Levob naar Leusden Joegoslavië-actie een groot succes Leusder Krant Tien ton vuurwerk in beslag genomen Leusdens bedrijf door Utrechter opgelicht chterban Groen Links Opbrengst ruim 5.000,- „Meer gegadigden voor De Horst" Gewond Agenda Woensdag 1 december 1993 Pagina3 EUSDEN - Het Amersfoortse verzekeringsconcern Levob gaat ch medio volgend jaar vestigen in Leusden., Het bedrijf, dat ïm 350 medewerkers telt, zetelt al bijna 100 jaar in Amersfoort, evob wordt het eerste bedrijf dat in het bedrijvenpark De Horst eerstrijkt. Met de transactie is een bedrag van rond de 000.000,- gemoeid. Wethouder De Jongh maakte één en ander onderdagavond in de gemeenteraad bekend. Het personeel van bedrijf is vanmorgen (vrijdag) ingelicht over de ophanden ijnde verhuizing. Volgens een woordvoerder Leusden gerealiseerd kan wor- het bedrijf is de korte ter- den een belangrijke reden ge- ïjn waarop nieuwbouw in weest om uit Amersfoort te LEUSDEN - Wethouder De Jongh van economische zaken verwacht, na het binnenhalen van het Amersfoortse verzeke ringsconcern Levob, nog voor het einde van het jaar de onderhandelingen met een tweede gegadigde voor een kavel in het bedrij venterrein De Horst af te ronden. De Jongh zei dat donderdagavond in de ge meenteraad, waar hij de komst van Levob naar Leusden bekendmaakte. Desgevraagd deelde De Jongh mee dat de kandi daat waar hij op doelde als een 'behoorlijke vis' kan worden beschouwd. Het zou gaan om een bedrijf in de dienstverlenende sfeer. De Jongh vertelde verder met nog meer kandidaten in gesprek te zijn. „Het is belangrijk dat het eerste schaap nu over de dam is. Dat heeft ongetwijfeld een wervende invloed op ande ren", aldus De Jongh. Dr<?. Van Heest, president van de Raad van Bestuur van Levob, en burgemeester Panis van Leusden drinken een goeie borrel op de goede afloop van de onderhandelingen, (foto: Levob Verzekerin gen) Vervolg van voorpagina Helaas voor de organisatie van de discussie-avond bleek juist de groep waar Groen Links op mikte de meteorolo gische waarschuwing als eer ste ter harte te hebben geno men. Slechts een tiental be langstellenden trotseerde de winterse kou en gaf acte de presence in De Korf. Desal niettemin kreeg de partij zo veel waardevolle suggesties mee, dat de reeds geplande le denvergadering op 15 decem ber waarschijnlijk zal worden afgelast en verplaatst naar ja nuari. Het zal meer tijd vergen om een hecht doortimmerd verkiezingsprogramma in el kaar te zetten, dat aanvanke lijk over veertien dagen al zou worden vastgesteld. Met name de passage over ruimtelijke ordening zal het bestuur van Groen Links nog de nodige hoofdbrekens kos ten, voor daar een strijdbaar standpunt over in het pro gramma zal zijn opgenomen. Over het uitgangspunt waren de aanwezigen het razendsnel eens; de Leusdenaren of de mensen die in Leusden hun boterham verdienen, moeten in Leusden een huis kunnen be trekken. Dat is alvast goed nieuws voor de naar schatting 1.800 woningzoekenden, die Leusden momenteel telt Moeilijker lag het toen de vraag aan de orde werd gesteld waar die woningen dan moeten komen. Het was opvallend dat de pragmatici kennelijk beter waren vertegenwoordigd dan de 'groene' poot van de partij. In ieder geval sneuvelden er in de discussie nogal wat veron derstelde taboes. Zo deed Tijs Rolle (onder meer bestuurslid van de Kringloopstichting Leusden) de suggestie het ont brekende 'vierde kwadrant' van Leusden in te vullen. Rolle doelde daarmee op het gebied rond de Schoolsteegbosjes, dat volgens hem ruimtelijk gezien de meest logische woning- bouwlokatie is die Leusden heeft. Maar ook de optie om het Valleikanaal in noordelijke richting over te steken (rich ting Stoutenburg) werd niet onmiddellijk van tafel ge veegd. Helemaal niet, toen lijsttrekker Moens vertelde dat hij verwachtte dat de provincie binnen afzienbare tijd weer bij Leusden zal aankloppen voor een extra inspanning op wo ningbouwgebied, om de groei- taak van de regio deels in te vullen. Een