leusder MHCL met vertrouwen winterstop in Moeizame winst voor vrouwen Veel deelnemers aan Dirks-cupwedstrijden SVL III boekt wederom een mooie winst Jan-Willem van Dijk zwemt hard op NK Waterpolosters maken korte metten Schakers krijgen les van sterke spelers Hockeyers staan na een 2-0 voorsprong alsnog met lege handen Volleybalteams van Dupaco/Leos liggen op koers Woensdag 22 december 1993 S Pagina 8 LEUSDEN - Zondag speel den zowel de dames als de he ren van de Mixed Hockey Club Leusden thuis hun in haalwedstrijden. Op deze laatste zondag voor de winter stop konden echter geen over winningen worden binnenge bracht. De dames behaalden een mager 0-0 gelijkspel, de heren moesten uiteindelijk na een uiterst spannende en ener verende strijd tegen het op de vierde plaats van de ranglijst geklasseerde EMHC het hoofd buigen en een nederlaag van 3- 4 incasseren. De dames begonnen, een kwartier te laat, aanvallend en redelijk fel tegen de Am sterdamse dames van FIT. Dieptepasses werden echter door de verdedigende bezoek sters opgevangen en goed weg gewerkt. Keer op keer werd hetzelfde spel gedemon streerd, het kwam echter niet tot resultaat. De goed kee pende keepster van Leusden, Fleur Portheijne, wist enkele doorbraken van FIT op het laatste moment te keren en zo Lensden moest een 2-0 voorsprong uit handen geven en bleef uiteindelijk met lege handen zitten, (foto Hans Roggen haar doel schoon te houden. Ook na de rust was er geen va riatie te bespeuren bij de Leusdense dames. En zo ein digde ook deze wedstrijd we derom in de zo langzamerhand vertrouwde uitslag: 0-0. Bij het ingaan van de winter stop heeft Leusden nu 12 pun ten en een doelsaldo van 6-5. Hieruit blijkt wel. dat het sco ren dit jaar een probleem is voor de ploeg van coach Hans van der Linden. Ook tactisch is er in de loop van het seizoen niet veel vooruitgang geboekt en het ziet er niet naar uit, dat het kampioenschap en de ge plande promotje dit seizoen zal worden gerealiseerd. Stand tweede Klasse B: Huizen 12-17 Leidse Studs 11-16 Baam 11-14 O verbos 12-13 Weesp 11-13 Bennebroek 12-12 Leusden 11-12 FIT 11-10 Be Fair 11- 9 AMVJ 12- 7 Roomburg 11-6 Hoorn 11-5 Langste adem Binnen 10 minuten stonden de mannen van Leusden met 2-0 voor op de Eindhovense ploeg EMHC. In deze return wedstrijd togen de Leusdenaren fel in de aanval De eerste strafcorner werd reeds in de 7e minuut hoog in het net gepusht door Robert Kreikamp. die zijn stuwende in zet bekroond zag in deze ope ningstreffer Een paar minuten daarna was het weer raak. De nieuwe aanwinst van de MHCL Philip Kooke pushte bij de tweede strafcorner de bal hard en hoog langs de Eindhovense doelverdediger. Grote vreugde bij het Leusdense publiek die een overwinning in het ver schiet zag. Deze vreugde was echter van korte duur, want even later werd de solide laatste man, Robert Jan Willemse, voor een overtreding voor 5 minuten uit het veld gestuurd. EMHC profiteerde van deze tijdelijke numerieke meerderheid en zette de aanval in alle hevigheid in. Nog voor het fluitsignaal voor de rust klonk, hadden de Eind- hovenaren de invallende doel verdediger van Leusden, Jeroen Glismeijer, twee keer gepas seerd bij een strafcorner. Na de rust werd wederom een uiterst spannende partij hockey vertoond. Beide ploegen speel den sportief en aanvallend hoc key. Na ongeveer 10 minuten scoorde Philip Kooke zijn tweede doelpunt voor Leusden uit een schitterende voorzet van F rank de Ruiter die een hoge bal van Robert Kreikamp goed aan nam en naar voren kon brengen. De 3-2 voorsprong was echter niet van lange duur EMHC scoorde binnen 10 minuten de gelijkmaker. Met een 3-3 stand werd de wedstrijd verder afge wikkeld en golfde het spel op en neer. Ongeveer drie minuten voor het einde beoordeelde één