Beethoven's 2nd' vertederende hondenkomedie Kerstvideo's: engelenkoren en besneeuwde dennebomen Ky Cultuur Warm aanbevolen... .CULTUUR, .Leusder Krant. DE FLINT THEATER JEUGDFILMTHEATER EXPOSITIE FILM DE FLINT THEATER FILM EXPOSITIE JEUGDFILM Woensdag 22 december 1993 Pagina 11 AMERSFOORT - 'Beethoven' was één van de best bezochte films van 1992. Alleen al in Ne derland trokken de avonturen van de inmiddels wereldbe roemde Sint Bernhard ruim 400.000 bezoekers naar de bio scoop. Wereldwijd bracht de film bijna 300 miljoen gulden op. Alle reden dus ^oor een ver- volg. In het eerste deel zagen we hoe het leven van de familie New ton ingrijpend wijzigde toen een ontsnapte Sint Bernhard- pup hun huis binnenstapte. De aandoenlijke pup ging vervol gens aan de gang: de schoenen van zijn baas waren kluifbaar, de tuin werd drastisch omge ploegd en waarom zou je op de tegels plassen als er ook een kokosmat in de buurt is. Het gezin vond het enig. Behalve vader George Newton. Maar uiteindelijk ging hij ook over stag. Nu hij echter net gewend is aan de dikke lobbes beginnen de problemen pas goed. Want Beethoven redt het leven van Missy, een vrouwtjes Sint Bernhard, bijna net zo groot en zwaar als Beethoven zelf. En laat Missy nou ook nog eens vier puppies op de wereld zet ten. Beethoven heeft nu dus zijn eigen gezinnetje Net als in het eerste deel is het hele gezin verrukt over de kersverse hon denfamilie. Op vader George na natuurlijk Had hij met één THE MUPPETS X-MAS CARROL Een hele speciale Muppet- film. Dit keer spelen de dolgedraaide poppen niet hunzelf maar draven ze op als echte acteurs in de feeë rieke wereld van Charles Dickens. Zijn bekende 'Christmas Carrol' werd speciaal voor hen bewerkt. De presentatie is in handen van niemand minder dan The Great Gonzo. Hij speelt de rol van Charle Dickens himself. Daarbij wordt hij zo goed en kwaad als het gaat, ondersteund door de knullige Rizzo the Rat. Op hun eigen onna volgbare wijze vertellen zij het verhaal van de vrekki ge Scrooge. Een rol van de Britse acteur Michael Cai- ne. In de andere hoofdrol len ontbreken uiteraard Miss Piggy en Kermit niet. Verder zijn ze er weer alle maal, de bekende Muppets uit de stal van de veel te vroeg overleden Jim Hen- son: Fozzie Bear, Sam Eagle, Animal en natuur lijk de Zweedse kok. Voor deze kerstfilm werd de cast echter aangevuld met maar liefst 300 nieuwe karak ters. Nadeel van zo'n grote cast is dat ieder maar slechts even in beeld is. Gelukkig valt er in deze uitstekend aangeklede film nog genoeg te lachen. O.a. in Grand theater- Amersfoort, City-Hilver- sum en Catharijne-ut- trecht ALADDIN Humoristisch Disney meesterwerk voor jong maar zeker ook oud. Nog nooit was een Disney te kenfilm zo vlot, humoris tisch en flitsend. In dit overbekende sprookje is het is de 'Geest uit de lamp die de show steelt. In de Engelstalige versie wordt deze ingesproken door Ro bin Williams. Deze raast in sneltreintempo er een gi gantisch aantal messcher pe grappen en grollen doorheen zonder de kijker maar ook een enkel ogen blik te ver\relen. De Geest staat aanvankelijk in dienst van Aladdin die drie wensen mag doen. Eén daarvan is de wens om prins te worden om zo de man te kunnen worden van zijn geliefde Jasmijn. Maar zoals het in een goed sprookje betaamt worden de plannen doorkruist door de macht van het Kwaad. De tekenfilmfi guurtjes worden gesi tueerd in een schiterend kleufenpallet van diepe kleuren en lichte tinten. In combinatie met de gran dioze humor van Robin Williams is 'Aladdin' een genot om naar ie kijken. Gelukkig heeft men in de Nederlandse versie veel van de grappen goed kun nen vertalen waardoor de film niets aan kracht heeft verloren. O.a. in het Grand Thea- ter-Amersfoort, City- Utrecht, Reehorst-Ede en A tlan tic-Ha rderwijk SLEEPLESS IN SEATTLE Geslaagd modern roman tisch sprookje. Sam Bald win (Tom Hanks) verhuist samen met zoon Jonah naar Seattle om het ver driet over zijn overleden vrouw te verwerken. Ech