.Leusder Krant. Sensationele winst voor LHV /olleybalsters geven koppositie uit handen BCL kan nog steeds niet winnen Ook SVL 2 wint eerste wedstrijd Goede prestaties van Impala laaien zwemmen pr s Snoek wordt Zuidvogels te veel )roevig weekend voor Dupaco/Leos: weinig punten en slecht spel A.s. zondag 14.30 uur R0DA '46 - 'S GRAVELAND :ensdag 17 november 1993 Paginal 1 ian Bleuel scoort voor LHV in de wedstrijd tegen Limvio. (foto: u Pit) LEUSDEN - Afgelopen week end was zeer succesvol voor de Leusder Handbalvereniging. Zowel de vrouwen als mannen wonnen hun wedstrijden in sporthal De Korf. Voor de vrouwen was de overwinning op Nijenrodes uit Breukelen de eerste overwinning van het sei zoen. Na een 8-3 ruststand werd het 16-11 in het voordeel van de Leusdense formatie. De mannen van LHV speelden een slechte wedstrijd, maar pakten toch twee punten. Tegenstan der Limvio uit Baarn, was bij vlagen gelijk aan de Leusdense opponent maar dierf na een 9-7 ruststand met 16-15 het onder spit. Bij de vrouwen van LHV is de laatste weken een opgaande lijn te bespeuren. Werd vorige week nog nipt verloren van Fortissimo, deze week werden de twee punten wel in Leusden gehouden. Bij LHV ontbraken Monique Hovenkamp en coach Rainer Rutschek. Elly de Jager was wel weer van de partij. LHV startte de wedstrijd voortvarend, Hilde Steenbeek trof tweemaal doel. Via evenzoveel tegentreffers kwam Nijenrodes weer op ge lijke hoogte. Het woord was vervolgens geheel aan de thuis ploeg dat via treffers van ach tereenvolgens Carin Nijhuis, Hilde Steenbeek, Wil van de Burgwal en tweemaal To Schoenmakers op een riante 7-2 voorsprong kwam. Nijen rodes scoorde nog wel 7-3 maar Wil van de Burgwal bepaalde met haar tweede treffer de ruststand op 8-3 in het voor deel van LHV. Voor LHV stonden de zaken er rooskleurig voor, het leek er op dat de ploeg haar voor sprong alleen nog zou hoeven vasthouden. Aan het begin van de tweede helft bouwde de thuisploeg de verkregen voor sprong zelfs verder uit naar 10-3, waarbij To Schoenma kers en Corina Schothorst voor de treffers tekenden. Succes Bij deze stand kon Nijenro des voor het eerst weer wat te rug doen. De Breukelense treffer werd echter door Wil van de Burgwal beantwoord waardoor de marge van zeven doelpunten in het voordeel van LHV in stand bleef. Na deze treffer zakte LHV wat in waar door de gasten de kans kregen tot 11-8 terug te komen. De wedstrijd was bij deze stand allerminst beslist. Hilde Steenbeek, Corina Schothorst en Carin Nijhuis namen echter de onzekerheid bij de Leusdense supporters weg en zorgden ervoor dat LHV weer op voorsprong kwam: 14-8. Nijenrodes kon nog eenmaal terugkomen tot 14-11 voordat Corina Schot horst met twee doelpunten de wedstrijd definitief besliste. Met 16-11 pakte LHV de eerste overwinning van dit seizoen, wat de ploeg van Rainer Rut schek en To Schoenmakers vertrouwen zal geven voor de komende wedstrijden. De mannen van het eerste team van LHV volgden het suc ces van hun vrouwelijke colle ga's Hoewel zij een matige wedstrijd speelden haalden ze toch twee punten tegen de mannen van Limvio. Met Ruud Bosch weer in de gelederen werd tegen de ploeg uit Baarn een kleine overwinning be haald. In het begin van de wedstrijd ging de tot 3-3 strijd gelijk op. Hierna liep LHV snel weg naar een 7-3 voorsprong Deze mar ge werd gehandhaafd tot 9-5, waarna Limvio vlak voor de rust tot 9-7 terug kon komen. Aan het begin van de tweede helft stelde het jonge Baarnse team echter snel orde op zaken. Met snelle break-outs werd de 9-7 achterstand omgezet in een 9-12 voorsprong, LHV had dit vooral aan zichzelf te wijten doordat de mannen in de aan val veel balverlies leden. Waarbij de Leusdense ploeg nog het geluk had dat de tegen stander slordig was in de af werking. Het