„Het kan altijd beter" Penibele situatie voor BCL Agenda Spataderen Duinkikkers leggen het af tegen Haaien Roda'46 verslaat eerste klasser Sparta Nijkerk Gerjon van de Berg verovert medaille Nieuwe sportambtenaar Albert Lubberink heeft grote plannen De andere ambtenaren Op het scorebord Sport Leusder Krant Woensdag 24 november 1993 LEUSDEN - „Ik ben een be middelaar tussen de sportver enigingen en de gemeente raad", zegt Albert Lubberink, de nieuwe sportambtenaar van de gemeente Leusden. De op volger van Frank Roggenkamp lacht als hem gevraagd wordt waarom hij deze baan leuk vindt. „Ik ben één van de wei nige beroepskrachten tussen de vrijwilligers." Lubberink heeft de academie voor licha melijke opvoeding gedaan en is badmeester en gymnastiekle raar geweest. Zes jaar lang heeft hij de gemeente Eelde ge diend voor hij naar Leusden kwam. Samen met de relatieve nieuwelingen Annc-Marie van Loon en Marion Fakkeldij gaat hij nieuw beleid voor de sport in Leusden ontwikkelen. Albert Lubberink is zich aan het inwerken Hij is meer dan een maand geleden begonnen met zijn werk, Hij woont nog officieel in Eelde, maar logeert tot hij zijn nieuwe huis in Wou denberg kan betrekken in de Roskam in Achterveld Lubbe rink is zich vol enthousiasme aan het inwerken Hij heeft uit voerig de sportaccommodaties in Leusden bekeken. „Het viel me op dat het er allemaal zo goed onderhouden uitzag. Het peil van de accom modaties ligt echt boven het landelijk gemiddelde Er kun nen natuurlijk best nog dingen verbeterd worden en er zullen nog wel wensen zijn, maar over het algemeen ziet het er prima uit", vindt Lubberink. De sportambtenaar is blij met zijn nieuwe baan. ,,In Eel de moest er bezuinigd worden, daar waren we bezig met de afbouw In Leusden is er meer geld Daar kan echt beleid ont wikkeld worden. Sport leeft ook heel erg in het dorp. De sportverenigingen hebben bij Eerste reserve Nederlanders kunnen niet feestvieren; dat bewees het nationale elftal weer eens na dat de felbegeerde plaatsing voor het wereldkampioen schap voetballen in Amerika een feit geworden was. Dick Advocaat, een man die niet erg vatbaar is voor de licht heid van het bestaan, betrad -het veld alsof het de spreek kamer van zijn tandarts was waar hij een langdurige en pijnlijke zenuwbehandeling zou ondergaan. Hij tuurde naar de tribunes met de jui chende supporters en vroeg zich af waarom die mensen zoveel lawaai maakten. Dennis Bergkamp keek na afloop alsof zijn spataderen opspeelde en verklaarde op een graftoon dat hij erg blij was. Jansma vroeg wat Berg kamp ging doen. „Feestvie ren", antwoordde de spits als een man, die zijn lot weet te dragen, omdat hij kracht naar kruis krijgt. Ed de Goey be weegt zich door het leven met de moedeloze motoriek van een clown, die weet dat nie mand om zijn verhalen lacht en paste daarom perfect in de uitgelaten sfeer in de kleed kamer. Het moet heel erg zijn als de doelman van het Ne derlands elftal een grap ver telt, maar hij kent zijn beper kingen en hij zwijgt meestal. De Goey meldde op gelaten toon dat hij echt volkomen uit zijn dak ging, maar hij ver heugde zich nog niet op Ame rika voegde hij daaraan toe. Hij keek of hij daar een ge compliceerde levensverlen gende operatie zou moeten ondergaan. Ronald de Boer bewees nogmaals dat hij dit niveau niet aan kon. Hij holde uitge laten langs de tribunes en verklaarde dat hij dolgeluk kig was met de kwalificatie en zijn mooie doelpunt. Zijn ogen schitterden en lachte zijn tanden bloot. Het wordt nooit wat met die