FOFOGRA F/E GRATIS Waar was dit? 1 uur FOTOSERVICE maar het streeft er wel naar acte de présence te geven, bijvoorbeeld bij een opening van een tentoonstelling e.d.. Daarnaast bezochten we speciaal de oprichtingsvergadering van de Historische Kring Hoogland en de Jubileumdag van de vereniging Veluwse Geslachten. Met de Hooglandse vereniging en met de Nederlandse Genealogische Vereniging afd. Amersfoort werd een ruilabonnement op de periodieken gesloten. De vereniging was ook vertegenwoordigd bij de opening van de Rabobank, bij de Achter berg-manifestatie in de bibliotheek Nieuw- Langenbeek, de bijeenkomst ter gelegenheid van de voltooide restauratie van de toren van Oud-Leusden en bij het 10-jarig bestaan van de Culturele Raad Leusden. activiteiten in samenwerking met andere ver enigingen In tegenstelling tot wat gebruikelijk is werd dit jaar geen gezamenlijke activiteit door de ver enigingen in Renswoude, Scherpenzeel en Woudenberg en Leusden georganiseerd. Op 23 september was de vereniging met een informatiekraan! aanwezig op een historische markt in het Amersfoortse St. Pieter- en Bloklandsgasthuis. Op dezelfde dag was er een stand op de Culturade met een herhaling van de video van onze tentoonstelling.De bijeenkom sten van de Stichtse Historische Reeks en van de Stichting Stichtse Geschiedenis werden bezocht, en het bestuur ontving de consulent. Met een aantal naburige verenigingen worden de mogelijkheden voor een gecoördineerd ver zamelbeleid afgetast. bestuursactiviteiten In de samenstelling van het bestuur deden zich in het jaar 1995 geen veranderingen voor. Het bestuur vergaderde maandelijks in de Schaapskooi. In het bestuur en redactie circu leert een leesmap met de bladen van de vele verenigingen waarmee we een ruilabonnement hebben. Ook andere publicaties komen zo onder ogen van betrokkenen. We zouden deze informatie graag op grotere schaal verspreiden, maar zien daarvoor momenteel teveel prakti sche bezwaren. Behalve de aandacht voor de vaste jaarlijkse activiteiten stonden op de bestuursagenda onderwerpen als de toekomst van ons vereni gingsorgaan, het verzamelbeleid en een eigen expositie- en werkruimte. Met de verantwoor delijke wethouder werd een gesprek gehouden inzake de mogelijkheden voor permanente huisvesting. verenigingsblad Voor veel leden betekent het blad de meest fre quente vorm van contact met de vereniging. Iedereen heeft kunnen constateren hoe het er wat betreft uiterlijke vormgeving op is vooruit gegaan. Dat het blad nu drie keer per jaar ver schijnt in plaats van elk kwartaal is alleszins te begrijpen. In de samenstelling van de redactie kwam voor het eerst in tien jaar een verande ring. Voor mevrouw Rie Vroon en de heer Joop Renes was er een afscheid, en een welkom aan de heren Klaas Vlaanderen en Rinze ter Wal. Aan het eind van het jaar waren bestuur en redactie nog op zoek naar een eindredacteur voor een langere periode en die garant kan staan voor een regelmatig verschijnen van het blad. de stand van zaken Zo gaat de vereniging een nieuw jaar in, met sterke kanten, en zaken die wat tegenvallen. In dit jaarverslag staat het allemaal vermeld. Maar als we alles bij elkaar nemen is het resul taat duidelijk positief. Dat blijkt ook als we de ledenstand als een graadmeter zouden opvat ten: het aantal leden nam toe van 219 tot 238. Met deze blijde constatering kan de kroniek van het jaar 1995 worden afgesloten. 30 December 1995 Ronald Polak, secretaris Op de foto zien we een huis op een plaats rijk aan bomen. Waar stond dit huis? Oplossingen naar de redactie: Mulderskolk 46, 3833 KR Leusden. Onder de goede inzenders wordt een boekenbon van f 25,- verloot. MET KWALITEITSGARANTIE NU MET UnMI IO VERGROTING EN FOTO-ETUI Winkelcentrum Hamershof 't Plein 46 - Leusden - Telefoon 033-4944300 De Wiekslag 11 - Hoevelaken - Telefoon 033-2535025 HISTORISCHE

Leusden Toen | 1996 | | pagina 14