Protest tegen rioleringsplan Onvrede met partijcultuur': i/VD-bestuurslid stapt boos op HUIS L'90 tegen huisvesting asielzoekers SB 5 7 0 Gemeenteraadsverkiezingen Standpunt schokt andere partijen BDU Leusder Krant NAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN Persoonlijk belang boven partijbelang" SERVA VOLVO Weg versperd VERKOPEN? REIMUS Daders bijna aangehouden Supermarkt overvallen Voorzorgsmaatregelen MOLENAAR CITR0ËN Schijnwerper Korfbal EN... IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERSOONLIJK RAAKT OPGAVEBON éi I Leusder Krant UITGAVE BDU BV - TELEFOON 03420-94811 - NIEUWSTBA AT IS - POSTBUS 87 - 3770 AB B ABNEVELD EUSDEN - Bewoners van het buitengebied, verenigd in het 'Comité riolering buitengebied Leusden', hebben donderdag voor invang van de raadsvergadering een petitie aangeboden aan het college en de gemeenteraad. Het Comité tekent in de petitie, die ordt ondersteund door 482 mensen, bezwaar aan tegen de hoogte van de eigen bijdrage voor het aansluiten op de riolering. De ge- eente is van plan, onder meer met steun van provinciale subsidie, de komende jaren het gehele buitengebied van Leusden aan te slui- n op de riolering. De bewoners wijzen er in de petitie op dat de eigen bijdrage in Leusden aanzienlijk hoger ligt dan in andere ge- Jeenten in de provincie Utrecht, die van dezelfde provinciale subsidieregeling gebruik maken. De bewoners willen dat de gemeente de jgen bijdrage verlaagt. Diverse raadsleden drongen er, in een reactie op het aanbieden van de petitie, bij het college op aan in gesprek 4 treden met het Comité. Toch lijken zowel raad, als het college, niet van plan de huidige voorstellen te wijzigen. Op de foto biedt John leben, één van de initiatiefnemers van de actie, de petitie aan (symbolisch verpakt in een stuk rioleringsbuis). Loco-burgemeester ram Vroon, die de afwezige Panis verving, neemt de protests.. In ontvangst, (foto: Hans Verhorst) ^EUSDEN - 'Ik heb ervaren lat eerlijkheid, openheid en de iberale gedachte noch bij de ractie, noch bij het bestuur an de WD in Leusden hoog in iet vaandel staan en dat per- oonlijke belangen en machts'gedachten prevaleren loven het partijbelang. Ik wil lijn energie niet langer ver- pillen aan een (lokale) ama- euristische organisatie, die iet de professionele zorgvul- igheid in acht neemt, die bin- en een liberale partij als de 'VD mag worden verwacht.' >czc zinsneden staan te lezen een brandbrief van VVD-bc- tuurslid Liesbeth van Putten, aarin de Leusdense haar bc- uurszctel ter beschikking telt. Van Putten was binnen et WD-bestuur sinds twee ïaanden verantwoordelijk oor het PR-beleid, maar kon ch niet vinden in de handel- ijze van de lokale top van de artij, met name het bestuur en e gemeenteraadsfractie. Van Putten: ..Het was niet lijn bedoeling met modder te aan gooien, maar ik heb het estuur wel gevraagd mijn ïtslagbrief aan de leden be- ;nd te maken Ik vind dat de ihterban er recht op heeft te eten wat er binnen de partij lande is. Dat heeft het be- uur echter geweigerd, al- lans men wilde mijn aftreden is op de volgende ledenverga- ring bekendmaken En dan og zonder nadere toelichting at was voor mij onverteer- aar Daarom heb ik nu voorde penbaarheid gekozen om mijn chuur uitgebrand EUSDEN - Donderdag is een huur aan de Bouwdriest vol- dig in vlammen opgegaan, In schuur bevonden zich tardhout en twee autowrak- in. De politie vermoedt dat t vuur is aangestoken. Om it er gevaar bestond dat het lur zou overslaan naar een lis met een rieten dak, is de huur uit elkaar getrokken, ierna heeft de brandweer het iur gedoofd. grieven kenbaar te maken. In