Collectief sterk Antilopen start goed .Leusder Krant. -)upaco/Leos mentaal de meerdere Nieuw LHV-team naar eerste overwinning LHV zakt langzaam maar zeker weg eusdense titelkandidaat verslaat koploper met 3-1 in bizarre topper Waterpoloërs kunnen het tij niet keren Pagina 13 LEUSDEN - Antilopen is de zaalcompetitie goed begon nen. In Grouw werd Marfu- gels, titelkandiaat naast Sparta uit Nijkerk, een gevoe lig verlies toegediend. In een zeer spannende wedstrijd toonde Antilopen aan over een dosis goede veerkracht te be schikken. Na met de rust nog met 12-9 te hebben gestaan, trok men in de tweede helft de wedstrijd naar zich toe en won verdiend met 19-20. De zaalcompetitie is weer van start. De eerste helft van de veldcompetitie is goed afge sloten en Antilopen staat voorlopig op een tweede plaats die recht geeft op pro motie. Eigenlijk hetzelfde als vorig jaar aan het begin van de zaalcompetitie. Vorig jaar was de start in de zaal ver schrikkelijk slecht. Uit de eer ste drie wedstrijden werden nul punten gehaald en be paalde daarmee de rest van de competitie. In de voorberei ding heeft dit een grote rol ge speeld. Dit keer moest niet de zelfde fout gemaakt worden. Daarnaast speelt dit jaar mee de nieuwe samenstelling van de selectie. De verwachting dat Antilopen het zwaar zal krijgen in de zaal werd alge meen gehoord. Ook trainer/coach Bert Brandsen had dit in zijn voor spellingen aangegeven. Met name de jongere garde zal het klasseverschil tussen veld en zaal gaan voelen. In de voorbe reiding zijn de prognoses dan ook steeds geweest: handha ven in de middenmoot. Sparta en Marfugels (en wellicht Vlug en Vaardig) zullen voor het kampioenschap strijden. Ook dit jaar gaat Antilopen in Friesland zijn meeste uitwed strijden spelen. Dat betekent dat de meeste ploegen bekend zijn en men ook weet wat daar te wachten staat. Vorig jaar was Antilopen voor Marfugels een moeilijk te bespelen te genstander, tweemaal werd er door Antilopen gewonnen met krappe cijfers weliswaar, maar enige frustratie heeft dat wel achtergelaten bij de Friese ploeg. Marfugels beschikt over een viertal goede mannen, die in fysiek opzicht sterk zijn en over een goed afstandschot be schikken. Antilopen had zich daar goed op ingesteld en had met zijn vrouwen-viertal het aanspelen onder de korf door deze heren en de rebound van hun schoten goed verzorgd. Met een viertal geconcen treerde mannen daar aan toe gevoegd moest de belangrijk ste angel uit het spel van Mar fugels gehaald worden. Dat lukte in de eerste twintig mi nuten uitstekend en dat. feit zou dan ook de rest van de wedstrijd bepalen. Had Antilopen het verdedi gende concept goed uitge werkt, voor wat betreft de aanvalspatronen bestond nog wat twijfel, aangezien Marfu gels zich van twee totaal ver schillende verdedigings-con- cepten bedient. Dit zou ook tij dens de wedstrijd blijken. Men begon de eerste helft met voorverdedigen en met veel pressie op de hoofdaanvallers vanf Antilopen. Echter het scorend vermogen van de totale Antilopen-ploeg is dusdanig dat het heel moei lijk is van te voren te bepalen wie men speciale aandacht moet geven Dit hield in dat men in de eerste twintig minu ten gewoon kon meescoren met Marfugels en men zeker niet de mindere was. Over en weer scorend werd na 20 mi nuten de stand 5-5 bereikt en leek zich een leuke wedstrijd te ontwikkelen Echter in de laatste 10 minuten van de eer ste helft werden opeens veel