.Leusder Krant. Dupaco/Leos gered door klein wonder 1 MHCL blijft wachten op eerste zege LHV speelt beter, maar blijft verliezen IVO goed i vorm Roda-zondag 2 in nieuwe out-fit Haaien-zwemmers zijn razendsnel Twee keer een gelijk spel voor Mixed Hockey Club Leusden 1 snsdag 10 november 1993 Pagina 11 LEUSDEN - De vrouwen van de Leusder Handbal Vereni ging (LHV) lijken steeds beter hun draai te vinden in de derde klasse. Hoewel het team zon dag opnieuw verloor, was de nederlaag ditmaal klein. In een spannende en voor het publiek aantrekkelijke wedstrijd was Fortissimo in Cothen met 14- 12 te sterk voor de ploeg van coach Rainer Rutschek. Bij de Leusdense formatie ontbraken ook deze wedstrijd weereen aantal speelsters Elly de Jager, Wil van de Burgwal en Corina Schothorst werden vervangen door de junioren Jessica van de Brink en Maryse Verzuu. Rainer Rutschek was over hun optreden zeer tevre den. ,,Het is te merken dat de senioren en junioren samen trainen. Daarom zijn junioren bij ons probleemloos in te pas sen LHV opende tegen Fortissi mo de score door Hilde Steen beek die, net teruggekeerd, steeds vaker de keepsters van de tegenstanders weet te passe ren. Na deze openingstreffer nam de thuisploeg het initiatief in de wedstrijd over. Twee doelpunten op rij betekenden een 2-1 voorsprong. To Schoenmakers bracht de par tijen weer op gelijke hoogte en zette vervolgens uit een vrije worp LHV weer op voor sprong. Haar treffer werd door For tissimo met vier doelpunten op rij beantwoord waardoor de achterstand door de thuisploeg werd omgebogen in een 6-3 voorsprong Monique Hoven- kamp had hier namens LHV een antwoord op passeerde tweemaal de keepster van For tissimo. In de tussentijd had den de gastvrouwen LHV- keepster Caroline van de Wel nog een keer kansloos gelaten zodat een 8-5 stand op het sco rebord kwam. Aan het eind van de eerste helf vergrootte Fortissimo haar voorsprong nog tot vier doelpunten waardoor zij op een regelmatig opgebouwde overwinning leek af te steve nen. Hilde Steenbeek hield de hoop bij de Leusdense ploeg levend door een break-out doeltreffend af te ronden. Hiermee bepaalde zij de rust stand op 9-6. Aan het begin van de tweede helft kreeg LHV direct een strafworp tegen die door For tissimo benut werd. Door dit tegendoelpunt gingen de Leus dense vrouwen echter niet bij de pakken neerzitten. Integen deel, het doelpunt leek een sein om de tegenaanval extra hard in te zetten. Langzaam maar zeker nam LHV het initiatief in de wed strijd over en kroop dichter naar de tegenstander toe. Hilde Steenbeek gaf met een treffer de aanzet tot de inhaalrace van de Leusdense formatie. Bij deze 10-7 stand bracht Moni que Hovenkamp haar ploeg te rug in de wedstrijd, waarna Carin Nijhuis de aansluiting definitief tot stand bracht (10-9). Monique Hovenkamp zorgde er met haar derde tref fer voor dat beide ploegen weer op gelijke hoogte kwamen. Vanaf dit moment was de wedstrijd weer totaal open en kon er nog geen winnaar wor den aangewezen. De inhaalra ce had LHV schijnbaar veel kracht gekost, want Fortissimo kon nu weer een demarage plaatsen De vrouwen uit Co then liepen uit naar een 13-10 voorsprong. LHV kon deze achterstand in het resterende deel van de wedstrijd niet meer wegwerken. To Schoenmakers tekende nog wel voor 13-11, maar haar doelpunt werd door een tegentreffer beantwoord waardoor de wedstrijd beslist was. Jessica van de Brink be kroonde haar goede optreden met het laatste doelpunt van de wedstrijd en bracht daarmee de 14-12 eindstand op het sco rebord. Opstelling LHV. Caroline van de Wel, Bianca van de Berg, Jessica van de Brink, Tonny Davids, Ivonna van Haaster, Moni que Hovenkamp, Carin Nijhuis, To Schoenmakers, Hilde Steenbeek en Maryse Verzuu LEUSDEN - Levensmidde- lengrossierderij van Twillert uit Bunschoten-Spakenburg in Leusden en bij Roda'46 ver tegenwoordigd door mede-ei