Algemene beschouwingen rustig verlopen Leusden'90 Verbouwing stadhuis wordt een dure grap .Leusder Krant. Geslaagde rampenoefening Achterveld sssissertjes Agenda LEUSDEN - De algemene politieke beschouwingen en de begro tingsbehandeling zijn dit jaar opmerkelijk gladjes verlopen. Uit eindelijk werden slechts drie moties in stemming genomen, die ondermeer betrekking hadden op verruiming van de openingstij den van het gemeentehuis en het plaatsen van billboards. Het erloop van de algemene beschouwingen is tekenend voor de raadsbrede tevredenheid, die heerst over de uitvoering van het collegeprogramma. Slechts de summiere beantwoording van de vragen over het collegebeleid wekte hier en daar wat wrevel bij de raadsfracties. Alleen de WD uitte wat gekruide kritiek op het werk van het college. Zo sprak Dries Knoppien over een 'ver moeid voortstrompelend college'. Alrich Parson constateerde dat er een 'zekere grauwheid' over het bestuur was gevallen. De'fl scheidend fractievoorzitter constateerde echter tegelijkertijd dat'l college en het ambtelijk apparaat goed werk hadden geleverd. „Er is kennelijk niet zoveel te wensen", concludeerde de WD-er. iVoensdag 17 november 1993 Pagina3 Het hielp niet dat burge meester Panis donderdag bij de algemene beschouwingen de motie van de WD over de ver ruiming van de openingstijden van het gemeentehuis sterk af raadde. De meerderheid van de raad, 14 leden, stemde voor de motie. Zes raadsleden, waar onder de wethouders Vroon en Verduin, waren het met Panis eens dat een dergelijke verrui- Woensdag 17 november Tot en met half december: Tentoonstelling schilderijen Bert Hummel, 't Hamersveld, Albert Buining- gaarde 34. 20.00 uur: Inloopavond IJs breker, Bavoortseweg 25. Donderdag 18 november 10.30-11.30 uur: Inloopuur basisschool Klimrakker, Zon nedauw 1. 13.30 uur: Inloop- en spel- middag, De Zuidzij, Woelige Hoek, Prinses Irenelaan 15.15 uur: Scholierencafé, IJsbreker, Bavoortseweg 25. 1 19.30 uur: Kaartavond, De Woelige Hoek, Prinses Irene laan. 20.00 uur: Avond over Man telzorg, Vrouwenraad Leus den, De Korf, De Smidse 1 19.30 uur: Kaartavond, De Til, Harriéfsveldseweg 30 20.00 uur: Inloopavond, IJs breker, Bavoortseweg 25 Vrijdag 19 november 14.00 uur: Beveiligingsbeurs, Sporthal De Korf, De Smidse 1. 14.00 uur: Bazar Tryfosa, 't Trefpunt, Arnhemseweg. 15.15 uur: Scholierencafé, IJsbreker, Bavoortseweg 25. 19.00 Boodschappenactie voor kinderen voormalig Joe goslavië, Spar supermarkt, Biezenkamp. 21.00 uur: Inloopavond, IJs breker, Bavoortseweg 25. Zaterdag 20 november 1.30 uur: Boodschappenactie voor kinderen in voormalig Joegoslavië, Spar supermarkt, Biezenkamp 00 uur: Beveiligingsbeurs, Sporthal De Korf, De Smidse 1 9,00 uur: Graveren kente kens in autoruiten, Garage Kleinveld, Hessenweg 166, Achterveld. 10.00 uur: Dag van de rech ten van het kind, Bibliotheek Nieuw-Langenbeek, Hamers- veldseweg. 14.30 uur: Sinterklaas ont vangen door burgemeester Pa nis, Bordes Gemeentehuis. 20.00 uur: Dansavond voor alleenstaanden, De Mof, Arn hemseweg 95. 20.15 uur: Concert Gemengd Koor Leusden, De Flint, Amersfoort. 21.00 uur: Optreden Aad en de Adapters, De IJsbreker, Ba voortseweg 25. Zondag 21 november 14.00 uur: Wandeling door Den Treek, parkeerplaats Ho tel Den Treek, Treekerweg 23 Maandag 22 november 19.30 uur: Kaartavond, Moespot, Achterveld. De Dinsdag 23 november 10.00 uur: Verkoop hand werk en boeken, 't Hamersveld, Albert Buininggaarde 34. Woensdag 24 november 9.00 uur: Kaartenactie Uni cef, Bakkerij Schouten, Hes senweg, Achterveld 14.30 uur: Bijeenkomst over ikonen, PCOB, koffiekamer 't Hamersveld, Albert Buining gaarde 34. 15.15 uur: Scholierencafé, IJsbreker, Bavoortseweg 25 20.00 uur: Ledenvergadering postzegelvereniging De Loupe, De Til, Hamersveldseweg 30. 