Voorzitter Secretaris Penningmeester Coordinator werkgroepen Bestuursleden C.H.M. Coenen Prins Frederiklaan 15, Leusden 033-946342 R. Polak Beverhoeve 26, Leusden 033-941183 Mw. S.H.Manni Hakhorst 2, Leusden 033-948225 Girorekeningnummer 72683 Rabobank rekeningnummer 3359.92.439 F. Lamers Roggeland 7, Leusden 033-941767 A.M. v. Aken v. Diepenheim Scheltusln 8, Leusden 033-943087 J.A. v. Laar Gironde 18, Leusden W. Bos Pr. Ireneln 58, Leusden Redactie: Redactie adres; Afbeelding on^l^g Kopiidatnnr Drukkerij: A. Ton, H.J. Verburg, K.G. Vlaanderen, R. ter Wal H.J. Verburg, Mulderskolk 46, 3833 KR De voormalige kerk in Oud-Leusden (zie pag. 82) 1 maart - 1 mei - 1 september Grammé Amersfoort Van de redactie In het vorige blad had de redactie aangekon digd dat met de nieuwe lente een nieuw geluid zou komen. Hoewel het weer buiten nog geen nieuwe lente aankondigt, zit nu een voltallige redactie voor u klaar. Ik wil u onze eindredac teur, de heer H.Verburg, voorstellen. Velen van u zullen hem in de komende tijd leren kennen, aangezien hij niet alleen verantwoordelijk is voor de eindredactie, maar ook met u contact zal opnemen over het publiceren van uw inge zonden stukken. Voortaan zal hij ook het stuk je "Van de redactie" schrijven. Mevrouw A.Ton is de enige uit de oude redactie die aanblijft. Zij blijft zorgen voor continuïteit, frisse ideeën en historische achtergrondinformatie. Met deze complete redactie hopen wij weer een decenni um lang een gevarieerd blad voor u te kunnen samenstellen. In dit nummer treft u een artikel aan van de heer 't Hart, namelijk "Een epidemie die voor bijging; cholera in Leusden en Stoutenburg". Als lezing heeft u hiervan al kunnen genieten. Wij wilden u de gelegenheid geven om het nog eens rustig na te lezen. De heer W.Bos heeft een artikel ingestuurd over de afbraak van de kerk in Oud-Leusden, onder de titel "De afbraak van de Oude Kerk te Leusden in 1826/1827". Van het bestuur krijgt u een jaarverslag. De vaste rubrieken hebben wij weten uit te breiden.De boekbespreking gaat over het boek "Kastelen en ridderhofsteden in Utrecht" en is geschreven door mw. A.Ton. Wij nodigen u uit ook een boekbespreking in te sturen, wanneer u een boek aantreft dat voor elke belangstellende van de H.K.L. het lezen waard is. Voorts vindt u nog een persbericht van het Stichts Contact over recente opgravingen. Als nieuwe rubriek kunt u in het vervolg een puzzel verwachten. We zullen een oude foto opnemen uit Leusden of omgeving. U mag raden waar deze foto genomen is. De winnaar krijgt een boekenbon van f 25,-. Tot de inzend- datum van de nieuwe kopij kunt u uw oplossing sturen naar het redactieadres van de H.K.L. Mulderskolk 46, 3833 KR Leusden. Uit de goede inzendingen loot de redactie een win naar, die in het volgende nummer bekend wordt gemaakt. Over de uitkomst wordt niet gecor respondeerd. Daarnaast willen we nog een andersoortige puzzel verzorgen. Maar dat onthullen we pas in het volgende nummer, omdat dan daarmee begonnen wordt. De redactie wenst u de komende tijd veel lees- en puzzelplezier met deze nieuwe uitgave van de Historische Kring Leusden. Van het bestuur We zien terug op een geslaagde lezing, waarin dr. P.D. 't Hart op zeer onderhoudende wijze sprak over cholera-epidemieën van de vorige eeuw en de gevolgen daarvan, ook in onze regio. Hoewel het op 8 februari ongeveer de koudste avond en nacht van de winter was, waren er toch nog bijna 30 mensen om te genieten van de lezing. Onze volgende activiteit is de jaarlijkse alge mene ledenvergadering op 28 maart. Bestuurlid Wim Bos spreekt dan over de resultaten van het onderzoek dat hij deed naar boerderij Donke laar, op de grens van Woudenberg en Leusden. Op deze avond is er ook gelegenheid de plan nen voor de komende maanden te bespreken, en kunnen leden die dat wensen nagaan voor welke activiteiten er nog assistentie gebruikt kan worden. Misschien kunnen we dan ook berichten over samenwerking tussen de verschillende histori sche verenigingen uit het oosten van de provin cie, die - onder auspiciën van de Stichting Stichtse Geschiedenis - op 14 maart in Leusden HISTORISCHE KR/. o

Leusden Toen | 1996 | | pagina 2