Leusden Leusden 198 SCHOON WATER NU EXTRA BROODNODIG LIESHOUT WILD. m öomi m spbcmuibihjn KALK06M. wfóv eu iam w)M!)N: m ÉN ÉCUTÉN KIP; NATlWR PIÉ SMMKT WS y mUOOKT! Verkeersveiligheid RVV 1990 brons opruimaktie kerstbomen rijbewijzen geef je verstand eens voorrang sluiting gemeentehuis, gemeentewerf en afvalstation gemeenteraad vergadert! Het college van burgemeester en wethouders en de medewerkers van de gemeente Leusden wensen u hele fijne feestdagen en een voorspoedig 1994 GEMEENTE smakelijke" feestdagen beginnen met salades, snacks en oliebollen van; ImmwMMJit tafétertSL' WOENSDAG 22 DECEMBER 1993 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van tic gemeente Leusden nr 189 d.d. 22 december 1993 win een prijs hoofdpnjzen te winnen. Daarnaast worden 25 kinderen in de gelegen heid gesteld om een ritje te maken met een brandweerauto. De prijsuitreiking is om 18.45 uur. Aansluitend, om 19.00 uur, wordt het vuur ontstoken. Niet alle inge leverde kerstbomen zullen worden verbrand. Met het oog op het mi lieu zal eenderde deel van de bo men in rook opgaan Tweederde van de bomen zal ter compostering worden afgevoerd. Op 6 januari 1994 vindt de traditio nele kerstboomverbranding op twee lokaties plaats. In Leusden op een grasveld aan de Middenweg (bij de aansluiting op de Ruige Velddreef), in Achterveld op het open terrein aan de Ruurd Visser straat. Er zijn voor kinderen leuke prijzen te verdienen als ze op 6 januari tussen 15.00 en 18.45 uur één of meer kerstbomen komen brengen. Iedere ingeleverde boom geeft kans op een prijs. Er zijn mooie klaar terwijl u wacht. De gemeente Leusden beijvert zich om klantgericht te werken. U, als consument van gemeentelijke diensten, kunt de gevolgen daarvan merken. Bijvoorbeeld als u iets nodig hebt waarbij de afdeling burgerzaken is betrokken. Sinds 1986 geeft de gemeente rijbe wijzen af. Sinds 1991 kunt u uw rijbewijs meteen meekrijgen. Daartoe moet u dan natuurlijk wel met de juiste bescheiden komen Deze vorm van verbeterde dienst verlening betekent voor u een aan zienlijke tijdwinst. Tijdens de ope ning op de vrijdagavond kunt u van deze dienstverlening geen gebruik maken. In dat geval wordt het rij bewijs u toegezonden. Opnieuw een voorbeeld van de po gingen die de gemeente sinds jaar en dag onderneemt om u zo goed mogelijk van dienst te zijn Maar het kan altijd beter hebt u op het terrein van de dienstverlening door de gemeente vragen of opmerkin gen, neem dan contact op met de coördinator klantgericht werken. Telefoon 961 618. Ongetwijfeld hebt u er de afgelopen jaren weieens van gehoord: een aantal verkeersregels is veranderd. Bovendien zijn sommige verkeersborden ver dwenen en zyn er andere borden bijgekomen. Omdat dit soms onduidelijk heden oproept heeft het ministerie een fraaie poster uitgebracht. Aan de ene kant vindt u een over zicht van de verkeersborden die u nu langs de Nederlandse wegen kunt aantreffen. Aan de achter kant staan allerlei wetenswaardig heden die bij de deelname aan het verkeer van belang zijn. U kunt de poster gratis afhalen bij het bureau Voorlichting van de gemeente Leusden. Het meuwe Reglement verkeersre gels en Verkeerstekens (RW) is sinds 1 november 1991 van kracht. Het reglement moet een bijdrage leveren aan een schoner milieu en een betere doorstroming van het verkeer. Daarnaast is het stelsel van regels uiteraard ook herzien om de verkeersveiligheid te vergro ten. Het nieuwe RW legt een gro tere verantwoordelijkheid bij de verkeersdeelnemer zelf, het vraagt de weggebruiker rekening te hou den met een ander. Op woensdag 22 december 1993 zijn het gemeentehuis, de gemeen tewerf en het afvalstation vanaf 15.00 uur gesloten. De avondopenstelling van de afde ling burgerzaken is niet op 24 de cember, maar op 23 december 1993. De avondzitting van 31 de cember wordt verplaatst naar 30 december 1993. U bent op ge noemde dagen welkom tussen 19.00 en 20.00 uur. Op maandag 3 januari 1994 gaat het gemeentehuis pas om 9.30 uur open. Op maandag 3 januari 1994 houden burgemeester en wethouders de gebruikelijke nieuwjaarsreceptie. Tussen 19.30 en 23.00 uur bent u van harte welkom in het gemeente huis. u bent van harte welkom Op 23 december vergadert de ge meenteraad voor de laatste keer in 1993. Een greep uit de punten die op de agenda staan. De IJsbreker, het