genaar Piet en Gerda Wendel, is de nieuwe sponsor gewor den. Dit seizoen en de twee ko mende seizoenen, zal het tweede team van Roda-zondag zijn wedstrijden spelen met op de kleding de naam 'De Vrije Vogel'. Enkele weken geleden alweer is de kleding, be staande uit een compleet te nue, spelerstassen, trainings jacks en speciale coach-jacks voor de trainer en elftalleider, overhandigd onder het genot van een hapje en een drankje. LEUSDEN - De A-selectie van de LZ&PC De Haaien werkte in het Utrechtse zwembad Den Hommel de tweede competitiewedstrijd af. Na de eerste wedstrijd, drie weken geleden, waren De Haaien in de subtop van het klassement van de C-competi- tie geëindigd. Handhaving van deze positie lijkt, gelet op de resultaten afgelopen zater dag, zeker haalbaar. De meest opvallende prestatie kwam op naam van Arjan van den Berg. Hij verbeterde zijn persoonlijk record op de 200 meter schoolslag met 7,2 se conden tot 2.50.3 en voldeed hiermee aan de limieteisen voor de Nederlandse Winter kampioenschappen die in fe bruari 1994 plaatsvinden. Werner van den Berg, vorig weekeinde nog actief op de NK-sprint in Emmen, blijft een stijgende vorm vertonen. Op alle afstanden waarvoor hij was ingeschreven (200 me ter vrije slag, 200 meter rug- slag en 200 meter wisselslag) verbeterde hij zijn persoon lijke records aanzienlijk Op de 200 meter vrije slag was ook Bastiaan Tamminga in vorm. Hij zwom bijna 20 se conden van zijn tijd af en kwam uit op 2.29.7. In totaal behaalden De Haaien 5x een eerste, 6x een tweede en 5x een derde plaats. De individuele prestaties luidden als volgt. Ewout Paulusma. 100 meter vlinderslag 1.22.7; 200 meter schoolslag 2.51.8; 50 meter vrije slag-.28.2; Vincent Oosterbroek; 100 meter vlinderslag 1.09.0; 200 meter rugslag 2.31.8; 200 meter wissel slag 2.36.9; Eveline Brienesse: 400 meter vrije slag 4.58.3; 100 meter schoolslag 1 29.3; Sandra van Wegen: 400 meter vrije slag 5.09.9; 100 meter vrije slag 1.06 3; 200 meter rugslag 2.43.9; Bastiaan Tamminga: 200 meter vrije slag 2.29.7; 100 meter vlin derslag 1.23.4, Arjan van den Berg: 200 meter vrije slag 2 25.9; 200 meter schoolslag 2.50.3; 100 meter vlin derslag 1.24.5; Christian Mannaart: 200 meter vrije slag 2.29 5, 100 meter vlin derslag 1 25.7; Terry Ikking 100 meter rugslag 1.27.4; 100 meter schoolslag 1 42.1, Karlijn van Stralen- 100 meter rugslag 1.28.3; 200 meter wissel slag 2.57.9; Sarah Lugthart: 100 meter rug slag 1 29.3; 200 meter wisselslag 3.07.5, 100 meter schoolslag 1.36.0; Haike van Stralen: 100 meter vlinderslag 1.30 9; 100 meter vrije slag 1.16.1; Petra Knoppers: 100 meter vlin derslag 1.45.3, 100 meter vrije slag 1.22.4, Mathijs Lugthart: 100 meter rugslag 1 31.4; 100 meter vrije slag 1.14.9; Robin Hoendervangers: 100 me ter rugslag 1.29.6; 100 meter vrije slag 1.21.2; Wouter van Kampen: 100 meter vrije slag 1.25.0; Kevin Mori. 200 meter vrije slag 2.18 9; 50 meter vrije slag-.28.6; Werner van den Berg: 200 meter vrije slag 2.06.9; 200 meter rug- slag 2.30.7, 200 meter wisselslag 2.27.0; Maartje van Stralen: 50 meter vrije slag; - 33.4; 100 meter schoolslag 1.34.9; Marjolein van der Werf: 50 me ter vrije slag -.33.3; 100 meter schoolslag 1.39.4, Simone Sybrandy 100 meter vrije slag 1.06.5; 200 meter rug slag 2.37.0; Jongens estafetteploeg 4x100 meter wisselslag 4 42.1 (le plaats); Meisjes estafetteploeg 4x100 meter vrije slag 4 38.1 (3e). In de eerste helft ging de strijd gelijk op. Zo kreeg Leus den drie strafcorners tegen en drie voor. Maar beide elftallen waren niet in staat iets con structiefs uit de strafcorners te halen. Op het veld waren de teams gelijkwaardig, maar Leusden was het laatste kwar tier sterker. De oranje-hemden hadden een voorsprong moeten nemen, toen Gianotten doorbrak en er vier man voor de goal stonden Maar de Leusdenaar slaagde er niet in zijn medespelers te be reiken. ,,Als je zulke