IHV-vrouwen verliezen slechte eerste helft iemnes mept BCL van de baan Dupaco/Leos overleeft de 'Hel van Wormer' Ons Genoegen maakt gehakt van Leusdense schakers 't Ronde en De Holm heersen .Leusder Krant. BVO wemmers spoeden zich .nel naar de eindstreep Successen voor Theo Meijer Sport andbalsters houden verlies dragelijk Leusden IV blijft op het winnende spoor Record aantal deelnemers aan schoolschaak ensdag 1 december 1993 USDEN - De vrouwen van Leusder Handbalvereniging ben zondag opnieuw een lerlaag geleden. Basis voor duidelijke nederlaag werd iral in de eerste helft toen de ïsdense vrouwen op een 8-1 iterstand werden gezet door V/DSO. De tweede helft ijl LHV wat meer in te brcn- Desondanks werd het in •echt uiteindelijk 11 -5 in het trdeel van UHV/DSO. 21 21 )e vrouwen van LHV be- inen deze wedstrijd vrijwel npleet, alleen Bianca van de lï:g ontbrak. UHV/DSO nde de score, waarna Hilde enbeek voor de gelijkmaker gde. Dit zou het eerste en tste LHV-doelpunt van de ste helft zijn. Langzaam ar zeker liep de thuisploeg mg van de Leusdense forma- Via onder andere twee be- :te strafworpen beslisten de echtse vrouwen de wed strijd nog voor het aanbreken van de tweede helft die bij 8-1 werd bereikt. De tweede helft gaf een an der beeld dan de eerste. LHV kreeg meer vat op de tegen stander en kwam wat meer tot scoren Monique Hovenkamp opende in het tweede bedrijf de score voor haar ploeg. Maar de tegenstander had op dit doel punt een passend antwoord en liep weg naar 11-3 zodat de wedstrijd definitief beslist was. Monique Hovenkamp rond de een fraai uitgevoerde break-out even fraai af waar door de score een iets draaglij ker aanzien kreeg. Tonny Da vids legde met een schijnbewe ging de vijandelijke verdedi ging in de luren en tekende voor het vierde LHV-doelpunt Het laatste doelpunt van de wedstrijd werd gecoord door Hilde Steenbeek waardoor de eindstand op 11 -5 in het nadeel van LHV werd bepaald. Ondanks de ruime nederlaag sprak coach Rainer Rutschek van een goede wedstrijd van ijn vrouwen ,,Wij hebben tegen de koploper goed gespeeld. Er werd goed verdedigd en de bal werd goed rondgespeeld. We missen alleen echte afmakers, speelsters die de bal van af stand in het doel kunnen schieten. Elf tegendoelpunten is bij handbal vrij normaal, maar vijf gescoorde doelpun ten is veel te weinig." Toch ziet Rutschek nog steeds een stijgende lijn in het spel van zijn vrouwen. Hij ver wacht dan ook dat de ploeg in de tweede helft van het seizoen meer punten zal gaan pakken. Opstelling LHV: Caroline van de Wel, Wil van de Burgwal, Tonny Davids, Ivonna van Haaster, Monique Hoven kamp, Elly de Jager, Carin Nijhuis, To Schoenmakers, Corina Schot horst en Hilde Steenbeek. JifUSDEN - De thuiswed- ijd die het eerste team van a dmintonclub Leusden afge ef ien zondag tegen Eemnes 3 elde is wederom op een ne- >ifrlaag uitgelopen. Dat was forse: 1-7. BCL zal de ko- nde wedstrijden uit een an- r vaatje moeten tappen wil o t de degradatie ontlopen, ir *4 Leusdenaren hadden zich wedstrijd heel anders voor- handbalster van LHV worstelen, maar komen nog niet boven, (foto: Hans Verhorst) LEUSDEN - Het eerste vrou wenteam van volleybalver eniging Dupaco/LEOS heeft afgelopen weekend haar kop positie in de tweede divisie B verstevigd door een overwin ning op VVC'92. In Wormer werd, gezien de omstandighe den, een goede wedstrijd ge speeld, wat resulteerde in een 0-3 overwinning voor de Leus denaren. De overwinning van Dupaco/ LEOS betekende het eerste thuisverlies voor WC'92. Winnen in 'de hel van Wormer' is voor veel ploegen dan ook een probleem. Een ruime hal, waarin het communiceren met elkaar heel moeilijk is en een alles of niets spelend WC'92 vormen in Wormer de ingrediënten voor een moeilijke wedstrijd voor elke bezoekende ploeg. Ook de vrouwen van Dupaco/ LEOS hadden het in het