Solidariteit met gevangenen pnderzoek naar ekort zwembad HUIS 5 7 13 Honkbalclub Red Caps wil eigen onderkomen VOORVERKOOP ênThvmhcrst Van Duin derde op lijst Leusden '90 Hendriks stijgt met stip op CDA-kandidatenlijst /oorschot gemeente moet sluiting voorkomen Gemeenteraadsverkiezingen BDU Leusder Krant s OPGAVEBON ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN Gemeente en MHCL reageren gereserveerd op bouwplan MOLENAAR CITR0ËN VERKOPEN? -*ï- REIMUS De makkelijkste manier om uw huis te verkopen. Schijnwerper Scholen voor Joegoslavië KPJ-revue Roda verstevigt koppositie EN... IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERSOONLIJK RAAKT Leusder Krant HOOFDREDACTEUR JUR VAN GINKEL UITGAVEBDUBV-TELEFOON03420-94911 -MEUWSTRAATtS- POSTBUSC7-3770ABBARNEVELO «JUSDEN - Amnesty Internationa] hield vrijdag 10 december een fakkelwacht in 'De Hamershof'. Al jaren is 10 december 'de Dag van ft Rechten van de Mens'. En het is al jaren jammer genoeg erg nodig, want in talloze landen op deze wereld worden de mensenrechten Hig steeds geschonden. Wethouder Vroon van Welzijn en Onderwijs was, net als vele andere Leusdenaren, aanwezig om te protesteren f gen de schending van de mensenrechten en de solidariteit te betuigen met de talloze gevangenen overal op de wereld. Amnesty blijft ch inzetten om het lot van de dissidenten te verbeteren, (foto: Hans Verhorst) EUSDEN - Er dreigt bij wembad De Octopus een dus- anig tekort op de begroting an 1994 te ontstaan, dat de emeenteraad die begroting iet kan vaststellen, zoals vol- ens de statuten van de behe- :nde zwembadstichting ver licht is. Om te voorkomen dat et zwembad op 1 januari van et nieuwe jaar de poorten zou loeten sluiten, stellen burge- teester en wethouders de ge- leentcraad voor de stichting aorlopig een bedrag van 300.000,-- voor te schieten en later in het jaar de definitieve bijdrage van de gemeente vast te stellen. Het zwembad krijgt daarbij ook toestemming om het tarief te verhogen met 0,25. Die tariefsverhoging levert een bedrag op van 30.000,--. Dat is bij lange na niet voldoende om het verschil tussen de ge meentelijke bijdrage en het te kort van het zwembad te dek ken. De gemeente had eerder het bedrag van 300.000,—, dat het zwembad nu als voor schot krijgt, gereserveerd. Het eigenlijke tekort is bijna 430.000,—. Er blijft dus nog zo'n 130.000,— over, dat niet gedekt is Daar komt nog een bedrag van 50.000,— bij, dat het zwembad van de gemeente moet bezuinigen. Na aftrek van de opbrengst van de tariefsver hoging van 30.000,— moet de zwembadstichting dus bijna 150.000,— zien te vinden. Het bestuur heeft voorgesteld dit uit de pot voor het onderhoud te halen, maar daar willen bur gemeester en wethouders niet mee akkoord gaan. De penibele financiële si tuatie is niet alleen ontstaan, omdat er bezuinigd moet wor den, maar ook omdat het zwembad wil uitbreiden Daarmee moet een betere con currentiepositie worden ver worven ten opzichte van ande re zwembaden in de regio. De plannen werden in okto ber door de commissie Welzijn behandeld. De commissie vond toen dat er eerst een onderzoek gedaan moest worden naar de bedrijfsvoering, de haalbaar heid van de uitbreidingsplan nen en de bezuinigingen. Er is nu offerte aangevraagd bij vier bureaus, die in aanmerking ko men voor de uitvoering van het onderzoek- LEUSDEN - De ledenvergadering van honkbalclub The Red Caps is maandagavond akkoord gegaan met de plannen van het bestuur om op de accommodatie van de vereniging een eigen kantine-voorziening aan te leggen. Het bestuur denkt daarbij aan 'mobiele units' -zoals noodlokalen, bouwketen of iets dergelijks-, ter grootte van circa 120 m2. Het bestuur heeft de kosten van de aanleg van een dergelijke accommodatie voorlopig begroot op 30.000,-. Dat geld wil men (deels) bij elkaar krijgen via een obligatie-lening onder de leden. De leden hebben maandag groen licht gegeven voor de plannen. Volgens voorzitter Frans de Lang van The Red Caps rea geerde de ledenvergadering zeer enthousiast op de plannen. De Lang: „Vrij vertaald was het commentaar van de leden 'gaan met die banaan'. Het te kent een beetje de stemming. Onze club is er na elf jaar ge woon aan toe iets voor onszelf te beginnen." De Lang: „De randvoor waarden zijn voor een belang rijk deel ingevuld. Er staat een bouwploeg klaar om te begin nen en er zijn voldoende toe zeggingen voor materialen en andere benodigdheden voor