Roda overtuigend winnaar periodetitel Kansloze nederlaag voor Achterveld Agenda ïyber-punk /looibroek en Wassink matchwinners in Amstelveen Fel Amersfoortse Boys maakt korte metten met Achterveld Op het scorebord Sport Leusder Krant loensdag 3 november 1993 EUSDEN - Roda-zaterdag eft dooreen 1-2 overwinning en tegen Amstelveen beslag legd op de eerste periodetitel de derde klasse B. De Leus naren voeren al sinds het be- van het seizoen de ranglijst n en wonnen terecht de pe- odetitel. Het laaggeklasseer- Amstelveen/Oscars maakte Roda in de eerste helft las- de scheidsrechter in de eede. De zaterdagelf die ab- luut moest winnen om zeker n de eerste prijs van het sei- en, ging met een 2-0 voor rong rusten. Harm Wassink lende de score uit een vrije ap en Peter Mooibroek kopte voorzet van Frank Vissers nnen. In de tweede helft ver ste Pedro Pastor Roda-kee- r Hans van Bekkum met een rachtig eigen doelpunt. Roda'46 speelde in het koude mstelveen uit en toch een etje thuis. Onder het toe- ind oog van ongeveer twee- inderd Leusdenaren, waar- ider Roda-voorzitter Pim osman en de zwaargebles- erde Roda-zondag aanvoer- T Casper Vuyck, begon aan belangrijke wedstrijd. Hier daar zaten nog wat ver vaalde Amstelveners naar de rrichtingen van hun helden kijken. Amstelveen draaide vorig izoen mee in de kop van de rde klasse en miste pas op de 3tste speeldag de nacompe- ;ie. Dit jaar is het tobben aan Sportlaan en staat het elftal getekend onderaan Amstel- demonstreerde direct aarom het zo weinig punten haald heeft. De ploeg creëer- Eerste reseive Ikc morgen wordt er een Ne- •rlander wakker en besluit een vlaag van ongebreidel- creativiteit: „Ik ga een tortclub oprichten". Dat is llemaal nog niet zo erg, maar die clubs moeten ook zo )dig een naam hebben en ndat het vuur van de origi- iliteit op die momenten nog evig brandt zien de Neder- ndse uitslagen er tegen- oordig bizar uit. Als je niet der zou weten zou je denken it de computer van de Cy- fr-punk auteur William ibson voor zichzelf begon- tn is en er mannen van Pluto Nederland geland zijn. aar aan de andere kant kan «n enkele SF auteur deze amen bedenken. Ik kijk bijna nergens meer m op. Dat Vreeswijk uit ieuwegein komt, verbaast ij niet. Dat Marfügels tegen lamingo's een Friese korf- il-topper is, aanvaard ik laten. Dat Saestum soms ?en Ultrajectum speelt ligt de loop der dingen beslo- n. Maar geen mens zal de den Beursbengels en «varte Schapen met zichzelf >pecterende voetbalclubs irbinden. Hockeyers zijn ms melig en tooien zich met imen als Hurley. Een naam, voor de hoofdpersoon van nSF-roman uitermate ge bikt zou zijn. Handballers fbben vaak intelligent klin- fcde Latijnse namen als Fi- litas en Celeritas. Maar dat tert wel een grappig con- ist op met de aard van het «I. De slimste sport van alle- ial is schaken en die man- n verzinnen soms namen iar je steil van achterover »at. Volmac walst over Loo- iis. 