ty Cultuur Bioscoopjaar eindigt met uitstekend filmaanbod Absurde logica in 'Een dame in de kast' ALADDIN MUPPETS X-MAS CARROL FUGITIVE LITTLE BUDDHA SLEEPLESS IN SEATTLE JURASSIC PARK A PERFECT WORLD BEET HOVEN'S 2nd THE HOUSE OF THE SPIRITS u l t u u Leusder Krant— SPECIAAL EXPOSITIE JEUGDFILMTHEATER DE FLINT JEUGDFILM FEEST DE FLINT Woensdag 29 december 1993 j Pagina 8 Vc Alladiti. Donderdag 30 december 21.00 uur: Oud en bijna nieuw feest met o.a. The Bob Color Woensdag 29 en donderdag 30 december 20.30 uur: Cyrano de Bergerac Tot en met 23 januari 1994 Frank Lenferink schilderijen Woensdag 29 tot en met don derdag 30 14.30 uur. Hook Woensdag 29 december 20 15 uur Frank Boeijen met 'Jazz in Barcelona' Zondag 2 januari 11.00 uur: Brunchprogramma met Hans de Booij 15.00 uur: Opera Skon met 'Hans en Grietje' Cyrano de Bergerac Een nieuwe bewerking van het onvergankelijke werk van Ed- mond Rostand (1869 - 1918). Deze overtreft verreweg alle voorgaande bewerkingen, want voor Cyrano was nog nimmer echt de ideale filmac teur gevonden Dat is nu gere geld met Dépardieu die de on stuimigheid, de ironie, de ach teloosheid, de onbeschaamd heid en de agressie van dit per sonage, dat ook zeer gevoelig en teder kan zijn, op uitsteken de wijze weergeeft. Een kleur rijke regie, een goede uitwer king en een weelderig decor. De film is dan ook terecht be kroond met een tiental Césars (de franse Oscar) waar onder voor beste acteur, beste mu ziek, beste decor en beste ge luidseffecten. Genomineerd voor een Oscar als beste bui tenlandse film in 1991 en win naar van de Golden Globe 1991. Filmtheater De Lieve Vrouw woensdag 289 en donderdag 30 december Aanvang: 20.30 uur Hook Peter Pan is advocaat. Hij woont met zijn vrouw en kin deren in een prachtig rijtjes huis in de stad. Nu hij de zorg draagt voor zijn gezin, is hij allang vergeten dat hij ooit kon vliegen en niet zou opgroeien. Dan worden tijdens een gala diner Peter Pan's kinderen ont voerd door de beruchte en slu we Kapitein Hook. Beslist geen1 onbekende voor Peter Pan en hij stelt dan ook alles in het werk om zijn kroost te redden. Hiervoor moet Peter terugke ren naar 'Neverland'. Om daar te komen, moet hij eerst weer leren vliegen. Uiteindelijk ge lukt het Peter weer te vliegen en weet hij 'Neverland' te be reiken Daar bindt hij de strijd aan met de sluwe Kapitein Hook, die zich niet makkelijk gewonnen geeft. Maar ook Pe ter heeft zich voorgenomen 'Neverland' niet te verlaten voordat hij zijn kroost weer veilig in zijn armen kan sluiten. Dat betekent een spannende strijd tussen Hook en Peter Pan die zéér aan elkaar gewaagd zijn. Filmtheater De Lieve Vrouw Woensdag 20 en donderdag 30 december Aanvang: 14.30 uur Oud en bijna nieuw-feest Voor de vijfde maal achtereen wordt in De Lieve Vrouw het nieuwjaar een dag te vroeg in geluid, op 30 december dus. Een toevallig ontstane traditie die steeds weer zo'n succes is dat we er natuurlijk ook dit jaar van uit gaan dat iedereen er zal zijn om het luie zweet van dit jaar er nog even uit te dan sen. Reken maar dat je daar niet onder uit komt met de meest swingende band van de 90'er jaren op het podium. The Bob Color. In 1991 verscheen deze band zelfs in het Guiness Book Of Records als meest ge vraagde festivalband (52 maal in 1 jaar) Na de vorig jaar doorgevoerde facelift mag The Bob Color zich naast muzikaal multifunctioneel, multi-ra- ciaal en -cultureel noemen. De Koreaanse saxofoniste, Zuid- afrikaanse tromboniste en zwarte Texaanse zangeres ver sterken de eeuwige eye-cat- chers van de band, de kaal hoofdige acrobaat Rob Wiedijk en de uit het Ministry of Silly Walks weggelopen gitarist Frank de Louw. Ze spelen een bruisende mix van soul, funk, ska en rock 'n roll en dit ex treem actieve gezelschap kijkt niet op een liter zweet en be perkt haar hectische capriolen niet tot het podium. Feestgan ger wees gewaarschuwd; hak ken niet te hoog, hemdjes niet te nauw, let it loose and dance. Vooraf en in de pauze speelt in het café als opwarmertje het Saskia Schuringa Trio. Om 21.00 uur gaat het café open. The Bob