De strijd tegen de shuttle )upaco/Leos redt het niet BuijerJijkeMsM .Leusder Krant. Schakers strooien met punten Heuvelachtig teirein Stoep Zwarte Pieten populair Jeugdtoernooi van BCL trok meer dan zeventig deelnemers )upaco/Leos komt een stukje beleving te kort in )ekerwedstrijd tegen Abcoude en verliest nipt Ook het tweede team onderuit oensdag 8 december 1993 Pagina 9 EUSDEN - De badminton- iort was tien jaar geleden erg de mode. Iedereen wilde een iuttle over het net slaan en ke club had grote wachtlij- cn. Tegenwoordig is er spra- van een impasse: het aantal den van de badmintonbond opt terug. Veel clubs hebben oeite jeugdleden aan te trek- n en te houden. De oudste idmintonvereniging uit eusden BCL kent dat pro- eem niet. De Leusdense vere- ging schrijft meer jeugd- ams in dan de twee grote en crke Amersfoortse badmin- nverenigingen samen. De ugdige badmintonners krij- n bij BCL uitgebreide ugdtraining en worden goed idersteund. Afgelopen zater- ïg werd de finale van het ngle-kampioenschap van CL in 'De Korf' gespeeld en igentig procent van de ugdleden speelde mee. Stel u )or: tachtig kleine badmin- nners gewikkeld in een hevi- strijd met een koude zaal en lizende shuttles. De deelnemers, die aan het impioenschap deelnemen, jn tussen de acht en achttien ar oud Zij worden door de ganisatoren Kanter Hor- ann en Hans Langebent on- ïrworpen aan een zwaar pro- amma. Het kampioenschap ?slaat twee zaterdagen en be nt 's morgens om negen uur. ke deelnemer doet mee aan miewedstrijden en aan een impetitie volgens het knock- ït systeem Er worden talrijke matches irspeeld en er zit weinig tijd ssen de verschillende wed- rijden, zodat aan het einde in de dag alle badmintonners et de tong op hun schoenen pen. Het is een intensieve iort dat badminton en er mag et getreuzeld worden tussen 1 rally's. De kleine badmintonners lo- n op snoepgoed Dat blijkt in le vroegte tijdens de voorron- s. Dankbare ouders gooien in de tribune snoep naar de erwinnaars en de verliezers ïtvangen ook een zoete troost, evorderde toernooispelers ïbben een noodrantsoen loep bij zich. De echte kenner eet dat hij dat lekkers niet ngs de kant moet achterlaten, et snoep wordt in de achter- ik van de sportbroek ver- ierd, zodat het van het groot- e belang is de juiste zoetig- :id te kopen. Chocolade gaat nelten en drop klonteren. lijzen De beginnelingen pik je er in de vroege uren nog gemakke lijk uit. Wanneer zij een shuttle aan zien komen steken zij een vinger van de hand die het rac ket niet omklemt de lucht in. Zo bepalen zij de baan van de shuttle en hebben zij de meeste kans het projectiel te raken. Het grote probleem van bad minton is dat je tegelijk moet kijken waar de shuttle en de tegenstander blijft, zodat je voor een intelligente vervolg zorg kan dragen. Desondanks maaien de kleine sporters re gelmatig een gat in de lucht. Sommige deelnemers zijn zo klein dat zij alleen met behulp van een keukenkrukje de lobjes kunnen onderscheppen. Zij kunnen dus niet naar het net stormen omdat zij dan de bal len om de oren krijgen. Ook in het vroege uur blijkt dat de wegen van de shuttle vaak on doorgrondelijk zijn. Spelers kunnen gemakkelijk de eerste set met 11-0 verliezen om daar na de winst te pakken met 11-2 een 11-3. Verliezers barsten spontaan in tranen uit, maar worden door Kanter en Hans getroost voordat zich een existentiële crisis kan ontwik kelen. Met hart en ziel Om één uur beginnen de fi nales Gerben van Loenen moet Ernst Geldof in de jongste leeftijdsklasse bestrijden. Bei