concentratiefouten gemaakt. Het te onnauwkeurig pressie geven in de punt van de aan val en een slechte communica tie gaf Marfugels de kans om in tien minuten naar een 12-9 voorsprong te lopen. Het alge mene beeld van het aanvals- spel van Antilopen was iets te gehaast en te weinig concen tratie op het schot. In de rust was er geen enkele sprake van paniek. De proble men werden op tafel gelegd en de ploeg herkende ook duide lijk waar de problemen lagen en wat er aan gedaan moest worden. De tweede helft ver anderde Marfugels van verde digingtactiek; men ging daad werkelijk rebound verdedi gen Het heeft eigenlijk geen invloed gehad op de uitslag omdat Antilopen zijn aanvals patronen hier moeiteloos op aanpaste De ommekeer zat hem veel meer in de verhoging van de concentratie en daar mee het schotpercentage. Mar fugels kreeg zand in de ma chine en begon onderling veel meer discussies te voeren. Binnen een kwartier was de stand gelijk: 14-14. En vanaf dat moment nam Antilopen volledig het initiatief. De ver dediging zat potdicht en de aanvallen werden steeds beter en effectiever uitgevoerd. Via 14-16, 15-17, 16-19 braken de laatste vijf minuten aan. Via twee onnodige strafworpen kwam Marfugels nog een keer dichterbij, maar een minuut voor tijd werd 18-20 gescoord en was de race gelopen, dacht Antilopen. De laatste minuut was nog zeer spannend met de eindstand bepalende treffer van Marfugels: 19-20. De eer ste winst voor Antilopen is binnen. Opnieuw heeft Antilopen be wezen over een goede ploeg- geest te beschikken. Wat enorm opviel in de gehele wedstrijd was het vermogen van de ploeg om zich te her stellen en individuele spelers bij de les te trekken. Zo werd Chris Fokker door de ploeg maar ook door zichzelf weer op het goede spoor getrokken: een eerste helft te geforceerd bezig met het schot, terwijl dit in de tweede helft volledig verdwenen was en hij voor de ploeg van grote waarde kon zijn. Corine van Dijk, die in de afgelopen weken, mede door tentamenperikelen, niet goed presteerde: zaterdagavond was ze volledig aanwezig en een volwaardige partner van Joyce Osnabrugge. Petra van Dongen, die een moeilijke wedstrijd had tegen haar persoonlijke tegenstan der, maar aanvallend uiterst effectief bezig was en kon zijn door de hulp van haar vakge noten. De ploeg legde een goede prestatie neer en komt daarmee goed uit de start blokken. Hebben we nu op eens andere aspiraties bij An tilopen? "Zeker niet", verzekerde ons Bert Brandsen. "Deze wed strijd staat op zichzelf. Het is een beter resultaat dan wij verwachtten Die bekende zwaluw, weet je wel." Vol gende week de streekderby te gen Sparta, dat met 18-11 van Flamingo's uit Buitenpost won. "Ik denk dat wij het zeer moeilijk krijgen om tot winst te komen", zei Bert Brandsen realistisch. Hij voegde er wel glimlachend aan toe; "maar waarschijnlijk Sparta ook." Doelpunten Chris Fokker 4, Pe tra van Dongen 4. Corine van Dijk 3. Jack den Heyer 3, Jeroen Buisman 2, Rene Verwey 2. Irene Veenendaal 2 LEUSDEN - Door opnieuw een nederlaag - nu tegen Tri ton Weesp - is het waterpolo- zevental van De Haaien in de onderste regionen van de ranglijst beland. Al weken kampt het team van Ronald Bast met tegenslag met name veroorzaakt door vormverlies in de laatste periode. Ook nu begon De Haaien sterk en opende de score door Michel van de Hoofdakker. Nadat Weesp de stand had omgebo gen in een 2-1 voorsprong bracht wederom Van de Hoofdakker