'Strijd Met Beleid' ver- *at 'Punten Is Ons Ne- ndoel', ligt al wat gevocli- Maar het absolute hoog- punt stuitte pas op Schaak- teniging Leusden. De Leus- naren moesten het opnemen ?en een team dat zichzelf d de naam Sopswcps be- tht had. De trotse voorzit- tneldde dat het 'Samen Op 'd Spelen Wij Een Partijtje toaak' betekende. Sopsweps i een geweldige naam zijn een boze computer, die f^eft naar wereldheerschap- William Gibson: Eat your *rt out! Koen Koster de in de eerste twintig minuten vier grote kansen en die wer den uitermate koelbloedig om zeep geholpen. Hans van Bekkum sleepte het zenuwachtige Roda door deze moeilijke fase Met een paar schitterende reddingen voorkwam hij een achterstand en maakte hij ook de zeven cor ners die Amstelveen kreeg on schadelijk. In het eerste kwar tier had de keeper van de Os cars niets te doen, maar na achttien minuten werd hij ge confronteerd met de eerste Leusdense aanval. Wassink stuurde Van Gaal weg, die Pastor in staat stelde de bal hard over te schieten Koeman Vlak na dat moment kreeg Amstelveen twee grote kansen. Eerst werd libero Edwin van Ginkel neergelegd en mocht de Amstelveense spits rustig uit halen. Hans van Bekkum greep uitstekend in. Even later werd voorstopper Mark-Jan Gieben weggeduwd en moest Van Bek kum weer handelend optreden om de doorgebroken speler te stoppen. In de vijfentwintigste mi nuut was de eerste goede Roda-aanval te zien. Wassink passte op Lokhorst die Mooi broek een kopkans gaf, maar de Amstelveense keeper was ter plekke Een minuut later soleerde Mooibroek door het Noord-Hollandse strafschop gebied. Hij gleed uit, kroop overeind en tikte met zijn knie de bal naar Gert Lokhorst Lokhorst werd omver ge schoffeld en de scheidsrechter gaf een vrije trap. Harm Was sink had ook naar Nederland- Engeland gekeken en draaide de vrije trap a la Ronald Koe man de kruising in. Nadat Roda voorsprong ge nomen had, speelde de ploeg bevrijd en bleek dat Roda meer in huis had dan de dolende te genstander Het was dan ook geen verrassing dat Roda nog voor rust op 2-0 kwam. Harm Wassink zette een counter op samen met Gert Lokhorst. Hans van Bekkum verrichtte uitstekende reddingen. Peter Mooibroek maakte het winnende doelpunt in Amstelveen. Lokhorst zag Vissers vrij lopen op de linkervleugel Vissers le verde een perfecte voorzet af en Peter Mooibroek knikte de bal beheerst in het doel. Inbar Na de rust wekte het optre den van de scheidsrechter de indruk dat elk moment Ralph Inbar uit de bosjes zou kunnen komen om iedereen te vertellen dat de man in het zwart hele maal geen scheidsrechter was, maar gewoon een figurant van Bananasplit was die nog nooit voetballen gezien had en in het wilde weg floot om te kijken hoe de spelers reageerden. De scheidsrechter slaagde er in om zes gele kaarten te geven in een sportieve tweede helft. Frank Vissers praatte uitvoerig met de scheidsrechter. ,,Ik zei: 'Kalmeer nu een beetje Je laat je helemaal meeslepen door de wedstrijd Maar de scheids rechter werd boos en zei dat als ik me nog een keer met zijn leiding bemoeide een gele kaart zou krijgen." Roda kwam nauwelijks meer aan aanvallen toe De scheidsrechter floot conse quent tegen Jeroen van Gaal en Frank Vissers. Beide spelers hoefden maar aan de bal te ko men en naar hun tegenstander