itocht Sint p 20 november Protest tegen opheffen tuinvuistortplaatsen Leusder Krant Gemeentelijk dwangbevel voorlopig van de baan Schuur verdwijnt toch Sectorhoofden benoemd „De Korf geen cultureel centrum" urgemeester ontvangt Goedheiligman RvS wil meer weten over bedrijfswoning College Agenda Rijden onder invloed Auto geslipt 'Alcomobilisten' veroordeeld insdag 10 november 1993 Pagina 3 USDEN/ACHTERVELD - erdag 20 november zal terklaas in Leusden en iterveld worden binnengc- Jd. De intochten worden ganiseerd door jongeren- trum De Til in samenwer- met de winkeliersvereni- gen van de Hamershof en de zenkamp en die uit Achtcr- d. oorafgegaan door muziek- ?niging Lisiduna en in het elschap van een groot aan- Zwarte Pieten zal de Sint jaar in Leusden, in tegen- ling tot de laatste paar jaar, ir verwelkomd worden door lurgemeester. Om ongeveer 30 uur wordt het gezelschap r burgemeester Panis op bordes van het gemeente- s verwacht. Om veiligheids enen zal de rijbaan voor het neentehuis gedurende de vangst waarschijnlijk wor- afgesloten. la het bezoek aan de burge ester zal de Sint en rond- ïg maken door winkelcen- Hamershof. Aansluitend hij, om ongeveer 15.30 uur, winkelcentrum Biezen- np arriveren. Sinterklaas daar de kinderen toespre- die hem toe mogen zingen. )at Sinterklaas er niet al- n voor de kinderen is blijkt uit het bezoek aan 't Ha- rsveld. De Sint en zijn ge- g zullen het verzorgingshuis :oeken nadat hij bij de Bie- ikamp is geweest, lond 16.30 uur wordt de sint HDe Til aan de Hamersveldse- verwacht. Hier kunnen de ideren de tekeningen van de tensdag 10 november 00 uur: Inloopavond IJs- iker, Bavoortseweg 25. •nderdag 11 november 30 uur: Inloop- en spel- ddag, De Zuidzij, Woelige ek, Prinses Irenelaan. 00 Na jaarsleden vergadert ANBO, Recreatiezaal 't Ha- sveld, Albert Buininggaar- 34. 15 uur: Scholierencafé, breker, Bavoortseweg 25. 00 uur: Inloopavond, IJs- iker, Bavoortseweg 25 ijdag 12 november .15 uur: Scholierencafé, breker, Bavoortseweg 25. 00 uur: Inloopavond, IJs- eker, Bavoortseweg 25. itcrdag 13 november 10 uur: Graveren kenteken autoruiten, Garage Doorne- mp, 't Koendert 6. )0 uur: Graveren postcode fietsen, Fietsenmaker Blom, varteweg 27 00 - 12.30 r: Chocolademelk Max ivelaar proeven, Wereldwin- 1 Achterveld, 't Laantje 2. .00 uur: Opening biblio- eek Nieuw-Langenbeek, Ha- irsveldseweg. .00 r: Quilttentoonstelling, uit- en patchworkgroep usden, Ardennen 17 .00 uur: Najaarsconcert inst Veredelt, Koningshof, imersveldseweg 95. 00 uur: Dansavond voor leenstaanden, De Mof, Arn- mseweg 95. .00 uur: Optreden General Je, Café The Wish, Zwarte- £3 .00 uur: Disco, De IJsbre- ir, Bavoortseweg 25. ondag 14 november 1.30 uur: All-Inn dienst, orpskerk, Arnhemseweg. .00 uur: Sunday Night lues, De IJsbreker, Bavoort- weg 25. aandag 15 november tart collecteweek Diabetes >nds Nederland insdag 16 november 100 uur: Kerstversiering aken, NBPV, 't Vooronder, urgemeester van de Postlaan '00 uur: Broches maken, PO, De Kit, Geertrudishof. toensdag 17 november 3 00 uur: Start Actie Kin- srpostzegels, postkantoor irikelcentrum Hamershof. >•15 uur: Scholierencafé, 'sbreker, Bavoortseweg 25 kleurwedstrijd bij Sinterklaas inleveren. Er zal warme cho colademelk worden geschon ken. De tekeningen voor de kleurwedstrijd zullen vanaf 13 november bij de winkeliers in de hamershof en Biezenkamp verkrijgbaar zijn De beoorde ling van de tekeningen zal ge beuren door een deskundige jury, onder voorzitterschap van Sinterklaas. De prijsuit reiking vindt plaats op 1 de cember. Achterveld Voordat de Sint naar Leus den zal komen maakt hij met zo'n vijftien Zwarte Pieten een rondrit door Achterveld. Rond de klok van 14.00 uur wordt hij met een groep Pieten op het bordes van het bejaardencen trum Huize Sint-Jozef ver wacht. Bij goed weer zullen zij een rondrit maken in een open rijtuig, voorafgegaan door mu- Sinterklaas komt