20.30 uur: Film met Jane Seymour, 't Vooronder, Burge meester van de Postlaan 2. ming te kostbaar is en niet no dig. De burgemeester hield de raad voor dat bij ruimere ope ningstijden extra mensen aan getrokken moeten worden. De huidige regeling, waarbij het gemeentehuis ook op woens dagmiddag open is, lijkt hem voldoende. VVD-fractievoorzitter Al rich Parson liet zich echter niet overtuigen. De woensdagmid dagopening bleek na een proef periode van een jaar volgens hem zo succesvol, dat een ver ruiming gerechtvaardigd is. Het college moest ook een fi nanciële tegenvaller van f 30.000,— incasseren. De WD-fractie wist een meerderheid te behalen voor haar mot.ip geen rerlarpeznilen oJJ^illbemTfe-mëiiltSale-staan iq Lensden. Het college ging er nog vanuit dat dergelijke re clame mogelijk moet zijn, mits deze op een aanvaardbare ma nier wordt ingepast in het straatbeeld. De WD vindt zelfs dit al te ver gaan De par tij vindt reclame op straat ont sierend en vindt dat er op dat moment al genoeg reclame-ui tingen in Leusden zijn Het college moet daarom het be drag aan. -inkomsten __van f 30.00(L^uit ~5ë begroting ^schrappen.^ Net als vorig jaar staakte de stemmen over een motie van Leusden '90 over de subsidië ring van de Iraanse vereniging Sjoura ten behoeve van de vie ring van het Iraanse nieuwjaar. Volgens wethouder Corri Ver- duin wordt het bedrag van 500,— uit een apart potje be taald en drukt het niet op de begroting. Zij beschouwt de viering van het feest als een mogelijkheid de Iraanse ge meenschap beter te laten inte greren Leusden '90, WD, GPV/SGP en D 66 gaan er echter vanuit dat het om een religieus feest gaat Andere groeperingen krijgen daarvoor ook geen subsidie. De discussie over deze subsidie wordt nu al enkele jaren tijdens de algeme ne beschouwingen gevoerd. Er waren dit jaar 10 voorstem mers en een even groot aantal raadsleden was tegen. Omdat de stemmen ook dit keer weer staakten, zal er bij de eerst ko mende raadsvergadering op nieuw over het voorstel ge stemd moeten worden. Stadswachten op komst Een groot aantal politieke partijen in Leusden blijft ha meren op de komst van stads wachten of politie-assistenten. Dat bleek donderdag tijdens de algemene politieke beschou wingen en de behandeling van de begroting. Onder druk van de partijen zegde burgemeester Panis toe in december met een notitie te komen over het on derwerp. De voorkeur van Leusden lijkt daarbij uit te gaan naar politie-assistenten, die een ruimere bevoegdheid hebben dan de zogenaamde stadswachten. Een struikel blok is het kostenplaatje dat met de invoering van stads wachten gepaard gaat. Volgens nog onbevestigde berichten gaat het aanstellen van twee van dergelijke functionarissen 175.000,-per jaar kosten Pa nis zegde, vooruitlopend op de notitie, toe dat Leusden vol gend jaar een proef zal nemen, die bekostigd zal worden uit de pot sociale vernieuwing. De Korf Het college van b&w voelt niets voor een verbouwing van De Korf tot cultureel centrum, zoals D66 dat wil. De demo craten hadden in de algemene beschouwingen daaromtrent een luchtballon opgelaten. D66 wilde een onderzoek, waarin de transformatie van De Korf tot volwaardig cultureel cen trum bekeken zou worden. Daarbij zou de sporthal moe ten worden verplaatst naar el ders in Leusden. Wethouder Vroon herinner de D66 in zijn beantwoording aan de notitie kunst- en cul tuurbeleid, die de raad pas twee jaar geleden vaststelde. Nog geen jaar geleden is die notitie geëvalueerd, waarbij de raad zijn tevredenheid uit sprak over het gevoerde beleid. .Daarin staat dat het beleid in de bestaande accommodaties moet worden uitgevoerd. Er is nooit sprake geweest van een aparte, nieuwe acommodatie", reageerde Vroon enigszins ver baasd over de plannen van D66. Vroon wees ook nog eens op de aanwezigheid van de grote steden in de onmiddellij ke nabijheid van Leusden met een volwaardig cultureel aan bod Dat maakt de ontwikke ling van een eigen cultureel centrum in Leusden overbodig, meende Vroon. Subsidie