Roda combineert Stroe weg Achterveld haalt zwaarbevochten punt Roda is sterker, maar laat EMM de punten Dombo- proof Boskamp-loop Ballonnenwedstrijd LHV Wassink en Mooibroek opnieuw goud waard m'ddenveiders ROCja_Zonc|ag laat zich als Elf Makke Muizen afslachten I' gang) Leusder Krant Woensdag 10 november 1993 LEUSDEN - De resultaten van Roda-zaterdag in de derde klasse B waren tot nu toe zeer regelmatig. De zaterdag-elf won twee wedstrijden om daarna een nederlaag te lijden. De wedstrijd tegen Stroe was de negende uit de competitie en had dus volgens Bartjens ver loren moeten worden. Er bleef regelmaat in de prestatiecurve, want Roda zette de overwin ningsreeks door. Roda wees na een voortreffelijke eerste en mindere tweede helft Stroe met 2-1 terug. Harm Wassink scoorde weer uit een vrije trap en Peter Mooibroek kopte weer de winnende treffer binnen. De middenvelders van Stroe hebben een uitermate ondank bare taak Het elftal beschikt over een paar razendsnelle spitsen en een paar verdedi gers, die een goede lange pass hebben. De ploeg trekt zich graag terug en gokt op de counter De middenvelders hoeven maar weinig aan de op bouw toe te voegen. Die linie lijkt voornamelijk te bestaan uit vliegtuig-spotters tijdens het spitsuur op Schiphol; bij balbezit zien ze de ballen over hun hoofd vliegen en bij bal verlies mogen ze achter hun tegenstander aan hollen. Roda-trainer Nico Romeijn liet in de eerste helft zijn elftal Stroe opjagen Roda speelde zonder laatste man, want Ed win van Ginkel speelde als ex tra man op het middenveld. De spitsen en de moesten zorgen dat er geen goede lange bal bij de spitsen kwam. Achter de verdedigers Gieben, De Vries en Van de Biezen gaapte een grote leegte, die keeper Van Bekkum moest bestrijken. Aanvallend ingesteld en goed combinerend speelde Roda toen het beste voetbal dat het elftal dit seizoen heeft laten zien. Alle spelers waren zeer geconcentreerd, zodat het om schakelen van aanval op verde diging en omgekeerd erg snel ging Stroe had weinig in te brengen, maar nam heel onver wacht in de vijfentwintigste minuut de leiding. Er landde een bal achter de Leusdense verdediging en Hans van Bek kum snelde er heen om het speeltuig hard weg te schieten. Maar de Leusdense keeper raakte het leer verkeerd, zodat een spits van Stroe de kans kreeg de bal in het doel te depo neren Dat deed hij gretig. Muurtje Gert Lokhorst werd één mi nuut later op het randje van het strafschopgebied an Stroe neergelegd. Roda kreeg een di recte vrije trap en Harm Was sink ging er achter staan. Stroe-keeper Ben Pater zette een muurtje neer met vijf spe lers. Zijn trainer Bert van Sas had niet zo'n hoge pet op van de traptechniek van Wassink en riep dat twee spelers bij die Terwijl zijn tegenstander van Stroe een ballet-pasje waagt, verdedigt Harry Kerssies de bal uit Roda speelde een goede wedstrijd en won verdiend, (foto: Hans Roggen lange spits (Peter Mooibroek) moesten gaan staan. De voet ballers deden wat de coach wil de en hadden een mooi uitzicht op de lage draaibal, waarmee Wassink Pater verraste. Voor rust nam Roda nog een voorsprong. Harm Wassink werd aangespeeld De Leusde- naar stond stil, maar maakte tempo en slingerde zich langs drie verdedigers. Hij passte naar van Ginkel, die een sub tiele voorzet naar het hoofd van Mooibroek verzond. De spits knikte en Roda stond voor Eén minuut later maakte Mooibroek bijna 3-1. Pater kwam uit om de lange Leusde- naar het koppen te verhinde ren. Mooibroek was sneller, maar een verdediger gleed de bal van de doellijn. Na de rust verscheen