den zijn zij nog maar een paar maanden lid van BCL. Gerben wijst nog naar de aankomende shuttles en mept het speeltuig met zijn hele hart en ziel terug Hij gebruikt bovendien zijn hele lijf om het ding weg te meppen. Hij neemt deze partij zelfs zo serieus dat hij het snoepgoed in bewaring gege ven heeft Maar Ernst is slim mer. Hij probeert een paar drop-shots uit. Het wijzen van Gerben heeft dan weinig zin en hij krijgt moeite met de coördi natie. Ernst wint de partij en slaat en passant nog even een paar snaren in puin. Gerben is zeer teleurgesteld maar biedt desondanks de nieuwe kam pioen een versnapering aan uit de snoepzak, die vanaf de kant wordt aangereikt. Na elke wedstrijd komen de spelers gezellig napraten bij de wedstrijdtafel. Zij vertellen over de strijd die zij gestreden en de fouten, die zij gemaakt EUSDEN - Vorige week oensdag, 1 december, kwam t eerste vrouwenteam van illeybalvereniging Dupaco- .EOS uit in de tweede ronde in de NS W-beker tegen Ab- •ude. De Leusdenaren kwa- en net iets te kort tegen de irste divisionist uit Abcoude verloren via de setstanden 115. 16-17 en 13-15 met 0-3, at de uitschakeling in de be- rcompetitie betekende. Tjdens de wedstrijd, waarin bcoude geen moment echte oeilijkheden kende, was Du- ico/LEOS een aantal keren cht bij de setwinst. Vooral de tweede set, waarin de _usdenaren drie setpunten 4'regen, kon de winst niet ge- ikt worden. De tweede set eek na afloop het breekpunt de wedstrijd te zijn ge- eest. a(olgens trainer Rinke van de rink waren de dames wat te )orzichtig. ,,In de beginfase as het een beetje de kat uit boom kijken en lieten we it spelletje een beetje slip- in^n. Op het moment dat je dan iat volleyballen om te kijken at er nog te redden valt, ja m kom je net iets te kort en irlies je de set", aldus Van de rink. oor het verlies in de tweede t, brak het verzet bij de ouwen van Dupaco/LEOS. an de Brink: ,,Je verliest dan n tweede set, nadat je toch ie keer op setpunt gekomen :nt. et stukje beleving wat er op it moment aanwezig was bij vrouwen verdween toen he lemaal. Vervolgens zie je dan in de derde set dat wanneer de beleving ontbreekt ook wij maar een hele gewone ploeg zijn. Al moet ik er wel bij zeg gen dat ik het knap vind dat het toch nog 13-15 geworden is in de laatste set." Komende zaterdag staat voor de vrouwen van Dupaco- /LEOS de kompetitiewed strijd tegen Piet Zoomers/Dy- namo 2 op het programma. De ploeg uit Apeldoorn staat met één punt onderaan in het klas sement en zal normaal gespro ken geen probleem vormen voor de Leusdenaren. ,,Het is een jonge ploeg, maar best wel wat talent. In ieder geval een ploeg die alles of niets zal gaan spelen,' aldus Van de Brink, die echt niet bang is. Van de Brink: „Ge woon het eigen spel spelen en dan zal er niets aan de hand zijn. Op het moment dat je ze één of twee vingers geeft pak ken ze je hele hand, dus dat moeten we niet doen". De wedstrijd wordt gespeeld in sporthal Groenhouten en zal beginnen om 15.30 uur. Dupaco/Leos verloor de bekerwedstrijd tegen Abcoude, maar had kunnen winnen. De Leusdenaren lieten goede kansen liggen, (foto: Jan Pit) hebben. „Zag je dat, ik had een vrije kans, maar ik sloeg hem in het net. Ik heb lepra in mijn armen", zucht een teleurge stelde speler. Elke had bijna de finale van de junioren gehaald. Zij stond in de beslissende set met 10-5 voor en had dus nog maar één punt nodig. Zij komt vertellen dat zij moeite heeft gewonnen wedstrijden te winnen. Daar blijken de mannen achter de tafel ook last