begin van de eerste set moeilijk. De enorme ruimte speelde een hinderlijke rol bij het verzor gen van de pass en spelverde- diging. Maar door sterk spel van de Leusdenaren werden de voorspelbare aanvallen Pagina 13 aan de buitenkant afgeweerd. Dupaco/LEOS kon zich mak kelijk aanpassen aan het spel van WC'92 en trok de eerste set met een stand van 12-15 naar zich toe De tweede set vertoonde het zelfde spelbeeld en zonder enige moeite liepen de Leusde naren uit naar een 7-12 voor sprong. Maar eèn mindere blokkering aan de kant van Dupaco/LEOS en een sterke buitenaanval van WC'92 wa ren er de oorzaak van dat WC'92 terug kon komen naar 13-13. Vanaf dit moment ke ken de Leusdenaren telkens tegen een achterstand van één punt aan. Tot de stand van 16-16 was het Dupaco/LEOS die telkens op setpunt voor WC'92 het risico moest nemen. LTiteindelijk wisten de Leusdenaren heel knap de setwinst (16-17) te pakken. Mentale klap De 0-2 voorsprong in sets zorgde bij WC'92 voor een mentale klap. Dat had tot ge volg dat de ploeg uit Wormer persoonlijke fouten ging ma ken. Aan de andere kant be gonnen de vrouwen van Dupa co/LEOS beter te spelen. De blokkering ging beter en ook de aanval zorgde voor een grotere druk aan de kant van VCC'92. Een 10-15 overwin ning in deze set was dan ook volledig terecht. ,,Heel moeilijk om hier te spe len", aldus trainer Rinke van de Brink, die gezien de om standigheden zeer tevreden was over de wedstrijd. Van de Brink: „Onder deze omstandigheden hebben we goed gespeeld. Het kostte niet zo veel moeite om ons aan te passen." Het verschil tussen WC'92 en Dupaco/LEOS was volgens Van de Brink dat de Leusdenaren over meer aan- valsters beschikken. Door de overwinning heeft Dupaco/LEOS weer goede za ken gedaan in de kompetitie. „Dit zijn drie belangrijke pun ten. Met in het achterhoofd de wedstrijden tegen Piet Zoo- mers/DA 2, Dinto en Oora gaan we een relatief makke lijke serie wedstrijden in", al dus Van de Brink, die er zeker vanuit gaat zes punten uit de eerste twee wedstrijden te ha len. Vandaag (1 december) spelen de vrouwen van Dupaco/ LEOS in de tweede ronde van de NSW-beker tegen eerste-di- visionist Abcoude. Volgens Rinke van de Brink zijn er wel degelijk kansen aanwezig voor de Leusdena ren. „Wanneer we uitgaan van eigen kunnen, dan kunnen we een eind komen. Onze blokke ring en aanval worden steeds beter. Ook de service-druk wordt steeds hoger aan onze kant", aldus Van de Brink. In deze wedstrijd kunnen we het één en ander uitproberen wat in een kompetitiewedstrijd niet gedurfd wordt door de speelsters. De bekerwedstrijd wordt gespeeld in sporthal Groenhouten en begint om 20.00 uur. LEUSDEN - De tweede wed strijd in de bondscompetitie is voor het eerste team van de Leusdense schaakvereniging dramatisch geëindigd. Het wordt waarschijnlijk een 7-1 nederlaag tegen Ons Genoe gen I uit Amersfoort. Het vierde team presteerde beter en gaat voor de tweede achter eenvolgende keer een over winning behalen. Als gevolg van de te spelen bondswed strijden was de deelname aan de huiscompetitie in de afgelo pen week gering. Binnen de Leusdense schaak vereniging wist men dat dit seizoen de zwaarste concur rentie voor het standaardteam te duchten zou zijn van de Amersfoortse vereniging Ons Genoegen I. Dit team is vorig gesteld Men wilde de reeks nederlagen een halt toeroepen en minimaal één competitie- punt uit de confrontatie met Eemnes halen Daarin slaag den ze niet en incasseerden de zesde opeenvolgende deceptie. Het begin was nog veelbelo vend BCL kon weer beschikken over eerste man Michel van Dij, die geen pardon kende met tegenstander Van Qs. In USDEN - De A-selectie de LZ&PC De Haaien rkte in het zwembad Mer- stein te Nieuwegein de de competitiewedstrijd af. de tweede wedstrijd, drie ken geleden in Utrecht, wa- De Haaien in de sub-top het klassement