te wijzen om een vrije trap te gen te krijgen. Bovendien had de leidsman heel eigen ge dachten over de buitenspelre gel. Vooral Van Gaal liep in de ogen van de scheids voortdu rend buitenspel. Deze omstan digheden compliceerden het Leusdsense aanvalspel aan zienlijk. Harm Wassink liet zich na drukkelijk gelden. Eerst stond hij nog na te genieten van zijn goal terwijl zijn tegenstander op weg naar het doel was. Van Bekkum wekte Wassink uit zijn dagdromen. Wassink kreeg daarna een gele kaart omdat hij de bal wegschoot na dat hij buitenspel gegeven was. Vervolgens probeerde de Leus dense middenvelder op zijn ei gen achterlijn drie Amstelve ners uit te spelen. Hij raakte de bal kwijt, waarna Van Bekkum zijn ploeggenoot te hulp diende te snellen Wassink werd nog tegen de reclameborden ge schopt, zodat ook zijn tegen speler een gele kaart ontving En uiteindelijk kopte Wassink een bal corner, waarbij de bal vervaarlijk de lat scheerde ,,Ik was niet bang dat ik een eigen goal zou maken. Ik heb de bal nog nooit tussen de palen kun nen koppen", was zijn laconie ke commentaar. Halverwege de tweede helft had Jeroen van Gaal de wed strijd moeten beslissen. Peter Mooibroek kopte de bal perfect door. Van Gaal, die van eigen helft en achter zijn man van daan startte, had een vrij veld voor zich. De Amstelveense grensrechter gebaarde dat de Leusdense spits niet buiten spel was. De scheidsrechter had het beter gezien en dus kreeg Amstelveen een vrije trap mee. Harrie Kerssies kwam daarna Harm Wassink vervangen In de tweeëntachtigste mi nuut werd het toch nog span nend. Een aanvaller van Os cars zette vanuit een buiten spelpositie de bal voor. De scheidsrechter had het beter gezien en negeerde het vlagsig- naal van Fred de Smalen. Hans van Bekkum probeerde de bal te onderscheppen, maar werd verrast door een perfecte kop bal van de Leusdense midden velder Pedro Pastor, die een goede wedstrijd bekroonde met een mooi doelpunt; helaas in eigen doel De laatste acht minuten was de grote vraag hoe de scheids rechter zich zou houden. De kans zat er in dat hij een straf schop zou geven voor een onbe duidende buiteling of zolang zou laten doorspelen tot Am stelveen scoorde De man in het zwart had nog wel een gele kaart over voor Harrie Kers sies, die de Amstelveense kee per eens van dichtbij wilde be kijken. Op dat moment bleken er toch nog Amstelveners op de tribune te zitten. Iemand riep: „Hij heeft al een gele kaart ge had. Dat is rood Deze en thousiaste supporter was de enige die vond dat Wassink en Kerssies als twee druppels water op elkaar lijken. Precies na negentig minuten vond de scheidsrechter dat het mooi geweest was. De Leusde naren maakten een rondedans en de scheidsrechter gaf gele kaarten aan iedereen van Am stelveen die meende dat er best wat langer gevoetbald had kunnen worden Roda-trainer Nico Romeijn was uiteraard tevreden met het resultaat: „Wij hebben er hard voor ge werkt en dit is een verdiende bekroning Verde diger Klaas de Vries kijkt met vertrouwen naar de rest van het seizoen. „Wij zijn na de winterstop altijd beter. Nu hebben