van te hebben. „Ik word altijd boos op mezelf als ik fouten maak. Dat is dom want dan ga je minder goed spelen. Maar veel badminton ners hebben daar last van. Er lopen spelers rond van wie je weet dat zij zo kwaad op zich zelf worden als zij achterstaan, dat zij geen bal meer raken. Dat is lekker spelen. Ik word gelukkig niet zo boos Voorwaarts De meest spannende partij van de dag is de finale van de aspiranten-jongens. Wietse van Dijken speelt tegen Irving Kerkhof Wiethe is een kop kleiner dan zijn tegenstander, maar dat belet hem niet Irving voortdurend onder druk te zetten door de ballen diep in het veld te leggen. Dan stormt hij naar het net, want voor waarts is zijn streven. Irving en Wietse hebben al een paar keer eerder tegen elkaar gespeeld en toen won Irving, omdat hij net even langer op zijn benen bleef staan. Het lijkt er niet op dat het deze keer een uitputtingsslag zal worden. Wietse wint de eer ste set met 15r 7. In de tweede set neemt hij ook al snel een voorsprong. Wietse heeft een goed oog voor shuttles, die uit gaan. Hij stapt opzij en incas seert het punt Irving slaat alles terug' „Ik speel op zekerheid", vertelt hij later. „Ik ben bang dat ik een bal verkeerd beoor deel. Ik sla alles terug en houd mijn tegenstander onder druk. dan win je ook wel Irving knokt zich verbeten terug, aangemoedigd door zijn zus Alieke, die gemakkelijk as pirantenkampioen geworden is door Bianca Kessen te ver slaan. Irving wint de tweede set met 15-10. De derde set wordt een echte thriller Wietse neemt een voorsprong, maar Irving, die briljant tijd kan rekken en uitputting kan acte ren, komt terug. Na elk punt sjokt Irving met een gezicht of ademhalen te veel moeite is en zijn voeten optillen pijnlijk naar de plaats waar hij moet staan. Daar staart hij gespannen naar de vloer alsof er de absolute waar heid over de zin van het leven geschreven staat. Als hij zich eindelijk vermant heeft stormt hij achter de shuttle aan als een hongerige, jonge wolf, die een lammetje mag vangen. Na een 10-10 tussenstand loopt Kerkhof uit naar 13-10 Wietse bijt op zijn tanden en vecht weer terug Elk punt wordt begeleid met kreten van afschuw en blijdschap. Uitein delijk komen beide kemphanen op 17-17 uit. Wie het achttien de punt scoort is kampioen Ir ving mag opslaan, maar kan het niet afmaken. Wietse heeft de kans maar raakt de shuttle niet goed. Irving wint de rally en schreeuwt „Halleluja" door de zaal. Zijn tweede match- punt is het winnende punt. Joost van den Berg speelt on dertussen de junioren B-finale tegen Joeri Kuil. Hij komt twee keer op achterstand, maar wint uiteindelijk in twee sets. Joost stapt op de tafel af en vertelt dat hij last van zijn arm heeft. Hij eet het laatste gebakje op dat nog op tafel slingert, gaat eens lekker zitten en levert commentaar op de laatste fi nales van de junioren B. Joost moet snel zijn, want die finales duren niet zolang. Tijmen Hoe- bee speelt tegen Axel de Wee en veegt de baan met hem aan. Simone Buitelaar heeft weinig in te brengen tegen Manon Bentinck. Daarna is het uitste kende georganiseerde toernooi klaar, zelfs eerder dan gepland. LEUSDEN - De euforie na de eerste competitieronde begint wat weg te ebben. SVL 2 meende het slechte voorbeeld van het eerste team te moeten volgen. Utrecht VI won in Leusden met 5V2-2V2. De huis competitie floreert, de animo was ook deze keer weer groot. Spannend vuurwerk bleef echter achterwege. De eindstand van de tweede competitiewedstrijd van SVL 2 laat aan duidelijkheid niets