Harry Kerssies voor de goedspelende Wim van de Biezen in het veld. Kerssies ging laatste man spe len. Hij moest de doorgebroken aanvallers van Stroe afstop pen. Hij deed dat bekwaam Roda speelt alleen beter als de laatste man naar het midden veld doorschuift. Als de libero achter zijn verdediging speelt, komt er iets te veel ruimte tus sen de linies waardoor de om schakeling van aanval naar verdediging trager gaat en wordt er trager gecombineerd. In de tweede helft slaagde Stroe erin twee keer gevaarlijk te worden Maar beide keren scheerde de bal langs de paal naast het doel. Roda kreeg ook nog twee goede kansen John Jansen had uit een mooie voor zet van Wassink moeten sco ren, maar Pater pakte de bal Edwin van Ginkel raakte de lat. Aanvaller Jeroen van Gaal had een buitengewoon moeilij ke middag. Hij werd gevolgd door een fanclub verdedigers, die allemaal wisten dat de Leusdense spits graag met zijn rug naar het doel aangespeeld wil worden, waarna hij blik semsnel wegdraait. Zo gauw de bal naar de Leusdense aanval ler gespeeld werd, werd hij stevig vastge pakt Van Gaal verzette zich dan hevig, zodat het er op leek dat hij de hele middag een bi zarre variant van de Lambada aan het dansen was. Hij kon niet gevaarlijk worden Niette min won Roda overtuigender dan de mager uitgevallen kille cijfers doen vermoeden. Eerste reserve Het is algemeen bekend dat betaald voetballers weinig hersenen, maar veel gevoel voor humor hebben. Laatst genoemd verschijnsel heet voetbalhumor. Leuk is in de schoenen van medespelers poepen en shampoo verwis selen voor vaseline, zodat het slachtoffer nog weken vet haar heeft. Een succesvolle trainer moet aan de bele vingswereld van zijn spelers refereren en dus volkomen dombo-proof zijn. Frits Korbach is een ideale trainer: zijn mond is groter dan zijn verstand. De man is vreselijk adrem. „Eén losge broken ijsbeer maakt nog geen winter", wist hij tijdens een interview te melden. „Ik speel graag met een spits met staken in zijn broek", is een andere wijsheid van deze trainer. „Voetbal is niet moeilijk", roept de man al tijd. „Als je wilt scoren, zet je gewoon je hoef onder die bal." Korbach traint niet graag met slimme voetballers, omdat die een hersenschud ding op kunnen lopen. Je zou denken dat alle top clubs om de diensten van Frits zouden vechten, maar Korbach is nog nooit verder gekomen dan clubs als Cam- buur. Hij is namelijk niet be schaafd genoeg voor het grote werk en de pr-activiteiten die daarbij horen. Klaus Top- miiller is de trainer van Duitslands koploper en meest artistieke ploeg Eintracht Frankfurt. Hij kan met mes en vork eten en heeft een be schaafd hoofd. Het is dan ook een wonder dat hij zijn spe lers aan het voetballen krijgt. Topmüller spreekt de taal van zijn mannen niet. Hij is zelfs slimmer dan de Duitse verslaggevers, al is daar niet veel voor nodig. En paar maanden geleden werd de nieuwbakken coach voor de Duitse televisie geïnterviewd. „Wie bewondert u?", vroeg de tv-man. „Dostojewski", ant woordde Topmüller. Er viel een doodse stilte. De camera draaide naar de verslaggever en op zijn gezicht was de vraag te lezen: „Dostojewski, Dostojewski, is dat niet de succesvolle coach van Spar- tak Moskou?" Koen Koster LEUSDEN - Roda'46, dat nog steeds een aantal vaste ba sisspelers mist en daar ook nog Steffen Chang zag bijko men verloor in Hilversum met 3-0. Hij viel al van EMM in de 7e minuut uit met een spier blessure Gerard Stikvoort was zijn vervanger. Roda werkt vanaf het begin wel hard met name Peter Knijf en Sander van Dongen LEUSDEN - Op