Leusder Krant „De opening door de burgemeester was mooier dan mijn bruiloft" „Libris Aliud ex Alio brengt oude boeken terug onder de mensen" de schijnwerper Leusdense kunstenares Jo Meyer (84) exposeert in gemeentehuis Nieuws uit de verenigingen All-lnn dienst 3eneral Lee n The Wish Vrijwilligers gevraagd Mantelzorg Inloop- en spelmiddag Quilt en patchwork Hobby-avond Nieuws uit de verenigingen Doe-avond Collectanten gezocht Concert Kunst Veredelt Inloopuur Klimrakker Max Havelaar in Wereldwinkel WOL onderdak Dansavond '6 'oensdag 10 november 1993 Pagina 7 ,EUSDEN - In de Dorpskerk ian de Arnhemseweg wordt :ondag 14 november een All- nn dienst gehouden. De dienst zo genoemd omdat verwacht [vordt dat hij jong en oud aan :al spreken. Het thema zal zijn Vol verwachting klopt ons hart'. Dominee Ridderbos zal ïierover spreken. De Kinder- :antorij onder leiding van me vrouw Nobel zal in deze dienst zingen Naafloop van de dienst is er gelegenheid om na te pra ten en wat te drinken in 't Tref punt naast de Dorpskerk. ,EUSDEN - De Amsterdamse ockband General Lee treedt aterdag 13 november op in ca- éThe Wish aan de Zwarteweg De band werd eind 1989 op- ;ericht en staat onder duidelij- ;e invloeden van de Southern lock. Sinds een half jaar (chrijft de band eigen werk. eneral Lee bestaat uit Fred 'osse (gitaar), Glenn v.d. Berg Leadzang en mondharmom- a), Johan v.d. Neut (Drums en ang) en Bart Koster (Basgi- aar). Het optreden begint om ie mgeveer 21.00 uur. ;t- «EUSDEN - Speel-o-theek lamertje Tik zoekt vrijwilli gs die één keer per twee we- een ochtend of middag villen helpen bij het uitlenen an speelgoed. Zij krijgen hier- /oor korting op het lidmaat- chap Ook is men op zoek naar en klusjesman die af en toe wat boor- en timmcrwerk- aamheden kan verrichten lelangstellenden kunnen contact opnemen met Ria lurgwal (telefoon- 942946) of iilvia Rooimans (telefoon. 152106). .EUSDEN - De Vrouwenraad loudt donderdag 18 november het kader van het jaar van de ouderen een avond over man telzorg. Mantelzorg is de ver zorging van een hulpbehoeven de zonder dat iemand daarvoor betaald wordt. De avond wordt geleid door Elisabeth Wijsen beek van de Associatie voor herverdeling van betaalde en onbetaald arbeid. Vrijwel alle landelijke vrouwenorganisa ties zijn hierbij aangesloten Er zal gesproken worden over knelpunten binnen de mantel zorg De avond begint om 20.00 uur in sporthal de Korf. De toe gang is gratis. Jo Meyer exposeert in het gemeentehuis: „Het is jammer dat prinses Juliana niet kon komen." (fotoHans Roggen) LEUSDEN - De Leusdense kunstenares Jo Meyer (84) ex poseert tot en met 12 november in het gemeentehuis met schil derijen en beelden. Het wordt tevens haar afscheid als actief beeldend kunstenaar. De ten toonstelling geeft een overzicht van haar werken uit de periode 1954 tot 1976. Vooral de ope ning door burgemeester Panis heeft op haar veel indruk ge maakt: „De opening was mooi er dan mijn bruiloft." Jo Meyer woont sinds 1990 in verzorgingshuis 't Hamers- veld. Daarvoor heeft zij vrijwel haar gehele leven in de stad Groningen doorgebracht. „Ik ben naar Leusden gekomen omdat ik steeds slechter kon zien en daardoor niet langer alleen kon wonen Mijn doch ter woont hier ook en zij vroeg mij hierheen te komen." Het bevalt haar goed in Leusden, alleen de overgang van een normale woning naar een ver zorgingshuis is moeilijk ge weest. Meyer: „Ik vond de overgang heel groot, zo zijn er bijvoorbeeld in dne jaar tijd op de afdeling waar ik woon veer tien mensen overleden Dat was ik niet gewend Hoewel Jo Meyer nu met haar schilderijen en beelden exposeert, is dit zeker niet het enige dat ze heeft gedaan. Zo is ze toen ze 72 was begonnen met het nemen van pianolessen. „Van die pianolessen heb ik toen ik in 't Hamersveld terecht kwam nog veel profijt gehad, 's Zomers als het mooi weer was speelde ik piano en in kleine groepjes zongen we daar bij. Ik heb ook nog een koortje opge richt van zo'n acht negen per sonen, maar daarvan