge schoten collega-taxichauffeur hebben bedreigd. Volgens de verdachte berustte de hele zaak op een misver stand. Toen hij wilde betalen was zijn pistool uit zijn binnenzak gevallen, waarop de chauffeur hem van schrik al het voorra dige geld gaf, aldus de Leusde naar. Na verhoor van de twee betrokken taxichauffeurs - waarvan er één een nogal ram melende verklaring aflegde - concludeerde procureur-gene raal mr. Ch. Fehmers twee we ken geleden dat het verhaal van de Leusdenaar geen ge loof verdiende Het hof vond echter het bewijs in deze zaak te mager voor een veroorde ling. LEUSDEN - In een super markt in winkelcentrum Ha mershof is dinsdagmiddag om ongeveer 17.45 uur een vrouw uit Amersfoort op heterdaad betrapt. Zij probeerde zonder te betalen met goederen de winkel te verlaten Tegen de vrouw is door de politie proces verbaal opgemaakt De goede ren zijn weer aan de bedrijfs leider teruggegeven. LEUSDEN - BVO heeft een goed sport-weekend gehad met vier winstpartijen, 2x ge lijkspel en 1 keer verliespar- tij- Het eerste team won na een behoorlijke strijd met de toch wel ruime cijfers 7-1 van Dato 1. Het tweede team behaalde een ongelukkig gelijkspel te gen Nijkerk 5. Na de singles stond het 3-1 in het voordeel van BVO. Hans van Kleef had zijn single verloren en de an dere drie, Carl van Kleet, Ma- riette van Meekeren en Carin Brundel kwamen op winst uit. Carl in een gruwelijk span nende 3-setter die hij in de ver lenging won! Na de verloren herendubbel en winst voor de dames stond BVO nog steeds op een riante 4-2 voorsprong. Helaas werd de wedstrijd uit handen gege ven door de mixen (onnodig) te verliezen. De laatste mix van Walter van Kleef en Carin Brundel had voor redding moeten zorgen, maar helaas. Toch nog één punt verdiend én lekker gespeeld! (en veel gela chen). Het derde team maakte het al net zo spannend en eindigde ook met 4-4 tegen Vale Ouwe in Ermelo. Paul Koekoek deed het uitstekend als invaller, want hij won al zijn partijen. Paul viel in voor Eddy van Dijk die in de vorige wedstrijd helaas weer door zijn linie was gegaan. Gelukkig viel de bles sure achteraf mee en hopen we Ed binnenkort terug te zien in de competitie. De ingespeelde herendubbel van Bart Degen hart en Paul Koekoek maakte zijn naam weer waar! Marjolein Schimmel won als vanouds haar single en Anne- mieke Brons speelde prima mix met Paul die team aan een punt hielp. Team vier speelde in Hoc j land en haalde daar een vlot 2-6 winst, ondanks het feit d 1S* zij Paul Koekoek hadden mc ten missen Wel bereikte o het vervelende nieuws Tim Nijland op de terugxv een zware aanrijding heeft jee* had. Auto in de kreukels een wond bij Tim's oog moe gehecht worden. Meer wet< ere we dit moment niet, maar ijcei hopen voor Tim dat hij weer snel bij is! BVO 6 is het enige team zolop der punten, maar we verwac ën ten dat hier binnenkort v< ion andering in komt. 991 nt\ LEUSDEN - Afgelopen maand heeft Gerion van de LEUSDEN - Op donderdag 11 november 1993, om 15.15 vindt in de directe omgeving van het poli- tie-opleidingscentrum De Bos kamp voor de 15e keer de LSOP Big Boskamp Run plaats Deze loop, met een lengte van ongeveer 7 km, is inmiddels uitgegroeid tot de grootste bij de Nederlandse po litie. Omdat het dit jaar voor de 15e keer is, zal het een bijzondere ge beurtenis zijn. ook al omdat Jan Miedema miv 15 nov a s De Bos kamp verlaat en het zijn laatste BBRis Evenals de voorgaande jaren heeft de loop mede tot doel de ge handicaptensport te sponsoren. Wij verzoeken u voor dit doel 2,- inschrijfgeld mee te bren gen. U kunt zich telefonisch opge ven bij Jan Miedema, Theo Lo- dema, of Ton Duits tel 033-679400. Uw schriftelijke aanmelding moet u naar Jan Miedema sturen per adres Politie-opleidingscen- trum De Boskamp te Leusden, Appelweg 1, 3832 RK Leusden. LEUSDEN - Zondag organi seerde de nieuwe Leusdende jeu de boulesclub Amicale de Pétanque haar eerste manege- toernooi. Bevriende clubs uit Bameveld en Nieuwegein waren uitgeno digd, zodat het een druk bezet toernooi werd met liefst 45 deelnemers. De Leusdense boulers lieten zich uitdrukke lijk gelden Vanaf de eerste wedstrijd nam het sterke Leusdense doublette Bok horst-Schuier de leiding en ze stonden deze plaats niet meer af. Na afloop van de vijfde wed strijd kon de eindstand wor den opgemaakt. De eerste vijf: 1. Bokhorst - Schuier (Leus den) 5 gewonnen, 81 2. Hoefakker - Van Nuenen (Leusden) 5, +35 3. Bisschops - Knuijt (Leus den) 5, 23 4. De Groot - Dam (Leusden) 4. +39 5. Sichelaar - Sichelaar (Nieuwegein) 4, +12 De Barneveldse deelnemers bleven deze zondag wat ach ter. Hun beste doublette Wim en Christien de Vries eindigde op de 16de plaats! Om zes uur kwam een eind aan het zeer geanimeerde toer nooi. Berg examen gedaan bij Karate-do Bond Nederla (KBN). Nadat Gerjon eerc dit jaar examen voor zwarte band bij zijn eig stijlbond had gedaan, Wado-Internationale-Karati Federatie (W.I.K.F.), en Cï succesvol was verlopen, ach ele zijn karateleraar Jacob J ve Duyst het raadzaam om o n k IC ett bij de overkoepelende orga satie van de verschillende 1 ujs ratestijlen, de KBN, exam p v te doen. en Na een gedegen voorbereidi ïrrL was het zover dat hij de af lopen maand voor het exarc 34» op mocht en Gerjon kon zi !Qe' na afloop van het examen v heugen in het feit dat hij eerste leerling van Kara^ school Duyst is die zowel Dan W.I.K.F. als le D K.B.N, is. Met ingang van maand november is Kara school Duyst begonnen n extra wedstrijdtraining op onderdelen Kumite (het s] ren, semicontact volgens pi tensysteem) en het Kata (1 traditioneel lopen van aantal technieken in een val gelegde vorm). Deze traini Et vindt naast de normale tr rerl ning op maandagavond (20.1 tor 22.00) uur plaats op de Woei not dagavond (20.45-22.00 uur) is voor iedere karateka niet-leden Karateschllaa Duyst - toegankelijk, not moet men er rekening ff houden dat de trainingen if0 richt zijn op het KBN-w< en strijdreglement en de divei p, Wado-technieken (Kata) w eje den gebruikt. o VI >ÓI o an

Leusder Krant | 1993 | | pagina 4