123 Voorzitter Secretaris Penningmeester Bestuursleden Redactie: Redactie adres: Afbeelding omslag: Kopiidatum: Drukkerij: C.H.M.Coenen Prins Frederiklaan 15, Leusden 033-4946432 R.Polak Beverhoeve 26, Leusden 033-4941183 J.A.van Laar Gironde 18, Leusden 033-4943600 W.Bos Pr.Irenelaan 58, Leusden 033-4940423 J.M.Blom Landjonker 57, Leusden 033-4942746 WW. van Kooij Hamersveldseweg 130, Leusden 033-4940802 A.Ton, H.J.Verburg, K.G.Vlaanderen, R.ter Wal H.J.Verburg, Mulderskolk 46, 3833 KR De Nederlands Hervormde Kerk in Leusden-Zuid 15 februari - 15 mei - 15 oktober Grammé Amersfoort Van de redactie Op de valreep van 1996 nog het derde nummer van ons verenigingsorgaan. Daarin komt u tegen: een verhaal van W.Bos over de bouw van de Nederlands Hervormde Kerk in Leusbroek, thans Leusden-Zuid; het vervolg van de Genealogische ervaringen van Jan Blom; en verschillende rubrieken. De twee genoemde auteurs zijn beide bestuurs lid van onze Historische Kring. Toch is het alles behalve een regel dat in dit blad alleen door bestuursleden wordt gepubliceerd. Wie van de leden waagt zich eens op dit pad? Ook het dagelijks leven in onze dorpen voor de Tweede Wereldoorlog is een onderwerp dat de lezers zeker zal boeien. Wij kondigden al een nieuwe rubriek aan, die nu ook gestalte gaat krijgen. We noemen die "Uit het archief', omdat deze ons documenten toont die we uit het archief - ditmaal uit het archief van de voormalige gemeente Stoutenburg - hebben gehaald. De rubriek zal meestal bestaan uit een kopie van een oud document, de transcriptie en zonodig een toe lichting daarop. U kunt als lezer proberen zelf het document te ontcijferen en u maakt kennis met de inhoud van wat onze voorouders op papier vastlegden. Wij wensen u veel leesplezier met dit nummer van ons verenigingsorgaan. Van het Bestuur Zoals wij al in het laatst verschenen vereni gingsorgaan berichtten, werd op onze algeme ne ledenvergadering van 28 maart j.l. het bestuursvoorstel om een "Fonds publicaties geschiedenis Leusden" in te stellen door de aanwezige leden goedgekeurd. Ook werd het budget waarover het fonds kan beschikken vastgesteld. Met deze goedkeuring kan één van onze doelstellingen, zoals verwoord in onze statuten, nader ingevuld worden, namelijk "het doen en bevorderen van publicaties". Om thans een en ander vorm te geven heeft het bestuur gemeend een "bestuurscommissie schrijvers fonds" in te stellen. Het is de bedoeling dat deze commissie zal gaan bestaan uit drie leden, bij voorkeur een historicus, een literator en een journalist. In grote lijnen is het de taak van de commissie het bestuur te adviseren hoe het fonds op een juis te en verantwoorde wijze te besteden. Dit kan de commissie doen door initiatieven van leden tot publicatie voorzien van een advies voor te leggen aan het bestuur, dan wel zelf voorstellen met betrekking tot onderwerpen over de geschiedenis van Leusden aan te dragen. Het is nadrukkelijk de wens van het bestuur te komen tot een reeks van historische publicaties met een eenvormige lay-out. Bij het verschijnen van dit blad is het bestuur druk doende de taken, de werkwijze, de midde len en de samenstelling van de commissie te regelen. Het bestuur hoopt bij een volgende uit gave van het verenigingsorgaan hierop nader terug te komen. Met de publicisten, de heren Bos, Van Leeuwen, Schouten en Verduin, is inmiddels over deze zaken van gedachten gewisseld en zijn de plannen positief beoor deeld. Voor wat betreft de bestuurssamenstelling kun nen wij u tot ons genoegen melden dat de heer Wout H.van Kooy bereid is gevonden het bestuur te komen versterken. Hiermee is het aantal bestuursleden gekomen op zes. Ons stre ven is zeven! Wie volgt? HISTORISCHE K

Leusden Toen | 1996 | | pagina 2