van de scheidsrechters een ach ter de doellijn komende bal als een opzettelijke fout en kende aan deEindhovenaren een straf corner toe. Tot grote teleurstel- LEUSDEN - Voor het eerste vrouwenteam van volleybal vereniging Dupaco/LEOS stond afgelopen zaterdag de uitwedstrijd tegen Dinto in Warmenhuizen op het pro gramma. Na een moeizame start pakten de vrouwen uit eindelijk de 1-3 winst van de nummer elf in de tweede divi sie B. Het eerste herenteam speelde thuis tegen Spirit 5 uit Amersfoort, maar maakten het zichzelf erg moeilijk. Dankzij een 3-0 winst bleven de twee punten wel in Leusden. In Warmenhuizen zorgde met name de hal voor aanloop problemen bij de vrouwen van Dupaco/LEOS Een vreemde lichtval zorgde ervoor dat de service-pass bij de Leusdena ren niet goed uit de verf kwam. Hierdoor werd het voor de spelverdeelster moeilijk om de aanvalscombinaties uit te voe ren. Dinto, dat bestaat uit een vrij jong team met enkele erva ren speelsters, speelde alles of niets en zorgde met een goede service-druk ervoor dat Dupa co/LEOS niet in haar spel kwam De Leusdenaren pro beerden met hun service druk uit te oefenen op Dinto, maar door de vele foute opslagen ontkwam Dinto aan deze druk. De thuisclub won de eerste set vnj snel met 15-7. In de tweede set begon Du paco/LEOS beter te volley ballen. Gewend aan de zaal wisten de Leusdenaren de druk op te voeren Twee wissels in de pass en aanval zorgden ervoor dat het spel wat stabieler werd Een 7-11 voorsprong kon ech ter niet direct omgezet worden in de setwinst. Dinto kwam te rug tot 11-11 en wist zelfs op een 15-14 voorsprong te ko men Uiteindelijk wisten de vrouwen van Dupaco/LEOS de set nipt te winnen met een 16- 17 stand. Voor Dinto waren de eerste twee sets heel vermoeiend ge weest en dat kwam tot uiting in de derde set. Het spel van Du paco/LEOS werd beter, wat vooral naar voren kwam in een goede veldverdediging. Dinto kwam onder druk te staan door de goede service van de Leus denaren, die deze set met 8-15 naar zich toe trokken. De vier de set vertoonde hetzelfde beeld. Dinto zat er helemaal doorheen in deze fase van de wedstrijd en had niets meer in te brengen Een 15-9 winst in deze set betekende dat de drie wedstrijdpunten naar Dupa co/LEOS gingen. Trainer Rinke van de Brink was na afloop tevreden over het wedstrijdverloop Con clusie van deze wedstrijd is dat je te maken hebt met een on stuimige tegenstander die alles of niets speelt en met een moei lijke hal Het koste ons gewoon anderhalve set om te wennen voordat we aan het echte vol leybal toekwamen," aldus Van de Brink. Hij was vooral tevre den over hoe zijn team de moeilijke situatie oppakte. „Het vertrouwen in elkaar bleef aanwezig In de eerste en tweede set zakte het niet in. Achteraf blijkt dat de tweede set cruciaal is geweest. Op het moment dat je die set verliest verandert het hele wedstrijd beeld De eerstkomende wedstrijd van de vrouwen van Dupaco/ LEOS is de thuiswedstrijd te gen Ovra uit Haarlem. Deze wedstrijd wordt gespeeld op 8 januari in sporthal Groenhou ten. Aanvangstijd is 15.30 uur. Winstpunten Ook het eerste herenteam wist beide winstpunten in ei gen hand te houden. Afgelopen vrijdag werd de thuiswedstrijd tegen Spirit 5 uit Amersfoort met 3-0 gewonnen. De Leusde naren maakten het zichzelf moeilijk door rommelig te spelen. Na de eerste met 15-8 gewonnen te hebben, pakte Dupaco/LEOS ook de tweede set, 15-10. Vanaf dat moment verslapte het spel van de Leusdenaren en oefende Spirit meer druk uit. Een rom melige set eindigde in een 15- 12 winst voor de Leusdenaren, waardoor de twee punten aan het totaal toegevoegd konden worden. Met één wedstrijd minder gespeeld en één punt achter stand op de koploper heeft Du paco/LEOS theoretisch gezien de koppositie in