de hoop de VVD-leden dan maar op deze wijze te informe ren." De belangrijkste reden voor Van Putten om zich uit de lo kale top van de partij terug te trekken (haar naam kwam ook voor op de groslijst van de VVD van kandidaten voor de ge meenteraad) komt volgens haar vooral omdat haar werk binnen de afdeling nauwelijks serieus genomen werd. Van Putten:Voor een PR-commis- sie van een politieke partij is juist deze tijd heel belangrijk. Er staan gemeenteraadsver kiezingen voor de deur en dan moet je je naar de leden en naar de kiezer goed presenteren Landelijk stonden we er een tijdje geleden niet zo best voor, maar ook plaatselijk hebben we een flinke veer moeten la ten Het ledental is in een paar jaar tijd teruggelopen van ruim 250 naar 140. Dat is nogal wat en naar mijn gevoel iets waar de WD zich zorgen over zou moeten maken. Daar heb ik nauwelijks iets van gemerkt De kritiek van Van Putten richt zich onder meer op het lokale verkiezingsprogramma van de afdeling Leusden Van Putten. .Tijdens een bijeen komst over het verkiezingspro gramma, waar fractie en be stuur aanwezig waren, heb ik gezegd het stuk zeer vaag te vinden. Bovendien miste ik in het programma concrete VVD-standpunten. De fractie voorzitter (Joost de Jongh) ant woordde toen dat het program- (advertentie) AMERSFOORT DEALER ma opzettelijk zo was gefor muleerd, omdat het gebruikt zou worden in de college-on derhandelingen. Ergo, alle deuren dienden open te blijven Daar konden wij als PR-com- missie niet mee leven en wij hebben toen een notitie ge maakt, bedoeld als discussie stuk voor bestuur en de leden, om ons te bezinnen op de vraag hoe de VVD in Leusden verder zou moeten Het stuk dateert van eind oktober, maar werd voorde ledenvergadering op 18 november niet door het bestuur in behandeling genomen. Daarom hebben wij op de le denvergadering voorgesteld de vaststelling van het verkie zingsprogramma uit te stellen, in afwachting van de bespre king van de notitie. Dat voor stel werd echter verworpen (lo gisch, de leden wisten nog hele maal niet waarover het ging) en het verkiezingsprogramma werd aangenomen. De notitie werd op de agenda gezet voor de bestuursvergadering van 1 december Helaas als mosterd na de maaltijd." Van Putten: ,,In de korte tijd dat ik voor de VVD actief ben geweest, is mij duidelijk ge worden dat er een aantal zaken fundamenteel fout zit. Zo merkte ik in gesprekken met fractie, leden en buitenwacht dat niemand precies kon ver tellen in hoeverre de VVD de afgelopen vier jaar haar stem pel heeft gedrukt op het ge meentelijke beleid. Verder hebben we te kampen gehad met een fors ledenverlies en ik denk dat je je in zo'n situatie als bestuur weieens flink ach ter de oren mag krabben De notitie was bedoeld als aanzet om ons intern over dat soort zaken te beraden. En dat zou gevolgen gehad kunnen heb ben, bijvoorbeeld voor het ver kiezingsprogramma en de campagne." Een ander punt van kritiek, volgens haar tekenend voor de huidige cultuur binnen de WD, is de voorgenomen ver kiezingscampagne Van Put ten' Zie verder pagina 3 Amsterdamseweg 7 - ti LEUSDEN - De Treekerweg is maandagmiddag vanaf twaalf uur een tijdlang versperd ge weest. Schuldig hieraan was een mobiele kraan die in de scherpe bocht bij restaurant Bavoort stond en hier met ta kelwerkzaamheden bezig was De chauffeur had echter ver zuimd toestemming te vragen bij de gemeente. Bovendien had hij hulpverlenende in stanties niet in kennis gesteld van de versperring. De ge meente 'heeft poolshoogte ge nomen en besloten dat het niet nodig was waarschuwingsbor den te plaatsen omdat de werk zaamheden maar