te wensen over, zo lijkt het. Toch mogen de Utrechters te vreden zijn met de winst. Hoe wel niet optimaal presterend, had het Leusdense achttal minstens een gelijkspel kun nen bewerkstelligen. Elschot en Aghlani hadden na melijk goede winstmogelijk heden. Helaas gooide Theo El- schot z'n eigen glazen in door onnodig stukverlies en ge bruikte Nasser Aghlani veel te veel tijd. Zijn voorsprong van twee pionnen werd door het vallen van de vlag tot een leuke herinnering geredu ceerd. Vorige keer de enige verliezer, nu was Dick Willigenburg de enige die het volle punt scoorde. Agterberg, Meylof en Moed completeerden met hun halfje de 2V2Te weinig dus. Goede spoor A.s. donderdag zal SVL 1, thuis tegen Amersfoort 3, pro beren weer in het goede spoor terecht te komen. Het nog on geslagen SVL 3 speelt a.s. maandag in Bussum z'n derde competitiewedstrijd. Het is er ook nog een beetje te vroeg voor, maar toch zou de huiscompetitie al wel wat vuurwerk kunnen gebruiken: een spannende, spectaculaire tijdnoodfase, een sappige soappartij vol miskleunen of een inmaakpotje door een ge doodverfde underdog. Een enigszins bezadigde ronde leverde de volgende uitslagen op: Velke - Vos 1-0 Shahrizadeh - Van de Bilt 1-0 De Rijke - Langman 0-1 Struiwig - Rietveld 1-0 Van Kampen - Gerrits 1-0 De Jager - Boogaard V2-V2 G. Nijhof - Halil 1-0 Veenendaal - Zaal V2-V2 Van Dalen - P. Ilmer 1-0 Hubert - M Ilmer 0-1 Het mag allemaal niet, maar heel af en toe, en eigenlijk alleen wanneer ik hem tot mijn beschik king heb, gebruik ik de auto. Natuurlijk, slechts bij grote boodschappen. Om tussen de middag op de zaterdag voor Sint te gaan winkelen, bleek niet echt slim. Mijn eigen on derzoekje wijst overdui delijk uit dat 'Sint' in Leusden massaal gevierd wordt. Ik zal niet klagen en schelden op het verve lende weertype, ik zal me beperken tot de irritant grote drukte. Van burgerlijke onge hoorzaamheid houd ik niet in het bijzijn van m'n kind en ik besluit mijn auto op de daarvoor be stemde plek te zetten. Althans, dat wilde ik. Deze gemakkelijke en praktische parkeergarage, ja, die zonder apart voet gangersgedeelte, stond helemaal vol. Dat ver moeden kreeg ik overi gens al bij het zien van de verkeerschaos rondom de op- en afrit van de gara ge. Okee, op naar de ande re parkeergarage. Een ruime ingang bood een blik op talloze lege plaat sen, en de plek was snel gevonden. Om bij de Hema te komen werd een behoorlijke wandeling maar dat was het punt niet. Het feit dat je als voetganger verplicht bent op straat te lopen omdat een stoep ontbreekt, daar gaat het hier over. Het verkeer gaat onver minderd voort. Toen ik, zo'n tien minuutjes eerder als automobilist op de zelfde weg reed vond ik die voetgangers wel ont zettend stom om daar te gaan lopen. Blijkt toch dat het echt niet anders kan. Mensen moeten daar wel lopen willen ze nog een winkel te zien krij gen. Het maakt wel weer duidelijk dat het echt van belang is om langs een weg altijd in de rijrich ting te lopen. Goed, kom je eindelijk in de buurt van een stoep, voor de Korf, staat er een (ik heb z'n naam en num mer) vrachtwagen midden op de stoep geparkeerd. Moest ik wederom nood gedwongen op straat gaan lopen om in de buurt van een winkel te komen. Komt net de chauffeur aan gelopen, ik kan me niet inhouden en druk de man op correcte wijze, zo ben ik, op de feiten. Man trekt stom gezicht. „O, ja, ik zie het". Geluk kig waren de rijen voor de kassa's gigantisch lang, waardoor mijn hu meur weer een beetje 'aanspreekbaar' werd. En