Leusden Leusden hamershof in beweging Nassau I koopwoningen in Achterveld in Eemland houden we chemisch afval apart WOENSDAG 17 NOVEMBER 1993 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van tic gemeente Leusden nr 184 d.d. 17 november 1993 informatieavonden op 30 november en 1 december in het verlengde van de Ruurd Vis serstraat, richting Jan van Arkel- weg in Achterveld wordt op 1 maart 1994 gestart met de bouw van: - 10 premie-koop-A-woningen; (gem. koopprijs 152.000,- v.o.n.) - 12 vrije sectorwoningen, twee onder een kap met garage; (koopprijs vanaf 265.000,- v.o.n.) De informatieavonden vinden plaats in café Buitenlust, Hessen weg 337 in Achterveld op: dinsdag 30 november a.s. voor ge gadigden voor een sociale koopwo ning; woensdag 1 december a.s. voor ge gadigden voor een vrye sectorwo ning. Beide avonden beginnen om 20.00 uur. Op deze informatieavonden wordt het bouwplan door de architect en de ontwikkelaar uiteengezet. De vertegenwoordigers van de betrok ken makelaarskantoren geven een toelichting op de verkoopprocedu re en op de toewijzingscnteria van de gemeente Leusden informatie en inschrijving Op de informatieavonden zijn bro chures en inschrijfformulieren aan wezig (Deze zijn vóór deze avonden niet verkrijgbaar.) Inschrijving voor de woningen staat open voor kandidaten die een binding hebben aan de gemeente Leusden Hieronder wordt ver staan: 1 economisch gebonden aan de gemeente Leusden of 2 twee jaar ingezetene van de ge meente Leusden of 3. een toewijsbare huurwoning achterlaten in de gemeente Leusden (beneden de huursub- sidiegrens) De volgorde van de kandidaten wordt bij loting bepaald door de notaris voorrangsgroepen Voor de loting zullen zgn. voor rangsgroepen worden gevormd. De indeling van deze groepen ziet er als volgt uit. 1. Achtervelders die in de ge meente Leusden een toewijsba re huurwoning achterlaten be neden de huursubsidiegrens; 2. Personen die minimaal twee jaar in Achterveld woonachtig zijn en/of een economische bin ding hebben aan Achterveld; 3. Personen, niet zijnde Achter velders, die in de gemeente Leusden een toewijsbare huur woning achterlaten beneden de huursubsidiegrens; 4. Overige Leusdenaren die aan de inschrijvingscriteria voldoen. Wie behoren er tot de Achtervel ders? Hieronder worden niet al leen personen verstaan die mini maal twee jaar woonachtig zijn in Achterveld of economisch zijn ge bonden aan Achterveld, maar ook diegenen die in de afgelopen 10 jaar minimaal 6 jaar aaneengeslo ten in Achterveld hebben ge woond realisatie Projectrealisatie Woningstichting Leusden/MUWl Vastgoed Bouwbedrijf: MUWI van Gent's Bouwbedrijf BV. Makelaars: Van Haselen Makelaars/Van hete- ren en Herbrink Makelaars o.g In de Nederlandse huishoudens ontstaan jaarlijks zo'n 37 miljoen kilo chemisch afval. Als je gaat berekenen hoeveel dat per persoon is kom je uit op 2,5 kilo per jaar. Gelukkig houden we een belangrijk deel daarvan apart. Cijfers van de gemeenten in het Gewest Eemland laten zien dat ongeveer de helft van het chemisch afval apart wordt ingeleverd. We zijn goed bezig maar het kan dus nog beter. In het gewest Eemland liggen ze ven gemeenten. Amersfoort, Baam, Bunschoten. Eemnes, Leusden, Soest en Woudenberg Deze gemeenten hebben besloten om op het gebied van het gemeen telijk milieubeleid meer te gaan samenwerken. Vandaar dat gelijk tijdig in alle gemeenten nu aan dacht wordt besteed aan dit onder werp Want elke gemeente biedt de mogelijkheid