,05)| Bekende renners HISTORISCHE Ie voor de snelste Nederlander in de tweede groep ter beschikking. De gemeente Leusden geeft ook een medaille voor de jongste groep. De snelste Duitser krijgt een medaille van de Duitse ambassade. In de jaren dat er nog Belgen in Achterveld rondreden kreeg de beste Belg een medaille van Koning Boudewijn." Ossendrijver reed van 1966-1969 mee in de Tour de Junior. In 1971 kwam hij in de kledingcommissie. In 1974, een belangrijk jaar in de geschiedenis van de Achterveldse wed strijd, werd Ossendrijver secretaris van het hestuuren in 1985 voorzitter en Tour-leider. Bij de Tour de Junior zijn 35 vrijwilligers betrok ken. De meeste doen het werk al minstens 20 jaar. De Tour de Junior is een echte familie aangelegenheid. Marcel Meijn rijdt dit jaar voor de laatste keer mee. Hij heeft al vier keer eerder met behoorlijk veel succes aan de ronde deelgenomen. Meijn volgde de voetsporen van zijn oudere broer, zijn vader, zijn moeder en zijn oom. Hennie Kuiper is de beroemdste renner, die ooit in de Tour de Junior gereden heeft. Hij deed in 1964 en 1965 mee. De Tukker viel in die dagen vooral op door zijn enorme strijdlust. Het gastgezin van Kuiper herinnert zich dat de kleine wielrenner moeite had het tempo te vol gen. Maar Hennie Kuiper liet zich niet ontmoe digen en bleef zi jn uiterste best doen. Hij kreeg in 1964 de prijs voor de strijdlustigste renner. Hennie Kuiper kan op een succesvolle carrière terug kijken. Hij werd in 1972 in VY- ■1 HISTORISCHE KR/.. München enkele dagen na de gijzeling van de Israëlische ploeg. Olympisch kampioen op de weg. Tijdens zijn prof-carrière had Kuiper ook niet te klagen over gebrek aan succes. Hij werd Nederlands kampioen en wereldkampioen. In de Tour de France haalde hij een tweede plaats in het eind-klassement en won de beroemde etappe naar Alpe d'Huez. Hij won verder nog de klassiekers Milaan-San Remo, de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. Na zijn actieve carrière werd hij assis tent-ploegleider van de Motorola-ploeg uit de Verenigde Staten. Kuiper was de enige ploeg leider, die nog vertrouwen in de wielrenner Fabio Casartelli uit Italië had. Casartelli kreeg vorig jaar een dodelijk ongeluk tijdens de Tour de France. Fabio Casartelli was de Olympisch wegkampioen van de Olympische Spelen van Barcelona in 1992. Erik Dekker, die in 1983 de Tour de Junior won, haalde op de Olympische Spelen in Barcelona zilver. De kopman van de Motorola- ploeg is de Texaan Lance Armstrong. De oud wereldkampioen is de vriend van Daniëlle Overgaag. Zij is één van de vele leden van de familie Overgaag, die de Tour de Junior heeft gereden. Hennie Kuiper heeft minstens één keer tijdens zijn succesvolle periode de prijs uitreiking van de Tour de Junior verzorgd. De verhouding tussen de organisatoren van de Tour de Junior en succesvolle oud-ren ners is goed. „Niels van der Steen en Erik Dekker komen nog weieens kijken. Als wij hen vragen iets voor ons te doen, matsen ze ons. Die jongens lopen ook niet in Achterveld rond met een air van 'zie je wel wie ik ben'. Ze staan gewoon tussen het publiek en maken met bekenden een praatje", aldus Ossendrijver. De organisatoren van de Tour de Junior hebben een aantal jaren de start van de Ronde van Nederland in Nijkerk in goede banen geleid. Bij die gelegenheid kwamen de Aehtervelders veel oude bekenden, zoals Hennie Kuiper en Erik Dekker tegen. „Dan herkennen ze ons direct en praten we weer helemaal bij." Erik Dekker won dus zilver op de Olympische Spelen en won enkele keren de Ronde van Zweden. Hij rijdt in de Rabo-ploeg van Jan Raas. Niels van der Steen is ook prol geworden en reed dit jaar onder andere de Giro d'Italia. Hennie Stamsnijder reed ook mee in de Tour de Junior. Stamsnijder was ook wel op de weg actief. Hij reed onder andere de Tour de France. Maar hij is vooral bekend als veldrij der. Hij werd verschillende keren Nederlands kampioen veldrijden. Eén keer veroverde hij de mondiale titel. Hennie Stamsnijder is ook nog een keer in Achterveld geweest om de prijzen uit te reiken. Petra de Bruin was de eerste die de Tour de Junior bij de meisjes won. Zij haalde later de wereldtitel bij de senioren binnen. In 1974 werd er bij de Tour de Junior voor het eerst ook een meisjes-wedstrijd georganiseerd. In de jaren voordat de meisjes mee mochten doen. werd al wel het kampioenschap van de Nederlandse Dames Wielrenclub voor junioren in Achterveld gehouden. Laura Versteeg was twee jaar geleden overigens de laatste inwoner van Achterveld, die een klassement in de Tour won. Zij was de snelste in de leeftijdscategorie 14 jaar. Daarmee doorbrak zij een traditie, want de laat ste vijftien jaar waren de Leusdenaren en Aehtervelders niet erg succesvol. De overwin ning van Versteeg werd uitvoerig en uitbundig in Achterveld gevierd. De lijst met winnaars is belangrijk. De deelnemende renners bestuderen de lijst van winnaars nauwgezet en informeren naar andere 'namen' die meegedaan hebben. Veel deelne mers hopen op een prof-carrière. Een goede prestatie tijdens de Tour de Junior is weer een stapje in de goede richting. Veel Aehtervelders en zeker de leden van het gastgezin zijn zeer trots op de prestaties van 'hun' wielrenners. I

Leusden Toen | 1996 | | pagina 9