Color begint om 22.30 uur en na de band dansen we door tot in de kleine uurtjes. Theater De Lieve Vrouw Donderdag 30 december Aanvang: 20.30 uur AMERSFOORT - Nog even en dan zit er alweer een jaar op. Voor de bioscopen was 1993 heel succesvol. Nog nooit wa ren er in één jaar zoveel succes volle en goede films te "zien. Geheel in deze trend sluiten de bioscopen het jaar af. Op de valreep brengt men een uitste kend en gevarieerd program ma dat voor jong en oud en voor 'elck wat wils' iets te bieden heeft. Hieronder een aantal van de belangrijkste films uit dit programma. Humoristisch Disney meester werk voor jong maar zeker ook oud. Nog nooit was een Disney tekenfilm zo vlot, humoristisch en flitsend. In dit overbekende sprookje is het is de 'Geest uit de lamp' die de show steelt In de Engelstalige versie wordt deze ingesproken door Robin Williams. Deze raast in snel treintempo er een gigantisch aantal messcherpe grappen en grollen doorheen zonder de kij ker maar ook een enkel ogen blik te vervelen De Geest staat aanvankelijk in dienst van Aladdin die drie wensen mag doen Eén daarvan is de wens om prins te worden om zo de man te kunnen worden van zijn geliefde Jasmijn. Maar zoals het in een goed sprookje be taamt worden de plannen doorkruist door de macht van het Kwaad. 'Aladdin' is een ge not om naar te kijken. Dat geldt voor zowel de Neder landse als de Engelstalige ver sie O.a in het Grand Theater- Amersfoort, City-Utrecht, Reehorst-Ede Een hele speciale kerstfilm Dit keer draven de dolgedraaide poppen als echte acteurs op in de feeërieke wereld van Char les Dickens Zijn bekende 'Christmas Carrol' werd spe ciaal voor hen bewerkt. De pre sentatie is in handen van nie mand minder dan The Great Gonzo. Daarbij wordt hij zo goed en kwaad als het gaat, ondersteund door de knullige Rizzo the Rat Op hun eigen onnavolgbare wijze vertellen zij het verhaal van de gierige Scrooge. Een rol van de Britse acteur Michael Caine In de an dere hoofdrollen ontbreken uiteraard Miss Piggy en Ker- mit niet Zij spelen het echt paar Bob en Emily Cratchit. Verder zijn ze er weer allemaal, de bekende Muppets uit de stal van de veel te vroeg overleden Jim Henson: Fozzie Bear, Sam Eagle, Animal en natuurlijk de Zweedse kok Zij zorgen er voor dat er in deze uitstekend aangeklede film genoeg te la chen valt. O.a. in Grand Theater-Amers- foort en City-Hilversum Uitstekende thriller met sterk spel van Harrison Ford. Hij speelt dr. Richard Kimble (Ford). Zijn perfecte wereldje stort in als een inbreker zijn vrouw vermoord Tot zijn grote verbazing wordt Richard zelf van de moord beschuldigt Op weg naar de dodencel weet hij echter te ontsnappen Hiermee begint zijn eenzame speurtocht naar de 'éénarmige' moorde naar. Ondertussen wordt Ri chard meedogenloos opge jaagd door de welhaast geob- seerde marshall Sam Gerard (Tommy Lee Jones). Dat 'The Fugitive' zo'n boeiende film is geworden is mede te danken aan het sterke spel van Ford. Zijn postuur en doorleefde ge zicht hebben iets grimmigs over zich. Het is juist deze uit straling die de noodzakelijke geloofwaardigheid geeft aan zijn rol. O.a. in Grand Theater-Amers- foort De film vertelt het verhaal van het Amerikaanse jongetje Jes- Beethovens 2nd. AMERSFOORT - Voor de kerstvakantie heeft theater De Lieve Vrouw een frisse en leuke voorstelling in huis gehaald. Jeugdtheater Blauw Vier (voorheen Froe Froc) komt met het levende stripboek van Bel gische komaf: 'Een dame in de kast'. Op woensdagmiddag 5 januari. Aanvang van de voor stelling: 14.30 uur. Het gaat om beeldend theater dat genoten kan worden door de jeugd van af 4 jaar. Drie figuren gaan on verstoorbaar hun gang in een nooit stilstaande carroussel van situaties, beelden en voor werpen. 