.Leusder Krant. Raadslid Roef Blauw (L'90) als onafhankelijke verder Nieuwe opvang voor ouderen Fractievoorzitter verlaat partij Contract met BFI wordt opgezegd D66 WD Bazar Tryfosa levert veel geld op Verkeerd geschat Gemeente wil handen vrij voor nieuwe afspraken Diefstallen uit auto's Diefstal apparatuur Auto tegen boom Woensdag 24 november 1993 Pagina 3 LEUSDEN - Roef Blauw is uit Leusden '90 gestapt en zal als onafhankelijk lid van de ge meenteraad tot aan de verkie zingen in maart alleen verder gaan. Blauw maakte dit van daag in een persverklaring be kend. Eerder liet Blauw al we ten na de verkiezingen niet meer deel te willen uitmaken van de fractie van Leusden '90, maar hij zegde toe de huidige raadsperiode loyaal als frac tievoorzitter uit te dienen. Dat hij nu toch als onafhanke lijk gemeenteraadslid verder gaat, komt omdat hij deze week buiten een informeel overleg tussen het bestuur en de fractie is gehouden. Het bestuur zegt in een persbericht, dat voor deze gang van zaken is geko zen, omdat Blauw na de ver- kieizingen niet meer in de raad terugkeert Het overleg tussen het bestuur en de kandidaten voor de gemeenteraadsverkie- Woensdag 24 november 14.00 uur: Kraampje met ar tikelen Unicef, Bibliotheek Nieuw-Langenbeek, Hamers- veldseweg. 20.00 uur: Ledenvergadering postzegelvereniging De Loupe, De Til, Hamersveldseweg 30 20.00 uur: Inloopavond IJs breker, Bavoortseweg 25 20.30 uur: Film met Jane Seymour, 't Vooronder, Burge meester van de Postlaan 2. Donderdag 25 november 10.00 uur: Kraampje met ar tikelen Unicef, Bibliotheek Nieuw-Langenbeek, Hamers- veldseweg. 13.30 uur: Inloop- en spel- middag, De Zuidzij, Woelige Hoek, Prinses Irenelaan. 15.15 uur: Scholierencafé, IJsbreker, Bavoortseweg 25. 20.00 uur: Inloopavond, IJs breker, Bavoortseweg 25. Vrijdag 26 november 14.00 uur: Kraampje met ar tikelen Unicef, Bibliotheek Nieuw-Langenbeek, Hamers- veldseweg. 15.15 uur: Scholierencafé, IJsbreker, Bavoortseweg 25. 20.00 uur: Bingo-avond, De Til, Hamersveldseweg. 21.00 uur: Inloopavond, IJs breker, Bavoortseweg 25. Zaterdag 27 november ).00 uur: Graveren postcodes fietsen, fietenmaker Osna- •rugge, Arnhemseweg 93. 10.00 uur: Kraampje met ar- kelen Unicef, Bibliotheek Wieuw-Langenbeek, Hamers- 'eldseweg. 10.00 uur: Verkoop hand- verkartikelen Zonnebloem, )e Moespot, Jan van Arkel- veg, Achterveld. 10.00 uur: Start Achterberg- ymposium, Genootschap Ger it Achterberg, Gemeentehuis, lurgemeester van de Postlaan. 0.00 iur: Handwerkverkoop JW, Wolboom, Asschatter- veg 27. 0.Ö0 uur: Cadeau-markt Vereldwinkel, Hamersveldse- eg 100. 0.00 uur: Schaatsruilbeurs jsclub Zwanenburg, De Til, lamersveldseweg. 3.30 lur: Postduivententoonstel ing, Clubgebouw PVL, Jan lanningpark, Bavoortseweg. O.OO uur: Dansavond voor lleenstaanden, De Mof, Arn- emseweg 95. tondag 28 november O.OO uur: Sunday Night Hues, IJsbreker, Bavoortse- eg 25. laandag 29 november 3.30 uur: Verhandeling over lam, De Zuidzij, Woelige ioek, prinses Irenelaan. Hnsdag 30 november S.OO uur: Opening nieuwe ehuizing WOL, Asschatter- eg 27 'oensdag 1 december 00 uur: Rijmelarij-och- nd, 't Vooronder, Burge- eester van de Postlaan 2. .00 uur: Kerstpakketten leveren voor Polen, W van mersfoortsestraat 24, Ach- rveld. >.15 uur: Scholierencafé, sbreker, Bavoortseweg 25. L00 uur: Ledenvergadering istzegelvereniging De Loupe, b Til, Hamersveldseweg 30. zingen was bedoeld om zich te beramen over de situatie, die ontstaan was na de terugtrek king van Blauw en enkele an dere