Leusden Leusden i plattegrond is uit DHS3E SCHOON WATER BROODNODIG Nationale Ombudsman maakt er werk van laat uw huis veilig achter stortpas langer geldig vergaderagenda ■elJfJJJhlü KUNSTGEBIT PROBLEMEN? giro SIMAVI MARATHON OIL MARATHON OIL WOENSDAG 8 DECEMBER 1993 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatici ubi ick van de gemeente Lensden nr. 187 d.d. 8 decmeber 1993 Er werken heel veel mensen bij overheidsinstellingen. En omdat niemand volmaakt is, worden er weieens fouten gemaakt. U heeft bijvoorbeeld geen antwoord gekregen op uw brief. Of u vindt dat u onheus bent bejegend, de overheid moet zich dit aantrekken Zij is er tenslotte voor u, de burger. Vindt u dat u niet goed bent behandeld en vindt uw klacht bij de overheid geen gehoor, dan kunt u zich wenden tot de Nationale Ombudsman, een onafhan kelijk persoon die samen met zyn medewerkers werk maakt van uw klacht. Het bureau Nationale Ombudsman telt ongeveer tachtig medewerkers. De Nationale Ombudsman houdt zich uitsluitend bezig met klachten over de rijksoverheid, politie en waterschappen. Bij de rijksoverheid moet u in de eerste plaats denken aan de minis teries en hun onderdelen, zoals de belastingdienst. Sinds 1 november 1993 is de Nationale ombudsman ook bevoegd, klachten te behande len van zelfstandige bestuursorga nen. Bijvoorbeeld bedrijfsvereni gingen. de Sociale Verzekerings bank en de Kamers van Koophan del waarover.' Stel, u vindt dat u niet juist bent behandeld door een ambtenaar. In dat geval kunt u op grond van de klachtenregeling van de gemeente Leusden een klacht indienen. Als uw klacht geen gehoor vindt kunt u terecht bij de Nationale Ombuds man. Een niet juiste behandeling kan van alles inhouden. Bijvoorbeeld dat u te lang op de afhandeling van een brief moet wachten. Of dat u niet de informatie hebt gekregen waarom u had gevraagd. Of omdat de wettelijke voorschriften met juist zijn toegepast Kortom, u kunt klagen over de manier waarop de rijksoverheid, de politie of een waterschap met u is omgegaan. In een persoonlijk contact of langs de schriftelijke weg. met de kerstdagen erop uit? Wanneer u met de komende vrije dagen in zicht plannen hebt voor een kortere of langere vakantie, betrek bij die plannen dan ook de veiligheid van uw huis. - Sluit deuren en ramen goed af; - laat geen sleutels in de buiten deuren zitten; - sluit binnendeuren en kasten met af; - doe kostbaarheden en waardepa- wanneer? Klagen moet binnen een redelijke termijn gebeuren. De Nationale Ombudsman neemt in beginsel uw klacht alleen in behandeling wan neer het voorval waarover u hebt geklaagd zich niet langer dan een jaar geleden heeft voorgedaan. Voor de instanties die per 1 novem ber binnen het terrein van de Om budsman zijn gekomen geldt dat het voorval nè deze datum moet hebben plaatsgevonden. waarover niet? De ombudsman neemt geen klach ten in behandeling over het alge meen regeringsbeleid of over de inhoud van wettelijke voorschrif ten. Ook mag hij zich niet inlaten met een zaak waarin een rechterlij ke instantie uitspraak heeft ge daan. folder? De folder 'fouten maken is mense lijkkunt u gratis afhalen bij het bureau Voorlichting. pieren in een kluis of safeloket bij de bank; - noteer merken en nummers van waardevolle voor werpen, maak er zo mogelijk fo to's van; - vraag kennissen of buren toezicht te willen houden op uw huis; - laat bij onraad de politie bellen; - vertel uw leveranciers dat u afwe zig bent, - laat geen trap of ladder achter in de tuin; - zorg dat uw afwezigheid niet blijkt uit bijvoorbeeld briefjes op de deur of op het raam, gesloten overgordij nen of een overvolle brievenbus. Wilt u meer informatie over de be veiliging van uw huis, neem dan contact op met de politie, telefoon 030 - 94 44 44. Men adviseert u graag' t Zoals u weet krijgt u elk jaar auto matisch de stortpas thuisgestuurd. Alleen gebeurt dat pas einde maart. Tegelijk met de aanslag voor de afvalstoffenheffing. Maar tot die tijd kunt u natuurüjk ge woon gebruik blijven maken van de diensten van het afvalstation. U kunt daarvoor de stortpas voor 1993 blijven gebruiken. Stortpas overlaadstation 1993 G«m«ente Leuoden •t Erf 1 3831 NA Leusden Naam: Adres De kaad geetl recM op het gebruik van het gemeentelijk overleed stat Ion In 1993. Bi) elk bezoek aan het overlaadstation dient deze kaart ie worden meegebracht en op verzoek van de dienstdoende functionaris te worden getoond Zonder vertoon van deze pas wordt u het gebruik van het overladstation geweigerd! Openingstijden: Maandag l/m vnjdag zaterdag Informatie: 8.00-16 30 uur op werkdagen tussen 9.00-10.00 uur 8.30-13 OOuur tel nr 961710 Belangrijk: gooi deze keert niet weg. meer bewaar hem bij uw papier U hebt hem nodig els u op het overlaadstation afvalstoffen wilt brengen De stortpas 1993 blijft tot nader bericht ook in 1994 geldig. 