'Een dame in de kast' wordt geregisseerd door Greet Vis sers. Die er een voorstelling 'in snoepverpakking' van heeft weten te maken. De voorstel ling kreeg de Signaalprijs 1992 voor de beste jeugdvoorstelling in Vlaanderen. Werd tevens ge nomineerd voor de Hans Snoekprijs 1993 voor de beste jciigdtheatervoorstelling in Nederland. De produktie is op een boek gebaseerd, maar is ontstaan vanuit improvisaties Op basis van teksten van jeugdauteur Margriet Heymans, van Shel Silverstein en akteur Jo Roets. Het is een clip-achtige voor stelling geworden die zonder een verhaal te willen vertellen een klein uur lang rode draad jes spant Kleurrijke dagelijkse voorwerpen - van vliegenmep pers over een stuk brood tot een grote taart en babypoppen - spelen een belangrijke rol in de voorstelling. Situaties herha len zich telkens nèt iets anders, en overal duiken maffe figuren op. Een absurde logika heerst in de 'Dame in de kast' De drie akteurs hebben via onver stoorbare typetjes, die ze in korte scènes neerzetten, een relatie tot de objekten De een leent aan de ander zijn schouw uit. De ander breit een super- lange jurk voor de dame die niet uit de kast durft te komen. Of maakt jacht op de taart van een ander. Het is een humoristische voorstelling Grappige effek- ten worden bereikt doordat di verse situaties in licht gewij zigde vorm worden herhaald Of door de referenties die wer den ingebouwd. Iemand loopt over het toneel met op het hoofd een bloempot met een appel erin Daarachter loopt iemand met een bloempot en een pijl. Gevolgd weer door ie mand, en vul maar in. In een vlot ritme volgen de scènes el kaar naadloos op. De aanste kelijke vrolijke muziek van komponist Gilbert Colman zorgt voor een kontinu houvast voor de akteurs. Een dame zit in een kast om dat ze bijna geen kleren meer heeft Ze wacht tot haar jurk klaar is Aan het einde van de voorstelling paradeert ze in derdaad in een lange worst- jurk. Ondertussen kunnen de toeschouwers lachen om dolle toestanden als een letterlijke hoofdkaas, babies die je op maat en volumesterkte kunt kopen, bloempotten op hoofden, rondvliegende vliegenmeppers, poppetjes in bloempotten, op zichzelf bla zende hoorns en een schouw se, die in Seattle door Boed dhistische monnikken wordt opgezocht. Zij menen in hem de reïncarnatie te zien van hun overleden, wijze en zeer gelief de goeroe Samen met zijn va der vertrekt Jesse met de mon nikken naar het verboden ko ninkrijk Bhutan. Voor de 9-ja- rige Jesse het begin van een buitengewone tocht. Niet al leen een reis naar een andere wereld maar ook een reis in de geschiedenis. Ze gaan 2500 jaar terug in de tijd naar de oorsprong van het boeddhisme en het kleurrijke en magische hof van prins Sidclhartha. Met deze film toont regisseur Ber- tolucci wederom zijn fascina- f tie voor de Oosterse cultuur. De film maakt vooral indruk door zijn schitterende, in Nepal op genomen, plaatjes. O.a. in Grand Theater-Amers- foort en Camera-Utrecht Geslaagd modern romantisch sprookje. Sam Baldwin (Tom Hanks) verhuist samen met zoon Jonah naar Seattle om het verdriet over zijn overleden vrouw te verwerken Echter, ook hier blijft hij zich ongeluk kig voelen. Tijdens één van zijn depressieve buien belt zijn zoontje naar een radiopro gramma waarin hij om hulp vraagt voor zijn ongelukkige, aan slapeloosheid lijdende va der. Tegen zijn zin in komt Sam in de uitzending. Zijn verhaal maakt diepe indruk op Annie Reed (de fraaie Meg Ryan). Zij kan de 'Slapeloze van Seattle' maar niet vergeten. Uiteinde lijk regelt ze een ontmoeting met Sam want ze weet, on danks dat ze hem nooit heeft gezien, dat hij de Ware Jacob is. Beide hoofdrolspelers zet ten een uitstekende, overtui gende rol neer en hebben er een gevoelige film van gemaakt waarbij een zakdoek zeker van pas zal komen Uitstekend ge schikt voor een romantisch avondje. O a. in Grand Theater-Amers- foort, City-Hilversum en Ree horst-Ede die je nooit buiten mag laten staan De vormgeving is bijzonder te noemen. In het begin draait het letterlijk rond voorwerpen Daarna rond een groep perso nen die absurde dingen doen. Tenslotte gaan de grapjes over de personen en de voorwerpen hand in hand Blauw Vier weet de kolder heel goed te doseren. De grappen blijven steeds ver rassend grappig Het dekor be staat onder andere uit bloem potjes waaruit vliegenmeppers en popjes groeien. Het harmo nieert perfekt met de kostuums van de heren. Het is een komische voor stelling op hoog niveau. Met veel vaart Eenvoud en plezier stralen er van af. Jeugd en vol wassenen worden steeds op het verkeerde been gezet. 