van de C- e apetitie één plaats tegen. Handhaving van een ats in de sub-top lijkt, gelet de resulaten afgelopen za- dag, zonder meer haalbaar lie tijden kwamen onder leren op naam van Werner den Berg (200 meter wis- slag in 2.26.5), Vincent Oos- broek (200 meter wisselslag 2.32.5), Maartje van Stralen 0 meter vrije slag in 1.13.8), jan van den Berg (200 meter c>selslag in 2.53.0), en San- van Wegen (200 meter wis- L|slag in 2.45.0). jeugd onder 10 jaar onder leidde zich wederom. Op de 1 meter vrije slag voor meis onder 10 jaar zwom Anne- eke van der Werf een nieuw brecord (1.13.7). Haike van •alen, sinds twee weken irde van Nederland op de I meter vrije slag, deed er 0 seconde langer over. Bij jongens onder 10 jaar be- ;j- ilden De Haaien op de 100 >4ter vrije slag zowel de eer- tweede als derde plaats, ze waren voor Mathijs ghthart (1.13.7), Wouter van Kampen (1.19.6) en Robin Hoendervangers (1.20.0). Op de 100 meter schoolslag voor meisjes onder 10 jaar deden Haike van Stralen, Anne- mieke van der Werf en Petra Knoppers het zelfde. In Veenendaal trad een Haaienploeg aan in een wed strijd met VZC Veenendaal, Larsheim uit Leersum en De Blauwe Schuur uit Ameron- gen. Er waren ereplaatsen voor Janneke van der Werf (eerste plaats op de 25 meter vrije slag en tweede plaats 25 meter rugslag), Willem Beens (derde plaats op zowel de 25 meter vrije slag als de 25 me ter rugslag), Laureen Veder (tweede op de 50 meter vrije slag en de 50 meter school slag), Stef Slager (eerste plaats op de 50 meter vrije slag en de 50 meter school slag), Frank Knoppers (eerste plaats 50 meter schoolslag on der 12 jaar) Tilja Broekema (derde op de 50 meter school slag) en Cynthia van Putten (tweede 50 meter vrije slag bo ven 14 jaar). Van de estafette ploegen eindigde de jeugd on der 10 jaar op een tweede plaats (Renske Kwarts, Anne Klerk, Willem Beens en Je roen Jongerius), terwijl de jeugd boven 14 jaar derde werd (Cynthia van Putten, Ju dith Beens, Frank Knoppers en Stef Slager). twee sets pakte de geconcen treerd spelende Van Dijk ver diend de winst (15-6 en 15-9). Daarna was het tevergeefs wachten op het tweede punt. Kanter Hormann mist nog steeds de juiste formule om door te drukken op beslis sende momenten. Ook tegen Nieuwenhuizen kwam hij net iets te kort voor de zege (10-15 en 10-15). Bij de vrouwen werd Marion Klinkenberg flink de oren gewassen. Zij trof in v. Oostrum een sterke tegenstan der, die haar alle hoeken van het speelveld liet zien (2-11 en 2-11). Inge Verhoef kon on danks het verlies tegen Ma joor op een redelijke partij te rugzien. Zij verloor de eerste set nipt na verlenging (9-12). In de tweede set werkte zij hard voor de punten maar kreeg geen loon naar werken (8-11). In het dubbelspel werden lou ter verliezen genoteerd. Het mannendubbel Michel van Dijk -en Paul Dinnissen verlo ren in twee sets na een gelijk- opgaande strijd (10-15 en 13- 18). De vrouwen bakten er niet veel van. Marion Klinkenberg en Inge Verhoef werden in no-time van de baan gemept (0-15 en 3- 15). Na 5-1 was er voor BCL geen eer meer te behalen. Het gemengddubbel Inge Ver hoef en Kanter Horman deed er nog van alles aan om de stand een draaglijker aanzien te geven. Even zag het daar naar uit door de winst in de eerste set (15-13). De gasten uit Eemnes dachten er anders over en trokken de partij als nog naar zich toe (5-15 en 12- 15). Ook het gemengddubbel Marion Klink^aberg en Paul Dinnissen kon geen potten breken. Hun samenspël ver liep moeizaam en zonder over tuiging. Eindstand: 1-7. Zon dag 12 december speelt BCL thuis in de Korf de return te gen Vollenhove 1. Overige uitslagen teams BCL 't Slot 4 - Leusden 3 4-4 Leusden 4 - BVO'79 5 3-5 BVO'79 6 - Leusden 5 4-4 LEUSDEN - In Arnhem werd een groot Sint Nico- laastoernooi gehouden. Ujt de wijde omgeving de den meer dan tweehon