de afbouw. Ook het vinden van geschikte -gebruikte- mobiele units is geen enkel probleem. Daarom kunnen de kosten voor de bouw ook betrekkelijk laag gehouden worden. We zullen alleen nog met de gemeente en de hockeyclub om de tafel moeten om te overleggen over een lokatie. Daar hebben we zelf overigens wel gedachten over." De kantine van de club zou een plaats moeten krijgen in de nabijheid van het honk- balveld, in de buurt van een reeds aanwezig pomphuisje. Volgens voorzitter De Lang een plek, die niemand in de weg ligt. De Lang: „Het is verder een ideale plek, omdat een deel van de benodigde infrastruc tuur, zoals een waterleiding en een pad, al aanwezig is." De voorzitter van The Red Caps ziet weinig problemen als het gaat om het krijgen van toe stemming om de plannen te realiseren. De Lang: „Bij de gemeente hebben we onze plannen informeel al eens ken baar gemaakt en verder zullen we uiteraard moeten gaan praten met de hockeyvereni- ging, waarmee we sinds onze komst naar Leusden intensief samenwerken (The Red Caps gebruiken de kantine en de was/kleedaccommodatie van de hockeyvereniging, red.) Tot nu gaat dat prima, zijn we uit stekende buren en dat willen we graag zo houden", aldus De Lang. Voor de financiering van het bouwproject wil het bestuur van The Red Caps een beroep doen op de leden. Via een obli gatielening, in coupures van 100,-, wil het bestuur een be langrijk deel van de benodigde 30.000,- binnenhalen. Die lening zou uitgesmeerd over een periode van 10 jaar moeten worden te rugbetaald. De Lang: „Gezien het huidige ledenbestand bete kent dat globaal dat elk lid drie obligaties zou moeten afne men. Nu ligt dat in de praktijk wat gecompliceerder omdat wij een echte familievereni ging zijn, waarvan in sommige gezinnen meerdere mensen te gelijk lid zijn. In die gevallen kun je er niet zomaar van uit gaan dat de doelstelling wordt gehaald. Ik denk echter dat de helft van het benodigde bedrag langs deze weg fluitend moet kunnen worden binnenge haald Mocht het niet lukken om het volledige bedrag op deze wijze te financieren, heb ben wij toestemming van de vergadering om het resterende bedrag op de vrije markt te le nen." Volgens De Lang wordt de obligatielening de komende weken voorbereid. Als alles volgens planning verloopt, wil de vereniging het nieuwe clubgebouw nog voor de start van het nieuwe seizoen (volgend voorjaar) in gebruik nemen. Verrast De hockeyvereniging MHCL, de hoofdgebruiker van het Valleisportpark, en de ge meente reageren beiden enigs- Zie verder pagina 3 (advertentie) Nijverttei<fc*eg Noord 61. Amersfoort Tel 033-630304 Donderdag koopavond makelaars Zwarteweg 30 B 033-94 11 10 Hoevelaken Westerdorpsstraat 38 B 03495-35 281 Snouckaertlaan 22-24 B 033-61 93 12 Makelaardij og./Assurantiën Hamersveldseweg 49 Leusden 033-947720 (advertenties) ONZE DAMESMODE IS BEGONNEN! DAMESMODE Hessenweg 72, Stouten burg. Tel. 033-940844 LEUSDEN - Voormalig sportambtenaar Theo Hendriks neemt op de kan didatenlijst van het CDA de opengevallen plaats in van het huidige raadslid Rikus Renting. Renting liet onlangs onverwacht weten bij de gemeenteraadsver kiezingen in maart volgend jaar wegens drukke werk zaamheden niet herkies baar te zijn. Renting nam op de twee weken geleden vastgestelde kandidaten lijst de zevende plaats in. Het CDA bezit momenteel zeven zetels in de Leusden- sc raad. Hendriks, tegenwoordig bedrijfsleider onder meer van het onlangs geheel ver nieuwde zwcmcomplex Den Hommel in Utrecht, bevestigt desgevraagd zijn kandidaatstelling. Hen driks: „Het bestuur heeft mij vorige week, na het be kend worden van het ver trek van Renting, gevraagd of ik zijn plaats op de kan didatenlijst wil innemen. Ik heb er even over nage dacht, maar na ampele overwegingen besloten 'ja' te zeggen." Hendriks: „Het was na tuurlijk toch even slikken. Ik stond aanvankelijk op de achtste plaats, waarmee de kans op een zetel toch een meer theoretische was. Hoewel het natuurlijk af wachten is of het CDA op nieuw zeven zetels zal ha len, is de kans op een raadszetel nu wel aanmer kelijk groter. Dat brengt voor jezelf uiteraard de no dige consequenties met zich mee. En dan moet je je toch eerst serieus afvragen of je bereid bent die conse quenties te aanvaarden." De kandidaatstelling van Hendriks wordt desge vraagd door een lid van het bestuur bevestigd. LEUSDEN - Gerard van Duin is deze week door de ledenver gadering op een