was de verdienste van LHV dat de ploeg veerkracht toonde Hierdoor werd de ach terstand ongedaan gemaakt en kwamen beide ploegen weer op gelijke hoogte: 12-12. Limnvio nam weer een voorsprong, maar LHV beantwoordde deze treffer met drie tegendoelpun- Matthijs Jantzen wordt onreglementair gestopt in de wedstrijd tegen Limvio. (foto: Jan Pit) ten waardoor zij een uiteidelijk beslissende voorsprong nam. Bij 15-13 bleef de wedstrijd spannend. Limvio verkleinde de marge weer tot één doel punt, maar LHV vergrootte de voorsprong weer. Dat Limvio nog voor 16-15 kon zorgen was alleen voor de statistieken nog van belang. De overwinning en daarmee twee punten waren voor LHV. Opstelling LHV vrouwen: Caroline van de Wel, Bianca van de Berg, Wil van de Burgwal, Tonny Davids, Ivonna van Haaster, Carin Nijhuis, To Schoenmakers, Corina Schothorst en Hilde Steenbeek Opstelling LHV mannen: Henk van de Maas, Daan Bleuel, Maurice Boon, Ruud Bosch, Ed Davids, Marco ten Donkelaar, Matthijs Jantzen, Patrick Prinsen, Gert-Jan Smal en Edo Steenbeek en Gerard Voskuilen USDEN - Bij volleybal- reniging Dupaco/LEOS zijn het afgelopen weekend zo- 1 het eerste vrouwenteam het eerste mannenteam op tweede plaats beland. Bij vrouwen van Dupaco- ,EOS was de oorzaak hier- het 3-2 verlies in Hilver- im tegen Tic Tac/VIF. Bij de innen was een 2-2 gelijkspel Amersfoort tegen Vollkei 5 ildoende om een plaats te kken. ndanks een goede voorberei- ng op de wedstrijd begon- m de vrouwen van Dupaco- £OS heel slap aan de wed- rijd. Er was weinig beleving het spel van de Leusdena- n te vinden in de beginfase in de wedstrijd. Vooral in de irste en tweede set liepen de iisdenaren achter de feiten an. Veel foute services en het, ede daardoor, ontbreken an de service-druk leidde er- >e dat de vrouwen van Tic ac/VIF zonder enige druk onden spelen. Ook aanval- nd kwam Dupaco/LEOS er iet aan te pas. en niet goed draaiende mid- inaanval had het gevolg dat overwegend het midden ergeslagen werd en voorna- lelijk via de buitenkant aan- ivallen werd. ic Tac/VIF had in deze sets sn moeite met de Leusdena- ren en trok de eerste twee sets met 15-8 en 15-12 naar zich toe. Een snelle 3-0 overwinning voor Tic Tac/VIF hing in de lucht, maar de speelsters van Dupaco/LEOS dachten daar anders over. In een alles of niets poging gingen de vrou wen de derde set in. Alhoewel het spel van de Leusdenaren nog steeds niet denderend was, werd er wel weer ge werkt en werden fouten van medespeelsters door elkaar hersteld. Tic Tac/VIF kwam door het spel van Dupaco/LEOS in de problemen en gingen fouten maken. De zeer storende scheidsrechters hielpen een aantal keren de Leusdenaren in deze fase op beslissende punten en uiteindelijk konden de Leusdenaren de derde en vierde set naar zich toe trek ken (10-15 en 9-15). Evenals tegen Zaanstad 2 was een vijfde set noodzakelijk om de winnaar te bepalen. Echter dit keer konden de vrouwen van Dupaco/LEOS het geluk niet afdwingen en bleef een wonder uit. Het zelfvertrou wen had de Leusdenaren al de hele wedstrijd in de steek ge laten en een snelle 4-0 achter stand kon niet meer worden goedgemaakt. De dames van Dupaco/LEOS lieten de laat ste set een beetje glippen, wat het eerste verlies dit seizoen tot gevolg had. Voor trainer Rinke van de Brink was het na afloop moei lijk te begrijpen waarom zijn vrouwen zo gespeeld hadden. ,,We gaan er maar vanuit dat het een toevalligheid en inci dent is, maar als je de gretig heid op de ochtendtraining (voor de wedstrijd) zag, dan is het onbegrijpelijk dat je een wedstrijd zo slap begint", al dus Van de Brink. Zeker is wel voor Van de Brink dat het zo niet verder kan: „We mogen blij zijn met het punt, maar als je zo moet volleyballen, dan is de jus er snel van af Komende zaterdag speelt Du paco/LEOS