zijn er nog maar twee in leven Tot haar 80e zat zij nog bij een oratoriumvereniging in Groningen Rond 1980 is ze ook nog een edelsmeedcursus gaan volgen „Ik heb een aantal mooie sierraden gemaakt, waarmee ik ook nog geëxpo seerd heb." Blokfluitlessen completeren de activiteiten van de kwieke tachtiger Nu studeert ze nog liedjes vanaf cd die ze dan samen met een me debewoonster zingt. Opleidingen Om tot het niveau te komen dat ze uiteindelijk bereikt Eén van de beelden van Jo Meyer die te zien zijn in het gemeente huis. (foto: Hans Roggen) heeft, heeft ze verschillende opleidingen gevolgd Zo heeft ze elf jaar boetseerlessen ge kregen aan de academie Miner va. Toen ze van deze academie af kwam is ze begonnen met modeltekenen. Meyer. „Ik ben begonnen met schilderen in 1954, toen mijn jongste zoon acht jaar was. Op een gegeven moment heb ik samen met een vriendin een winkelpandje ge huurd en ben begonnen met het inrichten van een tentoonstel lingsruimte. Om geld te verdie nen ben ik toen naambordjes gaan maken. Die waren gegla zuurd en beschreven met Ro meinse letters Ze heeft door de jaren heen een groot aantal exposities ge houden, en op een groot aantal tentoonstellingen gestaan „Mijn eerste grote expositie was in 1972 in Veendam Daar na heb ik bijvoorbeeld ook nog geëxposeerd in het stadhuis van Groningen waar toen kunstenaars moch ten tentoonstellen. In 1984, ter gelegenheid van mijn 75e ver jaardag heb ik mijn laatste ex positie gehouden, althans dat dacht ik toen. Dat was in het provincie huis Ik vond dat toen een mooie afsluiting van mijn creatieve carrière Dat Jo Meyer niet zo veel kunstwerken van haar hand heeft verkocht ligt voor het grootste gedeelte aan haarzelf en aan haar dertien kleinkin deren „Ik heb wel een aantal kunstwerken verkocht, maar ook een aantal weggegeven. Mijn dertien kleinkinderen mochten van mij ieder een schilderij en een beeld uitzoe ken. Dat hebben zij gedaan, maar ze krijgen ze pas als ik overleden ben Prinses Juliana Hoewel ze bij het schilderen verschillende technieken heeft gebruikt is het vervaardigen van beelden haar favoriete be zigheid geweest. „Vooral zo'n grote kop maken vond ik prachtig." Wat de schilder technieken betreft heeft aqua rel haar duidelijke voorkeur. „Ik vind het eigenlijk nog mooier dan olieverf." Ze is heel blij dat zij in het gemeentehuis een expositie mag houden. „Ik heb de ge meente aangeschreven en ze waren direct heel welwillend. Ik vond het ook prachtig dat de burgemeester de expositie wil de openen. Die mooie opening en de speech die de burge meester daar uitsprak deden mij erg goed. Ik vond het alleen erg jammer dat prinses Juliana en prins Bernhard niet konden komen Omdat ik net zo oud ben als de prinses en omdat de prins zelf ook schildert, had ik hen uitgenodigd voor de expo sitie. Ik heb wel een brief terug gehad waarin stond dat zij ver hinderd waren." Jo Meyer is overigens in het algemeen lovend over de ge meente Leusden en haar inwo ners „Ik heb bijvoorbeeld een keer naar de gemeente geweest omdat het trottoir rond 't Ha mersveld veel te hobbelig was. Dit vond ik heel gevaarlijk voor rolstoelen. Ik rijdt zelf in een driewieler en had daar dus ook last van. Toen kwam er een man van de gemeente naar mij toe met een plattegrond die mij uitlegde wat de gemeente van plan was. Omdat er op dat mo ment niet genoeg geld was werd er eerst een tijdelijke op lossing gevonden. En twee da gen later was het probleem ver holpen. En als ik met mijn drie wieler boodschappen ga doen zijn de mensen altijd heel be hulpzaam. Ik vind dat er in Leusden heel geschikte mensen wonen." De expositie duurt tot en met 12 november en is tijdens ope ningstijden van het gemeente huis te bezichtigen. Christine Schut LEUSDEN - Stichting De Zuidzij zal donderdag 18 no vember een inloop- en spel middag houden. Ook zal er bndgeles gegeven worden. De middag is bedoeld voor 55- plussers en wordt in De Woeli ge Hoek aan de Prinses Irene- laan gehouden. De aanvangs tijd