om chemisch afval gescheiden in te leveren. wat is chemisch afval Deze vraag was niet altijd even gemakkelijk te beantwoorden. Daarom heeft de minister van mi lieu besloten dat schadelijke pro- dukten van een symbool moeten worden voorzien Dat symbool wordt volgend jaar ingevoerd. Tot die tijd moeten we het doen met de 'welles-nietes-lijst' Dat is een overzicht van spullen die we wel en met apart moeten houden. Die brochure kunt u gratis afhalen op het gemeentehuis en bij de biblio theek aanbieden Om te voorkomen dat schadelijke stoffen in bodem, water en lucht terechtkomen, heeft elke gemeen te een depot voor chemisch afval U levert dat chemisch afval na tuurlijk op een correcte manier aan, dat wil zeggen in de originele verpakking of met een etiket waar op staat om welke stof het gaat. Meng het afval nooit. Een lege ver pakking is geen chemisch afval. verwerking Al dat gewestelijke chemisch afval gaat naar het depot in Amersfoort Daar wordt het gesorteerd, want met alle afval gaat naar één bedrijf. Zo gaan de fotchemicalien naar een bedrijf dat er het zilver kan uithalen. Olie wordt weer door een ander bedrijf opgewerkt zodat we een deel ervan kunnen hergebrui ken. En om het metaal van verf blikken opnieuw te kunnen gebrui ken heeft weer een ander bedrijf een methode uitgevonden. De komende tijd wordt er veel aan dacht besteed aan chemisch afval Er komen spotjes op radio en t.v. qn stukjes in de krant. Bovendien is er op het gemeentehuis en bij de bibliotheek schriftelijk materiaal verkrijgbaar Die informatie hebt u nodig voor de chemisch afval wed strijd. Doe mee en win leuke prijzen voor een beter milieu hoort dit bij chemisch afval of niet? Geen twijfel mogelijk. Als u de welles-nietes-lijst gebruikt, bent u er zo achter. Om voor de bonusprijs in aanmer king te komen moet u in de week van 13 tot en met 19 december luisteren naar Radio Utrecht.-In de reklamespotjes wordt steeds de zelfde vraag gesteld. Beantwoordt deze vraag op dit formulier. Hebt u de radio-vraag gemist? Geen nood. Op de kabelkrant wordt ook nog eens een vraag ge steld. Vanaf 1 december kan het bericht op de kabel staan Bij goe de beantwoording maakt u kans op een bonusprijs. winkels en woningen De bouw van de winkels en de 54 erboven gelegen woningen ver loopt zeer voorspoedig. Omstreeks apnl/mei zal een groot aantal win kels kunnen worden geopend voor het publiek. Begin 1994 begint de oplevenng van de womngen. Drie van de vier woningblokken met in totaal 111 woningen worden ongeveer gelijk tijdig gebouwd. De bouw van het eerste deel met 33 terraswoningen vordert gestaag. Binnenkort zal het hoogste punt worden bereikt. De bouw van het tweede deel met 22 woningen zal begin januari 1994 kunnen starten woonrijp maken Direct na de jaarwisseling moet worden begonnen met het 'woon rijp' maken van Hamershof II. Als eerste bij de winkels en de 54 wo ningen erboven. Vanaf begin ja nuari worden de woningen opgele verd, terwijl in maart/april de eer ste winkels kunnen openen. Daar om is de aanleg van het Plein al direct aan de beurt. Voordien moet het werk echter worden aanbesteed. In de Raads vergadering van oktober voteerde de Raad het krediet. Begin december vindt de aanbeste ding op de gebruikelijke wijze plaats. De gunning zal dan nog vóór de jaarwisseling plaats kunnen vin den, zodat de aannemer begin 1994 aan het werk kan. opknapbeurt Hamershof De vereniging van eigenaren (WE) Hamershof heeft het ad viesbureau