jongen. Ik vraag me af of die De Boer wel een Nederlander is. Koen Koster elkaar meer dan tienduizend leden." Lubberink heeft grote plan nen. „Wij gaan een sportnota schrijven, waarin duidelijk staat wat onze doelstellingen zijn en aan welke voorwaarden sportclubs moeten voldoen om in aanmerking te komen voor subsidie. Wij zullen in overleg gaan met de verenigingen op dat wij de wensen zo veel mo gelijk kunnen vervullen Wij willen weten wat de mensen willen." Lubberink heeft al een aan tal besturen op bezoek gehad om kennis te maken Het is de bedoeling dat elke club een keer haar opwachting komt maken op het gemeentehuis. „Wij willen graag weten wat er leeft in de sportwereld De af deling sportzaken is voorwaar den scheppend bezig." Subsidie In de Leusdense sportwereld wordt er met een mengeling van bewondering en afgunst naar de Mixed Hockey Club Leusden gekeken, omdat de hockeyers het grootste gedeel te van het beschikbare budget op zouden slokken. Roda zou de rest krijgen en overige ver enigingen zouden zich met de schaarse kruimels tevreden moeten stellen Lubberink en gemeentevoorlichter Marcel Pellikaan, die bij het gesprek aanwezig was, zeggen dat dit niet juist is. „De binnensport verenigingen krijgen overal in het land veel indirecte subsi die", weet Lubberink „In mijn vorige gemeente kregen de ver enigingen 60,- per uur subsi die, omdat de zalen niet voor de kostprijs verhuurd werden. Dat zal in Leusden ook wel zo zijn." Pellikaan bevestigt dat, maar ook de gemeentevoor lichter weet niet hoe hoog dat bedrag precies is Pellikaan weet hoe het in el kaar zit. „Wij hebben er ooit voor gekozen om op deze on zichtbare manier de clubs te steunen. Er zijn natuurlijk ver schillende mogelijkheden. Wij kunnen elke club het volledige bedrag laten betalen en dan meer dan de helft weer terug storten. Wij kunnen iedereen, die een zaal wil huren direct een subsidie-aanvraag in laten vullen. Maar dat is allemaal zo omslachtig. Daarom krijgt elke Leusdense club nu gewoon di rect subsidie. Wij subsidiëren niet per jeugdlid maar per uur in de zaal." Pellikaan en Lub berink zijn het er over eens dat het goed zou zijn om deze gang LEUSDEN - Annc-Marie van Loon is verantwoor delijk voor de Stichting Sport Stimulering Leus den. Zij zorgt er verder voor dat scholieren, oude ren, gehandicapten en al lochtonen geregeld een sporthal van binnen zien. „Wij zijn geen concurren ten van de sportclubs. Wij laten mensen met allerlei sporten kennismaken en sturen ze door naar de clubs als zij enthousiast ra ken." „Het is heel opmerkelijk dat de gemeente Leusden stimuleert dat de inwoners aan sport gaan doen. Als er sprake zou zijn van stimu lering van opera zou de ge meenteraad op zijn achter ste benen staan. Maar sport vindt men belang rijk. Dat past ook vij het imago van deze gemeente", vindt Marcel Pellikaan. Ben de Graaf doet het onderhoud van de gymzaal en de sporthallen. Hij is de beheerder binnensport. „Ik let er op dat de muren niet instorten en zorg er voor dat alle toestellen in goede conditie verkeren. Ik werk vooral in het week end omdat ik overleg met de verenigingen moet voe ren." Marion Fakkeldij is ver antwoordelijk voor de zaalverhuur in Leusden. „Wij hebben dat vanaf mei geautomatiseerd. Dat kostte veel tijd, maar de komende tijd moet het vruchten af gaan werpen. Ik ga dan meer met Albert en Anne-Marie samenwer ken." Pagina 1 Antilopen Leos De afdeling sportzaken van de gemeente Leusden wil voorwaardenscheppend voor de sportvereni gingen bezig zijn. Het