Bruut geweld kost Roda punt Roda verspeelt een punt tegen provocerend Middenmeer, maar blijft koploper Karateschool Duyst succesvol op eigen tournooi Kippen BVO heeft de wind eronder Badmintonners sluiten het jaar in diepe droefenis af BCL worstelt moedig verder Kraak verlengt contract Clubkampioenschappen Judo Avanti BVO slaat zich naar de topposities in zinderende partijen Op het scorebord Leusder Krant Woensdag 22 december 1993 LEUSDEN - In de eenenvijf- tigste minuut van de tweede helft van de wedstrijd Roda- Middenmeer stormde de spits van Middenmeer op het doel van Ilans van Bekkum af. Hij had de winnende treffer op zijn schoen, maar de scheidsrechter vond dat het tijd was. Twee geschorste spelers van de Am sterdammers gingen verhaal halen bij de man in het zwart. Een paar spelers begonnen ru zie te maken met Jeroen van Gaal en Hans van Bekkum. Een minuut of drie zag het er naar uit dat er een enorme kloppar tij zou ontstaan, maar het be heerste en verstandige optre den van een aantal Leusdena- ren brak er geen hevige vecht partij uit. De scheidsrechter bleef na deze commotie bij zijn opvatting dat het mooi geweest was-. Roda-Middenmeer ein digde in 2-2: een verliespunt voor de zaterdagelf. Het zag er in de eerste helft niet naar uit dat deze beladen voetbalwedstrijd zo'n specta culair einde zou krijgen De Leusdenaren, die nog na liepen te genieten van de eclatante overwinning tegen Eemdijk, waren heer en meester op het zompige veld Roda was niet bijzonder fanatiek en de aansluiting tussen de linies was ook weieens beter geweest, maar de zaterdagelf deed wat zij wilde en nam gemakkelijk' een voorsprong. In de zesde minuut maakte Harm Wassink een goede actie. Hij speelde René Tiemessen, die de grieperige Peter Mooi- broek verving, aan Tiemessen zag Jeroen van Gaal vrijlopen De Leusdense spits had geen enkele moeite de eerste goal aan te laten tekenen. In de eer ste minuut had Roda ook al een dot van een kans gehad uit een corner, maar met kunst en vliegwerk hielden de Amster dammers het doel toen schoon. Uit een ingooi van Wassink kopte Tiemessen de bal voor de voeten van Gert Lokhorst, die laconiek de 2-0 binnenschoot. Dat was in de achttiende mi nuut en er leek geen vuiltje aan de lucht, want Middenmeer had nog helemaal niets laten zien. Aardig Tiemessen speelde een pri ma wedstrijd, maar in de loop van de strijd bleek het een na deel dat Mooibroek er niet bij was. Mooibroek is lang en sterk en kan door de lucht aange speeld worden Bovendien heeft de lange Leusdenaar fy siek wel het een en ander bij te zetten en dat had de zaterdagelf goed kunnen ge bruiken. De Amsterdammers gingen na de 2-0 achterstand over tot het gebruik van bruut geweld, daarbij werden zij gesteund door de scheids, die echt ner gens voor floot. Roda heeft een aardig, technisch goed ver zorgd elftal, waarvan maar weinig spelers het in zich heb ben tegenstanders die gemeen voetballen weerwerk te geven. Middenmeer drukte Roda te rug en de Leusdenaren klaag den herhaaldelijk bij de scheidsrechter, Van de Made. Dat had weinig succes, want de man in het zwart raakte geïr riteerd en gaf het merendeel van de vrije trappen aan de Amsterdammers. De woede van Roda was zeer terecht. Een doodsschop tegen Harry Kerssies bleef onbe straft. Een verdediger van Middenmeer sloeg Jeroen van Gaal hard in het gezicht. Hij bleek ook gericht in het gezicht van de kleine Leusdense spits te kunnen spugen, maar Van de Made stond erbij en keek naar iets anders. Wassink en Van Ginkel werden in het vijande lijke strafschopgebied neerge legd, maar kregen geen penal ty- Toen Harry Kerssies