ander saillant punt tij dens de bespreking was de pro blematiek rond de opvang van asielzoekers in Leusden, al vergde die minder discussie. De aanwezigen konden zich snel vinden in de suggestie van gespreksleider Philip Holst om asielzoekerskinderen zo snel mogelijk in het reguliere on-, derwijs onder te brengen, in plaats van ze blijvend te isole ren in een 'eigen' school (de voormalige Wegwijzer). Holst: ,,Er zijn kinderen bij die na twee, drie maanden zo snel de taal hebben geleerd, dat er nauwelijks meer barrières zijn om die leerlingen in een be staande groep in het reguliere basisonderwijs te plaatsen." Voorzitter Albert Moens vol stond met een simpel 'doen we' op de flip-over om de overheer sende opvatting daarover on der de aanwezigen weer te ge ven Toen om een uur of tien nog eens twee aanwezigen te ken nen gaven op te stappen van wege 'verplichtingen elders' en 'het klokje van gehoorzaam heid' werd de geanimeerde ver gadering niet veel later beëin digd Het bestuur had toen in middels over thema's als alge meen bestuur, sociale voorzie ningen/maatschappelijke dienstverlening (onder meer het bij insiders reeds jaren be kende pleidooi van voormalig PvdA-er Wim van Holstein voor een 'homo-factebeleid'), volksgezondheid, criminaliteit en vandalisme zoveel ideeën gehoord, dat de reeds geplande ledenvergadering op 15 de cember intern al spoedig ter discussie kwam. Het zal wel januari worden voor de buiten wereld zal vernemen met welk programma Groen Links een gooi naar een eerste raadszetel in Leusden zal doen. vertrekken. Ook de kwaliteit die Leusden nastreeft in De Horst is voor het bedrijf van belang geweest De onderhan delingen tussen gemeente en Levob hebben ongeveer een jaar in beslag genomen. Levob wil een kantoor bou wen met een bruto vloeropper vlak van 10.000 m2. In een later stadium is uitbreiding tot 12.500 m2 niet uitgesloten. De LEUSDEN - De actie in Leusden voor vrouwen in ex- Joegoslavië onder het motto "Geef ƒ1,- voor een mens waardig leven" heeft ruim 5000, - opgebracht. Het in zamelen gebeurde op verschil lende manieren, o.a. via de winkelwagentjesaktie (vra gen om de teruggekregen gul den in een collectebus te doen), via verkoop van verschillende spullen op koninginnedag, LEUSDEN - Een 84-jarige automobilist uit Scherpenzeel is zondagmiddag bij een aan rijding lichtgewond geraakt De man reed met zijn vrouw over de Arnhemseweg in de richting Woudenberg. Bij de Leusbroekerweg wilde hij links af slaan Hij verloor bi] deze manoeuvre de macht over het stuur en botste achtereen volgens tegen een muurtje, een boom en een andere auto De beide auto's raakten bescha digd, de man liep een hoofd wond op en zijn vrouw bleef ongedeerd. bouw moet uiterlijk eind 1995 gereed zijn De kavel is gesi tueerd nabij de kruising Hor- sterweg/Randweg. De Leusdense gemeenteraad reageerde opgetogen op de me dedelingen van wethouder De Jongh Met name de CDA- fractie, bij monde van Dick de Jong, feliciteerde het college met het binnenhalen van het bedrijf. bingo-avonden, brieven aan het bedrijfsleven in Leusden en via giften op de bankreke ning. Het geld is onlangs over gedragen aan de Werkgroep Internationale Betrekkingen van de organisatie Vrouwen voor Vrede. De actie in Leusden maakt deel uit van een grote lande lijke actie van Vrouwen voor Vrede. Tot nu toe is in totaal ruim 70.000, - voor deze ac tie ingezameld, variërend van particuliere giften tot op brengsten van speciaal voor dit doel georganiseerde activi teiten, zoals in Leusden. Het geld is vanuit de organisa tie Vrouwen voor Vrede over gedragen aan het Vrouwen- therapiecentrum in Zenica, van waaruit medische en psy- cho-sociale hulp wordt gebo den aan door de oorlog getrau matiseerde vrouwen en meis jes. Dit centrum ligt in Bosnië, ten noordwesten van Sara jevo. In en om Zenica, een stad met 85.000 inwoners, leven on geveer 120 000 vluchtelingen onder catastrofale omstandig heden. De meeste vluchtelin gen zijn vrouwen en meisjes, die