LHV/Roda De nieuwbouwplannen van de Leusder Handbalvereniging (LHV) en voetbalvereniging Roda'46 komen in 1995 in aan merking voor gemeentelijke subsidie. Dat is donderdag vast komen te staan tijdens de be handeling van de gemeentelij ke begroting. D66 trok tijdens de behandeling van de begro ting een motie in, waarin de emoe raten pleitten voor het naar voren halen van de finan ciering. D66 wilde dat de ge meente al in 1994 geld vrij zou maken. Het gaat daarbij om een kleine anderhalve ton voor de bouw van twee kleedka mers Wethouder Vroon zei de de mocraten dat het 'om budget taire redenen' niet mogelijk was de financiering al in 1994 rond te krijgen Verder wist Vroon te melden dat de druk bij de handbalvereniging enigs zins van de ketel lijkt, nu de club in vergaand stadium van onderhandeling is met tafel tennisvereniging TTCL, waar LHV de kantine voorlopig wil gaan exploiteren. D66 wilde van Vroon wel horen dat de toegezegde subsidie ook daad werkelijk in 1995 beschikbaar wordt gesteld. Toen Vroon vertelde dat dat zo was, trok D66 de aangekondigde motie in. De plannen van LHV en Roda voorzien in een accom modatie, bestaande uit vier kleedkamers, kantine-ruimte voor LHV en extra vergader ruimte voor Roda. Beide ver enigingen willen gecombi neerd gebruik gaan maken van de nieuwe accommodatie. LHV heeft voor de bouw van twee kleedkamers inmiddels subsi die achter de hand. De realise ring van het project hangt nog op subsidie voor Roda van de andere twee kleedkamers. Vervolg van voorpagina Stoelinga zou daarop wijzen. De huidige fractie zou gebrek aan creativiteit en vernieu wende ideeën hebben getoond. De keuze van Joop Kool als tweede man op de lijst zou die harde lijn ook bevestigen. Geert Hilgenga is dus de nieuwe lijsttrekker en beoogd fractievoorzitter van Leusden '90. Dat besliste de ledenverga dering van de partij vorige week woensdagavond. Hilgen ga volgt Roef Blauw op, die door de lijstcommissie onder leiding van Ben Stoelinga, op een derde plaats werd gezet. Daarmee werd Blauw het fractievoorzitterschap ontno men. Reden daarvoor is volgens de commissie dat de fractie on der leiding van Blauw in een fase van berusting en het func tioneren op routine terecht is gekomen en zich in weinig on derscheidt van andere partij en. De laatste jaren zouden vol gens de commissie weinig ver nieuwende ideeën zijn gelan ceerd. Blauw, die zich de kritiek erg aantrok en zich boos maakte over de wijze, waarop het in de publiciteit is geko men, trok zich vorige week te rug als kandidaat. Wel zegde hij toe loyaal de periode tot aan de verkiezingen in maart uit te dienen Door het intrekken van zijn kandidatuur schoof Ge rard van Duin op van de vierde naar een verkiesbare plaats op de lijst. Blauw noemde eerder in een persverklaring diens kandi datuur onaanvaardbaar en verwijst naar diens actie voor de aanleg van een verkeers drempel in zijn straat. Hij zou zich daarbij belachelijk heb ben gemaakt. Van Duin sloeg tijdens de ledenvergadering terug met een brief, waarin hij Blauw er van beschuldigde met Ange- nent in de partij een hetze tegen hem te zijn begonnen Zij zou den een roddelcampagne tegen Van Duin begonnen zijn na de bekendmaking van de kandi datenlijst door de commissie Stoelinga. Na de stemming en zijn verkiezing op de derde plaats van de lijst trok Van Duin zijn brief echter terug. De stemming over die lijst leverde op zich geen grote pro blemen op. Van de 24 geldige stemmen waren er weliswaar 10 tegen de voordracht van de commissie, maar de discussie over de gang van zaken bleef uit, mede omdat Blauw niet bij de vergadering aanwezig was. „Jammer," gaf Ben Stoelinga als commentaar, want volgens de voorzitter van de lijstcom missie had Blauw nog voldoen de kans de volgorde van de lijst tijdens de vergadering aan te vechten Ook bestuursvoorzitter en sinds woensdag lijsttrekker Geert Hilgenga betreurde