is 13.30 uur. LEUSDEN - De Quilt- en patchworkgroep Leusden houdt op zaterdag 13 novem ber een kleine tentoonstelling van quilts (lappendekens en wandkleden) Er worden ook zelfgemaakte met stof beklede dozen, tassen, beren en poppen verkocht. Ook wordt er kinder- quilt verkocht. De tentoon stellingen verkoop is van 11.00 tot 16.00 uur op Ardennen 17 (tel941352). LEUSDEN - De Katholieke Plattelandsvrouwen Organi satie zal dinsdag 16 november een hobby-avond houden. Wil Wassing zal deze avond de monstreren hoe broches wor den gemaakt Waarna de deel nemers ook zelf aan de slag gaan. De deelnemers dienen een schaar en twee kleuren ga ren mee te nemen. De kosten bedragen ƒ5,- per persoon. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in De Kit aan de Geertrudishof. LEUS DEN- 'Libris Aliud ex Alio' is de wel luidende naam van het onlangs opgerichte Leus dense comité, bestaande uit boekliePiebbers. Men koos voor de latijnse uit drukking waarvan de Ne derlandse vertaling 'Van het één naar het andere' is. om duidelijk te maken dat doorgeven de bedoe ling is. 'Libris Aliud ex Alio'houdt zaterdag 13 november de eerste boe ken-, strips- en platen beurs, in de expositie ruimte van het gemeente huis. De opzet is niet zo zeer gericht op de op brengst, maar veel meer op het doorgeven van leesvoer en muziekgenot van de ene liefhebber aan de andere De initiatiefnemers zijn zonder uitzondering lief hebbers van boeken, pla ten en strips Ze verza melden zoveel boeken en platen dat de kasten uit puilen. Te veel blijft, ont erecht, ongelezen en on- beluisterd, menen de ini tiatiefnemers Eliveld, Hendrikse en Nobel. G. Eliveld:We denken daarbij vooral aan het be tere genre boeken en pla ten, die vaak door verza melwoede, leergierigheid of door een erfenis in een kast of op zolder terecht zijn gekomen. We willen deze boeken weer terug onder de mensen bren gen. Hijzelf is een duidelijk voorbeeld van een boe kenliefhebber Zijn huis en berging puilen uit van de exemplaren die hij stuk voor stuk ooit met interesse, enthousiasme en voldoening heeft aan geschaft Veel klassieke werken, vooral uit de Duitse literatuur, techni sche boeken en verhande lingen over recht. Bijbels in alle soorten, maten en talen schafte hij aan. Niet alleen voor eigen gebruik, maar ook om weg te ge ven. Eliveld: „Tijd om al les te lezen, heb ik niet meer Hoewel ik nooit er gens heen ga zonder een stapel boeken bij me te hebben, moet ik mij be perken tot de hoofdlijnen. Ik lees nooit meer een heel boek, maar pik de belangrijkste passages er uit. De boeken die hem interesseren zijn in finan cieel opzicht niet allemaal kostbaar, maar emotio neel wel dierbaar. „Pas nog op de rommelmarkt een leuk oud grieks woor denboek aangeschaft, voor een kwartje. Eliveld: „Het is toch jammer dat niemand meer plezier heeft van een boek dat eenmaal opgeborgen is. Een boek hoort gelezen te worden, onder de men sen te blijven vindt hij Vandaar dat hij onmid dellijk voelde voor het idee van vriend A. Hen- Eliveld van Libris Aliud ex Alio: „Het is toch jammer dat niemand meer plezier heeft van een bock dat een maal opgeborgen is." (foto: Hans Roggen) drikse, om een deel van zijn lang niet meer gele zen boeken op een beurs aan te bieden. Gelijkge stemden werden snel ge vonden en het comité werd gevormd. Alle leden bezitten niet alleen een flinke hoeveelheid boe ken, ze weten uit ervaring ook wat een boek waard kan zijn. Zoals G. Eliveld veel weet van oude Duitse klassiekers, is zijn zoon, een al even verwoed ver zamelaar van strips en platen, bekend met wat er op dit terrein verscheen en is Hendrikse vertrouwt met vele bijbeluitgaven. Allemaal zijn ze bereid om uitleg en advies te ge ven aan mensen met vra gen over bepaalde boeken of platen. In de expositieruimte van het gemeentehuis is plaats voor ongeveer 45 tafels. Op iedere tafel, schat Eliveld, passen zo 'n 300 boeken. Ruim dertig tafels zijn al besproken door particulieren. De overigen waren vorige week nog beschikbaar