laatste jaar zijn er drie nieuwe ambtenaren op de afdeling gekomen. Van links naar rechts: Marion Fakkeldij zaalverhuurAlbert Lubberink (hoofd) en Anne-Marie van Loon (SSD) (foto: Hans Verhorst) van zaken nog eens duidelijk uit te leggen omdat er ondui delijkheden zijn. De manier waarop over ac commodaties beslist wordt is ook duidelijk. „Wij inventari seren wat de wensen van de verenigingen zijn. Wij bekij ken wat het meeste prioriteit heeft en maken daar een lijst van. Die lijst gaat naar het col lege van burgemeester en wet houders. Eén keer per jaar worden de wensen van de ver schillende sectoren naast el kaar gelegd. Dan valt bijvoor beeld het besluit of het be schikbare geld aan een brand weerwagen of een kleedkamer besteed wordt. Als een wens gehonoreerd wordt komt het op de Meerjarige Activiteiten Planning en komt het op de begroting te staan tussen nu en vijf jaar." Verenigingen kunnen ook met vragen bij de afdeling sportzaken terecht. Wat denkt Lubberink bijvoorbeeld van de problemen rond het hek op het Buiningpark. De Korfbalver eniging Antilopen en de hand balvereniging LHV hebben daar een eigen hek. Maar op zaterdag en zondag sluit Roda dat hek af, omdat er anders toeschouwers zonder te beta len de voetbalwedstrijd zou den bezoeken De korf- en handballers zijn het daar niet mee eens want zij kunnen hun kantine niet meer bereiken. De grote vraag is dan ook heeft Roda het recht het hek te slui ten. Lubberink en Pellikaan worden verrast door dit pro bleem, maar zijn het er wel over eens dat de omheining van de gemeente is. „Roda heeft het recht niet om dat hek op eigen houtje af te sluiten. Binnenkort komen de betrokken vereni gingen hier op bezoek. Dan zullen wij dit probleem ook aan de orde stellen", klinkt het vastberaden. LEUSDEN - BCL moet op zijn tellen gaan passen. Afge lopen zaterdag leed het moei lijk draaiende team in Baarn tegen het derde team van In side '82 zijn vijfde nederlaag op rij: 5-3. Door dit resultaat staan de Leusdenaren nog vas ter op de laatste plaats. BCL moest het voor de wed strijd stellen zonder eerste man Michel van Dijk, die ge blesseerd langs de lijn bleef. Inge Verhoef had zich wegens ziekte afgemeld. Singlekam pioene Marjolein Holdtgrefe mocht invallen en deed dat verdienstelijk. De Leusdenaren startten rede lijk in de ijskoude sportzaal in Baam, waar iedereen de win terjas aanhield De serie en kelspelen werd met een 2-2 ge lijke stand afgesloten. Kanter Hormann kwam in de ope ningspartij tegen Lentz moei zaam op gang en leverde de eerste set vrij gemakkelijk in (15-8). Ondanks sterk spel in de tweede set kwam hij in de verlenging net iets te kort (18- 16). Beter verging het Paul Dinnis- sen. Hij speelde zeer geconcen treerd en rekende in twee sets vrij gemakkelijk met tegen stander Hordijk af (11-15 en 7- 15). Marion Klinkenberg bracht het tweede punt bij BCL door in twee sets op haar sloffen van Doesburg te win nen. In de eerste set bood haar tegenspeelster nog wat tegen stand (6-11) maar in de tweede set stoomde Klinkenberg door naar een 11-0 overwinning. BCL verloor wederom en bezet de onderste plaats. Het zijn zorgelijke tijden voor de Leusdense badminton-club. (foto: Hans Roggen Invalster Marjolein Holdt grefe, die normaal in het vierde team van zich doet spreken, deed haar uiterste best een goed resultaat neer te zetten tegen Berkhout. Daarin slaagde zij niet Het eerste team is nog een maatje te groot voor haar (11-3 en 11-5). Het derde punt werd binnen gehaald door het mannendub- bel Kanter