zaterdag 20 november weer naar Leusden en Achterveld, (foto: Archief Leusden Krant) ziekvereniging Door Wils kracht Sterk Bij slecht weer gaan Sint Ni- colaas en zijn knechten naar De Moespot en geven daar de allerkleinsten het snoepgoed dat zij anders tijdens de rondrit uit zouden delen. Ook zal daar een praatje met de kinderen worden gemaakt en kunnen zij hun tekeningen aan de Sint ge ven Bij mooi weer gaat de rond rit vanaf Huize Sint Jozef via de Hessenweg, Ruurd Visser straat, Van Geijnstraat, Ren- tinckstrat, Jan van Arkelweg, Verjaagde Ruiterweg, Van 01- denbarneveldstraat naar de Deliana van Weedestraat. Hier wordt een ogenblikje gestopt en kunnen de kinderen hun te keningen aan de Sint of de Pieten overhandigen. Na deze korte pauze wordt de route vervolgd via de Walter van Amersfoortstraat, Hen drik van Viandenstraat, Ver jaagde Ruiterweg, Hessenweg en de Jan van Arkelweg om te eindigen bij De Moespot. DEN HAAG - Mag de manege Den Treek wel of geen woning hebben voor stagiaires? Voor dat de Raad van State bereid is antwoord te geven op deze vraag, wil het rechtscollege eerst meer informatie van de gemeente Leusden hebben over deze zaak. Tot dat moment is het gemeentelijk dwangbevel tegen de eigenaar van de wo ning niet meer van kracht. Staatsraad mr. Bartel behan delde de zaak van het gemeen telijk dwangbevel tegen eige naar A.M. van Heugten. Deze moet van de gemeente het huis, dat hij beschikbaar heeft voor zijn stagiaires van de Hippi sche Beroepsopleiding uit Deurne, afbreken. De maatre gel past in het beleid van de gemeente geen woningen toe te staan in het buitengebied. „Niet alleen de hippische opleiding, die de twee meisjes volgen schrijft interne huis vesting voor, maar paarden hebben permanent toezicht no dig," voerde mr Schoonder- beek, de advocaat van Van Heugten aan „Dat is de reden voor het verzoek een tweede bedrijfswoning toe te staan." De gemeente denkt daar an ders over „Een garage en ber ging is omgebouwd tot wo ning," reageerde gemeentelijk woordvoerder Van Nimwegen op het betoog van Schoonder- beek ,Er is sprake van een ille gale situatie, die niet gedoogd kan worden „Wij hebben nooit een aanvraag voor een tweede bedrijfswoning gehad Die zal overigens tot problemen lei den, want een manege is geen agrarische bedrijf Staatsraad Bartel nam met deze uitleg geen genoegen en wilde meer informatie van de gemeente, voordat hij tot een uitspraak komt Volgens hem heeft een deel van de manege namelijk een bouwbestem- ming en dat schept weer moge lijkheden LEUSDEN - Wethouder Joost de Jongh heeft met ondernemer Van den Berg overeenstem ming bereikt over een schade loosstelling voor de ontrui ming van een opslagschuur aan de Hamersveldseweg. De ge meente betaalt Van den Berg een bedrag van 175.000,-(ex clusief BTW). In ruil daarvoor levert Van den Berg de schuur voor 1 januari leeg op, zodat de bouw van 22 seniorenapparte menten aan de Van der Post laan geen vertraging zal oplo pen. Omdat De Jongh voor een eerdere regeling de handen van de raad, donderdaf twee weken geleden, niet op elkaar kreeg, is de wethouder vorige week za terdag weer met Van den Berg om de tafel gaan zitten. Afge zien van de schadeloosstelling zijn de ondernemer verder geen toezeggingen gedaan In eerste instantie zou de ge meente Van den Berg 125.000,- betalen. Daar naast kreeg de ondernemer gratis het Defensiegebouwtje aan de Hamersveldseweg toe gewezen, in afwachting van een kavel grond daar in de on middellijke omgeving waar Van den Berg nieuwe opslag ruimte zou kunnen bouwen Ook zouden er op kosten van de gemeente containers worden geplaatst, om de hoeveelheid opslagruimte op peil te bren gen. De gemeenteraad dreigde vorige week donderdag met die constructie niet akkoord te gaan. De Jongh wachtte stem ming over het voorstel niet af en trok het terug voor nader beraad. Het nieuwe onderhan delingsresultaat is donderdag