de stand op 2-2. Toch sloot Weesp de eerste pe riode winnend af met 3-2. De tweede periode was een ko pie van de eerste periode. De Haaien kwam weer gelijk door Ron Bokkers maar Weesp liep even zo snel weer uit naar 5-3. Nadat Weesp zelfs op 6-3 was gekomen ver kleinde Rubel Tolboom op nieuw de marge: 6-4. In de derde periode sloop de onzekerheid weer in het spel van De Haaien. Weesp slaagde er echter niet echt in om De Haaien op een onoverbrug bare achterstand te zetten Aan het eind van de derde pe- - riode was de stand 9-6 in het voordeel van Weesp. Doelpun ten van De Haaien door Harry Abbing en Michel van de Hoofdakker. In de vierde periode kon De Haaien het tij niet meer keren. Weesp scoorde zelfs nog vier keer en De Haaien nog maar een keer zodat de eindstand 11-7 in het voordeel van Weesp was. jensdag 24 november 1993 /a uiEUSDEN - De vrouwen van iaLeusder HandbalVereni- d ng hebben hun overwinning stin vorige week geen vervolg innen geven. Zondag was de :ti immer twee van de ranglijst, ai outen, te sterk voor de Leus- ei nse formatie. Na een 4-3 )0 ststand moest LHV met 12-8 s( punten in Houten achter la in n. De mannen van LHV liepen Utrecht tegen UDSV even- ns tegen een nederlaag aan. e geroutineerde tegenstander aakte, na een 9-6 ruststand, irte metten met LHV. De fusdense formatie trok uit- adelijk met 17-13 aan het •rtste eind. De vrouwen van LHV staan omenteel, ondanks de over- inning van vorige week, op de e, atste plaats in hun klasse. 1 n niet te degraderen zal de a oeg snel punten moeten gaan len Zondag was Houten de genstander. Dat deze ploeg de tweede plaats op de nglijst te vinden is, zegt na er gespeelde wedstrijden nog k et zoveel, maar geeft wel aan it het voor LHV een moeilijke sdstrijd zou worden. De wed- rijd werd nog eens extra be- oeilijkt door het ontbreken n de twee linkshandige op- luwspeelsters Carin Nijhuis i Hilde Steenbeek. Desondanks had LHV een )ede start. Wil van de Burg- al opende snel de score voor iar ploeg. Dit doelpunt werd hter beantwoord door de uisploeg, die daarna ook op lorsprong kwam: 2-1. To ihoenmakers zorgde echter ior de gelijkmaker. De gehele jr rste helft bleef de wedstrijd lijk opgaan. Er werd door j ide partijen weinig ge- LJ oord. Dit kwam vooral door- it keepster Caroline van de el een uitstekende wedstrijd ieelde. Met veel reddingen j ist zij haar team in de wed- rijd te houden. Na de gelijkmaker nam t outen weer een voorsprong, irina Schothorst zorgde er- or dat LHV opnieuw langszij dat spelverdeelster Haalboom zelden goed aangespeeld werd. Zij holde enthousiast achter de passes aan. De andere speel sters zochten dan ook een an dere positie en liepen elkaar" herhaaldelijk voor de voeten. De verdediging maakte ook een rommelige indruk. Soms pro beerden drie volleybalsters de bal op dezelfde plek te onder scheppen en dat is wat te veel. Soms was er niemand ter plek ke en dat is een beetje weinig. Het wekte weinig verwonde ring dat Amsterdam de eerste set met 7-15 won. Het zag er niet best uit voor Leos, want de ploeg had nog niets tegenover het goede Amsterdamse spel kunnen zetten. In de tweede set speelde Nelleke Grobben voor Pot. Het ging beter met het Leusdense spel De mensen lie pen elkaar minder voor de voeten, maar de set-ups van Haalboom bereikten zelden de aanvalsters, die door improvi saties veel ballen toch nog over het net kregen en daardoor grote verwarring in de Amster damse verdediging