we de eerste periode gewonnen, zonder dat wij groots gespeeld hebben. Kan je nagaan wat er gebeurt als wij ook nog goed in vorm raken ACHTERVELD - Afgelopen zondagmiddag speelde de s.v. Achterveld op het Kerstens- sportpark tegen Amersfoortse Boys een bedroevend slechte wedstrijd waarin door veel knullig balverlies geheel onno dig, maar verdiend werd verlo ren van een tegenstander die een slag feller was dan de Oranjeformatie van trainer Jan de Jong. De Achtervelders werden met 0-2 de oren gewas sen en mochten niet klagen dat het daar bij bleef. Achterveld begon deze wed strijd enigszins gehandicapt doordat een tweetal vaste krachten er deze dag niet wa ren. Rob de Vette was na zijn verhuizing op vakantie en Erik de Jong was pas een dag voor de wedstrijd terug van vakantie. Hun vervangers waren Harrie van Dalen en Gerard van de Breemer Aan deze mannen heeft het niet gelegen Het verlies was aan het gehele team te wijten en trainer De Jong zal komende week duidelijk maken dat wedstrijden als afgelopen zon dag en met deze getoonde mentaliteit en inzet vaker ver loren zullen gaan worden. Achterveld begon de wedstrijd eigenlijk heel goed Met snel spel werd regelmatig het Amersfoortse doel belaagd. Echter ook de Boys wisten het Achterveldse doelgebied te vinden De redelijk gelijkop- gaande strijd golfde van het ene doel naar het andere Het talrijke publiek ging er in deze koude eens goed voor staan en kon genieten van fraie staaltjes voetbal. Het harde werken en het schuiven van Achterveld werd beantwoord door de Amersfoorters die speelde met een mengeling van oude rotten aangevuld met wat jonge hon den Grof spel De eerste kans van de wed strijd was echter voor Achter veld. Een prachtige voorzet over links van Peter van Rui tenbeek kwam op maat bij Pe ter van Middelaar Hij wist deze kans echter niet te verzil veren. De fysiek sterkere Amersfoortse Boys troefde Achterveld af en nam de volle winst mee naar huis. (foto: Hans Verhorst Amersfoorters kwamen hierna ook beter in hun spel. Met enkele zeer zware over tredingen werden de Achter velders aangepakt. De scheids rechter trad hier tegen erg lankmoedig op. Hij gaf amper een vrije trap en de gele kaar ten liet hij helemaal op zak De wedstrijd werd daarna veel te hard. Beide teams konden na hartelust forse tackles uitde len Het was aan het incasse ringsvermogen van de spelers te danken dat de wedstrijd niet uit de hand liep Na ongeveer een half uur spelen werden de Boys sterker dan Achterveld. Dit resulteer de in een snelle aanval die werd onderschept door Fred van de Pol. Hij kopte de bal warrig weg. De spits van Amersfoort kreeg dit het leer zomaar in de voeten. De Amersfoorter plaatste de bal snel naar links waar de buitenspeler dit bui tenkansje niet onbenut liet. Met een geplaatste bal wist hij de kansloze doelman Gerbrand van Zandbrink fraai te passe ren 0-1. Enkele minuten la ter wist doelman Van Zand brink een voorzet van Amers foortse Boys te onderschep pen,maar hij liet de bal plots onder zich doorschieten. De in gelopen spits wist echter voor het lege doel te missen en slecht de