maar Eliveld verwacht dat door mond-op-mond reclame de laatste ook ge vuld zullen raken. Dit be tekent aanstaande zater dag een aanbod van ruim 120.000 titels. Het is de bedoeling dat men door koop of Tm.ilen, de waar van eigenaar doet veran deren. De huur van een tafel bedraagt 25 gulden. Aan het aanbod zijn geen voorwaarden verbonden, slechts de wens dat wat men hierop uitstalt enige kwaliteit en niveau heeft. Van stripboek tot litera tuur, wetenschap en ency clopedieën tot verzamelde werken. Van 33 toeren tot 78 toeren platen. De beurs van zaterdag is de eerste activiteit van het ongeveer drie maan den oude comité. Bij vol doende belangstelling, is herhaling niet uitgesloten. „Een leuke buitenmarkt, waarop iedereen op zijn gemak kan snuffelen, lijkt ons iets om naar uit te kijken wenst Eliveld. Wie belangstelling heeft voor het huren van een tafel kan contact opne men met de heer G.Eli veld, 945907. De boekenbeurs 'Libris aliud ex Aliois geopend op 13 november van 10.00 tot 17.00 uur in de kelder van het gemeentehuis. Eerste boekenbeurs op 13 november in expositieruimte gemeentehuis LEUSDEN - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen zal dinsdag 16 november een doe-avond houden Deze avond zal Leny Hemkamp la ten zien hoe met karton en stof kerstboomversieringen ge maakt kunnen worden. De avond begint om 20.00 uur in 't Vooronder aan de Burgemees ter van de Postlaan 2. Voor meer informatie kunnen belangstellenden contact op nemen met E Richter (tel.: 946680). LEUSDEN - In de week van maandag 15 tot en met zater dag 20 november houdt het Diabetes Fonds Nederland (DFN) de landelijke collecte 'Geef 's voor Diabetes' Met de opbrengst wordt wetenschap pelijk onderzoek gesubsi dieerd voor de bestrijding van suikerziekte en de gevolgen die uit deze aandoening kunnen ontstaan. De DFN heeft in Leusden nog een aantal col lectanten nodig. Zij kunnen zich opgeven bij Gerda de Kruijf (tel 946038) of het DFN (tel. 622055). LEUSDEN - Zaterdag 13 no vember zal het christelijk ge mengd koor 'Kunst Veredelt' een najaarsconcert geven in de Koningshof, Hamersveldse- weg 95. Er zullen door het koor onder andere werken van Felix Men- delsohn-Bartholdy, Handel, Charubini en Mario Telnekes worden uitgevoerd. Het koor zal deze avond worden bege leid door Orkest Vereniging Amersfoort onder leiding van Boudewijn Jansen. Medewer king zal worden verleend door Rob van Surksum (bas/bari ton), Bert Visser (tenor), Hen- riëtte de Groot (sopraan) en Wout van Andel (piano) Het concert begint om 20.00 uur, de zaal gaat om 19 30 uur open. De toegang is gratis. LEUSDEN - Donderdag 18 november houdt de r.k. basis school 'klimrakker' een in loopuur. Hierbij zijn ouders en kinderen die op zoek zijn naar een basisschool van harte wel kom. Gastouders zullen een rondleiding en informatie ge ven. Bezoekers krijgen boven dien een informatiepakket mee naar huis. ACHTERVELD - Bij de We reldwinkel aan 't Laantje 2 in Achterveld zijn sinds kort cho- coladeprodukten van Max Ha- velaar te koop. Dit merk garan deert dat de bonen rechtstreeks bij organisaties van kleine boe ren zijn ingekocht tegen gun stige leveringsvoorwaarden en een eerlijke prijs. Er zijn cho colaatjes, repen, letters en ca caopoeder verkrijgbaar. Za terdag 13 november zijn in Achterveld belangstellenden van harte welkom om gratis warme chocolademelk van dit merk te proeven. LEUSDEN - De vereniging voor Welzijn Ouderen Leusden (WOL) kan vanaf midden no vember over een aangepaste ei gen behuizing beschikken. Het pand biedt niet alleen een vol waardige werkruimte aan de functionaris welzijn ouderen, maar kent ook diverse ruimten voor sociale activiteiten en vergaderingen. De feestelijke opening vindt plaats op 30 ok tober om 16 00 uur De nieuwe WOLboom is te vinden op As- schatterweg 27. LEUSDEN - In restaurant De Mof zal zaterdag een dans avond voor alleenstaanden worden gehouden. De avond begint om 20.00 uur op de Arn hemseweg 95. I i

Leusder Krant | 1993 | | pagina 7