Antilopen laat het afweten Tiende negen-dorpen tennistoernooi een groot succes Haaien leggen Wilskracht hun wil op| C ^Agenda Rode kaart Mooie paardensport in de kou Haaien speelt VZV weg De Leusdense aanval komt tekort, maar de verdediging houdt aardig stand Op het scorebord Leusder Krant Woensdag 1 december 1993 Eerste reserve Frankrijk heeft de naam frivool en levenslustig te zijn. Daarom is het zo opmerkelijk dat dat blijmoedig land de laatste eeuw zoveel droef geestige en gedeprimeerde fi losofen gekend heeft. Een zelfs voor Franse begrippen zeer zwaarmoedige groep, die zich van zompige taal bedien de, was het structuralisme. Zij stelden dat de persoonlij ke invloed van het individu te verwaarlozen is, omdat het leven door de maatschappelij ke patronen geregeerd wordt. Namen en individuen doen niet ter zake. „Er wordt ge handeld en gesproken in de maatschappelijke dialoog", zijn volgens Foucalt en Lacan de termen waarin het maat schappelijke leven beschreven moet worden. Dit zijn de ty pes, die Edward Linskens la ten spelen in plaats van Ro- mario, omdat Romario niet meeverdedigt. Een sportteam is een ge sloten systeem dat een dia loog met een ander gesloten systeem voert, waarin ge dachten over de juiste wijze om de sport uit te oefenen worden uitgewisseld en op hun waarde getest. De gemid delde Nederlandse sportcoach klinkt of hij tijdens zijn op leiding jarenlang is lastigge vallen met de structuralisti sche geschriften en bij zijn afstuderen een eed heeft moeten zweren op het hoofd werk van Lacan, dat zij voortaan in structuren zullen denken en geen creativiteit toe zullen laten. Er moet ge zwoegd en gebuffeld worden. Trainers vertellen in de na beschouwing dat zij nog wel vaag weten wat er gebeurd is, maar niet wie het gedaan heeft, want dat doet niet ter zake. De coaches kijken of ie dereen in het elftal zit en zijn opdracht goed uitvoert. Dat is de reden dat voetbalelftallen die door een rode kaart met tien man verder moeten goede resultaten halen. De afspra ken zijn verdwenen en ieder een is op zijn eigen inzicht aangewezen en er is niets meer te verliezen. Dat is nog eens lekker voetballen. Dyna mo Dresden bewijst het elke weck. De Oostduitsers verza melen rode kaarten, maar staan hoog op de ranglijst van de Bundesliga. Zij hadden dan ook het grote voordeel dat zij met vier minpunten aan de competitie mochten beginnen. Vorig seizoen wa ren ze een sneue ploeg, het lachertje van de liga, maar dit seizoen reizen de West-Duitse ploegen net knikkende knieën af naar het Oostfront. Het is dan ook onbegrijpelijk dat nog geen enkele voetbaltrai ner op de gedachte is geko men om te vragen of zijn team met minuspunten aan de competitie mag beginnen en om zijn elftal met tien man het veld in te sturen (het is per slot van rekeniug altijd lastig voetballen tegen een gedecimeerde ploeg!) en de tactische bespreking te beper ken tot: „Jongelui, je ziet maar!" Koen Koster Jeroen Buisman probeert te scoren Antilopen kwam duidelijk tekort tegen Sparta Nijkerk en verloor met 10-19. LEUSDEN - Zaterdag avond heeft Antilopen het te gen titelkandidaat Sparta uit Nijkerk aanvallend volkomen laten afweten. Terwijl men verdedigend over het grootste gedeelte van de wedstrijd goed presteerde, had men geen ant woord op de niet veel pressie verdedigende tegenstander. Sparta won hierdoor vrij ge makkelijk met 10-19, nadat de ruststand reeds 4-8 bedroeg. En hiermede werd in feite de hele wedstrijd getypeerd. Twee goed verdedigende