donder dag 11 november 1993, om 15 15 uur vindt in de di recte omgeving van het politie-opleidingscentrum De Boskamp voor de 15e keer de LSOP Big Bos kamp Run plaats Deze loop, met een lengte van ongeveer 7 km, is inmid dels uitgegroeid tot de grootste bij de Neder landse politie Omdat het dit jaar voor de 15e keer is, zal het een bijzondere gebeurtenis zijn, ook al omdat Jan Miedema m.i.v. 15 nov. a.s. De Bos kamp verlaat en het zijn laatste BBR is. Evenals de voorgaande ja ren heeft de loop mede tot doel de gehandicapten sport te sponsoren. Wij verzoeken u voor dit doel ƒ2,- inschrijfgeld mee te brengen. U kunt zich tele fonisch opgeven bij Jan Miedema, Theo Lodema, of Ton Duits tel 033- 679400. Uw schriftelijke aanmelding moet u naar Jan Miedema sturen per adres; Politie-opleidings centrum De Boskamp te Leusden, Appelweg 1, 3832 RK Leusden. liepen de longen uit hun lijf, Sander van Dongen werd dan ook in de vijftiende minuut neergelegd net buiten het strafschopgebied. Ferrie Houtveen zag zijn vrije trap geblokkeerd door de muur EMM dat aardig wat puntjes bij elkaar had gesprokkeld was qua voetbal een stuk min der dan Roda maar ja als je geen doelpunten kan maken dan kun je ook geen wedstrijd winnen. EMM kwam wel heel gelukkig op voorsprong na een aantal verdedigingsfouten met name Dylan Staneke die een totale off day had. 1-0 in de twaalfde minuut. Roda creëerde te weinig kan sen in de eerste helft zodat de ruststand 1-0 in het voordeel van EMM was. Donderpreek In de rust hield Fillie Kraak zijn bekende donderpreek maar het mocht niet baten vandaag. Jammer was het dat Gerard Stikvoort de bal in de vijftiende minuut net naast kopte. Na een misverstand tussen Marcel van der Brink en Dy lan Staneke kopte Marcel de bal over zijn eigen doelman heen 2-0. „Dank je wel", zei EMM De wedstrijd was be slist. EMM kwam zelfs nog op 3-0. Staneke kwam geheel onno dig zijn doel uit en was het voor de spits een koud kunstje om de bal in het verlaten doel te schieten 3-0 Al met al een slechte wed strijd van Roda-zijde. Het is te hopen dat de blessurelijst snel kleiner wordt anders ziet het er voor Roda slecht uit met de komende tegenstander 's-Gra- veland en Sporting voor de boeg. LEUSDEN - De Leusder Handbalvereniging heeft de prijswin naar van de ballonnenwedstrijd, die de vereniging bij de Sport- promotiemarkt in winkelcentrum Hamershof heeft gehouden, bekend gemaakt. De Leusdense Anna Swart werd de winnares van de rugzak die door PIX schoenen ter beschikking werd gesteld. Haar ballon kwam in Hoog-Sauerland in Duitsland terecht. Onder meer door de sportpromotiemarkt heeft LHV inmiddels zo'n vijfentwintig nieuwe leden kunnen begroeten (foto: Paulien van der Post) ACHTERVELD - Achterveld startte de wedstrijd tegen La ren met en gewijzigde achter hoede. Rechterverdcdiger Je roen Tolboom was op vakantie en daardoor werd trainer Jan de Jong genoodzaakt tot een omzetting in de achterhoede. Voorstopper Fred van de Pol nam de rechtervleugelplaats over. Voorstopper stond nu Gerard van de Breemer. Wel was Rob de Vette deze wed strijd weer van de partij. Achterveld begon de wed strijd energiek. Ongeveer een vol kwartier werd het spel ge maakt en werden er diverse kleine kansen geschapen. Echter de Larense achterhoede met aan het hoofd de doelman wenste niet te capituleren. Het spel golfde wat heen en weer waarbij Achterveld het betere van het spel in handen had. Na vijftien minuten werd een harde en goed geplaatste vrije trap van Enk de Jong door de Larense goalie knap tot corner verwerkt. Daarna kwam Laren wat