kansen mist, weet je dat je het moeilijk gaat krijgen", zei Dorresteijn. ,,Na het slotoffensief van de eerste helft leek het wel of de mannen hun kruit verschoten hadden. De tweede helft was slecht Wij speelden de bal te snel naar voren. Breda trok zich terug en wachtte rustig tot wij de bal kwijtraakten. En dat duurde niet zo lang. Dan han teerden zij de lange bal en werd het gevaarlijk. Ik wilde dat de bal eerste een beetje rondge speeld zou worden, maar dat gebeurde niet." De coach en begeleiders van Breda verwachtten elk mo ment een treffer, maar de Bre dase aanvallers slaagden er op wonderbaarlijke wijze in de bal steeds niet het doel in te krijgen. Een typerend moment deed zich halverwege de twee de helft voor. Leusden leed bal verlies rond de middenlijn Breda counterde snel over de rechtervleugel. Hoewel er drie Leusdense verdedigers in de buurt waren liep de aanvaller nauwelijks gehinderd door naar de achterlijn. En passant speelde hij de voortreffelijke keeper Gert-Jan van der Groep uit. De aanvaller legde de bal terug op een medespeler. De spits stopte de bal en keek even rustig waar hij de bal zou depo neren. Hij pushte de bal in de uiterste hoek. Gert-Jan van der Groep kon door een kamika ze-sprong nog net met het puntje van zijn stick redding brengen. Als de spits gewoon hard uitgehaald had, was er geen houden meer aan geweest. De Bredase coach vond dat zijn spitsen te dicht bij Ro- bert-Jan Willemsen in de buurt bleven. Hij had in de gaten dat het voor zijn spelers onmoge lijk was de bal langs de keeper te krijgen als de uitblinkende Leusdense libero in de buurt was. Willemsen, die overal in de verdediging te vinden was, verijdelde nog talnjke kansen voor Breda. De spitsen ant woordden hun schreeuwende coach dan ook terecht dat aan de stick van Willemsen niet te ontkomen viel. De paniek en het balverlies in de Leusdense gelederen toonden dat de moeilijke be ginperiode van dit seizoen het zelfvertrouwen van de hoc keyers ernstig ondermijnd heeft. MHCL heeft gewoon een overwinning nodig om het zelf vertrouwen weer terug te krij gen, want dat het elftal beter kan dan het in de tweede helft liet zien staat vast. Het FC Twente van de Leus dense sportwereld, de vrou- wenploeg van de MHCL, moest naar Hoorn om de plaatselijke staartploeg te bestrijden. In de achtste wedstrijd van het sei zoen slaagde de hockeysters erin het vierde doelpunt aan te laten tekenen. De jeudige Marloes Blauw was verant woordelijk voor deze helden daad. Hoorn leverde een top prestatie door de bijna on neembare Leusdense defensie ook een keer te verschalken. Daardoor werd er weer een ge lijkspel bijgeschreven De wedstrijd stond niet op hoog niveau Er werd hard ge speeld, veel gepraat en weinig gehockeyd. Hoorn dekte de Leusdense speelsters kort en fel zodat de irritatie snel toe nam. Maar ondanks de verbe ten tegenstand van Hoorn was de Leusdense ploeg sterker en was het aan het harde ingrijpen van de Hoornse defensie te danken dat er geen doelpunten vielen. Marloes Blauw, Patri cia van de Flier en Josphine Pronk misten verder nog uit gelezen mogelijkheden EUSDEN - De acht teams m BVO gaan gestaag door et het behalen van winstpar- jen. BVO 1 had niet veel J oeite met Nijkerk 4: 8-0. De 1 erde winstpartij op rij voor t nieuwe team dat voor het i-! rst eerste klas speelt. Een M ima prestatie! j-3 >-• ft tweede team speelde uit i Leusden, bij BCL dus. In n gelijkopgaande wedstrijd ok BVO aan het langste eind :or de laatste mix te winnen: VO 3 met de aan de knie ge- esseerde Eddy van Dijk, be- alde een 6-2 winst tegen BVA 5. Ed's single liep nog et naar wens, en dat "lopen" in je letterlijk nemen. De ibbels gingen beter, dankzij in grote slagkracht, et vierde team won met 5-3 r- j 't Slot in Zeist. En ook het ]fde team ging met 5-3 met i winst ervandoor. Het is al- ;d spannend wanneer een 1- ïm met een 3-3 stand