de thuiswedstrijd tegen koploper Amsterdam in sporthal Groenhouten. Trai ner Van de Brink ziet moge lijkheden tegen het team van Amsterdam. Van de Brink: „Het is ongeveer hetzelfde team als vorig jaar, wat op dit moment aardige wedstrijden staat te spelen. Maar als we uitgaan van onze eigen krach ten, dan hoeven we eigenlijk voor niemand in deze kompe titie bang te zijn. Aan de an dere kant zie je vandaag ook weer dat het raar kan lopen, dus we zullen het wel zien". Falen Voor het eerste mannenteam stond afgelopen vrijdag de wedstrijd tegen Vollkei 5 uit Amersfoort op het pro gramma. In een zeer slechte wedstrijd kwamen de mannen van Dupaco/LEOS niet ver der dan een 2-2 gelijk spel, wat tot gevolg had dat ook de man nen een plaatsje zakten en op de tweede plaats in het klasse ment terecht kwamen. Vooral in het begin van de wedstrijd faalden de Leusde naren op alle fronten en wist Vollkei met gemak de set naar zich toe te trekken. Het vervolg van de wedstrijd was een spel dat aan beide kanten gekenmerkt werd door veel (onnodige) fouten. Door de vele foute passen kwam het aanvalsspel van Dupaco- /LEOS niet van de grond en mocht het uiteindelijk nog van geluk spreken dat de 2-1 achterstand omgebogen kon worden naar het gelijke spel. LEUSDEN - Zaterdag 13 no vember heeft Impala met suc ces deelgenomen aan D-wed- strijden in Utrecht, 's Ochtends turnden 5 meisjes in de categorie D4. Rieneke Sevink, Tineke Tilma, Renske Hoogland, Katinka van Vul pen, Lilian Bucking en Bianca Olofsen namen voor het eerst deel aan D-wedstrijden maar turnden toch een goede wed strijd. 's Middags waren de meisjes D3 aan de beurt. Zij turnden een zeer goede wedstrijd en behaalden met de groep een eerste plaats. Vooral de balk- oefeningen en vrije oefenin gen gingen goed. Ook indivi dueel werd een goed resultaat gehaald, Petra Triel werd derde met 29.10 punten ge volgd door Tanja Berghuis met 0.05 punten verschil. De groep, bestaande uit Tanja Berghuis, Annet Sevink, Eve lien Wolters en Petra Triel ma ken een grote kans op een plaats in de finale. Tamara Meijer deed ook mee in deze categorie. In categorie D6, de allerjong sten, turnden Eveline Kamp en Eline Swinkels. Ook zij de den voor het eerst mee. Eline werd vijfde en Eveline ze vende. De meisjes van D2 waren hierna aan de beurt. Carinke Plum, Naema Nobel, Eva van Ginkel en Titia Gijsbertse turnden zeer goed en behaal den met de groep een derde plaats. De brug bleek voor hun een moeilijk onderdeel maar de vrije oefeningen en paardsprong turnden zij allen heel goed. Vooral Titia was succesvol en behaalde met 31.45 punten een eerste plaats. Haar vrije oefening turnde zij met veel plezier en ze kreeg de hoge score van 8.15 punten. Hiermee maakt zij een zeer goede kans op een finaleplaats in mei, evenals de groep. LEUSDEN- Het eerste team van BCL is zondag opnieuw tegen een nederlaag aangelo pen. Ditmaal was het tweede team van S.V. Irene te sterk voor de Leusdenaren. In sport hal de Korf werd het 5-3 voor het bezoekende team uit Bilt- hoven. BCL trad aan zonder de licht geblesseerde Paul Dinnissen, die in de vorige wedstrijd te gen 't Slot een shuttle in het oog kreeg. Michel van Dijk opende het mannenenkelspel met een overwinning. In twee sets liet de constant en gecon centreerd spelende Van Dijk zijn tegenstander kansloos (15- 12 en 15-3). Het eerst punt was binnen. Het tweede mannenenkelspel bracht de stand weer in even wicht. Met een nieuw racket was Kanter Hormann gebrand op een overwinning maar de con centratie liet hem zondag in de steek. De tegenstander maakte daar dankbaar ge bruik van en via 6-15 en 12-15 kwamen de partijen weer op gelijke hoogte. In het eerst vrouwenenkelspel bracht Ma rion Klinkenberg de eerste set op haar naam (11-7) maar kon üUSDEN - De