kandidaten Volgens het bestuur zou Blauw met deze werkwijze ak koord zijn gegaan en zou hij bij de algemene ledenvergadering aanwezig zijn op 8 december. Die vergadering is nodig, om dat de uitgedunde lijst aange vuld moet worden De bijeen komst is overigens in tegen stelling tot andere ledenverga deringen van Leusden '90 be sloten Daaruit wordt in ieder geval duidelijk dat de proble men binnen de partij zeer groot zijn en men behoefte heeft aan rust binnen de gelederen. De afgelopen weken 'com municeerde' een aantal mensen niet meer binnen de overlegor ganen van de partij, maar rechtstreeks via de pers. Zo verscheen tegelijk met de pers verklaringen van Blauw en het bestuur een brief van secretaris Leon Angenent, die met on- middelijke ingang zijn be stuurstaken neerlegt. Ange nent werd eerder door Gerard van Duin, derde op de kandi datenlijst, beschuldigd van het opzetten van een roddelcam pagne tegen hem. Angenent trok zich daarop terug als kandidaat en kondig de aan ook als bestuurslid met zijn werk voor de partij te stop pen Hij toonde zich toen ech- 'ter bereid het bestuur de kans te geven een opvolger te vin den Angenent schaart zich nu achter Blauw en vertrekt met onmiddelijke ingang. Hij be schuldigt het bestuur ervan de opengevallen plaatsen op de lijst te willen opvullen met nieuwe leden. Dat zou volgens Angenent in strijd zijn met het reglement van de partij Een stijl van werken, die volgens Angenent grenst aan het ach terbakse. Na het vertrek van Blauw uit Leusden '90 houdt de partij een fractie van twee leden in de gemeenteraad over Joop Kool en Tiny Bontje Pronk vertegen woordigen Leusden '90 in de raad. LEUSDEN - Vrijdag heeft wethouder Vroon het project Dagzorg Leusden officieel geopend. Dagzorg is opgezet door de Stichting Thuiszorg en de vereniging voor Welzijn Ouderen te Leusden (WOL) en is bedoeld voor hulpbeoefende ouderen die niet in verpleeghuizen wonen. Zij kunnen twee dagen in de week worden opgevangen in verzorgingshuis 't Hamersveld. In 't Hamcrsveld kunnen de ouderen bijvoorbeeld eten, douchen en wat met elkaar praten. Hun parners worden op deze manier wat ontlast, waar door ze wat meer tijd voor zichzelf krijgen. Het project heeft ook tot doel om de vereenzaming van zowel hulpbehoefenden als hun partners tegen te gaan. (foto's: Hans Verhorst) LEUSDEN - Een 28-jarige vrouw uit Borne schatte de af stand tussen haar auto en een tegemoetkomende motorrijder verkeerd in, toen zij vanaf de Randweg terug wilde rijden naar de A 28. Zij kwam van de sneleweg uit de richting Utrecht De motorrijder een 31-jarige man uit Utrecht reed tegen de zijkant van haar auto. Stukken van de motor kwamen tegen de auto van een 34-jarige Leusdenaar, die achter hem reed De auto van de vrouw werd zwaar beschadigd en de motor werd totaal vernield. De motorrijder moest met een polsfractuur en een hersen schudding naar het ziekenhuis. LEUSDEN - Om de handen vrij te hebben voor de nieuwe ontwikkelingen op het gebied van het afvalstoffenbeleid zegt de gemeente het contract met BFI (het voormalige Spitman) met ingang van 1 januari 1995 op. Het gaat om een bedrag van 1.6 miljoen gulden per jaar. Daarvoor haalt BFI het huis vuil op, worden glas en papier ingezameld, de straten en de riolen gereinigd en wordt het klein chemisch afval opge haald. Het contract wordt nu beëindigd, omdat een opzeg termijn van een jaar vereist is. De gemeente zegt overigens te vreden te zijn over de uitvoe ring van het contract door BFI, dat in 1991 werd