ploegen en een slecht aanvallende ploeg. In beide kampen was de afgelo pen week veel aandacht be steed aan de tactische concep ten Sparta had zich hoofdza kelijk gericht op het verdedi gendeconcept De conditioneel sterke ploeg had gekozen voor een pressieverdediging, waar bij op alle posities scherp voor- verdedigd werd en daarbij veel druk op de aanvallers in de punt van de aanval. Deze methode wordt veel ge hanteerd door Sparta en met veel succes. Ook Antilopen be diende zich van het voorverde- digende concept, waarbij voor al de korfgerichte acties van de Sparta-dames ontregeld moest worden. Aanvallend speelde Sparta zijn eigen spelletje: hoge balsnelheid gekoppeld aan snelle functiewisselingen, gebruikmakend van de explo siviteit van alle spelers. Antilopen wist dat men met pressieverdediging te maken zou krijgen dat Sparta graag het tempo van de wedstrijd hoog zou houden Langere aan vallen, veel diepte brengen door gebruik te maken van de diagonaal en de ruimte achter de korf en met aanvallende da mes met de heren meer in de rebound was het strijdplan van Antilopen. Van te voren werd een van beide kanten veel sco rende wedstrijd verwacht Afgelopen week hadden bei de ploegen aangetoond goed te zijn voor 15 tot 20 doelpunten. Echter het ging al mis in de eerste helft. Van beide kanten waren de verdedigingen veruit overheersend, zodat het scoren in de eerste twintig minuten moeizaam verliep. En hierme de werd meteen het beeld van de wedstrijd geschapen. Spar ta kwam moeizaam tot scoren, Antilopen vrijwel niet Beide vakken konden niet goed om gaan met de verdediging. En daar kwam nog een ding bij- men ging verschrikkelijk slor dig om met de kansen En dan heb je geen recht van spreken. De tweede helft scoort Sparta in het laatste kwartier er lustig op los, maar dan is bij Antilopen het licht al uit De uitslag doet dan vermoeden dat de Nijkerkse ploeg makkelijk gescoord heeft, maar niets is minder waar, 10-19 is daarom ook iets geflatteerd, maar de overwinning was meer dan te recht. Uitknokken Het duurde tot de zestiende minuut in de eerste helft, alvo rens Chris Fokker vanuit een dubieuze strafworp het eerste doelpunt voor Antilopen scoorde, terwijl Sparta vier doelpunten bij elkaar had ge sprokkeld. Het duurde tot 5 minuten voor rust voor het eer ste afstandschot door Corine van Dijk werd gemaakt. Hier uit blijkt hoe moeilijk het sco ren Antilopen afging in de eer ste helft. De rust brak aan met een 4-8 achterstand. Dat opzich was niet desastreus, maar die vier doelpunten waren veel te wei nig en beloofde niets goeds voor de tweede helft. De coach Bert Brandsen be sloot in de tweede helft ook geen wissels toe te passen. „Men moet dit maar eens erva ren en proberen zich eruit te knokken", zei hij na de wed strijd. „In deze wedstrijden hoeven wij de punten niet te pakken en staat het leren van de jonge spelers voorop." „Dat is zeer zeker geen vrij brief voor meer van dit soort wedstrijden, maar we kunnen dit verwachten met deze jonge ploeg. Ik had liever gehad dat wij een prestatie zoals tegen Marfugels hadden geleverd. Ons eigen publiek heeft daar ook recht op De ploeg moet daar mee leren omgaan." In de tweede helft lijkt het in de eerste minuten dat Antilo pen de zaak anders gaat op pakken. Zelf scoort men snel en kan Sparta de eerste tien mi nuten van scoren afhouden. Maar het blijft toch mis met de scoringsmachine van Antilo pen. Men laat Sparta weer de wedstrijd in en dan is het ge beurd. Het laatste kwartier scoort