even later een sliding op de bal maakte, waarbij een Amster damse spits in het strafschop gebied een stervende zwaan acteerde, ging de bal wel op de stip. De penalty werd onberis pelijk ingeschoten Paraplu ,,Die penalty was een knak in de wedstrijd," zuchtte aan voerder Frank Vissers, die zijn sterkste momenten na de partij had toen hij als vredestichter optrad. ,,Zij geloofden er weer in en wij zakten verder weg." Roda had moeite de spitsen te bereiken, zodat Middenmeer druk kon maken. John Jansen, die voor Wassink inviel, was twee keer dicht bij een goal. Een keer werd zijn voorzet bij na in eigen goal geschoten. Even later haalde de Leusde naar vernietigend uit, maar de keeper kreeg er in een reflex nog een hand tegen aan. Middenmeer was het ge vaarlijkst uit comers. Eerst haalde Wim van de Biezen met een technisch hoogstandje de bal van de lijn. Daarna kopte Edwin van Ginkel weg voor het speeltuig het net kon teisteren. Middenmeer kwam op gelijke hoogte uit een corner. Een spits kroop goed voor zijn man en tikte de gelijkmaker binnen „Middenmeer wordt kam pioen", zongen de supporters van de Amsterdammers en de Aan het begin van de wedstrijd was het nog vriendelijk op het Buiningpark, maar later in de wedstrijd werd Middenmeer vervelend en haalde door provocatie één punt binnen, (foto: Hans Roggen) geschorste spelers maanden de scheids af te fluiten „Ga je door tot het donker is", riepen zij. Even later volgde de scheidsrechter de hint op. De Amsterdammers stormden het veld op om de scheids te provo ceren omdat hij Middenmeer benadeeld zou hebben. Hij zou te vroeg (sic) afgefloten heb ben Twee Amsterdammers daagden Hans van Bekkum uit, maar de Leusdense keeper bleef bewonderenswaardig, kalm Trainer Nico Romeijn waagde zich ook in het gewoel. maar zette eerst even zijn bril af. De bestuursleden van Roda baanden zich een weg naar de scheidsrechter om hem een veilige aftocht te garanderen. Dat was een merkwaardig ge zicht de club, die vreselijk be voordeeld werd door de scheidsrechter viel Van de Made aan. De club, die de meeste reden had om boos te zijn op de man in het zwart, beschermde hem, en dat was zowel grootmoedig als ver standig. Harrv Kerssies haalde de ergste heethoofden uit elkaar en Vissers riep dat er niet ge vochten moest worden. Hij raadde zijn medespelers aan weg te lopen. Een Amsterdam se mevrouw sloeg de derde re serve-keeper van Roda hard met haar paraplu, maar Van Kampen, die haar niets mis daan had, kreeg gelukkig be scherming Uiteindelijk esca leerde de situatie niet, maar het was een droevig einde van de eerste helft van het seizoen, dat Roda veel goed voetbal en de eerste plek op de ranglijst bracht. LEUSDEN - Afgelopen za terdag organiseerde Karate school Duyst voor de eerste maal een toernooi. Voor deze happening waren scholen uit de Meern, Doorn, Spakenburg, Nijkerk en Leus den ukgenodigd. De deelnemers hadden keuze uit deelname aan de Kumite- wedstrijden (sparren) en of de Colonel Parker, de manager van Elvis Presley, was voor hij de zakelijk leider van 'The King', werd artiest. Parker reisde door het zuiden van de Verenigde Staten en zong op erbarmelijke wijze gevoelige ballades. Maar omdat hij daarmee de kachel niet kon laten branden, deed hij ook een paar variété-acts. De Co lonel goochelde wat met bal len, zaagde her en der een meisje in stukken en zette die weer in elkaar. Maar zijn succesnummer was 'The Amazing Dancing Chickens'. Parker zette voor dit hoogstandje een plaat op en alle leghorens begonnen dan als bezetenen op en neer te hopsen. Het publiek was opgetogen; zo iets hadden ze nog nooit gezien. Al