de ixen in gaat. Zo ook deze eer. Leni Oey en Sjaak Tolle- ear zorgden voor het belang- jke vijfde punt, nadat Marga en Santen en Rob Maas het et niet hadden gehaald in en mix. Spannend tot het nde dus. VO 6 speelde helaas voor erlies in Loosdrecht. Nog eeds geen punt, helaas. Aan bande zaterdag speelt het sde thuis tegen Eemnes let zevende team was ape- 'ots op zijn overwinning van 1 in Hoogland. Tenslotte ■selde het achtste team tegen ^Lobbers 4 uit Wageningen. en winst van 6-2 voor BVO. k studenten van Wageningen idden geen tijd om wat te nnken want ze moesten naar ns met de bus! Ach, arme todenten zonder auto. stra vermelding verdient ma Stein die al haar partijen ist te winnen. Al met al weer m uitstekend weekend voor ^0. Zondag spelen thuis de 2, 4, 6 en 7 Kemps probeert de bal te bemachtigen in de wedstrijd tegen Breda. Leusden wisselde een goede rste af met een slechte tweede helft. Uiteindelijk bleef het 0-0. (foto: Hans Roggen) Zaanstad 2 ook de derde set pakte via een 13-15 stand. Volgens het boekje In de vierde set werd er aan de kant van Dupaco/Leos ge speeld zoals uitgedacht was door trainer Rinke van de Brink. ,,Deze set was de beste set die we gespeeld hebben. Alles liep zoals we gedacht hadden dat het moest lopen Precies volgens het boekje", aldus Van de Brink. Een goede service-druk zorgde er voor dat het aanvalsspel van Zaanstad te voorspellen was Een snelle 15-5 overwinning maakte vervolgens het spelen van de vijfde set noodzakelijk. De vijfde set, beter bekend als de loterij, zou bloedstollend worden Een snelle 0-5 achter stand maakte het voor de Leus- denaren al bijna uitzichtloos. Bij een stand van 2-8 werd er van speelhelft gewisseld en zette trainer Van de Brink Kristel Haalboom terug in het veld voor Teune. Mede door het drie maal fout serveren aan beide kanten kwam de stand op 6-12 in het voordeel van Zaan stad 2. In een vijfde set (rally- point) is dit normaal gesproken een uitzichtloze situatie, maar een wonder zorgde ervoor dat Dupaco/Leos deze set won. Anita Visser kwam aan serve en door middel van uitstekend geplaatste services en slordig spel aan de kant van Zaanstad liep de stand op naar 14-12, wat betekende dat de Leusde- naren acht punten op rij ge scoord hadden. Met een twee tal lange, zenuwslopende ral ly's werd de set en daarmee de wedstrijd afgesloten. Het feestje van de dames en het da verende applaus van het pu bliek was na afloop volstrekt op zijn plaats. „Een klein wondertje heeft ons gered vandaag", aldus trainer van de Brink, die zeer tevreden was met de overwin ning, maar toch niet al te veel conclusies wil trekken uit het onderlinge treffen. „Dit is ge woon één van de tweeëntwin tig wedstrijden en om kam pioen te worden moet je juist bij de laag geklasseerde ploe gen de punten pakken. Na tuurlijk is deze uitslag een goede opsteker voor het team en goed voor het zelfvertrou wen", zei Rinke van de Brink. Over het algemene verloop van de wedstrijd was de trainer ook wel tevreden: „Het was zeker geen slechte wedstrijd, maar een wedstrijd van het niveau zoals je dat in de tweede divisie mag verwachten." Door het resultaat van Du paco/Leos en de 0-3 winst van Amsterdam bij Dinto staan de Leusdenaren nu samen met Amsterdam op de eerste plaats in het klassement, gevolgd door Zaanstad 2. Mannen Voor de mannen van Dupa co/Leos stond de wedstrijd te gen het in de onderste regionen verkerende Wilhelmina 3 op het programma. Dat deze ploeg voor de mannen geen probleem mocht zijn, was duidelijk Ook binnen de lijnen bleek dat de Leusdenaren geen problemen kenden met Wilhemina. Bin nen een uur werd de wedstrijd in drie sets in het voordeel van Dupaco/Leos beslist. Via de setstanden 15-8, 15-6 en 15-10 waren het de Leusdenaren die het spel dikteerden. Voor Du paco/Leos zijn dit soort wed strijden goed geschikt om het één en ander uit te proberen. Zo werd er