stichtten. Amsterdam was verbaasd over de gang van zaken en liet Leos tergend langzaam uitlo pen naar 4-0 Maar binnen twee minuten was het weer 4-4. Leos moest veel harder knok ken voor de punten, omdat er veel goede kansen de netband raakten en aan de Leusdense kant op de grond terecht kwa men. Ook de opslagen waren nog niet geweldig. Leos knokte zich kapot om de service terug te winnen en sloeg de bal daar na heel laconiek in het net. Toch namen de Leusdense vrouwen elke keer twee punten voorsprong. De zenuwen gier den nu ook bij de Amsterdamse volleybalsters door de keel. De ballen landden op de meest merkwaardige manieren op hun helft en LeoS bleef maar doorknokken. Bij 14-11 verza melden de bezoekers nog een keer alle moed en haalden op tot 14-14. Nu had Amsterdam de winst van de set en daarmee van de wedstrijd voor het grij pen, maar twee uitgelezen mo gelijkheden belandden in het net en Leos haalde de winst met 16-14 binnen, piet dank aan de Amsterdamse blunders Aan het begin van de derde set ging de aanvoerder van Amsterdam uitgebreid in dis cussie met de scheidsrechter omdat zij vond dat hij een ver keerde beslissing genomen had. Leos raakte even helemaal van de kook Een gestopte bal Anita Visser speelde een voortreffelijke wedstrijd tegen Amsterdam. Dupaco/Leos begon erg slecht, maar knokte terug en won verdiend met 3-1 van Amsterdam, (foto: Archief Leusder Krant) spatte tegen het plafond. Er ontstonden misverstanden in de defensie. Van Pijkeren mocht opslaan en concentreer de zich Zij raakte de scheids rechter. Bij een 1-4 achterstand vroeg Leos-coach Rinke van de Brink maar weer eens een time-out aan om zijn meiden op de ernst van de situatie te wijzen. Als Amsterdam zou winnen zou de achterstand op de ranglijst oplopen tot vijf punten. Van de Brink eiste dui delijk van de speelsters en wil de dat zij zich aan de afspraken zouden houden. Hij zond het team weer het veld in met de aansporing: „Kom op, meiden, daar gaan we weer. Allez." Van de Brink had een gevoe lige snaar geraakt. Leos boog de achterstand snel om in een 8-4 voorsprong. Dupaco/Leos liet ook eindelijk spel zien dat je verwacht van een team dat zo hoog op de ranglijst staat en zulke pretenties heeft. De com binaties liepen goed. Haal boom werd nauwkeurig aange speeld, zodat zij kon tonen dat zij een goede speelverdeelster was. Zij bood uitblinkster Vis ser en Van Pijkeren, Deen en Grobben uitstekende kansen om te smashen. De dames wis ten daar wel raad mee en beukten de Amsterdamse ver dediging aan gort. Van Dijk kreeg geen bal Leos leek een stoomwals, tergend langzaam op gang komen om daarna over alles heen te denderen. Zoals het een team uit Am sterdam betaamt gingen de speelsters op elkaar lopen schelden en gaven zij elkaar de schuld van elke fout die ge maakt werd. Zij hadden het daar druk mee, want alles wat maar mis kon gaan ging fout en zij liepen gezamenlijk ongelo felijk te krukken. De speelsters van Amsterdam hadden ken nelijk onderling uitgemaakt dat smashes en services van Deen en Van Pijkeren altijd uit ging en stapten uit de baan van zulke ballen Dat leverde Leos veel punten op, want de Leus dense speelsters sloegen nu in eens alles in. De derde set ging met 15-11 naar Leos. In de vierde set kon Amsterdam opgedweild wor den en de Leusdenaren deden dat heel bekwaam De Amster damse verdediging had geen antwoord op de felle Leusden se aanvallen en waren heel blij dat zij niet door