in beslotenheid met de com missie OREV besproken Die commissie ging unaniem ak koord met het laatste voorstel LEUSDEN - Het college van burgemeester en wethouders van Leusden heeft onlangs twee nieuwe sectorhoofden benoemd. Mevrouw drs. H.C.A. Brilman treedt op 15 december 1993 aan als sector- hoofd Welzijn, de heer mr. R.P. van der Starre treedt op 1 december 1993 in dienst van de gemeente Lcusden als sec- torhoofd Publieke Werken. De heer Van de Starre (40) is nu nog werkzaam als hoofd van het wijkbureau Oost bij de gemeente Utrecht, mw. Brilman (51) is sinds 1 septem ber 1991 hoofd van de afdeling Welzijn, Sport en Onderwijs van de gemeente Leusden. Zij is het eerste vrouwelijke sec- torhoofd in dienst van de ge meente. De vacature van sectorhoofd Publieke Werken ontstond toen de heer Boogaard ver vroegd uit dienst trad van de gemeente. Een nieuw sector hoofd Welzijn was nodig om dat de heer Moens (in dienst sedert 15 oktober 1988) m.i.v 1 januari 1994 in dienst treedt bij een organisatieadviesbu- Inmiddels is een sollicitatie procedure gestart voor hoofd van de afdeling Welzijn, Sport en Onderwijs, een vacature die is ontstaan door de benoe ming van mw. Brilman. LEUSDEN - De politie heeft dinsdagochtend 9 november rond half twee bij een routine controle op de Beekridder een automobilist aangehouden die teveel gedronken had. De man, een 35-jarige Leusdenaar, bleek ruim twee keer te veel alcohol gedronken te hebben "dan de maximaal toegestane hoeveelheid. Tegen de Leusde naar is proces verbaal opge maakt en hij kreeg een rijver bod van vijf uur opgelegd. LEUSDEN - Een 52-]arige Leusdenaar is maandagmid dag op de Burgemeester van de Postlaan met zijn auto geslipt cn daarbij licht gewond ge raakt. De man raakte met zijn rechterwiel de stoeprand langs de weg Hij belandde daarna in de berm en kwam tegen een lantaarnpaal tot stilstand. De Leusdenaar liep een bloedneus en een geschaafd gezicht op. De auto moest worden wegge sleept. LEUSDEN - Het college ziet niets in de plannen van D66 om De Korf om te bou wen tot een volwaardig cultureel centrum. Dat schrijven b&w in de beant woording van de algemene beschouwingen, die don derdag in de raad zullen worden behandeld. D66 wil de verbouwingsplan nen voor De Korf en Groot-Krakhorst uitstel len en een onderzoek doen naar de mogelijkheden om van De Korf een volwaar dig cultureel centrum te maken. De sporthal zou in de visie van D66 moeten worden verplaatst. „Het kunst en cultuur beleid voorziet niet in een nieuw te bouwen cultureel centrum", antwoordt het college D66. In de ogen van b&w leveren de verbou wingsplannen voor De Korf en Groot-Krakhorst voldoende mogelijkheden op voor het uitoefenen van culturele en sociaal-cultu rele activiteiten. De algemene beschou wingen gaan morgenmid dag (donderdag) van start. LEUSDEN - Een 26-jarige in woner van Leusden is dinsdag door de Utrechtse politierech ter veroordeeld tot een boete van 1.750,- en een voorwaar delijke rij-ontzegging van ne gen maanden. De Leusdenaar had op 10 mei van dit jaar op de Smidse in zijn woonplaats dronken gereden. De man werd bij een routine-controle door de politie aangehouden. Uit de ademtest bleek dat zijn alcoholgehalte 850 micro gram bedroeg, terwijl maxi maal 220 microgram is toege staan. Als bijzondere voor waarde kreeg de man opgelegd dat hij de alcohol-verkeerscur- sus moet volgen. De Leusdenaar vertelde dat hij destijds tussen de acht en vijftien glazen bier had ge dronken „Ik ben gaan rijden om iemand anders te bescher men, die ook gedronken had. Ik had wel een taxi gebeld, maar daar wilde hij niet instappen Toen ben ik zelf achter het stuur gaan zitten. Er is geen excuus voor, het was gewoon stom", zei hij De officier van justitie had een boete van 1 750,-, een voorwaardelijke rij-ontzegging van zes maan den en het volgen van de alco- hol-verkeerscursus geëist. Snelweg Wegens rijden