9 Er is een nieuwe plattegrond van Leusden verschenen De platte grond bevat een overzichtskaart van de gehele gemeente en aparte komkaarten van Leusden en Ach terveld en een detailkaart van de Hamershof. Hij is actueel: ook de jongste straten zoals in de Horst, 't Ruige Veld en de Wetering staan erop. Maar hij is ook prima te ge bruiken voor fiets- en/of wandel tochtjes rondom Leusden want fiets- en wandelpaden staan er ge detailleerd op aangegeven. De plattegrond is te koop op de volgende adressen: boekhandel Bruna in de Hamers- hof; garage Kleinveld in Achterveld; garage van 't Klooster aan de Ha- mersveldeweg; bezinestation Texaco aan de Doornseweg; VW kantoor aan de Kooikers- gracht(in de ABN/AMRO bank); de Leusder Krant (Asschatterweg 19); supermarkt van den Heuvel, Pr. Irenelaan 9, Leusden Zuid; benzinestation Total en natuurlijk ook op het gemeente huis, bij de afdeling Burgerzaken. Buiten de gemeentegrenzen wordt de plattegrond verkocht op de vol gende plaatsen: AKO-kiosk, Stationsplein 1, Amersfoort; Algemene Boekhandel, Leusder- weg 184, Amersfoort; Boekhandel Bommel aan de Arn hemsestraat in Amersfoort; Boekhandel Veenendaal in de Langestraat in Amersfoort; Boekhandel Vos in Achterveld, VW Amersfoort, Stationsplein; VVV Soest. Desgewenst kan de plattegrond ook worden toegestuurd. Een tele foontje naar het bureau Voorlich ting is dan voldoende. Telefoon 033 - 961 659. De volgende commissievergaderingen vinden deze maand nog plaats: donderdag 9 december, commissie Openbare Werken/Ruim telijke Ordening, Economische Zaken en Verkeer (OREV); maandag 13 december 1993, commissie Algemene en Bestuur lijke Zaken (ABZ); dinsdag 14 december, Financieel Beleid en Beheer (FBB); commissie OREV Op de agenda staat een groot aantal interessante onderwer pen. Uit deze agendapunten maken we een keuze. De leden behandelen een notitie over de ontsluiting van Leusden-Cen trum. Hierin wordt aangegeven hoe de verbinding tussen de Burg. v.d. Postlaan en de Zuiderinslag kan worden verbeterd Of het ooit tot een parallelweg zal komen, blijft de vraag. Maar in ieder geval zal de commissie zich nu buigen over de verkeersproblematiek ter plaatse. De IJsbreker, het jongerencentrum aan de Bavoortseweg. is enige maanden gelden geopend. Het gebouw voldoet aan alle eisen. Alleen de verlichting buiten het gebouw voldoet nog niet. Het college stelt daarom voor de openbare verlichting langs de Bavoortseweg uit te breiden en een krediet van 17.000,-- ter beschikking te stellen. Ook zullen de leden van de commissie een notitie behandelen die gaat over de gladheidsbestrijding. Hierin wordt gesproken over de werkwijze en de tarieven die voor het strooien gelden. commissie ABZ In de commissie ABZ wordt onder andere gesproken over het intrekken van de spaarverordening voor de amtelijk mede werkers. Ook wordt gesproken over de uitbreiding van het brandweer personeel met één formatieplaats. Deze uitbreiding is tijdelijk en geldt voor maximaal vier jaar. commissie FBB In de commissie FBB worden de financiële consequenties besproken van alle stukken. Bovendien staat de najaarsnota op de agenda. Deze nota is een tussentijds overzicht van de financiële stand van zaken bij de gemeente De vergaderingen vinden alle plaats in het gemeentehuis en beginnen om 20.00 uur. U bent van harte welkomlhieuwe it BEKENDMAKINGEN Wet Milieubeheer Burgemeester en wethouders van Leusden heb ben op 24 september 1993 een verzoek voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning in het kader van de Wet Milieubeheer ontvangen van A.F.M. van Dalen voor een eier- handel op het perceel Hessenweg 365 te Achter veld Burgemeester en wethouders van Leusden heb ben op 27 september 1993 een verzoek voor een vergunning in het