de ziedende ballen geraakt werden. Dupa co/Leos speelde ineens gewel dig. Amsterdam slaagde erin een keer een goede aanval op te zetten De smash van Margot Bakker raakte Anita Visser vol in het gezicht. De scheidsrech ter vond dat een technische verantwoorde actie en liet ver der spelen. Visser zakte op de grond en bleef twintig seconde groggy liggen. Zij wankelde aangeslagen overeind en deed enkele zigzagende passen over de vloer. Zij werd aangespeeld en keek heel filosofisch naar de bal alsof zij zich afvroeg wat ook al weer met dat ding moest doen In tien minuten had Leos de klus geklaard 15-2. De toe schouwers stonden op de bank. De Leusdense volleybalsters gingen jubelend uitlopen De Amsterdamse speelsters zaten terneergeslagen in een krin getje bij elkaar, alsof zij ter nauwe nood een schipbreuk overleefd hadden. Zij omarm den elkaar verslagen en zagen er lit als mensen die door het noodlot zwaar getroffen wa ren. De mannen van Leos, die nog ongeslagen zijn, hadden een makkie. Zij zetten hun tegen stander in minder dan een uur aan de kant. Zij wonnen in drie set (15-8, 15-2, en 15-9). USDEN - De luidruchtige usdense fans van Dupaco/ os gaven de volleybalsters minutenlange staande itie na de 3-1 overwinning koploper Amsterdam. „Da- s I staat nummer één", zong harde kern. De toeschou- rs bejubelden de wilskracht, mentale hardheid, het onge adelde fanatisme en het im- 1Wf ivisatievermogen van de usdense speelsters. Na een sastreuze eerste se{ (7-15 3- or Amsterdam) gaf Leos de led niet op. De Leusdense teg knokte terug en versloeg ïsterdam eigenlijk niet tus- i de lijnen, maar tussen de n, want mentaal waren de sten niet sterk. Met de winst 15,16-14,15-11,15-2) reali- 7-i|>rden de vrouwen van Leos meest opzienbarende we- ropstanding sinds Lazarus. ipaco/Leos tegen Amster- was een hele curieuze dstrijd; het zal wel van de ouwen gekomen zijn. Volleybal is een sport met >eiende combinaties, goede )ps van de verdedigsters, ed opgezette aanvallen met immende smashes, goed irmvork en geplaatste opsla- n. Zo'n wedstrijd was Dupa- /Leos tegen Amsterdam ab- luut niet. Het spel was rom- :lig en chaotisch. De gasten liepen in de eerste binnen vijf minuten uit ar een 7-2 voorsprong op het usdense basisteam: Char- J Ite van Pijkeren, Yvonne Pot, 1 e ïita Visser, Astrid van Dijk, f istel Haalboom en Karin ,et?en. De Leusdense vrouwen mi )egen de opslagen vaak in het t, vooral Van Pijkeren en :en hadden moeite met hun ^rvice. Het stoppen van de ballen aji is ook niet goed verzorgd zo- ,a os-coach Rinke van de Brink Be acht zijn team met een paar ni ede time-outs weer op het z' oor. O! Nijenrodes 2 3-4 UDSV 7 5-6 Lunvio 2 4-4 LHV 4-3 Fortissimo 3 3-2 Olympia 3-2 Fidelitas 2 4-1 Stand handbal-vrouwen derde klasse A UHV-DSO 3 3-6 Houten 4-6 BHC 2 3-4 Nijenrodes 3 4-4 EMM 2 2-2 Voice 2 3-2 Fortissimo 3 4-2 LHV 5-2 Op dit moment kreeg de thuisploeg door de overigens zeer goed leidende scheids rechter de helpende hand toe gestoken Zij kreeg achter el kaar twee strafworpen toege kend die zij beide verzilverde. Een derde doelpunt van Hou ten betekende voor LHV een 8-5 achterstand. Opnieuw toonde LHV veerkracht. To Schoenmakers benutte een strafworp, wat 8-6 bete kende. Vervolgens scoorde Tonny Davids een gave treffer. Zij verraste de doelvrouvve van Houten met een slimme bal hoog in de hoek. LHV had ech ter niet de kracht om nog dich ter bij te komen. Houten be nutte de