lat te raken - Achterveld bleef op dat moment een af gang bespaard. Achterveld werd hierna wel wat feller en trok het spel naar zich toe. Amersfoort trok zich terug voor eigen doel. De doel man wist diverse Achterveldse schoten goed te stoppen Een prachtige vrije trap die fraai om de muur werd heen gekruld pakte hij met grote klasse klemvast uit de rechterbene denhoek. Met een 0-1 stand werden de kleedkamers opge zocht. Een donderspeech van trai ner De Jong volgde voor de oranjehemden. Wie na de rust een veel agressiever Achter veld zou verwachten kwam be drogen uit. In een gezapig tem po werd de tweede helft weer aangevangen. Het leek wel of de meeste jongens een off-day hadden. Ondanks de enorme inzet van Kees van de Breemer, wist hij de rest niet te motive ren Veel onnodig balverlies en rommelig spel maakte dat Amersfoortse Boys niet echt in de problemen kwam. De wissel van Erik Hak, die het veld moest ruimen voor de net van vakantie teruggekeer de Erik de Jong wekte bij het publiek wel wat verbazing, omdat Hak juist één van de minst slechte spelers was van deze middag. Hak ging de in middels ijskoud geworden re servespeler Van Rijnsoever op de bank gezelschap houden Ondanks deze wissel wist Achterveld geen uitgespeelde kans te creëren Slechts een kansje van de veel scorende spits Peter van Middelaar was het enige wapenfeit dat de Achterveldsers wisten in te brengen Zijn te snel inge schoten bal werd weer een prooi voor de doelman van de Boys. Uit een aanval van de Amersfoorters wist Gerbrand van Zandbrink de bal nog net corner te tikken. Uit deze cor ner werd de bal goed voor het doel gebracht. De ingelopen aanvoerder van Amersfoortse Boys was er snel bij en zijn kopbal verdween via het been van uitblinker Kees van de Breemer in het doel: 0-2. De match was gelopen en iedereen legde zich bij deze nederlaag neer. Amersfoortse Boys speel de de overige tijd vakkundig uit en na beide punten mee naar huis Voetbal za. Voetbal zo. Zaterdag, KNVB Zondag, Afdeling Utrecht Derde klasse B Hoofdklasse Uitslagen Uitslagen Amstelveen - Roda'46 1-2 Vreeswijk - Limvio 2-4 Stroe - Advendo'57 1-1 Zeist - SVF 6-2 FC Horst - DESTO 3-3 MSV - Sporting 2-2 Scherpenzeel - NSC 1-1 Celeritudo - 's Graveland 2-4 Middenmeer - De Beursbengels BFC - EMM 1-3 0-0 Ultrajectum - Roda'46 1-2 CSW - Eemdijk 0-1 Stand hoofdklasse: Stand derde klasse B: Zeist 8-15(36- 9) Roda'46 8- 12(21-12) 's Graveland 7-11(16- 7) De Beursbengels 8- 10(18- 9) Sport ing 9-11(25-19) Eemdijk 7- 9(15-10) EMM 8-10(14-14) NSC 8- 9(20-17) Celeritudo 8- 9(15-11) Advendo'57 8- 9(16-15) Roda'46 8- 9(14-12) FC Horst 8- 9(18-18) MSV 8- 7(16-15) Scherpenzeel 8- 9(14-14) Vreeswijk 8- 7(14-20) DESTO 8- 7(15-18) Limvio 8- 6(18-21) Stroe 7- 5(12-16) BFC 8- 6(19-25) Middenmeer 7 - 5( 7-11) SVF 9- 5(14-26) CSW 7 - 4( 9-17) Ultrajectum 9- 2(11-33) Amstelveen 8 - 4( 6-14) Voorlopige stand eerste periode: Roda-zaterdag is winnaar van de eerste periode. Zeist Sport ing 's Graveland 7-13(28- 9) 8-11(24-16) 6-10(15- 6) EMM 7- 9(13-13) MSV 7- 7(16-13) Voetbal zo. Celeritudo Roda'46 Limvio 7- 7(11- 9) 7- 