gesloten en vorig jaar stilzwijgend voor een periode van twee jaar werd verlengd. Het afgelopen jaar is er echter een discussie over het afvalstoffenbeleid in de ge meente in gang gezet Die was ondermeer nodig, omdat de rijksoverheid de wetgeving op het gebied van afvalverwer king de laatste jaren aanzien lijk heeft verscherpt Zo zal het groent- tuin- en fruitafval gescheiden moeten worden gehouden van het res tafval. Ook wordt er nagedacht over de invoering van een ge differentieerd afvalstoffenta- rief. Dat houdt in dat wie meer huisvuil aan de staat zet, daar ook meer voor moet betalen. De inzameling van het klein chemisch afval staat ter dis cussie, terwijl er ook wordt ge dacht aan de oprichting van een regionaal depot chemisch afval Deze ontwikkelingen zullen er toe leiden dat de ambtelijke organisatie zal moeten worden gewijzigd. Door het contract met BFI op te zeggen, plaatst de ge meente zich in een nieuwe on derhandelingspositie met het afvalstoffenbedrijf. Daardoor hoopt de gemeente een voorde liger contract in de wacht te slepen. Er kan ook met andere bedrijven worden onderhan deld. Toch lijkt de gemeente hui verig om met een andere part ner in zee te gaan. Tegenover het voordelige prijsverschil staat het risico dat een nieuwe partner zijn hand overspeelt om het contract binnen te ha len. Het gevaar bestaat dan dat de dienstverlening aan de ge meente onder de maat blijft. Verder vergen onderhandelin gen over een nieuw contract nogal wat van het ambtenare napparaat. Dat is overigens ook het geval als er alleen maar gepraat hoeft te worden over wijziging van het bestaande contract. Toch denkt de ge meente dat de nadelen niet op wegen tegen het voordeel van een voordeliger contract. LEUSDEN - Tussen 19 en 22 november zijn dne auto's opengebroken. Op de parkeer plaats op de hoek Melafier/ Amiant de ruit ingeslagen van de auto van een 33-jarige Leus denaar. De radio/cd speler werd hierbij ontvreemd. In de nacht van zondag op maandag werd uit een auto die aan de Rietspinner geparkeerd stond de radio/cassetterecor der gestolen De apparatuur was eigendom van een 45-jari- ge inwoner van Woudenberg Zondagavond werd tussen 16.30 en 22.30 uur radio/cas setterecorder van een 27-jarige Leusdenaar gestolen. De auto stond geparkeerd op de Berg- LEUSDEN - Bij een instelling aan de Dodeweg is tussen vrij dag en maandag video-appa- ratuur gestolen. De eigenaar miste een videocamera en - recorder en een microfoon. Het is nog onbekend hoe de dieven binnen konden komen. De po litie trof geen sporen van braak STOUTENBURG - Op de Stoutenburgerlaan is vrijdag ochtend rond half negen een 20-jarige vrouw uit Achterveld met haar auto tegen een boom gebotst. De vrouw reed in de richting Hoevelaken toen een vrachtwagen haar tegemoet kwam. De bestuurder, een 39-jarige man uit Hoevelaken, kwam bij een bocht met zijn auto op de weghelft van de Achterveldse terecht. Een frontale botsing was het gevolg waarna de personenauto tegen een boom reed Niemand raakte gewond, de personen auto was echter total loss Vervolg van voorpagina zullen maken. Hij behield zich het recht voor op het moment dat de nieuwkomers in de raad voldoende zijn ingewerkt, te rug te treden. Na de schriftelijke stem ming behaalden volgens de reglementen slechts Ton Geijs- berts en Heieen Bücking vol doende stemmen om op te kun nen gaan voor het lijsttrekker schap. Bücking, de huidige se cretaris van het regio-bestuur van D66 in Utrecht, gaf de ver gadering echter meteen te ken