jongerencentrum aan de Bavoortseweg, is enige maanden geleden geopend Het gebouw voldoet aan alle eisen. Al leen de verlichting buiten het ge bouw voldoet nog niet. Het college stelt daarom voor de openbare verlichting langs de Bavoortseweg uit te breiden en een krediet van 17.000,-- ter beschikking te stel len. Ook wordt gesproken over de uit breiding van het brandweerperso neel met één formatieplaats. Deze uitbreiding is tijdelijk en geldt voor maximaal vier jaar. De leden buigen zich ook over een discussiestuk dat gaat over budgei financiering van welzijnsvoorzit ningen. Deze andere manier va subsidiëren maakt een aanpassin van de subsidieverordening welzij noodzakelijk Aan de orde komen ook het be leidsplan natuur en milieu en he Milieu Uitvoeringsprogramm (MUP). In de najaarsnota wordt een tu< sentijds overzicht gegeven van d gemeentelijke financiën. Het project sociale vernieuwing z; opnieuw in de belangstelling staa en tenslotte zullen de leden van d raad spreken over de Regeling Of vang Asielzoekers. De vergadering begint om 20.00 uu in de raadzaal van het gemeentt huis. Een kroon in India doet wonderen. BEKENDMAKINGEN GEMEENTE aanvragen om bouwvergunning de volgende aanvragen om bouwvergunning en meldingen zijn ontvangen: plaatsen dakkapel Rosmolenstraat 8 uitbreiden opslagruimte Hessenweg 191 plaatsen dakkapel Roo van Alderwereltlaan 29 plaatsen bungalow Dodeweg 8 vergroten dakkapel Valkenhoeve 19 bouwen garage Waterlooweg 8 bouwen tuin huisje Lepelaar 11 uitbreiden schuur, bouw car port en erfafscheiding Ruisvoorn 2 dichtbouwen carport J. de Bijestraat 2 veranderen/vergroten woning van Hardenbroeklaan 63 wijziging op verleende bouwvergunning, bouw woning Arn- hemseweg 31c uitbreiden garage t.b.v. hobby- ruimte Bitterschoten 35 plaatsen dakkapel Landjonker 11 bouwen verkooppunt motor brandstoffen Rijksweg A28 (zuidzijde) Deze publikatie vindt plaats op grond van het bepaalde in artikel 41 van de woningwet en is bedoeld om bekendheid te geven aan het feit dat genoemde aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend. Nadere informatie kunt U krijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken (tel 961724) de volgende aanvragen om (bouw-)vergunning liggen ter inzage: het bouwen van een woning met garage ter vervanging van de bestaande bebouwing op het perceel Arnhemseweg 66 het uitbreiden van de woning op het perceel Tiendvrij 21 het vergroten van de serre op het perceel van Diepenheim Scheltuslaan 9 het uitbreiden van de woning op het perceel Landweg 233 het uitbreiden van de woning op het perceel Augustijnenhove 8 De bouwplannen liggen ter inzage van donder dag 23 december tot en met woensdag 5 januari op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur en op de woensdagmiddag van 13.30 uur tot 16.00 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk worden ingediend bij burge meester en wethouders van Leusden, Postbus 150, 3830 AD Leusden. wet Milieubeheer bekendmaking melding ingevolge artikel 8.41 Burgemeester en wethouders van Leusden heb ben op 16 december 1993 een melding ingevolge de AMvB Mestbassins ontvangen van W.A. Herder voor een mestbassin op de Langesteeg 3 te Leusden. plan voor natuur en landschap voorlichtingsavond op 18 januari De gemeente heeft een plan voor natuur en landschap ontwikkeld. Dit plan bevat een analy se van de kwaliteiten en de ontwikkelingsmoge lijkheden van natuur en landschap m Leusden en een ontwikkelingsvisie die is gericht op be houd en ontwikkeling van natuur en landschap. Daarnaast bevat het plan concrete voorstellen voor behoud, herstel en ontwikkeling alsmede beheer van natuur en landschap. Het plan is ontwikkeld in overleg met een bege leidingscommissie waarin diverse belangenorga nisaties waren vertegenwoordigd. Het plan heeft geen juridische status, zoals bijvoorbeeld een bestemmingsplan Het moet echter wel de gelijk worden beschouwd als een op uitvoering gericht beleidsstuk. De uitvoering is gestoeld op vrijwillige basis. Essentieel voor de uitvoering is dan ook de medewerking van particulieren en instellingen. Uitvoering van het plan is mogelijk als er voldoende draagvlak bij de bevolking is In verband hiermede hierop wordt de gelegen heid gegeven om in te spreken op het plan. Die gelegenheid is er voor ingezeten van de gemeen