leusder Krant. led Caps Gewezen directeur Bakker en WSL regelen scheiding 'in der minne' KOOP GEEN NIEUWBOUWWONING IN ACHTERVELD S Rabobank Achterveld. Aangenaam. Postzegelfanaten kopen een kavellje Leusdenaar met Amersfoorter op het dievenpad Agenda Voorzitter Van der Weijden trekt zich kritiek aan Anderhalf jaar cel geëist tegen gokverslaafden Woensdag 15 december 1993 Pagina 3 (Vervolg van voorpagina ins verrast op het horen van de •lannen van de honkbalvereni ging. Met name voorzitter Pim Goldsmann van de hockeyclub eageert als door een wesp ge- token op de jongste ontwik- telingen. „The Red Caps heeft tennelijk met de gemeente ge- jraat over de kantine en een iventuele nieuwe ingang bij bet park. Niemand heeft echter ie moeite genomen ons in te ichten. Dat vinden wij een ;lechte zaak." De hockeyclub heeft op zich ;een bezwaar tegen de kantine, nits er aan een aantal voor- vaarden voldaan wordt, oldsmann: „Het is een ver- )laatsbare kantine en daar ïebben wij niet zoveel proble- nen mee. Maar deze nieuwe oorziening mag niet ten koste ■an de hockeyclub gaan. Uit- indelijk is de plaats van de bonkbalclub een tijdelijke op- ossing en daar willen we aan /ast houden", aldus Golds- nann. „De hockeyclub zal zo snel nogeli jk met de gemeente gaan )raten. Wij willen een spijker- ïarde garantie dat MHCL niet )pgesloten raakt op het Vallei- iportpark Wij eisen het voor- echt om naar links en rechts lit te breiden, ook in de rich- ïng van The Red Caps. Wij ïebben dit jaar een enorme ianwas van leden en daarom noeten wij, als het nodig is, cunnen uitbreiden. Als die 'arantie er is, hebben wij geen jezwaar tegen een kantine van The Red Caps. Onze toestem- ning hangt af van de omstan- gheden." Goldsmann is wat dat be reft een geplaagd bestuurder. lo Werd de MHCL-praeses :erder deze maand geconfirm eerd met het feit dat de kano- lub en de jeu-de-boule club :ich op het Valleisportpark :ouden vestigen. „Daar zijn vij ook onvoldoende over in- ;elicht. Wij hoorden het via- la en ineens was het een colle ge-besluit. Nu overkomt ons igenlijk hetzelfde. Dat vinden vij een slechte zaak. Maar hoe lan ook zullen wij voorkomen lat MHCL opgesloten wordt Vij hebben ruimte nodig." Ook sportambtenaar Albert .ubberink zegt nog niet op de ïoogte te zijn van de plannen 'an The Red Caps. Lubberink: Informeel is er al wel wat over jezegd, maar ik wist niet dat de Jannen al zover waren. Bo- ■endien is er nog geen concreet 'erzoek binnen van The Red üaps om te gaan bouwen, Dat vachten we eerst maar eens af 3n dan zal het van een aantal andvoorwaarden afhangen of ie gemeente bereid is mee te verken aan dergelijke plan- len. We zullen bijvoorbeeld ïeel goed moeten kijken naar le afspraken die er in het vede len zijn gemaakt tussen de ockeyvereniging en de honk- lalclub. En verder zal bijvoor- >eeld het bestemmingsplan noeten worden bekeken. Ik :an nu niet beoordelen hoe die fweging uiteindelijk zal uit- iakken." )onderdag 16 december ,3.30 uur: Inloopmiddag en Iridgeles, De Zuidzij. .00 uur: Kerst-Inn, basis- chool De Klimrakker, Zonne- lauwhof. .00 iur Bloedinzamelingsactie lode Kruis, De Korf. '.30 uur: Klaverjassen, De Voelige Hoek, Leusden- Zuid. 9.30 uur: Klaverjasavond in )e Til, Lisidunalaan. 'rijdag 17 december 9.45 uur: Klaverjassen en Schutjassen, SVA, Kantine Cerstenssportpark 0.15 uur: Concert Gemengd toor Leusden, Koningshof. 0.00 uur: Bingo-avond in )e Til, Lisidunalaan. 0.00 uur: PJGU, opvoering ilijspel 'Een kus van m'n zus', oneelzaal van De Korf. Saterdag 18 december 6.00 uur: Concert Colle gium Vocale Constantinianum, ozefkerk, Hamersveldseweg. 