die boeren wisten niet eens dat die kippen konden dansen. En op weg naar huis vroeg iedereen zich af hoe die dekselse dompteur die bees ten toch zo gek kreeg. Het antwoord was eenvoudig on der het stro van de kippen stond een gloeiende kook plaat. De arme dieren dansten dus niet de Lambada, maar wilden hun pootjes niet ver branden. Het is merkwaardig dat ik elke keer als ik Aad de Mos PSV zie coachen aan Colonel Parker en 'The Amazing Dan cing Chickens' moet denken. Hij laat de Brabanders als kippen zonder kop spelen. De Mos zal toch wel weten dat kippen zonder kop leegbloe den. Koen Koster Kata-wedstrijden (traditio nele vorm). Voor een aantal karateka's was dit toernooi een eerste kennismaking met het wed- strijdkarate, voor een ieder bracht dit de nodige 'posi tieve' spanning met zich mee, ook dit is een niet te verwaar lozen aspect van deze sport, het leren beheersen en om gaan met een 'stress'-situatie. De deelnemende Leusdense karateka's scoorden erg goed en zorgden voor een Leusdens prijzenfestival. Van de negentien te verdelen prijzen gingen er twaalf naar leerlingen van Jacob Jan Duyst, die zich daarin bijzon der verheugde daar het voor een ieder weer een stimulans is om met nog meer inzet te trainen, vooral met het oog op de examens die 17 januari plaatsvinden is deze prikkel extra welkom. 11 december vonden de Neder landse Kampioenschappen Wado-ryu Karate plaats in A'dam. Gerjon van de Berg, kanshebber voor eremetaal ging goed van start. Hij werd echter in een partij dusdanig geraakt dat hij de resterende partijen moest laten voor wat ze waren. Inge Boele wist zich in het vrouwenkampioenschap aar dig te weren en kon uiteinde lijk een bronzeh plak meene men richting Leusden. De prijswinnaars van het Leusdense toernooi zijn: Categorie kumite lichtge wicht: 1. Ramon Treur, Meijer Sport, 2. Fikri, ss. Rebel, 3. Daniël Elzas, k.s. Duyst. Categorie kumite middenge wicht: 1. Joeri Brandenburg, k.s. Duyst, 2. Martijn Weide- man, k.s. Duyst, 3. Jeroen v.d. EshofMeijer Sport. Categorie kumite zwaarge wicht: 1. Marco Kedde, ss. Re bel, 2. Patrick v.d. Berg, k.s. Duyst, 3. Oswald Hesp, k.s. Duyst. Categorie kumite alle catego rieën: 1. Gerjon v.d. Berg, k.s. Duyst, 2. Cor van Os, ss. Re bel, 3 Gerwin v.d. Veen, ss. Rebel. Categorie Kata wit t/'m groene band: 1 Jasper v.d. Rest, Meijer Sport, 2. Daniël Elzas, k.s. Duyst, 3. Rik den Broeder, k.s. Duyst. Categorie Kata blauw t/m zwarte band: 1. Pim Deene kamp, ss. Snoek/Duyst, 2. Matthijs v.d. Horn, k.s. Duyst, 3. Peter Philippo, k.s. Duyst. Uiteindelijk was er ook nog een prijs voor de karateka die over beide onderdelen goed had gepresteerd, de All Round Karateka '93 prijs was dan ook voor Daniël Elzas die on danks zijn korte trainingspe riode maar formidabele inzet tot de prijzen in beide catego- riën wist door te dringen Vanaf maandag 3 januari kan men voor een proefles terecht in de dependance van Sport 2000 (Larikslaan) tegenover "de Inslag", men traint er van 20.00 - 22.00 uur. Op woensdagavond is er wed strijdtraining van 20.45 - 22.00 uur. LEUSDEN - Vrijdag 17 de cember hield Avanti haar jaarlijkse clubkampioen schappen in de sportzaal aan de Walter van Amersfoort- straat. Onder leiding van de scheids rechter Willem Pieters en Nico Blok werden er heel wat par tijtjes op de tatami uitgevoch ten. Vooral bij de 6-jarigen, de jongste judoka's, was het kij ken naar de partijen een lust voor het oog. De clubkampioenen zijn ge worden: Poule 1, 6-jarigen: 1. Rogier Beukhof, 2. Pim van Ginkel, 3. Stij van Beurden. Poule 2, 7-jarigen: 1 Bas Hil- horst, 2. Floris Grondman, 3. Gijs