Klachtencommissie en huurdersvereniging .Leusder Krant. Leusden gul voor vluchtelingen Bouwen in 't Vliet nodig Postzegelactie succesvol Geen duidelijkheid Kringloopwinkel op defensieterrein Nieuws uit de verenigingen Schaatsruilbeurs Cadeau-markt wereldwinkel Dude postzegels Langlaufles Bingo-avond Postduiven Rijmelarij Vuurwerkwerper Woninginbraak Koe verdoofd Woningstichting nieuwe stijl: Nieuws uit de verenigingen Achterberg Dansavond voor alleenstaanden Gemeente laat bezwaren streekplan horen Inbraak Aanrijding tussen fietsers en auto Vuurwerk Kerststollen van Scoutinggroep Kerstpakketten voor Polen Handwerkverkoop Woensdag 24 november 1993 Pagina 5 LEUSDEN - De ijsclub 'Zwa nenburg' houdt zaterdag 27 november een schaatsruil beurs. De beurs wordt tussen 10.00 en 13 00 uur gehouden in De Til aan de Hamersveldse- weg. De ruilbeurs is vooral be doeld voor ouders met groter wordende kinderen. Hierdoor worden zij in staat gesteld te kleine schaatsen te ruilen voor grotere maten Op de beurs zullen schaatsspecialisten aanwezig zijn om de aangebo den schaatsen te keuren en de verkoopprijs te bepalen. LEUSDEN - De wereldwinkel Leusden houdt zaterdag 27 no- ember tussen 10.00 en 15 00 uur een cadeau-markt. Er zul len onder andere kerstversie ringen, kaarsen en kerstgroe- ien te koop zijn. Alle cadeau's :ijn gemaakt in de derde we reld. Tijdens de markt kan men coffie drinken en kennismaken net de chocola van Max Have- aar. De cadeau-markt wordt jehouden op de Hamersveldse- eg 100 LEUSDEN - Zuster Imelda vraagt alle Leusdenaren hun gebruikte postzegels te bewa ren. Het gaat om postzegels die van onder andere brieven en kaarten zijn afgeknipt of -ge scheurd. Het gekartelde randje mag hierbij niet beschadigd zijn. Ook mogen de postzegels iet afgeweekt worden De op brengsten van de verkoop van de postzegels komt ten goede aan kampen voor melaatsen, kindertehuizen en ziekenhui zen in India. De postzegels kunnen worden afgeleverd op eertrudishof 5 Ook oude kerst-, kinder-, bloemen- en lierenkaarten zijn welkom. LEUSDEN - Er is een nieuwe methode ontwikkeld om te le ren langlaufen, zowel zonder als met sneeuw. Deze methode al ook in Leusden (waar- ;chijnlijk in Den Treek) te vol gen zijn Deze methode is voor ;owel beginnende als gevor derde dames en heren senioren :n junioren geschikt. Geïnte- esseerden kunnen zich opge- 'en bij de Skiclub Midden-Ne- lerland/'t Gooi (telefoon: 53 2 8 82) EUSDEN - Vrijdag 26 no- ember zal in de Til aan de lamersveldseweg een bingo- ivond worden gehouden Er lullen tien ronden worden ge peeld met drie prijzen per ron- le. Het ïnleggeld bedraagt 0,50 per ronde. De avond be- ;int om 20.00 uur en zal om !3.00 uur weer afgelopen zijn EUSDEN - De postduiven- lereniging Leusden houdt za- rdag 27 november haar jaar- ijkse postduivententoonstel- ing. Dit jaar wordt een zoge- aamde viertallenshow (met én oude en één jonge doffer en én oude en één jonge duivin) eorganiseerd. De duiven wor- 's morgens gekeurd door eurmeester de Koning uit cherpenzeel. Vanaf 13.30 uur ijn de duiven voor het publiek bezichtigen. De tentoonstel- ng wordt gehouden in het lubgebouw van de vereniging p het Jan Banningpark aan de avoortseweg. EUSDEN - In het vrouwe- Dntmoetingscentrum wordt indacht aan sinterklaas be- eed in de vorm van een 'rij- elarij' ochtend. De bedoeling in de 'rijmelarij' ochtend is it de goede dichteressen de ekeraars een handje helpen et hun gedichten. De ochtend indt plaats op woensdag 1 de- mber van 9.00 tot 11.30 uur 't Vooronder aan de Burge- eester van de Postlaan 2. lor informatie kunnen be- ngstellenden contact opne- n met Rita van de Biggelaar ll 947615). LEUSDEN- Wethouder Vroon opende vrijdag, dooreen levensmiddel extra te kopen, de boodschap- penactie van