nen daarvoor niet in aanmer king te willen komen. De te genkandidaten van Geijsberts voor het lijsttrekkerschap, Ep Oostra en Ad Kooijman, haal den daarvoor al in de eerste ronde onvoldoende stemmen. Campagneleider Rimmert Mulder vertelde de vergade ring dat D66 de verkiezingen ingaat met als doelstelling het verdubbelen van het huidige aantal raadszetels. Dat zou betekenen dat D66 in de nieu we raad op vier zetels moet uit komen. Mulder haalde in zijn rede ook fel uit naar Leusden'90, dat momenteel intern ernstig verdeeld is ge raakt. Mulder zag daarin kan sen voor D66 op electorale winst ,,Het gekrakeel binnen Leusden'90, waarmee deze partij haar ware aard toont en de mogelijke versplintering die dat tot gevolg heeft, zijn aan leiding genoeg zelfs een vijfde zetel serieus in een inhoudelij ke campagne na te streven", aldus Mulder In de huidige raad ging een restzetel nipt naar Leusden'90. D66 kwam vier jaar geleden 51 stemmen tekort om zelf een derde zetel binnen te halen. Wethouder Volgens lijsttrekker Ton Geijsberts is D66 nadrukkelijk in beeld voor het leveren van een wethouder in het nieuwe college Geijsberts: „Daar gaan we wel voor, maar niet tot elke prijs Een belangnjk geschil punt tussen D66 en de huidige coalitiepartners is het finan cieel- en reserveringsbeleid Geijsberts „Dat zal anders moeten Leusden rekent zich op dit moment arm en gebruikt dat motief vervolgens om niets te hoeven doen. Wij denken dat er met een ander financieel be leid meer geld vrij zal komen voor zaken, die absoluut nood zakelijk zijn." Andere punten die een pro minente rol spelen in het ver- kziezingsprogramma van de Democraten zijn verbetering van het openbaar vervoer en in samenhang daarmee het terug dringen van het auto-gebruik, het afschrikken van langpar- keerders en een betere afstem ming van het milieu-beleid op de uitvoering daarvan Vervolg van voorpagina heeft de WD maandag het ver kiezingsprogramma gepre senteerd. dat opvalt door be knoptheid Voortman. „Daar hebben we bewust voor geko zen Geen saai, wollig of hoog dravend stuk, maar een benopt en helder programma." Eén van de meest in het oog springende zaken in het libe rale verkiezingsprogramma is de bewuste keuze voor de sti mulering van het openbaar vervoer. „De WD is voorstan der van een snellere verbinding per openbaar vervoer met Amersfoort, zo mogelijk in combinatie met goede facili teiten voor het fietsverkeer", aldus de WD De liberalen doelen daarmee met name op de ontwikkeling van de Pon- lijn tot openbaar vervoerstra- cé Opvallend is evenwel dat de WD de bereidheid uitspreekt in die ontwikkeling geld van de gemeente te willen investeren. In schrille tegenstelling tot bijvoorbeeld D66 pleit de WD ervoor de gemeentelijke reser ves (circa 70.000.000,-) min stens op het huidige peil te handhaven, om meer aandacht te kunnen geven aan onder houd van wegen, trottoirs, go ten en dergelijke. De Jongh: „Met name dit jaar is naar ons idee het onkruid op bepaalde plaatsen in de gemeente on aanvaardbaar hoog opgescho ten. Dat is niet alleen een naar gezicht, maar ook onveilig en uiteindelijk kostenverhogend. Denk maar eens aan het om hoog komen van stoeptegels en dergelijke. Dat moet beter. En als het niet anders kan, des noods met behulp van bestrij dingsmiddelen, zoals 'Finale' wat hier al gebruikt wordt." Ook de ruimtelijke ontwik keling van Leusden scoort hoog op de prioriteitenlijst van de WD. Voortman: „De huidi ge denkbeelden op provinciaal niveau gaan wat ons betreft de