men er lustig op los en bereikt de 10-19 eindstand. Zaterdag wordt de lange reis naar Buitenpost ondernomen, waar Flamingo's wacht. Anti lopen heeft iets goed te maken. Doelpunten: Chris Fokker 3, Rene Verwey 3, Corine van Dijk 2, Irene Veenendaal en Petra van Dongen 1 LEUSDEN - Zaterdag 27 november wed al weer voor de tiende keer het gezellige ne- gen-dorpentoernooi georgani seerd door De Inslag Leusden Er streden acht „echte" dorpen en één „nowhere' -team De bedoeling van dit negen- dorpentoernooi was dat de uit genodigde dorpen een afvaar diging stuurden van vier vrou- wen en vier mannen uit de ge- I zellige D-klasse. Alle tweeën zeventig deelnemers speelden twee gemengde dubbels en een mannen- of vrouwen dub lel voor haar of zijn dorp. Deze tiende editie kreeg een extra feestelijk tintje omdat De Inslag Leusden alle deelne mers een heerlijke barbecue aanbood, waar iedereen dan ook gretig gebruik van maakte. Na vierenvijftig wedstrijden werden alle gewonnen games bij elkaar opgeteld en kon er een voorlopige stand opge maakt worden Deze voorlopige stand werd hevig door de war gegooid om dat de captain van ieder dorp een joker moest trekken die een waarde kon hebben van -40 tot +40 games. Deze joker werd of opgeteld of afgetrokken van de voorlopige eindstand, wat na tuurlijk voor veel hilariteit zorgde. Na deze joker-act kon de volgende eindstand bekend worden gemaakt: 1. Woudenberg; 2. Scherpen- zeel; 3. Hoevelaken, 4. Nowhe re, 5. Leusden, 6 Soesterberg; 7. Soest; 8. Achterveld; 9. Bun schoten. Woudenberg zal alles in het werk moeten stellen om vol gend jaar de wisselbeker met succes te kunnen verdedigen. Ondanks de koude, die veel buitensporten parten speelde, gingen de dressuurwedstrijden van Nimmerdor door. De toeschouwers konden genieten van fraaie sport en schitterende spannen, (foto: Hans Roggen) Leos Uitslagen Volleybal vi tweede divisie B Dupaco/Leos-Amsterdam OVRA - VCC Dinto - Dynamo 2 Cito - Vollkei Blok - Zaanstad 2 Volendam - Vif Stand tweede divisie B Dupaco/Leos Zaanstad 2 Volendam Amsterdam Vif Ovra VoUkei WC Blok Cito Dinto Dynamo 2 Antilopen Uitslagen Zaalkorfbal eerste 1 se B Antilopen - Sparta Joure- Udiros Flamingo's - De Hoeve Marfugels - Vlug Vaardig 3-1 3-1 3-1 1-3 1-3 3-1 Stand eerste klasse B -20 Sparta ;_19 Udiros ;_16 Flamingo's 2-2(23-27) ;_16 Antilopen 14 Vlug en Vaardig ;_13 Marfugels _12 Joure 1-0 (13-14) _12 De Hoeve -11 8-5 8-5 8-1 2-4(38-21 2-4(32-2!)e 2-2(30-31 1-1(15- 21(34-3W 2-0(20-31 enl gde tst€ ste LEUSDEN - Zaterdagavond stond het eerste vrouwenteam van De Haaien opnieuw voor een zware taak. De vrouwen van Wilskracht 2 uit Utrecht konden een goede gooi doen naar de koppositie. Evenals voorgaande wedstrijden ble ven de Haaienvrouwen echter hun eigen spel spelen en wis ten daarmee ook Wilskracht hun wil op te leggen. Kirsten Ruitenbeek opende de score na een schitterende pass van Yvonne Adriaanse. Die zelfde Yvonne Adriaanse wist even later uit een numerieke meerderheid te scoren. Karen Polkamp deed hetzelfde zodat de Haaien al snel met 3-0 leid den. Wilskracht kwam nog tij dens de eerste periode terug tot 3-1 nadat ook zij tijdens een man-meer-situatie scoor den. In de tweede periode stuurd Yvonne Adriaanse Ria va Valkengoed op avontuur e deze scoorde op beheerst wijze. Even waren de Leui dense dames uit balans en wil ten twee speelsters van Will kracht doelvrouwe Roeli Eliazar te passeren: 4-3. In de derde periode trokke de Haaiendames het spel wee geheel naar zich toe