de stichting Leusden Wereldwijd. Bij de Spar supermarkt in winkelcentrum Biezen- kamp werd het winkelend publiek verzocht een extra boodschap te doen voor vluchtelingen kinderen in voormalig Joegoslavië Dankzij de inzet van deze stichting en de medewerking van de Leusdense bevolking kunnen nog voor de kerst honderd pakketten met voedsel naar opvangcentra voor vluchtelingen in Daruvar worden gestuurd. Daruvar ligt op de grens van Bosnië en Kroatië waardoor de pakketten de plaats van bestemming veilig kunnen bereiken. In de pakketten zitten voornamelijk spenen, luiers, babyvoeding, zeep, zalf en vitaminepreparaten voor baby's en kleuters. Bovendien ontving Leusden Wereldwijd nog ruim 700,- aan giften, (foto's. Hans Verhorst) LEUSDEN - Op de Kuperssin- gel heeft een 15-jarige jongen woensdagmiddag om 16.30 uur vuurwerk uit een raam van een woning gegooid. In overleg met de politie leverde de jongen het vuurwerk vrijwillig in. Zodat hij niet meer in de verleiding zou komen het vuurwerk op nieuw te gebruiken. LEUSDEN - Zondagavond is rond half tien een inbraak ge pleegd in een woning aan de Pachter. Het is nog onbekend wat er vermist wordt. LEUSDEN - De politie heeft j vrijdagmiddag tussen 14 30 en 16.30 uur op de Langesteeg een wilde koe verdoofd. De eige- j naar had problemen met het dier dat niet meer naar zijn stal wilde. Omdat het gevaar be stond dat de koe de openbare weg op zou gaan werd het dier verdoofd. Nadat de verdoving was ingewerkt werd de koe naar haar stal gedreven LEUSDEN - De bewonderaars van de dichter Gerrit Achter berg zijn verenigd in een ge nootschap dat eenmaal per jaar bijeenkomt. Dit jaar zal deze bijeenkomst ter gelegenheid van de heropening van de bi bliotheek zaterdag 27 novem ber in Leusden worden gehou den. Het symposium duurt van 10.00 tot ongeveer 17.00 uur in het gemeentehuis, de Korf en bibliotheek Nieuw-Langen- beek. Er zal door verschillende sprekers over Achterberg, en met over name de tijd dat hij in Leusden woonde, worden ver teld, Ook zal er in de biblio theek een tentoonstelling over hem zijn ingericht. De deelna meprijs bedraagt 15,- voor de hele dag en 10,-voor het mid dagprogramma. Voor infor matie kunnen belangstellen den contact opnemen met A. Middeldorp (tel 071-172044). LEUSDEN - In restaurant De Mof zal zaterdag een dans avond voor alleenstaanden worden gehouden. De avond begint om 20 00 uur op de Arn hemse weg 95. LEUSDEN - De woningstichting Leusden wil met de huurders van gedachten wisselen over de huurbeleidsplannen en belegde daartoe een druk bezochte bijeenkomst op 16 november. Eén van de eisen die de overheid gaat stellen aan de woningcorporaties kan voor huurders in het voordeel werken; het opzetten van een klachtencommissie en een huurdersvertegenwoordiging. Na het vijfjaarlijks overleg tussen de woningstichting en haar tweeduizend leden, waarvan er ongeveer honderd waren ko men opdagen, bleek dat de strekking van de avond. De WSL kan er niet onderuit: ,,Maar", zegt voorzitter Van der Weijden: „Wij juichen dit natuurlijk toe." Omdat het rijk haar handen af zal trekken van de diverse woningcorporaties en een^ver-- zelfstandiging gaat .doorvoe ren zijn er enkele veranderin gen te bespeuren. Eén en ander staat vermeld in de nieuwe re gelgeving van staatssecretaris Heerma, genoemd in het Be sluit Beheer Sociale Huursec tor (BBSH). Voor de Woning stichting betekent dit dat men een flink stuk openheid van za ken in de richting van de huur dersvertegenwoordiging zal moeten betrachten. Voor de huurdersbelangen vereniging zijn alvast twee na men genoemd, Galjaard en Martinus, twee mannen die al zitting hebben in buurtcom- missie de 'Wetering' Voorlopig onder de naam 'initiatiefgroep' optredend hopen de twee kan didaten op een flink