7(11-11) 7- 6(16-17) Vreeswijk 7- 5(12-20) Uitslagen eerste klasse voetbal KWA - Kamerik zondag- 0-3 SVF BFC Ultrajectum 8- 5(13-22) 7- 4(15-24) 8- 2(11-25) SVA - Amersfoortse Boys 0-2 Amsvorde - Laren 2-4 PVC - Aurora 2 - 3 Nederhorst - Bunnik 2-0 Hertha - BW 2-1 Stand eerste klasse district Utrecht zondagvoetbal BW 8-12 Nederhorst 8-10 Kamerik 9-10 Amersfoortse Boys 8- 9 KWA 8- 9 Laren 8- 8 Achterveld 8-8 Amsvorde 7-7 PVC 9- 7 Hertha 8- 6 Bunnik 8- 6 Aurora 9- 6 Korfbal Veldkorfbal Tweede klasse D Uitslagen KOAG-Sparta 11-8 Revival - DWS 13- 6 SKF - ODIK 20- 9 Tweemaal Zes - Antilopen Afg Stand tweede klasse D Hockey 8-14(106-66) 7-11(77-57) 7-10(71-62) 8- 8(96-91) 8- 5(71-86) 7- 4(62-69) 7- 4(65-94) Hockey-mannen Overgangsklasse B Push 5-8 (11- 5) Laren 5-7 9- 5) Hurley 4-6 9(12- 5) Forward 4-6 9- 3) Gooische 4-6 8- 4) SCHC 5-6 7- 6) EMHC 5-5 8- 8) Alkmaar 5-5 5- 5) Nijmegen 5-3 5- 8) Concordia 5-2 2- 7) Breda 4-1 6-13) Leusden 5-1 3-16) Hockey-vrouwen Stand 2e klasse B Leidse Stud. 7-11 (12- 4) Weesp 7-11 6- 1) Huizen 7-10 (11- 6) Baam 7- 8 (13- 9) Bennebroek 7-8 (11-10) Leusden 7- 7 3- 3) Overbos 7- 6 7- 6) AMVJ 7- 5 4- 7) FIT 7- 5 4- 7) Be Fair 6- 4 2- 5) Hoorn 6- 4 4- 9) Roomburg 7- 3 3-13) KOAG Antilopen Tweemaal Zes SKF Sparta Revival ODIK DWS 8-4(78-101) BCL Uitslagen singlekampioen schappen BCL Dames A/B 1. Marjolein Holdtgrefe 2. Inge Verhoef Dames C 1 Marcolien Hoogland 2 Claudia Sakkers Heren A 1. Arthur Kappers 2. Michel van Dijk Heren B 1. Hans Hammink 2 Bert Molenaar Overige uitslagen BVO Bad minton 't Slot - BVO 5 2-6 BVO 6 - Reflex 1 1-7 BVO 7 vrij BV0 8-Badge4 6-2 Donderdag 4 november 09.00 uur - 10.30 uur: SSD - Sportinstuif, De Korf, (zij-in gang). 13.30 uur - 14.30 uur: SSD - Trimmen, start boerderij Ooie- vaarshorst/Treekerweg. 15.00 uur - 17.00 uur: Indoorbowls, De Korf, (zij-ingang) Vrijdag 5 november 10.15 uur - 11.00 uur, 11.00 uur - 11.45 uur: SSD - Indoor Tennis, LTV Eemelaar, Ach terveld 14.30 uur - 15.15 uur: SSD - Zwemmen, zwembad Octopus. 17.00 uur - 18.00 uur: SSD - Squash, Squashhal De Wete ring, Valleilaan. 21.00 uur - 22.00 uur: SSD - Fitness, Sport 2000, Hamers- veldseweg. Zaterdag 6 november 14.30 uur: Voetbal: Roda'46 - Stroe, Burgemeester Buining- park. 15.30 uur: Volleybal- vrouwen: Dupaco/Leos - Ve- zeno/Zaanstad 2, Meent. Zondag 7 november 12.45 uur: Hockey- vrouwen: Hoorn - Leusden, Hoorn 14.30 uur: Hockey- mannen: Leusden - Breda, Valleisportpark. 14.30 uur: Voetbal: EMM - Roda'46, Hilversum. 14.30 uur: Voetbal Laren - Achterveld, Laren. 15.10 uur: Handbal- vrouwen: Fortissimo 3 LHV, Cothen. Maandag 8 november 09.00 uur: SSD - Yoga, ruimte Kameleon, zwembad Octopus. 09.15 uur - 10.15 uur: SSD - Grondgymnastiek, De Korf (zij-ingang). 13.30 uur - 15.00 uur: SSD - Badminton, De Korf, (zij-in gang) Dinsdag 9 november 13.30 uur - 14.30 uur: SSD - Indoorbowls, De Korf, (zij-in gang). 14.30 uur - 15.30 uur: SSD - Indoorbols, De Korf, (zij-in gang). Woensdag 10 november 10.00 uur - 11.00 uur: SSD - Squash, Squashhal De Wete ring, Valleilaan.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 9