improductiviteit van de Leusdense vrouwen door de wedstrijd te beslissen (11-7). To Schoenmakers trof nog wel een keer doel, maar haar treffer werd nog in de laatste minuut beantwoord waardoor er een 12-8 eindstand op het scorebord kwam. In de derde klasse waar het eerste mannenteam van LHV uitkomt hebben alle ploegen vrijwel evenveel punten Al leen het nog ongeslagen ASC '91 steekt boven de rest uit. LHV was voor de wedstrijd te gen UDSV op de vijfde plaats Desondanks nam LHV in de eerste minuten het initiatief en kwam via 0-1 op een 1-2 voor sprong. Bij 3-3 kwam UDSV langszij en nam langzaam maar zeker het initiatief in de wedstrijd over. De thuisploeg boog de achterstand om in een 5-3 voorsprong. Tot 6-5 kon LHV de tegenstander goed vol gen en bleef de wedstrijd span nend. Hierna plaatsten de gast heren een tussensprint die hen bij het aanbreken van de rust een 9-6 voorsprong opleverde. De tweede helft ging gelijk matig op waarbij beide ploe gen even sterk bleken. UDSV scoorde snel, waardoor het de marge tot vier doelpunten ver grootte Deze voorsprong zou de ploeg niet meer uit handen geven. LHV kon niet dichterbij komen waardoor er uiteinde lijk een 17-13 eindstand op het scorebord kwam te staan. Door deze nederlaag is, na dat een kwart van de competi tie is afgewerkt, LHV in de on derste regionen van de rang lijst terecht gekomen. De ploeg zal punten moeten gaan pak ken om niet in degradatiepro blemen te komen. De LHV- doelpunten werden deze wed strijd gemaakt door Daan Bleuel (4), Matthijs Jantzen (4), Edo Steenbeek (2), Rob Beijer, LEUSDEN - Het gaat goed met de Leusder Handbalvereniging (LHV). Naast een groeiend aantal jeugdleden heeft de club sinds vorige week weer een tweede mannenteam in de competitie. LHV 2 werd door C-1000 Voordeelmarkt in de kleding gestoken en zorgde afgelopen zaterdag reeds voor een verrassing door het Barneveldse Adrastea met 18-13 te verslaan. Op de foto proberen twee spelers van LHV, Marcel van Dijk en Sander van Eeden, een tegenstander het scoren te beletten, (foto: Hans Verhorst/Barneveldse Krant) kwam. Vlak voor rust werd LHV alsnog op achterstand ge zet (4-3). In de tweede helft kregen de Leusdenaren gelijk een straf worp tegen. Caroline van de Wel was hierbij kansloos waardoor de achterstand ver groot werd. LHV liet het hoofd niet zakken en vpcht zich weer langszij. Eerst benutte To Schoenmakers een strafworp, vervolgens tekende Wil van de Burgwal uit een vrije worp voor de gelijkmaker Helpende hand op de ranglijst terug te vinden. Maar bij winst zou de ploeg naar de tweede plaats kunnen stijgen. Bij LHV ontbrak Gert-Jan Smal, hij werd vervangen door Rob Beijer. Al snel in de wed strijd bleek dat LHV met een zeer geroutineerde thuisploeg te doen had. Met name de ver dediging was voor de Leusden se aanvallers een moeilijk te nemen vesting. Daar kwam nog bij dat de opbouwers veel pro blemen hadden met de gladde bal. Gerard Voskuilen en Patrick Prinsen (ieder 1). Opstelling LHV vrouwen: Caroline van de Wel, Bianca van de Berg, Wil van de Burgwal, Tonny Davids, Ivonna van Haaster, Moni que Hovenkamp, Elly de Jager, To Schoenmakers en Corina Schot horst. Opstelling LHV mannen Henk van de Maas, Rob Beijer, Daan Bleuel, Maurice Boon, Marco ten Donkelaar, Matthijs Jantzen, Patrick Prinsen, Edo Steenbeek en Gerard Voskuilen. Stand voor in het uitslagenblok Stand handbal-mannen derde klasse A ASC 2 4-8

Leusder Krant | 1993 | | pagina 13