4.00 mr: Kinderfilmmiddag Belle en het beest', De Moes- iot, Jan van Arkelweg, Achter veld. 1.00 uur: Optreden Neder- andstalige rockgroep 'Niets 'oor Niets', jongerencentrum )e IJsbreker, Bavoortseweg laandag 20 december 3.30 uur: Feestelijke af- luiting eerste helft seizoen, De uidzij. O.OO uur Kaartavond in De loespot, Jan van Arkelweg, ichterveld. •insdag 21 december O.OO uur: Kerstavond KPO, (root Krakhorst, Bolderikhof LEUSDEN - Getergd trekt Jan van der Weijden aan een elastiek je tussen zijn vingers als hij praat over het conflict met zijn gewezen directeur Flip Bakker. De voorzitter van de Woning Stichting Leusden kan zich nog opwinden over de volgens hem negatieve wijze waarop de affaire in de publiciteit is gekomen. „U moet eens voorstellen wat een psychologische druk deze affaire intern op de organisatie heeft gehad," zegt hij met een van woede ingehouden stem. „Anderen hebben misbruik ge maakt van de situatie, hoewel men wist dat wij met deze zaak niet naar buiten konden ko men. Het ging om personen en daar konden wij niet over pra ten." Van der Weijden doelt onder meer op de rel die dreig de te ontstaan tijdens een bij eenkomst met huurders van de WSL in De Korf. De bedoeling was dat daar zou worden ge sproken over de wijze waarop de huurders meer bij de wo ningcoöperatie betrokken kunnen worden. Een van de aanwezigen maakte samen met gemeente raadslid Joop Kool van Leus den '90 van de gelegenheid ge bruik op hoge toon opheldering te vragen over de problemen met Bakker. Volgens de voor zitter van de WSL is later in de berichtgeving vooral aandacht geweest voor dit incident en niet voor het eigenlijke doel van de bijeenkomst. Van der Weijden begint het gesprek met de mededeling dat er met ingang van 1 december een einde is gekomen aan de arbeidsovereenkomst tussen de WSL en Bakker. In juni van dit jaar besliste de rechter nog dat hij geen toestemming wilde geven voor het ontslag en dat beide partijen voorlopig nog tot elkaar veroordeeld waren. Er was volgens de rechter nog niet voldoende geprobeerd tot een vruchtbare samenwerking te komen Vijf maanden en een drei ging met een kort geding door Bakker, die na de uitspraak van de rechter tegen de zin van het bestuur direct wilde begin nen later blijken de pogingen tot verzoening stuk te zijn gelo pen. De voormalig ambtenaar van Vrom en de Woningstich ting gaan uit elkaar. De zaak lijkt in der minne geschikt en er is afgesproken dat er niet meer met de buitenwereld over ge praat zal worden Een en ander is in stilte gere geld. Zelfs de tweede uitspraak van de rechter, die het licht op LEUSDEN - Postzegelverening 'De Loupe' hield zaterdag een postzegelbeurs in 'De Til'. Het was een gezinsdag voor jong en oud, waarbij de postzegelliefhebbers 's morgens van negen tot tien konden kijken welke postzegels zij tijdens de veilingdie aansluitend gehouden werd wilden kopen Er konden meer dan vijfhonderd 'kavels' gekocht worden, 's Middags was er een grote ruilbeurs. Op de foto zitten gespannen filatelisten te wachten tot het door hen begeerde kaveltje aan de beurt komt. (foto: Hans Verhorst) groen zette voor de ontbinding van de arbeidsovereenkomst is aan de aandacht van die bui tenwereld ontsnapt Over het hoe en waarom blijft het dus gissen en informatie over de zaak blijft beperkt tot datgene wat bij de eerste zitting voor de Amersfoortse kantonrechter hierover bekend is geworden. Bakker en het bestuur van de WSL onder leiding van Van der Weijden hadden totaal ver schillende opvattingen over de inhoud van de functie van de directeur, die volgens het be stuur te voortvarend optrad en zich bemoeide met zaken, die alleen het bestuur aangingen. Bakker had de organisatie van de WSL professioneler moeten maken en ervoor moeten zor gen dat de woningcoöperatie klaar is voor de jongste ont wikkelen op het gebied van de sociale woningbouw. Die houden in dat er meer riscio's genomen moeten wor den op de markt, omdat er uit Den Haag minder geld binnen stroomt. Dus niet alleen meer het verhuren van woningen, maar ook het ontwikkelen