kader van de Wet Milieube heer ontvangen van Installatiebedrijf Weva voor het oprichten en in werking hebben van een magazijn voor loodgieters-, centrale verwar ming-, en elektramaterialen op het perceel Hes senweg 42 te Stoutenburg. Burgemeester en wethouders van Leusden heb ben op 28 september 1993 een verzoek voor een vergunning in het kader van de Wet Milieube heer ontvangen van R. Mulder voor het oprich ten en in werking hebben van het vervaardigen van tenten en zeilen op het perceel Ooievaars- horsterweg 4 te Leusden. Burgemeester en wethouders van Leusden heb ben op 6 oktober 1993 een verzoek voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning in het kader van de Wet Milieubeheer ontvangen van C.J.T. Blom voor een glas- en schilderbedrijf op het perceel Hessenweg 230 te Achterveld. Burgemeester en wethouders van Leusden heb ben op 26 oktober 1993 een verzoek voor een vergunning in het kader van de Wet Milieube heer ontvangen van Modiform B.V. voor het oprichten en in werking hebben van een inrich ting voor de productie van polystyrene produc ten en de recycling van afval op het perceel Ambachtsweg 15 te Leusden. De verzoeken, de ontwerp-beschikkingen en de bijlagen ligggen van 8 december 1993 tot 8 ja nuari 1994 op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. Bovendien bestaat de mogelijkheid om de stukken in te zien op iedere vnjdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033-961759. Tot 8 janauari 1994 kan op verzoek een hoorzit ting worden gehouden, waarop dan mondelinge bezwaren kunnen worden ingebracht. Geduren de de inzagetermijn kunnen gemotiveerde be zwaren schriftelijk worden ingediend bij het gemeentebestuur (adres: Gemeente Leusden, Postbus 150, 3830 AD Leusden). Indien men dit wenst en bij het indienen van bezwaren kenbaar maakt, worden persoonlijke gegevens niet be kendgemaakt. De ingebrachte bezwaren wor den eveneens ter inzage gelegd. Beroep tegen de op het verzoek genomen be schikking kan slechts worden ingesteld door diegene die binnen de inzagetermijn mondeling danwel schriftelijke bezwaren heeft ingebracht, tenzij aangetoond kan worden dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest. bekendmaking meldingen ingevolge artikel 8.19 Burgemeester en wethouders van Leusden heb ben op 23 november 1993 een melding ingevolge artikel 8.19 tweede lid van de Wet Milieubeheer ontvangen van de Bankgirocentrale, Olmenlaan 1 te Leusden. De melding betreft het herinnchten van een aantal kantoorruimtes. Burgemeester en wethouders van Leusden heb ben op 23 november 1993 een melding ingevolge artikel 8.19 tweede lid van de Wet Milieubeheer ontvangen van C. Westeneng, Leusbroekerweg 1 te Leusden. De melding betreft de vervanging van de oude jongveestal door een nieuwe en een gewijzigde stalindeling en een gewijzigde veebezetting. De meldingen en de bijlagen ligggen van 8 de cember 1993 tot 22 december 1993 op elke werk dag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden. op de afde ling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. bekendmaking melding ingevolge artikel 8.41 Burgemeester en wethouders van Leusden heb ben op 1 december 1993 een melding ingevolge de AMvB opslag propaan ontvangen van J. Blom voor de opslag van propaan op de Ruifweg 6 te Stoutenburg. hinderwetvergunning Op 30 november 1993 is aan de heer J. v.d. Hengel een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning in het kader van de Hinderwet verleend voor een veehouderij op het perceel Hessenweg 195 te Achterveld. De vergunning en de bijlagen liggen van 8 de cember 1993 tot 8 januari 1994 op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeen tehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. Bo vendien bestaat de mogelijkheid om de stukken in te zien op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033-961759. Gedurende bovengenoemde termijn kan be roep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage.door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die schriftelijk of mondeling be zwaren hebben ingebracht tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ontwerp-beschikking; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij rede lijkerwijs niet in staat is geweest bezwaren in te dienen tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ont