ter, ook hier blijft hij zich ongelukkig voelen. Tijdens één van zijn depressieve buien belt zijn zoontje naar een radioprogramma waarin hij om hulp vraagt voor zijn ongelukkige, aan slapeloosheid lijdende va der. Tegen zijn zin in komt Sam in de uitzending. Zijn verhaal maakt diepe in druk op Annie Reed (de fraaie Meg Ryan). Zij kan de 'Slapeloze van Seattle' maarniet vergeten. Diep in haar hart weet ze dat ze in haar huidige relatie iets mist: Magie. Uiteindelijk regelt ze een ontmoeting met Sam want ze weet, on danks dat ze hem nooit heeft gezien, dat hij de Ware Jacob is. Beide hoofdrolspelers zetten een uitstekende, overtuigende rol neer en hebben er een gevoelige film van ge maakt waarbij een zak doek zeker van pas zal ko men. Uitstekend geschikt voor een romantisch avondje. O.a. in Grand Tlieater- Amcrsfoort, City-Hilver- sum en Reehorst-Ede hond al problemen genoeg, nu zijn de problemen verzesvou digd. Vooral de puppies baren hem zorgen. Het kwartet Tchaikovsky, Chubby, Dolly en Mo lijken een aanleg te heb ben voor het aantrekken van problemen. Voor het gezin (en voor de kijker) worden de problemen hartverscheurend als de ware eigenaresse van Missy opduikt. Deze harteloze Regina scheidt Beethoven ruw van zijn vrouwtje en is van plan om de puppies te stelen. Maar dan heeft ze Beethoven onderschat Want net als in alle grote ro mances overwint liefde alle grote problemen. Puppies De 'tweede van Beethoven' is meer van hetzelfde geworden: meer gekwijl, gevreet, vuile hondenpoten 'maar ook meer adoratie en vrolijkheid. Zelfs de meest hardnekkige honden hater zal het toegeven, zo'n hulpeloze wolbaai met dikke poten en intens zielige blik is onweerstaanbaar. Laat staan als het er zes zijn. Ook zijn er in dit alle-leeftijdenverhaal meer ouderwetse en overduidelijke slechterikken die verschrikke lijke plannen hebben met de honden. Voor kinderen is dit gruwelijk genoeg. Voor vol wassen hondenliefhebbers niet echt spannend maar wel heel vertederend. De regie is dit keer in handen van Rod Daniel. Al eerder deed hij ervaring op met gedresseer de honden in de film 'K9' met onder andere James Belushi Maar de problemen die hij nu meemaakte had hij nooit eer der ondervonden. Zo had hij voor de opnamen maar liefst 100 verschillende puppies no dig. De opsporing hiervan was al een probleem op zich Toen ze echter waren gevonden bleek overduidelijk dat pup pies zo hun eigen ideeën heb ben en met zo makkelijk te stu ren zijn Minder moeite had Daniel met de andere hoofdrolspelers In dit vervolg is er wat meer ruimte voor hen ingeruimd. Zo wordt Ryce, de 15-jarige dochter des huizes, verliefd en moet ze een keuze makert uit twee jongens. Ze krijgt zelfs haar eerste romantische kus. Ook de 13 jaar oude zoon Ted heeft een liefdesaffaire En ook de 9-jarige Sarah die in deel 1 het leven van Beethoven redde, is volwassener. Omdat zij de Benjamin van de familie is wil niemand dat echter toegeven. Al die problemen komen op de nek van vader George, een hele leuke rol van komiek Charles Grodin die nog recentelijk te zien was in de komedie 'Dave'. 'Beethoven's 2nd' is een perfecte familiefilm geworden en uitermate geschikt voor een bezoek tijdens de kerstdagen Ongetwijfeld zal menigeen na afloop moeite hebben om niet te zwichten voor de aankoop van zo'n vertederende lobbes. J. van Burgsteden AMERSFOORT - Menigeen is met de Kerstdagen op zoek naar een leuke videofilm. En als het even kan eentje in de passende sfeer van galmende engelenkoren en witbesneeuw- de dennebomen. Door het grote aanbod van videofilms geen eenvoudige taak. Een paar tips zijn dan ook nooit weg. Uit het aanbod van videofilms hebben wij voor jong en oud een paar aanraders geselecteerd. De kerstfilm bij uitstek is na tuurlijk de uit 1954 daterende klassieker 'White Christmas'. Diverse generaties hebben al genoten van dit wereldbe roemde verhaal. Maar nog steeds is de film het aanzien waard. Bing Crosby en Danny Kaye spelen twee dienstkame- raden die