Voorzitter Secretaris Penningmeester Bestuursleden C.H.M.Coenen Prins Frederiklaan 15, Leusden 033-4946432 R.Polak Beverhoeve 26, 3831 TG Leusden 033-4941183 J.A.van Laar Gironde 18, Leusden 033-4943600 W.Bos Pr.lrenelaan 58, Leusden 033-4940423 J.M.Blom Landjonker 57, Leusden 033-4942746 W.W. van Kooij Hamersveldseweg 130, Leusden 033-4940802 R.J.G.van de Weerdhof, Fazantenhoeve 6, Leusden 033 - 4948806 Redactie: Redactie adres: Afbeelding omslag: H.J.Verburg, K.G.Vlaanderen, R.ter Wal H.J.Verburg, Mulderskolk 46, 3833 KR Steven van de Berg was in 1933 bakker in Hamersveld. Dit kiekje liet hij maken ter gelegenheid van de aanschaf van een nieuwe transportkar (uit: Leusden in oude ansichten). 1 juni -15 oktober - 1 februari Grammé Amersfoort ISSN nummer 1384-3443 Van de redactie Het is elke keer plezierig een nummer van de Historische Kring Leusden (want een andere naam draagt ons periodiek niet) samen te stellen. Soms kost het wel de nodige zweetdruppels, zoals in deze warme zomer. Hoe krijg ik toch voldoende kopij om een stevig blad te kunnen aanbieden? En zal er voor het volgende nummer weer wat binnenkomen als we nu alles "op" maken? Maar tot nu toe waren alle over peinzingen en zorgen overbodig. In dit nummer gaat de heer J.Verduin in op de vraag of we het 1300-jarig bestaan van Leusden kunnen vieren. Hij zou Verduin niet zijn als hij geen nieuwe informatie kon aandragen. Het lange verhaal in dit nummer is even eens van de hand van J.Verduin. Het gaat over de oudere boerderijen in de noordpunt van Leusden. Verder gunnen we u een blik in de biblio theek van de Historische Kring Leusden. Veel leesplezier gewenst. Van het bestuur Na de vakantieperiode kwam onze vereni ging al in actie rond monumentendag en culturade. Om met het oog op toekomstige activiteiten een goed idee te krijgen van de wensen van de leden van de Historische kring Leusden besloot het bestuur een enquête te houden. U treft bij dit blad een vragenblad met toelichting aan. Hoe meer formulieren worden ingevuld en terugge stuurd, des te beter kunnen we onze vereni ging laten draaien. In het komende seizoen worden de lezingen gehouden rond "het Utrechtboek". Dit drie delige overzichtswerk van de geschiedenis van de provincie Utrecht zal in het najaar verschijnen. U kreeg al eerder hierover een folder. Omdat het een belangrijk standaard werk is, wordt terecht behoorlijk de aan dacht gevestigd op het boek. In Leusden zijn er twee lezingen door schrijvers van één of meer hoofdstukken. Eén lezing gaat over politiek en godsdienst in de 16L'° eeuw in ons gebied, en één lezing betreft de bevolking en de bestaansmiddelen in de provincie tussen 1500 en 1800. U krijgt hiervoor t.z.t. nog aparte uitnodigingen, maar u kunt de data desgewenst vrijhouden (zie hieronder). U kunt trouwens nog steeds intekenen op het Utrechtboek en als u de folder niet meer bezit kunt u die via het secretariaat nog wel krijgen. Net als het bestuur zullen veel leden begin juni zijn geschrokken van een bericht in de Amersfoortse Courant over een eventuele afbraak van de coöperatie aan de Hamersveldseweg. Bij navraag bleek het bericht gelukkig niet geheel te kloppen. Intussen merkten we weer eens hoe onze vereniging een commissie mist, die bij houdt wat er met officiële monumenten en andere monumentale panden gebeurt of dreigt te gebeuren. Daarom vragen we onze leden eens goed na te gaan of zij deze belangrijke taak op zich kunnen en willen nemen. Een taakomschrijving is er al, en bij voldoende reacties kan er (hopelijk snel) een monumentencommissie komen. Op het moment dat dit geschreven wordt is ook de voorgestelde grenscorrectie actueel. Het bestuur heeft nog niet kunnen bespre ken of hier voor de vereniging een speciale taak ligt. Daarom leest u hier verder niets over dit onderwerp. Ook in het winterseizoen kunnen leden van de Historische Kring Leusden boeken lenen. Elke 2"e dinsdagavond in de maand, van 19.00-1945 uur in de schaapskooi van Groot Krakhorst. Kopijdatum: Drukkerij:

Leusden Toen | 1997 | | pagina 2