getraumatiseerd en dik wijls apatisch zonder perspec tief, verblijven in overbe volkte vluchtelingenkampen en schoollokalen. Het thera- LEUSDEN/UTRECHT - Om dat hij had geprobeerd zijn werkgever, een schoonmaak bedrijf uit Leusden, op te lich ten, is een 26-jarige Utrechter dinsdag door de Utrechtse po litierechter veroordeeld tot twintig uur dienstverlening. De verdachte stond verder te recht voor de diefstal van 1025,--bij een bedrijf in Bilt- hoven, waar hij schoonmaakte. De Utrechter vroeg vorig jaar augustus aan zijn chef of het bedrijf hem 2500,— wilde le nen, omdat zijn vakantiegeld zou zijn gestolen bij een in braak in zijn woning Om zijn verhaal te bewijzen liet hij een piecentrum is een initiatief van de Zuid-Tiroolse arts Mo nica Hauser en is politiek en levensbeschouwelijk onafhan kelijk. kennis bij de Politieverbin- dingsclienst in Bilthoven een aangifteformulier opstellen. Zijn chef twijfelde echter en betaalde niet. In werkelijkheid was het vakantiegeld opgegaan aan gokken Volgens de reclasse ring is de verdachte inmiddels van het gokken af en gaat het de goede kant op met hem. Of ficier van Justitie mr R Schoute vond het hoopgevend dat de Utrechter een nieuwe baan heeft. Hij eiste twee we ken cel, maar verzette zich uit drukkelijk niet tegen omzet ting in een alternatieve straf. De verdachte was nooit eerder veroordeeld. Woensdag 1 december 20.00 uur Inloopavond IJs breker, Bavoortseweg 25. Donderdag 2 december 13.30 uur: Inloop- en spel- middag, De Zuidzij, Woelige Hoek, Prinses Irenelaan. 15.15 uur: Scholierencafé, IJsbreker, Bavoortseweg 25. 20.00 uur: Inloopavond, IJs breker, Bavoortseweg 25. Vrijdag 3 december 9.30 uur: Sinterklaasochtend, KPO, De Kom, Hamersveldse- weg. 15.15 uur: Scholierencafé, IJsbreker, Bavoortseweg 25. 19.00 uur: Prikkeldisco, De ril, Hamersveldseweg 21.00 uur: Inloopavond, IJs breker, Bavoortseweg 25. Zaterdag 4 december Hele dag: Oud-papieractie DWS, Groot Achterveldplein, \chterveld en Hessenweg 95, Stoutenburg. 20.00 uur: Dansavond voor illeenstaanden, De Mof, Arn- lemseweg 95. 21.00 uur: Optreden Young Blood, IJsbreker, Bavoortse- .veg 25 Vlaandag 6 december 13.30 iur: Sinterklaasmiddag, De iuidzij, Woelige Hoek, prinses renelaan. IVoensdag 8 december 14.00 uur: Kerstpakketten nleveren voor Polen, W. van Vmersfoortsestraat 24, Ach- erveld. 15.15 uur: Scholierencafé, Jsbreker, Bavoortseweg 25. 20.00 uur: Start driedaagse God herkennen in de natuur', 'ranciskaans Jongerenwerk, Itoutenburgerlaan 5, Stouten- 'urg Het terrein aan de Zwarte Goorderweg waar 10.000 kilo vuur werk werd aangetroffen, (foto: Hans Verhorst) LEUSDEN - Dc politie heeft woensdagochtend op een be drijfsterrein aan de Zwarte Goorderweg tienduizend kilo vuurwerk in beslag genomen. Het vuurwerk bevond zich in een vrachtwagencombinatie die in een loods geparkeerd stond. Ook de vrachtwagen is in beslag genomen. In verband met deze zaak zijn een 45-jari- ge man uit Nijkerk en een 47- jarige Nijkerkcrvener aange houden. De twee mannen be vonden zich op het moment van hun aanhouding in de loods bij het vuurwerk. De politie hield de loods al enige tijd in de gaten omdat zij de informatie had gekregen dat er mogelijk een grote partij vuurwerk in zou bevinden. Woensdagochtend om 11 00 uur ging de politie uiteindelijk over tot een controle nadat de twee verdachten het terrein op gingen en de betreffende loods openden. Voor de loods was geen vergunning afgegeven voor de opslag van vuurwerk Tegen de beide mannen is proces verbaal op gemaakt. De politie heeft niet kunnen ach terhalen waar het vuurwerk vandaan komt Politiewoordvoerder Henk te Roller inspecteert een gedeelte van de in beslag genomen hoeveelheid vuurwerk, (foto: Hans Ver horst) Sisssers is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heeft u iets aardigs te melden, of wilt u afreageren, bel dan de redactie: 94 14 94. '...De kloof tussen de burger en de politiek is een bekend thema in deze rubriek. De vraag is vooral: wat doen