klanten werven voor een wintersporthotel van hun vroegere officier. Tussendoor zingen zij enkele songs waar onder natuurlijk de fameuze titelsong Wie met Kerst wil lachen en toch in de sfeer wil blijven zit goed met de videofilm 'Scroog- ed'. Een hele eigentijdse humo ristische bewerking van het be roemde Charles Dickens' ver haal A Christmas Carrol'. De hoofdrol wordt vertolkt door komiek Bill Murray. Hij is een yup die zijn carrière heeft ge maakt in de omroepwereld. Hij heeft zich echter niet erg ge liefd gemaakt. Een geest wil hem bekeren en neemt hem mee op reis naar het verleden, he den en toekomst. Maar veel in vloed lijkt dit niet op Bill te hebben. Ook heel humoristisch is 'Santa Claus' met Dudley Moore in de hoofdrol. Hij is een hard werkende elf in de speel goedfabriek van de Kerstman. Na een ruzie verruilt hij de Noordpool voor een speel goedfabriek in New York Daar maken echter op geld be luste zakenmensen misbruik van zijn kennis en moet 'Santa' ingrijpen Tegen de achter grond van het in Kerstsferen gehulde New York ontwikkelt zich een uitstekende komedie Ongetwijfeld de allerleukste Kerstkomedies zijn 'Home Alone I en II'. In beide films draait het om de kleine Kevin (Macaulay Culkin). In het eer ste deel wordt hij door zijn fa milie per ongeluk met Kerst alleen thuis achtergelaten Niet echt gezellig dus. De si tuatie wordt er niet beter op als twee inbrekers het op zijn huis hebben voorzien Maar ze heb ben buiten Kevin gerekend. Want hij weet het huis op een wel hele originele manier te verdedigen. Deel II borduurt voort op het eerste deel. Alleen is de lokatie nu New York. Hier moet Kevin zich opnieuw ver dedigen tegen de twee inbre kers, Ook voor de wat jongere kij kers zijn er hqle aardige Kerst video's. Disney heeft er twee uitgebracht. 'Mickey's Kerst feest' is er een van. Ook deze mini-classic vertelt het beken de verhaal van Scrooge, de Amerikaanse naam voor Oom Dagobert. In de rol van zijn onderbetaalde knecht Bob Cratchit herkennen we Mickey Mouse De geest die ervoor zorgt dat de vrek verandert in een goed en vrijgevig man, wordt gespeeld door Goofy In 'Disney's Kerst Surprise' ko men al deze bekende Disney- figuren weer terug. Het betreft hier een collectie met juweel tjes van Kerstscènes uit Walt Disney's meest geliefde teken films. Niet alleen voor jong maar ook voor vele ouderen een plezier om naar te kijken J. van Burgsteden AMERSFOORT - Op het podium van de Stadshal zingt op dinsdag 28 december (20.15 uur) de nieuwe ster van de Nederlandse jazz-wc- reld: de in Suriname geboren Deni- se Jannah. Woensdag 22 december 20.30 uur: Theaterteater met 'The lover' donderdag 23 december 20.30 uur: Ensembles muziek school Amersfoort met 'Kerst concert' Woensdag 22 december 14.30 uur: Het mollenfestival Tot en met 23 januari 1994 Frank Lenferink schilderijen Woensdag 22 december 20 30 uur: II vangelo secondo matteo Donderdag 23 tot en met zater dag 25 december 19 30 uur: Fanny Alexander Woensdag 22 december 20.15 uur: Hans Dorrestijn Leerlingen muziekschool Amersfoort met 'Kerstconcert' Leerlingen van de Regionale Muziekschool Amersfoort ver zorgen op deze avond een kerstconcert in De Lieve Vrouw Zij spelen o.a. werken van Bach, Tartini en Handel. In verschillende formaties zullen zij die werken ten gehore bren gen, zoals een strijkersensem ble, een blokfluitkwartet, een klarinetchoir, piano quatre- mains en een gitaarensemble. De duur van het programma is 40 minuten voor de pauze en 30 minuten na de pauze. Theater De Lieve Vrouw Donderdag 23 december Aanvang: 20.30 uur Theaterteater met The lover In dit stuk zet Harold Pinter de alledaagse werkelijkheid op zijn kop. Richard en Sarah zijn zo'n tien jaar getrouwd. Ze hebben elke respectievelijk een minnaar en een minnares. Al leen - pikant detail - zijn deze minnaars in dit geval zichzelf Man en vrouw leiden dus een dubbelleven met elkaar Zij be driegen elkaar met elkaar. Dit is het fascinerende, het bizarre van dit stuk. Richard