de afwezigheid van de gewezen fractievoorzitter. „Het is jam mer dat Roef Blauw geen ver trouwen heeft in deze leden vergadering en in de eerlijke afhandeling van de procedu re," was zijn reactie. Dat ge brek aan vertrouwen zal echter volgens Hilgenga en Blauw's mede-fractiegenoot Joop Kool geen gevolgen hebben voor de positie van Blauw, die tot maart volgend jaar fractie voorzitter van de partij blijft Een dag later verklaarde Angenent dat hij tijdens de vergadering zijn mond had ge houden, juist omdat hij geen vertrouwen had in de eerlijke afhandeling van de affaire. Volgens hem hadden zowel Hilgenga als Joop Kool fami lieleden voor de ledenvergade ring opgetrommeld om er zeker van te zijn dat de voordracht van de commissie Stoelinga zou worden aangenomen. De uitslag van de stemming was 14 stemmen voor en 10 tegen. Het verschil van vier voorstemmers zou daardoor verklaard wor den. Het venijn zat in de staart van de vergadering en werd veroorzaakt door de felle reac tie van oud-raadslid Gjalt van Riezen Die stoorde zich aan de brief Van Duin en nam er geen genoegen mee, dat deze die brief had teruggetrokken Ook Van Riezen had zich gestoord aan het optreden van van Duin in de affaire van het briefpa pier. Tijdens het raadslidmaat schap van Van Riezen werd deze in de gemeenteraad op de briefactie aangesproken, hoe wel hij daar niet over ingelicht was Andere partijen gingen ervan uit dat het om een inti- tiatief van Leusden '90 ging Het enige dat Van Riezen kon doen, was zich op dat moment distantiëren van de actie. Het oud-raadslid, dat door drukke werkzaamheden uit de fractie stapte, zei donderdag tijdens de ledenvergadering dat hem door Van Duin een kunstje was geflikt. Het maakte Van Duin volgens hem ongeschikt voor het raadslid maatschap. Van Riezen steun de later Agenent, die hij prees voor zijn inzet voor de partijin diens beschuldiging dat Hil genga en Kool gebruik hadden gemaakt van familieleden om de stemming over de lijst veilig te stellen. Van Riezen verliet na de vergadering de partij door zijn lidmaatschap op te zeggen. De kritiek van Van Riezen kwam na de stemming over de lijst. Joop Kool en voorzitter Hilgenga smoorden de drei gende onrust in de kiem en rie pen de vergadering op positief en constructief de verkiezingen in te gaan. De nieuwe situatie is voor Hilgenga wel aanleiding een ledenvergadering uit te schrijven om de lijst, na het wegvallen van vier mensen, opnieuw samen te stellen. Hij wil dit voor 1 december doen. ACHTERVELD - Vorige week dinsdag is erin Achterveld een ontploffing geweest in de voormalige meelfabriek aan het Groot Achterveldplein. Vlak na deze ontploffing ontstond er ook brand in het gebouw. Een groep ouders met kinderen werd hier slachtoffer van. Velen van de aanwezigen liepen min of meer ernstige verwondingen op, althans dat was de melding die binnen kwam bij het algemene alarmnummer 06-11. De jaarlijkse gezamenlijke oefening van de Achterveldse brandweer en EHBO ging met de ontploffing van start. Brandweerauto's uit Achterveld, Leusden en Barneveld stormden toe, alsmede een drietal ambulances en een kleine vijftigtal EHBO-ers. In het gebouw van de voormalige meelfabriek waren zo'n 35 gewonden, waarvan er een aantal zeer ernstig aan toe was. De slachtoffers hadden onder andere hoofdwonden, been- en armfracturen, brandwonden, builen en schrammen. De opzet was zo goed mogelijk een echte ramp na te bootsen. Dit gelukte aardig en na een wat aarzelend begin verliep de gehele reddingsactie behoorlijk. Naast genoemde hulptroepen waren op de plaats van de ramp ook de politie en de burgemeester aanwezig om de geheel nog echter te laten lijken. Burgemeester Panis kon bij deze gelegenheid zijn mensen eens bij een ramp van enige importantie aan het werk zien. Waar de brandweer het gebouw met behulp van perslucht doorzocht en tegelijkertijd bluste was de EHBO paraat om de