werp-beschikking. De beschikking wordt na afloop van de beroeps termijn van kracht tenzij voor deze datum be roep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschik king dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De be schikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning en meldingen zijn ontvangen: plaatsen dakkapel Kon. Julianalaan 68 bouwen woning Kon. Julianaweg 8b plaatsen dakkapel v.d. Lagemaathof 19 Deze publikatie vindt plaats op grond van het bepaalde in artikel 41 van de woningwet en is bedoeld om bekendheid te geven aan het feit dat genoemde aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend. Nadere informatie kunt U krijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken (tel. 961724) aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om (bouw-)vergunning liggen ter inzage: - het bouwen van een woning op een perceel aan de Walstro (kavel A) - het bouwen van een garage ter vervanging van een bestaande schuur op het perceel Kanaal- weg 1 De bouwplannen liggen ter inzage van donder dag 9 december tot en met woensdag 22 decem ber 1993 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur en op de woensdagmiddag van 13.30 uur tot 16.t)0 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk worden ingediend bij burge meester en wethouders van Leusden, Postbus 150, 3830 AD Leusden. verleende vergunningen bouwvergunningen plaatsen schotelantenne Tjongerwijk 27 aanbouwen serre Agnietenhove 53 aanpassen achteringang Zwarteweg 30 plaatsen 4 verlichtingsmasten Ursulineweg 14 vervangen luifels en plaatsen fietsenstalling Kas tanjelaan 3 verbouwen/uitbreiden woning t.b.v. tandart spraktijk Kwintlaan 18 kapvergunningen Rietspinner 8, een berk en een lariks in voortuin; Vlasland 28, een ceder in de achtertuin, Azuriet 5, drie berken in de achtertuin; Hortserweg 15, een berk en een populier in d voortuin; Parelduiker 7, een prunus in de voortuin. I bezwaren er Belanghebbenden die door een vergunnin a rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kui iti nen daartegen binnen 30 dagen na het verschi nen van deze bekendmaking bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester e wethouders, postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over: bouwvergunningen bij de afdeling ROAZ, k mer 208, telefoon 961 756; diverse vergunningc bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 9r 729; kapvergunningen bij de afdeling Groei Hamersveldseweg 105, telefoon 961 752. de WSL en de gemeente Leusden zoeken: een enthousiaste vrijwilliger/ster voor de Adviescommissie Woningverdeiing Deze commissie telt 5 (anonieme) leden. Z[0j adviseert de WSL en de gemeente o.a. over !n verdeling van de huurwoningen en de toekei n ning van urgenties aan woningzoekenden. Ee maal per maand vindt een vergadering plaai Vooraf dienen de stukken te worden best deerd. Wij zoeken een man of vrouw die affiniteit hee met huisvesting en graag door deelname a; genoemde commissie zijn of haar steentje v bijdragen aan een rechtvaardige verdeling v< T de woningen m Leusden. Vooral inwoners vi n< Achterveld en/of vrouwen worden gevraagd reageren. 1 V 'r I Belangstellenden kunnen hun brief voor 15 d cember a.s. richten aan: College van burgemeester en wethouders t.a.v.: afdeling huisvesting Postbus 150 3830 AD LEUSDEN KOOLOOS Nieuw Verbouwbedrijl Stationsweg 25 W'berg Tel 03498-61096 Fax 03498-65054 Bel: 033-940022 Ook "s avonds en in het weekend Claverenbladstraat 36 leusden WATERFONDS Spruilenbosslrool 6, 201? LK Hoorlem. Telefoon (023) 31 80 55 SIMAVI WATERFONDS Nooit meer olie verversen- voor elke motor- dit kan dankzij WIJ GEVEN U DE GARANTIE EN U KUNT VANAF HEDEN BETER OP DE KLEINTJES LETTEN. Bel voor informatie 03210-15436 Garagehouders genieten flink rabat ook vertegenwoordigers voor dit eindeloos produkt zijn welkom. OPHEFFINGSUITVER KOOP bij Hubo- Hoevelaken. Alles moet weg. Vanaf nu op (bijna) alles 30% korting. De Wiekslag 1. Tel. 03495- 34151. PARKET. Bel de vak man met de laagste prijs. Ook voor hel schu ren van parket. Leerink „Parket", 03494-51319 Handdoek met NAAM geborduurd, ook slab- berljes, badcape's, bad- jasjes, bestel tijdig. De Knlpschaar, Ooster straat 18, Nijk'erk. Tel 03494-59953. kililMiü

Leusder Krant | 1993 | | pagina 4