derdvijftig Judoka's mee, die om de ereplaatsen strij den. Twee Leusdense Ju doka's van Theo Meijer Sport waren uitermate succesvol. Taco Lampe be haalde vier zege's en won een gouden medaille. Hij stal de show met mooie heupworpen. Hij won een paar keer met houdgrepen. Ankie Boeschoten kwam twee punten tekort om de eerste plaats te be zetten, maar kon niet an ders dan tevreden zijn met haar uitstekende tweede plek in dit sterke deelne mers veld. Zij ontving een zilveren medaille. Theo Meijer Sport organiseert op 11 december het Leus- dens Kampioenschap Judo un de gymzaal aan de Lijsterbeslaan. De wed strijden beginnen om 10.00 uur en eindigen om 16.00 seizoen gedegradeerd uit de overgangsklasse. Dan is het logisch te veronderstellen dat alles in het werk wordt ge steld om het verloren terrein terug te winnen. Afgelopen donderdag ging Leusden I op bezoek bij Ons Genoegen. Er was enige span ning voelbaar, want het zou een zware strijd worden. Toch was er een redelijk optimisme want in voorgaande jaren heeft men meermalen met suc ces de degens met de Amers foortse schaakvrienden ge kruist. Vorig jaar nog schakelde Leusden de Amersfoorters uit voor de bekercompetitie van de Sticht Gooise Schaakbond. Naarmate de avond vorderde bleek echter dat Leusden deze keer niets had in te brengen. Met een 5-1 achterstand en twee afgebroken partijen die voor' Leusden waarschijnlijk ook verloren gaan ging men ontgoocheld huiswaarts. Vos, Velker, Peperkamp en De Rijke hebben de nul al te pakken, terwijl Sharizadeh en Van Tuijll ook op niet meer mogen rekenen. Het enige lichtpuntje was dat de twee in vallers in het Leusder team Jaap Langman en Vincent van de Bilt beiden een uitstekende remise wisten te behalen. Zo doende bleef Leusden niet ge heel met lege handen. Voor Leusden IV verloopt de bondscompetitie tot nu toe wel naar wens. Het ziet ernaar uit dat dit team ook de tweede wedstrijd van dit seizoen gaat winnen. Tegen Doorn/Drie bergen V is afgebroken met een voorsprong van 3W-2W. De afgebroken partijen van Helmer Helmers aan bord 1 en Joop Zaal aan bord 5 zullen ongetwijfeld in remise ein digen. Dat is voldoende voor een zege van Leusden. Overwinningen waren er voor Halkes, J Nijhof en Ver schuur, Henk van Dalen ont snapte nog met remise nadat hij een totaal gewonnen stel ling op een moment van schaakblindheid volkomen verprutste. Johan Gerrits en Henk Oosting konden deze keer geen bijdrage leveren aan een positieve score. Vanwege de wedstrijden in de bondscompetitie konden er voor de huiscompetitie slechts elf partijen worden gespeeld. Opvallend is de scoringsdrift die Wim Hubert de laatste we ken aan de dag legt. Thans werd Mark Bekius het slacht offer hiervan. Theo Elschot, pas gepromo veerd van groep 2 naar 1, liet zien ook in de hogere regionen uitstekend uit de voeten te kunnen. Op een vakkundige wijze dwong hij Naser Agh- lani de koning om te leggen. Voor Leen Boogaard bestond er een kans om te promoveren van groep 3 naar groep 2. Hij moest dan wel winnen van André Rietveld. Op een spor tieve wijze zorgde André er voor dat dit feestje voorlopig moest worden uitgesteld. De volledige uitslagen zijn: Hubert - Bekius 1-0 Aghlani - Elschot 0-1 De Jager - Moed Vi-Va Beijer - Van Gorp afg. VanOoik - Van der Harst 1-0 G. Nijhof - Veenendaal 1-0 Struiwig - Van de Tang 1-0 Linse - M. Ilmer V2-V2 Fransen - Samih Ali Halil 0-1 Abassalian - P. Ilner 1-0 Rietveld - Boogaard 0-1 LEUSDEN - Het eerste team van Badmintonvereniging BVO speelde gelijk tegen de koploper. Harderwijk 3. Daarmee blijft het spannend in die poule met een tweede plaats voor BVO 1 Team twee speelde uitstekend tegen de nummer één van hun poule, ABCA 9: 6-2 winst. Ca rin Brundel won daarbij al haar partijen BVO 3 blijft on geslagen aan kop met een ge lijkspel tegen Nijkerk 6. Het vierde team won met 6-2 van