De strijd tegen de elementen: MHCL-Concordia 2-1 Stigter wint voor de vierde keer I 1||^5 Agenda Kaarsje Wisselende resultaten voor BVO Haaien niet agressief la. Historische overwinning voor Leusdense hockeyers Glibberige Boskamp-loop trekt record-aantal lopers J -j i st al TH. De Eemslag wint Squash-toernooi Sport Leusder Krant Woensdag 17 november 1993 LEUSDEN - „Deze overwin ning hadden we echt nodig", verzuchtte Gert-Jan van der Groep opgelucht na de zege van MHCL tegen Concordia uit Roermond. Eensgezind werden de Roermonders door de Leus- denaren naar een 2-1 rust- en eindstand gespeeld. Spits Ralf Kemps wimpelde de loftuitin gen over zijn twee doelpunten bescheiden af: „Ik stond ge woon op de goede plek." Zondag 14 november bete kende bevrijdingsdag voor de hockeyers. De eerste overwin ning in de overgangsklasse, die aansluiting bi] de andere ploe gen betekende, werd behaald. De overgang is groot geweest voor de Leusdense hockeyers, maar elke week gaat het veld spel een stukje vooruit. De vrouwen verloren de strijd te gen de elementen. Zij moesten op hetzelfde veld als de man nen spelen, maar voor hen was het veld niet bespeelbaar. De wedstrijd tegen Fit werd afge last Het had veel voeten in de aarde voor MHCL-Concordia kon beginnen Eén van de twee scheidsrechters had het laten afweten, zodat de zoektocht naar een hockey-scheidsrech- ter begon. In Doorn was een leidsman thuis, die direct de tocht naar het Valleisportpark ondernam. „Om tien voor drie kunnen we beginnen", meldde voorzitter Pim Goldsmann. Maar om drie uur waren beide elftallen nog in de stromende regen aan het opwarmen. Om elf over drie sloeg Frank de Ruiter de bal naar een mede speler De wedstrijd was be gonnen. Leusden viel in de eerste helft het doel aan de kant van Eerste reserve Vanavond (woensdag) ruist er een trilling van spanning door de oerwouden. De hou thakkers vetten hun ketting- zagen nog een keer extra in. De papierfabriek-managers buigen zich over plannen de hallen uit te breiden. Van- I avond plaatst Nederland zich i voor het WK voetbal. En dan I komt er ruzie in de spelers groep, want de stammenoor- i logen in het vaderlandse voet bal kennen precies dezelfde j regelmaat als de wisseling van de seizoenen. De bladeren vallen en Johan Cruijff steekt een collega een mes in de rug. De kranten zullen extra bijla gen nodig hebben om het ge krakeel kamerbreed de huis kamers in te slingeren. Tot aan de zomer zullen wij met zijn allen gek gezeurd worden met verhalen over Ruud Gullit, die boos is op Ronald Koeman om uitspra ken die Koeman weer niet ge daan heeft, als hij daar naar geïnformeerd wordt. Gullit reageert daar dan eerst wel op, maar als Marco van Bas ten daar weer gepikeerd op antwoordt, is Gullit verkeerd geciteerd. Allemaal vervelend gezeur en uiteindelijk is ie dereen woedend om dingen die officieel niet gebeurd zijn. Maar er zit ook een positief kant aan het gekrakeel van die verwende voetballers. Zij hebben ten minste geen tijd om op zich op het veldspel te concentreren. Als zij dat de den liepen we ook nog het risico dat die mannen wereld kampioen zouden worden. Na alle feestelijkheden zouden alle kinderen in Leusden bij Roda willen voetballen, net als na het EK van '88. En al die kleine mannetjes barsten nu al uit de kleedkamers op het Buiningpark en er zijn geen velden waar zij op kun nen ballen. Ruud en Johan kunnen de Leusdense jeugd grote teleurstellingen en fru straties besparen. Die Gullit vind ik wel een geinige gozer en Cruijff is een toffe