onder invloed van alcohol in Leusden, is dins dag een 34-jarige Hilversum mer door de Utrechtse politie rechter veroordeeld tot een boete van 1.250,-en een voor waardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid van zes maan den. De man reed op 30 mei van dit jaar op de Rijksweg A28 met een borrel teveel op. De politie haalde de man om vier uur 's nachts van de snel weg af en nam de ademstest af. Daaruit bleek at hij een alco holgehalte had van 625 micro gram, terwijl 220 microgram het toegestane maximum is De man verklaarde dat hij niet wist dat hij teveel had gedron ken en zei dat het een uitzonde ring was. LEUSDEN - Boze bewoners van Leusden-Zuid hebben vrijdagochtend een massaal ondertekende petitie aangebo den aan wethouder Verduin van milieuzaken. De inwoners van Leusden-Zuid protesteren daarmee tegen het voornemen van het college om de tuinvuil- stortplaatsen op te heffen. De petitie is door ruim 500 bewo ners ondertekend. Wethouder Verduin, zelf in woner van Leusden-Zuid, gaf de organisatoren te verstaan de visie van de bewoners niet te delen Verduin: „Momenteel is het zo dat iedereen, met of zon der tuin, evenveel betaalt voor het instandhouden van dit soort voorzieningen. De raad wil daar vanaf en naar een systeem waarin mensen beta len voor de hoeveelheid afval die men produceert. Dat kan niet zonder de stortplaatsen op te ruimen. Maar wij hebben goede alternatieven gepresen teerd, zoals gratis compostva- ten, mini-containers en het huis-aan-huis ophalen van grof tuinvuil, twee keer per jaar", aldus Verduin. De bewoners houden deson danks vast aan hun standpunt. Mede-organisator Lily van Amerom: „Wij hebben gemerkt dat veel Leusdenaren gehecht zijn aan de tuinvuilstortplaat- sen. Dat kunnen we bijvoor beeld zien aan de respons op onze actie in 'Zuid', waar we ruim 500 handtekeningen heb ben opgehaald, terwijl we zelfs nog twee straten door omstan digheden vergeten zijn. Maar ik ben bijvoorbeeld ook gebeld door mensen uit Leusden- Centrum, die benieuwd waren hoe we deze actie op touw had den gezet. En uit verschillende wijken. Ik sluit dan ook niet uit dat er meer initiatieven van de grond zullen gaan komen Het is kennelijk toch een vorm van dienstverlening die de Leusde naar niet graag wil missen Van Amerom „We hebben ook gemerkt dat mensen het alternatief van een container voor het groente-, fruit- en tuinafval niet zien zitten Ze ker niert als die met een fre quentie van eens in de veertien dagen worden geleegd, 's Zo mers lopen de maden eruit en 's winters vriest de rommel vast in de bakken De wethouder heeft ons gezegd een proef te gaan nemen om die bakken eens per week te legen, maar dan vraag ik me af of het niet net zo goedkoop is om de stort plaatsen in ere te houden. Ik realiseer me wel dat er iets aan de illegale stort en ander onei genlijk gebruik van die plaat sen moet gebeuren, maar gelij kertijd vraag ik me af of het probleem van illegale stort is afgelopen op het moment dat de stortplaatsen zijn verdwe nen. Sterker, het zou weieens zo kunnen zijn dat de illegale stort straks minder gecontro leerd gebeurt dan nu." Sisssers is een rubriek voor hel 'kleine' nieuws. Heeft u iets aardigs te melden, of wilt u afreageren, bel dan de redactie: 94 14 94. '...Een eeuwenoude traditie in Nederland dreigt te verdwijnen. Overal in den lande moet Sinterklaas het afleggen tegen de Kerstman. De winkeliers nemen zelfs de moeite niet meer in hun etalage aandacht te vragen voor de verjaardag van de kindervriend... '...Het lijkt er op dat de bisschop heeft afgedaan en plaats moet maken voor een immigrant uit de Verenigde Staten. Vandaar een noodoproep van een fanclub van de Sint om de goede man niet te verbannen en weer in ere te herstellen...' '...Winkeliers die het traditionele kinderfeest willen overslaan, worden door de club op de vin gers getikt. Het is nog veel te vroeg voor kerstver