Doorn 5, waarin de spannende vrouwen-dubbel een belang rijke rol speelde Anita Out en Margo Pessers speelden een zeer goede partij met de uitsla gen 17-16 en 17-14! Paul Koe koek speelde als vanouds sterk en invaller Huite de Jong deed weer uitstekend werk door zijn single en de mannendubbel te winnen. Ook het vijfde team ging het voor de wind met een 5-3 zege bij koploper BCL 4. Leni Oey was tot nu toe onge slagen in haar single, maar daar kwam helaas dit week end een einde aan. Hetzelfde geldt voor de vrouwendubbel met Marga van Santen, maar dat mag de pret niet drukken. Met de mannen Sjaak Tolle naar, Rob Maas en Theo van Santen (op dit moment helaas geblesseerd) gaat team 5 voor het kampioenschap! BVO 6 be haalde weer een punt, tegen BCL 5 en het zevende team verloor in de laatste mix tegen Fortissimo 6 uit Cothen: 3-5. LEUSDEN - 24 november stond weer, voor de acht tiende keer, de kampioen schappen-schaken voor basis school-teams op het pro gramma. De laatste jaren de den er zeven a acht scholen mee met gezamenlijk twaalf teams, maar dit jaar ontstond er opeens een hausse: er wil den dertien scholen meedoen met meer dan 25 teams! Dat is dus een record. Aangezien de ruimte in de kel der van het gemeentehuis be perkt is, moesten een aantal kinderen teleurgesteld wor den en konden woensdagmid dag twintig kinderen (met re serves en kijkers zeker hon derd) in de slag gaan om de beste posities te bereiken Alle tafels waren bezet toen om twee uur Boemaars van de SV Leusden met assistentie van de heren Vos, Boogaard en Baardewijk het startsig naal gaf voor de eerste van 4 ronden. De teams waren ver deeld in twee poules van tien, die elk twee teams opleveren voor de finale, die later 19 ja nuari op 't Ronde nog wordt gespeeld. Gaandeweg bleek, dat ook bij de "nieuwe" scho len leuk geschaakt wordt en dat er ook buiten de schaak club genoeg leuke schakertjes rondlopen. In de A-poule (grijs) trok - niet onverwacht - 't Ronde 1 flink van leer: ze wonnen alle vier de ronden en lieten slechts 2 bordpunten aan hun tegenstanders. De strijd om de tweede plaats werd op het laatste moment beslist in het voordeel van de Rossenberg 1 (vorig jaar winnaar). Daarach ter volgen een aantal teams vlak na elkaar. In de B-poule (groen) was het beeld bijna hetzelfde: hier was het de Holm - ook niet geheel Het schoolschaakkampioenschap trok een record aantal deelnemers, zodat het vreselijk druk was in de speelzaal van de schaakvereniging in de kelder onder het gemeentehuis, (foto: Hans Roggen) onverwacht - die evenals 't Ronde met slechts twee verlo ren bordpunten alles wist te winnen. Hier werd de tweede plaats bevochten door 't Start blok en 't Ronde 2, die beide van de Holm hadden verloren, waarbij 't Ronde 2 op weer- standspunten won. Intussen warfen veel onderwij zeressen) en ouders een kijkje komen nemen en geno ten ze van alle inspanningen van hun kroost en het was dus een gezellige drukte. Om 5 uur konden we weer terugzien op een fijne geslaagde schaak happening en we zien weer uit naar het voorjaar. Eindstanden Poule A matchpunten bord punten 't Ronde 1 8 14 Rossenberg 1 6 9 De Bongerd 5 8V2 Kinderland 2 4 20 8 Loysder Hoek 4 20 8 DeHobbit 4 14 8 't Startblok 2 3 13 5 Va Klimrakker 3 12 7 de Brink 1 2 6 Va 't Palet 2 1 5 Va Poule B matchpunten weer- standspunten De Holm 8 14 't Ronde 2 6 18 11 't Startblok 1 6 16 10 Kinderland 1 5 9V2 Geref. school 't Palet 3 De Brink 2 Rossenberg 2 't Palet 1 De Heerd 2 18 6 2 16 5 0 3 Va De topscorerslijst (zij, die 4x winnend afsloten) bevat de volgende spelers: Wout Broe kema, (Ronde 1, bord 4), An dreas Tiel Groenestege (Brink 1, bord 2), Kaj Mallo (Bongerd bord 4), Frank v.d. Linde, Da niël Eibers en Mark Kreupe ling (de Holm), Joep Grootjans (Kinderland 1, die vorig jaar hetzelfde presteeerde!)

Leusder Krant | 1993 | | pagina 13