aantal, liefst uit eLke wijk één, enthou siaste wijkbewoners. De klachtencommissie die, zoals Van de Weijden stelt, uit mensen die te goeder naam en faam bekend staan zal worden samengesteld, krijgt als func tie het aanhoren-van de klach ten. Vanuit de zaal komt hierop onmiddelijk kritiek waaruit duidelijk blijkt dat weinig ge loof wordt gehecht aan de voordelen van een commissie voor huurders Met het ant woord dat de uitspraak van een klachtencommissie niet bin dend zal zijn lijkt het negatieve beeld al bij voorbaat bevestigd. Dit ondanks de opmerking van woningstichtingdirecteur ad interim Hamers dat de hete adem van een klachtencom missie voor hem zal werken als een constante aansporing. Naast het oprichten van de klachtencommissiie en huur dersvertegenwoordiging zijn er ontwikkelingen rond de sub sidieverlening Bestaande sub sidies zullen worden afge bouwd, zoals bijvoorbeeld de subsidie voor het opknappen van een woning Ondanks de vrijheden omtrent de huurstij- gingen, die de overheid de wo ningcorporaties toezegt, wenst het rijk overigens toch een flin ke vinger in de pap te houden. Minimaal 4,7% en maximaal 6% zijn de voorgeschreven huurverhogingen. Hierdoor ziet de WSL een kans om in ieder geval de bestaande ver schillen van huurprijs bij een zelfde type woning gelijk te trekken, zoals de huurprijsver schillen die schommelen rond de honderd gulden voor een zelfde type woning in een exact dezelfde woonomgeving in de wijk Groenhouten Hamers verklaart de opge legde verzelfstandiging door het rijk simpel als bezuini gingsmaatregel. Voor het op knappen van een woning zal de overheid geen subsidie meer toekennen en vanaf 1995 wordt de subsidie voor nieuwbouw ook afgeschaft. Momenteel zijn er bij de WSL twaalfhonderd woningen waar een subsidie op rust. Vanuit het publiek kwamen geen hier reacties op. Wel was duidelijk dat de run op de mi crofoon nauwelijks was te be lopen tijdens de aangekondig de tien minuten vragen stellen. „Eerst de linker kant, daar naast mag de rechter kant van de zaal een vraag stellen, meende Van Egmond, hoofd Sociale commissie nog even optimistisch te kunnen regis seren, maar na een continue stroom vragen van linker zijde begon 'rechts' luid te mokken. Saai was de avond niet, mede dankzij het feit dat de aanwezige huur der Specken zijn kans schoon zag en de 'affaireBakker' opra kelde. Na het ontwijkende ant woord van Van der Weijden probeerde ook Joop Kool, ook bekend als raadslid van Leus den '90 nog wat olie op het vuur te gooien, maar het bestuur wenste hier duidelijk niet op in te gaan. Verdere vragen vanuit de zaal hielden meer verband met het huurbeleid en beperkten zich tot de oprichting van huurdersvertegenwoordiging en klachtencommissie. Met de door de woning stichting aangeboden kerst ster, gegeven in de vorm van een bon, probeerde de stichting haar twintigjarig bestaan toch OUnOSV iets feestelijks te geven. Annelies Heuvelink j Night Blues LEUSDEN - Dat een ver gadering boeiend kan zijn werd wel bewezen tijdens de algemene ledenverga dering van de Woning stichting Leusden. Na wat kalm verlopen gebabbel over huurverhogingen liet het publiek pasna de eerste vraagsteller wat van zich horen. Zodra die gelegen heid ontstond had een be woner van de Brinkhorst het woord al genomen. De man wilde weten waar di recteur Bakker is gebleven en waarom het bestuur na de uitspraak van de rechter niet is opgestapt. Op de brandende vraag, die door de zaal met applaus werd ontvangen, werd geen ant woord gegeven. Met de op merking dat personeelsza ken niet ter discussie ston den in deze vergadering hoopte Voorzitter Van der Weijden het kritieke on derwerp te hebben afge wend. Joop Kool, raadslid voor Leusden '90, con fronteerde echter de voor zitter met eerder