te en diegenen die belangen hebben in de ge meente c.q. het plangebied de inspraakprocedure: Het plan ligt met ingang van maandag, 3 januari tot en met vrijdag 28 januari 1994, op werkda gen tijdens de gebruikelijke openingsuren (m.u.v. de vrijdagavonden) voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling ruim telijke ordening en algemene zaken en bij de afdeling voorlichting. Het plan ligt gedurende die periode tevens ter inzage in de bibliotheek 'Nieuw Langenbeek' Daarnaast zal er op dinsdag, 18 januari 1994 een voorlichtingsvond rondom het plan worden georganiseerd. Deze voorlichtingsavond vindt plaats in de raadzaal van het gemeentehuis en begint om 20.00 uur. Eventuele reacties op het 'plan voor natuur en landschap' kunt u tot uiterlijk 28 januari 1994 schriftelijk indienen bij burgemeester en wet houders, afdeling ruimtelijke ordening en alge mene zaken, Postbus 150, 3830 AD Leusden. Daarvoor kan gebruik worden gemaakt van een inspraakformulier dat bij genoemde afdelingen verkrijgbaar is globaal bestemmingsplan 't Ruige Veld In voorbereiding zijn 2 herzieningen van het globale bestemmingsplan 't Ruige Veld. Herziening 1 betreft de voorschriften van het globale plan. De herziening voorziet in het ver hogen van de goot- en nokhoogte van bestaande woningen. Hierdoor ontstaan er uitbreidings mogelijkheden voor bestaande woningen die gelijk zijn aan de uitbreidingsmogelijkheden die in andere woonwijken gelden. Herziening 2 omvat de bestaande dubbele wo ning en de van oorsprong daarbij behorende tuinen aan de Zwarteweg 32/34. De woningen met tuinen hebben in het gelobale bestemmings plan nog een woonbestemming c.a. terwijl er op een gedeelte inmiddels een weg en kantoor is gerealiseerd. Het is de opzet om - na beëindiging van de bewoning - het gehele perceel een bedrij- venbestemming te geven, daarmee aansluitend op de bestemming van de belendende percelen. De ontwerp-bestemmingsplannen liggen met in gang van maandag, 3 januari 1994 gedurende een maand, op werkdagen tijdens de gebruike lijke openingsuren (m.u.v. de vrijdag-avon den), voor een ieder ter inzage op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken (kamer 2308) van het gemeentehuis. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren tegen de ontwerpen schriftelijk bij de gemeenteraad wor den ingediend. verleende vergunningen bouw> ergunningen vergroten dakkapel en uitbreiden woning van Daatse- laarhof 14 uitbreiden woning Kon. Sophielaan 19 plaatsen dakkapel Boekweitland 2 plaatsen dakkapel Salamander 11 bouwen schuur Hessenweg 187 plaatsen dakkapel Kon. Julianalaan 68 plaatsen dakopbouw Waterhoen 8 en 6 uitbreiden hal/entree Eikenlaan 58 kapvergunningen Pr. Irenelaan 31 - een berk in de achtertuin bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning recht streeks in hun belang zijn getroffen, kunnen daartegen binnen 30 dagen na het verschijnen van deze bekend making bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 150, 3830 AD Leusden inlichtingen Nadere informatie over: bouwvergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 756; diverse vergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 208, tele foon 961 729; kapvergunningen bij de afdeling Groen, Hamersveldseweg 105, telefoon 961 752. DE HARK FEITEN IN INDIA: Miljoenen mensen hebben doof watergebrek wn «rbarnelipt bestaan. De recente aardbeving mookt dot edit duidelipc. Wij kunnen iets doen. Eén mterpomp of eemoudige waterleiding ter plekke kan vele levens redden. giro Spruitenbosstraot 6,2012 LK Haarlem. Teledoon (023 31 80 SS SIMAVI WATERFONDS e' jueé. VITRINEMEUBEL Uw kristallen dierenkollektie vindt een pracht plaats in deze vitrine. Maar ook voor uw andere verzamelingen of om eigenge maakt keramiek goed tot z'n recht te laten komen, leent deze vitrine zich uitstekend. In Duits land kocht Intermeubel Lieshout deze vitrines uitgevoerd in ei gentijds beuken, gekombineerd met zwart materiaal. 42 cm. 181 cm, a 31 NU INTERVMEUBEL Hamersveldseweg 22, tel. 033-941331 Leusden O N T I I B A RE WOONOPLOSSIN OEN Vanaf A'foort: over het viaduct 4e stoplicht links V a de A28 nw. afrit Leusden: 2e stoplicht rechts SNACKBAR en IJSSALON DE SWARTESTEEGH PARTYSERVICE BEDRIJFSCATERING ZWARTEWEG 6 - LEUSDEN-C TEL. 033-945916 poelier

Leusder Krant | 1993 | | pagina 4