man. Ik ga nu direct een kaarsje bran den in de Jozefkerk opdat beide querulanten zichzelf blijven. Roda kan best een beetje steun van Maria ge bruiken. Koen Koster de kantine aan. Deze keuze bleek in de loop van de wed strijd een groot nadeel te heb ben Vlak voor het einde van de eerste helft stak er een heftige storm op, die de kraaien uit het zwerk slingerde, de bomen bij na ontwortelde, de wolken langs de grauwe hemel joeg en de toeschouwers de adem af sneed. Deze storm stond recht over het veld en Leusden moest er in de tweede helft tegen op tornen en dat bleek gecompli ceerd te zijn. Het is moeilijk snel te counteren als je wind kracht 12 tegenwind hebt. In de eerste helft toen alles, op een paar doordringende buien na, rustig was, schoot Leusden fantastisch uit de startblokken. Concordia stoor de nauwelijks en keek vol be wondering naar de vlotte com binaties van de oranje-hem den. Vijfentwintig minuten speelde Leusden zoals het vo rig jaar elke tegenstander op rolde en met een grote neder laag naar huis stuurde. In de dertiende minuut ondernam Sander Greve een rush door de Limburgse defensie. Hij speel de Ralf Kemps aan, die heel beheerst de bal het doel insloeg en daarna volkomen uit zijn dak ging. Leusden had de lei ding genomen. Concordia had nog geen kans gehad en Leus den al vier. Hondenweer In de achttiende minuut werd de tweede straf corner aan Leusden toegekend. Flip van Dalen schoof de bal aan. Gianotten schoot tegen de Limburgse keeper aan, maar de rebound van Kemps miste de keeper maar niet het doel. Kemps werd bedolven onder zijn medespelers. De Roermonders besloten daarna dat het tijd werd te gaan storen en de storm stak bovendien op. En Leusden kreeg het moeilijker. Veel spe lers zochten niet langer de combinatie, maar probeerden op eigen houtje de Roermondse verdediging te slechten. Dat sorteerde weinig effect. De verdedigers kregen moeite goede passes te verzen den. Laatste man Robert-Jan Willemsen leed een paar keer gevaarlijk balverlies. Dat was opvallend, want Willemsen speelt meestal buitengewoon degelijk. De Leusdense libero kwam ook een paar keer ge vaarlijk op en dat was net zo opmerkelijk, want Willemsen waagt zich zelden over de mid denlijn. Nog voor de rust scoorde Concordia tegen Een spits ontving de bal, passeerde vijf Leusdenaren en tikte de bal tussen de benen van Van der Groep door. Concordia dacht dat er meer inzat als het maar op deze manier doorging en probeerde de Leusdenaren nog meer in verlegenheid te bren gen In de tweede helft werd het echt hondenweer. Dat was niet te zien aan de toeschouwers, want die waren weer in groten getale op komen dagen. Maar Ralf Kemps (de speler zonder bal) scoorde beide doelpunten voor de Mixed Hockey Club Leusden en bezorgde de hockeyers de historische eerste zege in de overgangsklasse, (foto: Hans Roggen gewoonlijk wemelt het langs de lijnen op het Valleisport park van de honden. Nu verte genwoordigde slechts één zachtmoedige Dobermann de trouwe viervoeters; andere honden hadden kennelijk geen belangstelling om langs de lijn te razen. De toeschouwers zagen dat Leusden zich verbeten te weer stelde tegen de Limburgers, de regen en de stornl Concordia wilde wel, maar kon de muur van Leusden niet slechten. Al was de ploeg twee keer dicht bij. Eén keer bracht Van der Groep redding. Vlak voor tijd sloeg een Roermonder de bal hard de cirkel in. Een spits kreeg zijn stick nog tegen de bal, die vlak naast de paal insloeg. Leusden had in de tweede helft moeite met combineren en het