derde plaats gezet op de nieuwe kandida tenlijst van Leusden '90 voor de gemeenteraadsverkiezingen in maart volgend jaar. De lijst was al eerder vastgesteld door een speciaal ingestelde com missie onder leiding van Ben Stoelinga, maar werd door het vertrek van Roef Blauw en Leon Angenent sterk uitge dund. Blauw en Angenent von den dat zij op een te lage plaats waren gezet en hadden kritiek op de keuze voor medekandi daat Gerard van Duin. Zij vinden Van Duin niet ge schikt als kandidaat door diens eigengereide optreden in het verleden Van Duin gebruikte bijvoorbeeld briefpapier van Leusden '90 voor een actie, zonder dat hij het bestuur daarover had ingelicht. Ook beschuldigde hij Blauw en An genent in een brief aan de le denvergadering van het op zetten van een roddelcampag ne tegen hem. De ruzie liep zo hoog op dat Blauw en Angenent de partij verlieten samen met Wim Snoek, die op een negende plaats stond. Op de nieuwe lijst, die woensdag in een be sloten ledenvergadering werd vastgesteld, staat Van Duin dus op de derde plaats. Voor het vertrek van Blauw, die als onafhankelijk lid in de ge meenteraad verder ging, had de fracties van Leusden '90 drie zetels. Oorspronkelijk was voor zitter Geert Hilgenga als lij strekker door de partij aange wezen. Ook op de nieuwe lijst neemt hij deze plaats in. Joop Kool, die al deel uit maakt van de fractie, staat op een tweede plaats. Mede-fractiegeenoot Tiny Bontje Pronk neemt een vierde plaats in. Nieuwkomers Straver, Saaltink en Haazen staan respectievelijk vijfde, zesde en zevende De partij is overigens teleur gesteld over de beslissing van Roef Blauw om als onafhanke lijk lid in de gemeenteraad ver der te gaan. Formeel gesproken is dit toegestaan, omdat raadsleden op persoonlijke ti tel worden gekozen. Het be stuur van Leusden '90 gaat er echter vanuit, dat Blauw in dertijd 'onder de vlag' van de partij gekozen is en eigenlijk zijn zetel ter beschikking had moeten stellen. WOENSDAG 15 DECEMBER 1993 De Leusdei Krant is een onafhankelijk nieuwsblad, behorende lot de BDU- Kranlenkombrnalie Midden Nederland. Kantoor Asschatierweg 19. Poslbus 11 3830 AA Leusden, teleloon 033-941495 25e JAARGANG NO. 33 SB INHOUD In deze rubriek worden de spotlihgts deze week gericht dominee De Boon, de eerste vrouwelijke predikant in Leusden. De Boon ging deze week voor het eerst voor in de dienst van de her vormde gemeente. Een groot aantal Leusdense basis scholen heeft zich, onder auspiciën van 'Leusden Wereldwijd', vorige week het vuur uit de sloffen gelopen voor het voormalige Joegoslavië. Eén en ander resulteerde in een enorme vracht goe deren voor het door oorlog en andere rampspoed getroffen gebied. De zevende Achterveldse KPJ-revue is een doorslaand succes geworden. Liefst zeshonderd betalende toeschou wers aanschouwden het stuk, van de hand van regisseur André Steenbeek. Plezierige bijkomstigheid was dat de Nederlandse Brandwonden Stichting een record-donatie uit Achterveld te gemoet kon zien. De zaterdagafdeling van Roda'46 ligt stevig op koers naar het kampioen schap in de derde klasse van de KNVB. Het als vierde geklasseerde Eemdijk, een gevaarlijke outsider, werd op het eigen sportpark De Vinken met 2-7 stevig de oren gewassen. Natuurlijk ook deze week weer een mininatuurtje, het weer in Leusden, de puzzel, de servicerubriek met informatie over allerlei diensten in de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen.... er; De Wtpver «oortapg icfcarvi? ■ÜM Een eigen krant die u op de hoogte houdt over alles wal er in uw eigen woonplaats of gemeenie gebeurten dat gebeuren zonodig ook van kntisch commentaar voorziet Iedere week berichten wi| u over zaken die u eigenlijk niet kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wij met een overheerlijke taart van uw plaalseli|ke bakker. Vul dus snel de onderstaande opgavebon in1 Ja, ik wil natuurli|k een abonnement, en ontvang als wel komst attentie een prachtige taart. Naam Adres: Postcode: Plaats: Telefoon: Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis, en betaal daarna per o kwartaal I 14,25 (f 15,25) o half (aar I 27,90 f 29,90) jaar I 54.90 (I 59,80) De tussen haakjes vermelde prijzen zijn van toepassing indien geen gebruik wordt gemaakt van automatische incasso. Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar: BDU bv, Afdeling Lezersservice ^Antwoordnummer 213770 VB Barneveld Uil

Leusder Krant | 1993 | | pagina 1