Hamersveld. Poule 3, 7-8-jarigen: 1. Jelle van Esveld, 2. Mark van Bra- kel, 3. Nader Fransen. Poule 4, 9-10-jarigen: 1. Marja Huurdeman, 2. Jelle van Rijn, 3. Tim van Beurden. Poule 5, 9-10-jarigen: 1. Dirk Blom. 2. Martijn Beukhof, 3. Thijs van Esveld. LEUSDEN - Het eerste team van BVO speelde uit bij DOTO 1 in Nijkerkerveen. Het leek een makkelijke par tij te worden toen BVO na de singles met 4-0 voor stond. Dat pakte anders uit toen de mannendubbel van Eric Berg en Erik Vink tegen de ge woonte in verloren ging. Ook de vrouwen Belinda Out en Eef van de Berg konden het niet redden en na het verlies van de eerste mix van Eric en Eef was het wèl 4-3 geworden! Alles kwam nu op de laatste mix van Erik en Belinda aan, die na een spannende drie-set ter verdiend werd gewonnen. Daarmee kon het eerste team opgelucht met een 5-3 winst naar huis. BVO 2 speelde uit tegen Nij kerk 5 en behaalde ook een 5-3 winst, weer dankzij de laatste mix. Wat gebeurt dat toch vaak. Voor het derde team was deze zondag extra belangrijk, want zij speelden tegen de mede koploper Vale Ouwe 2 uit Er- melo. Beide teams hebben evenveel punten, waarbij Vale Ouwe 1 set méér heeft ge wonnen. Winst zou BVO een stuk dichter bij het kampioen schap brengen. Eddy van Dijk trof een erg sterke man tegen- LEUSDEN - Het eerste team van BC Leusden leed afgelo pen zondagavond de achtste nederlaag op rij. In Odijk ging het team tegen koploper Kromme Rijnstreek 1 met 8-0 tenonder. De Leusdenaren hadden in Odijk weinig in te brengen, ook al door het feit dat met een snel type shuttle werd ge speeld waar men duidelijk geen raad mee wist. Praktisch alle partijen gingen met forse cijfers verloren. Alleen Inge Verhoef in het enkelspel en Marion Klinkenberg en Kan- ter Hormann in het gemengd- dubbel wisten een derde set uit het vuur te slepen. In het mannenenkelspel wer den Michel van Dijk en Paul Dinnissen op forse nederlagen getrakteerd. Met 15-5 en 15-6 verloor Van Dijk in twee sets en Dinnissen kreeg met 15-4 en 15-2 klop. Marion Klin kenberg verging het in haar enkelspel niet veel beter. In twee bedrijven trok zij aan het kortste eind (11-1 en 11-6). Inge Verhoef had kansen op winst in het tweede vrouwen- enkelspel. Zij sloot de eerste set winnend af (11-2) maar in de tweede en derde set stelde haar opponente orde op zaken. De sets gingen ruim naar de Odijkse met 11-5 en 11-4. Ook in de dubbelspelen bleef BCL puntloos. Ruime nederla gen in twee sets voor het vrou wen- en herendubbel. De set standen waren respectievelijk 15-5/15-3 en 15-3/15-6. Het ge- mengddubbel Marion Klin kenberg en Kanter Hormann pakte met 15-7 nog wel de winst in de tweede set na ver lies in de eerste (15-3). Maar ook zij konden in de derde set de eindstand geen positiever aanzien geven en verloren met 15-6 Het laatste duo Inge Verhoef en Michel van Dijk kan on danks verlies terugzien op een sterke tweede set. Na verlen ging werd het tenslotte 16-18 In de eerste set gingen ze ho peloos onderuit: 15-2. De eerst volgende' competitiewedstrijd staat voor 9 januari op het pro gramma tegen 't Slot 3 thuis in de Korf. Met de feestdagen in het vooruitzicht heeft BCL even pauze om de wonden te likken. Misschien dat een nieuw ka lenderjaar de nodige inspira tie oplevert om de broodno dige punten te pakken. Overige uitslagen: Leusden 3 - Houten 5 5-3 Badso 8 - Leusden 5 8-0 Leusden 6 - KBVA 7 0-8 over zich en kwam niet goed in zijn eigen spel. Helaas ver lies voorhem. Bart Degenhart won zelfver zekerd zijn partij waarna Mar jolein Schimmel na twee sets vechten won en Annemieke Brons helaas een sterkere te genover zich vond. Dus was