kiezen van de juiste po sities, maar slaagde er toch in de voorsprong te behouden. Door deze terechte overwin ning houdt Leusden aanslui ting bij de andere ploegen en kan er serieus aan klassebe- houd gedacht worden Het be langrijkste is dat de hockeyers bewezen hebben dat zij ook op dit niveau kunnen winnen en dat is goed voor het zelfver trouwen. Het seizoen is voor MHCL nu pas begonnen. Derde klasse Roda'46 Beursbengels NSC FC Horst Eemdijk Scherpenzeel Advendo'57 DESTO CSW Stroe Middenin eer Amstelveen Roda'46 kampioen eerste periode LEUSDEN - Exact om kwart over drie loste weerman John Bernard van RTL 4 vorige week donderdag het startschot voor de vijftiende Big Boskamp Run (BBR) en zette hiermee het nerveuze pe loton van 450 mannen en vrou wen in beweging. Daarvoor had hij de korte afstandloopsters, de 3,5 kilo meter leerlingen-dames en personeel-dames, in de stro mende regen weggeschoten. De startprocedure moest hij een keer herhalen, omdat het start- pistool weigerde. „Een te hoge luchtvochtigheid", aldus John Bernard. Ondanks de stortre gen bleef hij er rustig onder en zei, terwijl hij bezwerend naar de wolken keek: „Straks klaart het weer wel op". De deskundi ge bleek gelijk te hebben, want toen hij 'de klassieker' om kwart over drie wegknalde was het droog en helder. De winna res van de drieënhalve kilo meter, Chantal Manten, was toen al bekend en stond onder de douche. Voor de hoofdwedstrijd hadden zich een record aantal - Jft' -m. John Bernhard schiet de lopers voor de Big Boskamp Run weg. De deelnemers kijken even hoe laat het is. (foto: Hans Verhorst) LEUSDEN - Na vier gewon nen wedstrijden moet dit keer helaas gemeld worden dat het eerste team twee punten heeft laten liggen in Putten. De te genstanders waren wel sterk, maar het 5-3 verlies was toch niet nodig geweest. De vrouwen wisten de drie punten binnen te halen, maar bij de mannen wilde het niet lukken dit keer. Vooral jam mer voor Erik Vink, die nog wel zo trots was op zijn onge slagen positie... Het vroege uur van spelen om 9 uur 's och tends mag ook wel als excuus dienen. Volgende week beter! Het tweede team liet de Dar- tijen weer als vanouds lang duren en kwam met 4-4 van de baan tegen Inside 4. Een riante voorsprong van 3-1 na de singles bleek helaas niet ge noeg voor de winst. Toch een mooi gelijk spel tegen het sterke Inside. Team drie speelde uit tegen Inside 5 en kwam met een prima 5-3 winst terug. Het vierde team heeft blessure- pech. Na de tijdelijke uitval van Tim Nijland met een ge broken neus door een auto-on geval, kreeg in deze wedstrijd Hein Pessers een zweepslag tijdens de mannendubbel. Van de drie mannen is nu Paul Koekoek nog over (we krijgen bipt toch niet het verhaal van de tien kleine negertjes7). Duud van de Sand kon geluk kig invallen voor de mix. wat zeer nuttig bleek want daar door werd het nog 4-4 tegen BCL 3. De vrouwen Anita Out en Margo Pessers verdienen overigens een pluim voor hun goede vrouwendubbel! BVO 5 behaalde in Harmeien de zege met 3-5 en het zesde team heeft zowaar zijn eerste punt binnengehaald tegen Eemnes! Team 7 won met 6-2 van Dosc 2, waarin Ria Ooms het als invalster uitstekend deed. Het hele team met An nie van Loenen, Margriet Westland, Paul Vink en Je roen Lammers draait gewoon lekker. deelnemers ingeschreven. Landelijke en regionale top pers onder hen, zoals Aart Stigter, Hans van Wegen, Nico Doornekamp en Elvera de Bruijn en Nannie van Putten. Ook de regiochef van Haaglan den, één van de grote vier bij de Nederlandse