Hormann en Paul Dinnissen. In een gelijkop- gaande strijd ging de eerste set nog verloren (15-12) maar in de tweede en derde set stel den de slim spelende Leusde naren gedecideerd orde op za ken (11-15 en 9-15). Nog een spannende aangelegenheid was de vrouwendubbel van Marion Klinkenberg en Mar jolein Holdtgrefe. Na de overtuigende start in de eerste set (5-15) was er geen vuiltje aan de lucht en leken zij op winst af te stevenen. Toch werden de tweede en derde set spijtig genoeg prijs gegeven (15-13 en 15-11) Een ongelukkig verlies wat de stand weer op gelijke hoogte bracht. Wilde BCL minimaal één punt uit Baarn meenemen, dan zou er hard geknokt moe ten worden in de beide ge mengd dubbelspelen. De wil was er wel maar de winstkan sen bleven uit. Marion Klin kenberg en Paul Dinnissen verloren kansloos in twee sets (15-6 en 15-5). Het gelegen heidsduo Marjolein Holdgrefe en Kanter Hormann verging het niet veel beter in de laatste partij. Veel misverstanden kenmerkte hun spel (15-6 en 15-5). Uiteindelijk werd het 5- 3 voor Inside '82. Zondag a s. speelt BCL tegen Eemnes 3 en gaat voor de punten. LEUSDEN - Na de uitge stelde wedstrijd van vorige week tegen Albatros gaat de successtory van de Leusdense waterpolovrouwen onvermin derd voort. Zondagavond wa ren de vrouwen van de Duin- kikkers het slachtoffer. Door dat men deze competitie steeds in dezelfde samenstel ling speelt neemt het zelfver trouwen hand over hand toe. Ook vaste patronen worden duidelijk zichtbaar. Deze wedstrijd was de strijd tussen twee spelpatronen. Doordat Duinkikkers zone verdediging speelde kwam er door het snelle spel van De Haaien steeds een mannetje vrij. Hierdoor bracht Ria van Valkengoed de stand ook op 0- 1. Toen al was duidelijk dat Duinkikkers veel moeite zou hebben met het spel van de Leusdense dames. Gelijk daarop bracht Alma Verhoe ven de stand op 0-2. In de tweede periode leek de spanning terug te keren toen Duinkikkers de achterstand tot 1-2 verkleinde. Even leek het team van De Haaien aan geslagen te zijn maar Yvonne Adriaanse vergrootte de marge weer door op de mid- voorplaats de verdedigster van Duinkikkers slim af te zijn. Tn hpt beein van de derde pe riode legde De Haaien de basis voor de overwinning. Een so loactie van Kirsten Ruiten beek vanaf eigen helft en ook nog mooi ingetikt bracht de stand op 1-4 Pal daarna bracht Karen Polkamp de stand op 1-5 uit een man-meer- situatie. In de laatste minuut van de derde periode pas seerde Duinkikkers de uitste kende doelvrouwe Roelie Eliazar, die de hele competitie de bal nog maar 5 keer uit het net heeft hoeven te halen. Maar 15 seconden voor het einde van de derde periode bracht wederom Karen Pol kamp 2-6 op het scorebord na een pass van Yvonne Adriaanse. Bij deze aanval ging de bal in het hele team snel van hand tot hand. In de vierde periode gebeur den er geen noemenswaardige feiten meer zodat de eind stand 2-6 in het voordeel van De Haaien bleef. Uitslagen Zaalkorfbal eerste klas se B Sparta - Flamingo's 19-11 Joure- Vlug Vaardig afg De Hoeve - Udiros 12-18 Marfugels - Antilopen 19-20 Uitslagen Volleybal vrouwe tweede divisie B Dupaco/Leos-Amsterdam 3 OVRA - VCC 3. Dinto - Dynamo 2 3- Cito - Vollkei t 1- Blok - Zaanstad 2 1- Volendam - Vif 3- Stand eerste klasse B Sparta Udiros Antilopen Joure Vlug en Vaardig Marfugels De Hoeve Flamingo's 1-0(11-19) 1-2(19-11) 1-2(18-12) 1-2(20-19) 0-0(0-0) 0-0(0-0) 1-0(19-20) 1-0(12-18) Stand tweede divisie B Dupaco/Leos Amsterdam Zaanstad 2 Volendam VCC Blok Vif Ovra