bij een riante voor sprong meer gecombineerd en kon er ook gebruik worden ge maakt van de wisselspelers. Op de momenten dat het spel van Dupaco/Leos wat dreigde te verslappen, schakelden de Leusdenaren weer over op het standaard spelletje en lieten niet toe dat Wilhelmina te dicht bij kwam. Door deze overwinning blijven de heren van Dupaco/Leos ongeslagen en bereiken ze voor het eerst dit seizoen de eerste plaats in de competitie. rassend genoeg tegen koploper Push. De wedstrijd tegen Bre da, dat één plekje boven Leus den op de ranglijst bivakkeert, was de zesde partij. Nu moest het dan dus gebeuren en er was veel publiek op af gekomen. LEUSDEN - Afgelopen zater dag stond voor het eerste vrou wenteam van volleybalvereni ging Dupaco/Leos in de tweede divisie B de belangrijke wed strijd tegen Zaanstad 2 op het programma. In een zeer span nende wedstrijd wist Dupaco/ Leos de vijfde set te winnen. Dit leverde een 3-2 overwin ning op. Ook het eerste man- nenteam van Dupaco/Leos kwam tot winst in hun wed strijd tegen Wilhelmina 3 en bereikte met deze overwinning de eerste plaats in de tweede klasse B. Een 15-13 winst in de bloed stollende vijfde set zorgde voor een ontlading bij de speelsters van Dupaco/Leos. Een minu tenlange staande ovatie was de beloning van het massaal toe gestroomde publiek. Van te vo ren was bekend bij Dupaco/ Leos dat Zaanstad 2 de be schikking heeft over twee zeer goede buitenaanvalsters en dat ze een goede service in huis hebben. Het spel van de Leus denaren was dan ook gericht op het uitschakelen van de buitenaanvalsters van Zaan stad. Vooral in de eerste set kwam Zaanstad er niet aan te pas, doordat de vrouwen van Dupa co/Leos zorgden voor een goe de servicedruk waardoor het Zaanstad beperkte in haar aanvalsmogelijkheden. Een snelle set, met een setstand van 15-8 bracht een 1-0 voorsprong in sets op het scorebord. In de tweede set gingen de dames van Zaanstad echter beter spelen. Dit leidde ertoe dat de Leusdenaren zwaar onder druk kwamen te staan Per soonlijke fouten en een minde re spelverdeling op dat mo ment zorgden ervoor dat deze set met 8-15 naar Zaanstad 2 ging- Het begin van de derde set gaf hetzelfde spelbeeld als de tweede set. Ondanks een 5-1 voorsprong voor Dupaco/Leos, kwamen de Leusdenaren met 5-8 achter te staan. Op dat mo ment pastte trainer Rinke van de Brink een wissel toe in de spelverdeling, Hester Teune voor Kristel Haalboom, en te gelijkertijd de libero-wissel Nelleke Grobben, weer terug van een blessure, voor Yvonne Pot. De stand in het verloop van de derde set ging gelijk op tot een 13-13 stand. Twee foutjes aan de kant van Dupa co/Leos zorgHen ervoor dat Een klein wondertje redde de volleybalsters van Dupaco/Leos De speelsters knokten terug vanuit een schijnbaar hopeloze achterstand, (foto: Hans Roggen dat Leusden uiteindelijk blij was met één punt. Het elftal heeft een lekkere zege nodig om het zelfvertrouwen op te vijze len en het ritme terug te vinden. De vrouwen speelden 1-1 tegen Hoorn. Marloes Blauw zorgde voor het doelpunt. Trainer Dorresteijn wist voor het begin van het seizoen dat het moeilijk zou worden voor Leusden in de over gangsklasse. „Elk punt dat wij in de eerste vijf wedstrijden halen is meegenomen" zei hij. „Daarna moet het gebeuren." In de eerste vijf wedstrijden pakte Leusden één punt, ver- [JSDEN - De mannen van Mixed Hockey Club Leus haalden hun tweede punt de overgangsklasse binnen ir met 0-0 gelijk te spelen in Breda. In de eerste helft eg Leusden een aantal goe- kansen en was het gelijk- ardig aan de tegenstander, ook nog maar één punt ver- neld had. Maar in de tweede 35 ft hadden de hockeyers een irzakker van jewelste. „Pa- kerig overgangsklasse-hoc- noemde de geschrokken ich van MHCL, Sjaak Dor- leijn, het spel van zijn pu- en. Breda hielp meer dan 6gii riante kansen om zeep, zo- 5^

Leusder Krant | 1993 | | pagina 11