wedstrijd- oep van de IZ&PC De aaien is het afgelopen week- nde in verschillende zwem- iden actief geweest. Bij wed- rijden in Veenendaal, afge- pen zaterdag, won Vincent osterbroek een eerste prijs de 100 meter vlinderslag, ij evenaarde zijn persoonlijk cord (1.09.1). Op de 200 me- r vrije slag werd hij tweede een nieuwe tijd van 2.16.0. p de 200 meter wisselslag oor meisjes was Marjolein 5n der Werf in vorm. Haar ïrsoonlijk beste tijd verbe- irde zij met ruim 13 seconden it 3.08.4. Op de 200 meter hoolslag zwommen Jurre in Dijk (3.17.6), Bastiaan vervest (3.27 0) en Berend lugge (3.42.5) nieuwe per- onlijke records, dezelfde zaterdag vonden in sselstein limietwedstrijden laats op de lange afstanden 00, 800 en 1500 meter vrije ag). Alle Haaien-deelnemers ffommen een nieuw persoon- l"k record. Op de 400 meter vrije slag dames werd Sandra van Wegen derde (6.00.4). Bij de heren eindigde Arjan van den Berg in een tijd van 5.52.7, terwijl Werner van den Berg derde werd in een nieuw per soonlijk record van 5.14.4. Op de 800 meter vrije slag vrou wen eindigden Evelien Brie nesse in 10.25.0 en Karlijn van Stralen in 10.25.4. De twee deelnemers op de 1500 meter vrije slag mannen waren Ke vin Mori en Ewout Paulusma. Kevin zwon deze lange af stand in 19.57.7, bij Ewout ble ven de klokken staan op 19.19.2 Zondag 14 november presteer den de Haaien in het Sport- fondsenbad te Amersfoort minder opvallend. Bij Kring- B wedstrijden wist slechts Karlijn van Stralen met een derde plaats op de 100 meter rugslag beslag te leggen op de bronzen medaille. LEUSDEN - Alle teams van de Schaakvereniging Leusden hebben nu hun eerste competi tiewedstrijd achter de rug. SVL-2 completeerde het roos kleurige, door het eerste, derde en vierde team gescha pen beeld, door ook maar di rect vernietigend toe te slaan. Het slachtoffer was Ons Ge- noegen-3 uit Amersfoort. Het ging met (voorlopig) 4,5 - 2,5 aan de Leusdense dadendrang ten onder. Slechts Dick Willi- genburg moest een heel punt afstaan. Agterberg, Van der Harst en Meijlof wonnen, Aghlani (bord 8!), Elschot en Moed remiseerden. Langman brak af, maar de uitkomst van zijn partij is niet meer van groot belang. Een goed begin dus voor SVL-2 in 2-B. Gezellige stille drukte heerste tijdens de clubavond in de prachtige schaakarena in de kelder van het gemeentehuis. Voor de bekercompetitie pij nigden Rietveld en Van de Bilt hun denkcellen. Pas in de verlenging kreeg de jonge de oudere op de knieën. Rietveld is niet zo'n snelschaker. De anderen hadden in de huis competitie de normale denk tijd tot hun beschikking en die werd door de meesten ten volle benut. Lange partijen dus, met echter weinig verras sende uitslagen. Toch waren aan het einde van de avond, toen de vermoeidheid toesloeg en de concentratie verslapte, onverwachte ontwikkelingen te bezichtigen. Zo schonk Weygertze z'n te genstander plotseling z'n dame, gaf Hubert in een ge wonnen stelling zomaar een stuk cadeau en verspeelde Pie- ter liner in korte tijd een ruime voorsprong. Mede oor zaak van dramatische wendin gen lijken de vele belangstel lenden die zich tijdens de late uren om de laatste partijen scharen. Zij plegen zich name lijk al gniffelend af te wenden bij een vermeende stomme zet of gaan opzichtig knikken, als ze het met een voor hen van zelfsprekende voortzetting eens zijn. Of zo'n belangstel ling altijd een gunstige uit werking heeft op de vaak in tijdnood verkerende hekke- sluiters van de avond moet sterk worden betwijfeld. De uitslagen: Rietveld - Van de Bilt 0-1 (beker) Bekius - G. Nijhof 0-1 Beyer - Halkes 1-0 Boogaard - Gerrits remise J. Nijhof - Veenendaal 1-0 Van Dalen - Oosting 1-0 Weygertze - Van Gorp 0-1 Fransen - Hubert 1-0 Te Winkel - Van Kampen remise M. Ilner - Van Ooik 0-1 P. Ilner - Zaal 0-1 