gewonden die naar buiten kwamen op te vangen en te behandelen. De zwaargewonden werden per ambulance afgevoerd naar het ziekenhuis. Met medewerking van de Lotusgroep Nijkerk en een groep Achterveldse schoolkinderen werden de verwondingen zo getrouw mogelijk nagebootst. Na afloop waren er tevreden gezichten bij zowel brandweercommandant Blokker als de voorzit ter van de EHBO-vereniging, huisarts Schaeffner. LEUSDEN - De gemeente gaat 40.000,- uittrekken voor een onderzoek naar de mogelijkhe den om het gemeentehuis aan te passen aan de eisen des tijds. Het gebouw blijkt zeer ineffi ciënt te zijn ingedeeld en schiet momenteel ernstig tekort als huisvesting voor het ambtelijk apparaat. Ook de brandveilig heid van het gebouw dient drastisch te worden verhoogd. De commissie algemene be stuurlijke zaken ging maan dagavond akkoord met het in schakelen van een extern on derzoeksbureau, dat moet be kijken of een ingrijpende ver bouwing de knelpunten kan oplossen. Het is op voorhand duidelijk dat een dergelijke operatie een kostbare gaat worden. Voorlo pig heeft het college een mil joen geraamd voor de verbou wing, maar het is nog maar zeer de vraag of het gemeentehuis voor een dergelijk bedrag in derdaad up to date gemaakt kan worden De huidige raadsleden had den veel kritiek op de wijze waarop het gemeentehuis is ge bouwd. „Het is een mooi ge bouw, maar verre van functio neel", concludeerde PvdA-er Nico Klerk, die bang zei te zijn dat ook een extern onderzoek met veel mogelijkheden zou opleveren om de knelpunten echt aan te pakken. „Het ge meentehuis had nooit op deze wijze gebouwd mogen wor den", meende Leusden'90 raadslid Roef Blauw. CDA-er Evelien Blom, één van de weinige raadsleden die er zelf bij was toen de beslis sing om het gemeentehuis te bouwen werd genomen, noem de de huidige problemen 'de tol die we moeten betalen voor een monument' Harm Offereins, ook indertijd betrokken bij de beslissing om het gemeente huis te bouwen, kon zich in die visie niet geheel vinden. „Het is niet zozeer de tol van de roem, alswel de snelle groei van het ambtelijk apparaat die we niet hadden voorzien. Daarom zijn we nu in de problemen geko men VVD-er Knoppien kon niet nalaten erop te wijzen dat de aangekondigde verbouwings operatie de afgelopen jaren al is voorafgegaan door tal van kleinere cosmetische ingrepen. Knoppien: „Dat heeft ons de afgelopen tien jaar bij elkaar al een half miljoen gekost. Laten we dat niet vergeten!" Alleen het CDA was er op voorhand niet van overtuigd dat een onderzoek moest wor den uitbesteed Evelien Blom vond dat een dergelijk onder zoek net zo goed door de amb tenaren zelf zou kunnen wor den gedaan Sisssers is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heeft u iets aardigs Ie melden, of wilt u afreageren, bel dan de redactie: 94 14 94. '...De wandelgangen. Niet alleen in bet gebouw van de Tweede Kamer in Den Haag zijn deze aan gelegd, ook bet Leusdense gemeentehuis beschikt over deze politieke looproutes. Daar kan vertrou welijke informatie worden uitgewisseld en kunnen de laatste roddels worden doorverteld...' '...Tijdens de schorsingen van de algemene be schouwingen vorige week was het spannnender in de wandelgangen dan tijdens de beschouwingen zelf, die saai en voorspelbaar waren...' '...Het gonsde van de geruchten en speculaties over eikaars en andersmans partij. Daar was ook alle reden voor, want de verkiezingen staan voor de deur en bet al dan niet dringen om een plaatsje op de diverse kandidatenlijsten in voorkomende gevallen met gebruik van de ellebogen is begon nen...' Uiteraard stond Leusden '90 in het middelpunt van de belangstelling. Fractievoorzitter Roef Blauw stapt na de verkiezingen op uit de raad, omda t hij ontevreden is over zijn plek op de lijst en de wijze waarop dat naar buiten is gekomen...' '...Van de ledenvergadering, die de dag voor de algemene beschouwingen bijeen