een dagdeel duurden. De chauffeur is ver teld hoe hij in het vervolg bij een dergelijk geval moet han delen. (advertentie) makelaars Zwarteweg 30 •ff 033-94 11 10 Snouckaertlaan 22-24 s 033-61 93 12 LEUSDEN - De fractie van Leusden'90 veroorzaakte donderdag avond in de gemeenteraad de nodige opschudding door tegen het voorstel van het college te stemmen om tot 1998 maximaal 32 woningen beschikbaar te stellen voor het huisvesten van asielzoe kers. Leusden'90 vond, bij monde van Joop Kool, dat Leusden zich de afgelopen jaren al voldoende inspanningen had getroost voor de huisvesting van asielzoekers. „Leusden heeft jarenlang vooraan gestaan; we moeten ook eens durven een keertje achter aan te staan", aldus Kool. Kool vond de voorgestelde maatregel vooral onverkoop baar aan de circa 1.600 wo ningzoekenden op de Leusden se woningmarkt. „Wij zijn niet tegen tijdelijke opvang van asielzoekers, maar vanwege onevenwichtigheid in de wo ningverdeling zijn we er wel tegen dat dat hier in Leusden gebeurt. Waarom zoekt men geen geschikte huizen in het noorden, zuiden of oosten van het land? Daar staan zelfs wo ningen leeg. Leusden heeft in het verleden genoeg gedaan, denk maar aan de opvang van Vietnamezen, Iraniërs en het asielzoekerscentrum. We moeten ook eens 'nee' durven zeggen", aldus Kool. Fractiegenoot Tiny Bontje waarschuwde het college voor 'enge, racistische geluiden' die ze met name op een bijeen komst in Achterveld had ge hoord tijdens de presentatie van woningbouwplannen. Bontje pleitte ervoor asielzoe kers voor huisvesting dezelfde procedure te laten doorlopen als andere Leusdenaren. „Dus gewoon op de lijst van woning zoekenden en geen aparte voorkeursbehandeling", aldus Bontje. Leusden'90 meende dat het collegevoorstel 'onver koopbaar' zou zijn aan Leus dense woningzoekenden. Wethouder Corn Verduin toonde zich, evenals andere raadsleden, geschokt door de opstelling van Leusden'90 Ze wees erop dat het collegevoor stel niets meer of minder was dan uitvoering van landelijke regels. „En ik bestrijd dat de huisvesting van asielzoekers alleen in deze omgeving moei lijk zou zijn; de opvang is over al in Nederland problematisch. Natuurlijk is het vervelend dat we moeten inschikken, maar het is maar een heel klein beetje", vond Verduin. Jan Konijnenbelt van het CDA was het absoluut oneens met de stellingname van Leusden'90. „Ik vind dat Leusden'90 zeer zware be woordingen kiest voor de be nadering van dit probleem. Onze mening is dat dit voorstel van het college het minimale is wat we kunnen doen. En ik ben ervan overtuigd dat onze bur gers dit best zullen begrijpen." Die opmerking kwam Konij nenbelt op een vinnige reactie van Kool te staan- „Ik conclu deer hier uit dat het CDA het contact met de eigen achterban volledig is kwijtgeraakt." In tweede instantie namen ook de WD en D66 openlijk afstand van de opstelling van Leusden'90. De andere partij en (inclusief voormalig Leusden'90 raadslid Roef Blauw) steunden zonder nade re toelichting het voorstel van het college. LEUSDEN - Bij een woning aan de Vicarishove werd zon dagavond om 20 15 uur de da ders bijna aangehouden. Zij zijn vermoedelijk ontsnapt toen een bewoner die bij de achterdeur postte weg liep om de politie te bellen. LEUSDEN - Maandag avond is een supermarkt aan de prinses Irenelaan in Leusden-Zuid overvallen. Rond sluitingstijd, om zes uur, kwamen twee gewa pende mannen de winkel binnen en bedreigden de eigenaar en drie perso neelsleden met vuurwa pens. De eigenaar van de supermarkt, een 43-jarige inwoner van Ede, werd ge dwongen een geldbedrag van enkele honderden gul dens af te