Vos - Shahrizadeh 1-0 De Rijke - Van Tuyll 0-1 de winst in de tweede set niet vasthouden (8-11). Een derde set moest de beslissing bren gen, waarin de conditie Klin kenberg parten speelde (6-11). In het tweede vrouwenenkel spel speelde Inge Verhoef een prima wedstrijd. De vorm en concentratie was er en in de eerste set had zij geen kind aan haar opponente (11-4). De tweede set verliep wat moei zamer maar met 11-8 ging de winst naar Verhoef. Met ge lijke stand werd aan dedub- bels begonnen. Het mannendubbel Michel van Dijk en Kanter Hormann wisselde teveel bij vlagen goed spel af met onnodige fou ten. De eerste set ging met een dikke 4-15 nederlaag naar de tegenstander maar in de tweede set herstelde het Leus dense duo zich wonderwel (15- 10). In de derde set werd de stijgende lijn niet vastgehou den en met 5-15 verloren. Ook de vrouwe werden in hun dub belspel op een nederlaag ge trakteerd (10-15 en 6-15). Het samenspel tussen Marion Klinkenberg en Inge Verhoef verliep stroef en zonder over tuiging. Met twee overwinningen in het gemend dubbel zou BCL er nog een gelijkspel uit kunnen slepen. Helaas konden Inge Verhoef en Kanter Hormann het punt niet pakken. Met name Verhoef was in deze par tij niet bij de les (5-15 en 8-15). Bij afwezigheid van Dinnis sen nam van Dijk ook het ge mengd dubbelspel met Marion Klinkenberg voor zijn reke ning. Dit gelegenheidsduo deed het beter Met een gelijke stand na twee sets (15-12 en 6- 15) lieten zij in de derde set er geen gras over groeien en sloe gen hun tegenstander in no- time met 15-5 van het veld. Resultaat een 5-3 verlies. Na 4 wedstrijden zit BCL nog steeds zonder punten. In de moeilijke uitwedstrijd as. zondag tegen het derde team van Inside'82 kan misschien aan de reeks nederlagen een halt worden toegeroepen. Overige uitslagen teams BCL BVO 4 - Leusden 3 4-4 Selby - Leusden 4 3-5 Leusden 5 - Loosdrecht 3 1-7 Kromme Rijnstreek 12 - Leus den 6 3-5 De wedstrijdbal voor wordt aangeboden door Stukadoors en afbouwbedrijf TH. WOUTERS BV LEUSDEN - Roda moest aantreden tegen het hoog ge plaatste Zuidvogels dat in de competitie nog maar één keer verloren had. Roda moest winnen om deze ploeg van zich af te zetten. De Leusdenaren begonnen deze wedstrijd erg fel en creëerden een paar goede kansen die niet benut werden. Na ongeveer twintig minuten spelen kreeg Zuidvo gels een hele grote kans. Deze werd er mooi uitgehaald door Erik Bijl. Aan het eind van de eerst helft kwam Michiel Snoek alleen voor de keeper te staan en hij schoof de bal net jes langs de keeper, 0-1. Na de rust nam Roda het ini tiatief, en al snel in de tweede helft werd van de rechter kant de bal mooi terug gelegd door Herman Hofmeyer op Michiel Snoek die de bal over de kee per schoot 0-2. Vlak daarop werd er een speler van Roda in het strafschopgebied neerge legd en de goed fluitende arbi ter gaf een penalty. De penalty werd genomen door Michel van Ooyen. Hij schoot de bal mooi in de hoek maar de keeper haalde hem er mooi uit. Maar kort daarop schoot Robin Rijnders de bal schitterend in de kruising, 0-3. In de slotfase kwam Michiel Snoek weer alleen voor de keeper en hij schoot hem bin nenkant paal in. Zuidvogels kreeg ook nog een paar kleine kansjes, de bal werd van de zijkant voorgegeven en werd snoeihard ingeschoten. Zo werd de eindstand 1-4 De grootste concurent Saes- tum verloor op eigen veld te gen Barneveld zodat Roda nu 5 punten voor staat op num mer 2, Saestum. Het vijftigste jeugdteam van Roda'46 poseert trots voor de fotograaf. Het is in de geschiedenis van Roda en de KNVBdistrict Utrecht, nog nooit voorgekomen dat er vijtig jeugdteams van een vereniging aan de competitie deelnemen. De jeugdafdeling is de kurk waar Roda opdrijft, (foto: Jan Pit) /j

Leusder Krant | 1993 | | pagina 11