siering. Eerst is Sinterklaas aan de beurt. Wij sluiten ons bij deze oproep aan en zullen de etala ges van deLeusdense winkeliers nauwlettend in de gaten houden...' '...Wat dat betreft is het een goede zaak dat de Sint en de Leusdense burgervader weer met elkaar willen praten. Want ook in Leusden was de goed heiligman op de terugtocht...' '...Het begon enkele jaren geleden met een ordi naire ruzie over geld. De winkeliersvereniging organiseerden sinds jaar en dag de intocht van Sinterklaas en kregen daar geld voor. De gemeen teraad vond echter dat het om een commercieel feest ging en trok de subsidie in... '...De tegenzet van de winkeliers kwam gauw. Er kwam wel een intocht, maar de bisschop ging niet meer op bezoek bij burgemeester Panis. Als Panis de Sint wilde spreken, moest hij hem maar komen opzoeken in verzorgingshuis 't Hamersveld, waar de goedheiligman op visite ging... '...De intocht is nu overgenomen door de vrijwilli gers van De Til. Die vonden het maar niets dat een dergelijk evenement een officiële ontvangst op het bordes van het gemeentehuis moest ontberen. Dit jaar komt de Sint dus gewoon weer naar 't Erf. Zal het in Leusden dan toch goedkomen met één van de oudste Nederlandse tradities?...* '...Waar het minder goed meegaat, is met de voet gangers, die in winkelcentrum de Hamershof hun boodschappen doen. Ouderen en moeders met kin deren worden door fietsers regelmatig van hun sokken gereden. Aanleiding voor de Seniorenraad aandacht aan de gemeenteraad te vragen voor dit probleem...' '...Jaap Kramer, secretaris van de Seniorenraad, vroeg vorige weck aan de commissie Ruimtelijke Ordening en Verkeer te zorgen vooreen overdekte fietsenstalling onder een van de parkeerdekken. Dat zou een einde kunnen maken aan een hoop overlast. Hij werd daarin gesteund door Betty Dirks, die namens de fietsersbondENFB aan wezig was.. '...Wethouder de Jongh wilde niet op het voorstel ingaan, omdat volgens hem mensen, die op de fiets naar De Hamershof gaan. hun rijwiel zo dicht mogelijk bij de winkels willen neerzetten. De loop afstand tussen de parkeerdekken en de winkels is volgens hem te groot...' '...Wat hem betreft wordt het probleem veroor zaakt door het gedrag van mensen, die geen reke ning willlen houden met anderen. Verandering van dat gedrag zou een echte bijdrage zijn aan de oplossing van het probleem...' '...De Jongh ziet zelf regelmatig mensen door het winkelcentrum rijden, die volgens hem beter zou den moeten weten. Hij had het niet alleen over moeders met kinderen, maar ook over ouderen. Hij had bijvoorbeeld een bestuurslid van een van de ouderenbonden zien fietsen in de Hamershof...* Betty Dirks had hij nog niet kunnen betrappen, maar het had niet veel gescheeld. „Laatst zag ik u in de verte rijden in de richting van het winkel centrum, maar u stapte nog net op tijd af,zei De Jongh, die daarmee te kennen gaf er niet voor terug te deinsen de taak van de Leusdense politie te verlichten, als dat hij dat nodig acht...' '...De toren van de katholieke Sint Josefkerk op de Hamersveldseweg oogde de afgelopen maanden enigzins kaal. Nogal logisch, want de haan was er even van tussen. Het dier was hoognodig toe aan een schoonheidsbehandeling, na vele jaren weer en wind te hebben getrotseerd...' '...Het beest logeerde tijdelijk bij Tolboom. De smid nam de haan grondig onder handen en deze week kon bij zich weer aan de buitenwereld verto nen. Met een kraan van de firma Huurdeman uit Hoevelaken werd hij dinsdag weer naar hoven gehesen... '...Kennelijk had hij na zoveel maanden binnen te hebben gestaan wat angst om zich weer en publi- que te vertonen. Op het tijdstip, waarop de hijs operatiehad moeten beginnen, tras er nog niets te bekennen op de Hamersveldseweg. Een half uur later verschenen de hijskraan en de wagen van Tolboom ter plekke. Hoe dan ook, het resultaat mag er zijn...'

Leusder Krant | 1993 | | pagina 3