van projecten. De bouw van 400 tot 700 woningen in 't Vliet had een van de eerste grote projec ten kunnen worden, maar de gemeente twijfelde eraan of de WSL dat in haar eentje aankon en koppelde de woningcoöpe ratie aan verzekeringsmaat schappij Centraal Beheer, wiens dochteronderneming ge- specialisserd is in projectont wikkeling. Een beslissing waarvan de WSL op het moment waarop het gesprek tussen Van der Weijden en deze krant plaats vond, officieel nog niet van op de hoogte was, maar waarbij de voorzitter zich onder protest neerlegt Volgt er een uitleg over de categonën projectont wikkelaars die er volgens hem op de markt actief zijn. Met name de WSL zou volgens Van der Weijde juist geschikt zijn voor een project als 't Vliet. „Het belang dat de gemeente bij deze nieuwe wijk heeft en de belangen van de WSL horen bij elkaar. De gemeente kan dan wel roepen dat wij de deskun digheid niet in huis hebben, maar die kunnen wij toch ko pen?" Hij wijst op het 'project' Noordwijck/Akkerhoeve uit het verleden, waar zijn organi satie 350 woningen goed en goedkoop heeft gebouwd en waarmee de WSL volgens hem ook landelijk gezien opzien baarde. Maar ook in het zeer recente verleden zou de WSL bewezen hebben moeilijke projecten aan te kunnen. Als voorbeelden noemt hij de woningen, die zijn organisatie nu in de Hamers hof bouwt, nadat de oorspron kelijke projectontwikkelaar het liet afweten. De WSL nam als redder in de nood de boel over. Ook kleinere projecten in Achterveld van respectievelijk 10 sociale koopwoningen en 12 vrije sectorwoningen bewijzen volgens hem dat de WSL wel degelijk een volwaardig part ner voor de gemeente kan zijn. Toch zegt hij zich de kritiek aan te trekken. Zo is het ver trek van Bakker voor hem geen aanleiding de ingeslagen weg niet meer bewandelen bij de benoeming van een nieuwe di recteur. „Wij zullen opnieuw iemand aantrekken, die dezelf de taakomschrijving krijgt als Bakker," kondigt hij aan. „Het bestuur zorgt voor de bepaling van het beleid en de directie is verantwoordelijk voor d£ voorbereiding en de uitvoe ring," zegt hij over de taakver deling. „De kritiek was op een aan tal zakelijke punten terecht," constateert hij dan ook Daar om wordt er gewerkt aan de instelling van een klachten commissie, waarbij huurders terecht kunnen als zij er met de WSL niet uitkomen. Het gaat dan om zaken als technische mankementen, maar ook ge schillen over de huur kunnen aan de orde komen. Verder komt er een Raad van Toezicht, die net als een Raad van Comis- sarissen bij een bedrijf moet gaan werken. Om de bewonersparticipatie te stimuleren zullen er huur derscommissies moeten ko men, zodat de WSL ook uit die hoek voldoende signalen krijgt. Het zal er toe moeten leiden dat de organisatie meel open wordt. „De affaire Bak ker is ons niet in de kouwe kle ren gaan zitten," geeft Van der Weijden toe. Wat hem betreft zullen zijn mensen volgend jaar weer gewoon moeten kun nen werken. „Ik wil ze compli menteren voor de inzet waar mee ze zijn doorgegaan, on danks de problemen waarmee we te maken hadden LEUSDEN - Wegens zestien inbraken in Leusden en omge ving is dinsdag voor de Utrechtse rechtbank tegen een 20-jarige Leusdenaar een cel straf geëist van achttien maanden, waarvan zes voor waardelijk. Tegen de 21-jarige mede-verdachte uit Amers foort, een voormalige inwoner van Leusden, werd wegens de zelfde feiten dezelfde straf geëist. Het tweetal bekende van april 1991 tot januari dit jaar de inbraken te hebben ge pleegd. De buit die meestal be stond uit elektronische appa ratuur werd telkens verkocht. De opbrengst werd helemaal vergokt. Op 30 januari van dit jaar werden de mannen op heter daad betrapt bij een inbraak in het pand van Umefa in Leusden. Tijdens de verhoren die volgden, bekenden zij de andere delicten zoals een in braak in november