FOTO GR A F/ GRATIS Persbericht Rabobank S 1 uur FOTOSERVICE van ons land. Anders was ik binnen 3 bladzij den afgehaakt. In een kort tijdsbestek worden er historische grote theorien genoemd zonder deze theorien even uit te leggen. Namen van bekende instellingen flitsen op bladzijde 11 voor je ogen voorbij. Welke Leusdenaar is zo vertrouwd met al deze instellingen en kerkelij ke theorien over het beheren van geld dat hij of zij geen uitleg meer nodig heeft? Bovendien, is het wel waar - zoals van den Hengel schrijft - dat het handelskredietprobleem opgelost was door oprichting van de V.O.C. Had deze onder neming niet telkens te kampen met een tekort aan zilver als betrouwbaar betaalmiddel? Waren in de 17e en 18e eeuw niet nog veel dominees woedend over het maken van winst op leningen? Zo simpel lagen de zaken niet zoals de heer van den Hengel ze van tijd tot tijd weergeeft in zijn boek. Kun je niet beter al deze grote namen en theorien weglaten wanneer het bestek van het boek te klein is om er diep op in te gaan. Het zou het lezen voor de gemiddelde Leusdenaar gemakkelijker en boeiender maken. Ook zij sprongetjes in een verhaal moeten een onder deel zijn van het grote verhaal. De hele ontwikkeling van de bank - van heel klein agrarische bank naar een middenstands- bank - is tenslotte wel een groot verhaal en ver dient een boeiende beschrijving. Stichting Stichtse Geschiedenis Historische markt Amersfoort Op zaterdag 23 september organiseert de Stichting Stichtse Geschiedenis i.s.m. museum Flehite voor de tweede maal een historische markt. De markt vindt plaats in het St. Pieter en Bloklandgasthuis, Achter Davidshof 1 te Amersfoort. De markt is een unieke gelegenheid voor ieder een die is geïnteresseerd in de lokale en regio nale geschiedenis van de provincie Utrecht. Op de markt presenteren historische verenigingen, musea, archiefdiensten, uitgeverijen, boekhan dels en andere cultuurhistorische instellingen uit de gehele provincie zich aan het publiek. In de marktkramen zijn boeken, tijdschriften, foto's, prentbriefkaarten, folders en ander materiaal over de lokale en regionale geschie denis van Het Sticht te verkrijgen.Er zijn door lopende diapresentaties, demonstraties van gebruik van archiefmateriaal voor onderzoek en kleine tentoonstellingen. Voor bezoekers aan de markt is een speciaal fringeprogramnma samengesteld. Tegen een kleine vergoeding krijgt u een rondleiding door museum Flehite, de Mannenzaal (waar rolspe- lers in de huid kruipen van bewoners rond 1907) en de Sint Joriskerk. Voor marktbezoekers die op eigen gelegenheid het museum en de mannenzaal willen bezoeken geldt een gereduceerd tarief. Het museum is extra vroeg geopend. Gedeputeerde voor cultuur mr. D. Kok opent de markt rond 10.00 uur. De sluiting is omstreeks 15.00 uur. De toegang is gratis. U bent allen van harte welkom. MET KWALITEITSGARANTIE NU MET VERGROTING EN FOTO-ETUI Winkelcentrum Hamershof 't Plein 46 - Leusden - Telefoon 033-944300 De Wiekslag 11 - Hoevelaken - Telefoon 03495-35025 Hier en in de andere duizend dorpen en steden van ons land zijn in het verleden de coöperaties ontstaan die we nu kortweg de Rabobank noemen. Daarom is de Rabobank van oudsher overal diep gewor teld. staat dicht bij u HISTORISCHE KR/^

Leusden Toen | 1995 | | pagina 13