verkeerde kant op. Wij vinden dat Leusden, ook binnen het gewest Eemland, een eigen functie moet blijven houden Concreet betekent dat dat wij blijven vechten voor een ex ploitatie van 't Vliet, zoals ons dat voor ogen stond (met circa 700 woningen, in plaats van de 4.00 die de provincie wil toe staan). En ook de Pon-driehoek moet voor het voorzien in eigen behoefte een optie blijven, vin den de liberalen Voortman: „Het begrip 'stadsgewest' heeft op de manier zoals de provincie er nu tegenaan kijkt volstrekt geen inhoud. Stads gewest is voor de provincie sy noniem voor Amersfoort. En als ik kijk naar de huidige ont wikkelingen in Amersfoort, denk ik dat daar de grenzen zo'n beetje wel bereikt zijn. Amersfoort kan de groeistad- taak niet langer aan Bijvoor beeld de infrastructuur (we gen, bijvoorbeeld) is daar niet op toegesneden Wij horen net zo goed tot het stadsgewest en willen graag een deel van de woningbouwbehoefte voor onze rekening nemen." Voor de VVD wordt het ver beteren van de dienstverlening van het gemeentelijk apparaat (langere openstelling van het gemeentehuis, bijvoorbeeld) een belangrijk punt tijdens de komende college-onderhan delingen. Wat de sport betreft vindt de WD dat in de komende raad speriode een aantal knelpun ten, die soms al lange tijd be staan, worden opgelost. Voort man noemt daarbij met name manege Nieuw Hagenauwe, de nieuwbouwplannen van hand balvereniging LHV in combi natie met voetbalvereniging Roda'46, de huisvesting van de jeu de boulesverenigingen De Hakhorst en Amicales de Pe- tanque en de kano-vereniging. LEUSDEN - Vrijdag hield de Vrouwenvereniging Tryfosa haar jaarlijkse bazar in 't Trefpunt in Leusden-Zuid. Er werden onder andere handwerkartikelen en etenswaren te koop aangeboden die doorleden van de vereniging zijn gemaakt. Vooral 's avonds was het druk toen het Rad van Avontuur ging draaien. Er werd ook een fiets verloot die werd gewonnen door de familie van Willigenburg van de Arnhemseweg. De bazar heeft 7622,- opgebracht- Dit bedrag zal worden geschonken aan de zending, Vakantiewerk Gehandicapten en de kerk in Leusden. (foto: Hans Verhorst) Sisssers is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heeft u iets aardigs te melden, of wilt u afreageren, bel dan de redactie: 94 14 94. '...We hadden al een tijdje niets meer van hem geboord, maar dat gaat soms zo met popartiesten. Zo staan ze op de toppen van hun roem en zo zijn ze afgegleden naar de diepste diepten en horen we nooit meer iets van ze... '...Wij waren dus even bang dat onze enige en eigenste Leusdense popidool met landelijke uit straling datzelfde lot besehoren was. Robby Va lentine leek van de aardbodem verdwenen... '...Vorig jaar schreven wij nog regelmatig over hem in deze rubriek. Een trouwe fan had aan ons gevraagd of wij foto's en artikelen van haar idool uit ons archief voor haar ter beschikking had den...' '...Er onstond een wekenlange correspondentie tussen haar en de redactie, omdat wij haar aan dacht voor Valentine op z'n minst opmerkelijk vonden. Hoe dan ook, via deze correspondentie bleven wij op de hoogte van bet reilen en zeilen van de Leusdense muzikant... '...Het contact ging echter om voor ons onopgehel derde redenen verloren en wij wisten daarom niets meer over de carrière van Robby. Tot deze week weer dus, toen een van zijn andere fans ons opbel den...' '...Het gaat goed met Robby meldde zij. Dat lijkt ons wat zwakjes uitgedrukt voor iemand die aan het begin van een internationale muziekloopbaan