vorig jaar in het pand van Scouting Ne derland aan de Larikslaan in Leusden en een maand daar voor in school De Heerd in Leusden. In augustus pleegde het tweetal een woningin braak Toen werd in een huis aan de Landjonker in Leusden een grote hoeveelheid siera den en een stereo weggehaald. In april 1991 werd het gemeen tehuis aan 't Erf in Leusden verschillende keren bezocht. De oudste verdachte werkte destijds in het gemeentehuis en had een sleutel van het pand laten bijmaken. Met de valse sleutel kwamen zij vijf keer het gemeentehuis bin nen, twee keer werd appara tuur gestolen. Ook het Sinaï Centrum in Amersfoort dat in juli 1991 werd bezocht, was be kend omdat de jongste ver dachte er werkte. Zo doorzoch ten de jeugdige inbrekers meer bedrijven waar zij be kend waren. Officier van justitie, mr. I. Hage, viel de verdachten fel aan „We leven hier weer eens in het ik-tijdperk", beet ze hen toe. „Ik ben gokverslaafd, ik heb geld nodig, dus ik breek in Zoiets zie je steeds vaker. Jullie waren al vanaf 1991 be zig en stopten alleen maar om dat jullie betrapt werden". Hage nam de zaak extra hoog op omdat de verdachten inbra ken op plaatsen waar zij werk ten. De advocaat van de Leusde naar vroeg de rechtbank dienstverlening op te leggen omdat een gevangenisstraf de toekomstplannen van zijn cliënt zou doorkruisen. Hij zei dat de Leusdenaar aan een studie is begonnen en in gok- therapie zit. De raadsman van de Amersfoorter pleitte ook voor dienstverlening. Hij zei dat er geen vrees voor herha ling bestond en dat zijn cliënt inmiddels een baan heeft. De officier van justitie verzette zich tegen een alternatieve straf. De rechtbank doet 21 decem ber uitspraak. VOORDAT U EEN ADVIES EN AANBIEDING HEEFT VAN DE RABOBANK ACHTERVELD EFFECTIEF 6.3 en 6.7% Uw ideale huis wordt misschien straks gebouwd in Achterveld. Nu nog de ideale hypotheek! Dan is het verstandig om juist naar de bank te gaan die de meeste hypotheken verstrekt: de Rabobank. Want bij de Rabobank heeft u de grootste keuze in hypotheekvormen en profiteert u direct van scherpe tarieven. Ook als u de rente voor een langere periode wilt vastzetten, bent u bij ons aan het juiste adres. Bel even voor een afspraak, want ook 's avonds zijn we voor u beschikbaar. Telefoon: 03425-2214 Uw adviseur is de heer R. P. B. van der Vlist, de heer J. Berkhof of de heer W. J. M. Oude Nijeweme. *...H'e zijn aan de laatste dagen van het jaar bezig. Over 1,5 week is het kerstmis en een week later de jaarwisseling. Wat we totnutoe missen, of eigen lijk helemaal niet, is het traditionele afsteken van vuurwerk weken voor Oudjaar door jongeren, die zich vervelen... Enkele weken geleden werd een partij van 10.000 kilo vuurwerk in beslag genomen, die was opgeslagen in een loods aan de Zwarte Goorder- weg. Kan het zijn dat met die inbeslagname de stroom knallers en vuurpijlen is opgedroogd?... '...Het wil nog niet zeggen dat daarmee de explo sieven helemaal verdwenen zijn uit Leusden. De politie kreeg deze week een melding, waaruit bleek dat er op de Langesteeg even een explosieve situa tie dreigde te ontstaan... '...Iemand had aan één van de pijlers van het brugget je op de Langesteeg iets gezien, dat leek op een staaf dynamiet. Groot alarm dus. Na inspectie bleek het te gaan om oefenmatriaal van de Land macht...' '...De jongens van Relus ter Beek waren wat slor dig geweest en hadden vergeten na een oefening in de contreien van Leusden hun spullen op te rui men. Dat was niet alleen slordig, maar zorgde ook voor enige paniek. De boel opruimen hoort ook bij de oefening, zouden wij willen zeggen...' '...De viering van Kerstmis blijkt voor sommige mensen een kostbare zaak. Niet iedereen beeft geld voor een kerstboom, maar dat is nog geen reden om van de aanschaf af le zien...' '...Het gaat dan wel om een onrechtmatige aan schaf. Diefstal dus. Op de Berkelwijk werden on langs drie sparren gestolen. Die zullen waar schijnlijk ergens versierd en wel enige huiskamers sieren. Op de Berkelwijk blijft men met kaalslag in de tuinen achter... '...Tante Pos brengt de laatste lijd vreemde post stukken rond. Het begon met de rondzending van iets dat voor veel mensen op een rekening voor de telefoon leek. Dezelfde indeling, hetzelfde kleur gebruik en een fors bedrag van ruim 500.