politie, hoofd commissaris Jan Brand was onder de deelnemers. Ook veel plaatselijke atleten hadden zich ingeschreven, on der hen de jongste deelnemer: de 14-jarige Remco van Uffe- len uit Leusden AV triathlon uit Amersfoort was, evenals andere jaren, sterk vertegen woordigd Maar ook de mede werkers van PTT-telecom en leden van DHV-runnersclub streden om de ere-plaatsen. De toeschouwers waren dit keer massaal komen kijken. Ge schat werd dat er totaal 1000 mensen (lopers en niet-lopers) bij de start aanwezig waren. Lint De Run zelf is elk jaar weer een schitterend gezicht Vooral het traditionele rondje om het opleidingsinstituut laat het ge weldige lint van lopers zien met als gids de winnaar van drie BBR's: Aart Stigter Met z'n prachtige loopstijl wijst hij de honderden lopers de weg door het golfterrein van De Hoge Kleij. Dit keer was de run erg zwaar De hevige regenbui tij dens de drieënhalve kilometer en de dagen er voor hadden er een glibberig parkoers van ge maakt Op sommige plaatsen was het echt oppassen gebla zen om niet onderuit te gaan. Uiteindelijk viel het allemaal erg mee en hadden de fysiothe rapeute en de EHBO-ers van het Rode Kruis weinig te doen. Zoals verwacht was Aart Stigter weer de snelste in 21.08 minuten. Zijn tijd was een par koersrecord. Na hem volgde Maarten de Jong van de Ko ninklijke Marechaussee Hoek van Holland. Hans van Wegen van AV triathlon, die zeker tweede zou zijn geworden, had z'n programmaboekje niet ge lezen, want hij knoopte er nog een rondje aan vast Jammer voor hem, maar goed voor Theo Van der Wielen van de regiopolitie Gelder land-Zuid en Nico Doorne kamp van AV triathlon, want die schoven hierdoor een plaatsje op. Bij de dames was Elvera de Bruijn op de 7 kilo meter weer niet te kloppen door de Leusdense Nannie Putters van AV triathlon Zij won in een tijd van 26.41 mi nuten. Na Stigter kwam het uitgerekte veld de enorme fuik binnenlopen Ze zagen eruit als motorcrossers; onder de blub ber! Bij de prijsuitreiking een glunderende Stigter met z'n vierde overwinning en z'n nieuwe parkoersrecord. De ge handicaptensportvereniging Amersfoort en omstreken kreeg 1500,- Om zes uur 's avonds was de rust op De Bos kamp weer gekeerd en herin nerde een verdwaald route- bordje en een stukje afzet tingslint nog aan de hectische uren daarvoor. De Big Boskamp Run had dit jaar een extra hoge moeilijkheids graad, omdat het zo hard geregend had. De renners ploeterden over de paden, (foto: Hans Verhorst) Eindstand eerste Roda'46 Eemdijk Beursbengels NSC Advendo'57 FC Horst Scherpenzeel DESTO CSW Stroe Middenmeer Amstelveen periode: 8-12(21-12) 8-11(16-10) 8-10(18- 9) 8- 9(20-17) 8- 9(16-15) 8- 9(18-18) 8- 9(14-14) 8- 7(15-18) 8- 6(12-18) 8- 5(12-17) 8- 5( 8-14) 8- 4( 6-14) Uitslagen vrouwen tweede klasse B VCC- DINTO Amsterdam - OURA VIF - Dupaco/Leos 3-2 Zaanstad 2 - Volendam CITO - Blok'71 Vollkei - Dynamo 2 3-1 Stand tweede klasse B Amsterdan Dupaco/Leos Zaanstad 2 VCC VIF Blok'71 Volendam OURA Vollkei CITO DINTO Dynamo 2 6-1- volleybal, 6-16 6-14 6-13 6-12 6-11 6-11 6-10 6-7 6-6 6-5 6-2 LEUSDEN - Het door de In slag Leusden opgezette Club cup-toernooi bleek afgelopen weekeinde voor de tweede keer een succes te zijn. Alle zestien uitgenodigde ver enigingen stuurde een afvaar diging van hun twee sterkste gemengde dubbels. Aan het einde van een geslaagde middag kon de vol gende eindstand opgemaakt worden: 1De Eemslag 50 punten 2. Hoogland 48 punten. 3. Randenbroek 44 punten 4/5/6. Alta/Lockhorst Soest Zuid 41 punten 7. Leusderpark 37 punten 8/9. Soesterkwartier en Flekstro 33 punten. 