en Sarah hebben hun wereld zo mis vormd dat zij voor hen weer klopt. Zij hebben de benauwd heid van hun leven gevuld met de ruimte van hun fantasie. De voorstelling van deze Vlaamse theatergroep is georganiseerd in het kader van de Neder- lands-Vlaamse Culturele Sa menwerking. Theater De Lieve Vrouw Woensdag 22 december Aanvang: 20.30 uur II vangelo secondo matteo In de serie van Pasolinifilms die tijdelijk in Nederland in roulement zijn, vanavond het levensverhaal van Christus. In een tekstgetrouwe chronologi sche volgorde verfilmde Paso- lini het leven van Jezus Chris tus, van de aankondiging van zijn komende geboorte tot aan de ontdekking dat de steen voor de ingang van zijn graf is weggerold. De Christus van Pasolim lijkt echter in niets op de gemiddelde commerciële film-Christus De zijne is in tens menselijk in zijn dubbel zinnigheid. zowel hard als zacht, zowel slachtoffer als heftige gesel, verbijsterd en verbijsterend De uitspraak 'Ik ben geen vrede komen bren gen maar het zwaard' (Matt. 10.34) vormde voor Pa- solini de sleutel tot het maken van zijn film Zijn Christus is een radicaal die fulmineert te gen het cynisme, de wreedheid en het conformisme van de be staande maatschappij. De ver gelijking met de huidige sa menleving wordt nog eens be nadrukt door het gebruik van eigentijdse muziek en door de keuze van filmlocaties. De meeste spelers kwamen uit de kennissenkring van Pasolini: vrienden, schrijvers en dich ters. Zijn moeder speelde de oude Maria. De jonge Maria kwam hij op straat tegen en een Spaanse economiestudent speelde Jezus Deze jongen had nooit eerder geacteerd en zou het ook nooit meer doen. Filmtheater De Lieve Vrouw Woensdag 22 december Aanvang: 20.30 uur Fanny Alexander Een actrice, rond 1900, die we duwe is van een provinciale schouwburgdirecteur, ruilt haar rumoerige en welgestelde bestaan in voor een huwelijk met een predikant Een man, zo blijkt, die zijn emotionele im potentie verhult met autoritair optreden en een ascetisch geor ganiseerd huishouden. Ale xander en zijn zusje Fanny ha ten hun nieuwe vader, vooral omdat hij door middel van slaag de fantasieën van Ale xander wil beteugelen. Door een ongelukkige samenloop van omstandigheden vindt de predikant de dood, waardoor de kinderen en hun moeder hun vrijheid hervinden en ze zich weer kunnen voegen naar het onbekommerde theaterleven. Dit uit een langere televisiese rie samengestelde familie-epos is door Bergman aangekondigd als zijn filmisch testament en bevat zowel mogelijk autobio grafische elementen als refe renties aan eerdere films, maar heeft een opmerkelijk milde en poëtische toon. De uitvoerige rolbezetting, aangevuld met familie van de regisseur is in topvorm De pers was het des tijds unaniem over de film eens; Ingmar Bergman heeft zijn briljante filmcarrière af gesloten met een al even bril jante film. Filmtheater De Lieve Vrouw Donderdag 23 tot en met zater dag 25 december Aanvang: 19.30 uur Zondag 26 december Aanvang: 14.30 uur Frank Lenferink Schilderijen De schilderijen van Frank Lenferink worden sterk be paald door het verschil tussen de afbeelding en wat afgebeeld wordt Wanneer wij naar een afbeelding kijken, beleven wij het afgebeelde. De afbeelding oefent dus een bepaalde wer king op de toeschouwer uit. De afbeeldingen (schilderijen) van Frank Lenferink doen denken aan fotografie, computerteke ningen, plattegronden en be- hangmotieven. Hij schildert op een precieze en zorgvuldige wijze. In de situaties die afge beeld worden, herkennen wij facetten uit de alledaagse om geving. Zij zijn echter op een nieuwe wijze geordend. Theater De Lieve Vrouw Tot en met zondag 23 januari Het mollenfestival Het mollenfestival bestaat uit een serie leuke en grappige filmpjes over een molletje in de hoofdrol die allerlei avonturen beleeft Daarop volgen nog twee animatiefilmpjes over een klem krekeltje. Jcugdfilmtheater De Lieve Vrouw Woensdag 22 december Aanvang: 14.30 uur l

Leusder Krant | 1993 | | pagina 10