geven. Na het geld in ontvangst te hebben genomen ver dwenen de mannen spoor loos, de route die zij daar bij gevolgd hebben is onbe kend. De politie heeft na de overval een buurtonder zoek ingesteld. Het is niet bekend of dit wat heeft opgeleverd. Aan de hand van aanwijzingen van ge tuigen heeft de politie signalementen van de da ders samengesteld. De eer ste dader was tussen de ze ventien en twintig jaar oud en ongeveer één meter ze ventig lang. Hij had een klein maar breed postuur en is vermoedelijk van Zuideuropese of Noord- afrikaanse afkomst. De tweede dader was tussen de tweeëntwintig en vier entwintig jaar oud, had een smal postuur en smal ge zicht. Hij had eveneens een lichtdonkere huidskleur. De politie verzoekt ge tuigen die de twee mannen kort voor of na de overval hebben gezien zich te mel den bij het politiebureau in Leusden (telefoon: 944444). LEUSDEN - De politie district Eemland-zuid raadt inwoners van Leusden aan een aantal maatregelen te nemen om het nieuwe jaar zonder schade te kunnen beginnen Aangeraden wordt geen spullen rond het huis te laten slingeren zodat er brand kan ontstaan. Oude au tobanden op te ruimen en au to's, indien mogelijk, in een ga rage te zetten Brievenbussen kunnen het beste worden dichtgemaakt zodat daardoor geen vuurwerk gegooid kan worden. Bovendien adviseert l de politie het huis er bewoond uit te laten zien als de bewo ners bij familie of vrienden op bezoek gaan. (advertentie) Nijverheidsweg Noord 61. Amersfoort Tel 033-630304 Donderdag koopavond WOENSDAG 29 DECEMBER 1993 De Leusder Krant is een onafhankelijk nieuwsblad, behorende tol de BDU- Kranlenkombinalie Midden Nederland Kanloor Asschatterweg 19. Postbus 11 3830 AA Leusden, telefoon 033-941495 25e JAARGANG NO. 35 INHOUD Drie meisjes, waarvan twee uit Leus den, lieten zich vrijwillig opsluiten in een politiecel in Soest. Hun actie was bedoeld om geld in te zamelen voor een actie voor Roemenië. De drie meiden probeerden de nacht, die zij in de cel moesten doorbrengen, zo gezellig mo gelijk te maken. Zij konden aan den lijve ondervinden, dat een nachtje 'brommen' niet in de kouwe kleren gaat zitten. Er vielen heel wat ballen door de mand tijdens het schoolkorbaltoernooi in de sporthal met de toepasselijke naam De Korf Het toernooi werd dit jaarvoor het eerst niet georganiseerd door Rob Dirks. Uit erkentelijkheid voor het vele werk dat hij verrichtte, werd de beker, die gewonnen kon worden naar hem genoemd. Natuurlijk ook deze week weer een mininatuurtje, het weer in Leusden, de puzzel, de servicerubnek met informatie over allerlei diensten in de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen.. Een eigen krant die u op de hoogte houdt over alles wat er in uw eigen woonplaats ol gemeente gebeurt, en dat gebeuren zonodig ook van kritisch commentaar voorziet. Iedere week berichten wi| u over zaken die u eigenlijk met kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wi| met een overheerlijke taart van uw plaatselijke bakker Vul dus snel de onderstaande opgavebon in Ja, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als wel komst attentie een prachtige taart Naam Adres Postcode: Telefoon -Plaats ti controle bezorging) Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis, en betaal daarna per Bi) autom Per belaling acceplgiro. kwartaal half jaar jaar ƒ14.25 ƒ27,90 ƒ54.90 15.25 ƒ29.90 ƒ58.90 Bij automatische betaling is mi|n bantygironummer Handtekening LTTTJ ~l~T Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar BDU bv, afdeling lezersservice Him Antwoordnummer 21, 3770 VB Barneveld Oftijfl

Leusder Krant | 1993 | | pagina 1