10. Eemelaar 29 punten. Na een jaar in de prijzenkast van Soest-Zuid te hebben ge schitterd zal de Clubcup een jaar lang in het bezit zijn van de tennisvereniging De Eem slag uit Bunschoten. LEUSDEN - Opnieuw is het mannenteam van De Haaien er niet in geslaagd om een thuiswedstrijd in een over winning om te zetten. Dit keer was Wilskracht 1 uit Utrecht te sterk. De wedstrijd ging met 12-7 verloren terwijl 'De Haaien' vooral in de eerste drie perioden niet kansloos waren. Vooral in de vierde periode werd men met het eigen sterke wapen 'pressing hele veld' om de oren geslagen. Indien het team niet scherp genoeg is is dat in deze klasse fataal om dat bijna alle ploegen even sterk zijn. Details zijn dan ook erg belangrijk. In de eerste periode ging de strijd gelijk op. Beide ploegen scoorden twee maal. Voor 'De Haaien' Michel van de Hoofd akker en Herman Streefkerk. In de tweede periode deden beide teams niet voor elkaar onder. Carl Diepenbroek bracht de stand op 3-3. In de derde periode werd Wils kracht sterker mede omdat hun spel duidelijk agressiever was dan dat van 'De Haaien'. Marco Tijmensen behoedde het team voor een grote ach terstand door enkele voortref felijke reddingen. Desondanks kwam Wils kracht aan het eind van de derde periode toch op een 5-6 voorsprong. De doelpunten van 'De Haaien' werden ge scoord door Rene van der Vlist en Michel van de Hoofdakker. In de vierde periode was het verweer van De Haaien gebro ken. Wilskracht liep vrij snel uit naar 6-11 en eindigde ten slotte op 7-12 overwinning. Willem Burger en Rob van We gen zorgden voor de laatste twee treffers voor 'De Haaien'. Donderdag 18 november 09.00 uur - 10.30 uur: SSD - Sportinstuif, De Korf, (zij-in gang). 13.30 uur - 14.30 uur: SSD - Trimmen, start boerderij Ooie- vaarshorst/Treekerweg. 15.00 uur - 17.00 uur: Indoorbowls, De Korf, (zij-ingang). Vrijdag 19 november 10.15 uur - 11.00 uur, 11.00 uur - 11.45 uur: SSD - Indoor Tennis, LTV Eemelaar, Ach terveld 14.30 uur - 15.15 uur: SSD - Zwemmen, zwembad Octopus. 17.00 uur - 18.00 uur: SSD - Squash, Squashhal De Wete ring, Valleilaan. 21.00 uur - 22.00 uur: SSD - Fitness, Sport 2000, Hamers- veldseweg. 21.30 uur: Volleybal mannen: Unicornus 2 - Du paco/Leos, Spakenburg. Zaterdag 20 november 14.30 uur: Voetbal: FC Horst - Roda'46, Ermelo 15.30 uur: Volleybal- vrouwen: Dupaco/Leos Amsterdam, De Meent. 19.25 uur: Korfbal: Marfügels - Antilo pen, Grouw. Zondag 14 november 12.20 uur: Handbal- UDSV 7 - LHV, mannen: Utrecht. 12.30 uur: Handbal vrouwen: Houten - LHV, Houten 12.45 uur: Hockey - vrouwen: Leusden - Leidse studenten, Valleisportpark. 14.30 uur: Hockey- mannen: Nijmegen - Leus den, Nijmegen. 14.30 uur: Voetbal: Achterveld - Auro ra, Kerstenssportpark. 14.30 uur: Voetbal: Roda'46 's Graveland, Buiningpark. Maandag 15 november 09.00 uur: SSD - Yoga, ruimte Kameleon, zwembad Octopus 09.15 uur - 10.15 uur: SSD- Grondgymnastiek, De Korf (zij-ingang) 13.30 uur - 15.00 uur: SSD - Badminton, De Korf, (zij-in gang). Dinsdag 16 november 13.30 uur - 14.30 uur: SSD - Indoorbowls, De Korf, (zij-in gang) 14.30 uur - 15.30 uur: SSD - Indoorbols, De Korf, (zij-ln-j gang). Woensdag 17 november 10.00 uur - 11.00 uur: SSD- Squash, Squashhal De Wete ring, Valleilaan, oep aaien ade i iden rij dei pen osterl de ij eve cord r vrij een de »r n in de irsoor rde zi t 3.01 hools. D verve: iugge onlijl lezelft fcselst laats W, 80 ag). A tfomm jk ree. De 'S wore

Leusder Krant | 1993 | | pagina 10