—...' '...Een bedrijf uit Panama deed een aanbod voor vermelding in een gids voor faxnummers. De PTT wist nergens van en de politie waarschuwt nu iedereen niet op het aanbod in te gaan, omdat het om pure oplichterij gaat... '...Dat lijkt ook het geval met te zijn in de zaak van de familieboeken. Mensen krijgen het aanbod van ee/i organisatie om de familiestamboom uit te la ten zoeken. Uit een artikel in De Volkskrant blijkt het te gaan om een simpele opsomming van ieder een, die dezelfde naam heeft als degene die op bet aanbod ingaat...' '...Dus geen genealogisch onderzoek, zoals het zo deftig beet, maar een kwestie van geld uit de zak kloppen. Ook in Leusden heeft de organisatie in middels zijn tentakels uitgestrekt...' '...De familie Bitter kreeg liet aanbod van een eigen familieboek. Ze vertrouwden de zaak niet en vroegen inlichtingen bij de politie. Een verstandi ge zet, want zo voorkwamen zij dat het beloofde stamboomboek een Bittere pil zou worden...' '...De woordspeling lag voor de hand. evenals de persoon die hem gebruikte. Donderdag was de aanleg van riolering in het buitengebied even aan de orde. Vrijwel iedereen staat positief tegenover het plan, maar niet iedereen wil eraan meebeta len...' '...Het gaat dan ook om forse bedragen. Een parti culier huishouden betaalt als eigen bijdrage ruim f 8.000,—. Daarom worden er op dit moment handtekeningen verzameld om de hoogte van de eigen bijdrage naar benenden te krijgen...' '...De actiegroep kreeg daarbij steun van Joop Kool van Leusden '90, die in de commissie OREV vragen stelde aan wethouder Joost de Jongh. Die is verantwoordelijk voor de uitvoering van de plan nen...' '...De aanleg van riolering kan alleen doorgaan, als er bij de betrokken partijen voldoende bereid heid is aan de uitvoering mee te werken. Joop Kool twijfelde aan die bereidheid en sprak daarom over rioolpolitiek... '...Een dag eerder vergaderde wethouder Corri Verduin met haar 'club'. Vooraf waarschuwde zij al dat de commissie SVEM een overvolle agenda moest afwerken... '...Wij hadden het dus kunnen welen. De eerste twee onderwerpen waren technische zaken. De procedure rond de afhandeling van het land- schapsbeleidplan en het wegwerken van de ach terstanddie Corri's ambtenaren hebben opgelopen op het gebied van de Hinderwet...' '...Twee bureaus hadden uitgezocht hoe die twee zaken het beste konden worden afgehandeld en vertegenwoordigers van die bureaus mochten om slachtig uitleggen hoe de zaken volgens hen moes ten worden aangepakt...' '...Dat zeurde dus bijna twee uur door, terwijl op de publieke tribune mensen zaten te wachten op de behandeling van het belangrijkste onderwerp, na melijk de aanleg van een parallelweg door de Schoolsteegosjes... '...Toen Corri met het volgende zeuronderwerp verder wilde gaan, werd het een van de aan wezgen te gortig. Een bewoner van de Schoolsteegbosjes, die ongeduldig zat te wachten op het moment dat hij zijn woordje kon doen, vroeg bijna wanhopig of de parallelweg naar voren kon worden gescho- '...Een verzoek waaraan werd voldaan. Toch blijft bij ons de vraag hangen: had Verduin dit nu echt niet zelf kunnen bedenken? Het is nog een wonder dat er mensen zijn die de commissievergaderingen blijven bezoeken. Dat er een kloof is fussei) de Leusdense burgers en de gemeentelijke politici ligt echt niet aan de eerste groep...'

Leusder Krant | 1993 | | pagina 3