Brian Goedtz uit Leus den ingeschakeld om de werk zaamheden die in opdracht van de WE worden uitgevoerd, te orga niseren en te begeleiden. De gemeente is verantwoordelijk voor een opknapbeurt van het openbaar gebied. De WE regels de verwijdering van de lift; het aan brengen van luifels en de opknap beurt van het overdekte deel. Be halve de twee grote opdrachtge vers, de WE en de Gemeente, zal er naar verwachting ook nog een Naam: Adres: Woonplaats Tel: kruis aan of de genoemde produkten wel of geen chemisch afval zijn aceton boenwas videobanden spaarlampen loodwikkel bonus welles nietes O O O O O O O O O O O O O O produkt uit radiospotje produkt van kabelkrant antwoorden voor 1 februari 1994 inleveren bij het afvalstation aan de Spieghelweg of opsturen naar de afdeling Milieu van de Gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Er zijn tientallen prijzen te winnen met een totale waarde van 1.000,-Welke dat zijn is nog geheim. groot aantal individuele opdracht gevers zijn voor werkzaamhede aan en in winkels. Door het geree komen van de winkels in het mei we deel zullen er winkeliers uit h< oude deel naar het nieuwe verhu zen. De leegkomende winkels knj gen een nieuwe eigenaar en zulle vaak worden verbouwd en in ee aantal gevallen van een nieuwe pi worden voorzien. Intussen is al wel duidelijk gewoi den dat de revitalisenng niet in sep tember 1994 voltooid zal zijn. D hoeveelheid werk en de volgord ervan maken dat onmogelijk. E wordt nog bezien of dat consequeo ties heeft voor de gelijktijdige offj cièle opening van oud en nieuw september, waarnaar steeds is gt streefd. cont(r)acten met winkeliers De branche-adviescommissi speelt in de bewaking van het brac chepatroon en de contractering va de nieuwe winkeliers een central rol. Zij brengt advies uit aan wethouder die Economische Za ken in zijn portefeuille heeft. D uiteindelijke besluitvorming is aa hem gedelegeerd. Nadat de selectie van de aangeme de winkeliers in deze commissi heeft plaatsgevonden gaat MB( met de betrokkenen overleg plege met als doel een contract te sluiten MBO is momenteel volop bezi met het voeren van besprekinge met gegadigden voor een winkel het nieuwe deel van de Hamershof politiebureau De aanbesteding voor de bouw va het politiebureau heeft plaatsg< vonden. Eind november zal d bouw starten. GEMEENTE BEKENDMAKINGEN GEMEENTE beschikking Wet Milieube heer Op 8 oktober 1993 hebben burgemeester en wethouders van Leusden in het kader van de Wet Milieubeheer ambtshalve voorschriften toegevoegd aan de vergunning van de Stichting tot exploitatie van het Sport- en Recreatiebad 'Octopus' voor een sport- en recreatiebad op het perceel Bavoortseweg 9 te Leusden. De beschikking en de bijlagen liggen van 17 november 1993 tot 17 december 1993 op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afde ling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. Bovendien bestaat de mogelijkheid om de stukken in te zien op iedere vnjdag tussen 19 00 en 20.00 uur, na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033-961759. Gedurende bovengenoemde termijn kan be roep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage door: a. de aanvrager, b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die schriftelijk of mondeling be zwaren hebben ingebracht tegen de ont- werp-beschikking, d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij rede lijkenvijs niet in staat is geweest bezwaren in te dienen tegen de