en Kirste Ruitenbeek wist met twe schitterende doelpunten haa team op een 6-3 voorsprong t zetten. In de laatste period zag het er niet meer naar ui dat er gescoord zou wordei Een getergde Alma Verhoeve deed echter van zich spreke en bracht De Haaien met twe harde schoten de verdiende 8 overwinning. LEUSDEN - Na een aantal nederlagen op rij heeft het eer ste mannenteam van De Haaien eindelijk weer een overwinning op zak. VZV uit IJmuiden werd zaterdag avond in Octopus van de Leus dense dadendrang het slacht offer. Dat het team van coach Bast op scherp stond bleek al na dertig seconden toen Mi chel van de Hoofdakker 1-0 aantekende. Herman Streef kerk verdubbelde daarop de score. Het was aan keeper Marco Tij mensen te danken dat deze marge in de eerste periode ge handhaafd bleef. Met schijn baar onmogelijke acties pa reerde hij de doelpogingen van VZV. De tweede periode leverde hetzelfde spelbeeld op. Een gedreven Haaienteam liep uit naar 4-0 door Joost Janse en Willem Burger. Op nieuw was het Burger die zijn waarde voor het team bewe< en 5-0 liet aantekenen. To<f pas kon VZV wat terugdoe g om zodoende de hatelijke ni van het scorebord te laten ve dwijnen. De derde periode lag het in; tiatief opnieuw bij de Leu dense ploeg. Na een snelle aaidniin val via Rob van Wegen en La Ruitenbeek scoorde Han Abbing 6-1. Ruben Tolboorriaag hard werkend, scoorde 7-1 mti fors een schitterende achte waartse worp. De vierde periode liet de co t centratie in de verdedigir van De Haaien wat te wenst over. Ondanks het fantast sche keeperswerk van Man Tijmensen wist VZV plots ling viermaal te scoren. Ma; door twee doelpunten van w derom Tolboom zegevierde I Haaien toch nog met overti gende cijfers na een zeer acce tabele wedstrijd. han USE ijd d nde i r vaa de d Leu weds Donderdag 2 december 09.00 uur - 10.30 uur: SSD - Sportinstuif, De Korf, (zij-in gang) 13.30 uur - 14.30 uur: SSD - Trimmen, start boerderij Ooie- vaarshorst/Treekerweg. 15.00 uur - 17.00 uur: Indoorbowls, De Korf, (zij-ingang). Vrijdag 3 december 10.15 uur - 11.00 uur, 11.00 uur - 11.45 uur: SSD - Indoor Tennis, LTV Eemelaar, Ach terveld 14.30 uur - 15.15 uur: SSD - Zwemmen, zwembad Octopus 17.00 uur - 18.00 uur: SSD - Squash, Squashhal De Wete ring, Valleilaan. 21.00 uur - 22.00 uur: SSD - Fitness, Sport 2000, Hamers- veldseweg. Zaterdag 4 december 8.00 uur - 14.00 uur: Badminton: Singleskampio enschap, jeugd, BCL, De Korf. 14.30 uur: Voetbal: Roda'46 - Middenmeer, Burg Buining- park. 19.05 uur: Korfbal: Flamin go's - Antilopen, Buitenpost. Zondag 5 december 12.45 uur: Hockey- vrouwe Roomburg - Leusden. 14.30 uur: Hockey- mann SCHC - Leusden. 14.30 uur: Voetbal: SC N derhorst - Achterveld, Nede horst. 14.30 uur: Voetbal: SVF Roda'46, Cothen. Maandag 6 december 09.00 uur: SSD - Yogb ruimte Kameleon, zwemb| Octopus. 09.15 uur - 10.15 uur: SSEj Grondgymnastiek, De Kcj$< (zij-ingang). 13.30 uur - 15.00 uur: SSE Badminton, De Korf, (zij-i gang) Dinsdag 7 december 13.30 uur - 14.30 uur: SSI Indoorbowls, De Korf, (zij gang) 14.30 uur - 15.30 uur: SSI Indoorbols, De Korf, (zij gang). Woensdag 8 december 10.00 uur - 11.00 uur: SS Squash, Squashhal De Wet ring, Valleilaan. USDI de rkte i stein :de co] de tv ken gt De I het 1 ie|npetit tegen, ats in de res dag, z< rile ti leren den slag in roek .32 5), 0 mete jan vai sselsla, van V slag in jeugd eidde 1 meter onder >ke vai brecor alen, rde vs metei 0 seco: jonger en I ter vri tweei r rid. ze ws

Leusder Krant | 1993 | | pagina 12