handen, in een competitie die op dit moment nog alle kanten op kan. Voor de heren van Dupaco/LEOS is het daarom noodzakelijk dat de resterende wedstrijden in de twee competitiehelft gewon nen worden De eerstkomende wedstrijd voor de heren is de uitwedstrijd tegen Mintonet 2 in Amersfoort. Deze wedstrijd wordt op vrijdag 7 januari ge speeld in sporthal de Midland te Amersfoort. Aanvang van is 21.15 uur. LEUSDEN - Maandag 27 de cember, de dag na Kerst, orga niseert K.C. Antilopen het jaarlijkse schoolkorfbaltoer- nooi in de Korf, onder auspi ciën van Ger Kaldenberg. Grote en kleine Dirks Dit jaar wordt voor het eerst gestreden om twee flinke wis selbekers genoemd naar Rob Dirks, die de afgelopen 10 jaar het toernooi vlekkeloos heeft georganiseerd. De teams in de B-klasse (groep 5 en 6) strijden om de kleine Dirks-beker, de spelers in de A-klasse (groep 7 en 8) gaan deze strijd aan voor de grote Dirks-beker! Rob Dirks zal beide bekers persoonlijk overhandigen aan de kampioenen van 1993. De officiële opening van deze dag is om 9.20 uur in de Korf, waarna om 9.30 uur de jongste spelers, de B-klasse, de spits gaan afbiiten. ling van het talrijke Leusdense publiek en niet in het minst van de ploeg van coach Sjaak van Dorrestein, scoorde EMHC uit deze strafcorner het winnende doelpunt. Met de eindstand van 3-4 moest Leusden de twee winstpunten aan de ploeg uit Eindhoven afstaan. Met het ingaan van de winter stop heeft de MHCL nu 7 punten en staat bijna onderaan de rang lijst. Toch is men niet pessimis tisch gestemd bij de MHCL De mannen van Leusden zijn in de loop van dit seizoen zó vooruit gegaan in hun spel en in hun tac tisch concept, dat met veel ver trouwen de tweede helft van het seizoen wordt ingegaan. Voor de mannen geldt dit jaar: handha ven in de overgangsklasse Met het enthousiasme, met de moti vatie en met de inzet die men nu vertoont, is er alle reden voor dat dit zal lukken. Stand overgangsklasse: Hurley 11-16 Push 10-16 Nijmegen 11-14 EMHC 11-13 Laren 11-12 Gooische 8- 9 Alkmaar 10- 9 Breda 10- 8 SCHC 11- 8 Forward 11-7 Leusden 11-7 Concordia 10- 5 De hockeyers van Leusden gingen vlak voor de tijd letterlijk en figuurlijk onderuit, (foto: Hans Roggen) LEUSDEN - Het derde team van de schaakvereniging Leusden behaalde in de com petitie z'n derde achtereenvol gende zege. SVL-2 bevocht een gelijkspel. Van de kortdu rende stilstand van de huis competitie werd dankbaar ge bruik gemaakt door Arnold en Hans Peperkamp, die voor leergierigen een nuttige schaakinstructie verzorgden. SVL-3 toog naar Bussum en versloeg het sterke BSG-5 met 5-3, een knappe prestatie. Bij het afbreken, om half twaalf, was nog sprake van een even wicht: 2,5-2,5. Van Kampen en Van Ooik hadden verloren, maar op de eerste borden wa ren Beijer en Weygertze suc cesvol geweest. Er werd daarna echter nog enige tijd geanalyseerd en ge filosofeerd over de drie afge broken partijen. Al snel werd duidelijk dat Leen Boogaards toren onherstelbare schade aan des tegenstanders stelling zou weten aan te brengen en dat de formatie van de stuk ken op het bord van André Rietveld een remise-uitslag zou rechtvaardigen. Gerrit Nijhofs tegenstander tenslotte had, in tijdnood verkerend, niet de allerbeste zetten ge daan, terwijl Gerrit. koel en enigszins provocerend spelend als altijd wanneer hij niet lek ker staat, zo bleek, naar winst had weten af te wikkelen. SVL-3 gaat ongeslagen het nieuwe jaar in, dik tevreden. Het tweede team van SVL zal remiseren met HSG 6, als ten minste de afgebroken partij van Jos Agterberg de remise oplevert die wordt verwacht. Voor de punten zorgden deze keer Meijlof, Langman en Beijer (voor wie een inval- trapje hoger blijkbaar geen probleem oplevert). Moed, Willigenburg en Van Hoorn verloren. SVL-2 