Voorzitter Secretaris Penningmeester Coordinator werkgroepen Bestuursleden C.H.M. Coenen Prins Frederiklaan 15, Leusden 033-946342 R. Polak Beverhoeve 26, Leusden 033-941183 Mw. S.H.Manni Hakhorst 2, Leusden 033-948225 Girorekeningnummer 72683 Rabobank rekeningnummer 3359.92.439 F. Lamers Roggeland 7, Leusden 033-941767 A.M. v. Aken v. Diepenheim Scheltusln 8, Leusden 033-943087 J.A. v. Laar Gironde 18, Leusden W. Bos Pr. Ireneln 58, Leusden Redactie: Redactie adres: Afbeelding omslag Kopijdatum: Drukkerij: K.G. Vlaanderen, Th. v.d. Wal, A. Ton K.G. Vlaanderen, Gagelhof 5, 3831 AT Welkom Heetvelderweg Archief: J. Renes 1 maart - 1 mei - 1 september Grammé Amersfoort Van de redactie U heeft hiermee het derde en tevens laatste nummer van het verenigingsorgaan van de Historische Kring Leusden voor dit jaar in han den. Het zal even wennen zijn, maar deze mooiere en grotere uitgave kan slechts drie maal per jaar verschijnen. Voor u heeft dit een groot voordeel: u heeft niet alleen langer de tijd om dit boekwerk te lezen, maar bovenal heeft u meer tijd om uw artikelen te schrijven en in te leveren. Want uiteraard is ook de kopijdatum verschoven (zie colophon)). De redactie rekent dan ook op uw bijdragen. Allerlei historische artikelen over de plaats Leusden of het gebied rond het oude Achterveld, Hamersveld of Oud- Leusden zijn welkom. Ander onderzoek, zoals stamboekonderzoek, is ook mogelijk. Zo hopen wij vaak een dik en afwisselend nummer voor u te kunnen brengen. Niet alleen is het blad van uiterlijk veranderd, maar ook de redaktie is gewijzigd. Wij hebben afscheid moeten nemen van twee zeer gewaar deerde redactieleden: mevr. M. Vroon-Roubos en de heer J. Renes. Beiden zijn bij u allen waarschijnlijk heel bekend vanwege al het werk dat zij de afgelopen tien jaar telkens voor de Historische Kring verricht hebben. Het is dan ook met een beetje weemoed dat wij van elkaar afscheid nemen. De vorige keer was de heer K.G. Vlaanderen al voorgesteld als nieuw redactielid. Ditmaal heb ben we nog een nieuw lid: de heer Th. v.d. Wal. Wij heten beiden welkom en hopen op een ple zierige samenwerking. Dan rest mij nog de droevige taak u mee te delen dat afgelopen zomer de heer G.J. Schothorst uit Renkum is overleden. In ons vorig nummer had hij juist een prachtig artikel geschreven over de hofstede "de Eng" en zijn bewoners. Wij wensen zijn familie alle kracht toe. Na deze lange inleiding kan ik u verder nog mededelen dat dit blad deze keer gevuld is met boerderijen. We beginnen met een artikel van de heer J. Verduin over Ravesloot op het Heetveld. Vervolgens wijst de heer J.M. Schouten op een publicatie van zijn hand in de serie "Achterveldse geschiedenis", namelijk Zandbrink-Groot-Klein en Molen. Ook is er een routebeschrijving van de fietstocht op Monumentendag 1995 langs Leusdense boer derijen, geschreven door de heer R. Polak. Zo komt u onze boerderijen op verschillende wij zen tegen. We eindigen met een boekbespre king, ook van de heer R. Polak, over Geerestein en zijn bewoners. Wie schrijft de volgende boekbespreking? Stuurt u het wel naar ons nieuw redactie-adres: Gagelhof 5 Wij wensen u veel leesplezier en goede feest dagen toe. In leveren kopij Voor het zo korrekt mogelijk plaatsen van de diverse artikelen in dit orgaan, verzoeken wij u de kopij indien mogelijk aan te leveren op een 3,5" diskette, gemaakt in WP5.1. Gelieve hierbij een uitdraai of de juiste kopij bij te leveren, met vermelding van naam en adres. Foto's met eventuele bijschriften duidelijk vermelden in de artikelen. Van het bestuur Met veel voldoening heeft het bestuur opge merkt hoe enorm ons verenigingsblad er, wat betreft uitvoering, op is vooruit gegaan. De redactie verdient, zonder twijfel ook namens de lezers, hiervoor een groot compliment! Laten we er als leden met elkaar voor zorgen, dat -ook op termijn- de inhoud van eenzelfde goed niveau blijft als de uiterlijke vormge ving. HISTORISCHE KR/A/ O HISTORISCHE KR/a.

Leusden Toen | 1995 | | pagina 2