Vollkei Cito Dinto Dynamo 2 7-1 7-1 7-1 7-1 7-1 7-: 7-1 7-: 7- 7- 7- 7- LEUSDEN - Zaterdagmiddag heeft Roda'46 een vriend schappelijke wedstrijd tegen de eerste-klasser Sparta Nij kerk met 1-0 gewonneq. Jeroen van Gaal maakte het winnende doelpunt in de eerste helft De Leusdenaren spelen twee klas sen lager dan Nijkerk, maar waren de betere ploeg. De eerste tien minuten kreeg Sparta twee kansen, maar daarna kwam de eerste-klasser er niet meer aan te pas. Harrie Kerssies en Gert Lokhorst wa ren de uitblinkers aan Leus dense kant. Roda combineerc beter in de korte ruimte stoorde de opbouw van Spart vroegtijdig. De Nijkerkei hadden daar geen gepast anl woord op. In de tweede helft vervinge Pedro Pastor en Lidus Vaai1 tjes, Harm Wassink en Edwi van Ginkel. Maar desondak had Sparta niet in te brenger Roda miste talrijke kansen e Jeroen van Gaal speelde d Nijkerker defensie helema; zoek. LEUSDEN - Op 13 november werd in Amsterdam de Open Nederlandse Kampioenschap pen Koshiki-karate gehouden. In dit systeem kunnen en mo gen alle karatekas van de di verse stijlen meedoen zolang men zich maar aan het wed strijdreglement houdt. Bij deze vorm van karate ge bruikt men borst-, hoofd- en aangezicht-bescherming zodat men nagenoeg full-contact kan sparren zonder het gevaar om blessures op te lopen. Gerjon van de Berg, lid van Karateschool Duyst deed aan deze wedstrijden mee, na acht energieverslindende partijen wi&t hij zich verzekerd va een bronzen medaille, wat ee zeer goede prestatie genoem mag worden aangezien dit z' eerste ervaring is met dit soo: wedstrijden. Met een aantal mensen va S.S. van der Meer uit Elbui deed hij vervolgens mee aa de teamwedstrijden, met d i team wist Gerjon de eerst i plaats te behalen. In dit internationale spekt; kei waarin landen als Japan Algerije, Turkije. Zweden Noorwegen. Frankrijk ooi hun vertegenwoordigers ha< den, kon de N.L. afvaardigiiij zich verheugen in een zet goede prestatie. Êk Donderdag 25 november 09.00 uur - 10.30 uur: SSD - Sportinstuif, De Korf, (zij-in gang). 13.30 uur - 14.30 uur: SSD - Trimmen', start boerderij Ooie- vaarshorst/Treekerweg. 15.00 uur - 17.00 uur: Indoorbowls, De Korf, (zij-ingang). Vrijdag 26 november 10.15 uur - 11.00 uur, 11.00 uur - 11.45 uur: SSD - Indoor Tennis, LTV Eemelaar, Ach terveld 14.30 uur - 15.15 uur: SSD - Zwemmen, zwembad Octopus 17.00 uur - 18.00 uur: SSD - Squash, Squashhal De Wete ring, Valleilaan. 21.00 uur - 22.00 uur: SSD - Fitness, Sport 2000, Hamers- veldseweg. Zaterdag 27 november 14.30 uur: Voetbal: Roda'46- Scherpenzeel, Burg. Buining park. 16.30 uur: Volleybal vrouwen: VCC- Dupaco/ Leos, Wormer. 20.50 uur: Korfbal: Antilopen - Sparta Nijkerk, De Korf Zondag 28 november 12.45 uur: Hockey- vrouwen: Baarn - Leusdei Baarn. 13.40 uur: Handbal vrouwen: UHV/DSO 3 LHV, Utrecht. 14.30 uur: Hockej mannen: Leusden - Larei Valleisportpark. 14.30 uur: Voetbal: Bunnik Achterveld, Bunnik. 14.30 uur: Voetbal: Sporting - Roda'46, Utrecht. Maandag 29 november 09.00 uur: SSD - Yog ruimte Kameleon, zwemba Octopus. 09.15 uur - 10.15 uur: SSD Grondgymnastiek, De Ko (zij-ingang) 13.30 uur - 15.00 uur: SSD Badminton, De Korf, (zij-ir gang). Dinsdag 30 november 13.30 uur - 14.30 uur: SSD Indoorbowls, De Korf, (zij-ii gang). 14.30 uur - 15.30 uur: SSD Indoorbols, De Korf, (zij-u gang). Woensdag 1 december 10.00 uur - 11.00 uur: SSD Squash, Squashhal De Wet< nng, Valleilaan. 20.00 uur: Volleyba vrouwen: Dupaco/Leos- Al coude, De Meent.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 12