sluit het eer ste competitiedeel af met een 50% score. De 11 aandachtige leerlingen stelden de leerzame instructie door de Peperkampen op de clubavond zeer op prijs. Ope ning-wel-en-weeën, valletjes, matbeelden, tactische tops, ze waren goed besteed aan die schakers, die terecht vinden dat de Elorating nooit te hoog is, om nog iets te kunnen le ren. Ook de meest illustere clubleden toonden hun be langstelling, hetgeen iets zegt over de verwachte kwaliteit van het gebodene Ook zij werden niet teleurgesteld. De huiscompetitie beleeft zoals gezegd een winterstopje. Bii het opmaken van de tus senbalans blijkt, dat er grote verschillen bestaan tussen het aantal gespeelde partijen dooi de 54 spelers. Sommigen speelden al 12 partijen, terwijl anderen slechts eenmaal ac tief zijn geweest. Dat verte kent de stand. Desondanks is goed te zien wie naar verhou ding goed of minder heeft ge presteerd. In ieder geval die nen drie promoties te worden vermeld: Theo Elschot en Jaap Langman promoveerden naai groep 1 en Dick van Ooik ging naar eroeD 2. In groep i hebben Aghlani er Weijgertze het moeilijk teger de gevestigde orde, waarvar een gedeelte trouwens niet a te frequent speelt. Groep 1 toont een tot nu toe onover winnelijke Van Gorp, en in d< onderste regionen de gevaar lijk naar groep 3 neigender Gerrits en Rietveld. Oostini dreigt in die groep naar he vierde niveau af te zakken van waaruit Van de Tang er zaal wellicht in 1994 zuller promoveren. Een woord van dank aan d< middenmoters in de verschil lende groepen, die bijna nooi genoemd worden, maar tocl in ieder geval verdienster hebben voor het statistiek* evenwicht. LEUSDEN - Dit weekeinde is in Hengelo het Nederlandse Winterkampioenschap Zwem men verzwommen voor de se nioren en de jeugd/jongens onder negentien jaar en meis jes onder 17 jaar. De Leusdenaren Liesbeth Haasnoot en Jan Willem van Dijk deden met succes aan dit kampioenschap mee. Liesbeth moest uitkomen op twee per soonlijke nummers, de 100 me ter en 200 meter rugslag. Jan Willem moest zelfs op zes per soonlijke nummers uitkomen. Liesbeth belegde bij de jeugd beslag op een vierde en vijfde plaats op de 200 meter rugslag in 2.24.09 en op de 100 meter rug in 1.06.81. Liesbeth be legde bovendien beslag op een vierde plaats in de B-finale van de 200 meter rugslag in 2.24.84. Jan Willem van dijk deed het dit weekeinde uitstekend al wees het eerst verzwommen nummer de 200 meter wissel slag daar in eerste instantie niet op. Vrijdagmorgen vroeg om 9.30 uur was hij blijkbaar nog niet uitgeslapen. Met zijn tijd van 2.11.52 wist hij zich maar net voor de B-finale 's avonds te plaatsen. Later in de ochtend moest hij de 100 meter schoolslag zwem men die hij met een uitste kende tijd afsloot, namelijk 1.06.88, ruim een seconde snel ler dan hij ooit gezwommen had. Dit gaf hem blijkbaar 's avonds vleugeltjes in de B-fi nale 100 meter wisselslag. Deze B-finale sloot hij win nend af met een persoonlijk record van 2.08.60 en legde daarmee beslag op een vijfde tijd all-in (senioren jeugd). Op vrijdagavond moest Jan- Willem ook nog deelnemen aan de 4 x 100 meter vrije slag estafette heren in de tweede ploeg van AZ en PC. Hier liet hij iedereen versteld staan door een tijd te realiseren van 52.90 seconden ofwel maar liefst 3 seconden sneller dan hij ooit gezwommen had op de 100 m vrije slag. Door deze prestatie mocht hij op zaterdagavond uitkomen in de eerste estafetteploeg van AZ en PC op de 4 x 200 meter vrije slag estafette heren. Ook hier haalde hij ruim 3 se conden van zijn beste tijd af. Met zijn tijd van 1.56.40 wist hij als laatste zwemmer de door de andere estafette zwemmers van AZ en PC op gebouwde voorsprong op nummer drie vast te houden. De eerste zilveren plak was binnen. Eerder op de dag