de plaatselijke politici eraan om deze kloof te overbruggen... '...Met de verkiezingen in zicht wordt die kloof een steeds groter probleem, want een ding mag er niet gebeuren en dat is dat de burger zijn belangstelling voor de politiek verliest...' '...Voor een partij, die voor het eerst in de Leus dense politieke arena verschijnt, is het extra moei lijk om je voor de kiezers te profileren...' '...Met welk programma kunnen wij de Leusdena ren aanspreken vroegen de mensen achter de nieu we Leusdense afdeling van Groen Links zich af. Ze zijn er niet echt uitgekomen, hoewel er tenminste een briljant idee bedacht werd...' '...„We vragen het de kiezers zeif, "moet een van de Groen Linksers tijdens een van de bijeenkomsten van de programmacommissie geroepen hebben. De zaal ivas snel gehuurd en een persbericht zo ge schreven... '...„Wij hebben als nieuwkomer in de Leusdense politiek niet de wijsheid in pacht," staat er bijna wanhopig in het persbericht, waarin de Leusdena ren opgeroepen worden dinsdag 30 november (gisterenavond dus) naar De Korf te komen en de nieuwe partij te helpen met haar verkiezingspro gramma... '...De opdracht aan de aanwezigen was om met creatieve ideeën te komen die nu eens eindelijk omgezet konden worden in daden. Dat was de partij namelijk zelf niet gelukt... '...Helemaal de vrije hand hadden de aanwezigen overigens niet, want alle ideeën eti wensen werden getoetst aan de politieke uitgangspunten van de Benjamin onder de Leusdense politieke partij en... '...Als het lukt om uit al die wensen en gedachten een programma samen te stellen, dan heeft Groen Links iets unieks gecreeërd. Het maakt in een klap de politieke partijen overbodig. Een programma voor heel Leusden eens in de vier jaar, waar ieder een achter kan staan...' '...Of hadden we dat niet al. Vier jaar geleden werd erna de verkiezingen door alle partijen een colle geprogramma samengesteld. Praktisch en gemak kelijk, maar voor het politieke debat in de raad dodelijk... '...De afspraken over wat er in de raadsperiode geregeld en bereikt moest worden, waren immers aan het begin gemaakt en iedereen was het ermee eens. Voor dc burger was het dus niet meer zo interessant wat er allemaal in de raadszaal bespro ken werd..." '...BijRoda schijnen langs de lijnen kennelijk nog al wat mensen rond te lopen met een te hoge bloed druk. Dat blijkt tenminste uit het clubblad van de vereniging, dat wij deze week ontvingen... '...Het gaat om ouders die als supporters van hun zonen op de velden rondlopen en de jeugdelftallen aanmoedigen. Die ouders krijgen nu van het be stuur van Roda tien tips om hun steun beter tot zijn recht te laten komen...' '...„Als de leider van het elftal uw zoon een keer reserve zet, is die leider een stommerik en dient u hem dit in duidelijke termen mede te delen, "is een van die adviezen. „Vertel uw oogappel dat uw aanwijzingen veel waardevoller zijn dan die van de leider,is een ander advies... '...De beste tip is overigens dc laatste: Wordt eens een jaartje jeugd- of pupillenleider. Dat helpt nog het beste. Ad Beijaard en zijn medebestuursleden zullen daar blij mee zijn." Of dat ook helpt tegen een te hoge bloeddruk betwijfelen wij... '...De laatste maanden van het jaar worden tradi tioneel beheerst door de Kerstman en Sinterklaas. De Sint is sinds 1,5 week in het land en de Kerst man moet nog komen... '...Als het aan de WOL, vereniging voor Welzijn Ouderen te Leusden, ligt blijft de Goedheiligman na zijn verjaardagop 6 december, nog even hangen in Leusden...' '...De ouderen hebben hem namelijk nodig om hen bridge te leren. Vanaf 7 januari start er een bridge- cur.sus in de Wolboom. Het cursusmateriaal is al beschikbaar. Er wordt gekaart volgens een spe ciale methode. Het gaat om de boekjes 1 en 2 van Sint Schipperheyn...' '...Nooit geweten dat de bejaarde bisschop een achternaam heeft. En dat ie ook verstand van bridgen heeft, was voor ons helemaal een verras sing...' nÉMk

Leusder Krant | 1993 | | pagina 3