het 2-2 na de singles. De span ning bleef. Vooral toen de mannendubbel knap werd ge wonnen en de vrouwendubbel net verloren ging: 3-3 Weer moesten de mixen de doorslag geven. De eerste mix van Eddy en Annemieke ging verloren en de laatste mix van Bart en Marjolein werd een slopende drie-setter die met 18-17 door BVO werd gewon nen. In deze mix werden de meest onmogelijke shuttels geslagen en teruggeslagen! De spanning in "de Meent" was om te snijden en een groot ge juich steeg op na deze thriller mix. De punten werden dus met 4-4 eerlijk verdeeld tussen de bovenste twee. Bij het vierde team verliep het een stuk rustiger, wat uit de uitslag mag blijken. 8-0 winst met bonus, ook wel 9-0 ge noemd (alles in twee sets) te gen Hoogland 2. BVO 4 staat nu bovenaan. Het vijfde team speelde een gelijkspel tegen 't Slot 4. Hierbij was de dames-dubbel de bottleneck. De dames Leny Oey en Marga van Santen ple gen die meestal te winnen, maar dit keer wilde het niet lukken. BVO 6 moest maandagavond al uitspelen tegen Reflex 1. Karl Wegner won al zijn par tijen met uitstekend spel. Brian van der Sand vocht, en won in drie sets zijn single. De vrouwen Annemieke van Ras teren en Antje Degenhart ver loren hun singles, wat vooral voor Antje ongelukkig ver liep. In beide sets stond zij ruim voor, maar moest toch toestaan dat de tegenstand ster langszij kwam De mannendubbel en de laat ste mix zorgden voor een ge lijk spel. Team zeven was vrij en team acht won vrij eenvoudig van hekkensluiter Badge 4: 7-1 Een boeiend sport-weekend zonder verliespunten voor BVO. Voetbal za. Zaterdag, KNVB Derde klasse B DESTO - De Beursbengels Afg Advendo'57 - Eemdijk 1-0 Roda'46 - Middenmeer 2-2 Voetbal zo. Zondag, Afdeling Utrecht Hoofdklasse BFC - Celeritudo 6-1 Stand derde klasse: Roda'46 FC Horst NSC Advendo Beursbengels Eemdijk Scherpenzeel CSW DESTO Stroe Middenmeer Amstelveen Roda'46 kampioen 11-17(32-17) 11-15(27-21) 11-13(25-19) 11-13(20-20) 10-12(24-13) 11-11(19-22) 11-11(16-19) 11-10(17-22) 10- 9(16-20) 11- 7(18-22) 11- 7(11-20) 11- 5( 9-19) eerste periode Stand hoofdklasse: Zeist Sporting EMM 's Graveland BFC MSV Celeritudo Roda'46 Limvio Vreeswijk SVF Ultrajectum 10-18(39- 9) 12-17(36-27) 11-14(23-18) 9-13(22-10) 12-12(29-32) 10-11(23-16) 12-11(21-25) 10- 9(15-18) 11- 9(21-23) 11- 9(18-23) 11- 5(15-31) 11- 2(11-41) Voorlopige stand tweede periode: Antilopen Volleybal vrouwen tweede divisie B Dinto - Dupaco/Leos Dvnamo 2 - Volendam VCC - Blok Amsterdam - Cito 1-3 0-3 3-1 3-0 Zaalkorfbal Vif - Zaanstad 2 0-3 eerste klasse B Vollkei - OVRA 1-3 Vlug en Vaardig - Antilopen 19- 6 Marfugels - Joure 15-16 Stand tweede divisie B Flammgo's - Udiros 10-16 Dupaco/Leos 10-26 Sparta - De Hoeve 15- 7 Zaanstad 2 Amsterdam 10-25 10-22 Stand eerste klasse B: Volendam 10-21 Sparta 5-9(88-59) OVRA 10-19 Vlug/Vaardig 4-6(71-53) Vif 10-17 Udiros 5-6(77-72) VCC 10-16 Marfugels 5-5(85-74) Vollkei 10-11 Joure 4-4(57-57) Blok 10-11 Flamingo's 5-4(64-76) Cito 10-5 Antilopen 5-3(59-83) Dinto 10-5 De Hoeve 5-1(53-80) Dynamo 2 10-1 LEUSDEN - De trainer van Roda-zondag Fillie Kraak uit Hoog land heeft zijn contract bij de Leusdense voetbalclub met één jaar verlengd. Kraak is bezig aan zijn eerste seizoen bij Roda'46 Het elftal bezet op dit moment een achtste plek op de ranglijst van de hoofdklasse. Deze ietwat tegenvallende klassering is te danken aan de ongelofelijke en abnormale blessuregolf, die Roda-zondag dit jaar teistert. Het bestuur van Roda-zondag is tevreden over Fillie Kraak en Kraak voelt zich goed thuis bij de Leusdense club (foto Hans Verhorst)

Leusder Krant | 1993 | | pagina 7