gedane uitspraken door het be stuur: „Jullie hebben al zes keer aangekondigd op te zullen stappen, nou moe ten jullie de zevende keer maar eens echt gaan." Kool kreeg net als de mevrouw uit de zaal die duidelijk heid eiste omdat ze niet be greep waar het over ging, geen antwoord van het be stuur. De vragen over de samenstelling van de klachtencommissie kon den kennelijk de boze vra gensteller niet boeien, want hij verliet de zaal. LEUSDEN - Ontmoedigend en teleurstellend noemt de ge meente het ontwerp-streek plan van de provincie Utrecht, waarin staat dat tot het jaar 2005 in Leusden niet meer dan 400 woningen in 't Vliet mogen komen en in de Pon-driehoek helemaal niet gebouwd mag worden. De gemeente zegt dit in een bezwaarschrift, die zij deze maand indient bij de pro- Leusden houdt vast aan een aantal woningen van 700 in 't Vliet en aan woningbouw in de Pon-driehoek, omdat er anders niet voldaan kan worden aan de eigen behoefte aan huizen. Er is inmiddels al begonnen met het maken van plannen voor woningbouw in 't Vliet, waar vooral huizen in de so ciale huursector moeten komen en kleinere woningen. De provincie wil vooral de belangen van natuur en land schap laten prevaleren boven die van woningbouw. Versnip pering van het landelijke ge bied moet volgens het ont- werp-streekplan worden voor komen. Concreet betekent het voor Leusden dat het zoge naamde Anemonenbosje dat in 't Vliet ligt en de Liniedijk ge handhaafd moeten blijven. Toch staat de provincie vol gens het plan de bouw van 400 woningen toe. Volgens de ge meente betekent dat echter ook aantasting van het Anemonen- bosje. In de gemeentelijke plannen is daarmee rekening gehouden. Een deel van het bosje wordt ingepast in de nieuwe wijk. Het wordt door de gemeente vervelend gevonden dat de Li niedijk eerder van de provincie werd gekocht met het oog op mogelijke woningbouw In de prijs van de aankoop was hier mee rekening gehouden Over gedeeltelijke terugbetaling van de aankoopsom als wo ningbouw niet mogelijk zou zijn, was volgens de gemeente met de provincie niet te praten LEUSDEN - In de nacht van dinsdag op woensdag is in een bedrijf aan de Ambachtsweg ingebroken, De daders kwa men binnen door een deur te forceren. Zij verdwenen weer met een geldbedrag van 700 gulden. LEUSDEN - De Kringloop Stichting Leusden (KSL) komt in aanmerking voor een stuk grond voor de vestiging van een kringloopwinkel op defensie- terrein bij de Ambachtsweg. Het terrein, dat nu nog eigen dom is van het ministerie van Defensie zal hoogstwaar schijnlijk door de gemeente worden aangekocht en ge bruikt worden voor de vesti ging van bedrijven. De KSL is al enige tijd op zoek naar een geschikte lokatie voor een kringloopwinkel. Tot nu toe kon de gemeente echter nog geen geschikte lokatie aanbie den. Burgemeester en wethouders staan zeer positief tegenover de oprichjting van een kringloop winkel. Volgens het college is in andere gemeentes al eerder gebleken dat een dergelijke winkel succescvol is. het is een goede manier om bruikbaar grof huisvuil uit de afval stroom te houden. Een aantal kringloopwinkels werken sa men en dat heeft geleid tot een professionel aanpak. Als in Leusden een kringloopwinkel van de grond komt, zal het management de eerste tijd gevoerd worden door personeelsleden van een soortgelijke winkel in Baarn, die veel ervaring hebben. Deze constructie heeft bij het college het vertrouwen gewekt, dat de winkel in Leusden na enige tijd zelfstandig kan draaien. Bij het afvalstoffenstation zullen bruikbare goederen, die bij het grof huisvuil worden aangeboden, apart worden ge houden voor de kringloopwin kel. De gemeente denkt dat het personeel van de winkel in staat zal zijn deze goederen weer geschikt te maken voor gebruik. Er wordt bijvoorbeeld gedacht aan de reparatie van koelkasten Op die manier wordt er ook milieuvriendelij ke werkgelegenheid gecreëerd. 