staat...' '...Onze bron, waarvan wij kunnen zeggen dat die zeer betrouwbaar is, vertelde ons dat Robby deze week op pad is met niet minder dan Brian May, de gitarist van Queen. May is na het overlijden van Freddy Mercury en het uiteenvallen van de band met zijn eigen 'muziekcircus' op stap...' '...Bij een bezoek aan Nederland had Robby voor de aardigheid contact met hem gezocht. Je weet natuurlijk nooit waar dat toe kan leiden. May was wel onder de indruk van het werk van de Leusde naar en vroeg hem in het voorprogramma van zijn najaarstoernee... '...Valentine speelt nu tot en met 30 november in plaatsen als Frankfurt, Berlijn, Hamburg en Pa rijs. Nu nog in het voorprogramma van een inter nationaal beroemd popartiest. Wellicht kan hij over enige tijd zichzelf tot die categorie rekenen...' '...Het was een ontroerend moment afgelopen za terdag. Nadat zij elkaar jarenlang noodgedwon gen niet konden begroeten bij de intocht, schudden burgemeester Panis en de Sin terklaas elkaar warm de handen. Het was weer ouderwets op 't Erf, want de Goedheiligman werd, zoals het hoort, ontvan gen op het hordes van het gemeentehuis...' '...Dat in deze traditie de klad was gekomen, kwam omdat er tussen de gemeente en de winke liers van Leusden ruzie was ontstaan over subsi die. Kort samengevat: de gemeente wilde geen geld meer betalen voor de intocht, omdat het feest een te commercieel karakter had gekregen... '...Als tegenzet lieten de winkeliers, overigens tot groot verdriet van hemzelf, de Sint aan de deur van het gemeentehuis voorbijgaan. De mening van burgemeester en wethouders is nog steeds dezelf de, maar de organisatie van de intocht is overgeno men door de jongeren van De Til en die zitten niet zo met dat meningsverschil...' '...De Goedheiligman ontdekte tussen het publiek onze verslaggeefster, waarmee hij enkele dagen daarvoor nog een gezellig diepte-interview had gehad. Het Het gesprek was hem zo goed bevallen, dat hij het niet kou laten haar op 't Erf persoonlijk te begroeten. Een eer die niet veel mensen te beurt valt...' '...Vorige weck ondernamen twee Leusdense fans van de Sint actie tegen de vermeende neiging van de Leusdense winkeliers om de etalages ver voor de verjaardag van de goedheiligman al in de kerst sfeer te brengen...' '...Wij schreven daar in deze rubriek al eerder over, omdat die tendens ook landelijk overal is waar te nemen. Wij vonden het initiatief van de fwee jongens sympathiek en stuurden daarom onze fotograaf op pad om ook in Leusden midden standers te betrappen, die zich hieraan bezondig den...' '...Waar hij echter keek, nergens kon hij ook maar een spoortje van kerstmis ontdekken. Naar Sin terklaasversiering hoefde hij niet lang te zoeken. Een beetje boos kwam hij weer terug naar het redactiekantoor. Ons hoort u echter niet klagen. Wij zijn blij dat de Sint in Leusden meer dan welkom is...' '...Koud hè. Volgens de gezamenlijke weermannen in Nederland, was het nog niet eerder zo vroeg winter in Nederland. De schaatsliefhebbers heb ben daarom de lange ijzers uit het vet kunnen balen. Het kwik was nog maar enkele dagen onder nul of de eerste schaatsers werden al gesignaleerd op het Zwanenwater bij de duiventil aan de Heili- genbergerweg... '...Het wachten is nu op de opening van de ijsbaan bij het Burgemeester Buiningpark. Ijsmeester Ton Kool gaat echter niet over een nacht ijs. Zelfs meerdere vorstdagen vind hij niet voldoende. Al leen het beste is goed genoeg voor Leusden...

Leusder Krant | 1993 | | pagina 3