'Een dame in de kast' krijgt een vlotte opvoering mee. Waarin de ene visuele gag op de andere volgt Warm aanbevolen voor jong en ouder in de kerst vakantie Op woensdag 5 ja nuari 1994 Om 14.30 uur. Anco Mali Deze high-tech movie vernie tigt ieder denkbaar bioscoop- record. Al meer dan 1 miljoen Nederlanders hebben inmid dels de dino-avonturen beke ken De film levert geen spette rend acteerwerk maar impo neert door ongelooflijke spe cial effects Deze thriller ver telt het verhaal van een geleer de die erin is geslaagd dinosau russen te kweken Deze heeft hij bijeengebracht in een toe ristisch park Drie weten schappers hebben de taak de veiligheid van dit park te on derzoeken Als tijdens hun testrit de stroom echter uitvalt beginnen de problemen, de elektrische auto's rijden niet meer en de hekken zijn niet meer beveiligd Ingrediënten gen9eg dus voor een spannend en griezelig avontuur dat niet geschikt is voor al te jeugdige kijkers' O a. in Grand Theater-Amers- foort, Rembrandt-Utrecht en Euro-Hilversum Politiefilm met opvallende rol verdeling Zo speelt brave borst Kevin Costner, Butch Haynes, een doorgewinterde misdadiger. Het jaar is 1963 en Haynes is net ontsnapt uit de Huntsville gevanigenis in Te xas, waar hij een levenslange straf uit moest zitten. Bij zijn ontsnapping heeft hij de 7 jaar oude Philip mooie rol van T. J. Lowther), gegijzeld. De ironie van de situatie is dat Haynes gek is op kinderen en dat hij het joch zowel gijzelt als verwent. De jongen ziet hem dan ook meer als een voortvluchtige be schermengel. Haynes wordt achtervolgd door Red Garnett (Clint Eastwood), een ervaren Texas Ranger en enkele hulps heriffs. Hij was de man die Haynes al op jeugdige leeftijd arresteerde Nu staat hij met gemengde gevoelens voor de zelfde taak. Want Haynes moet hoe dan ook worden gearres teerd. Alhoewel zeker geen slechte film, had van het sa menspel met Costner meer mo gen worden verwacht. O.a. in Grand Theater-Amers- foort, Reehorst-Ede en Rem brand-Utrecht In het eerste deel zorgde alleen Beethoven, een ontsnapte Sint Bernhard-pup, voor de nodige problemen. Nu zijn de proble men verzesvoudigd. Want Beethoven krijgt in dit tweede deel zijn eigen gezinnetje. En net als in het eerste deel is het hele gezin verrukt over de kers verse hondenfamilie. Op vader George na natuurlijk. Vooral de puppies baren hem zorgen. Het kwartet Tchaikovsky, Chubby, Dolly en Mo lijken een aanleg te hebben voor het aan trekken van problemen. De wanhoop van George zorgt voor de komische noot in het verhaal. De 'tweede van Beet hoven' is meer van hetzelfde geworden: meer gekwijl, ge- vreet, vuile hondenpoten maar ook meer adoratie en vrolijk heid. Zelfs de meest hardnek kige hondenhater zal het toe geven: zo'n hulpeloze wolbaai met dikke poten en intens zieli ge blik is onweerstaanbaar Laat staan als het er zes zijn. O.a in Grand Theater-Amers foort, Studio-Ede en Euro-Hil- Love story die het moet hebben van het sterke spel van klasse acteurs als Meryl Streep, Glen Close en Winona Ryder In dit indrukwekkende familie-dra- ma staan liefde, spiritualiteit, politiek en eenzaamheid cen traal. Deze elementen binden en verscheuren 3 generaties van een Latijns-Amerikaanse familie die vanaf 1920 tot in de jaren '70 worden gevolgd. Centraal staat de ambitieuze Esteban Trueba (Jeremy Irons) die na jaren van hard werken in het huwelijksbootje stapt. Het huwelijksgeluk wordt jaren later door hun dochter ver stoord Door de opgelopen spanningen verlaten zowel vrouw als dochter het huis. Uiteindelijk gaat toch het va derhart spreken en zoekt Esta- ban toenadering tot zijn doch ter Liefhebbers van dit genre zullen wegzwij melen en de ogen niet droog kunnen hou den O.a. in Grand Theater-Amers- foort, City-Hilversum en Stu dio-Utrecht J. van Burgsteden Frank Boeijen tDe Flint Woensdag 29 januari Aanvang: 20.15 uur 2.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 8