kwam, kreeg bij weinig steun. Sterker nog. zijn voornaamste steun en toeverlaat in de partij, secretaris Léon Ange nent, kreeg bet zwaar te verduren... '...Gerard van Duin, vierde man op de lijst - na de vergadering stond bij op de derde plaats - beschul digde Angenent ervan een roddelcampagne tegen bem te zijn begonnen...' '...Angenent hield tijdens de ledenvergadering zijn lippen stijf op elkaar. De volgende dag sloeg bij genadeloos toe. Zonder zijn voorzitter Geert Hilgenga in te lichten faxte hij zijn ontslagbrief rechtstreeks naar de pers en dunde en passant de gelederen van Leusden '90 flink uit... '...Met hem vertrok namelijk ook Wim (opa) Snoek, zodat er op de kandidatenlijst van de partij nog maar 5 in plaats van 9 namen staan en bet bestuur nog maar 2 leden heeft... '...In zijn ontslagbrief beschuldigt Angenent Van Duin ervan niet te kunnen samenwerken en ver wijt hij Hilgenga Van Duin uit eigenbelang de hand boven het hoofd te houden. De voorzitter is namelijk sinds woensdagavond ook lijsttrekker is en is daarom gedwongen samen te werken met Van Duin die door alle toestanden plotseling op een verkiesbare plaats kwam te staan...' '...Tijdens de algemene beschouwingen zaten Hil genga en Angenent enige tijd 'broederlijk' naast elkaar op de publieke tribune. Zij zonderden zich zelfs enige tijd af en begaven zich voor èen onder onsje in de wandelgangen. Daarmee wekte zij even de indruk, dat zij ergens op een plekje in het gemeentehuis de strijdbijl hadden begraven...' '...Maar schijn bedriegt. In dezelfde wandelgan gen verklaarde Angenent dat wat hem betreft het gesprek met de voorzitter niets veranderd bad...' '...Wie er ook stevig op los wandelde was Evelien Blom. Met ferme stappen liep zij tijdens een pauze naar de perstribune om een nieuwtje te vertellen. Zij had in 't (E)Ros Beyaart een tentoonstelling georganiseerd met erotische kunst. Wie belang- steling bad moest er snel bij zijn. want de expositie was alleen op vrijdag en duurde maar enkele uren...' '...Een deskundige jury beoordeelde bet werk van een aantal amateur-kunstenaars. Evelien is zelf geen amateur op bet gebied van erotica. Zij werkt al enige tijd bij het Leusdense bedrijf ExpoCare, die ondermeer overal in den lande bcdrijfscontact- dagen organiseert...' '...Sinds vorig jaar hoort daar ook de organisatie van Erolife hij. Deze beurs gaat dus over erotiek, volgens het woordenboek van ExpoCare: 'Het ge heel der verschijnselen en gevoelens van zinnelijke liefde'...* '...De beurs is van donderdag25 tot en met zondag 28 november in de Jaarbeurs in Utrecht. Wij kre gen een zeer 'glossy' folder in de bus, waarin de lifestyle beurs stijlvol wordt aangekondigd. Het kan niet anders dat het een even groot succes wordt als vorig jaar, toen er 22.500 mensen de beurs bezochten...' '...Onder die aanwezigen was toen ook Evelien Blom. die de public relations verzorgde. Na haar wethouderschap, die zij al weer enkele jaren ach ter de rug beeft, wilde zij namelijk iets om handen hebben en leerde zij dus door voor pr-vrouw. Zij doet dit met enthousiasme, want zelfs tijdens de algemene beschouwingen kon zij het voorlichten dus niet laten...' '...Wie de komende dagen goed oplet, zal iets op vallen aan de Leusdense politie-agenten. Het uni form is nog hetzelfde en er is nog geen dwingende richtlijn dat een 'uniform' kapsel voorschrijft. Daar kan het dus niet aan liggen...' '...De vertegenwoordigers van de 'sterke arm'fiet sen tegenwoordig weer met plezier en dat kan maar één reden hebben. Zij kregen deze week nieuwe rijwielen en daar zijn zij trots op. Zij zijn zo blij met hun nieuwe tweeivielers, dat zij bet de hele wereld willen laten weten...' '...Over wandelen hebben wij het deze week ge noeg gehad, dus hij deze: Wilt u de komende tijd even letten op de nieuwe fietsen van de politie en zeggen dat ze mooi zijn...'

Leusder Krant | 1993 | | pagina 3