ontwerp-be- schikking. De beschikking wordt na afloop van de beroeps termijn van kracht tenzij voor deze datum be roep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschik king dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De be schikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. aanvragen om bouwvergun ning de volgende aanvragen om bouwvergunning en meldingen zyn ontvangen: een dakkapel Salamander 11 uitbreiden woning Kon. Sophielaan 19 plaatsen raam ijn zijgevel Bitterschoten 20 verbouw achteringang Zwarteweg 30 slopen en herbouwen woning Arnhemseweg 66 plaatsen dakkapellen W. van Pruisenlaan 4 bouwen bedrijfsverzamelgebouw Ambachtsweg plaatsen dakopbouw Waterhoen 8 en 6 Deze publikatie vindt plaats op grond van het bepaalde in artikel 41 van de woningwet en is bedoeld om bekendheid te geven aan het feit dat genoemde aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend. Nadere informatie kunt U krijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken (tel. 961724) De volgende aanvragen om (bouw-)vergunning liggen ter inzage: het bouwen van een bedrijfsverzamelgebouw op een perceel aan de Ambachtsweg het aanpassen van de achteringang van het pand op het perceel Zwarteweg 30 het uitbreiden van de woning op het perceel van Daatselaarhof 14 het plaatsen van 4 verlichtingsmasten op het perceel Ursulineweg 14 het vervangen van luifels en het plaatsen van een fietsenstalling op het perceel Kastanjelaan 3 De bouwplannen liggen ter inzage van donder dag 18 november tot en met woensdag 1,decem ber op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur en op de woensdagmiddag van 13.30 uur tot 16.00 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en alge mene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk worden ingediend bij burge meester en wethouders van Leusden, Postbus 150, 3830 AD Leusden. verleende vergunningen bouwvergunningen verbouwen/uitbreiden van de woning Kon. Julianaiaan 64 plaatsen schuifpui in zijgevel Bolderikhof 12 plaatsen dakopbouw Rietspinner 2 uitbreiden woning Schoolsteeg 2 uitbreiden woning en plaatsen dakkapel Vil- troos 16 verbouwen woning Treekerweg 1 bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over: bouwvergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 756; diverse vergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 729; kapver- gunningen bij de afdeling Groen, Hamersveld- seweg 105, telefoon 961 752. Km; -11ii1i1i bedrijfshuisvesting bv - ii P kapvergunningen Libel 11 Gironde 28 Hondsroos 2 Koolzaadland 18 Koolzaadland 16 Landweg 321 een lijsterbes in de voortuin' een eik in de achtertuin een berk in de voortuin een berk in de voortuin een berk in de voortuin een treurwilg en een berk in de achtertuin Tarweland 22 een berk in de voortuin van Boetzelaerlaan 20een prunus in de voortuin Pr. Hendriklaan 10 een Lankslaan in de achtertuin Acacialaan 12 twee dennen en een conifeer ió de voor en zijtuin diverse vergunningen Buitenplaets 'De Heiligenberg': kerstmanifesta tie; N.V.B.M.B jaarvergadering met ruilbeurs; M.H.C. Leusden: 4 x ontheffing sluitingsuur en 5 x muziekvergunning; Drank- en Horecawet Quick Easy Dineshop: vergunning art. 38, lid 2; H.H. van den Hengel en echtgenote: slijterij- vergunning Hamersveldseweg 56; H.H. van den Hengel en echtgenote: slijterij vergunning De Biezenkamp 7, MB. Doffegnies en echtgenote: restaurantver gunning Appelweg 4. adviescommissie woningverdeling De WSL en de