5^ LEUSDEN - Willy Post en Ilans Snellenberg van het Comité voor de Kinderzegels staan sinds 17 november met een kraampje in het postkantoor in winkelcentrum Hamershof. In deze kraam verkopen zij, gedurende de openingstijden van het postkantoor, kinderpostzegels en kerstkaarten. De verkoop van de zegels verloopt tot nu toe goed, met name de eerste dag liep het storm met verzamelaars die een postzegel met het stempel van de dag van uitgifte wilde hebben. De verkoop van de kerstkaarten blijft nog wat achter maar Willy Post verwacht dat deze na sinterklaas goed op gang zal komen. Het Comité staat nog tot de kerstdagen in het postkantoor, met uitzondering van de week voor sinterklaas, (foto: Hans Verhorst) LEUSDEN - Op de kruising Doornseweg/Dodeweg/Laan 1914 heeft zich vrijdagmiddag om half vier een aanrijding voorgedaan tussen een auto mobilist en drie fietsers. De automobilist, een 28-jarige in woner van Bodegraven, reed over de Doomseweg in de richting van Amersfoort. Van af de Laan 1914 kwamen een 13-jarige Scherpenzeelse en twee jongens van 12 en 14 jaar uit Ederveen. Zij negeerden het rode verkeerslicht en staken de Doornseweg over. De automo bilist kon een aanrijding- met de 12-jarige niet meer voorko men. In zijn val trok hij de an deren met zich mee. Niemand raakte gewond, er was alleen materiële schade. LEUSDEN - De politie heeft maandagmiddag om 12.30 uur bij een school aan de Claren- burg vuurwerk in beslag geno men. Een 18-jarige inwoner van Putten was bezig vuur werk af te steken toen de poli tie arriveerde. Hij bleek drie honderd strijkers bij zich te hebben die hij op de school wil de verkopen. LEUSDEN - De Arnhemse band Doctors Orders zal zon dag 28 november in de IJsbre ker aan de Bavoortseweg 25 optreden. Dit optreden is in het kader van Sunday Night Blues. De viermansformatie Doctors Orders bestaat nu zeven jaar en speelt naast blues muziek van Dr. Feelgood, the J. Geilsband en rock 'n roll. De zaal gaat om 20.00 uur open en de toegang bedraagt 7,50. LEUSDEN - Leden van de scouttinggroep Manitoba zul len tot begin december kerst stollen verkopen. De Gidsen en de Sherpa's (meisjes van 12 tot 17 jaar) zullen langs de deuren gaan om de bestellingen op te nemen. Donderdag 23 decem ber zullen de kerststollen be zorgd worden. De kerststollen zijn voorzien van spijs en we gen 750 gram Ze worden ge bakken door bakkerij Van der kletersteeg uit Stoutenburg De3 prijs is 7,50 per brood. De opbrengsten zijn bestemd voor Manitoba. ACHTERVELD - Er is gele genheid tot het versturen van kerstpakketten voor familie, vrienden en kennissen in Po len. De pakketten kunnen op de woensdagen 1 en 8 december tussen 14.00 en 18.00 uur wor den ingeleverd bij de familie van Doornik, W van Amers- foortsestraat 24. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een kartonnen doos De adressen van geadres seerde en afzender dienen dui delijk leesbaar op de doos ge schreven te worden. Het maxi male gewicht van een pakket I mag 25 kilo zijn. De kosten be- j dragen 7,50 per pakket plus I 2,50 per kilo Voor nadere I informatie kan contact worden I opgenomen met D van Doornik (tel.: 03425 - 1591) LEUSDEN - De Unie van Vrij willigers (UW) houdt zater dag 27 november een hand werkverkoop. Ditmaal voor het eerst in het nieuwe gebouw van de Wolboom aan de As- schatterweg 27. Er is een ruime collectie kinderkleding, speel goedbeesten en andere hand- werkprodukten, gemaakt dooi de leden van de Seniorenso ciëteit Centrum Achter het Wol-gebouw is ruime parkeer gelegenheid. De verkoop vindt tussen 10 00 en 14 00 uur plaats.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 5