beter in hun spel Uit een vrije trap voor Laren werd enkele minuten na het schot van De Jong de bal door Boorsma fraai om de muur gekruld en was doelman Gerbrand van Zandbrink van Achterveld kansloos en stond het zomaar 1-0 voor Laren. Laren had nu het betere van het spel en bleef Achterveld vastzetten op hun eigen helft. Uit een voorzet van de Larense rechtsbuiten werd de bal rake lings over de lat gekopt en mocht Achterveld van geluk spreken dat het niet verder in de penairie kwam. Na aanwij zingen van trainer Jan de Jong wist Achterveld de bakens weer te verzetten De verdedi ging van Laren kwam ook weer meer in de vuurlinie te liggen. Het tempo werd wat opge schroefd en middels een aantal goed opgezette aanvallen over de vleugels wist Achterveld het heft weer in handen te nemen. Uit een corner kopte Peter van Middelaar goed in echter zijn inzet werd juist voor de doellijn weggewerkt door een verdediger. In de éénendertig- ste minuut stelde Erik de Jong met een goed schot de kunsten van de Larense doelman op de proef. Echter de stand bleef 1- 0. De pauze naderde snel en Achterveld wilde kost wat kost met een gelijke stand gaan rusten om daarna de tweede helft het karwei af te gaan ma ken. Uit werderom een corner voor de Achtervelders, deze keer genomen door Erik de Jong, knalde Rob de Vette de bal loeihard en ineens langs de doelman en was het verdiend 1-1. Met deze stand werd er gerust. Na de rust ging Achterveld door met drukken en wist men Laren vast te zetten op eigen helft. Het tempo werd aardig hoog gehouden en Laren moest alle zeilen bijzetten om niet door Achterveld onder de voet te worden gelopen. Echter echt gevaarlijk werd het niet voor het Larense doel. Na ruim twintig minuten in de tweede helft werd een schot van weer Rob de Vette door een verdedi ger van richting veranderd en plofte de bal onverwacht ach ter de Larense doelman tegen het net 1-2. Achterveld ging wat te be houdend spelen en Laren gooi de wat meer kolen op het vuur zodat de oranjeformatie uit Achterveld onder druk kwam te staan Een weggekopte bal uit een corner van Laren kwam voor de voeten van de vrij staande Boorsma die ineens in schoot en daarmee zijn tweede doelpunt scoorde 2-2. Laren rook nu de winst en trok nog wat nadrukkelijker ten aanval. Een aantal schoten werden af gevuurd op doelman Van Zandbrink die echter geen krimp gaf en zijn doel verder schoon hield. Deze 2-2 stand was voor beide teams deze middag het hoogst haalbare en zeker ook voor beiden ver diend. Na twee zware nederla gen was het deze middag een verdiend punt voor de Achter velders. Voetbal za. Voetbal zo. Zaterdag. KNVB Derde klasse B Uitslagen Amstelveen - CSW 1-2 Roda'46 - Stroe 2-1 Advendo'57 - FC Horst 0-3 DESTO - Scherpenzeel 1-0 NSC - Middenmeer 3-0 Beursbengels - Eemdijk 4-1 Zondag, Afdeling Utrecht Hoofdklasse Uitslagen Vreeswijk - Ultrajectum 3 Limvio - Zeist 0 SVF - MSV Sporting - Celeritudo 's Graveland - BFC EMM - Roda'46 Stand derde klasse B: Roda'46 Beursbengels NSC FC Horst Eemdijk Scherpenzeel Advendo'57 DESTO CSW Stroe Middenmeer Amstelveen 9-14(23-13) 9-12(22-10) 9-11(23-17) 9-11(21-18) 8- 9(16-14) 9- 9(14-15) 9- 9(16-18) 9- 9(16-18) 8- 6(11-18) 8- 5(13-18) 8- 5( 7-14) 9- 4( 7-16) Stand Hoofdklasse: Zeist 's Graveland Sporting EMM Celeritudo MSV Roda'46 Vreeswijk Limvio BFC SVF Ultrajectum 9-16(36 8-13(21- 10-13(30 9-12(17 9- 9(19 9- 9(18 9- 9(14 9- 9(17 9- 7(18 9- 6(20 10- 5(15 10- 2(11 Voorlopige stand tweede periode: Beursbengels FC Horst NSC CSW Roda'46 DESTO Amstelveen Stroe Scherpenzeel Eemdijk Advendo'57 