had hij met een persoonlijk record van 2.24.54 op de 200 meter school slag jeugd beslag gelegd op een vierde plaats. In de B-fi nale 's avonds kwam hij met 2.25.46 niet verder dan een vijfde plaats. Op de laatste dag, zondag, van het kampioenschap moest Jan Willem de 100 meter vlinder slag en 400 m wisselslag zwemmen alsmede de 100 me ter schoolslag en de 4 x 100 me ter wisselslag estafette Heren. De 100 meter vlinderslag legde Jan Willem af in 59.70 exact zijn persoonlijke beste tijd. De 400 meter wisselslag bracht Jan Willem het tweede succes. Namelijk met een snelle 4 35.99 legde hij beslag op de zilveren medaille bij de jeugd. Al met al een druk weekeinde voor Jan Willem In totaal moest hij elf keer zwemmen in drie dagen en to taal 2000 meter. Maar niet zon der succes. Tweede kerstdag gaat Jan Willem met een ploeggenoot voor 10 dagen naar Spanje waar ze deel zul len nemen aan een tweetal in ternationale wedstrijden en een trainingsstage zullen vol gen in Barcelona. Jan-Willem van Dijk schichte door het water tijdens het neder- lands kampioenschap zwemmen. De finale-wedstrijden worden vanaf 11.50 uur gespeeld en om 12.30 uur is de prijsuitrei king van de B-klasse. 13.00 uur begint de A-klasse, 15.35 uur is de eerste finale wedstrijd en om 16.35 uur is de prijsuitreiking. De winnende teams mogen ook meedoen aan het Provin ciaal Kampioenschap School- korfbal in juni 1994' De winnaars van vorig jaar zullen er alles aan doen om hun titel te behouden; bij de B- klasse was Kinderland vorig jaar het sterkst en bij de A- klasse was de Bongerd kam pioen. Ook dit jaar zal het weer een geweldig spektakel worden in de sporthal de Korf. Voor één dag zal deze weer bevolkt wor den door 280 korfballers én al hun supporters. Voor sommigen van de vele ouders, medeleerlingen, leer krachten en andere belang stellenden een eerste kennis making met het korfbal, voor de meesten een traditiege trouw gezellige en sportieve 3e Kerstdag De vrouwen-selectie van waterpolo-vereniging 'De Haaienmaakt een schitterend seizoen door. Zij staan aan kop en spelen goed (foto: Hans Verhorst) LEUSDEN - Het eerste vrou- wenwaterpoloteam van De Haaien heeft zaterdagavond tegen De IJsselduikers uit Vleuten zonder enig puntver lies de eerste competitiehelft beëindigd. De maand februari zal voor de Leusdense vrou wen belangrijk worden wan neer in een tijdsbestek van drie weken zal moeten worden aangetreden tegen de directe opponenten Woerden en Wils kracht. Zaterdagavond liet het team van Willem Burger er we derom geen gras over groeien. In de uitwedstrijd tegen IJs selduikers was het team dui delijk sterker dan de Vleu- tense tegenstander. De Haaien, die Alma Verhoe ven en Kirsten Ruitenbeek in de basisopstelling misten, gin gen voortvarend van start doordat Karei Polkamp haar ploeg al na 24 seconden naar een 0-1 voorsprong schoot. Ge schrokken door de snelle ach terstand probeerden de speel sters van de IJsselduikers wat terug te doen maar juist na een aanval via Jolanda Tukker die de bal op de paal schoot bracht Margreet Wanrooij De Haaien op een 0-2 voorsprong. In de tweede periode was het hek van de dam en regende het doelpunten. Yvonne Adriaanse (2x). Margreet Wan rooij, Ria van Valkengoed en Karen Polkamp wisten de stand naar 0-7 uit te bouwen. Opvallend was dat de wissel spelers, Margreet Wanrooij, Linda van Wegen en Monica Walst zich uitstekend in het team thuisvoelden. De derde en vierde periode ge loofden beide teams het wel en maakten er een chaotisch potje van. Trudy Hartogsveld bracht de stand met een fraaie boogbal op 0-8 en De IJsseldui kers redde de eer door nog 1-8 aan te tekenen. De Haaienda- mes kunnen zorgeloos van de kerstvakantie gaan genieten.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 8