gemeente Leusden zoeken: een enthousiaste vrywilliger/ster voor de Adviescommissie Woningverdeling De commissie telt 5 (anonieme) leden. Zij advi seert de WSL en de gemeente o.a. over de verdeling van de huurwoningen en de toeken ning van urgenties aan woningzoekenden. Één maal per maand vindt een vergadering plaats. Vooraf dienen de stukken te worden bestu deerd. Wij zoeken een man of vrouw die affiniteit heeft met huisvesting en graag door deelname aan genoemde commissie zijn of haar steentje wil bijdragen aan een rechtvaardige verdeling van de woningen in Leusden. Vooral inwoners van Achterveld en/of vrouwen worden gevraagd te reageren. Belangstellenden kunnen hun brief voor 15 de cember a.s. richten aan: College van burgemeester en wethouders t.a.v.: afdeling huisvesting Postbus 150 3830 AD LEUSDEN Corien's TRIMSALON, gedipl. hondentrimster Vetkamp 48, Nijkerk, tel. 03494-62078 HONDENKAPSALON Het Dierenpaleis, tel. 03463- 54575 of 03404- 19793. T.k. nest jonge ROTT WEILERS. Tel. 03431- 1273. TRIMSALON Jori voor alle rassen. Tel. 03495- 37091. TJc MALTEZER LEEUWTJES, ing. en ontw tel. 08385-12565 auto's en motoren Kadett 1.2N '81, APK 4-94 trekh nw rem men 1300,- 03420- 13372. Nw AANHANGWA GENS open en geslo ten, bagagewag- tandemassers- auto- transporters enz. Inruil mog. tevens onderdelen assen verlenz. S. Muis, Nw. Voorthuizer- weg 20, Nijkerk. Tel. 03494-58215. T.k. TREKHAAK VW Golt. Tel. 03497- 3096. OPEL ASCONA 1979 i.pr.st. Vr.pr. 2.000,-. A.P.K. tot augustus '94, 03494-62669/57518. Opgeletl AUTO- ÜT KOOPCENTRALE va. 50,-tot/ 15.000,-voor loop-, sloop- en schade auto's, ook busjes, vrachtwagens en be drijfsauto's. Inl. 02155- 21922 bg.g. 06- 52879694. T.k. voor liefhebber en voor dagelijks gebruik SAAB 96 GL, bj. '79, APK. tot 21-4-'94, 3.850,-. 08389- 14616. Wegens overlijden t.k. Nissan Micra 1.0 LX, wit 2.900 km, met fabr. gar. 19.500,-. Tel 033- 942803. T.k. SEAT IBIZA Chrono bj. '89, 64.000 km, rood, bijz. mooi 12.500,-. Voor info 02503-40245. T.k. SUBARU Mint Jumbo 3-drs '84, A.P.K. 23.8 '94, 2150,-. Tel. 03495-71578. Zeer mooie GOLF GTi 16V, bj. '87, rood, 5 drs, schuifdak, 15" velgen etc. 13.950,-. Tel. 08380-51256. bekendmaking BEJAARDEN-stokken met rubber dop. Weste- neng Schoenen, Koot wijkerbroek, 03423- 1270. AANBOUWKEUKENS legen aantrekkelijke prij zen bij Duifhuis Bouw bedrijf, Thorbeckelaan 116, Bameveld, tel. 03420-12126/13126. HERENKAPSALON H. J. Mulder, tel. 53136. Wilgenlaan 11, Nijkerk. Volgens afspraak. vervolg van pagina 12 KANTOORGEBOUW "DE BOEMERANG" WH ilMl R r' LEUSDEN TE HUUR Speelkamp 22 f 205,- p.m2 Nabij de snelweg A-28 een perfekt en van hoog niveau ingerichte kantoorruim te gelegen op de 2e verdieping. Oppervlakte 138 m2. Opleveringsniveau, mooie ontvangst balie, 2 direktiekamers (interwand), vloerbedekking, vitrage, zonwerend glas, kabelgoten en kitchenette alsmede gebruik van toiletgroep 2 Vaste parkeerplaatsen. Servicekosten f 30,- p.m2. Overnamesom vereist Oplevering in overleg. BEDRIJFSPAND SOESTERBERG TE HUUR Sterrenbergweg 40 f 67,- p.m2 1 Perfekt bereikbaar, op 5 min afstand gelegen vanaf de A-28 een modern bedri|fspand Tot. opp. ca 3815 m2 onderverdeeld in; - ca. 3500 fri2 bedrijfs-/magazijnruimte (2 lagen) - ca 315 m2 kantoorruimte Mog. tot extra inbouwkanfoorruimte De bedrijfsruimte is v v. 3 overhead- deuren met laadperrons Oplevering begin 1994 ;:Steynlaan;24—3701;EG Zeist;: :taxi03404-:t?S.18.::

Leusder Krant | 1993 | | pagina 4