153 Voorzitter Secretaris Penningmeester Bestuursleden C.H.M.Coenen Prins Frederiklaan 15, Leusden 033-4946432 R.Polak Beverhoeve 26, Leusden 033-4941183 J.A.van Laar Gironde 18, Leusden 033-4943600 W.Bos Pr.Irenelaan 58, Leusden 033-4940423 J.M.Blom Landjonker 57, Leusden 033-4942746 W.W. van Kooij Hamersveldseweg 130, Leusden 033-4940802 R.J.G.van de Weerdhof, Fazantenhoeve 6 033 - 4948806 Redactie: Redactie adres: Afbeelding ontslag: Kopiidatum: Drukkerij: Fl.J.Verburg, K.G.Vlaanderen, R.ter Wal H.J.Verburg, Mulderskolk 46, 3833 KR Om uw aandacht nog eens te vestigen op onze prijsvraag zetten we voorop een deel van de tekening die nu de opgave vormt. Volgende keer dus pas het hijschrift. 1 juni -15 oktober - I februari Grammé Amersfoort Van de redactie Bij tenminste één van de lezers van dit blad gaat dit jaar de vlag uit. Hij weet niet op welke dag, maar daar verzint hij wel wat op. De vlag moet uit, bij voorkeur de Leusder vlag, want Leusden bestaat volgens sommigen 1300 jaar. Maar we vierden toch in 1977 het 1200-jarig bestaan? En dan zijn we nu toch op 1220 jaar en niet op 1300 jaar? Inderdaad, u hebt gelijk. Elders in dit blad leggen we uit hoe dat zit. In de loop van dit jaar krijgt onze gemeente een nieuwe burgemeester, nadat burgemeester Panis, vanwege zijn leeftijd, is teruggetreden. De heer Verduin heeft zich afgevraagd: wie was de eerste burgemeester van Leusden. Hij kwam tot een antwoord op die vraag en kon over de eerste burgemeester nog heel wat aan de weet komen. In dit nummer komt u het Jaarverslag van de secretaris tegen en de lijst van Historisch mate riaal dat in bezit is van de vereniging. In het volgend nummer willen we de boekenlijst publiceren, zodat u een overzicht krijgt van wat er in de bibliotheek te lenen valt. Voorts is er in dit blad een groot aantal kortere bijdragen opgenomen, te beginnen bij een zeer origineel inkijkje in het verleden van de school aan de Ooievaarshorsterweg. Hoewel zij zelf niet eens zo lang geleden in deze rubriek schreef dat de redactie nu wel voor het eerst komend decennium was samengesteld, moeten wij nu afscheid nemen van mevrouw Alie Ton (onder die naam kenden we haar). Een verhuizing naar Barneveld was geen belemme ring om te blijven functioneren, maar een daar op volgende verhuizing naar Ermelo doet de deur dicht. Zij is hertrouwd en wij wensen haar veel geluk in de nieuwe gezinssituatie. Redactie en lezers zijn haar zonder twijfel zeer erkente lijk voor haar bijdragen aan dit blad. Als histo rica kon zij kritisch oordelen over wat de redac tie kreeg aangeboden. Wij zullen haar (oordeel) missen in de redactie. Van het bestuur Bij dit blad vindt u de uitnodiging voor de ledenvergadering op 17 april. Het bestuur is blij dat de lezing van de heer Jehee alsnog gehouden kan worden. U mag na de pauze rekenen op een kort maar boeiend verhaal met gedegen informatie over een onderwerp waar voor eerder dit seizoen al veel belangstelling bleek. Behalve deze lezing kunnen we u ook al vast onze excursie in mei aankondigen. Deze gaat naar het Culinair Museum in Amersfoort. We krijgen een rondleiding en een toelichting door drs. B.G.J. Elias, directeur van museum Flehite en van het Culinair Museum. We kunnen nog niet beloven dat u ook mag proeven, maar het wordt vast en zeker de moeite waard. De excur sie is op vrijdagavond 16 mei om 19.45 uur. Deelname is gratis, maar u moet zich wel van te voren aanmelden. U ontvangt hiervoor nog een uitnodiging maar kunt de datum vast noteren. In het najaar van 1996 ontvingen alle leden gra tis de archeologische kroniek van de provincie Utrecht over de jaren 1988-1989. Binnenkort verschijnt de volgende kroniek over 1990- 1991. Leden van de Historische Kring Leusden kunnen deze kroniek bij de secretaris bestellen voor de prijs van ƒ5,- d.w.z. voor minder dan de helft van wat de winkelprijs wordt. U moet wel zelf even aan de secretaris laten weten dat u een exemplaar wilt hebben en als u buiten Leusden woont rekenen op portokosten voor uw eigen rekening. De opgave moet voor 10 april bij de secretaris binnen zijn. Van de gemeente Leusden hoorden we dat de straatnamengids waarschijnlijk opnieuw wordt uitgegeven, nu in een mooi jasje gestoken. Als vereniging hebben we al eerder op- en aanmer kingen geïnventariseerd, maar als u toen niet hebt meegedaan en commentaar hebt, kunt u dat doorgeven aan de secretaris. HISTORISCHE KR/x

Leusden Toen | 1997 | | pagina 2