toen moest ik weer terug. Annelies. ACHTERVELD - Afgelopen zaterdag was het in het cen trum van Achterveld drukker dan gewoonlijk. Er was een vijftal zwarte Pieten en een prachtig draaiorgel ingehuurd om het de winkelende mensen extra naar de zin te maken. De jubilerende Achterveldse win keliersvereniging probeerde op deze wijze met een extra actie de kopers in Achterveld te houden en zelfs naar Achter veld toe te halen. De Pieten gaven een vijfen veertig vrijkaarten, het aantal kaarten staat gelijk met het aantal jaren dat de Achterveld- se winkeliersvereniging be staat, voor het ponypark Slag haren weg De vijf Pieten wer den muzikaal begeleid door het draaiorgel 'De Hooiwagen van Van Thuijl uit Amersfoort.- De Zwarte Pieten waren in heel x^.chterveld te vinden en veel kinderen werden blij met een gezinsbon en pepernoten. Ondanks het slechte weer van de afgelopen week waren de Achterveldse winkeliers be hoorlijk tevreden over de ver koopresultaten van deze Sint- Nicolaasweek. Ook in Achter veld heeft Sint-Nicolaas niet ingeboet ten opzichte van de Kerstman. De winkelbon- nenactie waar de aangesloten winkeliers aan meedoen loopt tot de Kerstdagen, tot eind de cember. De hoofdprijs van deze win keliersactie bedraagt maar liefst duizend Pietermannen, terwijl er verder vele tientallen aardige geldprijzen te winnen zijn. Bij iedere besteding van wijf gulden bij één van de aan gesloten winkeliers krijgt men een bon waarop men kan mee dingen naar deze prijzen. Geboorte 30-10-1993, Esmé Jorine, Vrouw, ouders: G. van Pelt en G.S. van der Weide 03-11-1993, Romy Paloma, Vrouw, ouders: A.M.T. Rering en C. Sanchez 03-11-1993, Ivan Benjamin, Man, ouders: L.K. Staarman en G. Oldhoff 03-11-1993, Jaap, Man, ouders: D. van Dijk en A. Koster 04-11-1993, Wendy, Vrouw, ou ders: P D. van Eist en C.A. van de Water 05-11-1993, Gerrit Brand, Man, ouders- G.B Verweij en A.W. van de Beek 07-11-1993, Marco René, Man, ouders: A.H.A. Verstaij en J.M. Bokhorst 07-11-1993, Thomas Wilhelmus Theodorus, Man, ouders: M.T. van der Meer en W.A.M. van Roomen 08-11-1993, Coralie Milou, Vrouw, ouders: B.G.G. Kingma en M.C. Nawijn 08-11-1993, Justus, Man, ou ders: A.N.M. de Winteren J.M van Ramele 10-11-1993, Marinka Petro- nella Willielmina, Vrouw, ou ders: M.A.C. van Ree en A.L. van der Salm 12-11-1993, Tycho Elgar, Man, ouders: D.A. Groeneveld en Y. Bakker 16-11-1993, Yorrick, Man, ou ders: R.P.G. Hessels en J.J. Vonk 17-11-1993, Sierk, Man, ou ders: R.S. de Jonge en S Ko lenbrander 23-11-1993, Martina, Vrouw, ouders: C.P. Mocking en E.P.H.M. den Bieman 24-11-1993, Martine, Vrouw, ouders: M. van Dam en W.N. van Essen 25-11-1993, Claudia Isabel, Vrouw, ouders: P. Pastor Gon- zélez en H M J. de Vries 25-11-1993, Hidde, Man, ou ders: E.J. Zwakman en H.C Posthuma Huwelijk T V. Nguyen en H.T. Hoang 12-11-1993, P.P.S. Paulissen en E.W. Kloosterboer 23-11-1993, G. Rots en J. Burg- Ier 01-12-1993, J. de Jong en H.B.G.J. Wissink Overlijden 05-11-1993, J.W. van den Hen- gel-de Jonge, woonplaats Leusden 08-11-1993, J.K. Oosthoek, woonplaats Leusden 12-11-1993, D.C. de Greef, woonplaats Putten 13-11-1993, E. Schimmel-van Bokhorst, woonplaats Leus den 15-11-1993, B.C. van Winters wijk, woonplaats Leusden 17-11-1993, S. Kooistra-Groot- lielm, woonplaats Ermelo 20-11-1993, C. Hoegen-van Wil ligenburg, woonplaats Leus den 23-11-1993, A.C.M. Koeken, woonplaats Leusden 25-11-1993, J.M. Korsten-de Jong, woonplaats Soest 28-11-1993, R.H. Glas, woon plaats Leusden

Leusder Krant | 1993 | | pagina 9