Middenmeer 1-2(4-1) 1-2(3-0) 1-2(3-0) 1-2(2-1) 1-2(2-1) 1-2(1-0) 1-0(1-2) 1-0(1-2) 1-0(0-1) 1-0(1-4) 1-0(0-3) 1-0(0-3) Hockey Voetbal zo. Zondagvoetbal district Utrecht eerste klasse A Uitslagen Amersfoortse Boys - KW A 2-3 Kamerik - BW'31 3-3 Nederhorst - Hertha 2-0 Bunnik - PVL 1-0 Aurora - Amsvorde 2-5 Larin - Achterveld 2-2 Stand eerste klasse A 1 BW 9-13 2 Nederhorst 9-12 3. KWA 9-11 4. Kamerik 10-11 5. Amsvorde 8- 9 6. Laren 9- 9 7. Amersfoortse Boys 9- 9 8 Achterveld 9- 9 9. Bunnik 9- 8 10. PVL 10- 7 11. Hertha 9-6 12. Aurora 10- 6 (20-11) (13- 7) (17-12) (19-17) (19-15) (21-19) (20-17) (13-15) (12-16) (14-20) (15-20) (15-28) Stand overgangsklasse B Push Hurley Laren Gooische Forward Alkmaar SCHC EMHC Nijmegen Concordia Breda Leusden Stand tweede klasse B Huizen Leidse Stud. Weesp Baarn Bennebroek Leusden Overbos FIT Be Fair AMVJ Hoorn Roomburg Overgangsklsse B mannen Leusden - Breda Nijmegen - Forward Laren - Push SCHC - Hurley Alkmaar - Gooische Concordia - EMHC Uitslagen tweede klasse B v wen Huizen - Weesp Overbos - Bennebroek BeFair - Roomburg AMVJ - Baarn Hoorn - Leusden |U5 Mi h 23 14 >r 16 en ii ,g ka iri oo «cl -3t len 5-ï BCL Uitslagen en standen Nevobo tweede divisie B dames Uitslagen 6 november Dupaco/Leos - Zaanstad Dinto - Amsterdam PietZoomers/D2 - VCL Blok '71 - Vollkei Volendam - Cito 1 Dupaco/Leos 2 Amsterdam 3 Zaandstad 2 4 Volendam 5 VCL'92 6TICTAC/VIF 7 Blok'71 8 Ovra 9 Cito 10 Vollkei 11 Dinto 12 Piet Zoomers/D2 3-2 0-3 92 0-3 3-0 3-1 5-13 5-13 5-10 5-10 5- 9 5- 9 7-11 chutij 1 i7-15 Individuele resultaten: v. Dijk - Mcrsselt 7-15 en 9-15 Hormann - Schutijsen 16-18 ei 15-17 Kinkenberg - Gemsen2-llen 11 Verhoef - Corsten 3-11 en 7-11 v. Dijk/Dinnissen - Schi sen/'de Vries 18-16,10-15 en 7-! Klinkenberg/Verhoef - Gems en/Corsten 3-15 en 5-15 Verhoef/Hormann - Cor n sten/de Vries 15-11, 14-15 en 16 ft 17 Klinkenberg/Dinnissen Gemsen/Morselt 15-11, 5-15 en 7 15 Overige uitslagen teams BCL: Leusden 2 - BVO 2 Leusden 3 - Hoogland 2 Leusden 4 - Triaq Eemnes - Leusden 5 Leusden 6 - Ames 5 3-! rsi 7-1 in Donderdag 11 november 09.00 uur - 10.30 uur: SSD - Sportinstuif, De Korf, (zij-in gang). 13.30 uur - 14.30 uur: SSD - Trimmen, start boerderij Ooie- vaarshorst/Treekerweg. 15.00 uur - 17.00 uur: Indoorbowls, De Korf, (zij-ingang). Vrijdag 12 november 10.15 uur -11.00 uur, 11.00 uur - 11.45 uur: SSD - Indoor Tennis, LTV Eemelaar, Ach terveld 14.30 uur - 15.15 uur: SSD - Zwemmen, zwembad Octopus. 17.00 uur - 18.00 uur: SSD - Squash, Squashhal De Wete ring, Valleilaan. 20.00 uur: Volleybal mannen: Vollkei 5- Dupao/ Leos, Midland, Amersfoort. 21.00 uur - 22.00 uur: SSD - Fitness, Sport 2000, Hamers- veldseweg. Zaterdag 13 november 15.30 uur: Volleybal vrouwen: Tic Tac/Vif- Dupa co/Leos, Hilversum. Zondag 14 november 12.45 uur: Hockey- vrouwen: Leusden - FIT Valleisportpark. 14.30 uur: Hockey- ?t mannen: Leusden - Concor dia, Valleisportpark. 14.30 uur: Voetbal Aurora- Achterveld. 16.10 uur: mannen: LHV- Korf. 17.20 uur: vrouwen: LHV 3, De Korf Handbal an Limvio, D< Kl Handbal Nijenrode: 1*' Maandag 15 november 09.00 uur: SSD - Yoga ruimte Kameleon, zwembat Octopus. 09.15 uur - 10.15 uur: SSD g Grondgymnastiek, De Korjv (zij-ingang) 13.30 uur - 15.00 uur: SSD- Badminton, De Korf, (zij-In gang). Dinsdag 16 november 13.30 uur - 14.30 uur: SSD-JT Indoorbowls, De Korf, (zij-in- 14.30 uur - 15.30 uur: SSD- Indoorbols, De Korf, (zij-in-|^( gang) Woensdag 17 november 10.00 uur - 11.00 uur: SSD Squash, Squashhal De Wete Vi ring, Valleilaan. Wti en m m

Leusder Krant | 1993 | | pagina 10